האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• הפקפקן - גיליון 15
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:18 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100009
מגדר:female
משתמש מספר: 51980
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
שלום לכולם, וברוכים הבאים לגיליון החדש של עיתון הפקפקן!
לאחר הפסקה ארוכה במיוחד של כמה חודשים, שהתקיימה מכמה סיבות שונות, הגיע הזמן שניגש אל הקריאה. ברצוני להודות לכל צוות הפקפקן שעמל ועבד על הגליון עוד מחודש מאי: ליאם, שביטא את הכתבות; צוות הכתבים המופלאים שלנו שכולל את ראיין, תם, תהילה, הילי ושחר; ואחרון המעצב שלנו, נעם, וכל חברי הצוות שעזרו בעיצוב עם תגובות בונות.
אם ברצונכם להצטרף לצוות המכובד הזה, כבטאים, מעצבים או כתבים, אנחנו נשמח לקבל את הבקשה שלכם. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף, או בשליחת הודעה פרטית אליי (Hayley Atwell) או אל משתמש הפקפקן. מזכירה שכל חבר בצוות הפקפקן זוכה לקחת חלק בגיליונות ובמשכורת על כל גיליון שיוצא.
קריאה מהנה happy.gif

--------------------

הייתי פה, הייתי שם, תודה D:
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:21 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
שלום וברוכים השבים לפינה שלנו! בכל פעם אציג לכם כאן שירים חדשים, שירים שמשמיעים המון לאחרונה ושירים מכל סוג! והפעם החלטתי שהשיר שתהנו ממנו ותדעו עליו יותר הוא:

זהב - בן אל תבורי וסטטיק!

הידעתם שהרעיון לשם של המדור עלה לי מתחילת השיר?
בן אל תבורי וסטטיק פרצו אל עולם המוזיקה המזרחית והים-תיכונית בתחילת השנה שעברה עם השיר "דוביגל", אבל לא עליו נדבר כרגע.
הקליפ לשיר זהב עלה לאוויר לפני שלושה חודשים וקצת, ב-29.1.2017, והוא אחד השירים הכי גדולים ונשמעים בישראל כרגע!
לקליפ השיר יש כ-23,844,853 צפיות ביוטיוב! וואו, זה בהחלט המון!
לקליפ השיר ביוטיוב יש כ-28,023 לייקים - אנשים שאהבו את הקליפ, וגם 125,826 דיסלייקים - אנשים שלא אהבו את הקליפ.
הקליפ הוא על נערה או אישה צעירה שהיא הכי יפה בעיר, וסטטיק ובן אל מנסים להתחרות על ליבה בעזרת השירה שלהם.
לדעתי זה די מוזר, אבל אם כל כך הרבה אנשים צפו בקליפ כנראה שיש אהדה לשיר, והמון!
הקליפ מתקיים בכיכר ציבורית שמסביבה יש כמה אטרקציות כגון חנות גלידה, מספרה, חנות פרחים וקולנוע!

והנה הקליפ:

אם יש בעיות, אתם תמיד יכולים לשלוח לי בפרטי. אם אתם רוצים להיות אלה שאעזור להם שלחו ינשוף ואענה.
מקווה שנהנתם מהמדור הזה!

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:22 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
למי מבניכם שלא זוכר (פויה!) הפרק הקודם הסתיים בכך שלאחר חוסר הצלחת הפעילויות של ההנהלה, ג'ורי מכריזה בדרמטיות שיש לה רעיון. בטח המתח הרג אתכם במשך ההפסקה הארוכה (נו, תגידו שכן!) אז קבלו את ההמשך:

"נו? מה הרעיון?" מור שאל במתח. אווירת התסכול שאפפה את ההנהלה לאחר פרסום הפעילויות התחלפה באווירה מתוחה, שאליה המשיכו להתלוות קולות המפגינים מבחוץ.
"אנחנו צריכים לסגור את הפורטל," ג'ורי אמרה לבסוף.
חברי ההנהלה החליפו מבטים אחד עם השני בשקט. רובם התלבטו איך להגיב, הם לא ידעו אם זו בדיחה או שהיא באמת רצינית.
קס, שמאז ומתמיד הייתה חברתה הטובה ביותר של ג'ורי, הייתה הראשונה להגיב. "את לא באמת מתכוונת, נכון?"
"אני כ-" ג'ורי ניסתה לומר, אבל מור הזדרז להתעשת ולקטוע אותה.
"לא, ממש לא, אני לא מוכן לשטויות האלה. אם אין לכם רעיון רציני אנחנו נצטרך פשוט..."
"פשוט מה?" רוני הגיבה מיד, "פשוט לסגור את הפורטל? זו באמת האופציה היחידה."
כולם הגיבו בקולות חזקים וכל אחד ניסה לומר את דעתו.
"רגע!" ג'ורי צעקה וכולם השתתקו. "אולי תתנו לי לומר את הרעיון?"
"דברי," פלין אמר ומשך בכתפיו.
"תודה על האישור, פלין. הרעיון הוא לא לסגור את הפורטל לנצח, אלא לסגור אותו באופן זמני. משתמשים לא משתתפים בפעילויות כי הם לא מבינים כמה זה חסר להם. אם הפורטל יהיה סגור במשך חודש, כשנפתח אותו הם ידהרו אל הפעילויות. מה גם, שבזמן שהפורטל יהיה סגור הדבר הזה שהורס את הכל לא יוכל להרוס יותר כלום."
"האמת," מיקה אמרה, "זה רעיון לא רע."
"זה רעיון מצויין!" הדס הגיבה בהתלהבות, "זו הדרך הכי טובה. תמיד אומרים שמעריכים משהו רק אחרי שמאבדים אותו. המשתמשים יבינו כמה הם אוהבים להשתתף בפעילויות והדבר הנוראי הזה ייעלם!"
"או שלא," מור, הידוע גם בתור הפארטי פופר של ההנהלה, היה היחיד שלא התלהב מהרעיון. "אנחנו אפילו לא בטוחים אם השתתפות בפעילויות זה מה שיסלק אותו. יכול להיות שבמשך החודש הזה משתמשים יתייאשו ויפרשו מהפורטל, יכול להיות שנאבד אפילו את מה שיש לנו עכשיו."
"באמת, מור?" תהילה התחילה במה שנראה כמו עוד אחת מההרצאות שלה, "מה שיש לנו עכשיו? מה שיש לנו בפורטל זה פורומים שנעלמים אחד אחרי השני ואלה שלא נעלמים שוממים לגמרי. מה שיש לנו עכשיו זה חבורת מנהלים מבואסים, בצדק, כי כל הפעילויות שלהם נמחקות אחת אחרי השנייה. מה שיש לנו זה פורום שאלות מפוצץ שההנהלה עסוקה מדי כדי לענות בו ומעט המשתמשים שעוד נשארו בפורטל מפגינים עכשיו מחוץ לחדר הזה. זה מה שאתה רוצה שיישאר לנו? ככה אתה רוצה את האתר שלך?"
פלין חייך בסיפוק. "לא יכולתי לומר את זה טוב יותר."
"חייבת לומר שאני מסכימה עם הילדונת," רוני הוסיפה.
מור שתק והרהר. הוא נשם נשימה עמוקה וכל חברי ההנהלה ראו שהוא מתקשה להוציא את המילים מפיו. "טוב," הוא אמר לבסוף, "נלך על זה."

