האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

תחבורה ציבורית בשבת || דיון
פורסם ב: Dec 21 2010, 00:54 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 94895
מגדר:female
משתמש מספר: 12458
חפצי המשתמש: צפה

נכון להיום, מיום שישי אחרה"צ עד למוצ"ש התחבורה הציבורית בישראל לא עובדת
כיוון שבהלכה אסור לנסוע בשבת וכדי לכבד את הציבור הדתי.

הרבה אנשים בארץ תלויים בתחבורה ציבורית ונפגעים בגלל זה.
מה אתם חושבים? שצריך להיות תחבורה ציבורית בשבת או לא?

--------------------

User Posted Image
נויימי ٠ 17 ٠ דנה מיי לאב♥
User Posted Image

יש לי בלב ציפור קטנה
עם שתי גומות ומנגינה

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 21 2010, 01:01 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 22147
משתמש מספר: 17845

תחבורה ציבורית בשבת יכול להיות כ"כ, כ"כ נוח ושימושי. מעצבן שאין.

--------------------
ליאור||16||זן נדיר

השעה מאוחרת, הרחובות ריקים מאדם
לאורך הטיילת הפנסים דולקים ואפשר לראות את הים
ואתה מרגיש, שאתה האיש הכי בודד בעולם
מוצא את עצמך הולך נגד הרוח.

(נגד הרוח\\שלום חנוך)

---------
פורסם ב: Dec 21 2010, 17:32 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: קוסמים
חרמשים: 50042
מגדר:male
משתמש מספר: 4151

לדעתי הציבור החילוני בהחלט צריך את התחבורה הציבורית בשבת, אבל שתסע רק בערים מרכזיות (ת"א, ירושלים וכד'), אבל כן צריך להמעיט בו כדי לכבד את הציבור הדתי. כלומר פשרה.

--------------------

User Posted Image
.Avihai, 16

אין פנסים, רק שבילים מכוסים, ערפל מתבהר, לסלוח
אין זיכרון רק הבהוב אחרון, שמנסה להחזיק אותך בכוח
אין אהבה, רק הרגל שכבה, אז אל תתני לו את ליבך לבטוח
אין אשמה, יש רק חומה, לנפץ, לשבור, לפרוץ, לסדוק בכח!

פעם היה קיפוד שנשם מהתחת. יום אחד הוא ישב ומת.

Bullet for My Valentine | 30 Seconds To Mars | Breaking Benjamin | Bon Jovi | Scerra
All American Rejects | Burden of a Day | Dream Theater | Escape The Fate | Pantera | Dilema
Hinder | My Chemical Romance | The Fading | Hatebreed | The Agonist | Venom | Queen
Paramore | Shaygetz | I Got The Hottests | Skillet | Slayer | The Used | Edgend | Motorhead
Children of Bodom| Three Days Grace | Prey For Nothing | Opeth | System Divide | Spitfire o7 | Astor Voltaires
In Flames | Black Label Society | Secondhand Serenade | Killswitch Engage | Metallica | Crashdiet
Raphsody of Fire | DragonForce | Hammerfall | Spoken | HaYehudim | Iron Maiden | Monica Sex
Insomnium | Black Sabbath | Dr. Acula | Betzefer | Testament | Led Zeppelin | Where Is The Boy
Last Monday of October | Pathosray | Rebellion | Friends of Paradge | HaDorbanim | The Old Dead Tree

Eviatar Banay | Keren Peles | Yoni Bloch | Asaf Avidan
Mei Finegold | Dana Adini | Efrat Gosh | Ozzy Osbourne

The Vampire Diaries | Heroes | The Simpsons | CSI | Law & Order | SpongeBob SquarePants | Friends
Leverage | Body of Proof | The Secret Circle | Terra Nova | The Big Bang Theory | Lost | Victorious

---------
פורסם ב: Dec 21 2010, 22:23 PM
צטט הודעה

We Found Wonderland

פרטי משתמש
חרמשים: 111465
משתמש מספר: 27463

רק שתדעו, שבחיפה יש תחבורה ציבורית לפני מוצאי שבת. ההסדר של התחבורה הציבורית אם לנסוע בשבת או לא נקבע כבר לפני הקמת המדינה, כשהקימו את אגד. היו מקומות שלא נסעו בהם והיו מקומות שכן כמו חיפה. כשהקימו את המדינה הממשלה החליטה שמה שהיה לפני, ככה זה ישאר כי ככה היה הכי נוח.

לי למשל, זה לא ממש מפריע שאין תחבורה ציבורית בשבת, כי בשבת חצי מדינה סגורה גם ככה.
רק אם אני רוצה ללכת לתל אביב או משהו, אז תמיד אפשר להזמין מונית (כי יש הרבה שעובדים בשבת) ואם אני עם חברים אז כולם פשוט מתחלקים בתשלום (לא שזה גם ככה הרבה כסף כי אני גרה בפתח תקווה שזה לא הכי רחוק XD).

