האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

קפיצה לעמוד (17) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

קיומו של אלוקים | דיון
פורסם ב: Aug 14 2016, 02:48 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 15340
מגדר:male
משתמש מספר: 13362
חפצי המשתמש: צפה

האם יש אלוקים? | הדיון הפילוסופי

אני לא חושב שיש מה להכביר במילים. אלוקים, ישות מופשטת ששולטת בעולם ומובילה אותו. האם יש? האם אין?
שימו לב, שהדיון כאן הוא הדיון הפילוסופי על קיומו של אלוקים עצמו. לא השאלה על נכונותה של דת זו או אחרת, או על האם אלוקים הוא מוסרי או טוב, האם צריך להקשיב לו או לא, וכו'. אלו דיונים בעלי ערך לכשעצמם, אבל מקומם אינו באשכול הזה.
אם אראה שמתפתח פה דיון ראוי לשמו, ארחיב בל"נ על דעתי.

שאלות לדיון:
CODE
[B]האם התחנכת להאמין באלוקים?[/B]
[B]האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים?[/B] במידה ויש הבדל בין התשובה לשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. לא חובה.
[B]למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים?[/B]

דיון פורה ומהנה happy.gif

--------------------
אלידע ♦ 23 ♦ חייל קרבי משוחרר ♦ הישיבה הגבוהה "אור עציון" ♦ ישל"צניק, בזמנו

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 14 2016, 03:18 AM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 5451
מגדר:female
משתמש מספר: 43538

האם התחנכת להאמין באלוקים? אני באה מבית חילוני ואתאיסטי, אבל מעולם לא אמרו לי מה נכון ומה לא. מה שכן, כששאלתי שאלות שאנשים שונים יענו עליהן אחרת כמו איך נוצר העולם או איך נוצרו בני האדם, קיבלתי את ההסבר המדעי. בגן ובכיתות הנמוכות הקיום של האל הוצג בפניי בתור עובדה.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? לא.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אני נורא ריאליסטית וdown to earth, לפעמים אפילו יותר מדי. אם אין לי הוכחה אני לא מאמינה.

--------------------
עמית - 20 - מוזיקה - מנהלת פורום מוזיקה וא. עדכונים לשעבר - מבקרת לפעמים

User Posted Image

I solemnly swear that I am up to no good

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 07:00 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 594
מגדר:
משתמש מספר: 58582

האם התחנכת להאמין באלוקים?: כן גדלתי בבית דתי לגמרי והתחכנתי כדתיה לכל דבר
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים?: כן בהחלט
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים?: על זה גדלתי התחנכתי ובזה אני מאמינה זה בילתי אפשרי שכל מה שקורה בעולם או בכלל איך ניברא העולם קורה מעצמו תחשבו על דברים שקורים לכם כל שניה איך זה שהלב שלכם פועם בלי הפסקה של שניה שאתם נושמים בלי הפסקה בכללי שאתם חיים גוף האדם הוא בשר ועצמות איך זה חי הולך נושם ומדבר איך? תחשבו על כיוון אחר איך צומחים דברים מתוך מקל עץ צומח לכם פרי מלא ויטמינים שמבריא ומחזק את הגוף עם כל הקידמה שיש היום לא הצליחו להקים זבוב לתחיה מחדש תגידו לי רובוטים לרובוטים אין מחשבה רצונות או דעה הם מתוכנתים לבקש ולמלאות רצונות של אנשים עם כל הקידמה לא הצליחו להצמיח פרח קטן תחשבו כמה ניסים קורים לכם כל שניה וכל הרגע על היקום על כדור הארץ על תופעות טבע זה לא רגיל זה לא טבעי מה גורם לכם לא להאמין באלוקים??? אם אתם לא מאמינים בו אז במה אתם מאמינים במי?? בישו? במוחמד? במי????? תחשבו רגע עם עצמכם על מה שקורה סביבכם ותבינו שהעולם הזה לא יכול להתקיים מיליונית השניה בלי אלוקים!
אבל ברור לגמרי שאלה שלא רוצים ולא מנסים להאמין תמיד ימצאו את הדרך להבהיר כל דבר בצורה "מדעית/מיקרית".....
רק תחשבו...

