האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

• הפקפקן - גיליון 18
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:06 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 1005386
מגדר:male
משתמש מספר: 52922
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

שלום לכולם, מה שלומכם? מקווה שהיום השני ללימודים מאז חופשת הפסח הלך לכם טוב. הנה הגענו לגיליון השמונה עשר של עיתון הפקפקן, העיתון הרשמי של HPortal! בהחלט כבוד גדול.
גיליון זה הוא אחד הגיליונים הטובים שיצאו, לדעתי. הוא משלב בתוכו כתבות חדשות שלא קראתם בגיליונים הקודמים, והצוות עבד במלוא המרץ והוציא כתבות מעניינות וטובות. אני רוצה להגיד תודה רבה לכל אחד ואחד מהצוות שבלעדיהם לא היה גיליון, באמת.
אז למה אתם מחכים? רוצו כבר לקרוא! smile.gif

User Posted Image

--------------------
נעם ♡ אוהב בעיקר לצלם ♡ הרבה לשעבר

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:09 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

ברוכים לפינה המוזקלית שלי!
הפעם אני לא אציג לכם זמר, כמו שהייתי אמורה לעשות, מכיוון שיצא השיר שייצג את ישראל בארווזיון, איך אפשר שלא לדבר עליו?
אז בואו נתחיל:

TOY- נטע בריזלי

מי שלא שמע אותו, שילך לשמוע עכשיו!
לשיר בינתיים יש 174K לייקים, ו-16K דיסלייקים - אנשים שלא אהבו.
לשיר, נכון לעכשיו, יש 7,427,705 צפיות והרבה תגובות אהבה ושנאה מהרבה ארצות.

לפי עורך חדשות הארווזיון, דניאל דונקלמן, מדובר בשיר הכי טוב שלנו מאז "Golden Boy" של נדב גדג', שייצג אותנו באירוויזיון בשנת 2015 והגיע למקום התשיעי והמכובד. כך אמר דניאל דונקלמן: "ההפקה המהוקצעת, האקסצנטריות של נטע, הלוק הנכון, הנגיעות המזרחיות כדי שלא ישכחו מאיזה איזור אנו מגיעים, המילים בעברית והטקסט שמתובל בהקשרים של ימינו כגון מסרים פמיניסטיים וקמפיין ה-MeToo#, כמו גם רפרנסים של תרבות פופולרית (וונדר וומן, פיקאצ'ו), כל אלה יוצרים שיר שהוא על פניו אחד מהשירים החזקים בתחרות השנה. זה לא בהכרח מספיק, להופעה החיה בליסבון יהיה משקל כבד בתוצאה.''

אז מה דעתי על השיר? דעתי על השיר שהוא ממכר מאוד. בפעם הראשונה שקראתי אותו התגובה שלי הייתה, 'מה זה השיר הזה?' אבל הוא נתקע לי בראש ולא יצא! מאז אני מזמזמת אותו כל היום.
אני חושבת שהשיר יכול ממש להצליח בארווזיון וגם בישראל, ושגם נטע נורא תצליח בישראל.
טוב, זה הכל לגיליון הזה, נתראה בגיליון הבא!

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:14 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

הפרק מוקדש לרוני, שניהלה את האתר מספר חודשים, והמשיכה להיות הנהלת האתר עד שפרשה. רוני הייתה הרבה זמן בהנהלה, הן בהנהלת הפורומים והם בהנהלת האתר, ותרמה המון לאתר. תודה רבה לך, רוני.

שלום וברוכים הבאים לפרק 11 של הפיקפורום! הפרק הזה מיוחד משתי סיבות. הסיבה הראשונה, כמובן, היא ש-15 משתמשים שנרשמו הולכים להופיע בפרק. הסיבה השנייה היא שבנוסף למשתמשים הללו יופיע עוד אורח כבוד מיוחד, אותו תגלו בפרק. אני רוצה להודות לכל התגובות הנפלאות שקיבלתי מהגיליון הקודם, אני ממש שמחה שהצלחתי לכתוב לכם פרקים משעשעים ומעניינים.

אז מה קרה בסוף הפרק האחרון? מור עזב בדרמטיות, וההנהלה קיבלה שני חברי הנהלה חדשים. אחרי הבוקר הקשה בו מור עזב, רוני התעוררה והתחילה לעשות כלים. היא התחילה לתכנן תכניות להמשך, אך דפיקה בדלת קטעה אותה. מי נמצא מאחורי הדלת? מה גורל האתר? מה יקרה עם ההנהלה? את כל תגלו מיד בפרק!

רוני עזבה את הכלים ששטפה וניגבה את הידיים.
"אנחנו כמה משתמשים", ענה לה קול. "באנו כדי לדבר".
בכנות, לרוני לא היה כוח נפשי לעוד כמה שיחות. היא רק רצתה לראות סרט עד שכולם יתעוררו, ואז לדבר איתם אחרי שיזמינו פיצה (כן, היא יודעת, כבר כמה פרקים מזמינים כאן פיצות. אבל לא סופרים קלוריות בזמן משבר!). בצעדים כבדים הלכה אל הדלת ופתחה אותה. היא לא ספרה בדיוק כמה היו שם, אבל נראה לה שיותר מעשרה משתמשים. הם לא ביקשו את האישור להיכנס, ובין רגע כולם עמדו בתוך הבית. רוני הסתובבה וספרה אותתם במהירות- הם היו חמישה עשר. כשהביטה בהם שוב היא ראתה שחלקם נראים כעוסים.
"אנחנו נציגים של קבוצה גדולה של משתמשים שהחליטה שנמאס לה", אמרה משתמשת אחת שרוני זיהתה כאליס.
"אנחנו רוצים לדעת למה אנחנו עוד תקועים בחורבה הזו בצפיפות ואוכלים אוכל מקופסת שימורים", המשיכה אותה נוי שעמדה לידה.
רוני נשמה עמוק לפני שענתה, "המצב הזה נפל גם עלינו, חברים, אנחנו רק מנסים לשמור על הבטיחות שלכם. אני מבטיחה שעוד היום תוכלו ללכת הביתה".
"ועד אז נמשיך לאכול מקופסאות שימורים? אני לא מסוגלת לגעת בזה יותר, אני רק חושבת על לזניה", אמרה תמר מהצד השני.
"לצערי זה המצב, אבל כשתחזרו הביתה תוכלו לאכול מה שתרצו. אני רק מבקשת להיעזר בסבלנות".
"אבל אין לכם תשובות למשהו?" אורטל, שעמדה ליד תמר, שאלה. "אני מתכוונת, מה נסגר? למה הכל קרס?"
"עוד לא, זה בבדיקה", רוני השיבה.
"איזו בדיקה?" אליס התקדמה וסרקה את המקום. "תגידו משהו! בבקשה!"
"שקט, בבקשה, שאר ההנהלה עוד ישנה".
"ישנה?!" טהר קראה מאחור. "אנחנו בשעת משבר והם עוד מנמנמים להם?! זה ממש לא לעניין, רק ביקשנו שתתנו לנו לצאת מכאן. אני בסך הכל רוצה לנגוס כבר בקוביית שוקולד".
"מי ישן?" תם קם מהספה ופיהק. "כמה צרחות! רוני תתאפסי על עצמך!"
"זו לא רוני", הדס קמה גם וגרמה לחלי ולמיקה שישנו עליה להתנגש זו בזו. "יש כאן משתמשים".
תם התאמץ לפקוח את העיניים עד שהבחין בכולם, "וואו כמה משתמשים!"
"במה אפשר לעזור?" שאלה מיקה בזמן שקמה והתמתחה.
"משעמם", קול נשמע מאחור.
המבטים של כולם נישאו לליאם שעמד מאחורי כולם. הוא הביט בכל המסתכלים, ולאחר שווידא במבטו שמור לא עורב לו (הוא זכר טוב מאד את ההבטחה של מור מאתמול), המשיך לדבר, "בלי הנו"ד אני סתם חופרים בלי תיעוד. והחתולים שלי ממש רעבים, אגב".
"יש המון דברים שאפשר לעשות בינתיים", חלי ניסתה לרומם את מצב רוחם. "פשוט תחשבו מה אתם אוהבים".
"אני אוהבת סרטים", אסנת, שעמדה לפני ליאם, השיבה. "אבל אין לנו איך להקרין שום דבר".
"אני אוהבת לשיר", הוסיפה אליסון. "אבל אין לנו הגברה לקריוקי".
"ניסיתי אתמול להרים שירה בציבור ומאד לא זרמו", שקד שעמדה לידה רטנה.
"אני זרמתי", קראה אביטל. "אבל בהחלט היה חסר כלי נגינה או מחשב. זה באמת קשה ככה".
"יש המון פתרונות", רוני ענתה. "בואו ננסה לחשוב עליהם יחד. תחשבו על בני הנוער של פעם, לא היה להם את כל הדברים הללו כדי להעסיק את עצמם".
"אני ממש מתחברת למה שאת אומרת", ליאן אמרה מהקצה של החדר. "ככל שאני מקשיבה לשיחה אני גם מבינה כמה אתם מנסים לעזור לנו. בואו נחשוב יחד".
"רגע", תם אמר והביט על כל המשתמשים. "באתם בצורת מחאה כזו... אבל אם כך, מה לילי וראיין עושים שם?"
המשתמשים זזו עד שחשפו את לילי וראיין שעמדו ליד ליאם.
"באתם למחות? רציתם להגיד משהו? אתם המנהלים שלנו".
"האמת שבאנו כי אנחנו די משועממים", השיב ראיין מעט נבוך.
"לא התכוונו להגיד משהו רע", לילי המשיכה. "באנו לבקר אתכם!"
"כיף שאתם כאן", חייכה הדס. "אתם רוצים להגיד משהו?"
"אנחנו מאד תומכים בהנהלה", ראיין אמר. "ואנחנו יודעים שכל האתר יעבור את המשבר יחד".
"אתה כל כך צודק", זיו, שעמד לידו, אמר. "אנחנו נעבור את השעמום והרעב ביחד. אני אנסה לחשוב על משהו טכנולוגי, ואם לא אצליח נעשה משהו מגניב כמו פעם".
"אולי גם ננסה לבשל דברים", שקד אמרה. "ממה שיש לנו. נאלתר משהו טעים".
"אנחנו יכולים לתת לכם כמה מצרכים", נעם אמר בישנוניות, וכולם הביטו בו. "לא שמעתי את שאר השיחה אבל אני תמיד שמח לעזור לבשל".
"אני לא מאמין שהצלחת לישון עד עכשיו", מלמל תם.
"זה רעיון נפלא", חייכה רוני. "נעם, לך תביא להם כמה מצרכים טובים".
נעם מיד ניגש לעבודה, ושקד הלכה אחריו כדי לקחת את המצרכים.
"אני גם אעזור", אמרה נעמה. "אני יכולה להכין שאלונים על כל מיני סדרות, זה בטוח יעביר את הזמן שלנו!"
"רעיון מעולה", נוי אמרה. "ואני יכולה להעביר שיעורי ריקוד, ואוכל אפילו לעשות את זה בלי מוזיקה".
"יש לכם כדור להשאיל?" שאלה טהר. "אפשר לעשות טורניר של משחקי כדור. אליס ואני טובות בכדורסל".
"כן, יש לנו איפשהו", מיקה אמרה. "אני אלך לחפש, חכו רגע".
"אני יכולה ללכת לשירותים בינתיים?" שאלה לילי.
"ברור", ענה תם. "הם נמצאים ליד התמונה של סוורוס סנייפ".
לילי מיד יצאה למשימה, ואליה הצטרפו גם ליאן, אסנת, אביטל ונעמה שגם היו צריכות לשירותים.
"למה על התמונה של סנייפ יש איקס ענק אדום?!" תוך רגע נשמעה צעקה.
ההנהלה והמשתמשים פרצו בצחוק עז. תוך כדי דקות היו למשתמשים שק עם מצרכים וכלים להכנת מאכלים, שק עם מעט משחקים וכמה כבלים כדי לנסות שוב לחבר מחשב.
"בהצלחה", אמרה רוני. "תעשו לכם יום חווייתי! אנחנו נהייה כאן למעלה אם תצטרכו משהו".
הם יצאו זה אחר זה והודו להנהלה. כשהאחרון יצא רוני סגרה את הדלת, והסתובבה אל ההנהלה, "הם יעסיקו את עצמם עד לשעות הצהריים, יש לנו זמן עד הפינוי".
"ומה נעשה?" שאל נעם. "אני רעב וכרגע נתנו יותר מחצי מהמצרכים שלנו".
"נזמין פיצה", רוני השיבה. "יש למישהו התנגדות? או שאתם רוצים משהו אחר?"
השתיקה הבהירה שאף אחד לא חלם על משהו יותר טעים מפיצה. מיקה הלכה למקרר, בחרה מגנט אקראי של חברת פיצה, והתקשרה אליהם. רוני עזבה את הסלון לכיוון החדרים.
"ראשונה בצחצוח שיניים!" קראה הדס ורצה לחדר האמבטיה.
"אוף, נו, אני חיכיתי לזה קודם!" חלי קראה ורצה אחריה.
אחריהן רצו תם ונעם, כל אחד בניסיון להיכנס ראשון לחדר האמבטיה.

