האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (4) 1 2 [3] 4  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

גיוס חרדים, נתוני הגיוס ומה שבניהם || דיון
פורסם ב: Mar 15 2024, 13:21 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104078
מגדר:female
משתמש מספר: 40399
חפצי המשתמש: צפה

QUOTE (I Love Fall Out Boy @ Mar 14 2024, 16:41 PM)
יש בעיה איתם. הם מגזר מאוד קשה. חרדים צריכים לשרת כמו כל האזרחים אבל יש אזרחים בעייתיים. לא רק החרדים, גם ערבים למשל, שיש בהם אחוז גיוס נמוך. הצבא אולי פותח מסלולים שכמעט אף אחד לא יודע על קיומם אבל לא יודע איך להנגיש אותם לציבור הנדרש.

אז מה אם הם מגזר קשה? אני בן אדם קשה, אז אולי אני לא אתגייס?
הם נהנים מהזכויות במדינה הזאת, הם חיים במדינה הזאת, הם צריכים לתרום שנתיים מהחיים שלהם לכל הפחות כמו כל אזרח או אזרחית במדינה הזאת.
כל החרדים מכירים את המסלולים האלו, תאמיני לי שגם מציעים להם את זה. מעבר לזה, יש לא מעט עמותות שעובדות עם צה"ל שכל מטרתם היא ללוות את המתגייסים מהחברה החרדית ולהציע להם את המסלול הטוב ביותר עבורם.

יש מלא;
איסור על חיילים הדלקת אש בשבת, הזמנת אוכל לא כשר (תוך ששמו במקררים האישיים שלהם), על חיילות אסרו לשיר בתורנות מטבח, וחייבו חיילות להיכנס למים רק בלבוש מלא ועוד ועוד ועוד ועוד.

לידיעה, אין איסור לשיר בתורנות מטבח, יש הפרדה של תורנויות של דתיים וחילוניים בשביל זה. המקרה שאתה מדבר עליו נאמר על ידי טירונים ולא ע"י מפקדים.
חובה להיכנס למים בלבוש מלא גם לגברים, לא רק לנשים או שהתקיים בהפרדה מלאה. זה נגרם עקב שילוב ראוי ולא בגלל עניין דתי. המקרה שאתה מדבר עליו לדעתי סצנה מסדרת טלוויזיה תאג"ד.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Mar 15 2024, 13:25 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 14015
מגדר:male
משתמש מספר: 82906

QUOTE (Felis Fuscus @ Mar 12 2024, 21:36 PM)
שירות לאומי לא פחות חשוב משירות צבאי אתה יודע.

מלחמה
צהל צריך עוד ועוד לוחמים

צה"ל לא בהכרח חייב לוחמים, יש גם לוחמות.

התכוונתי בכללי.
אבל יש בעיה בריאותית בלחימת נשים (אבל זה כבר דיון אחר).

--------------------
[ALIGN=Center] יגאל 13 טולקין TGAMM ❄נווד אוויר

"הוי אנשים גיבורי-החיל! הן מני-אז קבלנו עלינו, לבלתי עבד את הרומאים, וגם לא אדונים אחרים, זולתי את אלוהים לבדו, כי רק הוא מושל האדם באמת ובצדק.

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 13:28 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (הנוב הראשי @ Mar 15 2024, 11:25 AM)
מלחמה
צהל צריך עוד ועוד לוחמים

התכוונתי בכללי.
אבל יש בעיה בריאותית בלחימת נשים (אבל זה כבר דיון אחר).

א. יש מחסור בסד"כ גם של תומכי לחימה, לא רק בלוחמים...
ב. אני ממש אבל ממש אשמח לדעת איזו בעיה בריאותית יש ללוחמות של ברדלס וקרקל ולכלל הלוחמות שנמצאות עכשיו בעזה בזמן שאתה רושם את התגובה המאוד שוביניסטית הזאת.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 13:34 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

צניחת רחם לדוגמה

אם את רוצה לקרוא לעובדות מדעיות מוכחות "שובינזם", את מוזמנת.
אין בעיה שילחמו, אם הן לוקחות את התוצאות האפשריות.

--------------------

"הוי אנשים גיבורי-החיל! הן מני-אז קבלנו עלינו, לבלתי עבד את הרומאים, וגם לא אדונים אחרים, זולתי את אלוהים לבדו, כי רק הוא מושל האדם באמת ובצדק.

