האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

יצחק רבין||דיון
פורסם ב: Oct 26 2017, 19:06 PM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 107133
מגדר:
משתמש מספר: 62638
חפצי המשתמש: צפה

יצחק רבין
דיון

User Posted Image

ב-יב' בחשוון מתרחש יום הזיכרון ליצחק רבין כלומר, עוד שישה ימים.
בבית הספר חולקנו לקבוצות וכל קבוצה הייתה צריכה להכין מצגת על משהו בחייו. כמובן שחברים שלי מיד רצו לעסוק ברצח הרצח ולכן בחרנו בו. כחלק מהעבודה גילינו שכנגד רבין הושמעו קריאות גנאי ובוז שגבלו בהסתה. בחלק מההפגנות כנגד רבין הוצגו תמונות של רבין בתור קצין נאצי או עם כוונת על הראש. מצד אחד זאת הסתה שפוגעת בשמו הטוב של רבין וקוראת לו למות אך מצד שני יש את חופש הביטוי שנותן לאדם להתבטא באופן חופשי.

User Posted Image
דוגמא לתמונה כנגד רבין

לאחר הרצח, רבים גם מהימין שהאמין שרבין טעה טען שזה היה מעשה נפשע ונורא, יש הבדל בין חוסר הסכמה לבין רצח.
חלק מהמסיתים נענשו אף הם.

שאלות לדיון

האם אתם מסכימים עם דעותיו של רבין? האם היית מוכנים להרוג בגלל דעה מנוגדת? האם מה שעשה יגאל אמיר-רוצחו של רבין היה מוצדק? האם ההפגנות והתמונות היום בסך הכל הבעת דעה שמותרת לפי חופש הביטוי או שמא היו הסתה? האם ההסתה גרמה בקשר עקיף או ישיר לרצח?
כמובן שאלה רק שאלות מנחות ואתם מוזמנים להוסיף עוד.

--------------------
אורי Ori

Life before death, strength before weakness, journey before destination
I will protect those who cannot protect themselves
I will protect even those I hate so long as it is right
I accept that there will be those I cannot protect

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 6 2017, 19:33 PM
צטט הודעה

מכשף ראשי בקסמהדרין

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100002
מגדר:male
משתמש מספר: 5565

יש הבדל בין ההפגנות שיש זכות לקיימן (תחת חופש הביטוי וזכות ההפגנה והמחאה), ובין מה שהתקיים בפועל... מותר ואף רצוי להביע דעה ולהפגין כחלק מהדמוקרטיות של מדינת ישראל (למרות שרק נרמז לכך), אלא שיש גבול לא מאוד דק בין הפגנה להסתה וחד משמעית לאור ההתנהלות וההשמצות זו הייתה הסתה ברורה. אם אני מסכים עם דעותיו של רבין? אני מניח שקשה לענות על זה כי אני חלוק בדעתי. אמנם אני יכול להסכים איתו אבל רק על חלק או על אופן הביצוע, ובכל זאת לא נכחתי שם, אני לא יודע מה היה המצב ולמה פעל כמו שפעל. הרבה דברים נסתרים מעיניינו כאזרחים. להרוג אדם בגלל דעתו? אני מקווה מאד שאף אחד פה לא מתכוון לעשות דבר כזה. זה פשע. ואם לנסח את שאלתך נכון הפועל הוא "לרצוח", כי מה שעשה יגאל עמיר היה מתוכנן ובכוונה תחילה.
וכמובן יש דרך להביע את התנגדותך לממשל, לא ללכת לרצוח כי בא לך לעצור את הדרכים בהן רבין פועל, לא ככה דמוקרטיה עובדת. חופש הביטוי אמנם קיים, אבל יש עליו מגבלות. לחשוב על לרצוח את רוה"מ זה משהו אחד (שאני מגנה, כמובן), לרצוח בפועל ו/או להביע את כוונתך לרצוח את רוה"מ זה שימוש קביל בחופש הביטוי אבל אני מקווה שהוא גם מוביל למעצר. בן אדם לא יכול לרוץ ברחובות ולהגיד ברצינות "אני רוצה לרצוח את X" - בין אם רוה"מ ובין אם לא, כי אם הכוונה שלו אמיתית וכנה, מקומו מאחורי הסורגים גם אם לא פעל, לעניות דעתי. אלא אם הוא לא שפוי אז צריך לסגור אותו במוסד פסיכיאטרי או לתת לו את הטיפולים הנדרשים אבל כל עוד בנאדם שפוי בנפשו (זה קצת חלוק, האמת. האם רוצח הוא שפוי בנפשו? תלוי בכל אדם) ובחר לבצע מעשה רצח שזה מעשה מתועב או חשב והביע ופעל לרצח הוא צריך להיות כלוא ע"מ לא לבצע את הרצח העתידי. נכון, זו הגבלה של זכויות האדם הבסיסיות אבל אם אדם מאיים על אזרח ופוגע לו בזכות לביטחון בוודאי שהזכות לחיים ולביטחון ושלמות הגוף גוברת על הזכות לחירות של המאיים.
אגב, חופש הביטוי אינו היחיד שמוגבל:
חופש המחשבה והדעה שמשמעותה חירותו של אדם לגבש את דעתו בחופשיות, בכל נושא. אסור למנוע את זכות זאת, גם אם דעתו נחשבת למסוכנת ומזיקה, כל עוד היא לא באה לידי ביטוי חיצוני.
משמע, זה שציינתי לעיל - ניתן לך לחשוב על כמה אתה "שונא" (לדוג') את רבין, אבל אם אתה מבצע מקומך מאחורי הסורגים.

אני מבין את הרעיון לדיון, אבל אני לא יודע איך אפשר לפתח אותו הלאה, אני מקווה מאד שאין כאלה שחושבים ההפך ממני; שמגיע לאדם להירצח רק בשל דעותיו... יצחק רבין ז"ל היה קודם כל בן אדם, בעל, אבא, ורק אחר כך ראש ממשלה, וגם אם יגאל עמיר לא הסכים עם איך שמימש רבין את תפקידו כרוה"מ, לרצוח זה פסול. ולהסית ברמה כזו מחרידה, להשוות אותו לנאצי... איום ונורא בעיני.

--------------------
זאכר טורטה 🚨
User Posted Image

---------
פורסם ב: Nov 10 2017, 11:59 AM
צטט הודעה

נ נח נחמ נחמן מאומן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 13093
מגדר:male
משתמש מספר: 58723

לא באתי כדי להשתתף בדיון, אבל אני מבקש שתגידו "רוצחו של רבין" ולא "יגאל אמיר"- כי יש מלא דעות בנושא ובכלל לא בטוח שזה היה הוא ושהוא עשה את זה בשפיות.

--------------------
אריאל

~20 ~שמח~מבקר מדי פעם בעיקר בשביל דיונים '13+ '~

---------
פורסם ב: Nov 12 2017, 20:18 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
מגדר:female
משתמש מספר: 55954

QUOTE (פה קבור הכלב @ Nov 10 2017, 12:31 PM)
לא באתי כדי להשתתף בדיון, אבל אני מבקש שתגידו "רוצחו של רבין" ולא "יגאל אמיר"- כי יש מלא דעות בנושא ובכלל לא בטוח שזה היה הוא ושהוא עשה את זה בשפיות.

יש גם דעות שהאמריקאים לא נחתו על הירח...
יגאל עמיר הורשע לפי כל הראיות, אין כאן ממש וויכוח.
היה כבר דיון על קונספירציות, זה שייך לשם אני חושבת...

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007