האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || בלתי נראה
פורסם ב: Oct 13 2019, 16:59 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840
חפצי המשתמש: צפה

וואו, כמה זמן לא סיקרתי. מקווה שלא עשיתי שטויות.

בלתי נראה
User Posted Image
User Posted Image

1. תעודת זהות:
✍ שם הספר: Invisibility ✦ בלתי נראה
✍ שם הסופר: Andrea Cremer and David Levithan ✦ אנדראה קרמר ודיוויד לוויתן
✍ שנת הוצאה: בארצות הברית - 2013 ✦ בארץ - 2015
✍ גוף הוצאה: בארצות הברית - Philomel ✦ בארץ - כתר
✍ ארץ ושפת מקור: ארצות הברית, אנגלית
✍ שם המתרגמת: רוני בק
✍ ז'אנר: פנטזיה, רומן רומנטי
✍ מספר עמודים: באנגלית - 358 עמודים ✦ בעברית - 330 עמודים
פרק ראשון זמין לקריאה: באתר עברית (לחיץ)

User Posted Image

2. תקציר העלילה:
✍ תקציר מגב הספר:
"אתה באמת מתכוון רק לעמוד ככה?" היא שואלת.
אני מסתובב אחורה כדי לראות אל מי היא מדברת.
אבל אף אחד לא עומד מאחורי.
"כן, אתה," אומרת הנערה.
אני לא מאמין.
היא רואה אותי.

סטיבן הוא בלתי-נראה. הוא נולד כך וכבר רגיל לחיים האלה, שבהם איש אינו יודע שהוא קיים. עד שהוא פוגש את אליזבת.

אליזבת היא נערה רגילה לגמרי. כך לפחות היא חושבת, עד שהיא עוברת לגור ליד סטיבן, ורואה אותו.

ככל שסטיבן ואליזבת מתקרבים, הסכנה הולכת וסוגרת עליהם. עולם שלם ונסתר של קללות ונקמות, רוחות רפאים ונשמות מיוסרות, מתחיל להתגלות. האם הם יוכלו להתגבר עליו? האם יצליחו לגלות מי הטיל על סטיבן את הקללה האיומה ולמה?
✍ תקציר שנכתב על ידי:
סטיבן בן ה-16 נולד בלתי נראה. אביו נטש אותו עוד כאשר היה ילד קטן, ואמו נפטרה לפני כשנה - מה שהשאיר אותו לבד לחלוטין בדירתו שבמנהטן, ולבד לחלוטין בעולם בו איש לא מודע לקיומו. סטיבן גר ארבעה רחובות מהסנטרל פארק, שם הוא מבלה את מרבית שעות אחר הצהריים בשיטוט ברחבי הפארק או האזנה לשיחות של אחרים – בלי לדבר בעצמו, כמובן, שמא יבהיל אדם שלא מסוגל לראותו. יום אחד, כאשר הוא חוזר לדירתו לאחר טיול בפארק, הוא מוצא בקומה נערה חדשה שרק עברה עם משפחתה לעיר. הנערה מחזיקה בידה שלוש שקיות, אשר נופלות כאשר היא מחפשת את המפתח לדירתה, ותכולתן מתפזרת על הרצפה. סטיבן, שרגיל לכך שאף אחד לא מסוגל לראותו, עומד ומסתכל לעברה בציפייה שתכנס לדירה, בכדי שיוכל להיכנס לזו שלו מבלי להבהילה. אבל אז קורה דבר שלא קרה לסטיבן מעולם: הנערה, אליזבת', מביטה הישר אל המקום בו הוא עומד. ולא די בכך - היא מדברת אליו. היא רואה אותו. סטיבן ואליזבת' מתקרבים, ויחד עם לורי אחיה של אליזבת' יוצאים למסע במטרה לגלות מי הטיל על סטיבן את הקללה, ויותר חשוב מכך - כיצד ניתן להסירה? הם נחשפים לעולם של קללות וכשפים, קללנים ומשקיפי כשף, ומגלים שאולי היכולת של אליזבת' לראות את סטיבן - איננה מקרית.

