האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור סופר\סטיפן קינג
פורסם ב: Jun 13 2016, 10:57 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 67732
מגדר:
משתמש מספר: 35920
חפצי המשתמש: צפה

סטיפן קינג

User Posted Image

שם: סטיפן קינג
שנת לידה: 1947
מקום לידה: פורטלנד

רקע
סטיבן קינג נולד בעיר פורטלנד, שבמדינת מיין, להוריו נלי רות ודונלד אדווין קינג. כשהיה בן שנתיים, אביו, שהיה סוחר ימאי, נטש את משפחתו. לאחר שעזב אביו החלה משפחתו לסבול מקשיים כלכליים רבים. לאחר עזיבת האב, המשפחה נדדה בין ערים שונות בוויסקונסין, אינדיאנה וקונטיקט. כשקינג היה בן 11, הוא ומשפחתו חזרו למיין שם אימו טיפלה בהוריה עד שנפטרו, ולאחר מכן החלה לעבוד כמסעדנית במגורים לאנשים הסובלים מפיגור שכלי.
כילד, קינג היה עד למוות של אחד מחבריו שנדרס על ידי רכבת, אך על פי דבריו אין לו זיכרון מהאירוע. משפחתו מעידה שלאחר האירוע קינג חזר לביתו בהלם, ובלי יכולת לדבר, ורק מאוחר יותר הבינה משפחתו את אשר אירע. מספר פרשנים טוענים שהאירוע המודחק באופן בלתי מודע נותן השראה לקינג ליצירותיו האפלות יותר, אך קינג מוחה על הרעיון.
ההשראה העיקרית של קינג לספרי האימה שלו מתוארת בספרו "ריקוד המוות" שראה אור ב-1981. בפרק בשם "השהיה אוטוביוגרפית מרטיטה", קינג מספר על דודו, המוצא בהצלחה מי תהום באמצעות ענף של עץ תפוח, ועל כך שלפתע ההגשמה העצמית שלו בנוגע לחייו התממשה.
קינג למד בבית הספר היסודי "דורהאם", וסיים את לימודיו בבית הספר "ליסבון פולס" שבמיין. הוא הביע עניין בז'אנר האימה כבר בתקופת לימודיו בבית הספר היסודי, והחל לכתוב כתחביב בתקופת לימודיו. את מאמריו תרם למגזין שאחיו הוציא לאור. לאחר מכן החל למכור לחבריו את סיפוריו, שהיו מבוססים על סרטים שראה. לאחר שמורי בית הספר גילו זאת, נאלץ קינג להחזיר את כל רווחיו. היצירה הראשונה של קינג שפורסמה באופן עצמאי הייתה "הייתי שודד קברים מתבגר".
ב-1966 החל ללמוד אנגלית באוניברסיטת מיין, וסיים בהצלחה את לימודיו בשנת 1970. במהלך לימודיו כתב טור בשם "משאית הזבל של סטיבן קינג" בעיתון הסטודנטים של האוניברסיטה. נוסף על כך השתתף בסדנת כתיבה. באותם ימים עבד בעבודות מזדמנות כדי לממן את לימודיו. את סיפורו המקצועי הראשון, סיפור קצר בשם "קומה מזכוכית", מכר ב-1967. בארכיון הספרים של אוניברסיטת מיין שמורות יצירותיו המוקדמות של קינג.
לאחר שסיים בהצלחה את לימודיו באוניברסיטה וקיבל תעודת הוראה, לא הצליח באופן מיידי למצוא משרת הוראה פנויה, ולכן התפרנס באמצעות מכירת סיפורים קצרים למגזין מיין. רבים מהסיפורים הקצרים שכתב באותם ימים התפרסמו באוסף הסיפורים הקצרים שלו "משמרת לילה". ב-1971 התחתן עם טאביתה ספרוס, ידידתו לספסל הלימודים מאוניברסיטת מיין. באותו הסתיו הועסק כמורה באקדמיית האמפדן שבמיין. גם במשך קריירת ההוראה שלו המשיך לתרום סיפורים קצרים למגזינים, וגיבש רעיונות לרומנים. באותה התקופה התמכר לאלכוהול, התמכרות שנמשכה יותר מעשור.
ספריו של קינג זכו להצלחה רבה והוסרטו גם לסרטים.
ב-19 ביוני 1999, בסביבות השעה 4:30 אחר הצהריים, קינג צעד במעלה גבעה בשולי כביש מהיר במרכז מיין. סטה רכב מהמסלול ופגע בקינג. קינג עף למרחק של כ-4 מטרים משולי הכביש. לפי הדו"ח המשטרתי, קינג נפגע מאחור, ועדי הראיה שהיו במקום טענו שהנהג לא נסע מהר. לעומת זאת, באתרו של קינג נכתב שהוא נפגע מלפנים. כתוצאה מהפגיעה קרסה הריאה הימנית של קינג, והוא סבל ממספר שברים ברגלו הימנית, ירכו, ומקרע בקרקפת.
אחרי חמישה ניתוחים בעשרה ימים ופיזיותרפיה ממושכת, קינג היה יכול להמשיך את כתיבת ספרו "על הכתיבה", אף שהשבר בירכו לא אפשר לו לשבת יותר מ-40 דקות רצופות, בגלל הכאב העז. לאחר כשנתיים, קינג סבל מדלקת ריאות חמורה מאוד, כפועל יוצא מהפגיעה בריאתו במהלך התאונה.
הספר חדש ביותר של קינג נקרא "מתחת לכיפה", שהוא למעשה ספר לא גמור אשר קינג ניסה לכתוב פעמיים מאז 1970. הספר יצא לאור ב-10 בנובמבר 2009. זה הספר הארוך ביותר שקינג כתב מאז ספרו "זה", ואורכו בגרסה העברית הוא 1,022 עמודים.

