האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (8) 1 [2] 3 4 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

רצח רבין|| דיון
פורסם ב: Dec 27 2023, 17:27 PM
צטט הודעה

Just feel the rock
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6956
מגדר:female
משתמש מספר: 86358
חפצי המשתמש: צפה

גם אם לא מסכימים עם הדעה שלו, שום דבר לא מצדיק רצח.
אמיר נראה לי היה עדיף שהיית שם רק קישור לתמונה ולא את התמונה כי זה קצת לא נעים לראות ישר את התמונה
זה גורם לי לרצות לבכות

--------------------
Shoham•she\they•live in her own world
User Posted Image

I'm running with my paws, I'm breaking all the laws
Whan your an animel, it's super magical
🐾

✨Genshin impact ✨
✨ lynx, cayote and bat Therian ✨
✨The owl house✨
✨ Hazbin hotel✨
✨ Adventure time✨
"Us weirdos got to stick together"

מיאו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 27 2023, 21:14 PM
צטט הודעה

Who could ever leave me, darling

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 9928702
משתמש מספר: 75665

אוניסף את מפספסת משהן
זה לא משנה אם רבין היה בן אדם טוב או רע זה בכלל לא הנקודה. יש יום זיכרון לרצח רבין כי הוא היה ראש ממשלה והוא נרצח וזה דבר לא בסדר.

--------------------

אהבה אומר למצוא מקום לעוד גרביים בשביל האהובים שלך
סו~
my name is not So but ok
she/he
‏ Books | Taylor Swift | Cavetown | Friends |Hi

User Posted Image
Yael
פעם רציתי שכולם יאהבו אותי,
כולם.
אז הלכתי נגד הקול הפנימי
ומרוב שביזבזתי על זה כל רגע קיים -
לא נשאר לי זמן לאהוב את עצמי.

---------
פורסם ב: Dec 28 2023, 19:01 PM
צטט הודעה

something's in the air right now

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 499872187
משתמש מספר: 75997

QUOTE (Midgarðsormr @ Dec 26 2023, 17:36 PM)
היי לכולם
בואו נתחיל באמירה הזאת. הקם להורגך השכם להורגו. מי שלא הבין למה אני מתכוונת יגלה בהמשך.
עכשיו. למה שיקדישו יום שלם בשביל ראש ממשלה? זה לא הגיוני. באותה מידה לא הקדישו אף יום למשה רבנו. שהוא היה המנהיג.
למה לעשות לראש ממשלה, כשלפניו היה ליטרלי את מי ששחרר אותנו? זה ממש לא הגיוני. יום שמוקדש לרצח רבין שבו מזכירים שהרצח שלו היה נוראי והרצח שלו היה דתי זה גם פוגע בתרבות הישראלית וגם בדתיים בפרט. ובהכללה גסה של דתפובים מגעילים. ועכשיו נגש לעניין השני. למה שנקדיש יום לרוצח? רוצח יהודי שרצח ופינה ועינה אלפי אנשים בגלל שהוא חשב שלתת רכוש של אנשים ושטח. זה סביר, ועוד לתת את זה לאויב?? זה לא פחות מרוצח. אסון אוסלו היה נוראי. ואלפי אנשים נאלצו לעזוב את הבתים שלהם כדי שינתנו לחלאות שרצחו את חברים שלהם. רבין גם נתן נשק לרוצחים. מה שהופך אותו לשותף לפשע.
אז למה שיהיה יום לפטירתו?? לדעתי אולי הרצח היה מתבקש. מבחינה של טוב לעם. לא מבחינה של רצח.
חידוד: מה הקונצפט של היום הזה?

דיון נעים:)

ואוו הולכים לצרוח עליי..

הרבה מהדיון כאן את מתגוננת כשאומרים לך שאת בעד רצח. כשאומרים שרצח היה אולי "טוב לעם" זאת חד משמעית תמיכה ברצח. כל רצח של כל אדם הוא רצח של בן אדם בידי אדם שביצע רצח בידיעה שזה מה שהוא עושה. למה להקדיש יום לראש ממשלה שנרצח? כי זה היה רצח של מסר לשלום. זאת הייתה אלימות נגד שלום, אמירה של "לי יש רובה אז אני מחליט". את מבינה גם שזה בדיוק מה שהרוצח חשב? כרגע את מאמצת שיטת מחשב של רוצח. האם זאת המדינה שאנחנו רוצים לחיות בה, שרצח זה בסדר כי זה "טוב לכולם" (וזה עוד בלי להכינס לעובדה שאם רבין לא היה נרצח רוב הסיכויים שבכלל לא היינו מגיעים למצב של השבעה באוקטובר כי לא היינו מפקירים פלסטינים אבל מטפחים את החמאס)?
ורבין פינה אנשים מהפאקינג בתים שלהם רק כדי שלערבי מחמד שלו יהיה יותר שטח.

