האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

אשכול מידע + דיון // חוזי שמות, הענקת שמות בעולם הקוסמים
פורסם ב: Jan 1 2022, 13:01 PM
צטט הודעה

ראש מטה ההילאים
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 2000
מגדר:male
משתמש מספר: 81777
חפצי המשתמש: צפה

שלום לכולם,

בעולם הקוסמים של הארי פוטר שיצרה ג'יי קיי רולינג יש משמעות רבה לשמות.
אנו יכולים להתייחס לחלק מהשמות הפרטיים שניתנים על ידי מכשפות וקוסמים לילדיהם כשמות מוגלגים (כמו ג'יימס, הארי, רון וכו'...), אך לחלק מהילדים ניתנים שמות שמתארים את האופי או הגורל של אותו קוסם או מכשפה (לדוגמה - קסנופיליוס, רמוס, אלקטו וכו'...).

לחלק מהקוסמים יש מסורת משפחתית בנוגע להענקת שמות. משפחת בלאק, לדוגמה, אוהבים לקרוא לצאצאים שלהם על שמות כוכבים וקבוצות כוכבים (שרבים יאמרו שמסורת זו מתאימה לגישה הגאה והיהירה שלהם). משפחות קוסמים אחרות (כמו משפחת פוטר או משפחת וויזלי) פשוט בוחרים את השם האהוב עליהם לילדים שלהם, ומשאירים את זה ככה.

מגזר מסויים של קוסמים, לעומת זאת, מעדיפים את הדרך הישנה והולכים להיוועץ בחוזה שמות, אשר (בתמורה לסכום זהב נכבד) יחזה את עתידו של הילד ויציע את הכינוי המתאים ביותר.

העיסוק הזה הופך לנדיר יותר ויותר. הרבה הורים מעדיפים לאפשר לילד או הילדה למצוא את הדרך שלהם בעצמם, ומסרבים (ומסיבה טובה) לקבל רמזים לכישרון, מגבלות, או במקרה הגרוע ביותר - אסון. אמהות ואבות לעיתים קרובות כעסו על עצמם כאשר חזרו לביתם מחוזה שמות, והצטערו על כך שהם שמעו את נבואה החוזה בקשר לאישיותו של הילד בעתיד.

ומה איתכם?
איזה שם אתם הייתם נותנים לבן או הבת שלכם אם הייתם חלק מקהילת הקוסמים? האם הייתם משתמשים בחוזה שמות או
מעניקים להם שם משלכם?

שיהיה לכולנו יום קסום :)

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 1 2022, 18:41 PM
צטט הודעה

Memento mori

פרטי משתמש
חרמשים: 7761
מגדר:female
משתמש מספר: 69760

אממ שאלה קשה, אני מתכוונת- ממש הייתי רוצה לדעת איזהכישרון יהיה לילדים שלי כדי שאוכל לפתח אותו אבל מצד שני לא הייתי רוצה לקבל שם כמו artifex שזה בלטינית אומר אומן
אני מניחה שאם הייתי חלק מעולם הקוסמים הייתי קוראת או שם בריטי יפה (ויש המון) או שם מיוחד בעיניי שהוא לא רגיל או מהמיתולוגיה (אנדרומדה למשל)
חוץ מזה יכול להיות שחוזי השמות הללו שרלטניים כמו פרופסור טרלוני.

--------------------
I am Sam
Sam-I-am

User Posted Image

Green eggs and ham forever

User Posted Image

תלחצו, בני תמותה, תלחצו.

נטעעע אני אוהב אותך את מקסימונת ואת קרואלה אז בכלל
תמישיכי להיות מקסימה ולכתוב מהמם בססש ולהתקיים פשוט לאב יו 3>

---------
פורסם ב: Jan 1 2022, 19:15 PM
צטט הודעה

Let us find the dam snack bar

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 18539
מגדר:
משתמש מספר: 65396