כולם ישבו בסלון לבושים בבגדי יום ונקיים. הם חיכו לרוני, שאמרה היא רוצה להביא משהו. אחרי כמה דקות היא חזרה עם תיבה חומה, גדולה וישנה ומחצלת מגולגלת.
"חברים", היא אמרה וכולם הרימו את הראשים מהטלפונים. "עד שתגיע הפיצה אני רוצה שנעשה קצת משהו אחר, נתחבר לאל של האתר הזה".
"באמת הבאת את זה?" שאלה מיקה. "אני מתכוונת, את יודעת מה לעשות? מור לא העביר לנו איזושהי הדרכה".
"ראיתי מספיק כדי להבין. גם אם ניכשל זה יהיה בסדר, אבל חייבים לנסות, אנחנו צריכים את זה".
"על זה מדובר?" שאל תם. "מה זה?"
"זו דרך תקשורת עם ירין", ענתה מיקה. "כשרוצים לדבר איתו פנים אל מול פנים מזמנים אותו אלינו".
"אי אפשר פשוט להזמין אותו לכאן?" שאלה הדס.
"הלוואי שיכולנו", אמרה רוני. "אך הוא מאד עסוק, ולכן זו הדרך היחידה".
"ומה הרעיון של הקופסה?" נעם בחן אותה בעיניו. "מה עושים איתה?"
"אנחנו נעשה טקס קטן", הסבירה רוני בזמן שפתחה את הקופסה והוציאה ממנה כמה נרות וכרית מרופטת שעליה נרקמו ראשי התיבות של האתר. "זו תפילה לאתר שלנו, ככה נזמן את ירין וגם נקבל ברכה".
"תחלצו נעליים", אמרה מיקה ופרסה את המחצלת. "ואז תשבו במעגל על המחצלת".
כל חברי ההנהלה חלצו את נעליהם והתיישבו סביב. בין הדס, חלי, נעם ותם עברו מבטים תוהים וקצת משועשעים. רוני סידרה את הנרות סביב הכרית, ומיקה הוציאה מהתיבה גלימות משי דקות בצבע חום-אדום.
"תנו לי לנחש", תם אמר. "אנחנו צריכים ללבוש את הגלימות".
"נכון", אמרה רוני. "הן גלימות קסומות, דרכן ירין ירגיש את הקסם שלנו".
כולם לבשו את הגלימות שלהם בשתיקה, ורוני הוציאה את הדבר האחרון מהתיבה: ספר עבה וכבד. הכריכה שלו הייתה בלוייה והדפים מעט צהבהבים. היא הניחה את הספר ליד הכרית ופתחה אותו בעמוד הראשון.
"הפורטל , הפורטל, אתה אתה מבורך", רוני התחילה לקרוא מהספר. "הפורטל, הפורטל, אתה המקום החם שלנו, הבית השני שלנו, מקום מבטחנו".
מיקה סימנה לנעם, חלי, תם והדס לחזור אחרי רוני, וכך הם עשו.
"הפורטל, הפורטל, הוקמת על ידי שבעת המייסדים שלנו והועברת לקסמיו של ירין. פורטל, פורטל, אלייך אנו מתפללים".
ושוב השאר חזרו אחריה, מילה במילה. רוני הרימה ידיים והתחילה להסתובב בחדר, "הו, פורטל, פורטל, שלנו, רק אתה תשמור עלינו מכל צרה".
"אנחנו גם עושים את זה?" לחש נעם.
מיקה הנהנה וקמה. אחריה קמו הארבעה בצחקוקים חנוקים, וחיקו את תנועותיה של רוני. לאחר מכן רוני התחילה לדלג בחדר ולהניף את הידיים מעלה ומטה, והשאר, עדיין מצחקקים, אחריה. אחרי כמה דקות של ריקוד מוזר, רוני עברה לשבת על הרצפה ולעשות תנועות גלים עם הידיים. אחריה כולם ישבו בזה אחר זה, ועשו את התנועות.
"פורטל, תן לנו את הכוח להחזיר אותך. פורטל, תן לנו את לזמן את ירין, מלך מלכי הפורטל".
מיקה סימנה לשאר לא לחזור אחרי רוני.
"אנו מבקשים לזמן את ירין מלך הפורטל, ולראות את רוחו הקסומה לפנינו. מתחננים אנו לפנייך".
"מתחננים אנו לפנייך", חזרו אחריה כולם בסימן של מיקה.
הנרות נכבו, וחלי צעקה בבהלה. תוך שנייה הנרות שוב נדלקו ואז שוב נכבו. תם והדס ליטפו את חלי המבוהלת. מיקה הביטה ברוני במבטים מודאגים, אך מבטה של רוני היה קפוא. החלון נפרץ ונכנס משב רוח שכיבה שוב את הנרות וקירר את כולם. עיניה של רוני נפתחו לרווחה וסרקו את החדר, ונעם חיבק את עצמו (תתמודד, נשמה, אתה שומר נגיעה וזה הורס לי רגעים טובים) בפחד והביט במיקה שעדיין ניסתה לתפוס את רוני במבטה. עבר עוד רגע של דממה מוחלטת, ואז הרוח התחילה לנשוב במעגלים לא אופייניים לה, הנרות שוב נדלקו, והכרית באמצע זהרה מתוך המילה הרקומה. נעם, חלי, תם והדס בהו בכרית בפליאה, הם בחיים לא ראו קסם שכזה. רוני עצמה את העיניים, והתחילה לעשות תנועות עם האצבעות לעבר הכרית, תוך כדי שהיא ממלמלת לעצמה. מיקה הרימה ידיים למעלה, וסימנה לשאר להרים את ידיהם גם. לאחר דקה של מלמולים יצא אור כתום מידיה של רוני, ועבר לרחף במעגלים עם הרוח. רוני הרימה את ידיה מעלה ואמרה: "יחי ירון, מלך הפורטל! אנחנו כאן רוצים לדבר איתך, האם תוכל להופיע לפנינו?"
הרוח התחילה לנשוב במהירות עצומה, ופריטים בסלון נפלו על הרצפה בקולי קולות. הקסם שינה את צבעו לסגול כהה, וערפל סגלגל יצא מתוך הכרית במרכז. הוא נעשה סמיך יותר ויותר עד איש מהם לא ראה דבר, אך אף אחד לא העז להוציא הגה. משב הרוח נחלש בהדרגה, וצבעו הפך לחום בהיר, קול ניפץ חזק נשמע, והעשן הסמיך אפף את הכל החדר, כך שאף אחד אפילו לא יכל לראות עצמו. חלי והדס צרחו בבהלה, ומיקה, תם ונעם נראו קצת מפוחדים, אך רוני קמה ברוגע מוחלט וקדה קידה קלה. באמצע החדר הופיע אור חזק לבן, וכשהערפל ירד כמעט במלואו ניתן היה לראות שעומדת באמצע דמות של גבר גבוה עם שיער קצוץ.
"מה קורה", אמר הגבר והכניס לפיו עוגייה. "למה זימנתם אותי לכאן?"
"זה... זה ירין", לחש תם בטון של פליאה ופחד.
הדס, נעם וחלי הנהנו בפחד. מיקה קמה והלכה לעמוד ליד רוני, והשאר באו אחריה בצעדים מהוססים.
"שלום, ירין", אמרה רוני, "זימנו אותך לכאן כדי לשתף אותך במשהו ולקבל ייעוץ".
ירין סרק את כולם והכניס עוד עוגייה לפה, "מצטער, אני כאן בהפסקת אוכל. דברו".
"הפורטל", מבטה של רוני נפל. "די קורס לאחרונה. זה התחיל עם היעלמויות של אשכולות ומשתמשים, ומשהו מוזר שהסתובב בחוץ. חשבנו שנוכל לטפל בזה, אבל שלשום הפורטל פשוט קרס: כמעט כל הפורומים נהרסו לגמרי, ורק פורומי הבתים והפורום שלנו נשארו בסדר. עוד אין לנו רעיון למה שיכל לגרום לזה, לכן אנו פונים אלייך".