User Posted Image

3. דמויות ראשיות:
✍ סטיבן:
סטיבן הוא נער בן 16, אשר נולד בלתי נראה וכעת חי לבד - אביו עזב אותו כשהיה קטן, ואמו מתה לפני כשנה. עד שאליזבת' מגיעה לגור בבניין של סטיבן יחד עם משפחתה, ההיכרות היחידה שלו עם החברה היא מהתבוננות באנשים וניחוש פרטים לגביהם בטיולים בסנטרל פארק. כאשר מגיעה אליזבת', אשר מסוגלת לראות את סטיבן, הוא מתרגל אט אט לעובדה שיש אדם אשר מסוגל לראותו, ומתחיל לפתח מיומנויות תקשורת והתנהגות עם בני אדם - חוויה שלא חווה לפני כן מעולם, מלבד בקשר עם אמו (שלא הייתה מסוגלת לראות את בנה, אך ידעה על קיומו ושימשה לו אם).
✍ אליזבת':
אליזבת' היא נערה בת 16 ורגילה לגמרי, למיטב ידיעתה (רגילה מבחינת העובדה שהיא אנושית, כמובן, כי אין כזה דבר באמת בן אדם רגיל או בן אדם לא רגיל). היא מעט ציניקנית, אוהבת לקרוא קומיקס וחולמת ליצור קומיקס משלה, ויש לה שם עט שהיא הייתה רוצה שאנשים יקראו לה בו (אולי אליזבת' הוא שם העט? וואו אני לא זוכרת, שמישהו יזכיר לי לבדוק ולערוך כשאני נמצאת ליד הספר) (אגב, בדקתי! שם העט הוא ג'ו, קיצור של השם השני שלה - ג'וזפין). הקשר עם אחיה לורי חשוב לה, והיא מרגישה צורך לגונן עליו: בפרט בשל יחס החברה במינסוטה כלפיו בעקבות יציאתו מהארון. במהלך הספר, מגלה אליזבת'
(ספוילר) כי היא משקיפת כשף עוצמתית - ופירוש הדבר שהיא מסוגלת לראות קללות, וייתכן שאף להסיר אותן. (סוף ספוילר)
✍ דמויות נוספות:
» לורי - אחיה של אליזבת'.
» שון - בן הזוג של לורי, אשר גר באותו הבניין בו גרים אליזבת', לורי וסטיבן.
» מילי - משקיפת כשף.
» סול - המגן של מילי.
» אביו של סטיבן
» מקסוול ארבוס

5. מידע על הסופרים:
✍ אנדראה קרמר:
User Posted Image
אנדראה קרמר נולדה ב-1 באוגוסט 1978 בויסקונסין, ארצות הברית. קרמר ידועה גם בשם העט איי. די. רוברטסון, והיא סופרת אמריקאית רבת מכר, אשר מפורסמת בעיקר בזכות כתיבת סדרת הספרים המצליחה "צל לילה".

במהלך ילדותה, נהגה קרמר לחלום הרבה בהקיץ ולשוטט ביערות וסביב האגמים של צפון ויסקונסין. עוד מתקופה זו אהבה מאוד לקרוא ולכתוב ספרי פנטזיה, והוקסמה מהרעיון של כתיבת רומנים. ההתלהבות והתשוקה שלה לכתיבת רומנים סייעו לה להגיע למקום בו היא נמצאת כיום – סופרת מצליחה, וחלק מרשימת הסופרים רבי המכר של עיתון "New York Times".

קרמר מספרת שבמשך לימודיה, היא התרשמה רבות מכתביהם של הסופרים של אותה התקופה, כגון ג'יי קיי רולינג, מרגרט אטווד, הומר, קסנדרה קלייר, סוזן קופר ועוד. את סדרות הספרים שכתבה מאוחר יותר בעצמה, היא אומרת, הצליחה לכתוב בעיקר בזכות ההשראה ששאבה מן הספרים שסופרים אלו כתבו.

לאחר שסיימה את לימודיה, החלה קרמר לעבוד בקולג' "מקאלסטר" שבסנט פאול, מינסוטה, בתור פרופסור להיסטוריה. לקרמר תמיד היה עניין מיוחד בהיסטוריה ובפנטזיה, ובספריה ניתן לראות שהיא מפגישה בין התחומים השונים.