--------------------
♥ בר ♥ 26 ♥ חברת מאליכ העמוד הראשון ♥
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 21 2010, 22:31 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 12679
משתמש מספר: 19407

אני מבינה ומכבדת את הציבור הדתי במדינה. אבל הם צריכים להבין שגם לנו יש צרכים. נכון, יכול להיות שזה יגרום לחוסר נעימות, אבל זה לא כאילו שיהיה קו שייסע בבני ברק או במאה שערים.
צריך להתחשב גם בציבור הלא יהודי במדינה, ויש לא מעט כאלה. הם לא מאמינים בדברים האלה בכלל ולכן אנחנו לא יכולים למנוע גם מהם את התחבורה הציבורית. דבר שנמנע מהם בגלל החלטות של הממשלה.
אז כן, אני בעד תחבורה ציבורית בשבת :)

--------------------
User Posted Image

לירון|17|הביטלס

---------
פורסם ב: Dec 21 2010, 22:37 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 19560
משתמש מספר: 15241

כדתיה, אני אומרת שחייבים לאפשר את התחבורה הציבורית בשבת, ליהדות אין שום אינטרס לכפות על אנשים להיות דתיים, ואנחנו לא יכולים לחייב.
רק שתחבורה ציבורית לא תהיה בכל חור, אלה רק למקומות מרכזיים יחסית, שיש בהם הרבה אתרי בילוי, ושיהיה רק בשעות מסוימות.

--------------------

"I just wanna feel everything"

~Fiona Apple / Every Single Night

---------
פורסם ב: Dec 21 2010, 22:41 PM
צטט הודעה

Close your eyes, Freckles

פרטי משתמש
חרמשים: 111934
משתמש מספר: 2823

QUOTE (HolySin @ Dec 21 2010, 04:32 PM)
לדעתי הציבור החילוני בהחלט צריך את התחבורה הציבורית בשבת, אבל שתסע רק בערים מרכזיות (ת"א, ירושלים וכד'), אבל כן צריך להמעיט בו כדי לכבד את הציבור הדתי. כלומר פשרה.

הוצאת לי את המילים מהפה (:

--------------------
טל||14||חייה, נושמת, אוכלת ובועטת לעולם בתחת אם הוא מסובב לי את הגב.
User Posted Image
קרדיט ליסכה 3>

"מה בן אדם צריך? לא הרבה, משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לשבת ועל השני להביט ושתי עיניים לבדוק בהן את השמיים ולחכות". (יונה ונער- מאיר שלו)

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 00:21 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 18702
משתמש מספר: 24219

QUOTE (Woody @ Dec 21 2010, 09:37 PM)
כדתיה, אני אומרת שחייבים לאפשר את התחבורה הציבורית בשבת, ליהדות אין שום אינטרס לכפות על אנשים להיות דתיים, ואנחנו לא יכולים לחייב.
רק שתחבורה ציבורית לא תהיה בכל חור, אלה רק למקומות מרכזיים יחסית, שיש בהם הרבה אתרי בילוי, ושיהיה רק בשעות מסוימות.

מסכימה עם כל מילה inlove.gif

--------------------

גילתי שהחתימה שלי מעצבנת... אז אני משנה...

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 01:22 AM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 15613
מגדר:male
משתמש מספר: 11174

מדינת ישראל היא מדינה ערכית יהודית , אין שום סיבה שבעולם שתיהיה תחבורה בשישי/שבת.

--------------------
"מלך יכול להזיז אדם , האב יכול לדרוש מבנו , אך האדם יכול להניע גם את עצמו , ורק אז האדם מתחיל את משחקו האמיתי. זכור, אם ישחקו בך, נשמתך היא באחריותך בלבד , גם אם יריביך יהיו מלכים או אנשים במעמד גבוה משלך.
כשה תעמוד מול ה' , לא תוכל להגיד "עשיתי את רצון האחרים" או "שהמעשה הנכון לא נראה נוח באותו הרגע" , זה לא יעזור , זכור זאת לנצח."

[ALIGN=center]

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 01:55 AM
צטט הודעה

You know you love me. XOXO

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 163747
משתמש מספר: 3481

רוב הדתיים גרים יחד, ז"א בשכונות דתיות, ככה שאני לא רואה מה הבעיה שיהיה תחבורה באיזורים שאין בהם דתיים ._.
אבל מצד שני אנחנו גרים במדינת ישראל, מדינה יהודית, זה כמו שתגידו למה אין טלוויזיה ביום כיפור, מי ששומר את יום הכיפורים מילא לא פותח את הטלוויזיה, אבל יש דברים שצריך לכבד.