ביביליוגרפיה

מר מרצדס
יריד השעשועים
לוכד החלומות
המייל הירוק- חלקים א-ה
מתוך הביואיק
המשחקים של ג'ראלד
רזה
בית שחור
הילדה שאהבה את טום גורדון
הניצוץ נ
דודי שינה
שק של עצמות
חשדות מן העבר
עיני דרקון
סלולרי
הקמע
רוז מאדר
החצי האפל
סהרורים
המשליטים
דומא קיי
הבית השחור
סיפורה של ליסי
אפלה מוחלטת, אין כוכבים
אש זרה
דוקטור סליפ
מיזרי
סדרת המגדל האפל
קוג'ו
מיד אחרי השקיעה
דספריישן
גרין מייל
דברים שצריך
בית כברות לחיות שעשועים
22/11/63
עונות מתחלפות
קארי
העמדה
זה
מתחת לכיפה השקופה

חוות דעת אישית
אני מתה על קינג. אני אוהבת את הכתיבה שלו, את הסגנון שלו והכל בו. משהו בכתיבה של קינג "החייה לי ספרים". עד שקראתי את ספריו לא הצלחתי להיכנס לשום ספר, היתי צופה מבחוץ. אבל שהתחלתי לקרוא אותו התפעלתי מהאפשרות של כניסה אל ספר. שאני קוראת את ספריו אי מתמלאת צמרמורת ופחד, דבר זה מדרבן אותי לקרוא עוד ועוד להגיע אל הסוף, לראות מה קורה. בכל ספר שלו אני מתפעלת מחדש מיכולת כתיבתו ואני מייחלת שיכתוב עוד וכמובן יחול נוסף זה להיפגש עימו ביום מן הימים. קינג מתאר הצורה מדהימה, אמנם ספריו לא מתאימים לכל אחד אך למי שכן מובטחת הנאה ופחד רצוף.

אחר
הרבה מספריו הוסרטו לסרטים או סדרות ( כ-40!!)

תמונות

User Posted Image User Posted Image User Posted Image User Posted Image User Posted Image

ספריו מומלצים למי שלא מפחד מקצת אימה איכותית

--------------------
ליל

supercorp will rise

User Posted Image

“Supergirl may have saved me but, Kara Danvers, you are my hero”

Lena Luthor

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 13 2016, 20:02 PM
צטט הודעה

קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11907
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה

קודם כל, וואו. מהרגע שנכנסתי לסיקור ראיתי שזה משהו מיוחד. כל הכבוד על ההרחבה ברקע, ואים שהשקעת ולכן קראתי בעיון את הכל (ואני רואה שעבר עליו סיפור חיים לא קל). אני אישית לא אוהבת ספרי אימה כי יש לי לב חלש, אבל רואים שאת אוהבת אותו ואת ספריו (על פי סיקורים קודמים) אז אולי בעתיד אנסה.
אני תמיד שמחה לקרוא את הסיקורים שלך, קבלי ח"ח ענק (:
יתווסף לספרייה happy.gif

--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是

בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007