האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דמויות טובות||דיון
פורסם ב: Apr 13 2024, 19:37 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 25341
מגדר:male
משתמש מספר: 84203
חפצי המשתמש: צפה

דמויות טובות
דיון

שלום קוראים, לא מזמן עלתה בי מחשבה. "האם הדמויות שההראשיות בספרים שאני קורה באמת כל כך טובות".
הן הורגות דיי הרבה אנשים לפעמים אפילו חפים מפשע, והן עושות כל מני דברים שאם דמות רעה הייתה עושה הייתם חושבים שהיא מרושעת. למשל בשומרת הערים האבודות פיצוחי זיכרון הם מעשה ממש מרושע אם חושבים על זה.
ובחוק ומסג (ספר מעולה למי שלא קרא) ווקס הרג המון אנשים חפים מפשע.
אז מה אתם אומרים?

האם הדמויות באמת כאלו טובות?האם הדמויות עושות את ממניעים טובים?

דיון מהנה:).

--------------------
קאלאדין📖מ. ספרים📖הוא/אתה📖ברנדון סנדרסון

I am rotten to the core

חיים לפני מוות כוח לפני חולשה מסע לפני יעד

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 13 2024, 20:02 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 41677
משתמש מספר: 85952

לא. הגיבורים תמיד נחשבים לאנשים טובים, אבל הם הורגים בכוונה המון אנשים. או בעקיפין, כמו שהארי הרג את ההורים שלו, למשל. וגם וין, היא רצחה טונות של אנשים. הגיבורים הם לאו דווקא אנשים טובים. וצריך לחשוב שמבחינת ה״רעים״ ה״טובים״ הם ה״רעים״ והם ה״טובים״. גם אם לא בכוונה, הן הורגות המון אנשים. הן בעצם סנוביות, כי הן חושבות שלהן מותר להרוג זו פשוט ההגדרה של התנשאות, כי הם טוענים שהם הטובים, אבל הם הורגים ממש הרבה אנשים ומצדיקים את זה בזה שזה ״למען טובת הכלל״, או קשקוש כזה.

--------------------
נטע🐍מ.סלית׳רין🐍ספרים🐍הוא/אתה🐍

User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 13 2024, 20:39 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 682806
מגדר:female
משתמש מספר: 30194

בתור אחת שתומכת באופן גורף באנטיגוניסטים אני חייבת להגיד שלומר על הגיבור הראשי שהוא טוב זאת פשוט צביעות.
הוא אומנם לא רוצח פסיכופט, לפי חוקי הז'אנר, אבל הרבה מהסובבים שלו שתומכים בו נאלצים להרוג (או שנקרא לילד בשמו - לרצוח) את אנשיו של האנטיגוניסט. כשהגיבור יוצא למתקפה זאת הגנה עצמית, כשהאנטיגוניסט יוצא למלחמה זה פשע. היחס הוא שונה בעיני החברה, מה לגיטימי ומה לא. וסליחה, אבל לראות את חברים שלך רוצחים אנטיגוניסטים ולקבל את זה - זה מה שהופך אותך לגרוע יותר מהאנטיגוניסט עצמו. כי אנטיגוניסט עושה את זה מתוך אידאולוגיה ורצון לשנות את העולם בדרך הנכונה, אבל הגיבור הראשי עושה את זה כי אין לו ברירה והוא נדחק לפינה ואין מנוס להשתמש באלימות. האנטיגוניסט משתמש באסטרטגיה, במוח, והגיבור הראשי נטו במזל. שלא נדבר על כמות האנשים שמתים כדי להגן עליו.

הללו את אדון האופל הגדול מכולם. מורסמורדרה!

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 13 2024, 20:54 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 10747
משתמש מספר: 75832

אני חושבת שהדמויות הראשיות בספרים הן לא בהכרח טובות. זה מאוד תלוי בנקודת המבט שממנה הסיפור מסופר. בדיוק כמו שנטע אמר- מבחינת ה"רעים" בסיפור הם ה"טובים" וה"טובים" הם ה"רעים". בכל מקרה אני לא חושבת שיש דבר כזה "טוב" ו-"רע". לכל אחד יש סיבות משלו, מטרות משלו ודרך משלו, והוא בוחר איך לנצח, בין אם זה גורם לאנשים אחרים סבל ובין אם לא. גם עם כריס אני מסכימה, כי זה ממש צבוע להגיד שהגיבור הראשי מגן על עצמו בעוד הרעים תוקפים ורוצחים רק בגלל שהגיבור הראשי הוא הגיבור הראשי ולא משום סיבה אחרת.

