האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

TERF||דיון
פורסם ב: Aug 11 2022, 10:30 AM
צטט הודעה

something's in the air right now

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 499872187
מגדר:female
משתמש מספר: 75997
חפצי המשתמש: צפה

TERF
דיון

בשנת 2008 נוצר המושג TERF, ראשי תיבות באנגלית של trans-exclusionary radical feminist (פמיניסטית רדיקלית מדירת טרנסיות), שמתאר פמיניסטיות רדיקליות אשר ברוב המקרים לא מתייחסות לנשים טרנסג'נדריות כנשים ונצמדות להגדרה הביולוגית ל"אישה". הטענה שלהן היא שאם כל גבר לכאורה יכול להגיד שהוא אישה, זה פוגע בפרטיות של נשים ומאפשר לגברים לחדור למרחבים שבעבר היו רק לנשים.

ג'יי קיי רולינג, לדוגמה, היא טרפית. משנת 2019 היא התחילה לצייץ בטוויטר אמירות טרנספוביות ולתמוך בנשים טרנספוביות. אני אתייחס אל המקרה שלה ספציפית ואל כמה ציוצים ספציפיים שלה, שבעצם היו נגד לאפשר לנשים טרנסיות להשתמש בשירותים ציבוריים שמיועדים לנשים, בטענה שזה פוגע בפרטיות של נשים. לדעתי, הדעות שלה מיושנות וחשוכות. אבל הטענה שלה באיזשהו מקום קצת נכונה לדעתי, ולפני שתתפרצו עליי אני אסביר. חדרי הלבשה, מלתחות ושירותים ציבוריים הם כמו מרחבים "מוגנים" שבהם נשים לא צריכות לדאוג שגברים יפרו את הפרטיות שלהן. נשים טרנסיות הן גם נשים, וגם להן מגיעה הפרטיות הזו. אבל זאת יכולה להיות גם הזדמנות לגברים להגיד שהם נשים ולהטריד נשים מינית. כמובן שזה לא עובד בדיוק ככה, אבל אפשר להבין את החשש של נשים מסוימות לגבי הפרטיות שלהן. לדעתי, הפיתרון הכי טוב כרגע הוא שירותים מעורבים, כלומר שירותים שמשמשים לנון בינאריים, לטרנסים וכו'. אני מקווה שנשים בעתיד יותר ירגישו בנוח לתת לנשים טרנסיות להשתמש בשירותים וחדרי ההלבשה של הנשים.

אין לי ממש דעה בנושא הזה, זה שהיא לא מסכימה להכיר בקיומן של נשים טרנסיות ובכלל באפשרות של המגדר להשתנות זה דבר שאני לא מסכימה איתו אבל חוץ מזה אני ניטרלית.

זהו, הנה השאלות לדיון:

מה אתםן חושביםות על המושג?
מה דעתכםן על המקרה של רולינג?
האם אתםן מסכימיםות עם הטענה של רולינג?
האם לדעתכםן פמיניזם בא על חשבון קהילת הלהט"בק?
מה אתםן חושביםות על הנושא של המרחבים המיועדים לנשים?
עוד דברים להוסיף

בבקשה תשתדלו לשמור על שפה נעימה ובלי התבטאויות פוגעניות כלפי אף אחד. דיון נעים!

--------------------

אן 🍦 לשעבר 🍦 מוזיקה 🍦 גלידה

"?Did you mean what you said, or did you just say it because the world was ending"
User Posted Image
טכנית

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 11 2022, 11:21 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2373
משתמש מספר: 83213