אז אני חייבת להגיד שכל העניין של חוזי השמות תמיד עצבן אותי בסרטים, כאילו בואו, רמוס לופין, קרוי על שם רמולוס שגודל על ידי זאבה, ולופין ליטרלי אומר זאב. עכשיו יכול להיות שהם שילמו למשהו לספר להם את הגורל שלו, אבל לופין זה השם משפחה שלו. זה השם משפחה של אבא שלו, שלא היה איש זאב. לדעתי ג'יי קיי רולינג פשוט ראתה דמות שהיא איש זאב והחליטה לקרוא לה בשם שפחות או יותר אומר "זאב שגודל בידי זאבים" וכאילו זה ממש מאכזב.
עכשיו לגבי הבלאקים, זה ידוע שהם נקראים על שמות כוכבים וגלקסיות וכו' אבל אם מסתכלים על הדור שהכי חשוב לסיפור, הדור של סיריוס, אפשר לראות שסיריוס הוא הכוכב הבהיר ביותר בשמיים, והוא נמצא בקבוצת הכוכבים שידועים על בהירותם, שאיזו הפתעה, אביו קרוי על שמה, אוריון. רגולוס הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים אריה ומה אתם יודעים, אחד הכוכבים הבהירים בשמיים! חוץ מזה זה ידוע שהבלאקים ערכו נישואים במשפחה שלהם בשביל לשמור על טוהר דם ולמעשה אוריון הוא בן דודה מדרגה שניהשל וולברגה, אבל השם וולברגה הוא לא כוכב ולמעשה הוא אומר "שליט/ת המבצר" כך שלא כל הבלאקים קרואים על שם כוכבים. כמובן שאם אנחנו הולכים יותר אחורה, לאביו של אוריון אנחנו מגלים את ארקטורוס, שהוא כמובן, גם כוכב הידוע על בהירותו ואביו שלו הלא הוא גם סיריוס, אבל מה אתם יודעים, אביו שלא הוא פיניאס שמשמעות השם היא פיו של נחש או אורקל, ושמח השני בכלל אומר מנצח. אם אנחנו ממשיכים לאביו אנחנו שוב נתקלים בקבוצת כוכבים, כך שנכון זה ידוע שהם קרואים על כוכבים אבל זה גם ידוע שהבלאקים מאוד רשמיים וקפדנים אז לפי דעתי הם קרואים על שם אבותיהם ולא כוכבים, כמו למשל סיריוס שאנחנו מדברים עליו בדרך כלל הוא סיריוס השלישי. וזה בלי להזכיר את נרסיסה
חוץ מזה ישנם שמות כמו נוויל לונגבוטום ומינרווה מקגונגל ידועים להיות בכלל בדיחה
אז כן, אני לא מתה על השמות שניתנו לדמויות ואולי אפשר לראות מדי פעם משהו מעניין אבל הרוב סתם שמות שחבל שלא הושקע בהם קצת יותר

--------------------
היי, אני אור והשיר Good Old - Fashioned lover boy הוא השיר של wolfstar.
❤️ ❤️
לא אוהבת J.K Rowling כן אוהבת Marauders מוזיקה והרבה דברים אחרים.
משפפת wolfstar מושבעת.
The 70s. That's it, just the 70s.
תשלחו ה''פ.
אמממ... כן.

t’s on America’s tortured brow
That Mickey Mouse has grown up a cow

---------
פורסם ב: Jan 1 2022, 22:15 PM
צטט הודעה

ראש מטה ההילאים
**

פרטי משתמש
חרמשים: 2000
מגדר:male
משתמש מספר: 81777

QUOTE (Cheryl Bombshell @ Jan 1 2022, 17:04 PM)
אז אני חייבת להגיד שכל העניין של חוזי השמות תמיד עצבן אותי בסרטים, כאילו בואו, רמוס לופין, קרוי על שם רמולוס שגודל על ידי זאבה, ולופין ליטרלי אומר זאב. עכשיו יכול להיות שהם שילמו למשהו לספר להם את הגורל שלו, אבל לופין זה השם משפחה שלו. זה השם משפחה של אבא שלו, שלא היה איש זאב. לדעתי ג'יי קיי רולינג פשוט ראתה דמות שהיא איש זאב והחליטה לקרוא לה בשם שפחות או יותר אומר "זאב שגודל בידי זאבים" וכאילו זה ממש מאכזב.
עכשיו לגבי הבלאקים, זה ידוע שהם נקראים על שמות כוכבים וגלקסיות וכו' אבל אם מסתכלים על הדור שהכי חשוב לסיפור, הדור של סיריוס, אפשר לראות שסיריוס הוא הכוכב הבהיר ביותר בשמיים, והוא נמצא בקבוצת הכוכבים שידועים על בהירותם, שאיזו הפתעה, אביו קרוי על שמה, אוריון. רגולוס הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים אריה ומה אתם יודעים, אחד הכוכבים הבהירים בשמיים! חוץ מזה זה ידוע שהבלאקים ערכו נישואים במשפחה שלהם בשביל לשמור על טוהר דם ולמעשה אוריון הוא בן דודה מדרגה שניהשל וולברגה, אבל השם וולברגה הוא לא כוכב ולמעשה הוא אומר "שליט/ת המבצר" כך שלא כל הבלאקים קרואים על שם כוכבים. כמובן שאם אנחנו הולכים יותר אחורה, לאביו של אוריון אנחנו מגלים את ארקטורוס, שהוא כמובן, גם כוכב הידוע על בהירותו ואביו שלו הלא הוא גם סיריוס, אבל מה אתם יודעים, אביו שלא הוא פיניאס שמשמעות השם היא פיו של נחש או אורקל, ושמח השני בכלל אומר מנצח. אם אנחנו ממשיכים לאביו אנחנו שוב נתקלים בקבוצת כוכבים, כך שנכון זה ידוע שהם קרואים על כוכבים אבל זה גם ידוע שהבלאקים מאוד רשמיים וקפדנים אז לפי דעתי הם קרואים על שם אבותיהם ולא כוכבים, כמו למשל סיריוס שאנחנו מדברים עליו בדרך כלל הוא סיריוס השלישי. וזה בלי להזכיר את נרסיסה
חוץ מזה ישנם שמות כמו נוויל לונגבוטום ומינרווה מקגונגל ידועים להיות בכלל בדיחה
אז כן, אני לא מתה על השמות שניתנו לדמויות ואולי אפשר לראות מדי פעם משהו מעניין אבל הרוב סתם שמות שחבל שלא הושקע בהם קצת יותר