"אז מה את חושבת על זה?" קס שאלה את מיקה כששתיהן ישבו על הספות בסלון, זו מנסחת פעילות וזו קוראת פאנפיקים.
"על מה?" מיקה שאלה בקלילות.
"על זה שסוגרים את הפורטל," קס ענתה.
"טוב, זה לא לגמרי," מיקה ענתה בקול די שקט, "רק לחודש."
"כן, ובכל זאת, אני רואה שזה מעיק עלייך."
מיקה חייכה במבוכה. "איכשהו את מצליחה לראות מעבר לאחרים."
"נו, עזבי אותי, איך את מרגישה עם זה?" קס התעקשה.
"האמת? מוזר. כבר חמש שנים שאני שם, זה הבית שלי. עכשיו חודש לא להיות שם? ובכלל, יכול להיות שגם אחרי החודש הזה כלום לא ישתנה ובסוף נאבד את הפורטל..." מיקה ענתה בעצב. עכשיו היא כבר הזיזה את הלפטופ שהיה על ברכיה הצידה וחיבקה את ברכיה בידיה.
"אנחנו לא ניתן לזה לקרות," קס ענתה בצורה נחרצת, "אל תדאגי."
"אני לא אוהבת שאומרים 'אל תדאגי', זה לא מרגיע אותי," מיקה חייכה בעצב.
"טוב, יש בזה משהו," קס משכה בכתפיה.
"ברור, בכל מה שאני אומרת יש משהו."
"מה קורה, מיקס?" פלין נכנס לסלון והביט בשתיים.
"הא?"
"מיקס, זה מיקה וקס. מגניב, לא?" פלין הסביר.
"לא," קס ענתה, ומיקה נהייתה אדומה ממבוכה.
"טוב, תרגעו שתיכן, רק ראיתי שאתן מדברות הרבה בזמן האחרון אז חשבתי לעצמי, למה שלא -" פלין לא הספיק לסיים את המשפט, כי קס קטעה אותו.
"- אני ממליצה שתפסיק לחשוב, זה מוציא ממך צדדים מאוד מוזרים," היא ענתה בטון רוגז-ציני-צוחק.
"חה חה," פלין ענה, "טוב, ביי, מיקס."

