האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

הרימייקים של דיסני || דיון, פותחת פה על וולט!
פורסם ב: Oct 23 2019, 20:34 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 13404
מגדר:male
משתמש מספר: 33977
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

רימייקים?
רימייק היא מילה באנגלית (Remake) שמשמעותה עשייה מחדש או יצירה מחדש. הכוונה בהקשר שעליו אני מדברת הוא שחברת דיסני יוצרת רימייקים של סרטים (או סדרות של סרטים) שיצרה בעבר, כדוגמת אלאדין ומלך האריות. זוהי תופעה שלא רק דיסני מעורבת בה. בשנים האחרונות יצאו מגוון סרטים שהם רימייקים של סרטים קודמים (Ocean's Eight, Ghosbusters, Men In Black), ונראה שזוהי מגמה גורפת לאורך תעשיית הקולנוע. למעשה, לא רק תעשיית הקולנוע עושה רימייקים, וצצו לאחרונה גם סדרות שהן כמו רימייק או 'עונת נוסטלגיה', כפי שאני אוהבת לכנות את זה, בסדרות כמו בנות גילמור ותיקים באפלה.

מה יש לדבר על רימייקים?
אוקי, אני רוצה להבהיר שאני לא חושבת שיש משהו פסול עם רימייק כשלעצמו. אני חושבת שכן יש מקום לחזור ולבקר (גם במובן של ביקור וגם במובן של ביקורת) יצירות של פעם. הגיוני מאוד שמשהו שיצא לפני שלושים שנה לא יהיה אקטואלי מבחינה חברתית היום ולכן אין בעיה 'לחדש' ולהנגיש את התוכן לקהל רחב יותר. אני חושבת שזה המקרה בדברים כמו Ghostbusters וOcean's Eight ובגברים בשחור, מעין תיקוף אקטואלי של היצירות.
מה שכן יש לי בעיה אתו הוא כשמדובר במשהו שהוא ממש מגמה, ושקשה למצוא כיום סרטים שהם לא סרטי המשך לסרטים אחרים, או רימייקים לסרטים ישנים. השאלה הנשאלת היא היכן התוכן המקורי? כלומר, ברור שעדיין יוצאים סרטים שהם תוכן מקורי, אבל הרבה פחות כשמדובר בסרטים שמושקע בהם המון כסף.
גם אני לא חושבת שזה אותו הדבר כשזה נוגע ספציפית לדיסני (טוב, אני יודעת שטכנית דיסני רכשו מלא סטודיואים אז בטח חלק ממה שציינתי גם נחשב דיסני, אבל אני מתכוונת ממש לסרטי דיסני. אתם יודעים למה אני מתכוונת). לאחרונה יצאו רימייקים של דיסני שהם בעלי אותה עלילה כמו החומר המקורי עליהם הם מבוססים (שהוא גם לא כל כך מקורי, אבל זה לפעם אחרת), רק בשינוי אדרת.
העלילה של אלאדין ורוב השירים הם אותם שירים רק ששרים אותם אנשים אחרים ויש שחקנים אמתיים והמון CGI (אנימציה ממוחשבת), וכנ"ל לגבי מלך האריות. אני חושבת שאחד היוצאים מן הכלל הוא דמבו, בו למרות שמדובר באדפטציה חדשה לחומר ישן, הרבה נקודות מפנה בעלילה עברו שינוי וכן דמויות מסויימות.