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 13:58 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

צניחת רחם היא לא בעיה בריאותית שנפוצה אצל נשים לוחמות. לרוב זה קורא עקב לידה טראומטית, גנטיקה או גיל מבוגר. באותה מידה אני יכולה להגיד שלגברים יש סרטן הערמונית.
מה הקשר בין זה לבין לוחמה?
אגב, נשים שבוחרות להיות טייסות או מדריכות צניחה חייבות לעבור אצל פסיכולוג ורופא שיסביר להם שהן עלולות לחוות קשיים בכניסה להיריון והן חותמות שהן מכירות, מבינות ויודעות. מכירה נשים שחתמו קבע שעשו הקפאת ביציות בגלל הנושא בגיל צעיר בעידוד הצבא.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 14:02 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

לאו דווקא זה
אני יודע שיכולות להיווצר הרבה בעיות ברחם כתוצאה מלוחמה
יש לזה השלכות
לא אומר שזה אסור אסור ואסור
אלא שיש לחשוב פעמיים לפני

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 14:17 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

יכולות להיווצר גם הרבה בעיות בפוריות של גברים כתוצאה מהמלחמה, יש השלכות למלחמה, בין אם זה נפשי ובין אם זה פיזי. משום מה אף אחד לא מדבר על הנזק שזה יעשה לגברים והאם גברים מסוגלים או לא מסוגלים להתמודד עם הנזק. מעבר לזה, יש כאלו שסוברים שנשים מתמודדות יותר טוב עם לחץ מגברים והחוסן הנפשי שלהם יותר חזק לרוב.
יש יתרונות וחסרונות לכל מין, השאלה אם מנצלים את היתרונות.
ממליצה לך לקרוא קצת בנושא, כי נשמע שכל מה ששמעת הוא כתוצאה מפייק ניוז וחצאי מידע.
יש סיכון אם בוחרים להיות לוחמים או לוחמות, לנשים וגברים כאחד. לכל אחד מהם יש סיכון קצת שונה, גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 15:56 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1768
משתמש מספר: 71138

לידיעה, אין איסור לשיר בתורנות מטבח, יש הפרדה של תורנויות של דתיים וחילוניים בשביל זה. המקרה שאתה מדבר עליו נאמר על ידי טירונים ולא ע"י מפקדים.
חובה להיכנס למים בלבוש מלא גם לגברים, לא רק לנשים או שהתקיים בהפרדה מלאה. זה נגרם עקב שילוב ראוי ולא בגלל עניין דתי. המקרה שאתה מדבר עליו לדעתי סצנה מסדרת טלוויזיה תאג"ד.

גם אם אין איסור, כל אלו קרו. איני מדבר באוויר.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/202..._campaign=Share (לגבי השחייה)
https://www.mako.co.il/mako-vod-channel2-ne...46932a81027.htm (לגבי השירה בתורנויות מטבח)
https://israelhofsheet.org.il/%D7%9B%D7%A4%...A8%D7%90%D7%9C/ (דוגמאות נוספות)
https://www.ynet.co.il/article/5525815 (ועוד)
לא אביא טענה בלי ביסוס.

--------------------
ארן יגארררררררררר

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 16:20 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

שני הקישורים האחרונים שהבאת הם דעות, לא עובדות ולכן לא נחשבות כביסוס.
שני המקרים האחרים לא מהווים מדגם מייצג, מקרה אחד נעשה ע"י טירונים, המקרה השני ע"י מפקדים חדשים למיטב הבנתי, שאגב נענשו.
אנשים טועים, ראינו את זה ב7.10 יופי, אנשים מתעלמים מהנהלים תמיד, זה לא אומר שהם קיימים/ לא קיימים.
אין כפייה דתית בצה"ל, אני אומרת לך את זה כמישהי שמשרתת בתוך המערכת. כל מקרה של כפייה דתית מטופל בחומרה. יש מקרים, אבל ככלל וכמסגרת צבאית, זה ממש לא נכון.
זה כמו שאני אקח מקצוע אחד שקיבלת בו 70 ואגיד שאתה תלמיד בינוני, יש עוד 10 מקצועות שבהם אתה מצטיין. המציאות היא יותר מורכבת משחור או לבן. מקרים בודדים שקורים לא משליכים על המציאות ובטח שהם לא מדגם מייצג.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 15 2024, 16:35 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1768
משתמש מספר: 71138

