האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

קפיצה לעמוד (7) « ראשון ... 5 6 [7]  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון+סקר | הרמה הדתית של הפורטל

האם את/ה דתי/ה או חילוני/ה?
דתי/ה [ 40 ]  [48.19%]
חילוני/ה [ 43 ]  [51.81%]
סך הכל קולות: 83

פורסם ב Oct 8 2010, 10:59 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: -220726
מגדר:
משתמש מספר: 20086
חפצי המשתמש: צפה

QUOTE (noaluli @ Oct 6 2010, 10:26 PM)
אני מצטערת אבל אני לא רואה כל רלוונטיות לדת כשזה מגיע להארי פוטר.
כלומר, הפורום לא צריך להיות דתי יותר או דתי פחות, דת היא נושא פרטי ולא צריך להיות לה כל עניין או משקל כאן בפורום, לדעתי.

את צודקת. גם הארי פוטר חילוני.
אבל בתור דתי, הדת סובבת אותי.
ובכל מקום ובכל מצב עלולות להווצר בעיות.
בתור חילונית זה לא יפריע לך.

--------------------
דוד , 17 , ישן מאוד פה.

אני דוד, דוק הישן, אכלתם אותה ~
מוחע.

שתיית תה מונעת שבץ, זה עובד גם הפוך, שבץ מונע שתיית תה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב Oct 15 2010, 20:26 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 34953
מגדר:female
משתמש מספר: 10509

טוב, שמעו.
מי שמכיר אותי יודע שאני הבן אדם הכי פחות דתי שקיים בערך. להוציא אתאיסטים. אני לא שומרת כשרות/ שבת, אוכלת חזיר, בשר וחלב, שרימפסים, וואטאבר, אני נגד איסור נגיעה בצורה מאוד נחרצת, אבא שלי לא מאמין בברית מילה או בחתונה יהודית (לשאלות שעולות, גם אבא וגם האחים שלי עברו ברית, ואבא ואמא התחתנו בחתונה יהודית), אח שלי הולך לעבור בר מצווה רפורמית כי ההורים שלי לא מוכנים שהוא יעלה לתורה בצורה אורתודוכסית (אחי השני הוא סיפור אחר), ואני לא חושבת שדווקא ישראל הייתה הבחירה הכי חכמה בשנת '48, בעיקר לא אם הסיבה היא בגלל שהיא שלנו מהתורה.
ובכל זאת, אני יהודייה. ולא פחות טובה מאף אחד מכם בגלל שאני חושבת שאני שווה לגברים, כי אני לא מעוניינת שבעלי יקנה אותי מאבא שלי כי אני לא רכוש של אף אחד מהם, כי אני הולכת עם מכנסיים באורך שבא לי ועם גופיות וכי אני אתנשק ואזדיין עם מי שבא לי ואוכל מה שבא לי איפה שבא לי.
ואני עושה קידוש בחלק מימי השישי, ואני אתגייס ואגן על המדינה הזאת (שזה אגב משהו שלא כל הדתיים עושים) כי כרגע היא שלנו ולא משנה כמה הבחירה בה הייתה טיפשית, אני נולדתי בה והיא שלי מתוקף הזיכרונות שלי בה (ולא מתוקף הזיכרונות של העם שלי, מאה דורות אחורה), ואני צמה בכיפור כולל כל המצוות כי בעיניי זה חג בעל משמעות חברתית ולא דתית, ויש לי חברות מסורתיות יותר ופחות, וידידים קרובים שהם דתיים ובני דודים חרדים.
אני חושבת שזה ההבדל. אתכם לימדו שכל דבר שקשור לחילונים הוא רע ומסוכן. שלדבר על סקס לפני החתונה זה רע. שבחורה שהולכת עם מכנס קצר (לא דפוק אותי, פשוט קצר) מזמינה דברים רעים. פשוט הכניסו לכם את זה לראש מגיל 0. אותי לימדו לעשות מה שאני מאמינה בו ומה שאני רוצה. ללכת עם האמונות ועם הלב שלי. לקבל גם אנשים שונים.
אבל כשהאנשים האלה ששונים ממני פוגעים בזכויות שלי לעשות מה שבא לי, מה שטוב לי. כשאומרים לי שאני פחות טובה וצריכה להתנהג בצורה מסוימת כי אני אישה או כי אני חילונית, שבן אדם שמתקרב לדעה שלי "מתקלקל". כי גם הדעה שלי יכולה להיחשב דת, ולכן התקרבות אליה היא לא "קלקול" מבחינה דתית. דת היא דבר שבן אדם מאמין בו, ואני מאמינה בערכים ובעקרונות שלי, שלא כוללים לכסות את המרפקים ואת השיער שלי.
כשאנשים עושים את זה, פוגעים באמונה שלי, אני מסרבת לשתוק. אני לא חושבת שיש דבר כזה "רמה דתית נמוכה" או "רמה דתית גבוהה". יש פנאטיות נמוכה או פנאטיות גבוהה בהקשר של התחשבות בדתיים. ובטח ובטח שהיא צריכה להיות מינימלית באתר שהוא בהגדרתו אתר חילוני שאינו קשור לדת בשום צורה.