רוני ותהילה ישבו בקצוות השונים של החדר ועסקו כל אחת בשלה.
"רוני!" תהילה קראה, "אולי נעשה משהו ממש מגניב לפני שסוגרים את הפורטל?"
"כמו מה?" רוני שאלה, ממשיכה להתעסק בעניינים החשובים שלה.
"מסיבה! מסיבה של כל הפורטליסטים פה בבית שלנו!"
"מישהו אמר מסיבה?" פלין נכנס לחדר בהתלהבות.
"כן, מסיבה של כל הפורטליסטים פה היום בשבע!" תהילה ענתה בלי לחכות לתשובה מרוני.
"מה היום בשבע?" גם מור הגיע לחדר.
"מסיבה של כל הפורטליסטים פה עם הקרנה של כל סרטי הארי פוטר!" פלין ענה.
"הי, הי, אולי תרגעו שניכם?" מור נכנס לתפקיד המבוגר האחראי, "למי יש זמן לארגן מסיבה? ואיפה נכניס את כולם? חוץ מזה, כולם יהיו עצובים שסוגרים את הפורטל."
"נו, אולי תפסיקו להיות כאלה כבדים," תהילה התלוננה, "הפורטל עומד להיסגר, כולם מבואסים, הפורומים נמחקים, בואו נעלה קצת את מצב הרוח!"
"טוב, אני בפנים," רוני הכריזה, "אני וועדת קישוט."
"אני וועדת קולנוע!" הדס נכנסה לחדר, "אני אחראית לכל הסרטים באיכות HD."
"ומה עם מוזיקה?" גם ג'ורי נכנסה אחרי הדס, "חייבים פלייליסט מקפיץ. עליי."
"טוב, נהיה צפוף פה בחדר, אני חושב שאלך..." מור מלמל.
"הפ, הפ, הפ, אתה לא הולך לשום מקום," פלין משך בצווארון חולצתו של מור, "אתה אחראי לדאוג שכל הפורטליסטים ידעו שהיום בשבע יש מסיבה פה אצלנו."
"לחפור זה לא התפקיד של תהילה?" מור ענה בייאוש.
"אני אחראית על התוכנית האומנותית. תתמודד," תהילה ענתה. מור פלט אנחה.
"אני אחראי לתחפושות!" פלין הכריז בהתלהבות.
"תחפושות?" ג'ורי שאלה בתמיהה, "לא ידעתי שפורים."
"לא, אבל איך אפשר מסיבה פורטליסטית בלי קוספליי? כולם צריכים להיות רון או סנייפ, מה דעתכם?" פלין הציע.
"חשבתי שזו מסיבה פורטליסטית, לא מסיבת השיפים של הרמיוני," רוני ענתה.
"טוב, תפסיקו לחפור, יש לנו הרבה עבודה," תהילה קראה בקול.
"רגע!" קס נכנסה לחדר ומיקה אחריה, "מסיבה בלעדינו?"
"אני מתנדבת להיות אחראית על כיבוד," מיקה הציעה.
"אני על השתייה," קס התנדבה בהרמת יד.
"רק בלי שתייה חריפה, כן?" תהילה קרצה.
"יאללה, בואו נרים את המסיבה הזאת."
"שיהיה," מור מלמל.

השעה הייתה אחת בלילה. חברי ההנהלה שכבו על הספות, סחוטים מעייפות.
"וואו," פלין אמר, "וואו וואו וואו."
"שכחת וואו אחד," תהילה הקניטה.
"זו הייתה מסיבת השנה," קס אמרה.
"מסיבת העשור," הוסיפה ג'ורי.
"מסיבת היובל," הדס המשיכה.
"טוב, לא עפתן," תהילה גיחכה.
"גם לדעתי הייתה ממש אחלה מסיבה," רוני הצטרפה, "אני חייבת להודות שהחבילה עוברת הייתה קורעת."
"והכיבוד? וואו, מיקה, אם הייתי יודע שאת מבשלת ככה..." מור אמר.
"איזה מבשלת, זה הכל קנוי," קס הסגירה את הסוד.
מיקה גלגלה עיניים.
"האמת שהתחפושות היו גאוניות," תהילה פנתה לפלין, "לראות את תם מתחפש לרון וויזלי זו לא חוויה שחווים כל יום."
"עזבי את זה," ג'ורי צחקה, "ראית את נסי בתור סנייפ?"
חברי ההנהלה צחקו.
פלין נאנח. "אח, אני אתגעגע למשתמשים האלה..."
"טוב, זה רק חודש," הדס ענתה.
מור הביט בחברי ההנהלה מסביבו. "אני מקווה."

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:26 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image

היי לכם משתמשים, משתמשות וכל חבריי שאין להם נקודה ברורה על הקשת הבינארית (או שאין להם שם נקודה בכלל, אני מקבל הכל כידוע לכם). היו לי שני נושאים שחשבתי לחפור עליהם החודש, והחלטתי שאחד מהם אני אשמור לסיום הלימודים (ששש, אני לא אגיד לכם מה זה) ועל השני אני אדבר עכשיו. ברוכים הבאים לנושא שמאוד חשוב לי, שהוא...

הומופוביה ומה שיש לי להגיד להומופובים

אז בעצם, מה זאת הומופוביה? הומופוביה זאת מילה שמורכבת משתי מילים בתוכה - הומו (כן, הקללה הזאת מבית הספר) ופוביה (מה שיש לכם כשאתם רואים מתמטיקה). למרות המונח המטעה, משמעות המילה הומופוביה היא לא פחד מהקהילה הגאה (למרות שתכלס, תראו אותנו, אנחנו מפחידים *רץ לפינה כי ראיתי יתוש*), אלא שנאה כלפי הקהילה הגאה.
למי מכם שלא מכירים את המונח כל כך, הקהילה הגאה משמעה קהילת הלהט''ב+. למה הפלוס? כי יש עוד המון ראשי תיבות! להט''ב אומר לסביות, הומואים, טרנסים וביסקסואלים, אבל בעצם יש גם א-מיניים, פאנסקסואלים, קווירים וכו' וכו', הרשימה באמת שלא נגמרת ואפילו אני לא יודע את כולה, ולכן תמיד לראשי התיבות חשוב להוסיף פלוס.
עכשיו, אתם תשאלו, למה קיימת הומופוביה, תם? למה בני האדם לא מוכנים לקבל את זה שלא כולם תואמים לסטנדרטים החברתיים הדי מטומטמים שלהם ומקבלים את השונה? עכשיו, בכנות? אין לי מושג מאיפה מגיעה הומופוביה. יש הרבה אנשים שהטיעון המרכזי שלהם הוא "היהדות/נצרות/אסלאם/כל דת אחרת הונסטלי אוסרת את זה", יש כאלה שהטיעון המרכזי שלהם הוא "זוגות חד מיניים לא יכולים להביא ילדים לעולם" (כי אין דבר כזה אימוץ) ויש כאלה שאפילו יגידו "לא יודע, הם מוזרים".
עכשיו, אני אשמח לקשר אתכם לסרטון מקסים שעונה על הטיעונים האלה ואז אני אתפנה לדברים אחרים, אבל לפני זה - הגיע הזמן לשיחה האהובה עליי עם כל בנאדם שני במסדרון של בית הספר שלי:

הוא: יא הומו!
אני: הומו זאת לא קללה!
הוא: נכון, זאת דרך חיים!
אני: לא, חתיכת גוש תאים עם מוח של בת יענה, הומוסקסואליות זאת נטייה מינית. בא לך שאני אפנה אליך מעכשיו בתור "יא הטרוסקסואל"?
הוא: blink.gif
(כן, קראתי לו גוש תאים עם מוח של בת יענה)

הסרטון הבא הוא סרטון נפלא של ערוץ יוטיוב מקודש שקוראים לו "המגפון". יש כמה חבר'ה בערוץ המגפון, והשניים שיצא לנו לראות בסרטונים עד עכשיו אלה תום טרגר (שהוא, באמת, אלוהים) ועדי מורג (שהיא מדהימה). יש פה שני סרטונים, אחד של עדי שמסבירה על ביסקסואליות ואחד של תום שמסביר על "בולשיט של הומופובים", ואני ממליץ לכולכם לראות אותם. הם נהדרים ומצחיקים ובאמת שכיף לי לצפות בהם כל פעם מחדש.

ועכשיו, הגיע החלק שאני חופר! אתם מבינים, יש הרבה סוגים של הומופוביה, כמו שאני אוהב לקרוא את זה.
יש את להכריז "אני הומופוב גאה" (שזאת אמירה משעשעת לכשעצמה), יש להגיד "שלא יתחתנו, אז מה", יש להגיד "לא תומך בהם", יש להגיד "אין לי שום דבר להגיד בעדם אבל שום דבר להגיד נגדם", יש להגיד "אני לא הומופוב, אבל (הכנס אמרה הומופובית פה)" ויש להגיד "(הכנס אמרה הומופובית פה), אבל אני לא הומופוב! יש לי חברים הומואים!"
עכשיו, אם תתנו לי לענות לכל אחד מהם:

"אני הומופוב גאה"

דבר ראשון, אני שמח לשמוע שאתה גאה! איזה כיף שאתה חלק מאיתנו עכשיו, אולי תוכל להבין מה זה אומר להיות חלק מקהילה שמופלה על בסיס יומיומי וששיעורי ההתאבדות שלה גבוהים בהרבה מאלה של קהילת ההטרוסיסים. אבל אם אתה מתעקש לנקוט בעמדות הומופוביות ולחשוב שאני לא צריך להתקיים / שאני סתם מזייף את זה שאני קוויר / שאני חוטא, אתה מוזמן לעשות את זה בכיף, אבל תעשה לי טובה ותתרחק ממני. אתה מבין, כמו שאתה לא רוצה להידבק ב"""הומואיות""" שלי (או לא שלי ספציפית כי אין לי מושג מה הנטייה המינית שלי), גם אני לא רוצה להידבק בהומופוביות שלך. באמת, לא נשמע לי כיף להישאר סגור בתוך דעות ישנות ולא לנסות לקבל את זה שהעולם משתנה ושקהילות מבקשות הכרה בזה שאנחנו קיימים. אז תהנה לך עם ההומופוביה שלך, זאת מדינה חופשית ואתה יכול לנקוט באיזה דעה שאתה רוצה, אבל אל תביע אותה לידי - אתה סתם מסבך את עצמך עם הgay agenda.

"שלא יתחתנו, אז מה?"

אה, חמוד שלי, מה אם אני אגיד לך שאתה לא יכול להתחתן? מה תגיד אז? בטח תשאל למה, זאת השאלה המיידית אחרי ששוללים ממך זכות אזרחית מסויימת, נכון? מה אתה תגיד כשאני אגיד לך "ככה, כי אתה ג'ינג'י"? אני מניח שאתה תתעצבן ותגיד ש"היי, לא החלטתי להיות ג'ינג'י, אתה יודע!".
אתה מבין, אותו דבר תקף לגבי כלללל חברי קהילת הלהט''ב+ - אף אחד מאיתנו לא קם בבוקר ביום אחד בהיר ואמר "היי, אולי אני אהיה חלק מקהילה מופלה ואסבך לעצמי את החיים? נשמע אדיר!".
אז כמו שאמרתי, אנחנו קהילה מופלה, ואפליה, אם מותר לי להזכיר לך, זה לא דבר טוב - הנה, לך לא כיף כשאני לא נותן לך להתחתן בגלל שאתה ג'ינג'י! אז למה מותר לך לשלול את הזכות הזאת ממני בגלל משהו שאני לא יכול לשלוט עליו?

"לא תומך בהם"

איזה כיף, כמה נחמד לשמוע שלא אכפת לך מהעובדה ש40% מהנוער הלהט''בי דיווחו על מחשבות אובדניות כלשהן לפי מחקר שנערך בשנת 1994. מה דעתך שאם אתה תהיה במצוקה, אני אגיד שאני "לא תומך בך"? מוצא חן בעיניך? אחלה, גם בעיניי.

"אין לי שום דבר להגיד בעדם אבל שום דבר להגיד נגדם"

נחמד לשמוע שאתה נמנע מהבעת דעה בנושא שמשפיע על חלק גדול מהעולם ברמה של חיים ומוות!