ואני באמת לא חושבת שזה משהו שיפטר, כי אם החרדים עושים מהומות על חניון עלוב שפתוח בשבת לא נראלי שהם יתנו לאוטובוס לזוז בירושלים בשבת >:

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 20:28 PM
צטט הודעה

Trying to find some peace of mind

פרטי משתמש
חרמשים: 38876
משתמש מספר: 3607

QUOTE (LeafOfLive @ Dec 21 2010, 11:22 PM)
מדינת ישראל היא מדינה ערכית יהודית , אין שום סיבה שבעולם שתיהיה תחבורה בשישי/שבת.

תודה רבה .

ומשהו קטן שבני הזכיר לפני מעט יותר משישים שנה "אני מכריז בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל."
חבל ששכחנו.

--------------------
Shed some light on me.

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 21:35 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 22147
משתמש מספר: 17845

יש טלוויזיה בשבת. וקניונים. ומסעדות, ובתי קפה, ובתי קולנוע... יש אנשים שנוסעים בכבישים ומעשנים ברחוב ועושים מנגל ומדברים בפלאפון.
תחב"צ בשבת- ז ה מה שיגרום למדינה להיות פחות יהודית? אוקיי...
אז אם ככה בואו נלך לפי ההיגיון הזה. נאסור על נסיעה בכבישים בשבת, פתיחת כל דבר שהוא מקום עבודה של מישהו בשבת, נאסור בצורה מוחלטת על כל שימוש בחפצים אלקטרוניים\כל סוג של הדלקת אש בפומבי...
ואפשר להמשיך עם זה, אתם תגידו לי מה כל האיסורים של שבת אני לא מומחית.

זאת מדינה חופשית. עם רוב חילוני. לא כולם שומרים שבת וזה לא בסדר לתקוע אנשים בבית ל24 שעות כל שבוע אם אין להם מספיק כסף לרכב פרטי\הזמנת מונית.
ודרך אגב, העובדה שזאת מדינה יהודית לא אומר שכפייה דתית זה בסדר. המדינה היא קודם כל דמוקרטית, ואז יהודית. החוקים פה הם לא חוקי ההלכה, הם חוקי המדינה. אני בכלל לא רואה מה הקשר.

--------------------
ליאור||16||זן נדיר

השעה מאוחרת, הרחובות ריקים מאדם
לאורך הטיילת הפנסים דולקים ואפשר לראות את הים
ואתה מרגיש, שאתה האיש הכי בודד בעולם
מוצא את עצמך הולך נגד הרוח.

(נגד הרוח\\שלום חנוך)

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 22:40 PM
צטט הודעה

Trying to find some peace of mind

פרטי משתמש
חרמשים: 38876
משתמש מספר: 3607

איסור תחבורה ציבורית בשבת הוא לגיטימי למדינה שנבנתה ונוצרה תחת החזון היהודי. אל תעוותי את מה שאמרתי לטובתך, לא אמרתי לאסור שימוש בחפצים אלקטרוניים כאלה ואחרים, שכל אחד יסע ברכב שלו, בכיף.
ותחבורה בין עירונית זה מקובל מבחינתי, אבל להתעורר בשבת בבקר אל האוטובוס שמטנף את כל הרחוב ופוגם ברוח השבת, זה כבר לא מקובל עליי.
וברור שלא אני היא זו שתקבע, אבל את המחאה השקטה שלי מותר לי לעשות.
ואין פה עניין של כפיה דתית. מי שגר פה יודע שזוהי מדינת היהודים, ותורת היהודים היא שמירת שבת. אם אתה לכאורה מאמין אבל חי איך שבא לך, זה כבר לא שייך לדיון.

ואני לא מדברת בתור אחת שהאכילו אותה תורה ומצוות מהשניה שהגיחה לעולם, אני מדברת בתור מישהי שמצאה את הדרך שלה. הדרך שבה מזלזלים ביהדות ובערכים שקשורים לדת במדינה ממש מחפירה, למי שמאמין בארץ ישראל כמדינה יהודית אין מדינה יהודית אחרת ללכת אליה. זו הארץ שלי בין היתר, ושל כל אותם שהעניין הזה בין היתר הורס להם את השבת [וכן, עד שאתה לא מבין מה זה שבת אתה לא מבין עד כמה זה חשוב] . זו מדינה שאני אמורה להרגיש בה חפשייה להיות דתיה, אז למה מכל כיוון חובטים במי שבוחר להיות דתי?

