האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ההפגנות בבלפור||דיון
פורסם ב: Aug 7 2020, 09:54 AM
צטט הודעה

נו לכו כבר להשתתף בבלוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 66098
מגדר:female
משתמש מספר: 72606
חפצי המשתמש: צפה

ההפגנות בבלפור||דיון

הם מתייצבים שם כל לילה, מוכנים למשימה,
בבוא השעה 23:00, הם מתחילים בחגיגה.
צעקות, איומים, קטטות עם שוטרים,
לעולם לא יעצרו את המחאה.

על מה המחאה?
זאת כנראה לעולם לא נדע.
שהרי טוענים הם שזוהי מחאה חברתית,
אך בו במקום, זוהי מחאה פוליטית!

האם רציתם לבקר את מובילי המחאה?
תמצאו אותם במלון המלך דוד, אין להם בושה!
טוענים הם שזוהי מחאה חברתית,
כי המדינה לא מתנהלת נכון כלכלית,
אך הפלא ופלא, מתגוררים הם במלון יוקרתי!
לפי דעתי הם איבדו את המצפון העצמי!

ומה קורה במחאה עצמה?
אילו צעקות נוכל לשמוע שמה?
כמובן "ביבי תתפטר!"
עומדת במקום הראשון, במלוא ההדר והפאר.

שלא תבינו לא נכון, מרגישה אני כאבם,
אב צר לי שהשמאל הפכו את זה לבמתם.
מיסודה היא נכונה,
אל לצערי הרב לפוליטית הפכה.

-הידד לי, שכתבתי שיר זה.
----------------------------------------------------------------

למי שעדיין לא הבין, הדיון הזה הוא על המחאות בבלפור, שאמורות להיות מחאות חברתיות, אך בסופו של דברזה מחאות פוליטיות. לעוד פרטים מוזמנים להסתכל על השיר הנחמד למעלה.

שאלות מנחות:
האם לדעתכם זוהי מחאה חברתית, או מחאה פוליטית?
האם לדעתכם נכון לעשות מחאה זו, במיוחד בימי הקורונה?
מה הייתם עושים, אילו הייתם במקומם?

דיון מהנה!

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ סגול ⚜ דיונים ⚜ מנהלת בלוגוורטס

User Posted Image

לפני יותר מחודש הגענו לחניך חונך,
קיווינו שנלמד ושגם יהיה לנו כיף!
צוות החונכים שקד לילי וזיו,
אחרון חביב הוא אורי המזניב!

נפצח בשיר קורע לב
על אורי, ההנהלותי שבהנהלה לא מזמן השתלב!
אורירון חונך אהוב
פספס בשבילנו שיעור מתמטיקה חשוב
מנסח בטיל כל אשכול
לא מסוג האנשים שבזום ילחצו על "מיוט אול"
שולח תגמולים על כל פעילות
יודע לעשות דברים ביעילות ובמהירות
סובל את הפשלות שלנו בלי סוף
רוצה לברוח מאיתנו ולפצוח במעוף
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

אני תוהה מה יש בלינק הזה. אולי תלכו להשתתף?

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 7 2020, 11:17 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

באמת לא תשובה קשה. זה מחאה של כל מי שנמאס לו. עצמאים, שמלאנים, ימנים, נוער, מבוגרים, יהודים, ערבים - זה לא משנה. זאת מחאה של כל האנשים שכבר אין להם כוח למה שקורה פה - למשבר הכלכלי, לשחיתות בממשלה, להתמודדות הנוראית של המדינה הזאת עם המשבר הבריאותי, לבחירות שאולי עוד יבואו, אלוהים יודע על מה עוד. אנשים כועסים ובכנות יש להם את כל הסיבות בעולם לכעוס.

האם נכון לעשות את המחאה הזאת באמצע המשבר הבריאותי? התשובה היא חד משמעית כן. אנשים צריכים להיזהר ולשמור מרחק ולהיות עם מסכות, וזאת אחריות אישית של כל אחד, אבל זה בדיוק הזמן שצריכות להתקיים הפגנות. עזבי את זה שלשאול "האם נכון לקיים הפגנות בזמן x" זאת שאלה שיוצאת מנקודת הנחה שיש זמנים שאסור לאזרחים להביע חוסר שביעות רצון (לא המעשה הכי דמוקרטי בעולם), אבל כן. זה בדיוק הזמן. הממשלה הזאת נכשלת בהכל ואנחנו פתאום רואים את זה בגלל המשבר אפילו יותר - הנה, בואו תראו איזה יופי אנחנו יכולים להעביר עליהם ביקורת כשצריך.