"אני לא הומופוב, אבל (הכנס אמרה הומופובית פה)"

אה... חמוד שלי... אתה הומופוב. ואם אתה חושב שאתה לא הומופוב אחרי שאתה אומר אמרה הומופובית (פור אקסמפל, "אני לא הומופובית אבל אני חושבת שהם לא צריכים להתחתן" כמו שהמדריכה שלי בצופים אמרה), הבעיה פה היא בעיקר איתך.
הומופוביה באה במלא צורות, ואחת מהן היא "אני לא הומופוב, אבל". אם אתה טוען שאתה לא הומופוב, מה הבעיה שלך עם לתת לקהילת הלהט''ב+ את השיוויון שמגיע לה? מה הבעיה עם לתת לנו לפחות קצת תמיכה שאנחנו צריכים, כי מה לעשות, הקהילה שלנו חווה אפליה יומיומית ושנאה יומיומית שמשפיעה על כולם, גם על החבר'ה בארון (מדבר מניסיון של אחד מהחבר'ה בארון).
אז אל תגיד "אני לא הומופוב", עדיף שתנסה לטפל בזה שאתה הומופוב אם אשכרה אכפת לך מאיתנו או שפשוט תגיד שאתה הומופוב, כדי שנוכל להגיד לך בדיוק למה זה לא בסדר.

"(הכנס אמרה הומופובית פה), אבל אני לא הומופוב! יש לי חברים הומואים!"

סוד קטן? זה שיש לך חברים מהקהילה לא אומר שאתה לא הומופוב.
זה כמו להגיד "אני לא גזען, יש לי חבר אתיופי", כי תאמינו לי, זה פשוט לא נכון. זה שאין לך בעיה לבלות עם מישהו שהוא חלק מקהילה מסויימת לא אומר שאתה בהכרח תומך בקהילה הזאת. הנה, לדוגמא, יש לי הרבה חברים ימנים מבחינת דעות פוליטיות. זה לא אומר שאני תומך בדעות ימניות, כי אני לא (כמות הדיונים הפוליטיים שיש לנו זה משהו).
אז אל תגיד "אני לא הומופוב, יש לי חברים הומואים", כי זה כמו להגיד "אני לא שונא ג'ינג'ים, אני אוהב לאכול גזר". אין קשר בין הדברים. אם אתה תומך בקהילת הלהטב ויש לך חברים מהקהילה, מעולה! אבל אם אתה לא תומך בקהילה, זה לא סותר את זה שיהיו לך חברים מהקהילה.

טוב, תם, חפרת. מה לסיכום?

אל תהיו הומופובים כי זה לא מועיל לאף אחד ורק מפלג את החברה שלנו! אה וכמובן שאם בא לכם לדבר איתי על כל הנושא הזה פשוט תשלחו לי ה''פ, יש לי חפירה מוכנה על ליטרלי כל דבר ואני אשמח לשלוח לכם ו/או להתדיין איתכם D:

נתראה פעם הבאה, עם נושא קצת פחות כבד וקצת יותר בדיחות באמצע!
*ג'ינג'ים יקרים שתדעו שאני תומך בכם וסתם השתמשתי בכם כדוגמא

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:49 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
מה שלומכם, משתמשים יקרים?
כמו שאתם בטח יודעים, בכל פינה של "אוכל, קדימה אוכל" אנחנו לומדים על מאכל חדש, ההיסטוריה שלו, דברים שמייצרים ממנו ועוד. הפעם, לכבוד שובו של הקיץ, החלטתי להפתיע אתכם במדור בספיישל מיוחד! הכתבה הזו לא תתעסק במאכל אחד, אלא במגוון פירות קיציים, כיפיים וטעימים! מוכנים להתחיל?

• אבטיח •

User Posted Image

שם: אבטיח - Citrullus lanatus
משפחה: משפחת הדלועיים
אזורי גידול: אפריקה המשוונית והדרומית
מספר עובדות נוספות:
✎ כל 100 גרם של אבטיח מכילים כ-8.1 מ"ג של ויטמין C, כמות גבוהה בהחלט
✎ ישנם חקלאים יפניים המגדלים את האבטיח בצורת קובייה (תמונה לדוגמה), ובכך הם יכולים להעלות את מחירו עד לפי 4 מהמחיר הרגיל
✎ האבטיח מכיל למעלה מ-90% מים
✎ סגולה המיוחסת לאבטיח היא הגנה מפני מחלות לב וכלי דם. בנוסף העלו מחקרים אחרונים כי ביכולתו של האבטיח להגן על הגוף מפני זיהום אוויר, לשמור על תפקוד המוח וגם על בריאות העיניים.
✎ האבטיח הראשון ללא גרעינים גודל ביפן בשנת 1939, ונולד בעצם כתוצאה מטעות. האגדה מספרת שחקלאי הפיל זרעי אבטיח לתוך כימיקל שגרם למוטציה ולהיעלמות הגרעינים.

• אננס •

User Posted Image

שם: אננס - Ananas comosus
משפחה: משפחת הברומליים
אזורי גידול: אזורי ברזיל, בוליביה ופרגוואי
מספר עובדות נוספות:
✎ האננס מסייע בירידה במשקל בשל הסיבים שנמצאים בו, הנותנים תחושת שובע
✎ מעל 100 זני אננס מוכרים כיום, אך רק 7 מהם מגודלים באופן מסחרי
✎ כיום יצרניות האננס הגדולות ביותר הן קוסטה-ריקה, ברזיל, הפיליפינים, תאילנד ואינדונזיה, המייצרות יחדיו קרוב ל-50% מהתוצרת העולמית הכוללת.
✎ אננס הוא פרי טרופי שגדל באופן טבעי במדינות טרופיות על קרקעות חוליות. במדינות אלה, המתאפיינות בלחות גבוהה, גשמים מרובים וטמפרטורות חמות, גדל האננס כמעט כגידול "בעל" ונצרך בכמויות גדולות.
✎ זן האננס החשוב ביותר בעולם הוא MD-2

