האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיווח / התקיפה הלילית מאיראן
פורסם ב: Apr 14 2024, 17:04 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 682806
מגדר:female
משתמש מספר: 30194
חפצי המשתמש: צפה

גולשים יקרים,
עבר על כולנו לילה לא פשוט, אפשר אפילו לומר מאתגר מאוד.
לכל מי שהצליח לישון בלילה בלי להיות מחובר לחדשות כמו אינפוזיה, הנה סקירה כללית של הלילה שעבר עלינו.

"למעלה מ-300 כלי טיס בלתי מאוישים, טילי קרקע-קרקע וטילי שיוט לעבר שטח מדינת ישראל"
"185 כלי טיס בלתי מאוישים, 110 טילי קרקע-קרקע ו-36 טילי שיוט שוגרו במהלך הלילה לעבר ישראל על ידי אנשי משמרות המהפכה, רובם המכריע יורטו מחוץ לגבולות מדינת ישראל על ידי מערכות ההגנה האוויריות ועל ידי מטוסי חיל האוויר והשותפות האסטרטגיות של ישראל, בהם ארה"ב, בריטניה וצרפת. פגיעות בודדות זוהו בבסיס צבאי בדרום הארץ עם נזק קל לתשתית, וילדה אחת נפצעה באורח קשה בפזורה הבדואית בנגב כתוצאה משברי יירוט."
- ערוץ 14.

התחילו אזעקות באזור הצפון בסביבות 2 בלילה, בעיקר בגולן והגליל, ועברו גם למפרץ חיפה. משם המשיכו דרומה גם למרכז ולדרום הארץ, היו שיגורים כבדים לכיוון ירושלים והר הבית. במהלך הלילה היו אזעקות בכל רחבי הארץ. חיזבאללה השתתפו בתקיפה האיראנית ושלחו רקטות לישראל. בנוסף ללבנון, גם דרך תימן, סוריה ועיראק היו שיגורים לישראל. חיל האוויר הישראלי יירט את הרוב המוחלט של הטילים והכטב"מים, עם עזרה מידידותינו מהמערב.

בכל מדינות המערב סיקרו את המתקפה האיראנית על ישראל בצורה אוהדת יחסית. עמדו לצד ישראל וגם שלחו סיוע לעזור לישראל במתקפה, אחרי שרק לפני שבוע עמדו נגדינו בגלל המלחמה בעזה. בשלב זה, כל עזרה מבורכת.
תגובה מפתיעה (או שלא?) הגיעה מירדן שעזרה לישראל ליירט טילים בשטח ירדן לפני שהגיעו לישראל. דבר זה זיכה את ירדן באזהרה מאיראן שתתקוף גם בירדן אם תמשיך לעזור ישראל. אחרי שישראל במשך שנים רבות מספקת משאבים רבים לירדן, אולי זאת לא הפתעה כל כך גדולה שקיבלנו עזרה מהירדנים. או שכן, אחרי הכל מדובר במדינה ערבית שרוב אוכלוסייתה הם פלסטינים.

ראש הממשלה נתניהו ובכירי הקבינט הבטיחו שתהיה תגובה כואבת למתקפה האיראנית, ולזאת לאחר שיחת ביידן-נתניהו שהתקיימה ב-4 לפנות בוקר, בו הנשיא ביידן ביקש מביבי לא להגיב ושארצות הברית לא תתמוך בתקיפה ישראלית באיראן. למרות דבריו של ביידן, ביבי הבטיח שתהיה תגובה לאיראן אך נראה שהתגובה מתעכבת. עד כה ישראל עוד לא תקפה ולא הייתה קרובה לתקוף באיראן.

מבחינה כספית, ישראל ספגה מכה קשה.
"המתקפה המאסיבית של איראן כנגד מדינת ישראל הלילה סוכלה בעזרת מערכות ההגנה חץ 2 ו-3 המשוכללת של ישראל. עלות יירוט אחד של מערכת חץ 3 היא 3.5 מיליון דולר, לאורך הלילה כ-300 טילים שונים יורטו בעלות של סה"כ 4-5 מיליארד שקל."
- ערוץ 14

התגובה האיראנית לתקיפה שלה לא איחרה להגיע.
מוחסן רזאי, מפקד משמרות המהפכה לשעבר: "מהמקום שבו שיגרו הציונים, הם קיבלו את הטילים שלנו. הלילה הסתיים שלב הפגיעה והבריחה שלהם. ארה"ב ומדינות המערב חייבות להיות שקולות, כל טיפשות חדשה מצד הישות הישראלית - תוביל לקיצה".
- ערוץ 12
אחרי האיום הממשי מהאיראנים, כולנו דבוקים למסך בתהיייה מתי תגיעה התגובה הכואבת כלפי איראן.