היי, אני אציג את עצמי קודם:
שמי איילה ואני מאוד פעילה חברתית בכל הנוגע לקידום זכויות הטרנסים ובכללי כל הקהילה הלהטבית.
מאוד מציק לי שאין כל כך מודעות והרבה ניצול כלפי האוכלוסייה.
אני שמחה שהסברת את עצמך, כן יש מצב שגברים יתחזו לנשים טרנסיות. אבל זה לא אומר שזו סיבה להדיר ולעשות דיספוריה מגדרית לנשים טרנסיות.
יש הבדל בין מגדר למין ביולוגי.
מין ביולוגי זה זכר או נקבה- קשור לכרומוזומים, איברי מין ואיברי רבייה.
מגדר זה יכול להיות כל דבר- גם אישה, גם גבר, גם א בינרי ועוד מגדרים רבים שטרם גילינו.
מגדר זה יותר זהות פסיכולוגית חברתית. ולכן כל העניין של הדרת נשים טרנסיות אכן מציק לי כי פה זה מבטל את הזכות הטבעית שלהן להגדיר את עצמן.
מסכימה איתך לחלוטין על עניין השרותים המעורבים שיכול גם לעזור מ א ו ד לאנשים על הקשת הטרנסית\א בינארית\טרם יצאו מהארון.
פמינזם זו גם קשת מאוד רחבה עם הרבה מאוד נגזרות. אני מאמינה שפמניזם לא אמור לבטל אוכלוסייה כלשהי ולכן כל תנועה רדיקלית לפי דעתי פחות מותאמת.
יש פמיניזם שלצערי דוגל גם במחיקת גברים. כל דבר שהוא קיצון פשוט פוגע באחר.
אני פחות מסכימה עם הדיעה של רולינג.
צריך לזכור שכל מעשה אלים ומטריד לא קשור למגדר אלא לאופי. לכן אנשים אלימים שמטרידים יכולים גם להתחפש למנקה או לכל דבר אחר. לכן השלילה מלאפשר לנשים טרנסיות להשתמש בשירותים כמו כל אישה אחרת- פחות מקובל לפי דעתי.
אני שמחה שאת מעלה את הנושא הזה, לנשים טרנסיות וגם לגברים טרנסים מגיעה המודעות ולראות אותם כמי שהם.
אני שמחה גם שאת לא מאמינה בדעות פסולות טרנסופוביות ובאמת מעודדת אותך להעלות נושאים חשובים כאלו.
תודה 3>

--------------------
User Posted Image

איילה, אוהבת בעלי חיים, אוהבת מטאל ואוהבת אנשים D:

---------
פורסם ב: Aug 11 2022, 12:53 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2547
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

אני רק רוצה להגיד שנמאס לי שאנשים משתמשים בתירוץ של "גבר יכול להתחזות לאישה בשביל להיכנס לשירותי נשים ולהטריד נשים" כי בואו, אם הוא באמת היה רוצה לעשות את זה הוא היה עושה את זה כבר.
שירותים חסרי מגדר אני יודע שיש בסנטר וזה מאוד מאוד נהדר. אכן כן עוזר לאנשים :>
אבל בסופו של דבר, זה לא בהכרח הפיתרון. תנו לטרנסים להיכנס לשירותים של המגדר שלהם. אל תוציאו אותם סתם כי יש סיכוי שאחד מהם מטריד, כי בואו, כולם יכולים להטריד. גם נשים סיסג'נדר יכולות להטריד נשים וגם גברים סיסג'נדרים יכולים להטריד גברים. זה אומר שתאסרו על כולם להיכנס לשירותים בשביל שלא יהיו הטרדות?

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 11 2022, 14:19 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2373
משתמש מספר: 83213

QUOTE (Mark Blackthorn @ Aug 11 2022, 12:53 PM)
אני רק רוצה להגיד שנמאס לי שאנשים משתמשים בתירוץ של "גבר יכול להתחזות לאישה בשביל להיכנס לשירותי נשים ולהטריד נשים" כי בואו, אם הוא באמת היה רוצה לעשות את זה הוא היה עושה את זה כבר.
שירותים חסרי מגדר אני יודע שיש בסנטר וזה מאוד מאוד נהדר. אכן כן עוזר לאנשים :>
אבל בסופו של דבר, זה לא בהכרח הפיתרון. תנו לטרנסים להיכנס לשירותים של המגדר שלהם. אל תוציאו אותם סתם כי יש סיכוי שאחד מהם מטריד, כי בואו, כולם יכולים להטריד. גם נשים סיסג'נדר יכולות להטריד נשים וגם גברים סיסג'נדרים יכולים להטריד גברים. זה אומר שתאסרו על כולם להיכנס לשירותים בשביל שלא יהיו הטרדות?

