האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבחירות לראשות הבתים לשנת הגובלין 24 נפתחו! פרטים נוספים בפורומי הבתים

דרושים פרופסורים, בטאים ומעצבים לשנה״ל הגובלין 2024!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

הכל יסתדר בסוף || דיון
פורסם ב: Aug 20 2018, 19:44 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

הכל יסתדר בסוף

ככל שיוצא לי לקרוא את הספר יותר, יותר יוצא לי לשים לב לצורה הקסומה שבה הכל מסתדר איכשהו. תחשבו על זה רגע - היו כל כך הרבה צירופי מקרים שעבדו לטובת הארי וחבריו שבשלב כלשהו מתחילים להיות מעט הזויים. במקום שלחש למחיקת הזיכרון יעבוד כמו שצריך, לוקהרט הטיל אותו הפוך; פוקס, עוף החול, מגיע בדיוק בזמן עם מצנפת המיון ומרפא את הארי; אף אחד לא מת מהבסיליסק, בניגוד לפעם הקודמת שחדר הסודות נפתח; דווקא רון והארי מצאו את הפתק ביד של הרמיוני ולא מישהו אחר, והם גם היו היחידים ששמים לב לזה שיש ביד שלה פתק... אני יכול להמשיך.

זאת לא הפעם הראשונה שיוצא לי לקרוא מצב כזה, בין אם זה בהארי פוטר ובין אם זה בכל ספר אחר. בתור חננת הארי פוטר (טוב, כולנו כאלה) יצא לי לא פעם ולא פעמיים לחשוב על המצב הזה. כי, הרי, אני לא מאמין שרולינג באמת התכוונה שסיטואציה כזאת תקרה, לפחות לא במודע - היא ככל הנראה רצתה את הטוב ביותר עבור הדמויות שלה, ובמקרה יצא שהיא פותרת להם את כל הבעיות עוד לפני שהן נוצרות. כי תחשבו על זה, אם רון והארי לא היו מוצאים את הדף ביד של הרמיוני הספר היה יכול להסתיים לגמרי אחרת! אולי וולדמורט היה חוזר עוד שם! זאת מחשבה מטורפת, לא? תחשבו איך זה היה משנה את כל הסדרה!

ובכל מקרה, תמיד תהיתי אם מצב כזה הופך ספר למעניין יותר או מעניין פחות, במיוחד אם מדובר על ספרי הארי פוטר. אם דברים לא יסתדרו לו... טוב, הוא לא יצליח, בדיוק כמו שוולדמורט לא מצליח אם דברים לא מסתדרים לו. אבל בשלב כלשהו זה כבר נהיה קצת מעצבן, לא? הרי, אם אני הייתי הולך להוגוורטס, שום דבר לא היה מסתדר לי כל כך טוב! זה המזל של הארי בלבד. גם חשבתי על זה - אם פוקס לא היה מגיע, איך היו ממשיכים שאר הספרים בסדרה? הארי בטח היה מת, פיטר היה בורח לעזור לוולדמורט לחזור ואז כל עולם הקסמים היה נהרס מספר שנים קודם. ומה היה קורה לשאר התלמידים בהוגוורטס?!

שאלות לדיון

1) האם, לדעתכם, רולינג התכוונה לסיטואציה שכזאת? אם כן, מדוע? אם לא, כיצד היא נוצרה?
2) האם הארי וחבריו היו מצליחים להגיע לתוצאות של סוף הספר אלמלא היו הסיכויים לטובתם?
3) האם המצב הקסום שבו הכל מסתדר תורם לספר או גורע ממנו? מדוע?
4) במצב בו חלק מצירופי המקרים לא היו קורים, איך לדעתכם היה נגמר הספר? פירוט יהיה מקסים :)

מוזמנים להוסיף עוד שאלות ולפתח את הדיון כמה שתרצו! אל תשכחו, על תגובה מעל לארבע שורות תקבלו 200 חרמשים!

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19068 19025 19409

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007