תגובות בכירים במדינה על המתקפה:
השר גנץ: "האירוע לא נגמר. מול האיום של איראן - נבנה קואליציה אזורית ונגבה ממנה מחיר"
השר סמוטריץ': "אם נבליג נהיה בסכנה קיומית"
שר החוץ ישראל כ"ץ: "אמרנו שאם איראן תתקוף בישראל, ישראל תתקוף באיראן - זה עדיין בתוקף"
- ערוץ 12

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ הוא חבר קבינט המלחמה הראשון שהגיב לתקיפת איראן: "אתמול יצאה איראן למתקפה על ישראל – ופגשה את עוצמתה של מערכת הביטחון הישראלית. איראן היא בעיה עולמית, היא אתגר אזורי והיא גם סכנה לישראל, ואתמול, התייצב העולם באופן ברור ביחד עם ישראל מול הסכנה. ישראל נגד איראן, העולם נגד איראן - זו התוצאה. זהו הישג אסטרטגי, שעלינו למנף למען ביטחון ישראל.
"האירוע הזה לא נגמר – את הברית האסטרטגית ומערך שיתוף הפעולה האזורי שבנינו ועמד במבחן המשמעותי שלו צריך לחזק דווקא עכשיו. ישראל הוכיחה אתמול שהיא עוגן של עוצמה צבאית וטכנולוגית, ועוגן של ביטחון במזרח התיכון. בזכות מפקדי צה"ל ולוחמיו, בזכות הטכנולוגיה, בזכות התעשיות".
"מול האיום של איראן – אנחנו נבנה קואליציה אזורית ונגבה מאיראן את המחיר, באופן ובזמן שנכונים לנו. והחשוב מכל - מול הרצון של אויבינו לפגוע בנו, אנחנו נתאחד ונתחזק. גם היום, עלינו לזכור שטרם השלמנו את המשימות שלנו – ובראשן השבת החטופים והסרת האיום מתושבי הצפון והדרום. אנחנו נמשיך במערכה, בנחישות ובאחריות. ויחד – ננצח".
- ערוץ 12

בעיה נוספת גדולה לא פחות מתמיכת מדינות ערב באיראן, היא ההתעלמות הרוסית מהמתקפה האיראנית. רוסיה עד כה נמנעה מלהביע דעה על המתקפה ו/או להגיש עזרה לאחת מהמדינות. יש לצפות שרוסיה לא תיקח חלק בהגנתנו במלחמה.

זהו היה לילה סוער מאוד, שנרגע יחסית במהלך היום, ותודה לאל שהגיע לסיומו. לפחות עד התגובה הישראלית שתקרה (בעזרת השם) בקרוב על אדמת איראן. מומלץ מאוד לדאוג למרחבים מוגנים מוכנים ומצוידים, ציוד חירום ואוכל. עם הרבה סבלנות ואמונה נוכל לעבור את המלחמה הקרבה בשלום ובחוזקה.

אני אשאיר את הדיווח הזה פתוח לכל השאלות שלכם, במידה ויהיו, וכך נוכל להוריד את מפלס הלחץ ביחד.
עם ישראל חי, ביחד ננצח! happy.gif

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 14 2024, 18:20 PM
צטט הודעה

.Everything that kills me makes me feel alive

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 104078
משתמש מספר: 40399

אני בכנות חושבת שהמצב שלנו כל כך גרוע שאין יותר לאן לרדת.
היה לנו יותר מזל משכל, זה היה יכול להיות הרבה הרבה יותר גרוע.
צה"ל אומנם ביצע מהלכים מדהימים והפגין כוח אדיר, אבל לכל מי שתהה לעצמו, במלחמה הזאת הפסדנו ובכנות את האצבע המאשימה אני מכוונת לממשלה הכי חסרת תועלת שראינו מאז קום המדינה.

--------------------
♣ לא קוראים לי אני באה לבד ♣ דברים לשעבר ♣

"הוודאות שנפסיד במאבק, לא תמנע מאיתנו לתמוך בעניין שבעינינו הוא צודק."