רבין רצה שלעם שגורש מבתים שלו ב1948 תהיה מדינה. זוכרת מי עוד רצה שתהיה מדינה לעם בגולה?

הודעה זו נערכה ע"י Lavender Haze ב Dec 28 2023, 19:45 PM

--------------------

אן 🍦 לשעבר 🍦 מוזיקה 🍦 גלידה

"?Did you mean what you said, or did you just say it because the world was ending"
User Posted Image
טכנית

---------
פורסם ב: Dec 28 2023, 22:56 PM
צטט הודעה

אל בדימוס
**

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 12350
מגדר:male
משתמש מספר: 85969

רבין כמובן רצה להביא שלום, בין אם טעה ובין אם צדק הוא היה אדם טוב כמו רוב האנשים בעולם. (כמובן שלמפרע אולי נראה לך ברורות הטעויות שלו, אבל חשוב לציין שהוא לא היה טיפש, בכלל לא.)
בכל מקרה זה לא משנה, העובדה שראש ממשלה שנבחר, נרצח על ידי מישהו מהעם שלנו בגלל חוסר הסכמה, היא מזעזעת בצורה לא נתפסת. העובדה שמקרה כזה קרה גם אצלנו דורשת יום שבו נזכור את רבין ונתעב את הדבר הזה.

--------------------
נמות בדמנציה בעוני. כולנו בלי שווי או שוני. (ככה אומרים נכון? אנל-) כי לא עשינו שום דבר. אין לנו פנסיה כבר.

---------
פורסם ב: Jan 6 2024, 23:39 PM
צטט הודעה

Anything for our moony.

פרטי משתמש
חרמשים: 4337
מגדר:
משתמש מספר: 74451

די מזעזעת אותי עצם העובדה שהדיון הזה קיים
בכנות, אני לא יודעת מספיק על המצב הפוליטי בישראל בתקופה הזאת כדי להגיב על התפקוד של רבין בתור ראש ממשלה. אבל זה בכלל לא רלוונטי כי שום דבר לא מצדיק רצח. יום הזיכרון הוא לא רק אישי לרבין, הוא גם כדי להזכיר לנו שרצח על רקע פוליטי, בטח של דמות כל כך חשובה, הוא דבר שלא יכול לקרות במדינה דמוקרטית. "אולי הרצח היה מתבקש" את בכלל מקשיבה לעצמך? באיזה קטע זה דבר שאפשר להגיד?

--------------------
נעמי - 15 - היא/את

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 7 2024, 00:17 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: פרופסורים
חרמשים: 47297
משתמש מספר: 82841

אני חייב לומר שהרבה כאן אומרים את אותו הדבר: שזה לא בסדר לרצוח ראש ממשלה, לא חשוב עד כמה אתה לא מסכים איתו. ואתם צודקים. אבל מעבר לטיפשות בלהגיד שהיה מגיע לראש ממשלה למות, אני רוצה להבין למה היא חושבת שיותר טוב שהוא נרצח, ושלא צריך לעשות בגלל זה יום זיכרון. אני רוצה להבין למה היא עד כדי כך שונאת אדם שבסך הכול ניסה להביא שלום.
אז כן, אפשר להגיד שבכל מקרה לא צריך להרוג ראש ממשלה, אבל אני לא בטוח שזה מה שהדיון הזה מנסה להביא. אני חושב שיותר מעניין אותי לדעת למה היא חושבת שהגיע לי למות, ולא עד כמה זה רע להרוג בנאדם.