ירין הביט בהם בפליאה וכמעט נחנק מהעוגייה שלו. הוא השתעל מעט ואז חזר להביט בהם ברצינות, "זה חמור מאד אבל אסור לנו לאבד את הריכוז. אני סומך עליכם שתמשיכו לבדוק את העניין. אני מציע לחפש במחלקת המסתורין שלנו, ולנסות לאתר אשכולות הרוסים באופן מיוחד. אני גם אדבר עם מור שיחפש בעוד מקום. איפה הוא בכלל?"
"מור עזב היום בבוקר", רוני ענתה. "הוא מינה אותי למחליפה שלו".
"עזב?!" ירין שוב כמעט נחנק. "הוא לא עדכן אותי אפילו! מה זה לקום וללכת ככה?! זה לא בסדר".
ירין לגם מבקבוק מים, אך פרצופו כבר נעשה מעט אדמדם. הוא שם את הבקבוק בחזרה ונקש באצבעותיו. מאחוריהם נשמע רעש של פיצוץ, ועשן צהבהב אפף את כל החדר. במקום הפיצוץ הופיעה דמותו של מור: שיערו היה קצוץ, והוא היה לבוש במדי צה"ל.
"מור!" ירין מיד צעק, ומור המבוהל סרק את המקום והתקדם קדימה.
"היי, ירין", מור אמר במבוכה. "אני מניח שאתה כועס שלא עדכנתי אותך שאני הולך. בדיוק התכוונתי להתקשר אלייך".
"כן, אני כועס", השיב ירין. "אבל אתה לא הולך לשום מקום. כולנו צריכים אותך, האתר מתפרק לנו מול העיניים".
"אני הולך לצבא, ירין, אני לא אוכל להישאר כאן עוד, כי אהיה עסוק הרבה עכשיו".
"אני אסדר את זה".
"איך בדיוק?"
"יש לי שם קשרים. שרתתי בתור חובש צבאי, ויצא לי להכיר שם המון אנשים וליצור קשרים מעניינים. אנחנו נשלב את העבודה שלך כאן עם הצבא".
"אם אתה באמת תוכל לעזור, זה נראה לי בסדר. אני מקווה שאני אסדר".
"אתה תסתדר", אמרה מיקה וחייכה. "נתמוך בך כאן כולנו".
השאר הנהנו בהסכמה. מור חייך אל כל אחד מהם, ואז היישר את מבטו לירין, "אני מסכים".
"רגע!" נעם קרא. "איפה רוני?"
"היא עמדה כאן", אמרה הדס והצביעה על המקום. "עד העשן הצהוב, אני חושבת."
"הגיוני", ענה ירין ברוגע לא אופייני. "זה היה אמור לקרות אם לא שילמתם על 'כיסא פנוי'".
"האמת שלא", ענה מור במבוכה. "די שכחנו שהאתר הזה קיים".
"אז זה מה שקרה. כשלא משלמים על האתר 'כיסא פנוי' משהו נעלם במקום משהו שחזר, ובנוסף נלקח כיסא פנוי מאחד החדרים שלכם".
"אי אפשר להחזיר את זה?" מור שאל בבהלה.
"לא", אמר ירין בנחרצות. "זה עונש קסום. אין מה לעשות, תישאו בטעויות שלכם".
"ירין", קולו של מור היה כמעט מתחנן. "זו לא תקופה טובה, וותר לנו. נשלם לך עכשיו".
"לא", קבע ירין. "זה עונש קסום ואני לא מתכוון לנסות לתקן את זה. תסתדרו, אני סומך עליכם. ותדאגו לשלם את האגרה הבאה על 'כיסא פנוי'. עוד משהו?"
"לא", מלמל מור. "תודה לך".
"מעולה" אמר ירין. "תודה לכם חברים על העדכון. עכשיו אם תסלחו לי, אני אחליף כמה מילים עם מור ואלך".
כולם הנהנו ויצאו, ומור נשאר לשוחח עם ירין. השאר הלכו בעקבות מיקה אל המטבח.
"השליח של הפיצה אמור להגיע תכף", מיקה אמרה כשהביטה על השעון במטבח.
"אתם חושבים שרוני תהיה בסדר?" שאל נעם.
"אני בטוחה שכן", אמרה מיקה. "היא אצל ירין איפשהו. הוא ידאג לה עד שתעבור הקללה".
"אני אתגעגע", אמרה הדס. "אבל תהיה לה חופשה מהנה בזמן שנעבוד כאן".
"לפחות לנו תהיה פיצה! לא שמתי לב עד עכשיו כמה אני גווע", אמר תם. "פשוט עברנו חוויה מאד מוזרה".
כולם הביטו בו לרגע לפני שצחקו צחוק גדול ומשחרר במיוחד.
"זה היה באמת מוזר", חלי אמרה. "חשבתי שאני מדמיינת".
"הדרכים לזמן את ירין באמת מיוחדות", מיקה צחקה עוד יותר. "אבל זה מעניין, תודו בזמן".
הצלצול של פעמון הדלת קטע את התפרצות הצחוק שלהם. כולם הלכו לדלת, ותם פתח אותה. השליח הביט בהם בהפתעה כשראה את הגלימות המוזרות בהן היו לבושים.
"הנה הפיצות שלכם", הוא דחף את המגשים לידיו של תם, ונעלם לפני שקיבל את הטיפ שלו.
תם סגר את הדלת, והם שוב נקרעו מצחוק בגלל מבטו של השליח.
"אני בטוח שהוא נבהל ממש", אמר נעם שבקושי שלט בצחוק שלו.
"הוא בטח חושב שאנחנו איזו כת מוזרה", הוסיפה חלי.
מור צעד לקראתם עם התיבה, "על מה כל הצחוק? ואני רואה שיש פיצה, אתם מתכוונים לפתוח את הקרטון כבר?"
תם שם את המגשים על השולחן והתחיל לפתוח אותם, הדס הלכה להביא צלחות, ומור הניח את התיבה בצד. הם התיישבו סביב השולחן, אך היה חסר כיסא לתם.
"אז הנה הכיסא שנעלם", אמר מור באכזבה.
"לא נורא, שב עליי", הציעה חלי.
תם ישב עליה, וכולם התחילו לקחת משולשים ולאכול.
"אני ממש מצטער על הבוקר", אמר מור ונגס בפיצה שלו. "הייתי כל כך לחוץ וכל כך דאגתי לכם, שיצא שכמעט ברחתי בלי להגיד שלום".
"הכל בסדר", אמרה הדס. "העיקר שאתה שוב כאן. יפה לך מדים! איך היה יום הגיוס שלך?"
"לא משהו מיוחד", מור סיים את המשולש שלו. "הסתפרתי, קיבלתי מדים ועוד כל מיני הליכים פורמליים ומשעממים. איך היה לכם? זימנתם את ירין".
"התפילה", חלי כמעט נחנקה מהאוכל. "הייתה... מעניינת מאד".
מור צחק, "אני יודע, היא די מוזרה. היא נכתבה לפני כמה שנים כשעוד חשבו שהריקודים הלל באופנה".
כולנו צחקו יחד איתו.
"איפה המזוודות שלך?" שאלה מיקה.
"בסלון", מור אמר. "ירין זימו לי אותן. אני אלך לסדר אותן תכף. נעם, רוצה לעזור לי?"
אחרי שסיימו לאכול מור ונעם הלכו לסדר את המזוודות שלו, והדס, חלי, תם ומיקה נשארו לסדר.
"אתן חושבות שגם המזוודות של רוני נעלמו איתה?" שאל תם תוך כדי שטיפת הצלחות.
"הגיוני", אמרה הדס שניקתה את השולחן. "נלך לבדוק את זה אחר כך".
"נראה לי שאכלתי יותר מדי", מיקה אמרה והתיישבה.
"כולנו אכלנו יותר מדי", חלי ישבה לידה. "גמרנו את שלושת המגשים".
"מה לעשות", אמר תם. "כשזה טעים אין ברירה".
הדס צחקה, "נאכל משהו נורמלי בערב. שנלך לראות מה קורה עם נעם ומור?"
הם קמו ונכנסו לחדר של מור ונעם. נעם זרק על הדס כרית, והיא החזירה לו. מפה לשם זו הפכה להיות מלחמת כריות קטלנית בכל הבית. הם צחקו והשתוללו, אבל לא ידעו מה מצפה להם עוד מעט בדרך לגילוי הדבר שהרס את הפורטל.