• משמש •

User Posted Image

שם: משמש - Prunus armeniaca
משפחה: ורדיים
אזורי גידול: סין, רוסיה, ארה"ב, ישראל ועוד
מספר עובדות נוספות:
✎ גלעינו המוצק של הפרי שימש בישראל כמשחק ילדים ומכונה בשם "גוגו" או ברבים- "גוגואים". בירושלים הם מכונים "אג'ואים".
✎ את הפרי ניתן לאכול במגוון מצבי צבירה: טרי, מיובש או משומר, וניתן גם להכין ממנו ריבות או לפתנים.
✎ המשמש מעט יותר חסין קור מהאפרסק, והוא יכול לעמוד גם בטמפרטורות של 30- מעלות צלזיוס.
✎ הסם לאטריל, המשמש בטיפול אלטרנטיבי מסוים לסרטן שנשלל בידי הרפואה הקונוונציונלית, מופק מגלעין הפרי.
✎ שמו הלטיני של המשמש, praecoquus, מנציח את הבשלתו המהירה של המשמש (prae - מוקדם, coquere - להבשיל).

• ענב •

User Posted Image

שם: גפן היין - Vitis vinifera
משפחה: גפניים
אזורי גידול: מערב אסיה עד הודו, המזרח התיכון ואירופה
מספר עובדות נוספות:
✎ גפן מסוגל לייצר ענבים במשך כ- 100 שנה, אף על פי שתוחלת החיים הממוצעת שלו היא 25 שנה.
✎ יין מבעבע שיוצר מחוץ לגבולות צרפת, לא יוכל להיקרא "שמפניה". השמפניה מקבלת את שמה מחבל שמפאן בצרפת, והיא כפופה לתקנות ייצור מאוד קפדניות, שנקבעו על ידי מועצת היין של שמפאן.
✎ באשכול של גפן ממוצע יש 75 ענבים.
✎ כיום בעולם יש כ -20 מיליון דונם של כרמים. זו גם הסיבה שענבים הם היבול העיקרי במשק הפירות בעולם.
✎ יין אדום ניתן להפיק רק מענבים אדומים, ואילו את היין הלבן ניתן להפיק גם מענבים לבנים וגם מענבים אדומים.

• מלון •

User Posted Image

שם: מלון - Cucumis melo
משפחה: דלועיים
אזורי גידול: תת היבשת הודו
מספר עובדות נוספות:
✎ המלון מכיל כ-90% מים, 8% סוכר וכן ויטמינים A ו-C.
✎ לדבריו של פליניוס הזקן, המלון העגול התגלה לראשונה במקרה, במקשת מלונים באיטליה בתקופה הרומית המאוחרת. הרומאים שימרו את הצורה העגולה ופיתחו אותה. הרומאים גם הפיצו את המלון העגול ברחבי אגן הים התיכון.
✎ בעיטורים ממצרים העתיקה (מהמאות 12-16 לפסה"נ) נראים מלונים מוארכים וגם מכופפים. איורים אלו עיטרו כמה קברי מלכים במצרים העתיקה.
✎ מוצאו של המלון בתת-יבשת הודו, וכבר בעת העתיקה האדם החל למיין המלונים לצורותיהם השונות.
✎ ישנן עדויות בוטני-ארכיאולוגיות לגידולו של המלון במצרים מהאלף השני לפנה"ס. זרעים נמצאו גם באזור ארץ ישראל מתקופת הברונזה הקדומה ומהתקופה הישראלית.

• אפרסק •

User Posted Image

שם: אפרסק - Prunus persic
משפחה: ורדיים
אזורי גידול: סין, איראן, אירופה, יוון ועוד
מספר עובדות נוספות:
✎ עץ האפרסק מאופיין בגובה בינוני, עלים דמוי איזמל ובעלי חוד ארוך, ופריחה בצבעים ורוד או סגול.
✎ הזן המתורבת של עץ האפרסק, Prunus persica vulgaris, הוא כיום הזן הנפוץ בעולם. זן זה גודל לראשונה באירופה במאות הראשונות לספירה, והתפשט ביוון ובאגן המערבי של הים התיכון בעיקר.
✎ פרי האפרסק משתנה בקוטרו בין 2 ל-8 ס"מ; פניו מכוסים בדרך כלל בשכבה של שערות רכות, וצבעו צהוב או אדום. גלעין הפרי קשה מאוד ומחורץ.
✎ כיום ישנם כאלף זנים חקלאיים של אפרסקים, ביניהם גם הנקטרינה ואפרסק הפיתה.
✎ האפרסק מופיע בתרבות היהודית כבר בתקופת המשנה. בכתבי יד עתיקים המילה מופיעה ללא אל"ף פרוסתטית, שהתווספה מאוחר יותר כדי להקל על ההגייה.

• תאנה •

User Posted Image

שם: תאנה - Ficus carica
משפחה: תותיים
אזורי גידול: ההרים בקדמת אסיה , פרס, עיראק וטורקיה
מספר עובדות נוספות:
✎ עת התאנה עשוי לגדול על כמה גזעים ואף להגיע במהירות תוך שליחת שורשים ענקיים לממדים גדולים ומפתיעים. הוא נשיר מותנה (שלכת צהובה), העלים גדולים, מפורצים, בעלי 3 – 5 אונות ושעירים בתחתיתם.
✎ התאנה מתחילה להניב פרי לאחר 4 שנים, והאסיף הקרוי ארייה, מתארך כיוון שהפרי אינו מבשיל בבת אחת. לפירות התאנה אין חיי מדף ארוכים, לכן משמרים אותם ע"י ייבוש- אלו הדבלים, שבימי אבותינו שימשו כמזון יסודי.
✎ הפגה היא התפרחת של התאנה. לפגה מבנה מיוחד במינו: מצעית התפרחת קעורה, דמויית כד חלול, והיא נושאת את הפרחים על שטחה הפנימי. פי הפגה סגור ע"י קשקשים רעופים המבודדים את חלל הפגה מהעולם החיצון.
✎ התאנה היא מין העץ הראשון המופיע בתנ"ך. היא מופיעה בסיפור אדם וחווה, שתפרו לעצמם חגורות מעלי העץ. כמו כן, אחת הדעות בתלמוד היא שפרי עץ הדעת היה תאנה.
✎ התאנה מורכבת מכ-80% מים