מלא אנשים ניסו להביא שלום! יצחק רבין היה אחד מהם. אבל הוא לא הבין ששלום לא יעבוד שהמדינה שלך מוקפת ברוצחים. אז הוא נתן כסף ונשק לרוצחים כדי שיעזבו אותו. אבל לא. הם רק המשיכו לרצוח. כי ככה זה עובד, מה הוא חשב שהוא ישנה כאן? וההסכם שלום עם מצרים היה עם פרס בכלל. אבל הסכמי אוסלו גזלו חופש ושטח ענק מהמדינה. זה היה מיותר ואף פועם.
האדם שהביא הכי הרבה שלום למדינת ישראל היה שלמה המלך. בזה שהוא הפך אותה למעצמה שפחדו להלחם בה וככה לא תקפו אותה. רבין היה אדם שנתן ונתן ונתן. אבל הוא לא לקח כלום. מה שהופך אותו לראש ממשלה חלש. וראש ממשלה חלש=מדינה חלשה.

אני רוצה להתייחס לזה.
אמרת שהרבה אנשים ניסו להביא שלום, ורבין היה אחד מהם. את צודקת. רבין גם היה הכי קרוב מבין כולם. אמרת גם שהדרך להביא שלום היא באמצעות כוח. אז אני רוצה לשאול אותך: אנחנו נמצאים בעמדת כוח מול עזה כבר הרבה מאוד שנים - יש לנו צבא חזק יותר, מיקום טוב יותר ובדרך כלל גם תמיכה טובה יותר. לאן כל זה הוביל אותנו? למלחמה. הזמן בו היינו הכי קרובים לשלום היה, גם אם את לא מוכנה להאמין לזה, בתקופה של הסכמי אוסלו. כשניסינו לחשוב בהיגיון ולא להשתמש בכוח. הדרך להשתמש בכוח היא ברברית ולא מובילה לתוצאות.

--------------------
I'm not the one they think I am at home, oh, no, no, no
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jan 7 2024, 08:38 AM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש
חרמשים: 9806229
משתמש מספר: 84224

QUOTE (Lavender Haze @ Dec 28 2023, 19:01 PM)
הרבה מהדיון כאן את מתגוננת כשאומרים לך שאת בעד רצח. כשאומרים שרצח היה אולי "טוב לעם" זאת חד משמעית תמיכה ברצח. כל רצח של כל אדם הוא רצח של בן אדם בידי אדם שביצע רצח בידיעה שזה מה שהוא עושה. למה להקדיש יום לראש ממשלה שנרצח? כי זה היה רצח של מסר לשלום. זאת הייתה אלימות נגד שלום, אמירה של "לי יש רובה אז אני מחליט". את מבינה גם שזה בדיוק מה שהרוצח חשב? כרגע את מאמצת שיטת מחשב של רוצח. האם זאת המדינה שאנחנו רוצים לחיות בה, שרצח זה בסדר כי זה "טוב לכולם" (וזה עוד בלי להכינס לעובדה שאם רבין לא היה נרצח רוב הסיכויים שבכלל לא היינו מגיעים למצב של השבעה באוקטובר כי לא היינו מפקירים פלסטינים אבל מטפחים את החמאס)?

רבין רצה שלעם שגורש מבתים שלו ב1948 תהיה מדינה. זוכרת מי עוד רצה שתהיה מדינה לעם בגולה?

אה כן? ומי את שתחליתי מה זה תמיכה ברצח? חוץ מזה. אני כן תומכת ברצח. עובדה, אני דתייה. אבל ברצח מחבלים, ברצח רוצחים.
באמת? כל רצח של בן אדם הוא רצח של בן אדם? יפה. רבין רצח אלפי אנשים והעולם שותק. חחחחחחחחחחחחחחחחחח שלום?
אלימות נגד שלום? לאלאלא. אל תשווי רוצח המונים לשלום בבקשה. זאת הייתה הריגת רוצח. ומאיפה לך מה הרוצח חשב? הוא חשב שזה שליחות. שהאל שולח אותו. ואת יודעת מי גם חשב ככה? ישו. ואיפה הוא היה ברגע שהוא התחיל? לא בכלא, נכון?
אוקי.. אז שאני אאמץ שיטת מחשב של רוצח.. זה לא כזה אכפת לי. חוץ מזה שזה לא "לי יש רובה אז אני מחיל" זה "אלוקים שלך אותי". מתי אמרתי שרצח זה טוב?

מהה. אם רבין היה ממשיך לכהן קרוב לוודאי שלא היה מה שהיה בשמחת תורה. כי לא היה לנו כמעט כלום מהארץ! הוא היה מוסר את העוטף, כנראה גם בצפון. אולי היה שלום, אבל מדינה קטנה ועשרות אלפי נפגעים. זה טוב? (אה ו, תמיד יהוי פיגועים.)

