האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

קפיצה לעמוד (3) [1] 2 3  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון : משתמטים.
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:20 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 15810
מגדר:female
משתמש מספר: 26286
חפצי המשתמש: צפה

אני יודעת שזה נושא קצת רחוק, אבל זה חלק מהמנטליות של המדינה לא משנה בני כמה ומאיפה וכמה כל אחד יודע..
מה אתם אומרים, השתמטות תופעה לגיטימית? צריך להפוך אותה לחוקית, ולהפוך את הצבא להתנדבותי?
לבטל את כל הסנקציות ולהפסיק לגמרי את התעמולה נגד השתמטות?
או שצריך להכנס חזק יותר, להעניש כל מי שינסה ולהחמיר את התנאים לשחרור מהצבא?

--------------------
"אחים קטנים הם כמו שקית עגבניות"

נ.לוי

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:29 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 22147
משתמש מספר: 17845

אם הצבא יהיה התנדבותי לא יהיה צבא.. אם לא יהיה צבא לא תהיה מדינה..
בקיצור, גם אם לא מתחשק למישהו לשרת בצבא, בעיה שלו. שייתן את השנתיים-שלוש וימשיך בחייו.
אם אתה יכול-תתגייס. אם לא-תעשה שירות לאומי. ובעיני זה כולל גם את החרדים והבנות הדתיות, אבל זאת כבר דעה שלי.

--------------------
ליאור||16||זן נדיר

השעה מאוחרת, הרחובות ריקים מאדם
לאורך הטיילת הפנסים דולקים ואפשר לראות את הים
ואתה מרגיש, שאתה האיש הכי בודד בעולם
מוצא את עצמך הולך נגד הרוח.

(נגד הרוח\\שלום חנוך)

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:31 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: -220726
מגדר:
משתמש מספר: 20086

QUOTE (Moon Light @ Oct 1 2010, 05:29 PM)
אם הצבא יהיה התנדבותי לא יהיה צבא.. אם לא יהיה צבא לא תהיה מדינה..
בקיצור, גם אם לא מתחשק למישהו לשרת בצבא, בעיה שלו. שייתן את השנתיים-שלוש וימשיך בחייו.
אם אתה יכול-תתגייס. אם לא-תעשה שירות לאומי. ובעיני זה כולל גם את החרדים והבנות הדתיות, אבל זאת כבר דעה שלי.

תשמרי אותה בפנים.
סוכם ש"תורתו אומנותו" זה סוג של שירות לאומי.
מי שבאמת חתום על זה ועושה מה שבא לו שבאמת ילך לעזאזל mellow.gif

נפתחו אלפי אשכולות כאלה, לא? confused.gif

--------------------
דוד , 17 , ישן מאוד פה.

אני דוד, דוק הישן, אכלתם אותה ~
מוחע.

שתיית תה מונעת שבץ, זה עובד גם הפוך, שבץ מונע שתיית תה.

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:33 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (דוד (: @ Oct 1 2010, 05:31 PM)
תשמרי אותה בפנים.
סוכם ש"תורתו אומנותו" זה סוג של שירות לאומי.
מי שבאמת חתום על זה ועושה מה שבא לו שבאמת ילך לעזאזל mellow.gif

למה שאני אשמור אותה בפנים? זאת דעתי. בעיני ללמוד תורה כל היום זה לא שווה ערך לא לשירות צבאי ולא לשירות לאומי.
זה פשוט מה שזה- ללמוד תורה. כולם מחכים עם הלימודים עד לאחרי השירות, למה שהם לא יעשו את זה גם?

--------------------
ליאור||16||זן נדיר

(נגד הרוח\\שלום חנוך)

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:41 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

א' חיפשתי כמה דפים אחורה ולא מצאתי.. אז פתחתי אחד חדש, אם קיים אחד מצטערת אבל לא ראיתי.. =(
ב' אני לא חושבת שישמקום להגיד למישהו "תשמרי אותה בפנים" כי כל העניין כאן הוא להביע דעה, עמדה. ואני גם לא חושבת שללמוד תורה כל היום שווה ערך בתרומתו לשירות צבאי, וזאת לא הסיבה גם שבגינה משוחררים כל "תורתו אמנתו", זה חלק מהסכם ישן מאווווווד שבין היתר קובע גם שבמקומות ציבוריים יאכלו רק כשר וכו'..