זאת לא שאלה של "מה אני הייתי עושה" כי אני, בדיוק כמוך, חלק מהאזרחים של המדינה הזאת. אני כן רוצה להגיע לאחת ההפגנות בזמן הקרוב, והשאלה היא האם עוד אנשים פה יזיזו את עצמם לרחוב במקום לדבר על דברים באינטרנט. השאלה היא האם אנשים יתייחסו למפגינים בתור חלק מאזרחי ישראל ולא בתור "המפגינים הרעים ששונאים את ביבי".

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 11:22 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 7 2020, 11:07 AM)

זאת לא שאלה של "מה אני הייתי עושה" כי אני, בדיוק כמוך, חלק מהאזרחים של המדינה הזאת. אני כן רוצה להגיע לאחת ההפגנות בזמן הקרוב, והשאלה היא האם עוד אנשים פה יזיזו את עצמם לרחוב במקום לדבר על דברים באינטרנט. השאלה היא האם אנשים יתייחסו למפגינים בתור חלק מאזרחי ישראל ולא בתור "המפגינים הרעים ששונאים את ביבי".

הרעיון מדהים, הבעיה היא שזה לא ככה. אם זה מחאה על המשבר הכלכלי, איך תסביר את העובדה שמארגני המחאה מתגוררים באחד מהמלונות היוקרתיים ביותר בירושלים- מלון המלך דוד? אם זו מחאה חברתית, מדוע הדברים היחידים שהם אומרים שם קשורים לפוליטיקה? ומה תגיד אם יהיה שם חולה קורונה אחד שידביק את כל האלפים שנמצאים שם?

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 11:26 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

מחאות מגיעות כולן מאותו בסיס, והבסיס הוא חוסר שביעות רצון מהמצב הקיים. המחאה הזאת ענקית ויש שם המון אנשים, שלכל אחד מפריע משהו אחר. לא כזה קשה להבין.

אם יהיה שם חולה קורונה? טוב, חבל, אז יהיו אנשים שיצטרכו להיכנס לבידוד. בהתחשב בזה שהביקורת היחידה על ההפגנות זה שהן לא אחידות בבקשות שלהן ושהן מפיצות קורונה, נראה לי שחשוב שניקח שנייה לשאול איך התמודדנו עם המשבר הזה בהתחלה. בואי, לא ראיתי המון ביקורת מצד ביבי על זה ששר הבריאות שלו נדבר בקורונה, או על זה שחבריו לממשלה המשיכו לקיים אירועים לא לפי ההנחיות. אז אולי יהיה חולה קורונה בהפגנה הזאת, ואנשים ייכנסו לבידוד והכל בסדר. אם מספיק אכפת להם הם יהיו עם מסכות וישמרו על מרחקים, ואם לא הם הביאו את זה על עצמם.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 11:28 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 7 2020, 11:16 AM)
אם מספיק אכפת להם הם יהיו עם מסכות וישמרו על מרחקים, ואם לא הם הביאו את זה על עצמם.

הבעיה היא שכל אחד מהם יכול להדביק עוד 20 אנשים, שכל אחד ידביק עוד 20... ואז באמת יהיה על מה להפגין!

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 11:57 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

בסדר, אבל זאת הסכנה שלנו בכל יציאה החוצה. זה לא פייר להשליך את זה רק על ההפגנות. זה לא נכון להשליך את זה רק על ההפגנות. גם בישיבות ממשלה הם יכולים להידבק, גם כשהולכים לסופר, גם כשנפגשים עם חברים. את יכולה להידבק גם כשאת שומרת על ההנחיות. אז מה, צריך להגביל את הדמוקרטיה רק כשנוח לנו ולתת לאנשים לקיים ישיבות ממשלה וללכת לסופר ולהיפגש עם חברים אבל לא לתת להם להפגין? זה לא עובד ככה. אם אנחנו כבר לגמרי בעד סגר נוסף, בלי לצאת מהבית בכלל, או שנעשה את זה עד הסוף או שנעזוב את המפגינים בשקט.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 12:28 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 7 2020, 11:47 AM)
בסדר, אבל זאת הסכנה שלנו בכל יציאה החוצה. זה לא פייר להשליך את זה רק על ההפגנות. זה לא נכון להשליך את זה רק על ההפגנות. גם בישיבות ממשלה הם יכולים להידבק, גם כשהולכים לסופר, גם כשנפגשים עם חברים. את יכולה להידבק גם כשאת שומרת על ההנחיות. אז מה, צריך להגביל את הדמוקרטיה רק כשנוח לנו ולתת לאנשים לקיים ישיבות ממשלה וללכת לסופר ולהיפגש עם חברים אבל לא לתת להם להפגין? זה לא עובד ככה. אם אנחנו כבר לגמרי בעד סגר נוסף, בלי לצאת מהבית בכלל, או שנעשה את זה עד הסוף או שנעזוב את המפגינים בשקט.