--------------------
"אם אומץ לב ותושייה
אמצא אצלו במוח,
אודיע חיש: את זה האיש,
לגריפינדור לשלוח."
גריפינדור - כי האריה הוא מלך [החיות]!
גריפינדור - כי חייב ליהיות מישהו שיבעט בגברת נוריס.
גריפינדור - כי מישהו חייב לנצח את כולם.]
גריפינדור - כי רק האישה השמנה שלנו יכולה לפוצץ את החלון של החדר מועדון בעזרת צרחת - קול - גבוה - ומטריד...
גריפינדור - כי קווידיץ' הוא השם השני שלי...
גריפינדור-כי אנחנו הכי אמיצים
גריפינדור-כי אנחנו עוזרים לחברים
גריפינדור-אנחנו הכי שווים
גריפינדור-אנחנו הכי טובים
גריפינדור-הארי הוא שלנו
גריפינדור-גם המנהל אוהב אותנו
אם את/ה גם גריפינדורי/ת אנא ממך העתק/י את זה לחתימה שלך לצורך גיבוי הגריפינדורים בפורטל!!
"האדון ירחוני מברך לשלום את הפרופסור סנייפ ומבקש ממנו להוציא מעסקיהם של אחרים את אפו הגדול שלא כדרך הטבע
האדון קרניים מבקש להסכים עם האדון ירחוני ורוצה להוסיף שהפרופסור סנייפ הוא חתיכת מכוער
האדון רך כף מבקש להביע את תדהמתו מכך שאידיוט שכזה הגיע למעמד של פרופסור
האדון זנב תולע מברך את הפרופסור סנייפ ביום נעים וממליץ לו לחפוף את שערו השמנוני והמגעיל"
(הספר השלישי)

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 09:11 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

האם התחנכת להאמין באלוקים? אני התחנכתי להאמין במה שאני רוצה. הבית שלי אתאיסטי בעיקרון, אבל ההורים שלי מעולם לא חסמו לי אפשרויות - כששאלתי את אמא שלי איך נוצר העולם, היא אמרה לי שהיא מאמינה שזה המפץ הגדול אבל שסבתא תגיד לי שזה היה אלוהים. לגבי בית ספר - כמו נסי, בגן ובכיתות הנמוכות הציגו לי את אלוהים בתור אמת גמורה ואילו על המפץ הגדול שמעתי רק מהבית.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? לא, בהחלט לא.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? בעיקרון אני חושב.ת שאם אומרים שהארי פוטר לא קיים בגלל הקסמים, זה כנראה אומר את אותו דבר על אלוהים. אם אלוהים יבוא ויתגלה מולי או משהו כזה אני אאמין שהוא קיים, אבל עדיין לא אקיים את המצוות שלו (אבל זה כבר דיון לפעם אחרת).

תחשבו על דברים שקורים לכם כל שניה איך זה שהלב שלכם פועם בלי הפסקה של שניה שאתם נושמים בלי הפסקה בכללי שאתם חיים גוף האדם הוא בשר ועצמות איך זה חי הולך נושם ומדבר איך?

התשובות לכל השאלות האלה, לפחות מבחינתי, מסתכמות במילה אחת - אבולוציה.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 10:18 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 587
משתמש מספר: 52324

האם התחנכת להאמין באלוקים? אני באה מבית דתי וחינכו אותי מהילדות שיש אלוקים בעולם.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? כן. מאוד
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? אני די מאמינה שזה עניין של אמונה. אם גדלתי על זה מהילדות קשה לי מאוד לא להאמין בזה. כל הדברים שקורים סביבי, יותר מדי גדולים בשביל משהו מדעי. חייב להיות כוח כלשהו בעולם שמסובב הכל. וזה הקב"ה.
כל הדברים והניסים הקטנים שקוראים לי פשוט ממשיכים לעזור לי להבין שיש ה'. כי אמונה לא מסתמכת על הוכחות, זה פשוט אמונה, צריך להאמין גם בלי הוכחות. ולכן כמי שגדלה מהילדות על זה, אני פשוט מאמינה.