--------------------

נ.לוי

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 18:58 PM
צטט הודעה

All you need is Love

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 9601
משתמש מספר: 1572

אני אישית , בתור מישהי שכל האחים הבנים שלה שירתו (ואחד עוד משרת) בקרבי - ותשרת בעתיד במה שהיא הכי תוכל לעזור בו : שונאת משתמטים.
כן , יש כאלו עם סיבות מוצדקות לגמרי - אבל יש כאלו שסתם לא רוצים (דוגמאת בר רפאלי..)

הצבא במדינת ישראל חשוב יותר מכל צבא במדינה אחרת: בלי הצבא אין לנו מדינה, אנחנו מדינה שב60+ שנים שלה נלחמה המון פעמים, ובלי הצבא לא היה פה ביטחון ויהודים בקושי היו יכולים לחיות כאן (וגם אם כן אז בתנאים לא משהו, כמו תקופת מלחמת העולם הראשונה, או בשלטון הבריטי התורכי או ל'אדעת מה. עם הספר הלבן והכל )

יש לנו מדינה וצריך לשמור עליה ועברנו הרבה בשביל להשיג אותה (השואה לדוגמא) , בנאדם שהמדינה הזאת מגנה עליו: אנשים 3\2 שנים מהחיים שלהם מגנים עליו ושומרים עליו מכל רע. עושים המון דברים וסובלים הרבה מאוד בשביל שבמלחמות הם יוכלו לנצח ולהגן עלינו , ולא מתגייס לצבא: לפי דעתי זה בנאדם חרא !
אלא אם כן הוא עשה שירות לאומי שנות שירות וכל הדברים האלו ,או אם יש לו סיבה מוצדקת .
בקיצור .. לא אוהבת משתמטים.

ומצידי שיקימו משהו מיוחד לחרדים שרק הם יוכלו להיות שם ושזה יהיה משהו כמו להכין פליירים מצידי אבל שיהיו בצבא !
וזהו tongue.gif

--------------------

» מסדר מרלין »
לשעבר מנהלת ראשית, מנהלת גלובאלית, ועוד כל מיני ..

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:00 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 176212
מגדר:male
משתמש מספר: 22249

השתמטות זה עברה חוקית לכל דבר, ויש להעניש כל משתמט בלתי חוקי.
אבל עזבו את העניין החוקי. נפשית, לא פוגע בכם לא להתגייס? לא פוגע בכם לנסוע במכוניות ולראות שלטים "גלעד עדיין חי" - לחשוב שהילד הזה הגן עליכם, עלינו, בזמן שאתם זייפתם מחלה או התחתנתם מתוך רצון להשתמט? זה מגעיל אותי. מגעיל אותי לחשוב על האנשים האלה.
בר רפאלי, מקסמיליאן בלומין, ג'קו אייזנברג, אביב גפן - כל הסלבס האלה שהשתמטו, מה הם מסמלים בעצם?
בר רפאלי אמרה - "מה זה משנה, אוגנדה או ישראל? לי זה לא משנה. למה טוב למות בעד ארצנו? מה, לא עדיף לחיות בניו יורק? למה ילדים בני 18 צריכים למות? זה דבילי שאנשים צריכים למות כדי שאני אגור בישראל!"
זה נראה לכם הגיוני שזה מה שבני 17 וחצי קוראים בעיתון שנייה לפני הגיוס? שזה מה שטירונים צריכים לקרוא כשהם מזיעים בשטח? שזה מה שהחבר'ה במודיעין צריכים לשמוע כשהם מנסים לתרגם שדרים בערבית כדי למנוע את הפיגוע הבא? כדי להציל אותנו ואת משפחותינו ממלחמה שתגרור מוות, כאב וקרעים של משפחות?
גיוס הוא לנשמה. גיוס הוא בשבילך. גיוס הוא לעצמך. אבל כן, הוא צריך להיות גם חובה.
פעם הבאה שתשמעו על משתמט, או שהרעיון הזה חלילה יחלוף לכם בראש, תעצמו עיניים, תחשבו על כדור האקדח שפגע בליבו של אותו נער בן 19, ותחשבו - אתם חייבים לו את זה.
*
בקשר ל"תורתו אמונתו" - מבחינתי אפשר לכנות את זה "הסדר נצלני לכפויי טובה", ואין צורך להוסיף.