QUOTE (זאבה בודדה @ Mar 15 2024, 14:20 PM)
שני הקישורים האחרונים שהבאת הם דעות, לא עובדות ולכן לא נחשבות כביסוס.
שני המקרים האחרים לא מהווים מדגם מייצג, מקרה אחד נעשה ע"י טירונים, המקרה השני ע"י מפקדים חדשים למיטב הבנתי, שאגב נענשו.
אנשים טועים, ראינו את זה ב7.10 יופי, אנשים מתעלמים מהנהלים תמיד, זה לא אומר שהם קיימים/ לא קיימים.
אין כפייה דתית בצה"ל, אני אומרת לך את זה כמישהי שמשרתת בתוך המערכת. כל מקרה של כפייה דתית מטופל בחומרה. יש מקרים, אבל ככלל וכמסגרת צבאית, זה ממש לא נכון.
זה כמו שאני אקח מקצוע אחד שקיבלת בו 70 ואגיד שאתה תלמיד בינוני, יש עוד 10 מקצועות שבהם אתה מצטיין. המציאות היא יותר מורכבת משחור או לבן. מקרים בודדים שקורים לא משליכים על המציאות ובטח שהם לא מדגם מייצג.

הדעות המובעות במאמר מבוססות על מקרים אמיתיים שצוינו. הדעה מתבססת על עובדות.
אני מסכים עם זה שאין דרך אמיתית לדעת עד כמה המקרים האלו באמת מייצגים/לא מייצגים את אחוז הכפייה הדתית, אבל לא מסכים שאין לחלוטין כפייה דתית. לא אמרתי שהיא רוב, אלא שהיא רווחת. אם יש נהלים נגד כפייה דתית, זה לא אומר שהיא לא מתרחשת. אגב, גם הדתה והכנסת ארגונים דתיים לבסיסים צבאיים נחשב כפייה דתית. על כל מקרנ יכול להבין מאיפה באה הטענה שהדבר לא מייצג את כלל המערכת, למרות שאין באמת נתונים לכאן ולכאן שיתמכו בזה (גם אם אני אישית רואה את המקרים כרבים וככאלו שמצביעים על מגמה הולכת וגוברת, שנינו לא נוכל לבסס את הטענה שלנו משום שאין נתונים אמיתיים על אחוזי הכפייה הדתית בצהל).
אם כן, אנסח מחדש את טענתי-רבים אומרים כי צריך להתאים את הצבא לאוכלוסייה החרדית. אני מסכים שאמורים להיות מסלולים ייחודיים לחרדים, אך איני מסכים עם טענות שהועלו בנוגע לזה שצריך להתאים את כל הצבא לחרדים ובכך לגרום לכפייה דתית, הדתה ופגיעה בזכויות החיילים החילונים בצה"ל, ולריבוי של מקרים כמו אלו שהבאתי להם דוגמאות.

--------------------
ארן יגארררררררררר

---------
פורסם ב: Mar 16 2024, 22:02 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש

QUOTE (זאבה בודדה @ Mar 15 2024, 13:17 PM)
יכולות להיווצר גם הרבה בעיות בפוריות של גברים כתוצאה מהמלחמה, יש השלכות למלחמה, בין אם זה נפשי ובין אם זה פיזי. משום מה אף אחד לא מדבר על הנזק שזה יעשה לגברים והאם גברים מסוגלים או לא מסוגלים להתמודד עם הנזק. מעבר לזה, יש כאלו שסוברים שנשים מתמודדות יותר טוב עם לחץ מגברים והחוסן הנפשי שלהם יותר חזק לרוב.
יש יתרונות וחסרונות לכל מין, השאלה אם מנצלים את היתרונות.
ממליצה לך לקרוא קצת בנושא, כי נשמע שכל מה ששמעת הוא כתוצאה מפייק ניוז וחצאי מידע.
יש סיכון אם בוחרים להיות לוחמים או לוחמות, לנשים וגברים כאחד. לכל אחד מהם יש סיכון קצת שונה, גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית.

אני בעד להגיב, אבל זה סוטה מנושא הדיון, ועדיף לפתוח דיון נפרד.