אוקי... ומה הבעיה?
כשמדובר במגמה כל כך גורפת, אני חושבת שיש איבוד של מקוריות ויצירתיות. הניסיון של חברות בידור ענקיות להרוויח כסף מרגש נוסטלגי שיש לקהל (וכולם צפו בסרטים של דיסני, אז לכולם יש רגש נוסטלגי- לילדים ולמבוגרים כאחד) מרגיש מלוכלך ועצלן וכאילו אנשים קונים את זה מבלי לחשוב פעמיים.
עכשיו, יכול מאוד להיות שאני סתם ממורמרת ומגזימה ושזה לא דבר כל כך נורא בעצם. הרבה אנשים נהנים מהסרטים האלה, אז למה לא? אבל זה פשוט לא יושב טוב אתי. אחת הסיבות היא שאני מאמינה (אני ועוד רבים אחרים) שמדובר במהלך שנועד לשמור על זכויות יוצרים. על מנת שלא תחול התיישנות והם יוכלו עדיין להרוויח על הרעיונות והשמות והדמויות, הם מוציאים חומר חדש.
העניין הוא גם התחושה שיש לי שלא משקיעים באמת נשמה ומאמץ ברימייקים האלה. הרימייק של מלך האריות פשוט נראה מזעזע. גם אם הלכתם על לוק 'ריאליסטי', זה עדיין סרט קסום על חיות שמדברות! הם צריכים הבעות פנים! למה היוצרים של נרניה לפני יותר מעשור הצליחו לעשות אנימציה של אריה ריאליסטי עם הבעות פנים ורגשות? ולמה לא לשלב וללכת על אנימציה עם סגנון כדי לשמר את הבעות הפנים האיקוניות לדיסני? למה לא לכתוב חומר חדש על אותן הדמויות?
כל אלה גורמים לי לפקפק במגמה הזאת. אני חושבת שיוצרים רבים נשענים על אותו פקטור נוסטלגי בסרטים החדשים שהם יוצרים, ושזה מקום מסוכן לתעשיית הבידור להיכנס אליו.

סרטונים

השוואה בין חומרים מהסרט המקורי של "מלך האריות" והטריילר של הרימייק.

השוואה בין שירי "אלאדין" המקוריים והחדשים.

מה דעתכם?
האם אתם חושבים שהרימייקים הם דבר חיובי?
שמתם לב שזו מגמה שנמצאת בעליה?
האם תרצו עוד רימייקים כמו של דיסני או סרטים חדשים לגמרי על דמויות מפעם או על דמויות וסיפורים חדשים לחלוטין?
מה אתם חושבים על מלך האריות ועל אלאדין? איזו גרסה אתם מעדיפים אם יש כזו?
מוזמנים להוסיף או לשנות את השאלות ולהביא טענות או רעיונות משלכם לדיון! :>

User Posted Image

--------------------
ניקו
26, אח וטרינרי, תמיד זקוק לקפה, לשון פניה מעורבת\זכר

User Posted Image

פופ, אינדי, אלטרנטיבי, רוק \ משחקי וידאו \ סדרות \ סרטים \ ספרים
"You can let it go
You can throw a party full of everyone you know
And not invite your family
'Cause they never showed you love
You don't have to be sorry
For leaving and growing up"

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 24 2019, 14:51 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 12082
מגדר:female
משתמש מספר: 69847