--------------------
לשעבר פעילה

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 10:31 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 21115
משתמש מספר: 55239

האם התחנכת להאמין באלוקים? נופ. לא התעסקו בזה כמעט אף פעם, ברור שידעתי על הרעיון של ישות לא גישמית שצופה על העולם אבל זה בערך הסתכם בזה. המשפחה שלי לא מאמינה ולי לא זכור שום דבר כזה בבית הספר או בגן אז אני מניחה שאפשר לסכם שלא, בהחלט לא התכנחתי להאמין באל ואם כן זה כנראה לא ממש נכנס לי לראש...
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? למען האמת זה פשוט לא דבר שאני מתעסקת איתו, זה כמו שאני לא קמה בבוקר וחושבת אה היום אני אחקור את קיומם של חדי הקרן. קיים או לא אני לא מרגישה צורך לחקור בנושא, גם ככה אין דרך להוכיח לכאן או לשם.
בכל אופן לטעמי זו לא השאלה בכלל, כי זו שאלה על אמונה ועוד אמונה בקיום של משהו שאי אפשר להפריך...
אז אני אענה על שאלה אחרת. האם אני חושבת שלקיום של אלוהים יש השפעה על חיי? טוב על זה אני יכולה לענות - לא, אני לא חושבת שיש לו איזה שהיא השפעה על החיים שלי. קיים או לא קיים, אני לא מאמינה שלמישהו מספיק משעמם בשביל לעסוק בלשפוט כל אדם גם אם המישהו הזה הוא ישות כל יכולה וכל יודעת.
בקיצור, אני לא יכולה לומר שאני אטאיסטית כי אין לי התנגדות לקיום האל (אני בעד, קסם הוא דבר נחמד) אבל אני גם לא מאמינה כי אני לא מרגישה צורך בדמות כל שהיא שתפקח על מעשי, אני בכלל לא חושבת שיש צורך לתת למישהו שליטה על החיים שלך לא משנה עם הוא כל יכול וכל יודע, טעויות הן דבר חשוב להתנסות בו ואני מעדיפה להיות השופט של עצמי.
האל קיים או לא הוא פשוט לא השאלה שאני חוקרת בה, אני מעדיפה לחקור בשאלה של איך ואם אני מתכוונת לתת לישות כלשהי לשלוט במהלך חיי.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? די נראה לי שסיכמתי בשאלה הקודמת אבל נענה שוב. יש או אין היא לא שאלה שניתנת להוכחה מדעית כי אין דרך להפריך אותה ולכן היא שאלה שלדעתי אין בה טעם. זה כמו שתשאל מישהו האם מפלצת הספגטי המעופפת קיימת, זה נכון באותה מידה לטעמי.

טוב מקווה שלא פגעתי באף אחד, זה דיון מאוד מעניין אפילו שקצת התחכמתי שעניתי על השאלות (מצטערת על זה, יש לי נטיה להתחכם).

--------------------
טוב, אז חתימה מושקעת אין לי... אופס.
זאת חתימה מוקדשת אבל, היא מוקדשת לשתי הסיבות שאני עוד בפורטל דייזי וליליקה.
הא, ואם לא הייתי פוחדת שאני לא אזהה את המשתמש של עצמי אם אני אחליף כינוי הייתי משנה לחתול.
או דלפי.

תודה.

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 13:54 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

QUOTE (מיכל ממן 9 @ Aug 14 2016, 07:32 AM)
האם התחנכת להאמין באלוקים?: כן גדלתי בבית דתי לגמרי והתחכנתי כדתיה לכל דבר
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים?: כן בהחלט
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים?: על זה גדלתי התחנכתי ובזה אני מאמינה זה בילתי אפשרי שכל מה שקורה בעולם או בכלל איך ניברא העולם קורה מעצמו תחשבו על דברים שקורים לכם כל שניה איך זה שהלב שלכם פועם בלי הפסקה של שניה שאתם נושמים בלי הפסקה בכללי שאתם חיים גוף האדם הוא בשר ועצמות איך זה חי הולך נושם ומדבר איך? תחשבו על כיוון אחר איך צומחים דברים מתוך מקל עץ צומח לכם פרי מלא ויטמינים שמבריא ומחזק את הגוף עם כל הקידמה שיש היום לא הצליחו להקים זבוב לתחיה מחדש תגידו לי רובוטים לרובוטים אין מחשבה רצונות או דעה הם מתוכנתים לבקש ולמלאות רצונות של אנשים עם כל הקידמה לא הצליחו להצמיח פרח קטן תחשבו כמה ניסים קורים לכם כל שניה וכל הרגע על היקום על כדור הארץ על תופעות טבע זה לא רגיל זה לא טבעי מה גורם לכם לא להאמין באלוקים??? אם אתם לא מאמינים בו אז במה אתם מאמינים במי?? בישו? במוחמד? במי????? תחשבו רגע עם עצמכם על מה שקורה סביבכם ותבינו שהעולם הזה לא יכול להתקיים מיליונית השניה בלי אלוקים!
אבל ברור לגמרי שאלה שלא רוצים ולא מנסים להאמין תמיד ימצאו את הדרך להבהיר כל דבר בצורה "מדעית/מיקרית".....
רק תחשבו...