--------------------
ליה||הרמיוני פוטר||מ.רייבנקלו||מ.משפחת בלק||תולעת ספרים

User Posted Image

מחוננת
רקדנית

---------
פורסם ב: Apr 19 2024, 16:38 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 5337
משתמש מספר: 75549

אני מניחה שזה תלוי בהגדרה שלך ל"טוב"? לא חסרים גיבורים עם מוסריות מוטלת בספק, ואני מוצאת את זה מרענן ומורכב, במיוחד ביחס למודל הקלאסי של הגיבור הסטואי. כיום הגישה המודרנית מתחלקת פחות או יותר בין שני זרמים; מורכבות חיצונית, כלומר דמות שסובלת מהתמודדות מסוימת ומגיבה לה (נכללות בקטגוריה גם דמויות שסובלות ממחלות נפש, למשל), או מורכבות פנימית, כלומר תחום מסוים של מוסריות שנויה במחלוקת. הבחירה במה מהם להשתמש תלויה במטרה של הסופר, בכישורים שלו ובעניין שלו. סנדרסון, למשל, נוטה לבחור בשיטה הראשונה. יש בזה יתרונות; זה הופך את ההזדהות לפשוטה מאוד, כשאתה עוקב אחרי דמות עוברת תהליכים מבלי צורך להציב בשאלה את מידת האנושיות שלה. ג'ורגר דאבל R מרטין, למשל, נוטה לבחור בשיטה השניה. גם בה יש יתרונות; היא מאפשרת בחינה מקורית יותר ומורכבת יותר של איפיון ומאפשרת עניין רב יותר מהקורא, שלא בהכרח יודע מה יהיה הדבר הבא שהדמות תעשה. אני אישית נוטה לשיטה השניה. למרות שככותבת יוצא לי להשתמש בשתיהן (הספר הנוכחי שאני כותבת משתמש בראשונה, הבא ישתמש בשניה, ומכאן אני די מזגזגת הלוך ושוב), ובאמת הקו יחסית דק ובהחלט לא חד משמעי, אני חושבת שמעניין יותר לבחון דמויות עם צדדים אפלים יותר מהאישיות. זה גם מציאותי יותר, במיוחד בז'אנרים כמו ספרות ספקולטיבית, שבה הדמויות עשויות לעבור חוויות טראומתיות מאוד. רותפוס עשה עם זה משהו יפה מאוד עם קוות' מרשומות קוטל המלך, לדעתי.
בנוגע לסנדרסון, לא יצא לי לקרוא ספר שלו שבו באמת הרגשתי רמה מסוימת של אי הסכמה עם פעולות של דמות. הניסיון היחיד שלו ליצור דמות מורכבות יותר (דאלינאר) היה מבחינתי שטוח כמו דף ולא אמין. אם הייתי הוא, הייתי נשארת עם דמויות כמו קאלאדין, שבהם זכורות לטוב, ובצדק.

--------------------
User Posted Image

For every mother who ever cursed God for her child dead in the road, for every father who ever cursed the man who sent him away from the factory with no job, for every child who was ever born to pain and asked why, this is the answer. Our lives are like these things I build. Sometimes they fall down for a reason, sometimes they fall down for no reason at all.
- Stephen King, The Drawing of the Three, The Dark Tower.

קלישה • כותבת • סטיבן קינג

חתימת פרישה שלא תתחלף פעם ביומיים / המגדל האפל / קינגקילר כרוניקול / כל הבנות רוצות את בצלאל / פיראטים סגולים שעשויים מגבינה צהובה / שיכורה משוקו / לא קרקר, פתיבר / חלוקו הצמרירי של קרסטומנסי / סופי פסלטר / שומרת החתיכים האבודים / עיניים זה טעים / פיצת השנה / סופרת השנה / כל אחד רוצה להיות חתול צהוב / בעת שלוק פלולים כפושים / Sam She Is / לאן הברווזים הולכים כשהאגם קפוא / למה העורב דומה לשולחן הכתיבה / לעיתים בעיתות משבר נטיות הלב של עיגולים דיפוזיים הולכות מדחי אל דחי / מוזת הסיוטים / ג'ורג' הסקרן / גבינה בולגרית / סוויפטריות / כולם רוצחים בעיר הזאת / בנט בנט בנט / מוזיקה ולא מוסיקה / פיזיקה ולא פיסיקה / קורנפלקס לפני החלב / ניסים לארוחת הבוקר / 505 / אשנפוטל / סשה המהמה שס / כמו לאכול עוגה בחלום / אילו דקירה היתה ריקוד / האימה היא אלה בהירת שיער / Winter Is Coming / פטרוסינלה / בלי פאניקה / 42 / התיקון של תיאוריית הכאוס / רק פושטק עלוב בולע קטשופ קר / עדיין בטאית, אני חושבת / האיש בשחור נמלט לתוך המדבר, והאקדוחן בא בעקבותיו

(sixseasonsandamovie#)

---------
פורסם ב: Apr 19 2024, 16:38 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 767
משתמש מספר: 86701