אני כן חושבת שרימייקים הם דבר חיובי, אבל יש לי שני תנאים (שאפשר גם לעמוד רק באחד מהם). אחד מהם הוא שינוי משהו בעלילה. משהו שיתן לי סיבה לראות את הרימייק. נוסטלגיה זה כיפי - אבל, לדעתי, לא סיבה מספיק טובה ללכת לראות רימייק (ללא שינוי בעלילה) של סרט. התנאי השני חדשנות. אם יעשו רימייק של הסיפור שאינו נגמר אני לגמר את זה, כי בכל זאת, האפקטים יחסית מיושנים והיום יוכלו להשיג תוצאה טובה ומשכנעת הרבה יותר. אבל הדבר הזה לא תקף על מלך האריות, שעליו אני אפרט תכף.
אני אשמח אם דיסני יפסיקו את מגמת הרימייקים ויעברו ליצירת תוכן מקורי לגמרי. או לפחות - סרט המשך לא ישיר (כמו אליס בארץ הפלאות המצולם). לדעתי, בסופו של דבר סרטים באים להעביר סיפור (מלבד כל האפקטים, תפאורה וכאלה), ולשחזר את אותו הסיפור שוב זה... פחות מעניין.
קטע נוסף עם הסרטים של דיסני הוא השירים שנמצאים בהם. השירים האלו שנדבקים לכולם ופתאום כולם מכירים. אין את זה ברימייקים כמעט, כי השירים כבר קיימים מהסרט הקודם.
בקשר למלך האריות - לא ראיתי את הסרט החדש, אבל לפי מה שאמרו לי ולפי היוטיוב (אולי זה לא נכון, אני לא יודעת) זה פחות או יותר אותו הסרט. אותה עלילה בדיוק. אבל יש עוד משהו. הקטע בסרט הוא האנשה של בעלי חיים, שלדעתי לגמרי לא עובד בסרט החדש. אני מסיכמה איתך לגמרי, הם לא הצליחו (או אולי לא ניסו) ליצור הבעות ריאלסטיות טובות. אבל אני חושבת שיש הרבה מעבר - בכל זאת, בעלי חיים לא באמת מסוגלים במציאות לעשות חלק מההבעות שבסרט המקורי. אז כשהולכים על מראה ריאליסטי צריך פשוט להשמיט את כל אותן ההבעות, אחרת זה לא יוצא ריאליסטי. ואז מאבדים הרבה מהקסם של הסרט הזה.
בקשר לאלאדין - את אלאדין החדש כן ראיתי, והישן היה הסרט האהוב עליי כשהייתי קטנה. העלילה של החדש כמעט זהה למקורי, אבל עם כמה שינויים קטנים, שגרמו לי די לא לשנוא את הסרט הזה. הראשון הוא הדמות החדשה, המשרתת של יסמין (שאני לא זוכרת את שמה) שהג'יני מתאהב בה, ואז זה גם משנה את דמותו של הג'יני, שינוי שלדעתי היה רעיון מעולה. השני והשלישי שניהם היו קשורים לשירים. השני הוא השיר Arabian Nights, שאהבתי ממש בסרט החדש, והשלישי הוא השיר Speechless שממש אהבתי, שהוסיף פן פמינסטי לדמות שלה.
עכשיו כשאני חושבת על זה, אני אמנם לא רוצה שדיסני ימשיכו להוציא עוד רימייקים, אבל דבר שאני כן רוצה הוא לראות את הדמויות המצוירות האהובות עליי מסרטי דיסני כאדם אמיתי. אני לא חושבת שזה באמת מניע הגיוני, אבל... אם היה יוצא רימייק טוב לפיטר פן (שלא כולל פיתויים מטרידים, הצגת ילדי אמריקה צורה נוראה ומביכה וכאלה) הייתי הולכת בשביל לראות את הדמויות כאנשים אמיתיים, או לפחות מתעניינת מחפשת באינטרנט הרבה.

--------------------
אלכס ✦ Phanton of the Opera ✦ Shadowhunters ✦ Sherlock ✦ 15.2 ✦ טו"ק

User Posted Image

First rule of shadowhunting... when something explodes, just keep walking. Never think twice. Never look away

---------
פורסם ב: Oct 24 2019, 17:16 PM
צטט הודעה

בילי קרמייקל היה שם

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 230418
מגדר:male
משתמש מספר: 61386

אני מסכים עם כל מילה שכתבת.
אני צפיתי לאחרונה ברימייק של מלך האריות, ולהגיד לך את האמת?
לא הייתי מוכן לראות אותו עד הסוף.
הפסקתי באמצע וגמרתי עם זה.
הסרט נטול רגשות לחלוטין, והמקור הרבה יותר טוב ממנו.
זה מרגיש כאילו היוצרים העדיפו להשקיע היותר בראליזם ושזה יהיה נטול רגשות, ולא הרגשתי את הקסם הטבעי של הסרטים.
רוב הביצועים החוזרים של שירים מוכרים איכזבו אותי (במיוחד השיר של סקאר), והאמת, שאבד לי החשק לראות את שאר הלייב אקשנים של דיסני.
סרטים ישנים יותר בהחלט עשו עבודה מוצלחת יותר, והאמת שעשית לי חשק לראות שוב את נרניה.

--------------------

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007