האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (17) « ראשון ... 6 7 [8] 9 10 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

קיומו של אלוקים | דיון
פורסם ב: Apr 3 2017, 11:04 AM
צטט הודעה

Double O Seven

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1139
מגדר:
משתמש מספר: 50037
חפצי המשתמש: צפה

האם התחנכת להאמין באלוקים? המשפחה שלי מעולם לא הייתה לא מסורתית/דתייה אבל גם לא חילונית גמורה/אתאיסטית, תמיד היינו איפשהו באמצע - מקיימים את כל המצוות הרגילות, אפילו יותר, אבל לא ממש מאמינים, שומרי כשרות וכו'. בגן ובבית-ספר גדלתי בסביבות בהן לא לימדו אותי ממש לא על הגרסה המדעית ולא על הגרסה האלוהית, נקרא לזה ככה? כלומר היו קבלות שבת בגן ושיעורי מדע בבית ספר ולימודי תנ"ך אבל מעולם לא כפו עליי משהו מסוים ואמרו לי "אלוהים ברא את זה" בתור עובדה, או לחלופין - "זה המפץ הגדול" בתור עובדה.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? האמת היא שבאמת אין לי מושג. אני לא חושבת שיש הרבה אנשים שיכולים להגיד בצורה חד משמעית ונחרצת שהם לא מאמינים או כן מאמינים, כי לכולם יש ספקות או תהיות או מחשבות כאלו ואחרות. פעם הייתי מגדירה את עצמי אתאיסטית לחלוטין אבל היום אני חושבת שאני הרבה יותר מתקרבת ליהדות בחזרה? אני לא יודעת אם ממש מבחינת האמונה שלי, אבל אני מתחילה לקיים יותר מצוות (הסעיף הזה נוגע יותר למשפחה שלי האמת) ואני גם פשוט.. מרגישה יותר התקרבות למסורת מאשר קודם. אני עדיין לא בטוחה אם אני מאמינה או לא, אבל כרגע אני נוטה לכן.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? האמת היא שאין לי תשובה. זה פשוט מרגיש ככה. אמונה היא לא דבר שאני, לפחות, יכולה להסביר.

--------------------
הילה

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 18 2017, 13:22 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 202
מגדר:female
משתמש מספר: 57534

האם התחנכת להאמין באלוקים? כןכ, בהחלט. גדלתי בבית ובי"ס דתי
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? במידה ויש הבדל בין התשובה לשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. לא חובה. כן.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? זה מה שהתחנחתי, וקשה לי להאמין שאין אחרי שזה מה שאמרו לי אחרי כל כך הרבה שנים. חוץ מזה אף אדם בעולם לא יכול לעשות את מעשה הבריה. פסלים-פסלים, דוממים

--------------------
פרשתי:)

---------
פורסם ב: Apr 29 2017, 23:18 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 3840
משתמש מספר: 52147

האם התחנכת להאמין באלוקים? אני גדלה במשפחה מאמינה, דתית, אבל באמת שכל ההגיון אצלנוו זה שכל אחד מוצא את האמונה שלו בצורה אחרת. אבל עקרונית התחנכתי להאמין באלוקים.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? אני מאמינה באלוקים בצורה מוחלטת. לדעתי הרבה פעמים המשמעות של אלוקים היא מאד מחייבת אבל בתכלס מה שאני מאמינה בו זה שיש מי שמנהל את העולם. והוא לא חייב לי כלום, ככה שאין מקום לשאלות של 'איפה היה אלוקים בשואה, באינקויזיצייה, בפרעות, בקשיים', אלוקים לא מחוייב אלינו לכלום - אנחנו אלו שמחוייבים.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אמונה היא מעבר להיגיון ולהבנה, לכן אין באמת דרך להסביר את זה - מי שמצליח להסביר את זה, לאבאמת מאמין.