אבל המפגינים זה עשות אלפי אנשים ביחד שלא שומרים על ההנחיות שצורחים וכך מוציאים מהפה המון רוק! אם אסרו על משפחות שכולות לעלות לקברם של בני משפחותיהם ביום הזיכרון, הפגנה לא תצדיק את זה!

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 12:35 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 955
מגדר:
משתמש מספר: 72243

אז ככה:
בעיני, המפגינים בהחלט מתחלקים לשני סוגים:
יש את הסוג הראשון, של האנשים שכורעים תחת הנטל של הפרנסה, שאיבדו את מטה לחמם ואין להם כסף להביא לחם וחלב לילדיהם. לאנשים אלה יש את הזכות המלאה להפגין, וזהו העיתוי הנכון והנצרך ביותר, כי המשבר הנוכחי הוא זה שגרר אותם אל הבור הכלכלי בו הם נמצאים.
הסוג השני, הוא אנשים שלא אכפת להם בכלל מכלכלה, מילדים רעבים או מאנשים שאיבדו את עבודתם. אלה אנשים שרוכבים על גל מחאה מוצדק ונכון וחשוב - וגוררים אותו למטה למטה, למקומות נמוכים מאד.
ולא, שלא תבינו אותי לא נכון, גם זו מחאה מוצדקת. אנחנו מדינה דמוקרטית וזכות המחאה וחופש הביטוי היא זכות בסיסית.
אבל בואו,
כזאת מחאה לארגן בדיוק בזמן שמאות אלפים איבדו את הפרנסה, ויצאו להפגין במחאה שהיתה אמורה להיות הכי טובה והיא נכונה וגם זו שהכי תעזור להם - זה דבר אנוכי וחסר רחמים, יש פה קבוצת אנשים שיוצאת להפגין במחאה פוליטית על גבם של האנשים שמפגינים הפגנה כלכלית.
סליחה, זה דבר הזוי וגועלי, ולא אכפת לי בכלל שמותר להם להפגין, הם פשוט גוזלים לאנשים במצוקה הכלכלית את הבמה הלגיטימית ביותר שלהם והופכים את כולם למפגיני שמאל-אנטי-ביבי ובגלל זה המחאה של המובטלים לא עוזרת להם, כי האנשים שנלחמים פוליטית הפכו את המחאה החברתית למחאה פוליטית! זה רע שאין כדוגמתו!!!!
ליבי עם כל אלה שאיבדו את מקור פרנסתם. באמת, הייתי יוצאת להפגין איתם כדי לעזור ולתמוך ולהביע סולידריות.
אבל האנשים שגררו את המחאה הזו לפוליטית עושים עוול עצום לציבור שלם. יש לי הרבה מילים קשות נגדם בארסנל, אבל זו לא הבמה.

חוץ מזה, ישנה נקודה נוספת, והיא, שלו ההפגנה הזו היתה הפגנת ימין נגד מנהיג שמאל - היא הייתה מתפזתר לפני שהיא התחילה, היו מבצעים בה הרבה יותר מעצרים ומשתמשים האמצעים הרבה יותר קשוחים לפיזור הפגנות.
אין אפס, המערכת שמאלנית. אני לא אומרת את זה בעצבים או בכעס אלא בהשלמה. ככה זה, אנחנו בגלות.
אבל באמת, אנשים, לתמוך במחאה פוליטית - הגיונית ונכונה - אבל בעיתוי כל כך שקוף וכל כך לא הוגן - זו התנהגות מחפירה ולא ראויה. אין לי שום בעיה שאנשים שאיבדו את הכלכלה יפגינו נגד הממשלה! זה נכון וזה צודק וזה מתבקש!!!!!!! אבל אם מפגין שם מישהו שיושב לו על סיר הבשר וקוטף את פירות ההפגנה בעיתונות ובתקשורת - זה רוע.
עוד מילה לגבי התקשורת-
ברור שהתקשורת היא שמאלנית ואנטי ימנית ביסודה. כן, פה ושם יש עיתונאים ימניים אמיצים. אבל נו, באמת, תראו את הקול של מי שומעים. תראו את הפרשנים. יודעים מה? תראו את הרוח הכללית. את הניסוח. נו באמת. מי שחושב שהתקשורת שוויונית בין ימין לשמאל - ברור שהוא טועה בהחלט.
(למען הסר ספק: אני אמנם ימנית אבל לא ליכודניקית בכלל. אני מכירה ומאמינה בזכות המחאה. אבל חושבת שנעשה בה כאן שימוש לא נכון.)