--------------------
[ALIGN=Right]הילי | 16 | הפלפאף | אחת מראשי בובאטון לשעבר =)

היי אנשים מעשיות בידל הפייטן חזר להתעדכן עם יצירות מקוריות!

---------
פורסם ב Oct 17 2010, 00:02 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 15340
מגדר:male
משתמש מספר: 13362

אף אחד לא אמר שבן אדם שמתקרב לדעה שלך מתקלקל.

לא אמרתי לך לעשות או לא לעשות משהו מסויים.
אני ממש לא חושב שכל דבר שקשור לחילונים הוא רע או מסוכן.

את יכולה לשאול כמה חברים שלי אם אני מקבל אנשים שונים ממני.
הם יענו לך שאני יותר מדיי מקבל אנשים שונים ממני.

--------------------
אלידע ♦ 23 ♦ חייל קרבי משוחרר ♦ הישיבה הגבוהה "אור עציון" ♦ ישל"צניק, בזמנו

---------
פורסם ב Oct 17 2010, 00:07 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 34953
משתמש מספר: 10509

QUOTE (elyadaro @ Oct 17 2010, 12:02 AM)
אף אחד לא אמר שבן אדם שמתקרב לדעה שלך מתקלקל.

לא אמרתי לך לעשות או לא לעשות משהו מסויים.
אני ממש לא חושב שכל דבר שקשור לחילונים הוא רע או מסוכן.

את יכולה לשאול כמה חברים שלי אם אני מקבל אנשים שונים ממני.
הם יענו לך שאני יותר מדיי מקבל אנשים שונים ממני.

אז למה הרגשת צורך לפתוח אשכול על "הרמה הדתית" כביכול של הפורטל?

--------------------
[ALIGN=Right]הילי | 16 | הפלפאף | אחת מראשי בובאטון לשעבר =)

היי אנשים מעשיות בידל הפייטן חזר להתעדכן עם יצירות מקוריות!

---------
פורסם ב Oct 17 2010, 01:53 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

חשבתי שאולי אנשים יהיו מוכנים לגלות התחשבות בזה שמפריעות לי מילים כמו X, Y וZ שכתבת.
אבל, דרך אגב, אם היית קוראת את כל הדיון, או לפחות הרבה מתחילתו, היית רואה שקיבלתי את מה שאמרו לי.

--------------------

---------
פורסם ב Oct 17 2010, 19:39 PM
צטט הודעה

Close your eyes, Freckles

פרטי משתמש
חרמשים: 111934
משתמש מספר: 2823

QUOTE (elyadaro @ Oct 17 2010, 12:53 AM)
חשבתי שאולי אנשים יהיו מוכנים לגלות התחשבות בזה שמפריעות לי מילים כמו X, Y וZ שכתבת.
אבל, דרך אגב, אם היית קוראת את כל הדיון, או לפחות הרבה מתחילתו, היית רואה שקיבלתי את מה שאמרו לי.