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:16 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

קול הפקפקן מהפורטל, שלום רב. השעה 21:00 והרי החדשות מפי נעם - Calum Scott.
הפעילויות ברחבי הפורומים ממשיכות להיפתח עקב עלייתם של מנהלי הפורום לפורום שלהם. המשתמשים עלו לתפקיד זה לאחר שנבחרו בקפידה מתוך המשתתפים בפרויקט חניך חונך שהסתיים לפני כחודש. לאחר העלייה שלהם, מנהלי הפורום פתחו עשרות אשכולות בפורום שלהם והראו נוכחות רבה שאי אפשר היה להתעלם ממנה. אנו מקווים שהפעילות הזו תימשך גם בעתיד ולא תפסיק חס וחלילה. בואו נראה מה יש למנהלי הפורום לומר על הנושא:
לילי (Thing Two) - אני אישית ממש שמחה שמלא עלו! הפורומים באמת הרבה יותר פעילים וזה גם הרבה יותר כיף מבחינה חברתית, אפשר לעשות מלא מלא שת"פים ופתאום מדברים מלא בקבוצה וכזה. יצא לי לדבר עם אנשים שבקושי דיברתי איתם/שלא דיברתי איתם מלא זמן ולהשתתף בפורומים שאני בקושי נכנסת אליהם בדרך כלל (אהמ או"ץ ומוזיקה). זה קסום.
ראיין (Butterbeer) - אני אישית התלהבתי יותר מכל המנהלים החדשים ביחד וממש שמחתי כי הפורומים יהיו מלאים בהשתתפויות ויותר שמחה וכיף. כשהם עלו הפורטל השתדרג ברמה מטורפת מבחינתי, כל הפורומים היו פעילים ופעילויות יפות ואני מקווה שכולם יישארו בניהול אחרי החודש הזה (עכשיו התחיל אפריל). אני אסכם שלחות את העלייה הכל כך מרובה הזו הייתה מדהימה, והמנהלים החדשים הרבה יותר מדהימים.
אורטל (Whiskers) - טוב אני לא יכולה להיות לא שמחה כי אני גם עליתי. אבל בגלל העלייה של המון מנהלי פורום הפורומים שהיו שוממים מאז שהמנהלים שלהם עזבו או בכלל חזרו לחיים. הם פעילים, המשתמשים מתחילים להבין לאט לאט שהפורומין באמת חזרו לחיים והם נכנסים עליהם.יש גם את המנהלים שלא דיברתי איתם כמעט ובכללי או כאלו שזה רק גרם לנו לדבר יותר וזה. או שיש את הפורומים שלא נכנסים עליהם בכלל(או"ץ ומ"ת) וזה ממש נחמד, וקסום!
זיו (David Tennant) - אוקיי, אז זה היה מדהים, בעיקר בגלל שהמערכת שיוועה למנהלים, כי היו מאוד מעט (רק שניים!) והפרויקט הזה הגיע בדיוק בזמן, עכשיו, לאט לאט הפורומים חוזרים להיות פעילים, מסודרים ומתוחזקים, וזה היה ממש טוב ואפילו נדרש להרים את הפרויקט הזה ולהעלות המון מנהלים. אני ממש בעד פרויקטים כאלה (גם בגלל שאני עליתי XD) כי זה מאוד חשוב שכשאין מנהלים, להעלות הרבה מנהלים בצורה כזאת.
אסנת (The Dark Side Of The Moon) - העלייה של מנהלי הפורום לניהול מלא פורומים: טוב בכנות? מדהים. בלי קשר לכך שגם אני עליתי, כמובן. הפורטל כמעט קרס עם רק שני מנהלים (שהם מדהימים, כן? אבל זה רק שני פורמים) וגם ההנהלה הייתה צריכה להפעיל מלא פורמים ועכשיו כשהמון פורמים שוקקים חיים אני חושבת שטוב לכולם.
אביטל (אדמהאדמה) - טוב, אני כמובן לא עליתי עם כולם ולכן אני חושבת שאני האמינה ביותר. זה היה מדהים! נפתחו המון המון פעילויות, הפורטל שקק ושוקק חיים ובאמת שהצלחתם להפעיל את הפורטל בצורה מצויינת ולהעלות את זה רמה. תשמעו כולם שאתם פשוט מעולים ואין על הניהול שלכם! אני ממש הרגשתי את היום שבו נכנסו המון מנהלים חדשים - פתאום היה כל כך הרבה מה לעשות בפורטל, שמצאתי את עצמי לא מספיקה רבע. זה מעולה לדעתי!
אורי(Black Panther) - טוב זה היה מלחיץ ממש, כל הזמן לא הייתי בטוח אם אני אשאר או לא. ממש שמחתי כשנשארתי וכשאחרים גם. בזכות העליה הזאת אני ממש מקווה שהפורומים יהיו פעילים ואנשים ישתתפו.
אמה (WolFairy) - אני מסכימה עם כולם כאן? זה היה נורא נורא מלחיץ וזה היה מקסים שהיו איתי עוד אחד עשר מנהלים שחוו את אותו הדבר כמוני.
אליסון (A musician) - העלייה של הרבה מנהלי פורום לניהול אדירה, ואני חושבת שהפורטל ממש צריך את זה. יש יותר פעילויות בפורומים, יותר משתמשים פעילים בפורומים ויותר נחת להנהלת הפורומים. אין ספק שהעלייה הגדולה תביא הרבה שינויים לטובה וחידושים בפורומים ולאט לאט יתחילו להתעורר גם פורומים יותר נטושים שעכשיו יש להם מנהלים.

תודה לכם. וכעת נעבור לדבר שגם הוא קשור למנהלי הפורום - המתיחה שלהם על משתמשי הפורטל. באחד באפריל מנהלי הפורום הצליחו "לעבוד" על משתמשי האתר בכך שכביכול היה באג באתר שגרם לכל מנהל פורום לנהל בטעות פורום אחר, אך מה שבאמת קרה הוא שכל מנהל פורום שינה את הכינוי, הסמל"ש, החתימה והפרופיל שלו לכינוי, לחתימה, לפרופיל ולכינוי של מנהל פורום אחר וכביכול התחזה למנהל פורום אחר (בהתחלה מנהלי הפורום התכוונו לסחוט מאיתנו, ההנהלה הגבוהה, חרמשים כדי שיוכלו לשנות את הכינוי שלהם לכינוי אחר ואז מצאנו פיתרון מיוחד - שמור ישנה להם את כל הכינויים!), וכך נוצרה המתיחה שכאילו היה נראה שניהלו פורום שלא באמת שייך להם. בואו נקרא מה יש להם להגיב על זה:
לילי (Thing Two) - אוי, היה ממש כיף לארגן את זה, ועוד יותר כיף לראות שזה עובד. היה ממש נחמד שכולם זרמו, כולל הנהלה, ואני חושבת שהוכחנו לעצמינו שאנחנו יכולים לעבוד ביחד. אמנם בערב שלפני קצת (הרבה) חששנו שהכל ייהרס, אבל בסוף זה עבד וזה באמת היה ממש ממש נחמד. לא ציפיתי שזה יצא כל כך אמין.
ראיין (Butterbeer) - אני צחקתי בלי להפסיק מרוב שהיה לי כיף, לראות את כל המשתמשים נבהלים זה אחד מהדברים שאני לא אשכח מהיותי פה :) המתיחה הייתה גאונית ועשינו אותה בצורה מדהימה, כל הכבוד לכולנו. המתיחה הייתה עד כדי כך טובה שהיא גם פעלה בעוד דרכים שלא קשורים אליה כגון באנים מסתוריים ועוד. בקיצור המתיחה השנה הייתה מדהימה! כל הכבוד לנו!
אורטל (Whiskers) - הו וואו, בהתחלה של האירגון היה ממש לחץ כי המשתמשים התחילו להיכנס לפרופילים שלנו וכל לא השתנה אז זה די מוזר, אבל לאט לאט השתלטנו על זה והיה ממש מצחיק וכיף. בעיקר לראות את המנהלים מנסים לחכות את ממש הם החליפו אליו וזה שזה היה אמין, וואו. לא הפסקתי לצחוק כל הערב עד שזה נרגע.
זיו (David Tennant) - אז זה היה מעט מסובך לארגן מבחינה לוגיסטית, שאיך נעשה את זה, ושכולם יתחברו באותו זמן וכו' וכו', אבל הסתדרנו והצלחנו לארגן את זה סבבה לגמרי, וזה מאוד נחמד, כיף ומצחיק אחרי שהצלחנו להשתלט על כל זה, ומצחיק לראות את כל המשתמשים מבולבלים והנו"ד היה ממש מפוצץ בגלל זה. וזה היה כל כך מצחיק! וזה נחמד להיכנס לנעליים של מישהו אחר, וזה יצא ממש ממש אמין וטוב! סו~ זה ממש נחמד, מצחיק ומגניב.
אסנת (The Dark Side Of The Moon) - מתתי מצחוק בערך כל הזמן. התגובות של כולם היו כאלו מצחיקות. אולי יצאנו קצת רשעים אבל תכלס זו הייתה אחלה מתיחה שבעולם. חכו לשנה הבאהXD
אביטל (אדמהאדמה) - אממ, טוב. היה מדהים לראות את התכנון שלכם, הצטרפתי רק אחרי שהרעיון היה מגובש ואני מוכרחה להודות שהוא היה גאוני וכיסה (כמעט) את כל הפרצות. המשתמשים האמינו ולדעתי זה היה טוב ממש, אני ספציפית מפחדת שיש כמה משתמשים שייעלבו כי אוף, עבדנו עליהם קצת, בכל זאת... אבל נראה לי שבאופן כללי המתיחה הייתה עשויה טוב וגם בטעם טוב, יחסית. כלומר, לא נראה לי שזה היה ממש פוגע או משהו, זה פשוט היה מצחיק. מאד שמחתי לעבוד אתכם בשיתוך פעולה ולהכיר אתכם קצת יותר! חבל שאמה חשפה שהיא לא אני, אבל לי היה נחמד לנסות לחקות את זיו למרות שבקושי התחברתי היום... אה, ומאד שמחתי לראות איך ההנהלה הגבוהה שיתפו אתנו פעולה. הייתם מדהימים!
אורי(Black Panther) - זה היה ממש מגניב, ממש. זה האמת דרש הרבה תכנון (וחפירות) אבל בסוף זה עבד וזה עבד ממש טוב. אומנם לא הייתי מחובר הרבה ביום הזה אבל ברגעים שכן הייתי מחובר היה כיף לעבוד על אנשים וכזה. כל מה שנשאר עכשיו הוא לחכות לשנה הבאה :)
אמה (WolFairy) - טוב, אז קודם כל חייבים קרדיט ענק לקס על הרעיון
אז לקח די הרבה זמן לארגן את זה, הרבה שאלות והרבה הכנות והרבה לחץ ביום שבת בערב, כל המנהלים שיתפו איך זה להיות "מישהו אחר". אני הייתי אביטל, וזה היה מקסים! כן, אני לא מפסיקה לחפור על זה אבל להיות מישהו אחר ליום וקצת זה קשה. ואני בטוחה שלכולם זה היה קשה. במיוחד נקרעתי מצחוק שראיתי את החיקוי של נגה אליי, שהיא עשתה את זה מצוין ("מי אני? מה אני? מה משמעות החיים?", ציטוט שלה מחקה אותי. כן.)
אליסון (A musician) - המתיחה הייתה וואו, בייחוד מהצד המותח;) אני חושבת שעשינו אותה די טוב, בייחוד עם עזרה מההנהלה, וזה נורא גיבש בינינו המנהלים והיה נורא נחמד להכנס לדמות של חבר שלנו, להיות הוא ליום אחד. התחלנו לשים לב יותר למה מאפיין כל אחד ואפילו למה שמאפיין אותנו.

