האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סופרת | ל. מ. מונטגומרי
פורסם ב: Jun 12 2016, 15:07 PM
צטט הודעה

ALL FOR THE GAME

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 101767
מגדר:female
משתמש מספר: 41384
חפצי המשתמש: צפה

סיקור סופרת - ל. מ. מונטגומרי

User Posted Image

שם: לוסי מוד מונטגומרי
תאריך לידה: 30 בנובמבר 1874
תאריך פטירה: 24 באפריל 1942
מקום לידה: אי הנסיך אדוארד, קנדה
ז'אנר כתיבה: רומנים

מידע
לוסי מוד מונטגומרי נולדה בקליפטון, באי הנסיך אדוארד, והתייתמה מאימה בהיותה תינוקת. אביה, מוכה צער על מות אשתו, העביר את בתו הצעירה לחסותם של סבה וסבתה מצד אמה. היא עבה לגור עמם בעיירה קבנדיש שבאי הנסיך אדוארד, וחוותה תחת קורתם חינוך נוקשה וילדות בודדה. בגיל 9 כתבה את שירה הראשון, ומאז לא הפסיקה לכתוב.
בשנים 1895 - 1896 למדה מונטגומרי ספרות אנגלית באוניברסיטה בנובה סקוטיה, ובגיל שבע-עשרה התחילה לעבוד בעיתונים "כרוניקל" ו"אקו".
מונטגומרי חזרה לאי הנסיך אדוארד לאחר תקופה שבה חיה בפרינס אלברט, ססקצ'ואן עם אביה. בשנת 1902, אחרי שעבדה כמורה בבתי ספר שונים באי, חזרה אל בית סבתה על מנת לטפל בה, ושם גם כתבה את "האסופית".
בשנת 1911 נישאה מונטגומרי לכומר יואן מקדונלד, כהן-דת פרסביטריאני, ועברה לגור בנפת אונטריו, שם כיהן ככומר בכנסיית סנט פול הפרסביטריאנית. לזוג נולדו שלושה בנים, שאחד מהם מת בלידה, בשנת 1913.
בזכות האסופית היא הפכה לסופרת מפורסמת בגיל 32, וכיום קבנדיש, העיירה עליה מבוססת אבונלי, והחווה הירוקה של סביה של מונטגומרי, הם מקום מתוייר ע"י חובבי אן שרלי.
בית הכומר בליקסדייל, אונטריו, שם כתבה את מונטגומרי רוב ספריה, משמש כיום כמוזיאון לוסי מוד מונטגומרי.

ספריה
מונטגומרי התפרסמה בזכות סדרת "האסופית", אבל יש לה כמה ספרים נוספים. הנה הרשימה:
❀ אן מהחווה הירוקה (האסופית #1)
❀ אן מאבונלי (האסופית #2)
❀ קילמני מן המטע
❀ נערת הסיפור
❀ רשומות מאבונלי - סיפורים קצרים.
❀ שביל הזהב
❀ אן מן האי (האסופית #3)
❀ השומר
❀ בית-החלומות של אן (האסופית #4)
❀ עמק הקשת-בענן
❀ עוד רשומות מאבונלי
❀ רילה בת אינגלסייד
❀ אמילי בת הירח החדש
❀ אמילי מטפסת
❀ הטירה הכחולה
❀ המסע של אמילי
❀ כישוף תמורת ציפורני-חתול
❀ קור סבוך
❀ פאט מסילבר-בוש
❀ נשים אמיצות
❀ גברת פאט
❀ אן מווינדי פופלרז (תורגם לעברית בשנת 2015) (האסופית #5)
❀ ג'יין מגבעת הפנס
❀ אן מהעמק הירוק (האסופית #6)
User Posted Image User Posted ImageUser Posted ImageUser Posted ImageUser Posted Image

דעה אישית
מאיפה להתחיל? בטח שאני אוהבת את לוסי מוד מונטגומרי, אי אפשר שלא. האסופית, יחד עם נרניה, היא סדרה שגדלתי עליה. התחלתי לקרוא אותה בכיתה... ב', נדמה לי, והתאהבתי. מונטגומרי יצרה דמות מלאת קסם, שדרכה חיים רגילים הם משהו קסום. הדמיון של אן הוא דבר מופלא, ואני מניחה שגם של מונטגומרי אם היא הצליחה לכתוב כזאת סדרה.
האסופית היא סדרה שיש בה עומק שאפשר לגלות מחדש בכל קריאה, והתיאורים של מונטגומרי הם פשוט קסם, אין מילה טובה יותר לתאר אותם. אמנם לא קראתי עוד ספרים שלה חוץ מסדרת האסופית, אבל אני בהחלט מתכוונת לחפש בספרייה, ואני בטוחה שאני אהנה מכתיבה יפהפיה.

אחר
בעקבות האסופית יצא סרט (אם כי לדעתי אי אפשר להתחרות בקסם של הספרים), הנה הטריילר שלו:

--------------------

מיקה - לשעבר א. עדכונים ומערכת הפאנפיקים - כותבת ומציירת - כאן לפעמים
מנהלת הפורום לשנת 2016 - מוזיקת מטאל ורוק - החלקה על הקרח - All For The Game

User Posted Image
T"Thank you," he finally said. He couldn't say he meant thanks for all of it: the keys, the trust, the honesty and the kisses. Hopefully Andrew would figure it out eventually. "You were amazing."g
Nora Sakavic, The King's Men -

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 13 2016, 20:13 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

בתור קוראת ספרים שמכבדת את עצמה, אני חייבת להודות שאף פעם לא קראתי את האסופית. כן כן, למרות שכולם סביבי המליצו על זה, למרות שכולם סביבי קראו לזה "קלאסיקה", אף פעם לא הזדמן לי לקרוא את ספריה. אבל בהחלט שמעתי עליה. חברה שלי מעריצה את האסופית, לכן שמעתי על הסופרת גם על הדרך. עם זאת, הסיקור העשיר אותי בעוד כמה פרטי מידע שאוכל להפתיע את חברה שלי איתם ;) אז אם הסיקור העשיר אותי, הוא בוודאי העשיר גם את האחרים. סיקור נהדר (אני חוזרת על עצמי בסיקורים שלך כל הזמן -"סיקור נהדר"- הגיע הזמן לשנות את זה) ומלא חסות (המחמאה הכי ענקית שאוכל לתת נכון?;), ויש לך טעם נהדר בספרים (גם את זה כבר אמרתי. אבל הו וול). כל הכבוד! התווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007