את הרומן הראשון שלה החלה קרמר לכתוב לאחר ששברה את רגלה בנפילה מסוס, שלטענתה היה שליח של הגורל – שכן, לפני נפילה זו, האהבה לרכיבה על סוסים דחקה הצידה את אהבתה לכתיבת ספרי פנטזיה. שבירת הרגל הכריחה אותה לחזור לתחביבה הקודם – כתיבת רומנים – בו היא עוסקת עד היום.

כיום, אנדראה קרמר חיה בניו יורק ומבלה את רוב זמנה בכתיבת רומני פנטזיה והיסטוריה. בשעות הפנאי וכאשר אינה כותבת, היא נהנית לנסות ללמוד תנוחות יוגה מסובכות, לשוטט סביב האגם כמו שנהגה לעשות בילדותה ולהאזין למוזיקה חדשה שעשויה להתאים בתור פסקול לרומנים שהיא כותבת.
✍ דיוויד לוויתן:
User Posted Image
דיוויד לוויתן, סופר ועורך ספרות נוער, נולד ב-7 בספטמבר 1972 במלבורן שבניו ג'רזי, ארצות הברית.

את לימודיו השלים לוויתן באוניברסיטת בראון שברוד איילנד, שם למד בתוכנית דו חוגית באנגלית ופוליטיקה. כבר בגיל 19, קיבל עבודה בבית הוצאה לאור בשם "Scholastic Corporation", שם הוא עובד כעורך ראשי עד היום. בנוסף, לוויתן הוא המייסד של חברת PUSH – ענף של חברת "Scholastic Corporation", המתמקד בעריכה והוצאה לאור של ספרים אשר נכתבו על ידי נוער וסופרים חדשים בתחום.

ספרו הראשון, "Boy Meets Boy" (בתרגום חופשי – "ילד פוגש ילד"), יצא לאור באנגלית בשנת 2003, ובאותה השנה זכה בפרס למבדה לספרות. בשנת 2006, זכה באותו הפרס גם ספר שערך לוויתן, ספר בשם "The Full Spectrum". עד היום הספיק לכתוב ספרים רבים נוספים – אשר לא תורגמו לעברית – ובזכות כתיבתם זכה בשנת 2016 בפרס Margaret A. Edwards.

במהלך ראיון עם חברת ספרים, סיפר דיוויד שאת ההשראה לכתיבת ספריו, שהינם מצד אחד מציאותיים ונוגעים ללב ומצד שני משעשעים, לקח מספרה של גודית' ויורסט, "אלכסנדר והיום האיום ונורא וגרוע ולא טוב בכלל". עוד הוא אמר באותו הראיון, שהסיבה שבנוסף לעבודה בתור סופר הוא ממשיך לעבוד גם בתור עורך, היא שאת עבודת העריכה הוא אוהב לא פחות – אם לא אפילו יותר – מאשר את הכתיבה.

כיום מתגורר לוויתן בהובוקן שבניו ג'רזי, וממשיך לעבוד כעורך בחברת "Scholastic Corporation" ולכתוב. רוב הספרים שכותב הם ספרי נוער ופנטזיה, ועוסקים בדמויות הומוסקסואליות חזקות.
User Posted Image

6. פרטים מעניינים נוספים:
✍ הספר כתוב בזמן הווה ובגוף ראשון.
✍ הספר כתוב מנקודת מבט מתחלפת - פרק מנקודת המבט של סטיבן ופרק מזו של אליזבת', לסירוגין.