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 17 2024, 19:43 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 682764
משתמש מספר: 30194

QUOTE (זאבה בודדה @ Mar 15 2024, 12:21 PM)
אז מה אם הם מגזר קשה? אני בן אדם קשה, אז אולי אני לא אתגייס?
הם נהנים מהזכויות במדינה הזאת, הם חיים במדינה הזאת, הם צריכים לתרום שנתיים מהחיים שלהם לכל הפחות כמו כל אזרח או אזרחית במדינה הזאת.
כל החרדים מכירים את המסלולים האלו, תאמיני לי שגם מציעים להם את זה. מעבר לזה, יש לא מעט עמותות שעובדות עם צה"ל שכל מטרתם היא ללוות את המתגייסים מהחברה החרדית ולהציע להם את המסלול הטוב ביותר עבורם.

חלילה. לא הבנת אותי. אני בעד לגייס אותם, הבעיה היא שהמסלולים לא מספיק אטרקטיביים ולא מספיק מוכרים להם. והבעיה מתחילה ברבנים שדורשים מהם לא להתגייס, צריך לשמוע קולות חדשים שיעודדו גיוס נרחב.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Mar 21 2024, 14:55 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (I Love Fall Out Boy @ Mar 17 2024, 17:43 PM)
חלילה. לא הבנת אותי. אני בעד לגייס אותם, הבעיה היא שהמסלולים לא מספיק אטרקטיביים ולא מספיק מוכרים להם. והבעיה מתחילה ברבנים שדורשים מהם לא להתגייס, צריך לשמוע קולות חדשים שיעודדו גיוס נרחב.

אטרקטיבים? לא זכור לי שכשאני מתגייסת שואלים אותי מה דעתי
מסכימה שצריך להתאים להם מסלולי גיוס, זה צריך להתחשב בציביון שלהם ולאפשר את אורך החיים שלהם, אבל זה ממש לא חייב להיות אטרקטיבי.
מעבר לזה, חרדים כיום עושים מסלול שירות מקוצר, אם אני לא טועה 1.8 לעומת 2.8. המשכורת שלהם עומדת על כמעט 7 אלף ש"ח משום שרובם נשואים. יותר אטרקטיבי מזה?
לא זכור לי שחייל חילוני או דתי זכאי לתנאים האלו.
אולי במקום לעשות להם הנחות הגיע הזמן שתיקבע עובדה, אם לא תהיה ברירה וישללו להם את הזכויות הם יתגייסו, אם אם זה לא יהיה "אטרקטיבי".

הדעות המובעות במאמר מבוססות על מקרים אמיתיים שצוינו. הדעה מתבססת על עובדות.
אני מסכים עם זה שאין דרך אמיתית לדעת עד כמה המקרים האלו באמת מייצגים/לא מייצגים את אחוז הכפייה הדתית, אבל לא מסכים שאין לחלוטין כפייה דתית. לא אמרתי שהיא רוב, אלא שהיא רווחת. אם יש נהלים נגד כפייה דתית, זה לא אומר שהיא לא מתרחשת. אגב, גם הדתה והכנסת ארגונים דתיים לבסיסים צבאיים נחשב כפייה דתית. על כל מקרנ יכול להבין מאיפה באה הטענה שהדבר לא מייצג את כלל המערכת, למרות שאין באמת נתונים לכאן ולכאן שיתמכו בזה (גם אם אני אישית רואה את המקרים כרבים וככאלו שמצביעים על מגמה הולכת וגוברת, שנינו לא נוכל לבסס את הטענה שלנו משום שאין נתונים אמיתיים על אחוזי הכפייה הדתית בצהל).
אם כן, אנסח מחדש את טענתי-רבים אומרים כי צריך להתאים את הצבא לאוכלוסייה החרדית. אני מסכים שאמורים להיות מסלולים ייחודיים לחרדים, אך איני מסכים עם טענות שהועלו בנוגע לזה שצריך להתאים את כל הצבא לחרדים ובכך לגרום לכפייה דתית, הדתה ופגיעה בזכויות החיילים החילונים בצה"ל, ולריבוי של מקרים כמו אלו שהבאתי להם דוגמאות.