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 18:55 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

יש הרבה מקומות להפנות את האשמה, לא רק לממשלה. אנשים כל כך מנותקים מהשנאה לממשלה הזאת שלא יכולים לראות את התמונה הגדולה יותר.
איפה חמאס שהתחילו את 7.10 , איפה איראן שהתחילה התקפה בלילה. הממשלה מגררת אחרי אירועים שאין לנו ברירה אלא להילחם בהם. אבל האשמה הכי גדולה מופנית כלפי האויבים שלנו, הרבה לפני הממשלה הכושלת שלנו

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 19:46 PM
צטט הודעה

Just feel the rock
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 6960
משתמש מספר: 86358

לי היה מאוד מפחיד אתמול בלילה
ההורים שלי העירו אותי באמצע הלילה ואמרו לי לעבור לישון בממד
ולא הצלחתי להירדם מעצם העובדה שהמצב עד כדי כך גרוע שאני צריכה לישון בממד, כי באזור שאני גרה בדרך כלל אצלנו גם אם המצב ממש לא טוב אז בדרך כלל אין באזור הזה כלום אבל כן היה (אני גרה באזור ליד בין גליל עליון לגליל תחתון משהו כזה)
אבל כן אפשר לומר שהפעם היינו מוכנים לזה כי עובדה שאת רוב הטילים כיפת ברזל יירטה (שזה די מרשים כי זה מלא טילים) חוץ מכמה בודדים ואף אחד לא נפגע

וברור שצריך להאשים את האויבים שלנו לפני שמאשימים את הממשלה, אבל כן צריך להאשים את הממשלה כי אי אפשר לומר שזאת ממשלה טובה.

--------------------
Shoham•she\they\•live in her own world
User Posted Image

I'm running with my paws, I'm breaking all the laws
Whan your an animel, it's super magical
🐾

✨Genshin impact ✨
✨ lynx, cayote and bat Therian ✨
✨The owl house✨
✨ Hazbin hotel✨
✨ Adventure time✨
"Us weirdos got to stick together"

מיאו.

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 21:55 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

מצטערת לשמוע על הלילה שעברת. לי היה פיצוץ ליד הבית, מבינה לחלוטין את הלחץ.
יש בעיה קטנה במדינה ועל כל דבר שקורה ישר מאשימים את הממשלה ואת ביבי. "אתה הראש אתה אשם". ברור שנאשים קודם את ביבי. אבל הפלסטינאצים הם האחרונים שאנחנו נוזפים בהם, מה זה הדבר הדפוק הזה?

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 22:01 PM
צטט הודעה

something's in the air right now

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 499872187
משתמש מספר: 75997

QUOTE (I Love Fall Out Boy @ Apr 14 2024, 18:55 PM)
יש הרבה מקומות להפנות את האשמה, לא רק לממשלה. אנשים כל כך מנותקים מהשנאה לממשלה הזאת שלא יכולים לראות את התמונה הגדולה יותר.
איפה חמאס שהתחילו את 7.10 , איפה איראן שהתחילה התקפה בלילה. הממשלה מגררת אחרי אירועים שאין לנו ברירה אלא להילחם בהם. אבל האשמה הכי גדולה מופנית כלפי האויבים שלנו, הרבה לפני הממשלה הכושלת שלנו

כן אבל במקום להגיד "הם הרביצו לנו קודם" ולהרגיש שבגלל שהם תקפו אותנו (על משהו שאנחנו בטמטום עשינו להם) יש לנו זכות צודקת לתקוף אותם, אולי כדאי לחשוב קודם על התוצאות של תקיפה כלפי איראן. כי האם זה מה שחסר לנו עכשיו, כטבמים באמצע הלילה? והרי זה קודם כל האזרחים נפגעים מזה, כי כידוע ראש הממשלה של המדינה שלנו בורח לבונקר כשמאיימים על העם שלו עם טילים.