7. חוות דעתי:
טוב, האמת שיש קצת סיפור מאחורי ההחלטה שלי לקרוא את הספר הזה, אז אני אספר אותו לפני שאני אתחיל לדבר על הספר עצמו. לפני כמה שנים - די בטוחה שבכיתה ח' - רכבתי עם המשפחה שלי על אופניים. עצרנו בדרך באיזה קניון, ונכנסתי לחנות ספרים כי חנויות ספרים זה מקסים. בכל מקרה, ראיתי את הספר הזה בחנות, וכנראה שהכריכה נראתה לי מעניינת (אני אוהבת את הכריכה של הספר הזה, היא מקסימה ממש) כי החלטתי לפתוח אותו. ואז ראיתי שהספר כתוב בזמן הווה (ובגוף ראשון, אבל אני חושבת שמה שהלהיב אותי בעיקר היה ה-הווה), וזה סקרן אותי כי לא יצא לי לקרוא המון ספרים בזמן הווה, אז החלטתי שאני רוצה לקרוא את הספר. תכננתי בעיקרון לקנות אותו כבר אז, אבל כשחיפשתי בתיק את כרטיס המתנה שהיה לי לסטימצקי, לא מצאתי אותו למרות שידעתי שהוא אמור להיות שם (כמובן שמצאתי אותו מאוחר יותר). אז לא קניתי את הספר, ואמרתי לעצמי שאני פשוט אקנה אותו בפעם הבאה שאגיע לחנות ספרים, אחרי שאמצא את הכרטיס. מאז שאלתי על הספר בכל פעם שהגעתי לחנות ספרים - ובכל פעם לא היה אותו. בסופו של דבר מצאתי את הספר בנוער קורא של אותה השנה וקניתי אותו, ואז קראתי. זהו, זה היה הסיפור המרגש והמקסים שלי, ייאיי! הו, וגם עשיתי על הספר הזה יומן קריאה בספרות בכיתה ט' אז השתמשתי בו כדי לכתוב את הסיקור הזה עכשיו (מצאתי את יומן הקריאה במייל, מייל זה שימושי כי הוא היה נאבד ואז היה לי עצוב).
בכל מקרה, עכשיו לספר עצמו! אני לא זוכרת הכל כי בכל זאת קראתי אותו די מזמן, אבל אני כן זוכרת הספר לא אכזב אותי (חוץ מהסוף קצת, אבל את זה אני אזכיר אחר כך). העלילה שלו הייתה מקסימה וממש מסקרנת ומותחת, וממש אהבתי את כל הרעיון של הקסם בספר הזה - הסופרים הכניסו את הקסם בצורה שהרגישה לי די מקורית וייחודית לספר הזה, מיוחדת כזו ביחס לכל מיני ספרים אחרים (וגם כן מקסימים) שיצא לי לקרוא. זה היה מהספרים האלו שלא הצלחתי לעזוב עד שסיימתי לקרוא, לפי מה שאני זוכרת (אני זוכרת את עצמי קוראת אותו על הספה בבית של סבתא וסבא, לא יודעת למה הרגשתי צורך לציין את זה אבל אני ממש זוכרת את זה) - יש בו את המתח הזה, הוא אמנם לא ספר אימה או משהו אבל כן יוצר את הפחד שגורם לך להרגיש שאת חייבת לדעת מה קורה בהמשך ומה בא אחר כך בכל שלב, ככה שפשוט קשה לעזוב את הספר.
אהבתי מאוד גם את התיאור של מערכת היחסים בין לורי ושון בספר (הם היו ממש חמודים!!!), ובאופן כללי מאוד התחברתי לדמויות עצמן ואני חושבת שממש הייתי מסוגלת להתחבר איתן במציאות אם הן היו קיימות (לורי ממש גיק, ממש. וואו, היו שם כל כך הרבה רפרנסים, שכחתי לציין את זה באמת. מלא רפרנסים, מלא. למארוול והארי פוטר ויש מצב שגם סטאר וורס היה והכל.).
הסוף, כמו שציינתי קודם, כן די אכזב אותי - כי (ספוילר) אחרי שכל הספר חיכיתי לראות מה קורה עם הקללה של סטיבן ואם יצליחו להסיר אותה, בסוף הקללה לא מוסרת אבל זה בסדר כי יש לסטיבן ואליזבת' זה את זה וזה מספיק. מערכת היחסים ביניהם הייתה די חביבה למיטב זכרוני, אני לא אומרת שלא, אבל הסיום הזה הרגיש לי קצת נדוש כי לחיות בלתי נראה זה בכל מקרה קשה כנראה (לא ניסיתי) - גם אם יש אהבה - וסטיבן חיכה כל כך הרבה שהקללה תוסר (לדעתי הקללה די שמה אותו בסכנת חיים גם? אבל אולי הם עצרו את ההחמרה שלה ואני לא זוכרת, לא סגורה על זה). ברור שזו הקלה בשבילו גם אם יש בן אדם אחד שרואה אותו ולא אפס, בעיקר אם זה אדם שהוא אוהב, אבל שוב, כל הספר ניסו להסיר את הקללה ובסוף הספר נגמר אבל היא לא הוסרה והוא בכל זאת היה כזה "סוף טוב" וזה כן קצת עצבן אותי. אמנם הם אומרים שם לדעתי שהם ימשיכו לנסות וכו', אבל לא יודעת, הסוף הרומנטי הזה הרגיש לי קצת כזה, נדוש. (סוף ספוילר)
בכל מקרה, אני מאוד ממליצה על הספר לאנשים שאוהבים פנטזיה (אולי כדאי שיאהבו גם רומאנס), זה כן ספר ממש מקסים ומעניין וגם מיוחד לדעתי. ואממ, נראה לי שהוא מתאים מגיל 14 כזה? לא יודעת, אני לא משהו בזה. כאילו אין בו ממש תיאורים מפורטים או משהו, יש רומאנס והדמויות די תמימות אבל מתחילות כזה להבין דברים אבל לא יודעת, זה מאוד תלוי בן אדם וכל אחד ומה שמתאים לו אז אני לא חושבת שאני יכולה ממש להגיד גיל ספציפי. אני קראתי אותו באזור גיל 14, אם זה עוזר למישהו.
אבל כן, ממש ממש אחלה ספר ותקראו אותו!!!