--------------------
הָאָדוֹן ירחוני מְבָרֵךְ אֶת הַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ לַשָּׁלוֹם, וּמְבַקֵּשׁ מַמְּנוּ בָּרֹב טובו לַסֶּלֶק מעסקיהם שֶׁל אַחְרִים אֶת אַפּוֹ הַגָּדוֹל שֶׁלֹּא כְּדֶרֶךְ הַטֶּבַע.
הָאָדוֹן קַרְנַיִם מְבַקֵּשׁ לְהַסְכִּים עִם אָדוֹן ירחוני, וּבִרְצוֹנוֹ לְהוֹסִיף שֶׁהַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ הוּא חֲתִיכַת מְכֹעָר.
הָאָדוֹן רַךְ-כַּף מְבַקֵּשׁ לְצַיֵּן אֶת תַּדְהֵמָתוֹ מִכָּךְ שֶׁאִידְיוֹט שֶׁכָּזֶה הִגִּיעַ לַמַּעֲמָד שֶׁל פְּרוֹפֶסוֹר.
הָאָדוֹן זָנָב תולע מְאַחֵל לַפְּרוֹפֶסוֹר סנייפ יוֹם נָעִים, וּמַמְלִיץ לוֹ לַחֲפֹף אֶת שַׁעֲרוֹ הַשַּׁמְנוּנִי וְהַמַּגְעִיל.

---------
פורסם ב: May 1 2017, 14:55 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 536
מגדר:male
משתמש מספר: 62137

האם התחנכת להאמין באלוקים? לא
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? במידה ויש הבדל בין התשובה לשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. לא חובה. התשובה אינה חד משמעית. אני בעיקרון אתאיסט, כי כרגע אני לא מאמין שיש אלוהים, אבל אני גם מאמין שאני לא יודע. בבית הוריי קיבלתי חינוך אתאיסטי אבל גם פתחו אותי לדברים אחרים. סבתי מאמינה כמעט אדוקה, אבל אנחנו ממעטים לדבר יחד על נושא זה . אפשר לאמר שאני אגנוסטי.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? העובדה שאני אגנוסטי באה מהמקום שקודם כל אני רק בן אדם. אני לא יכול לדעת ולו גרגיר של מידע עובדתי לגמרי על סודות הקיום והיקום. כרגע אני שואף להגיע למקום הכי גבוה מבחינת ידע, ואני שואף לקריירה כמדען רק בשביל לדעת את האמת לאמיתה.
(אני יודע, מישהו ששואף לקריירה מדעית ומדבר בפורומים של הארי פוטר. זה מצחיק)

--------------------
ALERT!ALERT!ALERT!
הפרק החדש והאחרון של לחיות לפי השרביט יצא! טוסו לראות!
אנימחכה...
עדיין מחכה...
אתם עוד כאן?! למה אתם לא קוראים את זה?!
נו כנסו כבר מהקישור הזה, יופי לכם?
User Posted Image

---------
  פורסם ב: Nov 15 2019, 01:16 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1129
משתמש מספר: 70912

האם התחנכת להאמין באלוקים? כן .גדלתי בבית דתי
האם כיום אתה מאמין באלוקים? כן אבל בגלל שככה גדלתי לא בגלל שאני מבין
זתאמרת ברור שאני רואה מציאות אלוקית בעולם אבל אנילא מבינה למה צריך לשמור מצוות (אני שומרת...)
וחוץ מזה זה לא מוזר לרצות להיות מדען ולדבר בפורום של הארי פוטר.
אני רוצה להיות מתכנתת מחשבים אז מה, לכן אני לא יכולה לאהוב הארי פוטר!?

--------------------
כדור הארץ הוא הגיהנום של כוכב אחר.

אני הייתי מירי, אתם הייתם אתם.

---------
פורסם ב: Dec 11 2019, 16:00 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 1883
מגדר:
משתמש מספר: 70733

B]האם התחנכת להאמין באלוקים?[/B] חצי חצי
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? במידה ויש הבדל בין התשובה ללשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. אני לא מאמינה באלוהים או בכל כוח עליון אחר אני אתאיסטית.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אני לא מאמינה שיש אלוהים בגלל שזה לא הוכח מדעית וגם בגלל שכל הרעיון הזה של לסגוד למשהו
ולמנוע מעצמך דברים רק בגלל שמשהו שלא בטוח שהוא בכלל קיים אומר לעשות לא כל כך מוצא חן בעיניי..
נ. ב אם פגעתי במישהו אז סליחה.