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 12:50 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

כמה דברים שאת מפספסת:

1. המשבר הכלכלי הוא פוליטי בבסיסו. זה לא שפתאום אנשים נשארו בלי כלום. זה קרה בגלל התנהלות שגויה של הממשלה. יש פה מקום לביקורת על ביבי.

2. התפיסה המתקטננת של "התקשורת אנטי שמלאנית!!!! התקשורת שונאת את הימין ורוצה שכל הימנים ימותו!!!!!!!!!" היא לא רק טיפשית אלא גם שגויה. התקשורת מעבירה ביקורת על השלטון, כי זה התפקיד שלה, והשלטון הוא ימני. ובכל מקרה, מספיק עיתונאים מתעלמים לחלוטין מכל הטעויות של הממשלה אז אין מה להתעמק בויכוח הזה.

3. בואי, הרעיון הזה של "אם זאת הייתה מחאה ימנית היו מפזרים אותה מזמן!!!!!" היא גם פשוט לא נכונה. אני לא אפרט, רק אזכיר את רבין.

בקיצור, זאת הפגנה לכל דבר והיא לגיטימית כמו כל הפגנה אחרת, ונראה שכל מי שמנסה להעביר עליה ביקורת מכבס יפה את הטיעון של "חבל שהם מפגינים כי אני לא מסכים/ה איתם ואני לא אוהב/ת שמפגינים אנשים שלא מסכימים איתי ))):"

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 12:54 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 7 2020, 12:40 PM)

3. בואי, הרעיון הזה של "אם זאת הייתה מחאה ימנית היו מפזרים אותה מזמן!!!!!" היא גם פשוט לא נכונה. אני לא אפרט, רק אזכיר את רבין.

ישנם הפגנות מול בתים של שופטי בית המשפט העליון. וזה מה שקורה.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 12:58 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
מגדר:

אז ככה:
לגבי 2 ו-3 אין מה להתווכח, באמת. זה ענין של נקודת מבט ובאמת אין מה לדוש בזה.
אבל לגבי הנקודה הראשונה-
ובכן, זה בדיוק מה שגם אני חושבת!
זו מחאה חברתית שבסיסה פוליטי. אין ספק.
ולכן גם הדגשתי שהמחאה של אלה ש"חטפו" מבחינה כלכלית היא מוצדקת ונכונה וחשובה ואמיתית ומה לא?!
אבל אלה שהתבייתו על המחאה הזו, והפכו אותה ממחאה חברתית על בסיס פוליטי למחאה פוליטית על בסיס פוליטי - וגל גב המחאה החברתית - הם אלה שעושים את המעשה האולי נכון, אבל בזמן הלא נכון.
ואגב,
הטיעון שמי שכותב כאלה דברים זו מכבסת מילים לזה שהוא לא מרוצה מהפגנות שהן בניגוד לדעותיו - הוא פשוט לא נכון במקרה זה, מכיוון שאני עצמי בעד החלפת השלטון הנוכחי.....

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 13:03 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

אבל את מפספסת את העובדה שכל מחאה היא מחאה פוליטית. להגיד "תתייחסו לסבל הפלסטיני" לא שולל "תעזרו לעצמאיים", להגיד "תרשיעו אנסים" לא אומר שצריך להתעלם משחיתות ממשלתית. להפגנה הזאת פנים רבות ואין שום דבר רע בזה. את מתייחסת לרב גוניות שלה בתור חוסר עקביות.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 13:05 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
מגדר:

אני חושבת, שאילו המחאה הזאת הייתה נשארת חברתית ברובה - המוחים היו מצליחים להשיג הרבה יותר מאשר עכשיו, כשהמחאה קיבלה גוון פוליטי מובהק. זה מה שצורם לי - במקום לעזור לאלה שמפגינים כי רוצים לקבל עזרה מהמדינה - הם מפגינים ומרחיקים מהם את הסיוע....