ההבדל בין דת למדע הוא שהמדע לא מתיימר להבין הכל. ממשיכים לחקור ולחפש תשובות כל הזמן, אבל המדע מסתמך רק על דברים שיש להם הוכחה מוצקה קצת יותר מספר או "איך יכול להיות ש"...

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 14:48 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
חרמשים: 14973
משתמש מספר: 55954

האם התחנכת להאמין באלוקים? כן, בהחלט.
האם כיום את/ה מאמין/ה באלוקים? במידה ויש הבדל בין התשובה לשאלה זו ולשאלה הקודמת, יהיה נחמד להרחיב מה גרם לשינוי. לא חובה. כן, עוד יותר כמובן. זה מתחזק עם השנים.
למה את/ה מאמין/ה שיש/אין אלוקים? דבר ראשון כי ככה חינכו אותי, זו בוודאי הסיבה הראשונה. התחנכתי להאמין שהקב"ה ברא את העולם והתנ"ך הוא הספר שלו שבו הכל כתוב, אם בצורה גלויה ואם בצורה נסתרת ובעצם העולם בנוי לפי התורה. ממילא גדלתי להאמין שבעצם העולם כמו שאנחנו רואים אותו ולא רק בעיניים הרגילות גם עיני המדע והחוקרים הם לא יוכלו בשום פנים ואופן להגיע לחלק קטן ממה שהבריאה באמת. גם אני לא חושבת שכל גיוליי המדע יכולים לסתור את התנ"ך כיוון שחז"ל למדו אותנו שהעולם לא נברא בגיל יום אלא בקומתן כאילו כבר היה קיים הרבה לפני זה, וממילא גם אם מוצאים שרידים מלפני בריאת העולם התנ"כית זה לא אומר כלום שכן כך הקב"ה ברא את זה כאילו הוא בן מילארדי שנים. מצד שני אני לא חושבת שאפשר לשכנע אנשים שמאמינים במדע להאמין באלוקים מסיבה פשוטה, מי שמחזיק מהמדע בעצם אומר שהשכל האנושי הוא המבין ומה שלא יכול להכנס בו לא קיים עד שיוכח אחרת, ואנחנו מאמינים שבעצם השכל האנושי הוא רק חלק קטן מכל הבריאה האלוקית האין סופית והוא דבר מוגבל שלא יכול להכיל את האין סוף בתוכו, לכן רק לאחר המוות שנשמת האדם יוצאת מההגבלה הגשמית הוא יכול לראות את האלוקים כביכול, "כי לא יראני האדם וחי".

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:13 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

עד כמה שאני רואה פה, כל מי שמאמין זה מי שחונך ככה וכל מי שלא מאמין אלו אנשים ששמעו את שתי העמדות בתור ילדים אבל האמינו יותר למדע. יש מישהו שלא חונך לאמונה ובכל זאת מאמין?

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:17 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (Monkey Business @ Aug 14 2016, 03:45 PM)
עד כמה שאני רואה פה, כל מי שמאמין זה מי שחונך ככה וכל מי שלא מאמין אלו אנשים ששמעו את שתי העמדות בתור ילדים אבל האמינו יותר למדע. יש מישהו שלא חונך לאמונה ובכל זאת מאמין?

מה שאת אומרת מאוד הגיוני.
אמונה באלוקים זה בעצם להאמין בדברים שאנחנו לא רואים בעיניים ואנחנו צריכים להפנים שבעצם לא את הכל אננו מבינים וזה הרבה יותר קשה מאשר שבאים ומסבירים לך שהכל מובן מבחינה מדעית.
אם את מדברת על כאן אז עברתי על כל המגיבים וכולם או דתיים ונשארו או אתאיסטים ונשארו. אין כאן בינתיים גם לא אחד שהיה דתי וכפר. אולם בעולם הגדול תוכלי לפגוש אנשים משני סוגי המתרס ולכל אחד יש את הסיבות וההסברים שלו, אני מכירה אישית גם אנשים שהיו חילונים (מדען חוקר עתיקות) וחזר בתשובה, וגם אנשים (בחור ישיבה) שעזב את הדת.
אני לא חושבת שאפשרי להכריע בכלל בין הצדדים מי צודק בצורה ששני הצדדים יקבלו את זה.