--------------------
|פעם הייתי ניקס/קוראים לי שירה באמיתי יחחחח|INFP-T |
תעשו לעצמכם טובה ותפרשו מפה, אני מתחננת

---------
פורסם ב: Jan 6 2020, 13:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 558
מגדר:
משתמש מספר: 71079

חינוך: אמא דתייה ואבא אתיאיסט אז זה מעורבב
לימודים: גן ועד כיתה ב דתי השאר חילוני
יש אלהים: כן
הסבר: אני לא מתנגד למדע (מאמין במפץ הגדול ובאבולוציה)להפך אני רוצה להיות מדען
אבל לדעתי מה שיצר את המדע זה ה׳ כי קשה לי להאמין שכל חוקי הטבע נוצרו במקרה
בקשר לסתירות המדעיות: בקשר לבריאת העולם המון פרשנים אומרים שזה משל
ובקשר לניסים: ההגדרה של נס זה משהו שנוגד את חוקי הטבע

---------
פורסם ב: Jan 6 2020, 20:06 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 1768
משתמש מספר: 71138

האם התחנכת להאמין באלוקים? המשפחה שלי אכן מאמינה, אבל נותנת לי לבחור במה אני רוצה להאמין. עקרונית אפשר להגיד שכן.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? נופ
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אין הוכחות, כל הקטע של קיום אותה ישות לא הגיוני בשום צורה לפי דעתי.

--------------------
ארן יגארררררררררר

---------
פורסם ב: Jun 15 2020, 21:47 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 0
משתמש מספר: 72505

האם התחנכת להאמין באלוקים? כן
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים?חד משמעית כן
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים?כל בר דעת עם קצת הגיון מבין את זה. ואני מוכן להתווכח עם כולם מכל בחינה שהיא. ואין דבר שיותר מוכח מדעית מאלוקים.

--------------------
איכות היכרויותיו של אדם, היא הקובעת את הצלחתו, לא מספר מאמיניו. (רמוס לופין)

---------
פורסם ב: Jun 15 2020, 22:13 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 1
משתמש מספר: 71742

האם התחנכת להאמין באלוקים? כןןןןן
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? עוד יותר כןןןןןןןןןן
למה את/ה מאמין שיש/אין אלוקים? אפשר להסתכל בדיון על האבולוציה.

--------------------
היי אני ריקטו וב2338 אני אהיה בן 333

🤪דבילופוב🤪

האם פרשתי? ימים יגידו.

---------
פורסם ב: Jun 16 2020, 04:36 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 5815
משתמש מספר: 72140

האם התחנכת להאמין באלוקים? אותנו בבית לימדו שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה, כל עוד הוא לא פוגע בגלל זה בשני. (מעשית, כמעט כל מי שגדול אצלנו במשפחה מאמין באלוקים.)
האם את/ה מאמין באלוקים? כן.
למה את/ה מאמין שיש/אין אלוקים? יש עולם הוא חייב להיווצר איכשהו, הגוש הראשוני של המפץ גם נברא איכשהו. לא הגיוני להגיד שהוא נברא מעצמו, בעוד שההיגיון מכריח שישנו כוח עליון, שמחוץ להבנתנו שברא את זה. ולכל מי שישאל מי ברא אותו, זה פשוט טעות, כי אני מדבר על כוח שהוא מעל המושגים של מהירות, ולכן, ע"פ תורת היחסות מעל הזמן. ראשון ואחרון הם מושגים בזמן. לא הגיוני כל כך להגיד, שהגוש הראשוני של הגלקסיה, הוא מעל המהירות והזמן, כיוון שהוא בסך הכל הרכב של גזים, שאין שום הגיון להפוך אותם ליותר מזה. ההיגיון אומר שזה צריך להיות משהו מעבר להבנתנו, כמו שהמושג מעל הזמן הוא מעבר לה.
רגע עוד לא דיברנו על אדם הראשון, הוא גם נוצר מפיצוץ?! וגם אחרי תורת האבולוציה, עדיין לא הסברנו, איך קיים החי הראשוני בעולם. ע"י הצטברות אטומים?! מעבר לבעיית ההסתברות שבדבר, זה רק מחזיר אותנו אחורה, לחלק של בריאת העולם.
טוב יש גבול, אבל מי שרוצה יותר, שישלח לי ה"פ.
חפרתי מה?!