אני לא יכולה שלא להתקומם נגד מה שאמרת, לגלות התחשבות. לגלות התחשבות זה לסגור את הפורטל ביום כיפור, לגלות התחשבות זה לא לשים פה תמונות של אוכל לא כשר וכ"ד.

מה שאתה מגדיר כ"לגלות התחשבות" מתאים לאתר דתי, כי האתר הזה פועל 24/7 פרט ליום כיפור, והוא אתר שחלק נכבד ממנו הוא אנשים חילונים, ואנחנו לא נשנה את השפה שלנו ונפסיק להגיד את המילים שלנו כי לאדון וואטאבר זה לא נאה והוא לא חונך ככה.

אני חונכתי, בבית שלי, להתחשב בדתיים, לא לאכול ביום כיפור, לפחות לא מולם, לא לעשות על האש בשבת, לא לצאת לדבר בטלפון בחוץ בשבת כשיש לי שכנים דתיים, לא לזלזל בדת.
ועל כל הדברים הללו אני שומרת ומכבדת, כי אנשים ראויים לכבוד הזה, אבל מה שאתה ביקשת פה זה כבר מעבר לכיבוד, זה דרישה מוגזמת לאתר שעוסק בהארי פוטר, אז אנחנו מגלים התחשבות. זה אתה שלא מגלה הבנה. ובאמת, אם יש לך תלונות? ממש לא מעניין אותי, כי אני מכבדת את המינימום שדרוש, מעבר לזה אתה לא חייב להיות כאן, באמת שאף אחד לא מכריח אותך. אבל עובדה שמרבית הדתיים מסתדרים יופי עם השפה שלנו, עם החתימות שלנו ועם כל הדברים האחרים, ככה שאני בטוחה שגם אתה תצליח לחיות.

הילי, אני מורידה בפנייך את הכובע. פשוט כמשמעו.

--------------------
טל||14||חייה, נושמת, אוכלת ובועטת לעולם בתחת אם הוא מסובב לי את הגב.
User Posted Image
קרדיט ליסכה 3>

"מה בן אדם צריך? לא הרבה, משהו מתוק לאכול, וסיפור לספר, וזמן ומקום, וגלדיולות באגרטל ושני חברים, ושני ראשי הרים, על האחד לשבת ועל השני להביט ושתי עיניים לבדוק בהן את השמיים ולחכות". (יונה ונער- מאיר שלו)

---------
פורסם ב Oct 18 2010, 00:41 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (Winter @ Oct 17 2010, 06:39 PM)
אני לא יכולה שלא להתקומם נגד מה שאמרת, לגלות התחשבות. לגלות התחשבות זה לסגור את הפורטל ביום כיפור, לגלות התחשבות זה לא לשים פה תמונות של אוכל לא כשר וכ"ד.

מה שאתה מגדיר כ"לגלות התחשבות" מתאים לאתר דתי, כי האתר הזה פועל 24/7 פרט ליום כיפור, והוא אתר שחלק נכבד ממנו הוא אנשים חילונים, ואנחנו לא נשנה את השפה שלנו ונפסיק להגיד את המילים שלנו כי לאדון וואטאבר זה לא נאה והוא לא חונך ככה.

אני חונכתי, בבית שלי, להתחשב בדתיים, לא לאכול ביום כיפור, לפחות לא מולם, לא לעשות על האש בשבת, לא לצאת לדבר בטלפון בחוץ בשבת כשיש לי שכנים דתיים, לא לזלזל בדת.
ועל כל הדברים הללו אני שומרת ומכבדת, כי אנשים ראויים לכבוד הזה, אבל מה שאתה ביקשת פה זה כבר מעבר לכיבוד, זה דרישה מוגזמת לאתר שעוסק בהארי פוטר, אז אנחנו מגלים התחשבות. זה אתה שלא מגלה הבנה. ובאמת, אם יש לך תלונות? ממש לא מעניין אותי, כי אני מכבדת את המינימום שדרוש, מעבר לזה אתה לא חייב להיות כאן, באמת שאף אחד לא מכריח אותך. אבל עובדה שמרבית הדתיים מסתדרים יופי עם השפה שלנו, עם החתימות שלנו ועם כל הדברים האחרים, ככה שאני בטוחה שגם אתה תצליח לחיות.