ולגבי האחרון. לא, מי?

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
פורסם ב: Jan 7 2024, 23:28 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1132
משתמש מספר: 83353

לדעתי שום דבר לא מצדיק רצח גם אם הרבה אנשים לא אהבו אותו זאת לא סיבה לירות בו ולרצוח אותו. לדעתי לא צריך דיון בשביל זה כי זה כל כך ברור. זאת הייתה דעתי

--------------------
נטע.מ.משפחת בלק.הפלפאף.היא\את

---------
פורסם ב: Jan 9 2024, 11:16 AM
צטט הודעה

הזמן מרפא את הכול אם לא הכול את הרוב וגם זה יעבור

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 69202
משתמש מספר: 84800

די למה הדיון הזה קיים בכלל
זה פשוט לא הזמן סליחה
אנחנו נמצאים במצב רגשי מבחינה פוליטית והדיון הזה סתם עושה גלים:<

--------------------
איימ פולינג אגאייןןןןןןן
איימ פולינג אגאיין איימ פולינגגגגגגג

ליושקההההה
תדעו שליה ממש מקסימות3>
ומתנשאות:)
ואוהבות את הארי

איטס קוז איי לוב יו בייב
אין אברי קיינד אוף וואי
ג'אסט א ליטל טייסט
יו נואו איי לאב יו בייב
פההההה
פה פההההה
פה פההההההה
#מוריה_פריצות_בע"מ

---------
פורסם ב: Jan 9 2024, 13:36 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 682706
משתמש מספר: 30194

למה לעשות לראש ממשלה, כשלפניו היה ליטרלי את מי ששחרר אותנו?

פעם גם היה יום זיכרון לרחבעם זאבי הי"ד. הבעיה היא לא ביום זיכרון אלא מה שהוא מייצג. את גנדי (רחבעם) הפסיקו להנציח בעוד שרבין זוכה להילולה גדולה. יום זיכרון כשלעצמו הוא לא דבר רע, והוא מתייחס רק לאירועים שקורים מאז הקמת המדינה, לכן לא יהיה יום זיכרון לדמות מקראית (יש עדיין את צום גדליהו, אם זה משנה לך). הבעיה היא שנותנים לרוצח כמו רבין יום זיכרון מושקע כל שנה מחדש ואת ימי הזיכרון לימנים ביטלו. הבן אדם שיושב עם הכי הרבה דם ישראלי על הידיים, ממציא אסון אוסלו, הסיבה שהמדינה שלנו סובלת ומדממת. אם זה היה תלוי בי הוא לא היה מקבל אפילו רבע יום זיכרון. לא נשמע הגיוני שאדם שאחראי לטבח של אלפים יקבל לעצמו יום זיכרון ביום שהחליטו לגאול אותנו מהטירוף שלו.

זה אולי יפתיע חלקכם אבל הם עשו רע גם לערבים (להזכיר לכם את ברוך גולדשטיין??)

ברוך הוא גיבור אמת. בין כל הפחד של לחיות בשטחים, כשהמתיישבים היהודים שלנו מחרפים את נפשם כדי שתהיה התיישבות יהודית ביהודה ושומרון, הוא צדיק אחד בסדום שקם ועשה לאויב את מה שהוא הכי שונא - הדבר שהוא עצמו עשה. כשהפלסטינאצים עושים פיגוע שרוצח רבבות זה בסדר, אבל אם קם גיבור שהורג 30 פלסטינאצים למען יראו וייראו פתאום זה לא מקובל. צביעות. אם אתם רוצים לגנות את גולדשטיין הי"ד צריך בראש ובראשונה לגנות את הפלסטינאצים. לגנות את חמאס, את פת"ח, את אבו מאזן, את כל מנהיגי הטרור שחיים בתוכנו ובתוך שטחי ארץ ישראל השלמה. רק אחרי גינוי מלא של הפלסטינאצים אפשר להתחיל לגנות טרור יהודי, אבל אין שום הצדקה לגנות טרור יהודי כל עוד הטרור המוסלמי מקבל יחס מלכים.

מה שיצחק רבין ניסה לעשות, היה להביא שלום. רבין היה איש צנוע, שניסה בסך הכול להביא שלום עם עזה, ומטרתו העיקרית הייתה שלום עולמי. הוא חתם על הסכמי שלום עם מצרים ועם ירדן, ובזכותו ניצלו אלפי אנשים.