תודה שוב. וכעת נעבור לנושא אחר לחלוטין - סדר פסח הפורטליסטי. את סדר הפסח ההנהלה הגבוהה הפעילה ואירגנה. היא פתחה את ההרשמה והיתה רגועה עד הבשורה המחרידה - היא יצאה בדיוק על חג שני, כך שהיה עליה להקדים את התאריך לתאריך שיכלה להתחבר בו. על הרעיון הכללי ההנהלה חשבה קצת יותר מחודש לפני הסדר, אך החודש הזה עבר מהר וההנהלה הספיקה לנסח את כל הפעילויות ממש על הקשקש. וזה עוד לא הכל - כתיבת ההגדה היתה המתישה והקרובה ביותר לסדר. היא אפילו נכנסה לתוכו מכיוון שלא הספקנו לכתוב אותה לפני ההגדה. היא פורסמה רק בתשע בערב ועד לרגע זה כל ההנהלה התגייסה לסיים אותה במהירות. בסופו של דבר הצלחנו והסדר היה די מוצלח. חושבים ששכחנו את מנהלי הפורום? ממש לא. גם הפעם ביקשנו מהם לדווח לנו איך היה בסדר:
ראיין (Butterbeer) - היה פשוט נהדר ומושקע ממש! המקוריות הפציצה שם ברמות וגם צחקתי קצת :) חבל שבקושי הייתי ובקושי ראיתי אבל אני בטוח שהיה מושלם. כל הכבוד להנהלה :)
אורטל (Whiskers) - טוב היה מדהים. אני, אישית, לא הייתי בשולחן עם משתמשים שאני מכירה כל כך חוץ מאורי שלא התחבר יותר מדי אז יצא לי להכיר יותר את חוי ואביטל שהיו איתי בשולחן. בפעילויות היא מקסימות והשתתפתי כמעט בכולן. אין ספק שאני יכול להגיד וואו, גרמתם לסדר להיות מדהים. כל הכבוד לכם, אתם מדהימים, לא שזה חדש חח.
אסנת (The Dark Side Of The Moon) - היה מדהים וזה עבר כל כך מהר. אין הרבה לכתוב חוץ מתודה וחח ענק להנהלה!
אביטל (אדמהאדמה) - וואו. האמת שבאותו יום כמעט לא היה לי זמן להיות שם, אבל הייתי במצטבר איזו חצי שעה. האינטרנט עשה לי בעיות וניתק אותי באמצע ): ולכן השולחן שלי לא ניצח למרות שבהתחלה הובלנו. (אבל היינו מקום שני, המקום השני והמכובד smile.gif). נהניתי ממש! זה בהחלט היה מושקע, פעילויות שוות, הרעיונות מעניינים ומעולים והייתה באמת המון שמחה והמון כיף! נכנסתי יום אחרי שהסדר נגמר לקרוא את מה שפספסתי כשהאינטרנט ניתק אותי, וממש התפעלתי מהמקצועיות וההשקעה של ההגדה הפורטליסטית וכל המוספים המעניינים (: מחכה לשנה הבאה. החלטתי שאני נשארת כאן לנצח בע"ה! smile.gif לסיום, רציתי להגיד תודה רבה לכל מי שלקח חלק בפעילויות האלה והשקיע המון המון מזמנו. זה בהתנדבות ובהחלט לא מובן מאליו (: מעריכה אתכם ממש!
אורי(Black Panther) - אז היה ממש מהנה ונחמד בחלקים שהייתי. אומנם באיזה שלב המחשב החליט לקרוס אבל עד אז היה חזק ממש. ראו שהיה מלא השקעה מצד ההנהלה הבכירה וזה היה ממש כיף ומצחיק. אחרי זה גם קראתי את ההגדה המיוחדת וממש אהבתי. בקיצור זה היה אדיר.
אמה (WolFairy) - פספסתי ): אבל האמת, היה שווה את זה (הנהלה אל תכעסו עלי). הייתי בהופעה! זה היה מקסים ואז הצטלמתי עם מונט וצרחתי. אוי, כמה צרחתי.
אליסון (A musician) - סדר פסח היה פשוט מושלם. הסיפוקים הארוכים היה יפים ומרתקים ואני מניחה שלקח הרבה זמן לכתוב את כולם, אז שאפו על זה! הפעילויות היו טובות, לא פשוטות מידי ולא קלות מידי, בדיוק במידה:) הסדר לגמרי הכניס את כולם לאווירת פסח ומשום מה דווקא אהבתי שלא בחרנו לבד שולחנות אלא שחילקתם אותנו, נראה לי שאפילו כדאי לאמץ את זה:) הו והאגדה הייתה קורעת, צחקתי בקול!

תודה לכם! אני באמת נהניתי להפעיל את הסדר, ואני שמח בעיקר בגלל שנהניתם בו אתם. כעת אעבור לנושא האחרון שעליו נדבר - המפגש בכנס עולמות. המפגש התקיים בכנס עולמות 2018 בחדר המפגשים. במפגש נערכו שני משחקים - חבילה עוברת עם משימות הקשורות להארי פוטר וחידון המכיל שאלות קשות במיוחד על פורטל הארי פוטר הישראלי. האם המשתמשים נהנו? מה קרה בדיוק במפגש? בואו ניתן למנהלי הפורום שלנו לדבר, בפעם האחרונה:
ראיין (Butterbeer) - המפגש היה מעולה וקסום מאוד והיו המון אנשים נחמדים וזה~ בכללי המפגש היה ממש ממש נהדר :) כל הכבוד עוד פעם, היה אחלה :)
אורטל (Whiskers) - היה ממש ממש כיף. למרות שהגעתי באיחור ולפי מה שהבנתי פיספסתי איזושהי חבילה עוברת או משהו כזה, הקהוט שאירגנתם היה ממש נחמד ולפגוש את האנשים שאני מדברת איתם כמעט על בסיס יומי. בעיקרון כל החוויות שלי מהמפגש כתבתי באשכול החוויות ושנה זה הרבה יותר מפורט. בכל מקרה, שפו, היה מדהים ונהנתי מאוד3>
אורי(Black Panther) - הממ נתחיל מזה שהייתי לחוץ ממש ממש. היה לי קצת קשה לישון וכאבה לי הבטן. הגעתי למפגש ושתקתי בהתחלה כי התביישתי אבל אחרי זה גיליתי שכולם נורא נחמדים. הסתובבתי עם אנשים ואז הלכנו כמה לעזריאלי והיה ממש כיף בסיכומו של דבר. גם מה שההנהלה הכינו היה מושקע (kahoot, חבילה עוברת) אז בקיצור היה ממש מגניב.
אמה (WolFairy) - זה היה מקסים! את כל החוויות המוזרות שלי אפשר לראות באשכול החוויות. לראות את כולכם היה מדהים.
אליסון (A musician) - המפגש היה ממש כיף! החבילה העוברת הייתה מקסימה ורעיון ממש מקסים, לראות את כולם היה מאוד כיף, החידון קהוט הוסיף שדרוג וטוויסט קטן מהמפגשים הקודמים ובכללי הכל היה ממש מגניב:) הו וקיבלתי שם חולצה של דובי אז בכלל היה מגניב!

עד כאן החדשות, ערב נפלא שיהיה לכם happy.gif

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:27 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

היי כולם! התגעגעתם למדור המיוחד שלנו? במדור זה המשתמשים שואלים שאלות להנהלה הגבוהה על... הכל, בעצם, וההנהלה הגבוהה עונה על שאלותיהם (לפעמים ברצינות ולפעמים פחות). הפעם שאלתם אותנו שאלות מסקרנות ומעניינות שאנחנו רק חיכינו להן (והכנסנו את כל השאלות שלכם! חוץ מאחת כי אי אפשר היה לענות עליה), והנה התשובות!

שאלה: אני עדיין לא הבנתי, מאיפה את (הדס) מכירה את חלי? אפשר גם שחלי תענה מאיפה היא מכירה את הדס [השואל: אורי, Black Panther]
תשובה: שאלה מצוינת! לא תתחרט ששאלת. חלי ואני נפגשנו בגן חובה (כן, מזמן), כשאחת הילדות (שרון, שמך ייזכר לעד) שידכה בינינו. בהתחלה לא אהבתי את חלי, אבל במהירה איכשהו (לא זוכרת, הייתי בת חמש) נהיינו חברות ממש טובות. את שרון נטשנו והייתה לנו גלגל שלישי שהייתה מתלווה אלינו (רומי, גם אותך לא נשכח). היינו נפגשות המון, וגרנו אז ממש קרוב (רחוב מתחת לרחוב). היינו כל כך קטנות שלאימא שלה יצא לנגב לי את התחת. אחר כך אני עליתי לכיתה א, והיא נשארה עוד שנה בגן כי היא קטנה ממני בשנה, אבל שמרנו על קשר והמשכנו להיפגש. היינו יוצאות להמון טיולים בארץ ומבלות המון בחברתה זו של זו. מאז, כפי שאתם רואים, אנחנו עדיין בקשר, חברות טובות ממש ומתראות כמה שאפשר (אנחנו גרות בערים סמוכות כרגע). יש לנו רשימה ענקית של פאדיחות, וחלק מהן פרסמנו באשכולות יום הולדת אחת של השנייה למי שמעוניין חלי היא גם זו שהביאה אותי לפורטל, אגב, וגם זו שהחזירה אותי אליו בסוף כיתה י. אין עלייך חלי, שתהיינה לנו עוד מלא שנות חברות ♥ [העונה: הדס, סבתלה]

שאלה: עד כמה מ -1 עד 10 אנחנו חופרים (אתם יודעים מי)? השאלה מופנית לכולכם הנהלותים [השואל: ראיין, Butterbeer]
תשובה: אה, רק בסביבות ה11. אבל אל תתלהב, אם תחפרו יותר חבל. מאוד. [העונה: תם, Nico di Angelo]

שאלה: למי מכם יש את הכלב הכי חמוד?(לכולםם) [השואלת: אורטל, Whiskers]
תשובה: כולם יודעים שהכלב שלי הכי חמוד בעולם. הוא בצבעים של מעבר חצייה או פרה והוא קטן ומלא שיער וקוראים לו דובי כמו הגמדון והוא נסיכי והדבר הכי מקסים שקיים וכשקוראים לו יורש העצר הוא מתלהב [העונה: חלי, Anne with an E] (הערה של תם: עם כל האהבה שלי לדובי, אף כלב לא משתווה ללונה. תודה.)