הילי, אני מורידה בפנייך את הכובע. פשוט כמשמעו.

כמה - פעמים - צריך - להגיד - שקיבלתי - את - זה - שאתם - לא - חייבים - להתחשב - בי - בעניין - הזה?
טל, נראה לי שכבר ראית כמה פעמים שכתבתי את זה לאנשים, לא?

--------------------

---------
פורסם ב Oct 18 2010, 00:44 AM
צטט הודעה

A mind needs books as a sword needs a whetstone

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2724165
משתמש מספר: 24033

האם את/ה דתי/ה או חילוני/ה? חילונית.
האם לדעתך הרמה הדתית של הפורטל גבוהה או נמוכה? פרטו.
הרמה הדתית של הפורטל נמוכה, אבל לדעתי לרוב מכבדים פה את שומרי המסורת והדתיים למיניהם. לדוגמה - ביום כיפור השביתו את האתר לעשרים וארבע שעות.
האם המצב הזה טוב או לא? המצב הזה טוב מאוד, לדעתי, ורצוי שהוא יישמר ככה, כי יש איזון בין שני הצדדים.
וזו רק דעתי. מוזמנים לקטול.

--------------------
Mentat, solve thyself.

---------
  פורסם ב Oct 18 2010, 01:09 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 36280
משתמש מספר: 22665

האם את/ה דתי/ה או חילוני/ה? דתיה
האם לדעתך הרמה הדתית של הפורטל גבוהה או נמוכה? פרטו.
הרמה הדתית של הפורטל נמוכה, אבל מכבדים פה מספיק לדעתי, כמו שאמרו סגרו את זה ביום כיפור.
האם המצב הזה טוב או לא?טוב.
יומטוב!

--------------------
[http://78.media.tumblr.com/e6c62a389708db7f17c85cf6ba756036/tumblr_inline_ndc1ccW2gE1siw0sp.jpg]
מיכל • 21 • אוהבת אנימות ומנגות • שטוזה מוקצפת • פריקית • friends •http
[https://i.pinimg.com/736x/87/59/2f/87592fa223d44fc4bb0b9d3a4849c158--akatsuki-no-yona-dawn.jpgi.pinimg.com/736x/87/59/2f/87592fa2...o-yona-dawn.jpgURL]

---------
פורסם ב Oct 18 2010, 17:16 PM
צטט הודעה

ג'ורדי ג'ורדליש

פרטי משתמש
חרמשים: 8263
משתמש מספר: 22757

אלידע אמר לכם להפסיק עם זה. לא נקלט אצלכם ש'התקלקל' זה רק ביטוי?! וגם אין לכם שום זכות לצעוק עליו על העניין של הקלקול כי הוא אפילו לא כתב את זה. משתמש אחר כתב.
זה גם לא היה חכם לפתוח את האשכול הזה, רק מריבות יצאו מפה.

--------------------
User Posted Image

נופר • 18

---------
פורסם ב Oct 18 2010, 17:24 PM
צטט הודעה

בשבילה גיבורים עפים

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 106000
מגדר:
משתמש מספר: 19840

ננעל לפי בקשה של פותח האשכול.

--------------------

User Posted Image
גיא » כבר לא הרבה דברים.

כשמישהו יגיד דבר אחר
אני פשוט אעוף בלי לדבר
ואתפזר בשקט בחלל
ללא רגשות אשם ובלי אבל

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (7) « ראשון ... 5 6 [7]  קפיצה לעמוד V 
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007