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:20 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

QUOTE (Pudding @ Aug 14 2016, 03:49 PM)

אמונה באלוקים זה בעצם להאמין בדברים שאנחנו לא רואים בעיניים ואנחנו צריכים להפנים שבעצם לא את הכל אננו מבינים וזה הרבה יותר קשה מאשר שבאים ומסבירים לך שהכל מובן מבחינה מדעית.
אם את מדברת על כאן אז עברתי על כל המגיבים וכולם או דתיים ונשארו או אתאיסטים ונשארו. אין כאן בינתיים גם לא אחד שהיה דתי וכפר. אולם בעולם הגדול תוכלי לפגוש אנשים משני סוגי המתרס ולכל אחד יש את הסיבות וההסברים שלו, אני מכירה אישית גם אנשים שהיו חילונים (מדען חוקר עתיקות) וחזר בתשובה, וגם אנשים (בחור ישיבה) שעזב את הדת.
אני לא חושבת שאפשרי להכריע בכלל בין הצדדים מי צודק בצורה ששני הצדדים יקבלו את זה.

מן הסתם אי אפשר לקבוע מי צודק או לא - אחרי הכל זה עניין של אמונה אישית. הנקודה שלי היא שלפי מה שאני רואה פה, אנשים שמאמינים עושים את זה כי ככה חינכו אותם - לא כי הם נחשפו לעמדות שונות ובסוף ראו שזו נראית להם הכי הגיונית.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:21 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (Monkey Business @ Aug 14 2016, 03:52 PM)
מן הסתם אי אפשר לקבוע מי צודק או לא - אחרי הכל זה עניין של אמונה אישית. הנקודה שלי היא שלפי מה שאני רואה פה, אנשים שמאמינים עושים את זה כי ככה חינכו אותם - לא כי הם נחשפו לעמדות שונות ובסוף ראו שזו נראית להם הכי הגיונית.

קראת את כל התגובה שלי?
הסברתי שם שקיימים אכן אנשים שחונכו כדתיים ויצאו וישנם אנשים שחונכו כאתאיסטים וחזרו בתשובה.

--------------------

Ashley

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:24 PM
צטט הודעה

Mischief Managed

פרטי משתמש

QUOTE (Pudding @ Aug 14 2016, 03:53 PM)

קראת את כל התגובה שלי?
הסברתי שם שקיימים אכן אנשים שחונכו כדתיים ויצאו וישנם אנשים שחונכו כאתאיסטים וחזרו בתשובה.

כן, קראתי את כולה, אבל מדובר בחלק מאוד קטן מהאוכלוסייה. ברוב המקרים אנשים לא משנים את אורח החיים שלהם בכזו קיצוניות.

--------------------

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:24 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 587
משתמש מספר: 52324

QUOTE (Pudding @ Aug 14 2016, 03:49 PM)

#נדחפת
אולי הבנת לא נכון
אבל במקרה שלי זה ממש לא רק כי חינכו אותי.
נחשפתי לכל הדתות של נצרות ואיסלאם וגם אתאיזם.
והחלטתי שהיהדות נשמעת לי הכי הגיונית, שאני רוצה להישאר שם. שהיא מספקת את ההסבר הנכון על העולם.

--------------------
לשעבר פעילה

---------
פורסם ב: Aug 14 2016, 15:25 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש

QUOTE (Monkey Business @ Aug 14 2016, 03:56 PM)
QUOTE (Pudding @ Aug 14 2016, 03:53 PM)

קראת את כל התגובה שלי?

כן, קראתי את כולה, אבל מדובר בחלק מאוד קטן מהאוכלוסייה. ברוב המקרים אנשים לא משנים את אורח החיים שלהם בכזו קיצוניות.

אבל זה קיים בשני הצדדים.
זה לא הקשור דווקא לדת.

--------------------

Ashley

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (17) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
53 285 302 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007