שאלה: לכולם- האם תרצה.י לעלות להנהלת האתר? [השואלת: סיוון, Dusk Till Dawn]
תשובה: האמת היתה לי מחשבה אבל הגעתי למסקנה שהתפקיד עוד יותר יכביד עליי מבחינה לימודית ולא יהיה לי כמעט זמן לכלום אז עזבתי את זה כרגע [העונה: נעם, Calum Scott]

שאלה: יש לכם חוויה כזאת של נוביזם מהזמן שנרשמתם בערך? [השואלת: אמה, WolFairy]
תשובה: האמת שכן, הייתי במערכת הפאנפיקים כל הזמן ואני זוכרת שממש התרגשתי כשאישרו לי את הפאנפיק הראשון שלי (וגם הכרתי את תם בתקופה ההיא זה הכי שווה). [העונה: מיקה, Carnival Days]

שאלה: מה הייתה השאלה הכי הזויה ששאלו אותך אי פעם פה במדור? [השואלת: רעות, The Sun Will Come Out Tomorrow]
תשובה: זו D: סתם חחח האמת שלא עניתי על הרבה שאלות בהנהלה, כי העיתון היה בהספקה בחלק מהזמן שלי בהנהלה, אז לא נתקלתי בשאלות כאלו. אבל אני אספר משהו משעשע שקרה לי עם אחת השאלות בגיליון הקודם. אחת השאלות הייתה "האם אתם אוהבים ואנס", ואני חשבתי שהכוונה לנעלי ואנס (vans). אז עניתי תשובה יפה ומפורטת, ואז נעם קרא ולא הבין איך הגעתי מהסדרה לנעליים (בהתחלה הוא לא היה סגור מה זה ואז סיפרתי לו שיש נעליים כאלו). כמובן שערכתי, וזה היה ממש משעשע. [העונה: הדס, סבתלה]

שאלה: לחלי - את חולה כשאת עונה על זה? [השואלת: אסנת, The Dark Side Of The Moon]
תשובה: שאלה נהדרת חח האמת שאני לא מרגישה טוב אבל זה לא מחלה, סתם בעיה ברגל שאני גוררת [העונה: חלי, Anne with an E]

שאלה: האם מישהו מכם קיבל פעם אזהרה/באן? [השואלת: אביטל, אדמהאדמה]
תשובה: האמת שכן! קיבלתי 2 אזהרות ובאן הודעות אחד של יומיים (למרות שזה לא היה מוצדק) [העונה: נעם, Calum Scott]

שאלה: מה הכינוי הכי מפדח שהיה לכם? (מופנה לכולם, אבל מי שהיה לו את הכינוי הכי מפדח שיענה smile.gif) [השואלת: אביטל, אדמהאדמה]
תשובה: הכינוי הראשון שלי, דפינטלי, אבל אסור לכם לדעת מה הוא. בעצם... היו לי כמה כינויים מטומטמים לאורך השנים, אבל נראה לי ששום דבר לא מתעלה על הראשון. [העונה: תם, Nico di Angelo]

זה הכל לגיליון הזה! מקווה שנהניתם, ואל תשכחו לרשום שאלות נוספות (באשכול המתאים לכך) לגיליון הבא happy.gif

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 16:45 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

היי חברים, כאן חוי וברוכים השבים לפינת "בחן את עצמך"!
שאלון השבוע שלנו הוא: איזה תפקיד בקבוצת הקווידיץ' מתאים לך לשחק.
מוכנים? בואו נתחיל...
שימו לב, אם יש תשובות שאף אחת מהן לא מתאימה לכם אל תכניסו אותן לסכום.

שאלה ראשונה:
באמצע עיסוק חשוב במיוחד אחיך הקטן צריך שמירה מפני בריונים, מה תעשה?
1. תאמר לו שיתגבר בעצמו ושלא יסתמך עליך
2. תגרום להם ללכת ולא תתיחס אחר כך לנסיונותיהם לחזור
3. תחסום אותם פעם אחר פעם ולא תתן להם להתקרב אליו

שאלה שנייה:
במהלך הקיץ נקלע לחדרך ג'וק ענק בגודלו ומצאת בחדר רק כפכף, מה תעשה?
1. תטפס על כל דבר ותצווח בהיסטרייה
2. תתרחק ממנו ותצא מהחדר
3. תתפוס את הכפכף ותחבוט בו בכל הכוח עד שיעוף מדרכך

שאלה שלישית:
במהלך משחק מחניים סוער בחצר בית הספר ירד גשם, מה תעשה
1. תברח בחזרה לבניין בית הספר
2. תזרוק את הכדור בצורה בה לא תנצח אך גם לא תפסיד
3. תיקח סיכון ותנסה לפגוע ביריב

שאלה רביעית:
איבדת על המדרכה ברחוב הראשי כפתור מבגד חדש, מה תעשה?
1. תוותר על לחפש אותו מראש
2. תחפש שעת אך לא תמצא
3. תעיף מבט של דקה וחצי ותמצא במהרה את הכפתור

שאלה חמישית:
נפלת וקיבלת מכה כואבת ואין מי שיעזור לך לקום, מה תעשה?
1. תחכה עד שמישהו יעזור לך, ותסמוך על המזל
2. תצעק לעזרה במשך שעות
3. תאגור את כל הכוח כדי לקום בכוחות עצמך

שאלה שישית:
שברת למישהו דבר שיקר לו, מה תעשה?
1. תחזיר הכל למקום ותוודא שזה נראה שלם
2. תוודא ששברת ותבקש סליחה
3. תנסה לתקן את זה בזהירות

1-4: שומר - אתם תעשו הכל כדי למנוע מהקופאל להיכנס לחישוקים, גם אם תיפגעו מכך.
4-8: חובט - תאלתרו מחבט מכל דבר ותשתמשו בזה ביעילות.
8-16: רודף - אתם תעמדו במטרה ותקלעו בנחישות בכל מצב.
16-18: מחפש - יש לכם עיניי נץ, את יכולים לראות דברים מקילומטרים ויש לכם חוש כיוון מפותח.

עד כאן השאלון להפעם.
מקווה שנהניתם!

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:12 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

יוקשייר פודינג
רוסטביף ויוקשייר פודינג מתאימים זה לזה כמו גזר ואפונה. הם כמעט תמיד מוגשים יחד, כמו
בארוחה אחרי השיעור על הניפלרים עם האגריד.
(הארי פוטר וגביע האש, פרק 28).

מצרכים:
• כוס קמח.
• 1/2 כפית מלח.
• 2 ביצים.
• 50 גרם מרגרינה רגילה או בטעם חמאה. (מומלץ להשתמש בחמאה רגילה מטעמי בריאות).
• כוס חלב סויה. (ניתן להשיג בכל סופר).
• שתי כפות שמן.

תהליך הכנה:
1. מערבבים את הקמח והמלח בקערה גדולה (בקערה נפרדת טורפים את הביצים), מכניסים לקערה עם הקמח את חלב הסויה והחמאה / מרגרינה, יוצקים את תערובת הביצים לתערובת החלב ומערבבים לתערובת אחידה. מאחסנים במקרר 30 דקות.

2. מחממים את התנור ל - 230 מעלות, יוצקים את השמן לתבנית מרובעת בגודל 20 ס"מ, מכניסים את התבנית המשומנת לתנור בזמן שהוא מתחמם. השמן צריך להיות חם לפני שמוסיפים את הבלילה לתבנית.

3. מוציאים את הבלילה מהמקרר (ייתכן שיהיה צורך לטרוף אותה במשך כמה שניות), יוצקים בזהירות את הבלילה לתבנית החמה ואופים במשך 10 דקות. מנמיכים את חום התנור ל- 175 מעלות וממשיכים לאפות במשך 10 דקות נוספות, עד שהמאפה תופח היטב בקצוות והם מזהיבים (מגישים חם או פושר).

אם יש לכם שאלות על המתכון הזה או על מתכונים אחרים אתם יכולים לשאול אותי בפרטי. במתכון הבא אני אכתוב מתכון על הרוסטביף, שהוא המזון שמתאים בדיוק ליוקשייר פודינג הזה, כמו שכתוב למעלה.

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:15 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image
שלום וברוכים למדור שעוסק בכל הסרטים החמים! אם תמיד רציתם לחיות בסרט, זה המקום! הפעם נעסוק בטקס פרסי האוסקר, שהתקיים ברביעי במרץ. ואיך נעסוק בו אתם שואלים? נמליץ לכם על סרטים שזכו בו! הפעם בחרתי סרט שקטף שני פרסים, והוא נקרא...

קוקו

"קוקו" הוא סרט אנימציית מחשב של אולפני פיקסאר ובהפצת אולפני דיסני. ב-15 באוגוסט 2015, במסגרת הדיסני אקספו, הציגה פיקסאר את שם הסרט ואת הלוגו, וציינה כי עלילתו תהיה מושפעת מיום המתים המקסיקני. את הסרט ביים לי אנקריץ', שביים גם את הסרט צעצוע של סיפור 3, ובין מדבביו, שכולם לטינים, הם אנתוני גונזלס, רנה ויקטור, בנג'מין בראט, גאל גרסיה ברנאל, ואנה אופליה מורגינה. הסרט זכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר - הנפשה, ובנוסף זכה גם בפרס אוסקר לסרט המונפש הטוב ביותר ובפרס אוסקר לשיר המקורי הטוב ביותר (Remember Me).

User Posted ImageUser Posted Image

עלילת הסרט מספרת על מיגל, נער מקסיקני בן 12, הגדל במשפחה גדולה באזורי הספר של מקסיקו. משפחתו לא נוהגת לשמוע מוזיקה במשך כמה דורות, בשל טרגדיה שפקדה את אימה של סבתא-רבה שלו. במשך כל הדורות הללו הם עוסקים בייצור נעליים, וחיים יחדיו. אך מיגל שונה ממשפחתו: הוא אוהב לשיר ולנגן, וחולם להיות מוזיקאי מוכשר בדיוק כמו האליל שלו, ארנסטו דה לה קרוז. הוא משתוקק להוכיח את כישוריו המוזיקליים, אך לא מצליח להירשם לתחרות הכישרונות שמתקיימות ביום המתים המקסיקני. טעות מסתורית גורמת לו להגיע אל ארץ המתים ולפגוש את בני משפחתו שמתו, אך מיגל בורח מהם כדי לפגוש את ארנסטן לה קרוז ופוגש בדרך את הקטור שעוזר לו. במהלך הסרט מיגל מגלה את התעלומה הבין דורית, וחייו משתנים לנצח.

הסרט זכה לשבחים רבים וזכה בפרסים מפוארים: אוסקר וגלובוס הזהב. כל אלו מחזקים את דעתי, שעל פיה זה סרט נפלא, סוחף, מרגש, קצבי ומעניין. בכנות לא התלהבתי מאד כשראיתי את הטריילר בפעם הראשונה, אך אמרתי לעצמי שמפני שזה סרט של דיסני ופיקסאר זה יכול להיות סרט מצוין. לא יצא לי לצפות בו בקולנוע, אך כשראיתי שהוא זכה בפרס אוסקר אמרתי לעצמי שאני חייבת לצפות בו כבר, וכן עשיתי. לא התבאסתי לרגע, אלא להפך, עלילת הסרט סחפה אותי והסוף שלו גרם לי לבכות, אפילו בצפייה השנייה והשלישית. העלילה צפויה בהתחלה, אך ככל שהיא מתקדמת נוספים מכשולים ותפניות מעניינות, שהופכים את העלילה למרתקת מאד. היא אף כוללת מרדפים מעניינים, ושזורים בה רגעים משעשעים.