--------------------
ארבעה שונים בכל מקום נמצאים.
לאחד תמיד פניך יפנו, לאחר תמיד אחוריך יכוונו.
אחר לשמאלך, וחברו לימינך. (חידה זו תוחלף כל כמה זמן.)
תשלחו תשובות בבקשה, או בקשות לרמז, או בקשות לגילוי.

אם אתה קורא סימן שאתה אידיוט, כי מי רוצה לקרוא חתימה של חנון מתכחש, כאילו שהוא לא יודע שזה ניסיון לחנך אותו.
קשקושים בלבוש קוקו שפיץ.

רררררררררררקקקקקקקקקקק ריייבנקלו לנצח!!!!!!!!!
איש אחד חלם, שבלילה הוא מת.
וכשבבוקר הוא קם, הוא גילה שזה באמת.

איש אחד גר, מול בית הקברות.
והיום הוא גר מול הבית שלו.

איש אחד השתזף, במרפסת עם תריסים.
ובסוף הוא נעשה פסים פסים פסים.

איש אחד אהב, לאכול ביצים.
ולבסוף בטנו, התמלאה בקרקורים.

טוב וכדי להוכיח שאני חנון. (לא, לא, לא, אני מכחיש...)
אז באתי לחנך אתכם, אז כתבתי "אמרות חכמה."

אנשים רבים שואפים לדברים רבים, אחד שואף להיות מדען, אחד שואף להיות רופא, ואילו השלישי רוצה להיות רמטכ"ל. כל אחד מהם, בטוח ששאיפתו היא הנכונה והנעלה ביותר. כולם טועים, השאיפה הנכונה היא להיות האדם הטוב ביותר שאתה יכול להיות, והיה אם תהה מדען, רופא, או רמטכ"ל, עליך לשאוף להיות האדם הטוב ביותר שתוכל, במקצוע שבו אתה נמצא.

אתה חכם יותר מרוב האנשים, אבל דע, אין פירושו שאתה שווה יותר מהם, אלא שעלייך לתרום לעולם, יותר מהם. (סבתא רבתא שלי.)

לדבר אמת זה לא לומר את המציאות הנכונה, אלא את הדבר הנכון להגיד.

האמת היא דבר יפה ונורא, וצריך לטפל בה במירב הזהירות.(אלבוס דמבלדור)

אנשים מחפשים את האמת, אבל רובם טועים לחשוב שבשביל למצוא אותה צריך לשקר, ולכן זכור תמיד, חפש את האמת אך ורק באמצעות האמת. (ה. גרינבלט 2017.)

קל לעשות את הדבר הנכון, קשה יותר לדעת מה נכון. (לינדון ג'ונסון)

מעלת האדם הגדולה ביותר, היא החסרון.

בהתחשב בדרך בה מתנהל העולם, יום אחד שמח הוא כמעט נס. (פאולו קאולו.)

כולם גאונים, אבל אם אתה שופט דג לפי היכולת שלו לטפס על העץ, הוא יחיה כל חייו באמונה שהוא טפש.(אלברט אינשטיין)

לכל אחד מאיתנו מגיעה השעה, שבה עליו להיות יותר ממה שהוא. (דולבן המכשף (הרב-מג.)

חכמה בלי גבולות, היא אוצר לדורות. (רונווה רייבנקלו)

הטעות הגדולה ביותר היא, לא ללמוד מהטעות.

