האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סופר | ק"ס לואיס
פורסם ב: Jun 12 2016, 11:09 AM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

סיקור סופר - ק"ס לואיס

User Posted Image

שם: קלייב סטייפלס לואיס
תאריך לידה: 29 בנובמבר 1898
תאריך פטירה: 22 בנובמבר 1963
מקום לידה: בלפסט, אירלנד
ז'אנר כתיבה: מדב ופנטזיה לילדים
הושפע מ: טולקין

מידע
ק"ס לואיס נולד בבלפסט, אירלנד. את ילדותו הצעירה העביר עם אחיו הגדול וורן, איתו שמר על יחסים קרובים מאוד במשך כל חייו. בגיל עשר, לאחר שאמו נפטרה, נשלח לואיס ללמוד באנגליה בפנימיות שונות. בשנת 1898 החל ללמוד באוניברסיטת אוקספורד, שם פגש את טולקין והתיידד עמו. השניים הקימו מועדון ספרותי בשם "האינקלינגס", והעשירו אחד את השני.
זמן קצר לאחר שהחל ללמוד באוניברסיטה לואיס התנדב לצבא הבריטי ונשלח להילחם על אדמת צרפת במלחמת העולם הראשונה. לאחר פציעה בשדה הקרב חזר לואיס ללמוד באוניברסיטת אוקספורד והשלים את התואר השני שלו בשנת 1925. הוא כיהן כפרופסור לספרות ימי הביניים באוניברסיטה עד פרישתו.
במסגרת התערבות עם טולקין, חיבר לואיס ספר על מסע בחלל בשם "אל מחוץ לכוכב השותק", שזכה להצלחה רבה ולעוד שני המשכים.
לואיס, שהיה אתאיסט בצעירותו, חזר לנצרות והפך לאידאולוג נוצרי בעקבות השפעתו של טולקין. האידאולוגיה הנוצרית שלו באה לידי ביטוי במאמרים ובספרים רבים המשמשים עד היום את תומכי הנצרות בעולם.
לואיס התפרסם בשנת 1950 בעקבות כתיבת "האריה המכשפה וארון הבגדים".

ספריו
הסדרה המוכרת של לואיס היא נרניה, אבל יש לו עוד כמה ספרים חוץ ממנה. הנה הרשימה:
● אל מחוץ לכוכב השותק
● פרלנדרה
● אותו כוח נסתר (טרילוגיה)
● נסים
● מכתבים למלקולם
● האריה, המכשפה וארון הבגדים (נרניה #1)
● הנסיך כספיאן (נרניה #2)
● המסע בדורך השחר (נרניה #3)
● כס הכסף (נרניה #4)
● הסוס ונערו (נרניה #5)
● אחיינו של הקוסם (נרניה #6)
● הקרב האחרון (נרניה #7)
User Posted Image

פרסים
לואיס זכה על ספרו "הקרב האחרון" במדליית קרנגי - פרס בריטי המוענק מדי שנה לסופרים שהגיעו להישגים בתחום ספרות הילדים והנוער.

דעה אישית
נרניה הייתה הסדרה שגרמה לי להתחיל לקרוא בכללי, ובעיקר פנטזיה. אני זוכרת שאת "האריה המכשפה וארון הבגדים" אמא שלי הקריאה לי כי עדיין לא ידעתי לקרוא טוב אז, ואחר כך המשכתי לבד. הספרים של ק"ס לואיס בשבילי הם ממש נוסטלגיה, אבל אחת שכתובה נהדר וכיף לחזור אליה גם אחרי הרבה שנים. בעיני לואיס הוא לא רק עוד סופר אהוב, הוא סופר שאני אף פעם לא אשכח את הספרים שלו כי הם נוסטלגיה.
הכתיבה של לואיס פשוט מלאה קסם, היא זורמת ומעניינת ועמוקה אבל קלילה. אני קוראת את סדרת נרניה שוב כל שנה ונהנת ממנה כאילו זאת הפעם הראשונה שבה אני קוראת. הספרים פשוט מרתקים והעולם שלואיס יצר נהדר.

אחר
"האריה, המכשפה וארון הבגדים", "הנסיך כספיאן" ו"המסע בדורך השחר" עובדו לסרטים. הנה הטריילרים:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 13 2016, 20:08 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

אה, ק"ס לואיס. חברה שלי מעריצה אותו, אבל אני תמיד הערכתי אותו מהצד. לא הערצתי ממש את ספריו, כי השפה לא זרמה לי כל כך, אבל הרעיונות עצמם קסמו לי ולכן קראתי את כל סדרת נרניה, שהיא אגב גם הייתה טובה (להתעלם מהשפה שעצבנה אותי כמובן - אבל שיהיה). הוא הקים מועדון עם טולקין? זה ממש מעניין. אמרתי לעצמי שכדאי שאקרא פעם את טולקין, בתור חובבת פנטזיה. בכל מקרה, סיקור מעולה, מעוצב ומפורט היטב. כל הכבוד! יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007