אלפי נרצחי אסון אוסלו, מסכנים. ניצלו? ממש לא, ההפך. אסון אוסלו רק הביא עלינו נרצחים, לא הצלה.

בגלל מותו של רבין, לא השגנו שלום.

בגלל חייו של רבין קיבלנו אלפי נרצחים אחרי חתימת אסון אוסלו. אלפי יהודים נרצחו.
אלפי מתיישבים יהודים בגדה מפחדים לחיות וסופגים פיגועים בבתים שלהם.
אתה יכול להסתכל למשפחת פוגל עמוק בעיניים? יש המון כמוהם לצערי.

אם הוא היה חושב יותר על העם שלו ופחות על הפלסטינאצים אולי הוא היה חי היום.
אין דבר כזה למסור שטחים לערבים, שטחים שלנו! אדמה יהודית אינה הפקר.
בשביל מה להתחשב באויב שבא מראש ומצהיר שהוא הולך להרוג אותך? נשגב מבינתי.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Feb 16 2024, 12:37 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (Marlene McKinnon @ Jan 6 2024, 23:39 PM)
די מזעזעת אותי עצם העובדה שהדיון הזה קיים
בכנות, אני לא יודעת מספיק על המצב הפוליטי בישראל בתקופה הזאת כדי להגיב על התפקוד של רבין בתור ראש ממשלה. אבל זה בכלל לא רלוונטי כי שום דבר לא מצדיק רצח. יום הזיכרון הוא לא רק אישי לרבין, הוא גם כדי להזכיר לנו שרצח על רקע פוליטי, בטח של דמות כל כך חשובה, הוא דבר שלא יכול לקרות במדינה דמוקרטית. "אולי הרצח היה מתבקש" את בכלל מקשיבה לעצמך? באיזה קטע זה דבר שאפשר להגיד?

אני ממש יכול להגיד את זה על כל דיון
וכן. רוצח צריך למות. רבין רצח. רוצח צריך למות. אז באיזה קטע רבין צריך למות? בקטע שהוא רוצח!!

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
פורסם ב: Feb 16 2024, 12:38 PM
צטט הודעה

but who could stay

פרטי משתמש
חרמשים: 9927796
מגדר:
משתמש מספר: 82673

אגב לא משנה אם מגיע לו או לא זה ממש לא התפקיד שלך לרצוח אותו
רק נבהיר את זה

--------------------
‏ When everyone believes ya
What's that like?
my name is not Yael but ok
‏he/them
‏ Taylor Swift | Math | Doron Fishler | idk

User Posted Image

סוֹ

---------
פורסם ב: Feb 16 2024, 12:39 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (רב חובל בשארה שליאן @ Feb 16 2024, 12:38 PM)
אגב לא משנה אם מגיע לו או לא זה ממש לא התפקיד שלך לרצוח אותו
רק נבהיר את זה

נכון.
השאלה האם רבין היה צריך למות. מוסרית. לא אם היה צריך לרצוח אותו.
רצח זה לא העבודה שלי. או של כל בן תמותה

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
פורסם ב: Feb 16 2024, 17:44 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 66
משתמש מספר: 85182

רצח הוא אף פעם לא הפיתרון הנכון..

--------------------
עם ישראל חי!
כולנו אחים
-נועם|דתי|מקרב לבבות-

---------
פורסם ב: Feb 17 2024, 23:32 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (כולנו אחים @ Feb 16 2024, 17:44 PM)
רצח הוא אף פעם לא הפיתרון הנכון..

אני אף פעם לא אבין למה אנשים ככ נחרדים מרצח. רצח זה הבאת אדם לעולם אחר. רצח זה לא כזה נורא, הוא היה כאן, עבר לפה, וכו. חוץ מזה שרצח זה מושג זמני, כלומר, ילד ומבוגר- המבוגר ימות. פשוט יותר מאוחר. גם הילד ימות מתישהו. בסופו של דבר מוות זה לקיחת רצון חופשי ממישהו. וזה במילה מה שקורה כל החיים
אני לא בעד התאבדות, חלילה. אבל אם נגיד אתה היית רוב חייך רע. מגיע לך למות נקודה.

אהמ אהמ יצחק רבין שרצח מאות אנשים.

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (8) 1 [2] 3 4 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007