--------------------
User Posted Image
ג'ונס○ מ. פורום הספרים לשעבר○ כתב בנביא השבועי בדימוס○ חבר במאליכ העמוד הראשון○שבט ראשונים○ בדרכי ל-16

שכבה ט' עוזבים בסטייל
http://www.youtube.com/watch?v=XU-G12RVsyw

הראש מיפו השמלה ממדריד
היא מדברת, הוא לא מקשיב
כאב אצור בתוך עיניים יפות
תיקח סיכון, מה כבר יכול להיות?

הנעורים הם מפקד משוגע
מריץ אותך עד כלות הנשימה
חיים עפים בקצב מפחיד
מה דעתך על השמלה ממדריד?

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:11 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

אני לא אומרת שזאת העמדה שלי אבל רק בשביל להכניס פלפל לדיון - אבל במקום מסויים המדינה אמורה לשרת אותי ולא אני אותה, לא? כל אחד משלם מס הכנסה ושלל מיסים אחרים כדי להנות מחיים יציבים וטובים במדינה, זה לא מספיק? זה לא ששנתיים/שלוש שנים מהחיים אני תורמת למדינה אלא כל יום ויום אני נותנת עוד ועוד ועוד.. אז למה בעצם "לבזבז" את השנתיים האלה בתרומה שהיא לא כזאת תרומתית כמו כסף? הרי תמיד יהיו אנשים שזה יהיה החלום שלהם ולכן הם גם יבצעו את העבודה בצורה הטובה ביותר, אם יהיה צבא התנדבותי הוא יהיה הצבא החזק ביותר והטוב ביותר שמדינת ישראל תוכל ליצור - הוא יהיה מורכב אך ורק מאנשים מחוייבים, מסורים שמוכנים לחרף את נפשם ולא אנשים שמחוייבים להיות שם, שמפחדים להחזיק נשק ובאופן תמידי הראש שלהם נמצא בכל מקום אחר רק לא שם - באימון, בקרב ובסדיר.
אז למה לא לוותר על כך אלה שלא רוצים - הם בימלא לא מועילים ולא נחוצים, והם יוכלו לתרום למדינה בעזרת המון דברים אחרים - בשנתיים האלה הם יוכלו להתפתח, ללמוד ולהמציא ובכך לתרום כלכלה למדע ולטכנולוגיה במדינה!

(וכדי להבהיר - זאת לא העמדה שלי, זאת סתם דרך להכניס עניין)

--------------------

נ.לוי

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:29 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש

QUOTE (noaluli @ Oct 1 2010, 06:11 PM)
אני לא אומרת שזאת העמדה שלי אבל רק בשביל להכניס פלפל לדיון - אבל במקום מסויים המדינה אמורה לשרת אותי ולא אני אותה, לא? כל אחד משלם מס הכנסה ושלל מיסים אחרים כדי להנות מחיים יציבים וטובים במדינה, זה לא מספיק? זה לא ששנתיים/שלוש שנים מהחיים אני תורמת למדינה אלא כל יום ויום אני נותנת עוד ועוד ועוד.. אז למה בעצם "לבזבז" את השנתיים האלה בתרומה שהיא לא כזאת תרומתית כמו כסף? הרי תמיד יהיו אנשים שזה יהיה החלום שלהם ולכן הם גם יבצעו את העבודה בצורה הטובה ביותר, אם יהיה צבא התנדבותי הוא יהיה הצבא החזק ביותר והטוב ביותר שמדינת ישראל תוכל ליצור - הוא יהיה מורכב אך ורק מאנשים מחוייבים, מסורים שמוכנים לחרף את נפשם ולא אנשים שמחוייבים להיות שם, שמפחדים להחזיק נשק ובאופן תמידי הראש שלהם נמצא בכל מקום אחר רק לא שם - באימון, בקרב ובסדיר.
אז למה לא לוותר על כך אלה שלא רוצים - הם בימלא לא מועילים ולא נחוצים, והם יוכלו לתרום למדינה בעזרת המון דברים אחרים - בשנתיים האלה הם יוכלו להתפתח, ללמוד ולהמציא ובכך לתרום כלכלה למדע ולטכנולוגיה במדינה!