--------------------

אן 🍦 לשעבר 🍦 מוזיקה 🍦 גלידה

"?Did you mean what you said, or did you just say it because the world was ending"
User Posted Image
טכנית

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 22:35 PM
צטט הודעה

אל בדימוס
**

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 12351
מגדר:male
משתמש מספר: 85969

אני חושב שמה שקרה היה פשוט הפגנת עוצמת ההגנה הישראלית.
כל כך הרבה מדינות עזרו לנו , ועוד יותר הביעו תמיכה. איראן במצב עלוב עד מעורר רחמים, כשהם מוכרחים להגיב כדי לשמור על הכבוד שלהם, נזהרים מאוד ומבקשים מארצות הברית לא להתערב, וכל הזמן "הולכים על זכוכיות".
כשה"מתקפה" שהם מאיימים כבר שבועיים שהם יתנו לנו בראש פשוט הלכה לעזאזל, שתי פגיעות באום אל פאחם ואצל הבדואים ופגיעה בקטנה בבסיס.
אני מרגיש שהאיראנים הושפלו גם בלי שנתקוף חזרה, אם כי אני תומך בתקיפה.
מצדיע לכוחות הביטחון, לממשלה, ולכל העם. זה המדינה שלי! גאה בכם.

--------------------
נמות בדמנציה בעוני. כולנו בלי שווי או שוני. (ככה אומרים נכון? אנל-) כי לא עשינו שום דבר. אין לנו פנסיה כבר.

---------
פורסם ב: Apr 14 2024, 23:57 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 1768
מגדר:male
משתמש מספר: 71138

QUOTE (I Love Fall Out Boy @ Apr 14 2024, 17:55 PM)

ברור שהאצבע המאשימה מופנית קודם כל כלפי האויבים.
אבל מי הזרים כסף לחמאס ונתן לו להתעצם?
מי היה ראש ממשלה 15 שנה.?

--------------------
ארן יגארררררררררר

---------
פורסם ב: Apr 15 2024, 01:14 AM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

QUOTE (august @ Apr 14 2024, 22:01 PM)
כן אבל במקום להגיד "הם הרביצו לנו קודם" ולהרגיש שבגלל שהם תקפו אותנו (על משהו שאנחנו בטמטום עשינו להם) יש לנו זכות צודקת לתקוף אותם, אולי כדאי לחשוב קודם על התוצאות של תקיפה כלפי איראן. כי האם זה מה שחסר לנו עכשיו, כטבמים באמצע הלילה? והרי זה קודם כל האזרחים נפגעים מזה, כי כידוע ראש הממשלה של המדינה שלנו בורח לבונקר כשמאיימים על העם שלו עם טילים.

זה יגבה מחיר לא פשוט, אבל רוב אזרחי ישראל מוכנים לשלם אותו. כמו במלחמה בעזה, רוצים ללכת עד הסוף.

ברור שהאצבע המאשימה מופנית קודם כל כלפי האויבים.
אבל מי הזרים כסף לחמאס ונתן לו להתעצם?
מי היה ראש ממשלה 15 שנה.?

שוב, כמו שאמרתי בדיונים קודמים, אני לא ביביסטית ולדעתי ביבי שמאלן.
אין ספק שיש את מי להאשים, אבל אתם מתנהגים כאילו ביבי הוא האשם היחיד. תתחילו לפתוח את הראש שלכם ולהבין שאנחנו כבר מזמן לא בסיסמאות של "רק לא ביבי" ויש לנו פה מצבי חירום קשים מאוד.

אני חושב שמה שקרה היה פשוט הפגנת עוצמת ההגנה הישראלית.
כל כך הרבה מדינות עזרו לנו , ועוד יותר הביעו תמיכה. איראן במצב עלוב עד מעורר רחמים, כשהם מוכרחים להגיב כדי לשמור על הכבוד שלהם, נזהרים מאוד ומבקשים מארצות הברית לא להתערב, וכל הזמן "הולכים על זכוכיות".
כשה"מתקפה" שהם מאיימים כבר שבועיים שהם יתנו לנו בראש פשוט הלכה לעזאזל, שתי פגיעות באום אל פאחם ואצל הבדואים ופגיעה בקטנה בבסיס.
אני מרגיש שהאיראנים הושפלו גם בלי שנתקוף חזרה, אם כי אני תומך בתקיפה.
מצדיע לכוחות הביטחון, לממשלה, ולכל העם. זה המדינה שלי! גאה בכם.

הללויה, אח יקר אנחנו בדרך לניצחון מוחץ.
עוד מעט כולנו נחגוג בגוש קטיף הישראלי ונצפה על חורבות איראן המפורקת.
יתברך שמו, מלך מלכי המלכים לעולם ועד.

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007