האמת שהמקרים האלו מתועדים אז אפשר לבדוק את זה, אני פשוט לא חושבת שמדובר בכל כך הרבה מקרים ששווה לעשות להם סטטיסטיקה.
לגבי הדתה והכנסת ארגונים דתיים- לא מחייבים חיילים ללכת אליהם, אלא רק אנשים ששייכים למסלול דתי (נקרא בני חיל).
אגב- גם אני מסכימה שאי אפשר להתאים את כל הצבא, פרקטית זה לא ריאלי. אבל כן אפשר לשלב אותם בשלל תפקידים (שחלקם אגב קיימים), רק צריך רצון ומוטיבציה (בעיקר שלהם).

--------------------

---------
פורסם ב: Mar 25 2024, 09:31 AM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 682764
משתמש מספר: 30194

QUOTE (זאבה בודדה @ Mar 21 2024, 13:55 PM)
אטרקטיבים? לא זכור לי שכשאני מתגייסת שואלים אותי מה דעתי
מסכימה שצריך להתאים להם מסלולי גיוס, זה צריך להתחשב בציביון שלהם ולאפשר את אורך החיים שלהם, אבל זה ממש לא חייב להיות אטרקטיבי.
מעבר לזה, חרדים כיום עושים מסלול שירות מקוצר, אם אני לא טועה 1.8 לעומת 2.8. המשכורת שלהם עומדת על כמעט 7 אלף ש"ח משום שרובם נשואים. יותר אטרקטיבי מזה?
לא זכור לי שחייל חילוני או דתי זכאי לתנאים האלו.
אולי במקום לעשות להם הנחות הגיע הזמן שתיקבע עובדה, אם לא תהיה ברירה וישללו להם את הזכויות הם יתגייסו, אם אם זה לא יהיה "אטרקטיבי".

ועדיין, זה לכ מניע אותם להתגייס.
כשאני אומרת אטרקטיבי לא לזה אני מתכוונת. אתם מסתכלים על זה מנקודת מבט שהיא לא דתית. חלק גדול מהזרם החרדי לא מאמין שמדינת ישראל צריכה בכלל להתקיים כי לא הגיעה אחרית הימים (שרק אז נוכל להקים מדינה). צריך לדעת איך לדבר איתם ואיך לשכנע אותם שזה לא דבר רע. הרב יצחק יוסף בדיוק לא מזמן איים שאם יגייסו חרדים אז כולם יטוסו לחו"ל, זה רק מראה שהם לא יכולים לראות את עצמם משתלבים.
מי כמוני בעד גיוס של כלל האזרחים, אבל ברגע שיש לנו מקרה רגיש כזה, צריך לדעת איך לשכנע אנשים לעשות את זה.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Mar 25 2024, 14:16 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 18
משתמש מספר: 71804

QUOTE (wanted @ Mar 11 2024, 22:08 PM)
אני אכתוב את דעתי בלי להתייחס לתגובות אחרות

נתחיל מזה שהצבא לא רוצה את החרדים
למה?
כי אז בכל בסיס יהיה חובה שיהיה אוכל כשר למהדרין
החיילות יהיו צריכות להסתובב בצורה צנועה

זבה אשכרה לא נכון
אפשר לעשות בסיסים של חרדים עם אוכל מהדרין
יש גם המון חיילים דתיים רגילים שאוכלים מהדרין.
זה תירוצים אוקיי? הסיבה שהם לא מתגייסים זה כי זה לא נהוג
בעיניי הצבא צריך לעשות יחידוצ של חרדים כי הפחד של החרדים זה "להתקלקל" בצבא. ולא יחידות כמו של היום שרק הנוער הנושר הלך לשם, אבל יותר מזה לעשות הסברה לחרדים ולהסביר את המצב הקיים
או לפתוח הסדר חרדי או לעשות סוג של מס למי שלא מתגייס או לתת הטבות בקיצור איכשהו לגרום לזה שזה יהיה נהוג עבודה קשה וארוכה אבל בהחלט אפשרית

--------------------
אז מי אני? עוד אחת מתוסבכת. מנסה להתרגל זה שאני הולכת להיות בת 16. דוסית. אה כן אני גם צמחונית
אל תבקשו שיהיה לכם טוב. תבקשו להיות שמחים. אם לא תהיו שמחים לא ישנה אם יהיה לכם טוב או רע
תתעלמו מהפאנפיקים שלי. כואב הלב למחוק אותם כי נוסטלגיה אבל כן זה קרינג

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (4) 1 2 [3] 4  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007