(וכדי להבהיר - זאת לא העמדה שלי, זאת סתם דרך להכניס עניין)

אבל יש טעות בשורש הדעה שלך. 2/3 שנות השירות הן אכן משהו שאת מעניקה למדינה ללא תרומה, מיסים זה סיפור אחר. את נותנת כסף, כדי לקבל מים. נותנת כסף, כדי לקבל גז. את סוחרת עם המדינה, לא נותנת לה. את לא תורמת לה. בעצם הצבא זה ההזדמנות היחידה שלך לתרום למדינה. ואגב, היא גם נותנת לך זכויות מרובות - החל מחינוך חובה ועד סל הבריאות - על זה את נותנת לה משהו? לא.

--------------------
User Posted Image
ג'ונס○ מ. פורום הספרים לשעבר○ כתב בנביא השבועי בדימוס○ חבר במאליכ העמוד הראשון○שבט ראשונים○ בדרכי ל-16

שכבה ט' עוזבים בסטייל

הראש מיפו השמלה ממדריד
היא מדברת, הוא לא מקשיב

הנעורים הם מפקד משוגע
מריץ אותך עד כלות הנשימה
חיים עפים בקצב מפחיד
מה דעתך על השמלה ממדריד?

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:44 PM
צטט הודעה

David Jackobson

פרטי משתמש
חרמשים: 2147449603
משתמש מספר: 1050

אוקי, אז אני אקח את השעה המנוגדת לכולם. D:
ובכן,
כן.
צבא חובה זה חשוב, אבל לא לכולם.
אם לא היה חובה, רוב הסיכויים הם שלא יהיה צבא.
אבל אנשים עם אופי לא מתאים, אנשים שאין להם אפילו טיפת רצון לעזור, לא באמת יועילו.
מה יועיל להכניס מישהו לכלא צבאי, בגלל שהוא לא מסתדר עם מסגרות, במקום לתת להם פטור מצהל?

יש אנשים שונים, כמוני למשל, שלא באמת מסתדרים באף מסגרת. ואנשים שלא רוצים לתרום לארץ, כי הם לא שייכים. ולמה שהם ילכו לצבא, אם זה די ברור שהם לפחות יסבלו ממש, אם לא יכנסו לכלא, רק בגלל שהמסגרת קשה מדי להם, כשהם בבירור לא יכולים להועיל, וזה לא יכול להועיל להם.

--------------------
User Posted Image
User Posted Image
I LOVE THE BEATLES
FSM||יהווה הירדנלוני||גלובאלוהים||הנהלת הפורומים||17 וחצי||מגלת קדחת העצים והמפגרת הראשית.

קדחת העצים- המחלה הנפשית הקשה בהסטוריה. ג'ון לנון כבר חולה- מה אתכם??? *זכויות שמורות לנגה על ג'ון*
כל חולה שיוסיף שורה זו בחתימתו

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:48 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש

QUOTE (Arctic Monkeys @ Oct 1 2010, 06:44 PM)
אוקי, אז אני אקח את השעה המנוגדת לכולם. D:
ובכן,
כן.
צבא חובה זה חשוב, אבל לא לכולם.
אם לא היה חובה, רוב הסיכויים הם שלא יהיה צבא.
אבל אנשים עם אופי לא מתאים, אנשים שאין להם אפילו טיפת רצון לעזור, לא באמת יועילו.
מה יועיל להכניס מישהו לכלא צבאי, בגלל שהוא לא מסתדר עם מסגרות, במקום לתת להם פטור מצהל?

יש אנשים שונים, כמוני למשל, שלא באמת מסתדרים באף מסגרת. ואנשים שלא רוצים לתרום לארץ, כי הם לא שייכים. ולמה שהם ילכו לצבא, אם זה די ברור שהם לפחות יסבלו ממש, אם לא יכנסו לכלא, רק בגלל שהמסגרת קשה מדי להם, כשהם בבירור לא יכולים להועיל, וזה לא יכול להועיל להם.

אנשים עם מחלות נפש מקבלים פתור. יש הסדרים לאנשים שמסגרת לא מתאימה להם, אני לא זוכר בדיוק מה. תמיד יהיה פיתרון, השתמטות זה גם פיתרון, הוא פשוט צריך לגרור עונש.