• מנגו •

User Posted Image

שם: מנגו - Mangifera indica
משפחה: אלתיים
אזורי גידול: האזורים הטרופיים של הודו וסין
מספר עובדות נוספות:
✎ כשליש מתנובת המנגו המובחר ביותר הגדל בארץ נשלח למדינות אירופה השונות, ואילו שני השלישים הנותרים מהווים כ-90% מהיקף שוק המנגו בישראל.
✎ מאכל העמבה הנפוץ במטבח הדרום-הודי עשוי ממנגו מוחמץ.
✎ עץ המנגו זקוק לסביבת גידול חמה ולהשקיה קבועה. עץ המנגו יתפתח היטב במבחר סוגי קרקע, מועשרת ברקבובית ומנוקזת היטב. קרקעות שהן עשירות ועמוקות יגדילו את היבול.
✎ המילה מנגו מקורה במילה בשפת המלאיאלאם "מאנה", דרך המילה הפורטוגזית מנגה ודרך המילה האנגלית מנגו.
✎ בהתאם לזן פרי המנגו יכול להיות בגדלים שונים, צבעו משתנה בין צהוב, כתום ואדום וטעמו נע בין מתוק לחמוץ. במרכז הפרי גלעין אליפטי גדול המחודד בקצוותיו.

• קיווי •

User Posted Image

שם: קיווי - Actinidia chinensis
משפחה: אקטינידיים
אזורי גידול: דרום סין
מספר עובדות נוספות:
✎ מקורו של הקיווי בסין. בתחילת המאה ה-20 הביאו אותו מיסיונרים נוצרים לניו זילנד, ובה הוא הפך לגידול מסחרי וגם קיבל את השם של הציפור הלאומית (שמלוה אותו עד היום).
✎ קווי אחד מכיל יותר ויטמין C משני תפוזים, יותר סיבים תזונתיים מתפוח ויותר ויטמין E מאבוקדו שלם.
✎ הקיווי מכיל אנזים שמשמש לריכוך בשר ועשוי גם להשפיע על קרישת ג'לטין. לכן מומלץ לבשל איתו בשר, אבל לא מומלץ להוסיף אותו לעוגות הדורשות ג'לטין.
✎ הוא מחזיק מעמד זמן רב אחרי הקטיף מבלי להתקלקל, ואפילו (כמעט) מבלי לאבד את ערכיו התזונתיים. במקרר אפשר לשמור אותו אפילו שלושה שבועות.
✎ מבחינה קלורית הקיווי, התפוז והתפוח מאוד דומים: כ-50 קלוריות ל-100 גרם תפוח או תפוז, 60 קלוריות ל-100 גרם קיווי.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:52 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
מיאנמר

שלום לכם קוראים וקוראות!
אני מקווה שאהבתם את הכתבה בגיליון הקודם, בה סיפרתי על תאילנד. עכשיו חזרתי ואני מתכוונת לספר לכם על מיאנמר\בורמה!

המסלול שעשינו
את המסלול התחלנו בפאן (Phaan), שהיא עיר ליד נהרגדול.
יש בה המון מערות ומקדשים בהרים. בפאן היינו שלושה ימים ומשם המשכנו לכפר אחד, ובו יש הר ועליו סלע מוזהב. הסלע המוזהב הוא סלע מאוד גדול שבקצה שלו יש קישוט מוזהב, והוא אחד המקומות הכי מקודשים לבודהיסטים במיאנמר. הסלע הזה נקרא "הסלע המוזהב", The Golden Rock. המקום מלא במיליוני אנשים שבאים לראות את הסלע ולהתפלל.
אחרי הגולדן רוק, שם ישנו שני לילות, נסענו ליאנגון (Yangun) - שזאת "העיר הגדולה".
בעבר, יאנגון הייתה עיר הבירה, אבל עכשיו עיר הבירה היא איזו עיר קטנה בקצה המדינה. ביאנגון יש הרבה מאוד שווקים ואני חושבת שהיינו בכולם, זה היה משעמם ברמות. ביאנגון היינו חמישה ימים, ואחריה נסענו לאינלה (Inle) שהיא עיירה חמודה שבה עובר נהר מאוד גדול. בנהר יש כל מיני דברים של מקומיים ומקומות שעושים בהם תכשיטים מכסף, בעיקר בשביל התיירים. באינלה היה קר מאוד ביחס לשאר מיאנמר, ושם חגגנו את יום ההולדת שלי (12 יאיי). כמה פעמים בזמן שהותינו שם שכרנו סירה עם נהג שלקח אותנו לכל מיני מקומות יפים שנחמד לראות, ויש שם גם שוק גדול שהיינו בו כמה פעמים. אני אישית הכי אהבתי את אינלה.
באינלה היינו שמונה ימים ואז נסענו לקלאו, עיר שמסתבר שאין בה כלום. שם היינו שני לילות, וביום השני הייתה לאבא שלי יומולדת. אחרי קלאו נסענו לבאגאן, שזאת עיר שמסביב לה מפוזרים 3,000 מקדשים, והיינו בהרבה מהם. כל אחת מהמשפחות בעיר אחראית על אחד מהמקדשים שם. פעם אחת, קמנו מוקדם בבוקר כדי לראות את הזריחה, וכמעט כל יום ראינו את השקיעה מהגג של אחד המקדשים. פעם אחת נסענו עם סירה לראות את השקיעה.
בבאגאן היינו עשרה ימים, ואז חזרנו ליאנגון ללילה אחד ומשם טסנו לבנגקוק.