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 13:17 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

אבל זאת בדיוק הבעיה. תחשבי על זה שאנחנו חיים במדינה שבה אנשים יקבלו את הסיוע שהם צריכים רק אם הם נחמדים. המחאה הזאת לא מוצאת חן בעיני הממשלה, כי היא מעבירה עליהם ביקורת, אז הם לא עוזרים לעצמאים ולא מוצאים פתרון לאזרחים שצריכים עזרה. למה עצמאים צריכים לבקש יפה עזרה? למה הם צריכים להרים לביבי כדי שהוא ירגיש קצת יותר טוב וקצת יותר נעים ואז הוא ירצה לתת להם את הסיוע שהם צריכים? בסדר, אז ההפגנות האלה לא נחמדות והן רב גוניות והן כל מה שממשלת ישראל לא רוצה לראות. אז מה? זה אומר שצריך לשנות את האופי של ההפגנה, או שהבעיה היא בכלל בממשלה שלא מוכנה לעזור למי שלא מבקש ממנה עזרה בנחמדות?

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 7 2020, 18:22 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1224
מגדר:male
משתמש מספר: 70090

בדיוק כמו מחאת האוהלים ב-2011, גם זו התחילה ממניעים נכונים ונצבעה פוליטית.
במדינה דמוקרטית מותר להפגין, חשוב להפגין ורצוי להפגין. מכל סיבה.

הרצוי ביותר בימי קורונה, לדעתי, הוא סגר כמו בליל הסדר למשך חודש שלם ברציפות. הרמטי, עם אכיפה משטרתית אלימה מאוד. בלי שליחויות. אך ורק פיקוד העורף, במדים, יבצע את מה שאין ברירה.
אי לכך- אפשר להפגין ברשת ומהמרפסות.
כיוון שזה לא המצב, ההפגנה ברחוב תוך שמירה על כללי ההיגיינה, מותרת.

מארגני המחאה משתכנים במלון? אז מה? זה לא מוסיף ולא גורע. מותר להפגין.
חשוב להדגיש: ההפגנה חייבת לשמור על כללי הבריאות. שני מטר בין מפגין למפגין, המסכה מכסה גם את האף כל זמן ההתקהלות, למי שצריך להיות בבידוד אסור לצאת מהבידוד.
נוסף לכך, יש לשמור על כללי הפגנה: בלי וונדליזם, בלי הסתה, בלי להרעיש מעבר לשעה מסויימת, בלי לחסום כבישים. ברגע שמתקבלת הוראת משטרה להתפזר - על המפגינים להפסיק את ההפגנה.

גם אני בחל"ת קורונה מזה חמישה חודשים. כיוון שאפילו לקניות אני מפחד לצאת, ועושה זאת רק כשאין ברירה תוך שמירה על כל כללי הבריאות (ומעיר לאחרים שלא עוטים מסכה כראוי), היציאה להפגין מפחידה אותי כיום. עקב צביעת המחאה (הראויה מיסודה) בגוונים פוליטיים שאינני מזדהה איתם, מבחינתי אין בכלל שאלה. אני נשאר בבית.

תם-
ההשוואה להפגנות נגד רבין לא נכונה. הייתי שם. אלו היו מחאות שעמדו בכל הקריטריונים המשטרתיים. התכנסות, נאומים, התקווה, והתפזרות.
אם כבר, אפשר להשוות להפגנות נגד הגירוש. התקשורת 'אתרגה' את שרון (כדבריו של אברמוביץ'), למרות ענייניו המשפטיים, אך ורק בשל תוכנית הגירוש. כל המערכת המשפטית והמשטרתית התגייסה כנגד מפגיני הימין. האסכלציה באלימות היתה הדדית. הפגנו ללא אישורים, חסמנו כבישים, הפרנו צווי הרחקה - ומנגד המשטרה הפעילה נגדינו את כל אמצעיה. מעצרים, אלימות פיזית, טייזר, מכת"זיות, הכל.
מי שמפר חוק - שיצפה שהחוק יפעל נגדו, גם אם זה כואב.

כנגד מחאת האוהלים המשטרה פעלה בעדינות, התקשורת ליבתה את המחאה, ומנהיגיה הגיעו לכנסת. כנגד מפגיני בלפור המשטרה משתדלת להפעיל את כוחה מה שפחות. כנגד מפגיני הימין- שחררו כל רסן.

שורה תחתונה-
המחאה מותרת ורצויה כל עוד נשמרים הכללים. מרגע שהופרו הכללים - ההפגנה אינה לגיטימית, ויש לפזרה בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשות המשטרה.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8236 21360 21315 21391

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007