אני לא כופה את הדת שלי על אף אחד, להיפך, אני לחלוטין תומכת בהומוסקסואלית ובכך שכל אדם חי בדרכו שלו, זה הדבר הכי יפה והכי נכון בעיניי, אבל תחבורה ציבוריתבשבת מבחינתי זו הקרבה קטנה מהצד החילוני, לפחות שאת השבת ישאירו לנו, אם כבר מזלזלים בנו בגלל מי שאנחנו.

אני לא אלחם, לא אפגין ולא אעשה יותר מהבעת הדיעה שלי בצורה הכי נכונה שיש, כי זה לא מה שימנע ממני לשמור שבת. אני יכולה לומר שזה בהחלט יזהם לי אותה.

--------------------
Shed some light on me.

---------
פורסם ב: Dec 22 2010, 22:47 PM
צטט הודעה

We Found Wonderland

פרטי משתמש
חרמשים: 111465
משתמש מספר: 27463

תראו, אין תחבורה ציבורית בשבת בגלל שזאת מדינה יהודית. הקימו מדינה דמוקרטית, אבל לפני הכל יהודית. בישראל אי אפשר לומר שיש חוקים דמוקרטיים ולעזאזל עם ההלכה היהודית כי זה לא הולך ככה. ההלכה היהודית קשורה לחוק אם תרצו בזה ואם לא.

ואני לא מבינה מה כל כך נורא שאין תחבורה ציבורית בשבת >< אז פעם אחת בשבוע אין אוטובוס! ביג דיל. אם מישהו ממש צריך להגיע לאן שהוא אז שיקח פעם אחת מונית או שיסע עם חברים או משהו. יום אחד בשבוע בלי תחבורה ציבורית זה לא משהו שישבש לאנשים פה את החיים ברמה כזאת שהם לא יכולים לתפקד

--------------------
♥ בר ♥ 26 ♥ חברת מאליכ העמוד הראשון ♥
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 23 2010, 03:54 AM
צטט הודעה

טרולים מטורללים מטלטלים את התלתלים D:

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10248
משתמש מספר: 11951

QUOTE (Serenity @ Dec 20 2010, 11:54 PM)
נכון להיום, מיום שישי אחרה"צ עד למוצ"ש התחבורה הציבורית בישראל לא עובדת
כיוון שבהלכה אסור לנסוע בשבת וכדי לכבד את הציבור הדתי.

הרבה אנשים בארץ תלויים בתחבורה ציבורית ונפגעים בגלל זה.
מה אתם חושבים? שצריך להיות תחבורה ציבורית בשבת או לא?

תני פירוט.
זה הסבר חלש לגמרי ולא נתת דוגמאות ועוד סיבות למה אין תחבורה ציבורית בשבת.
נתת רק את הצד שמסביר למה כל כך רע שאין תחבורה ציבורית בשבת ולא כתבת בכלל את הצד השני.

אני אצטט חלק קטן מהדעה שלי מאשכול אחר שכתבתי בו לא מזמן על הנושא, כי אין לי כוח לכתוב מחדש הכל.
אם יש תחבורה ציבורית פעילה בשבת הרבה נהגים דתיים באגד ובתחבורה ציבורית בגללי ייאלצו להתפטר כדי לא לעבוד בשבת, דתיים ושומרי שבת לא יוכלו להתקבל לעבודות טובות שדורשות עבודה כל השבוע או שיקבלו משכורות נמוכות יותר, וככה, במקום שהמדינה תיהפך למקום מקלט לכל היהודים, כולל אלה ששומרים מצוות, שוב לא יהיה לאן ללכת.

יש סיבה לכל העניין של מוסדות מדינה שסגורים בשבת. זאת מדינה יהודית, הרבה לפני הדמוקרטית. היא הוקמה בגלל היהודים שרצו מדינה, לא בגלל הדמוקרטים שרצו מדינה. היא קודם כל יהודית, וחבל שאני רואה בכל כתבה שחיפשתי על תחבורה ציבורית בשבת כל מיני תגובות מגעילות שצורחות "כפייה דתית!אתם רוצחים אותנו!" ועוד.

שיהיו אוטובוסים רק במקומות כמו תל אביב,ולא בכל פינה.
אוטובוסים בין עירוניים וכאלה. אבל בחייאת, תשאירו קצת מהשקט והרגע של השבת.

אני עם אביה בדעה שלה. ~

--------------------

תמר || 17 || תקפצו לי. ||בלוג.
User Posted Image
עד היום שרשרתי בדיוק ב69 שרשורים בדיוק!
הראשון הוא לי ולמור||מייסדים
החדש ביותר הוא תמר ומור הסגידית|| ציד וקרימינליות והסוואה וכאלה:)

55 שרשורים שלי כבר ננטשו, ולא על ידי. אתם לא רוצים להיות ה56.
יום נעים :)

יחי דן, אהבת חיי הבלתי מעורער! :עיניים: :עיניים:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
163 780 687 340

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007