היי אור,
יש לי מספר התייחסויות לדברים שאמרת:

* אכן המילה לופוס בלטינית אומרת זאב, על כן ההטייה לופין משמעה "קשור לזאב."
משמעות השם ליאל, שניתן לאביו של רמוס, היא "זאב" גם כן.
למי שמכיר קצת את ההיסטוריה של משפחת לופין, ליאל היה עובד של משרד הקסמים במחלקה לרישוי ופיקוח על חיות פלא, והיה ידוע בדעותיו הקיצוניות נגד אנשי זאב. בתור נקמה אישית על חקירה שליאל ניהל מולו, פנריר גרייבק ניסה להרוג את רמוס לופין כשהוא היה ילד, אך מכיוון שליאל הספיק להגיע בזמן ולהציל אותו ממוות, רמוס בסופו של דבר רק הפך לאיש זאב בעצמו.
מכאן שאני חושב שחוזה השמות שהעניק להם את השמות פעל בחכמה רבה:
אביו של רמוס קשר את משפחתו לעולם הזאבים, ורמוס "נולד" מתוך אותו קשר שנוצר על ידי אביו לאנשי הזאב.

* סיריוס הוא כוכב כפול שנקרא בעברית "אברק" או "כוכב הכלב", על כן משמעותו המילולית של סיריוס היא "כלב שחור", ואני חושב שזה מאוד הולם את החיה שאליה הוא בחר להפוך בסופו של דבר בתור אנימגוס. הכוכב הכפול סיריוס הוא הבהיר ביותר בשמי כדור הארץ (אחרי השמש) והוא שייך לקבוצת הכוכבים "כלב גדול", לא לקבוצת "אוריון" (אין לי מושג מאיפה הבאת את המידע השגוי הזה). ואמנם יש מסורת לקרוא לילדים על שם כוכבים וקבוצות כוכבים, אבל זה לא מחייב שאחת לכמה עשורים יוולד ילד עם שם שונה לשיקול דעתם של ההורים שלו. זו עדיין המסורת של משפחת בלאק.

* מינרווה הייתה, בין היתר, אלת החכמה ובתי הספר, ועל כן השם שלה מאוד הולם את מעמדה בהוגוורטס לדעתי. לגבי נוויל, משמעות השם שלו בצרפתית היא "עיר חדשה", וזה שם שניתן בעיקר לאנשים שהם חדשים בעיר שהם גרים בה, דבר שמתאים לתיאורו של נוויל בתור הילד הביישן שקורים לו כל הדברים הרעים האפשריים במהלך שנת הלימודים.

המשך גלישה מהנה happy.gif

---------
פורסם ב: Jan 2 2022, 18:18 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: פרופסורים
חרמשים: 44542
מגדר:female
משתמש מספר: 75272

אני כן הייתי רוצה לדעת קצת מה האישיות של הבן שלי כדיי להחליט איזה שם מתאים לא אבל לא לדעת יותר מדי
נראה לי שהייתי קוראת שם כמו שאני אקרא כאן, שם שאני אוהבת, שיראה לי מתאים לו ושמראה את מה שאני רוצה או מאחלת לא או לעתיד.
בכל מקרה אומרים שנתינת שמות היא כבר סוג של נבואה או רוח הקודש בפני עצמה.
יש סיכוי שאני גם אקרה על שם מישהו שנפתר או משהו כזה
בקיצור נראה לי שהייתי פשוט עושה את מה שהייתי עושה כאן ולא משתמשת בחוזי שמות.

--------------------
יעל שרה||תולעת ספרים||הנסיכה הקסומה||רייבנ||סס"ש||מ. צ"ד||דתיה||מתנחלת||

User Posted Image

בס"ד
בעז"ה
לה"ו

עם ישראל חי
עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה
דם יהודי אינו הפקר
לא נשכח ולא נסלח
"ארץ אל תכסי דמם"
"ואומר לך בדמייך חיי"
אל תירא ישראל כי גור אריה הלא אתה ואריה ישאג מי לא יירא

ההנאה מובטחת

כותבת מעט

איכסה עלייך הרמי?

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007