בשום מקום אין חוק לא להכניס תנין לפנימיה. (ג'ניגס)

בשום חוק בחוקת הפנימייה, לא נאסר לתלמידי השנה הצעירה לגדל שפם. (דארבישייר)

תשמעו זה דחוףףףףף אני משועמםםםםםםםםם תשלחו ינשוףףףףףףףףףףְֱ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבקש שלא לשלוח לי דוא"ל.!!!!!!!!.........
(כאילו שמישהו חשב לעשות את זה.)
אשמח אם תשלח/י ינשוף.

---------
פורסם ב: Feb 4 2021, 13:44 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2629
מגדר:
משתמש מספר: 74936

האם התחנכת להאמין באלוקים? כן
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? במידה ויש הבדל בין התשובה לשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. לא חובה. כן. הייתה תקופה שקצת פיקפקתי בקיומו של אלוקים אבל היום אני מאמין באמונה שלמה
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אני פשוט יודע!

--------------------
ברוכים הבאים לחתימה שלי
מעיין$הארי פוטר$מחוננת$חנונית$דתיה$מוזרה

רוב מי שיראה אותי
יגיד דבר ראשון רייבינקלו
דבר שני הוא יגיד הפלפאף
דבר שלישי הוא יגיד גריפינדור
אבל בלב ובנשמה,
וגם מי שמכיר אותי לא בטוח ידע,

אני סלית'רין!!!

---------
פורסם ב: Feb 17 2021, 17:57 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 659
משתמש מספר: 73000

לדעתי הדיון הזה מיותר, קיום אלוהי הוא עניין אמוני. מי שמאמין באלוהים יוצא מנקודת הנחה שלכל דבר צריך יוצר ולא ייתכן שעולם נוצר בלי ישות כלשהיא שעומדת מאחורי הכול. הבעיה שלאלוהים, אין יוצר, למה? בנאדם מוגבל לחשוב בשלוש קריטריונים: זמן, מקום וגודל, כל דבר שקיים חייב להיתפס שקריטריונים האלה הבעיה שמי שיצר את ההגבלה הזאת זה אלוהים ככה שאי אפשר להוכיח שאלוהים קיים או לא קיים, זה עיניין אמוני. אני אישית בנאדם מאוד מאמין, אבל לא מסיבות הגיוניות. אלא מהסיבה שלא נראלי שאני חי ונושם סתם ככה, יש סיבה למה אני פה, והסיבה שמצאתי זה היהדות, וליהדות יש המון הוכחות בהיגיון, מצטער שחפרתי

--------------------
רוצים להרגיש מפגרים? לחצו כאן

רוצים חוויה שלא עברתם בחיים?
תעתיקו את הקישור שנמצא בתחומי עיניין

---------
פורסם ב: Feb 28 2021, 09:41 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 1647
משתמש מספר: 70503

צונזר

--------------------
Crazy

---------
פורסם ב: Mar 2 2021, 16:37 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 501
מגדר:
משתמש מספר: 75473

האם התחנכת להאמין באלוקים? התחנכתי להאמין בכל מה שיעשה לי טוב, אבל כל המשפחה שלי מאמינה באלוקים אז זה די השפיע עלי מילדות. אף פעם לא כפו עלי לשמור שבת או לעשות מצוות. אמרו לי לעשות רק אם אני רוצה.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? כן, אני כן מאמינה באלוהים. אני מאמינה שיש אל אוניברסלי ששולט על הכל בעולם וגורם לכל הדברים המופלאים שקורים בטבע, לא קשור לחינוך שנתנו לי. אני בחרתי להאמין בזה. (אני גם מאמינה שעולם הקוסמים קיים אזזז..)
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אני מאמינה שיש אלוקים כי אני חושבת שקרו לנו כל כך הרבה ניסים שזה כבר לא יכול להיות כבר במקרה. חוץ מזה, לא כל מה שלא רואים הוא לא אמיתי. בהתחלה לא ידעו שיש חיידקים עד שהמציאו את המיקרוסקופ ורק עכשיו מאמינים. אני חושבת שאם הוא ירצה שאנשים מסויימים יאמינו, הוא ייתן להם הוכחה מספקת.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (17) « ראשון ... 6 7 [8] 9 10 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007