האנימציה ללא ספק מרהיבה ומרשימה, במיוחד ארץ המתים והפריטים בה. פיקסאר ללא ספק יודעים ליצור אנימציה נפלאה, וזה הוסיף מאד לסרט. דבר נוסף וחשוב לא פחות הוא הכנסת התרבות המקסיקנית לסרט. היוצרים הציגו את התרבות על כל יופייה, ושאבו אותנו אליה. במרכז הסרט נמצא "יום המתים", חג המוקדש לטשטוש הגבול בין עולם החיים והמתים. זהו חג של מסורת משפחתית הכולל מנחות של אוכל אהוב על המתים המונחות על מזבח או על קברים, פיזור עלי כותרת של פרחי ציפורן החתול שאמורים להנחות את המתים לביקור בעולם החיים, ושלל פעילויות שעושות שימוש בתחפושות ובובות של שלדים וגולגולות. יוצרי הסרט לקחו את יום המתים הלאה, ובנו עולם מתים דמיוני משלהם, שמכניס את הצופים לחוויה של התרבות. דרך אגב, קיימת בסרט התייחסויות לדמויות ודימויים המיועדים לאלו שמכירים היטב את התרבות המקסיקנית של המאה ה-20. אך גם אם אתם לא מכירים את התרבות, כמוני, זה לא אומר שלא תהינו מהסרט. מה שבטוח הוא שאני הולכת לקרוא עליהם.

ומה עם הפסקול של סרט? ובכן, השירים נחמדים, קצביים ומתאימים מאד לאווירת הסרט המקסיקנית. השיר הראשי, Remember Me, מושמע כמה פעמים והוא שיר נחמד מאד שגורם לכם לזוז לצליליו. עוד ייאמר לטובתם של פיקסאר הוא שהסרט לא מפחיד ואין עיסוק עמוק ואפלולי במוות. אף שהוא עוסק בסוגיות כמו גסיסה, מוות והחיים שאחרי, הסרט מצליח להעביר את המסר בצורה עדינה בלי לגלוש לתוכן. כך שהסרט מתאים גם לילדים קטנים בלי חשש שהוא יפחיד אותם. כמובן שהוא גם מתאים לכל אחד מאיתנו ואפילו למבוגרים יותר. מהסרט הזה יוצאים עם חיוך ענק ועיניים רטובות מעט.

ובכן, מדובר בסרט מקסים ומצחיק, שסוחף אותנו לתרבות המקסיקנית ולסיפור מעניין. מתאים לכל אחד ומומלץ בחום!

הגענו לסיום הכתבה לגיליון זה! מקווה שתהינו מהסרט שהמלצתי לכם עליו! אם ראיתם סרט לאחרונה ואתם חושבים שהוא שווה צפייה, מוזמנים לשלוח לי ינשוף, ואולי הסרט יופיע בגיליון הבא. להתראות וצפייה מהנה!

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:20 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

היי חברים וברוכים הבאים למדור הכי שווה בפקפקן - מדור "מה השאלה?". במדור, אני כביכול אראיין אנשים מפורסמים - כוכבי רשת, שחקנים, מנחים ואפילו שופטים. זה לא יהיה ריאיון אמיתי כמובן, כי לא נוכל להשיג את האנשים האלה, אבל הכל יתנהל כמו ריאיון רגיל רק שאני אכתוב את הכל.
והפעם... אנחנו מראיינים את עופר שכטר! הנה קצת מידע עליו (הכל כמובן מויקיפדיה המדהימה):
עֹפר שכטר (נולד ב-8 באפריל 1981) הוא שחקן טלוויזיה וקולנוע, סטנדאפיסט, קומיקאי, דוגמן ומנחה טלוויזיה ישראלי. אחיו הצעיר הוא מנחה הטלוויזיה יאיר שכטר. כשהיה בן 17 אימו נפטרה ממחלה קשה, ולאחר ששירת בצה"ל השתתף בקורס תיאטרון ולמד משחק מול מצלמה. הוא השתתף במספר קמפיינים ופרסומות, וזכה בתואר "דוגמן השנה" לשנת 2006. במהלך חייו הנחה פעמים רבות והשתתף בפאנלים ושעשועונים. הוא אף שיחק בטלנובלות, בסרטים, בסדרות ובמערכונים ובשל כך התפרסם עוד יותר. עופר אף דיבב במספר סדרות אנימציה והופיע פעם אחת בפסטיגל, במחזמר, במחזה ובתיאטרון.

User Posted Image

זהו, עד כאן היה הריאיון! תודו שהיה מעניין. אם יש לכם מישהו שאתם חייבים שאני אראיין אותו שלחו לי הודעה פרטית עם בקשה לריאיון, ואולי אני באמת אראיין את האיש הזה!

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:22 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

שלום לכם וברוכים הבאים לעוד ראיון עם משתמש מהפורטל! הפעם לפניכם ראיון עם המשתמש ראיין (Butterbeer)! ראיין נמצא איתנו כבר שנתיים, והוא מנהל פורום הקלחת הרותחת, אותו הצליח לנהל אחרי עבודה קשה! בעבר היה ראש בית גריפינדור, ואף השתתף בחניך חונך בשנה שעברה ועלה לניהול מספר חודשים אחריו. מה הסוד למוטיבציה של ראיין? מה הוא אוהב לעשות? באילו משימות התקלתי אותו? את זה ועוד תוכלו לקרוא ממש כאן!

User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

כנסו לכאן כדי לדעת מה קרה בנו"מ

User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:26 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

שלום לכל המשתמשים וברוכים הבאים לפינה שלי! ראשית, הייתי רוצה להתנצל על כך שלא הייתי חלק מהגיליון של הפקפקן הקודם, אבל אני בטוחה שתסלחו לי. מה יהיה בפינה שלי, אתם שואלים? (או שלא שאלתם כי קראם את הכותרת הברורה למדי) ספרים! בכל גיליון אפרסם כאן המלצה על ספר שבעיני הוא ספר שלדעתי אתם חייבים להכניס לרשימת הקריאה שלכם. ובכן, שנתחיל?

זהירות, שביר – ג'ודי פיקו

User Posted Image

תקציר רישמי

קרני אור נשברות, גלים נשברים, קולות נשברים.
הבטחות נשברות.
לבבות נשברים.
כל הורה המצפה לבואו של ילד לעולם יאמר לכם שהוא רוצה תינוק
בריא. שרלוט ושון או'קיף גם הם היו מבקשים תינוק בריא אילו ניתנה להם
ההזדמנות. תחת זאת חייהם מורכבים מלילות ללא שינה, מחשבונות תופחים,
ממבטי רחמים של הורים "בני מזל". כי וילואו שלהם נולדה חולה. ואז שורת
אירועים מעמתת אותם עם שאלת ה"מה היה קורה אילו", הקשה מכול.
מה היה קורה אילו ידעו מוקדם יותר על מחלתה של וילואו? מה היה קורה
אילו וילואו האהובה שלהם לא היתה נולדת? מהם חיים בעלי ערך?
הרומן המטלטל הזה חושף משפחה הכורעת תחת נטל לא ייאמן, ועם זאת
מפגינה רצון נואש לשמור על חוסנה לבל תתפרק, ובסופו של דבר מוכיחה
יכולת רבת ע־וצמה לאהוב. זהו סיפור בלתי נשכח על שבריריותם של החיים
ועל המידה שבה אנו מוכנים להרחיק לכת כדי להגן עליהם.

ועכשיו, לחפירה...

אני מניחה שאף אחד לא מופתע שזה הספר הראשון שאני ממליצה עליו, בהתחשב בזה שציטוט ממנו היה בחתימה שלי עד לאחרונה. "זהירות, שביר" או באנגלית "Handle With Care", הוא ספרה של ג'ודי פיקו משנת 2009. כן, מדובר על אותה אחת שכתבה את "שומרת אחותי", ספר מצליח שאני בטוחה ששמעתם עליו גם אם לא קראתם אותו. ועכשיו אני מניחה שאתם שואלים, איך יכול להיות שאני ממליצה על ספר שהוא לא הספר הפופולרי של אותה הסופרת? הרשו לי לספר לכם מדוע.

"זהירות, שביר" הוא סיפור על משפחה כמעט רגילה: אם, אב, אחות בכורה, ואחות קטנה חולה. רגע, מה? כן, ווילואו (Willow - עץ ערבה), האחות הקטנה בת החמש, חולה. וכשאני מדברת על חולה, אני לא מדברת על חולה בשפעת או חולה במחלה שמתחילה עם עלילת הספר, אלא על מחלה מולדת. ווילואו חולה במחלה עם שם מאד ארוך, שבעברית נקראת "פרכת" או במילים פשוטות יותר, "מחלת העצמות השבירות". ישנם מספר סוגים של המחלה, והסוג של ווילואו הוא הסוג שאפילו להחליק על משהו בבית יגרום לשבר שייקח לו חודשים להירפא. ווילואו היא כמו פסלון זכוכית שצריך לשמור עליו כל הזמן שלא ישבר, אבל היא גם ילדה קטנה. כמובן שהספר סובב סביב המחלה של ווילואו, אבל גם מעבר לכך. בספר, רצון של המשפחה לתביעה מסוימת מוביל אותם לתגלית על תביעה אחרת, תביעת הולדה בעוולה. ובמילים אחרות? התביעה אומרת שאילו היו מאבחנים את מחלתה של ווילואו הייתה נחשפת בשלב מוקדם ביותר בהריון – מה שהיה ניתן לעשות ולא נעשה – יכלה האם להפיל אותה ולא להוליד אותה לחיי סבל. נשמע לא ממש טוב, אני צודקת? עכשיו תוסיפו את העובדה שהרופאה המטפלת של שרלוט האם, אותה אחת שלטענת התביעה לא אבחנה את מחלתה של ווילואו בזמן, היא חברתה הטובה ביותר.