User Posted Image

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 13 2019, 20:55 PM
צטט הודעה

Live and let live

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 10645
משתמש מספר: 63732

קודם כל, עוד לפני שקראתי כבר אמרתי "וואו!"
רואים בברור שהשקעת. הסיקור מלא ושופע בכל המידע, הוא מעניין, וכמעט שגרמת לי לקרוא את הספר שוב. אבל רק כמעט, כי אישית לא התלהבתי ממנו.
בכל מקרה, הסיקור ממש יפה, ומושך את העין. בחירת הצבעים ממש טובה, וכתבת המון מידע מועיל ומעניין. ריפרפתי על מה שכתוב בעיקר, כי שוב, הספר עצמו לא הכי עניין אותי. ולמרות זאת, הסיקור היה כל כך יפה שהייתי חייבת לקרוא!
אז, אם אני לא טועה היו פה ושם ספויילרים קטנים. ויכול להיות שלא שמתי לב ואזהרת איפה שהוא, אבל אם לא, נראה לי שלספר כזה חייבים לסמן ספויילרים ><
בכל מקרה, יצא לך מאוד מאוד יפה. נהנתי לקרוא את מה שקראתי, ומצאתי את הסיקור מאוד מועיל. כל הכבוד 3>

--------------------

🛸

---------
פורסם ב: Oct 13 2019, 21:22 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2389
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

אוקיי אז הסיקור היה באמת יפה ועם מלאאא תמונות שמוסיפות ורואים שאהבת את הספר. אהבתי שהוספת את המידע על הסופרים ואת המידע על הדמויות.
אחת הבעיות עם הסיקור שלא סימנת ספויילרים. אני עשיתי לעצמי עכשיו ספויילרים לכל הספר ופשוט הפסקתי לקרוא את החוות דעת באמצע כי אני כן רוצה לקרוא את הספר. את באמת עשית לי חשק לקרוא אותו. זה פשוט קצת חבל שלא יכולתי להמשיך לקרוא את הסיקור, אחרת הייתי הורסת לעצמי את הספר. אז תסמני את הספויילרים בשביל שאני אוכל להמשיך לקרוא את הסיקור בשקט.
וכמובן מה שדיברנו עליו בוואטסאפ עם התעודת זהות לספר והכל. זה לא חובה אבל זה פשוט נוח יותר בעין 3:
נוסף ללינקייה D:

--------------------
"You know... maybe you're right, Flap. Even If I'm not who I'm supposed to be, I like who I am right now."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 13 2019, 22:08 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
משתמש מספר: 55840

אומייגאד שכחתי לסמן ספוילרים!!! באמת שתכננתי לעשות את זה
תודה ממש שהערתן על זה (ואלכס, מקווה שלא הרסתי לך את הספר :( שירשיר הבנתי שכבר קראת אז אז מזל), סימנתי ובכללי תיקנתי לפי ההערות. מקווה שזה יותר טוב עעכשיו.
תודה לכן ממש על התגובות, שימחתן אותי ומקווה שזה יגרום לאנשים לקרוא 3> 3> 3>
ואלכס, מוזמנת להמשיך לקרוא את חוות הדעת עכשיו ><

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007