--------------------
User Posted Image

שכבה ט' עוזבים בסטייל

הראש מיפו השמלה ממדריד
היא מדברת, הוא לא מקשיב

הנעורים הם מפקד משוגע
מריץ אותך עד כלות הנשימה
חיים עפים בקצב מפחיד
מה דעתך על השמלה ממדריד?

---------
פורסם ב: Oct 1 2010, 19:48 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

QUOTE (Arctic Monkeys @ Oct 1 2010, 06:44 PM)

העניין הוא שהצבא הוא לא גוש אחד ואחיד, זה לא קרבי או כלא ויש כל כך הרבה אפשרויות ומגוון כל כך רחב של תפקידים שמותאמים ומתאימים את עצמם[!] למי שמבצע אותם, וברור שיש אנשים שיותר קשה להם להשתלב ולהסתגל למסגרת ובגלל זה גם הותאמו קריטריונים מיוחדים לאנשים כאלה [!] שבעזרתם אפשר לקבל אי-אילו התאמות לגבי השירות. ואומרת את זה מישהי שמתעסקת עם זה באופן יום יומי - אני לומדת בן אדם ומחליטה החלטות גורליות מאוד לגבי השירות הצבאי של כל אחד ויודעת גם להחליט מי לא יסתדר ומי יסתדר יותר ומי יסתדר פחות.
יש פתרונות לכל מי שנכנס למערכת, ויש כאלה שהמערכת מוצאת אותם לגמרי לא כשירים ויש כאלה שהמערכת אומרת וואלה לא יהיה להם קל אבל חשוב לי לעזור להם ולכן השירות שלהם יראה אחרת - וזה קורה לא מעט.. זה קורה אפילו יותר מידי.
זה התירוץ של לא מסתדר עם מערכת לא תופס, כי עם הכל אפשר להתמודד.

--------------------

נ.לוי

---------
פורסם ב: Oct 2 2010, 22:40 PM
צטט הודעה

You know you love me. XOXO

פרטי משתמש
חרמשים: 163747
משתמש מספר: 3481

ליאור, יש כזה דבר שנקרא הסדר, ישיבת הסדר, את יודעת מה זה? ><

---------
פורסם ב: Oct 3 2010, 01:11 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (Mrs.Mika @ Oct 2 2010, 09:40 PM)
ליאור, יש כזה דבר שנקרא הסדר, ישיבת הסדר, את יודעת מה זה? ><

כן, ובגלל זה לא דיברתי על ישיבות הסדר... מה הקשר למה שאמרתי?

--------------------
ליאור||16||זן נדיר

(נגד הרוח\\שלום חנוך)

---------
פורסם ב: Oct 3 2010, 01:18 AM
צטט הודעה

טרולים מטורללים מטלטלים את התלתלים D:

פרטי משתמש
חרמשים: 10248
משתמש מספר: 11951

אוקיי, מה ההגדרה בדיון הזה למשתמטים? כאלה שבכלל לא משרתים את המדינה בשום דרך? כי אני נגדם ._.

מי שלא מתאימה לו מסגרת שילך לשירות לאומי, לעזרה בקיבוצים, או לכל דבר אחר שמציעים בתור אופציה נוספת D:

יש גם ישיבות לא הסדר, נגיד ישיבות הקיבץ הדתי, שגם בהן יש מסלול כזה של שנה ישיבה, שנה וחצי צבא, עוד שנה בערך ישיבה ואז את כל השירות הצבאי, ושאחריו אפשר לחזור לישיבה לעוד זמן.
אח שלי היה באחת כזאת אבל היא נסגרה :(

מי שלא מתגייסים לצבא או לשירות או לעבודה בשביל לעזור למדינה לא ראויים לחיות בה ולבוא בתלונות לכולם.

--------------------

תמר || 17 || תקפצו לי. ||בלוג.
User Posted Image
עד היום שרשרתי בדיוק ב69 שרשורים בדיוק!
הראשון הוא לי ולמור||מייסדים
החדש ביותר הוא תמר ומור הסגידית|| ציד וקרימינליות והסוואה וכאלה:)

55 שרשורים שלי כבר ננטשו, ולא על ידי. אתם לא רוצים להיות ה56.
יום נעים :)

יחי דן, אהבת חיי הבלתי מעורער! :עיניים: :עיניים:

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (3) [1] 2 3  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007