מחזקת כל משפט שנכתב כאן. !
כמו שאמרתי לפני, הטרדות בא מאופי אלים לא בגלל שיוך למגדר.
והטרנסיםות עוברים ניצול באחוז מאוד גבוה . זו סך הכל זהות אישית ואני מאמינה שכמו שלי יש את הזכות הטבעית לההגדיר את עצמי כאישה, כך גם לאישה טרנסית או לגבר טרנס שהוא גב.ר
זו זכות טבעית שמיועדת לכולםן.
ואני שמחה. שיש יותר מודעות על אף שההתקדמות יחסית איטית
הטרנסיות והטרנסים מוגדריםות כנכים חברתית בגלל שהחברה מדירה אותם ופוסלת על עצם המגדר שאליו הםן משתייכים
ובין היתר האיסור להכנס לאיזה שירותים שהםן מרגישים משוייכים מגדרית זה חלק מההדרה וביטול זכויות טבעיות.

--------------------
User Posted Image

איילה, אוהבת בעלי חיים, אוהבת מטאל ואוהבת אנשים D:

---------
פורסם ב: Aug 11 2022, 17:33 PM
צטט הודעה

ראש מטה ההילאים
**

פרטי משתמש
חרמשים: 2000
מגדר:male
משתמש מספר: 81777

יש לי ידידה טראנסית, ואני אומר לה ואני אומר גם לאחרים - אני חושב שמדובר בהפרעת אישיות שמקבלת חיזוק מהסביבה בניגוד להפרעות אישיות אחרות.
אני מאמין שלאנשים עם ההפרעה הזאת באמת יש אמונת יסוד שהם נולדו למין הלא נכון, אבל בסופו של דבר זה לא שונה בעיניי מכל הפרעה פסיכוטית אחרת.
צריך ללמד אדם לחיות עם הבעיה הזאת ולא לחזק אותה.
אין לי בעיה שיעשה בחיים הפרטיים שלו מה שהוא רוצה לדוגמה, אבל שלא יצטרף לאתרי הכרויות לסטרייטים נגיד ויזדהה בתור אישה. זה לא מגניב.

---------
פורסם ב: Aug 11 2022, 18:44 PM
צטט הודעה

I said I love The Smiths

פרטי משתמש
חרמשים: 66688
משתמש מספר: 75011

מסכימה עם כל מילה של וריאן ואין לי מה להוסיף בקטע הזה
אבל יש לי משהו להגיד על terf בכלליות
אני מגדירה את עצמי כמישהי פמיניסטית ותומכת בקהילת הלהט״ב+ ומבחינתי פמיניזם זה שוויון מגדרי. אז תסלחו לי אבל terf הן לא פמיניסטיות, אלא סתם טרנסופוביות.
פמיניזם נועד לגרום לשוויון ואני בטוחה שזה ברור לכולנו. אז ברגע שאומרים דברים שנוגעים לכל הנשים מלבד לנשים הטרנסיות (שהן נשים לכל דבר), זו כבר פשוט טרנסופוביה, זה לא שוויון בשום צורה. ובאמת עצוב לי שאנשים ככ עתיקים ומתייחסים לטרנסיםות כחולי וחולות נפש.
אז כן, אני לא קוראת לנשים כמו ג׳יי קיי רולינג פמיניסטיות. אלא סתם טרנסופוביות. ומה שעצוב במקרה של רולינג זה שאני רואה ככ הרבה מקומות שמציגים אותה כמודל פמיניסטי אבל מתעלמים לחלוטין מהדעות האמיתיות שלה.
הדבר היחיד שאני כן רוצה להגיד לגבי הטענה של רולינג, זה שגברים שמתחזים לנשים טרנסיות ונשים שהן באמת טרנסיות זה לא אותו הדבר. צריך לתת לטרנסיות להרגיש בנוח עם מי שהן ולפי דעתי זה מאוד מובן מאליו.

--------------------
בס״ד

אני רומי ואני אוהבת את ניוט ופיקי בליינדרס ואת נעמי וסופי החשופית וסו ונטע ונעמה ואלכס

User Posted Image

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007