א. אני עכשיו קורא את צללים של הנשמה שזה ההמשך לחוק ומסג (ממליץ גם), ומופיע כמה פעמים שווקס או וויין מדברים על העניין הזה ומתלבטים על דברים אם הם היו בסדר, ווקס יודע שהוא לא "טוב".
ב. אני לא חושב שהגיבורים הראשיים בספרים אמורים להיות טובים, הרבה פעמים הם גם לא רוצים את זה וזה פשוט נופל עליהם. אבל גם במקרים שהם "טובים" ברור שהם אמורים לעשות טעויות ולהיות אנושיים אחרת הסיפור לא יהיה מעניין. הרבה מהטעויות הן בגלל שהגיבור נואש למנוע את ה"דבר" שיקרה, וגם ה"רעים" לפעמים עושים את מה הם עושים לטובת הכלל, השליט הגדול חשב שהוא מציל את האנושות מ"דבר גרוע יותר" (אע"פ שהוא היה קצת "מרושע"). אבל אני חושב שמה שהופך את הגיבור לטוב בד"כ זה שהוא צודק כי אם לדוגמה וין הייתה טועה הגורל של היקום היה יכול להיות הרבה יותר גרוע (תחילת ספוילר, לסיום הספר האימפריה האחרונה) והיא הייתה הרעה בכך שהרגה את השליט הגדול ששמר על היקום (סיום ספוילר). ומה אם וולדמורט היה צודק בזה שהקסם של טהורי דם באמת יותר חזק והמוגלגים מחלישים אותנו, הוא עדיין היה מטורף אב פחות. ובגדול בספר טוב הגיבור אמור לעמוד בפני בחירות שאף אחת מהן היא לא "הטובה" או "הנכונה" כשלא ברור מה צריך לעשות, ולכן וודאי שהוא לא "טוב מוחלט" הוא לא יכול להיות.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 19 2024, 16:40 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 5337
משתמש מספר: 75549

יותם גונן - סמן ספוילרים, יש כאן אנשים שלא קראו ולא היו רוצים שיקלקלו להם.

--------------------
User Posted Image

For every mother who ever cursed God for her child dead in the road, for every father who ever cursed the man who sent him away from the factory with no job, for every child who was ever born to pain and asked why, this is the answer. Our lives are like these things I build. Sometimes they fall down for a reason, sometimes they fall down for no reason at all.
- Stephen King, The Drawing of the Three, The Dark Tower.

קלישה • כותבת • סטיבן קינג

חתימת פרישה שלא תתחלף פעם ביומיים / המגדל האפל / קינגקילר כרוניקול / כל הבנות רוצות את בצלאל / פיראטים סגולים שעשויים מגבינה צהובה / שיכורה משוקו / לא קרקר, פתיבר / חלוקו הצמרירי של קרסטומנסי / סופי פסלטר / שומרת החתיכים האבודים / עיניים זה טעים / פיצת השנה / סופרת השנה / כל אחד רוצה להיות חתול צהוב / בעת שלוק פלולים כפושים / Sam She Is / לאן הברווזים הולכים כשהאגם קפוא / למה העורב דומה לשולחן הכתיבה / לעיתים בעיתות משבר נטיות הלב של עיגולים דיפוזיים הולכות מדחי אל דחי / מוזת הסיוטים / ג'ורג' הסקרן / גבינה בולגרית / סוויפטריות / כולם רוצחים בעיר הזאת / בנט בנט בנט / מוזיקה ולא מוסיקה / פיזיקה ולא פיסיקה / קורנפלקס לפני החלב / ניסים לארוחת הבוקר / 505 / אשנפוטל / סשה המהמה שס / כמו לאכול עוגה בחלום / אילו דקירה היתה ריקוד / האימה היא אלה בהירת שיער / Winter Is Coming / פטרוסינלה / בלי פאניקה / 42 / התיקון של תיאוריית הכאוס / רק פושטק עלוב בולע קטשופ קר / עדיין בטאית, אני חושבת / האיש בשחור נמלט לתוך המדבר, והאקדוחן בא בעקבותיו

(sixseasonsandamovie#)

---------
פורסם ב: Apr 25 2024, 17:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 61
משתמש מספר: 86703

אני חושבת שגם לטוב וגם ורע יש מניעים טובים. גם טוב וגם רע הורגים אנשים חפים מי פשע, אבל מה שמבדיל בין טוב ורע (לדעתי) הוא שרע מוכנים לשלם כול מחיר בשביל להגשים את המטרה שלהם.
כול צד חושב שהוא הצד הטוב, וככה הצדדים נילחמים, ומי שמנצח בדרך כלל אנחנו מחשיבים כטוב.
אבל אף פעם זה לא שחור ולבן. גם הטוב הורג הרבה אנשים. אני חושבת שזה הכרחי בשביל להגשים את המטרות של הגיבורים.
לסיכום, אני חושבת שטוב ורע הם מנקודת מבט בילבד, ושלא משנה כמה המטרה של הגיבור טובה, עדין אנשים מתים.

--------------------
סלית’רין תביא אותך לגדולה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007