האנשים
לפני שהגענו למיאנמר אמא שלי קראה שהאנשים שם מאוד נחמדים. גם אחרי שהיינו שם היא עדיין חושבת ככה, אבל אני לא.
בעצם, אולי הם נחמדים, אבל לא אלינו. הם ממש, ממש, אבל ממש התרגשו לראות אותנו. לכל מקום שהלכנו הלכו אחרינו מלא אנשים. הם הצטלמו איתנו, צילמו אותנו, ואני די התפלאתי שהם לא ביקשו חתימות. היינו ממש כמו וואן דיירקשן והמעריצות שלהם (חוץ מהחלק של הצרחות).
היה גם איזה נהג מונית אחד שלא ידע מילה אנגלית וחשב שאנחנו מאנגליה, וכשאמרנו לו שאנחנו לא אנגלים הוא שאל אם אנחנו מ-USA (אנחנו לא).
היו אולי גם כמה אנשים נחמדים, אבל לא הרבה.

האוכל
אוקיי... האוכל שם לא משהו. יש שם המון סלטים, אורז וכל מיני תבשילים מוזרים.
הסלטים - סלט עגבניות - סלט מעגבניות, עלי תה, ובתיבול שקשה לתאר. הוא לא משהו.
סלט עלי תה - סלט מעלי תה, לדעתי בתיבול די דומה לסלט העגבניות.
סלט אבוקדו - סלט אבוקדו רגיל, סוג של גוואקמולי. סלט אבוקדו, עגבניות ובצל. הוא דווקא די טעים.
ויש גם כל מיני קאריים, שאלה תבשילים שאוכלים עם אורז. האוכל במיאנמר מאוד חריף, אבל אם קודם הייתם שלושה חודשים בתאילנד אז זה לא כזה נורא. יש שם גם כל מיני סוגים של תבשילים עם בשר ועוף. הם אוהבים לעשות גריל, אבל מה שאני לרוב אכלתי שם היה עוף ברוטב חמוץ מתוק (ומאוד חריף). חוץ מזה אין ממש מה לפרט על האוכל במיאנמר.

נופים
הנופים במיאנמר מדהימים. אנחנו לא היינו בים, אבל הנופים ממש יפים.
בעיה אחת - מיאנמר מאוד מאוד מלוכלכת, הכל שם מלוכלך. כאילו, איש נוסע באוטו, שותה קפה בכוס חד פעמית. כשהוא מסיים את הקפה, הוא זורק את הכוס מהחלון. איש מעשן, מסיים, זורק את הסיגריה על הרצפה. איש קונה משהו חדש, זורק את העטיפה על הרצפה. מאוד מאוד מלוכלך שם.
השקיעות שם מאוד יפות. בבאגאן היה אפשר לעלות על אחד המקדשים ולראות את כל העמק מתחת וזה באמת מאוד מאוד יפה. בבאגאן גם קמנו פעם אחת לזריחה, וגם אז עלינו על אחד המקדשים וראינו את הכל מתחת וזה היה מדהים. באותו יום שהתעוררנו לזריחה אז התחברתי לפורטל ב-4 בבוקר וכתבתי "בוקר טוב" בנו"ד ובארץ היה 11 בלילה, זה הפתיע את כולם. בזריחה היה אפשר לראות בערך 20 כדורים פורחים ברקע, שגם הם יוצאים לסיבוב לראות את הזריחה.

אני מקווה שנהנתם, ואם יש לכם תלונות אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית. בחודש הבא אני אחזור ואספר לכם על קמבודיה!

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 16:57 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
אנחנו מזמינים אותכם לשלוח ברכות ואיחולים לחברים שלכם ו\או תגובות על הגיליון ועל העיתון בכלל. בשביל שתופיעו במדור הזה, שלחו הודעה פרטית למשתמש הפקפקן עם תוכן התגובה שלכם. כל תגובה תתקבל בברכה! (:

ד"ש לכולםםם
ולכריס ודינה ושחר ושקד וליאם ואליס ואשלי ולכל הכותבים והבטאים והמעצבים של הפקפקן 33>
אה וגם כל מי שאהב את המדור שלי ><

-הילי, Camila Cabello

ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לכל אלרג"ה
ד"ש לשירה
ד"ש לשי
ד"ש לתוםסיוון
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
ד"ש לי
וד"ש לכל מי ששחכתי
ונראה לי ששחכתי את עצמי
אז ד"ש לי

-ורד, no.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2017, 17:29 PM
צטט הודעה

שושואיסט

פרטי משתמש

User Posted Image
וזהו זה להפעם! אומנם היה לנו גיליון קצר מהרגיל, אבל בהחלט טוב לחזור.
אנחנו קוראים לכם לשלוח בקשות להצטרפות לצוות הפקפקן, כדי שנוכל ליצור יחד גיליונות גדולים, מגוונים ומוצלחים יותר.
מקווים שנהניתם מהגיליון ושתחזרו לקרוא את הבאים אחריו.
צוות הפקפקן

--------------------

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007