אתם בטח חושבים לעצמכם עכשיו שזה מתכון לספר עצוב. ובכן, אתם צודקים במאה אחוז. זה ספר עצוב, ספר שמכאיב לך בלב יותר ויותר ככל שממשיכים אותו. וכאן מגיעה השאלה, למה אני ממליצה לכם על ספר כל כך עצוב? התשובה היא, שעם כמה שהספר הזה כואב, ככה הוא יפה. זה ספר שנוגע בנקודות הכואבות ביותר, אבל הוא גם גורם לך לחשוב. סיפור התביעה הוא למעשה הרבה מעבר לשאלה של כסף וחברות, זה הוא למעשה סיפור המציג דילמה גדולה בהרבה. מדובר כאן למעשה, בשאלה של חיים. האם כל חיים הם חיים? האם חיים שרובם סבל וכאב הם חיים? האם אפשר לאהוב אדם שלא הכרת לעולם? הספר סובב סביב סיפורם של כל אחד מבני המשפחה, בתוך סיפור גדול בהרבה. האם שרלוט, שהקדישה את חייה לטפל בביתה הקטנה ועכשיו צריכה לטעון שלא הייתה מולידה אותה אילו ידעה על מחלתה. האב, שון, שנגרר לכל הסיפור מנגד רצונו. האחות אמיליה, שחיה בצל מחלתה של אחותה הקטנה. וכמובן, ווילואו. "הכוכבת" של הסיפור, שבסך הכל רוצה לחיות כמו ילדה רגילה. הספר מסופר מנקודות מבט של כל הדמויות הראשיות (המשפחה, העוזרת של העורך דין העוסק בתביעה ועוד) פרט לווילואו, כאשר הפרק הסופי כתוב מנקודת המבט של ווילואו. נקודות המבט בהחלט מוסיפות לספר ומראות את הסיפור מכל צדדיו, כאשר הפרק הסופי של ווילואו הוא מעין הפתעה בסוף, משהו שלא תצפה אליו. דבר נוסף שמוסיף לספר הוא מתכונים של האם שרלוט, שעסקה באפייה. בכנות? דילגתי על כל המתכונים האלה רוב הספר, לא באתי לשיעור בישול. רק בעמודים האחרונים ראיתי למעשה את המשמעות האחרת של המתכונים, ומתוקף חוסר רצון לספיילר לא אספר לכם מדוע.

זה לא ספר קל, אם לא הבהרתי את עצמי עד כה. הוא כואב ועצוב ויגרום גם לחזקים שבנינו לבכות. הוא עוסק בנושאים קשים ושאלות גדולות שאף אחד לא יעז לשאול, וזה בלי קשר לכל אותן הבעיות האחרות של החיים. ושוב עולה השאלה, למה להמליץ? כי זה ספר כואב, אבל מדהים. זה ספר חזק, כזה שלא יעזוב אותך גם חודשים אחרי שקראת אותו. בעיני הספר הזה יכול לשנות לחלוטין את העולם של הקורא, ולהציג בפניו עולם כל כך קרוב אך כל כך רחוק. את הספר הזה לקחתי את הספרייה קצת אחרי שקראתי את "שומרת אחותי", זאת כיוון שרציתי לקרוא עוד משהו של ג'ודי פיקו והתקציר שלו קרץ לי ועניין אותי. בסופו של דבר, הוא השאיר עליי רושם חזק ושבר אותי (קלטתם את הבדיחה?) הרבה יותר משומרת אחותי. חזרתי לספרייה יום או יומיים אחרי ואמרתי לספרניות שזה ספר נוראי וזוועתי ואני שונאת אותו. את זה גם אמרתי לאימא שלי ולכל החברות שלי בדמעות, כשסיימתי את הספר ערב לפני. כמובן שאני לא מדברת על שנאה רצינית (אחרת למה אני כותבת את ההמלצה הזו?) אלא על כאב. האמינו לי, אתם תקללו את הסופרת ואת הספר ואת המשתמשת הדפוקה באתר שהמליצה לכם עליו, ואז תלכו להמליץ עליו לאחרים. יכאב לכם מכל רגע, אבל אתם לא תתחרטו על הקריאה.

קצת דיכאתי אתכם, אבל אל תשכחו לשבוע גם בשבוע הבא! אני מבטיחה להמליץ על משהו יותר אופטימי 😊

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:28 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

היי, וברוכים הבאים למדור 'בעד ונגד'. למקרה שבמקרה שכחתם, בכל גיליון יתפרסם במדור נושא (או שאלה) כלשהו שהעליתי לדיון. שני משתמשים - אחד בדעת נגד ואחד בדעת בעד - יצטרכו לשכנע אתכם, הקוראים, מדוע דווקא הם צודקים והדעה שלהם היא הנכונה. הפעם הנושא שלנו מתעסק בפורטל: אזהרות, באנים והרחקות באתר. כל הדברים האלה נועדו במטרה לנקות את האתר ממשתמשים שמספימים - אבל מצד שני זה יכול גם לגרום לכן שמשתמשים לא יתחברו לאתר בגלל זה. בואו נראה מה יש למשתמשים שלנו להגיד על זה:

בעד
אורטל - Whiskers

טוב המ לדעתי כדי לתת באנים, אזהרות או הרחקות מהפורטל. אבל כמובן לא סתם.
מצד אחד זה אף פעם לא כיף לקבל באן, אזהרה או הרחקה מהפורטל. אבל מהצד השני, אם קיבלת את אחד מהם בוודאי יש לכך סיבה מוצדקת. הרי, ההנהלה לא תיתן באן, אזהרה או הרחקה סתם כי מתחשק לה, חייבת להיות לזה סיבה מוצדקת. אם לא היו נותנים אזהרות המשתמשים שעושים דברים לא כראוי בטעות כלומר, עוברים על החוקים בלי לשים לב, לא היו יודעים זאת ותוך זמן קצר היו מגיעים למצב שהם מקבלים באן או הרחקה. או שיש משתמש שבכוונה הגיע להספים ולעבור על החוקים הורס את האווירה והגלישה הנעימה בפורטל ולכן רצוי, וצריך מאוד להרחיק אותו. בכדי לשמור על האווירה הנעימה והטובה בפורטל גם באנים, הרחקות ואזהרות יכולים להיות שימושים.
בקיצור, באנים, אזהרות והרחקות הם חיוניים במידה מסוימת ואך ורק עם סיבה מסוימת ומוצדקת.

נגד
נגה - לונגה

כמו בכל מקום, גם באינטרנט יש חוקים. אנשים כמוני וכמוכם עוקבים אחרי החוקים האלה, כמו החוקים הגלובליים של האתר, כי אנחנו יודעים שהמטרה של החוקים היא לדאוג לרווחה ולהנאה שלנו בזמן שאנחנו מבלים באתר.
אבל לא כל האנשים הם כאלה. אנחנו מכירים טוב מאד את תופעת הטרולים והבוטים שהשתלטה על הפורטל בזמן האחרון. אז נשאלת השאלה, האם להרחיק משתמשים מספימים מהפורטל זה באמת פיתרון יעיל?
יש שני סוגים של ספאמרים. הסוג הראשון הוא המשתמשים שעושים את זה מתום לב; ילדים בלי הרבה ניסיון חברתי או הבנה של האינטרנט שבסך הכל רוצים לגלוש ולא מודעים לכך שההודעות שלהם הן ספאם. הסוג השני הוא הטרולים, שבאים בכוונה להרוס את ההנאה של אחרים.
לסוג הראשון אנחנו יכולים לסלוח בדרך כלל – רובם מבינים שהם עשו משהו לא בסדר אחרי שמזהירים אותם בעדינות ולא מספימים יותר. לסוג השני, זה שמציף את הפורומים בקישורים לאתרים מפוקפקים, אנחנו לא סולחים, ומרחיקים אותם מהאתר.
אנחנו אוהבים לחשוב על זה בצורה שאנחנו מכירים מהחיים שבחוץ. הטרול הוא פושע, עבריין מקלדת, וכמו שכל פושע אחר צריך להישפט ולהיענש, כך גם הטרול. אבל האמת המרה היא זאת – אין באמת דרך לאכוף חוקים באינטרנט.
כן, אני יודעת שזה נשמע קודר ואולי אפילו מעצבן, אבל זו האמת. לא משנה כמה ננסה להכיל את החוקים שלנו על האינטרנט, זה פשוט לא אותו הדבר. כמו שכבר ראינו, הטרול שהורחק מהאתר יחזור תחת שם משתמש אחר או מכותבת איי פי אחרת וימשיך בשלו, או שהוא יתכנת בוט שיעשה את זה בשבילו.
עד עכשיו הסברתי למה אני לא בעד ההרחקות, ועכשיו אני אסביר למה אני נגד.
אפשר לחשוב שלא נעשה שום נזק כשמשתמש מורחק מהאתר, אבל זה לא מדויק. במקרה הטוב, המשתמש המורחק יחזור להציק בשם אחר או שהוא ישתעמם ויעבור לאתר אחר.
במקרה הרע, המשתמש הזה, הטרול, הוא בסך הכל ילד שמצא את דרכו לאינטרנט ולא מבין את החוקים שלו, או אדם מבוגר יותר שפשוט לא מבין התנהגויות חברתיות מסוימות. יש אנשים שזה לא בא להם בקלות, וצריכים שיסבירו להם איך להתנהג יותר מפעם אחת.
אז המשתמש הזה הספים כמה פעמים, עד שהוא מקבל את ההודעה שהוא הגזים והוא מורחק מהאתר. אז המשתמש חושב, "בסך הכל רציתי לדבר עם אנשים שאוהבים את אותם הדברים כמוני, אבל הם לא מבינים אותי ומנדים אותי. למה שאני אכבד אותם בחזרה?"
וככה נולד טרול.
לסיום רק חשוב לי להבהיר שזה לא שחור ולבן. יש אנשים שבהחלט צריכים להיות מורחקים מהאינטרנט, אבל זה נושא מורכב. כל הטיעונים שלי הם לצורך הדיון בלבד.

אז עד כאן להיום! תודו שזה היה שווה קריאה. באמת שאני עדיין מתלבט באיזה צד לבחור בגלל הנימוקים המשכנעים שהיו כאן. בכל מקרה, אם יש לכם איזה רעיון לשאלה/נושא שאפשר להעלות, מעולה! שלחו לי בהודעה פרטית את הרעיון שלכם ואולי הוא יופיע בגיליונים הבאים :)

User Posted Image

--------------------

---------
פורסם ב: Apr 10 2018, 19:33 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש

User Posted Image

וואו, זהו, הגיליון נגמר. הוא היה ארוך אך מעניין, במיוחד המדורים החדשים. אני רוצה לומר שוב תודה לכל הצוות שעמל על הגיליון וגם להנהלה הגבוהה שעם קצת (הרבה) עזרה מהם הצלחנו להוציא גיליון ראוי בשבילכם, המשתמשים. אם דילגתם על קצת כתבות אני ממליץ לכם לחזור ולקרוא אותן כי באמת כל כתבה יוצאת דופן ומעניינת.
בעתיד יהיו עוד הפתעות חדשות, אני מבטיח... ועד אז - ערב טוב שיהיה לכם ;)
אל תשכחו לשלוח לכתבים ה"פים אם יש לכם רעיונות לנושא לכתבה שלהם, ואני גם מזכיר שאם אתם רוצים להיות חלק מהצוות שלחו לי הודעה פרטית ואולי אקבל אתכם happy.gif
אנחנו עוד נתראה smile.gif

User Posted Image

--------------------

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007