האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || לבי וחורים שחורים אחרים
פורסם ב: Jul 12 2020, 18:34 PM
צטט הודעה

Some infinities are bigger than other infinities

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1
מגדר:female
משתמש מספר: 71424
חפצי המשתמש: צפה

*אזהרה: הספר מכיל טריגר להתאבדות.
User Posted Image

"אני אהיה חזקה יותר מהעצב שלי."
- אזל, יום ראשון, 31 במרץ, עמוד 237.
עוד 7 ימים.

שם הספר: לבי וחורים שחורים אחרים / My Heart and Other Black Holes

שם הסופר: יסמין ורגה / Jasmine Warga

שנת הוצאה: שנת 2017 (בארץ) / שנת 2015 (ארצות הברית)

גוף הוצאה: הכורסא (בארץ) / HarperCollins (בארצות הברית)

ארץ ושפת מקור: ארצות הברית, אנגלית

שם המתרגמת: סיגל גפן

ז'אנר: רומן, סיפורת עכשווית

תקציר העלילה

תקציר מגב הספר:

אָזֵל, נערה חובבת פיזיקה, מתכננת בכפייתיות את מותה שלה. יש לה רק בעיה אחת: היא לא משוכנעת שיש לה אומץ לעשות את זה לבד.
ברגע שהיא מגלה אתר אינטרנט ובו מדור שנקרא "שותפים להתאבדות", אָזֵל משוכנעת שמצאה את הפתרון לבעיה. היא מתחברת לנער בשם רומן, שטרגדיה משפחתית רודפת אותו ומחפש גם הוא שותף לביצוע המעשה.
אולם ככל שמערכת היחסים ביניהם מתפתחת וברית ההתאבדות נעשית מוחשית יותר, אָזֵל מתחילה לתהות אם היא באמת ובתמים רוצה בזה. כעת עליה להחליט אם לבחור במוות המיוחל או בניסיון לשכנע את רומן להמשיך לחיות ולממש יחד את האנרגיה הפוטנציאלית הגלומה בהם.

תקציר שנכתב ע"י המשתמש:

טעות מהעבר שנבעה מזעם רודפת את אזל ליילה סארן. כשמוסיפים לזה גם את זה שהיא חובבת גדולה של פיזיקה, היא בודדה והמשפחה שלה מתפרקת, החיים הופכים להיות קשים מנשוא.
עם כל יום שעובר היא מבינה שעדיף לעולם בלעדיה, והיא מחליטה לשים לזה קץ, אבל לא לבדה.
היא פוגשת את רומן פרנקלין, ונראה שהוא הבחור המקובל האולטימטיבי. אך מה נמצא מתחת למעטפת הזאת? איך טעויות העבר משפיעות על החיים? כמה רחוק ניתן ללכת כדי להיעלם? האם שווה לעשות מעשים כל כך קיצוניים? מה קורה כשמוסיפים קצת תקווה לעסק?
מה קורה כשהכול מתהפך?

חוות הדעת שלי

קודם כול, אני אתחיל מהדברים הטובים שיש בספר, ויש הרבה.
קל מאוד להתחבר לספר, וזה מצוין. הוא מדבר על התמודדות יומיומית עם משהו כל כך קשה, ועם זאת, לצערי, הוא קורה לרבים מאיתנו. הוא מדבר על ייאוש. על חוסר תקווה. על הרגשה שעדיף לעולם בלעדיך.
הספר מראה שתי נקודות מבט: אחת חיובית והשנייה שלילית. בהתחלה נקודת המבט היא שלילית לגמרי. אזל כל הזמן מתעסקת במחשבות של אני לא מספיק טובה, עדיף לעולם בלעדיי, (תחילת ספויילר)אני אהפוך לאבא שלי, תמיד אמרו לנו שאנחנו דומים, אז אני בטוח אהיה כמוהו, אני בטוח מסוגלת לרצוח כמוהו(סוף ספויילר) ועוד.
בתחילת הספר היא עסקה בתכנון המוות שלה באופן כפייתי. זה כל מה שהיא חשבה עליו. (תחילת ספויילר)אפילו בזמן עבודתה ב"טאקר פתרונות שיווק" היא התעסקה בזה במקום לעבוד. היא נהגה להעניק לעצמה הפסקות רק כדי לגלוש באתר "מעברים חלקים" (האתר העוסק בתכנון התאבדויות, ובו יש את המדור "שותפים להתאבדות", אשר בו מצאה את רומן).(סוף ספויילר)
גם אחרי שהיא הכירה את רומן היא המשיכה לחשוב על כך באופן כפייתי והתעקשה על כך שהיא לא משתפנת. בנוסף, היא תמיד הייתה נחושה בהחלטה שלה. היא לא ממש העלתה בדעתה לחזור בה.
(תחילת ספויילר)אבל, לקראת סוף הספר נקודת המבט שלה השתנתה. בזכות ציור אחד שרומן צייר, ציור בו היא נראית מלאת תקווה, היא החליטה שזה נכון. היא באמת מלאת תקווה. היא החליטה לחזור בה ולחשוב על כל הדברים הטובים בחיים שלה. בנוסף, היא החליטה לשכנע גם את רומן.(סוף ספויילר)
בהחלט אהבתי את שתי נקודות המבט הללו. הן מנוגדות וזה מקסים. לדעתי, אפשר ללמוד מהן המון. למשל, הדברים יכולים להשתנות כאשר נקודת המבט משתנה, אפילו במעט.
אני אוהבת את (תחילת ספויילר)השינוי שרומן חולל אצל אזל. הוא עזר לה לראות את עצמה כפי שהוא רואה אותה, מלאת תקווה. אני באמת ובתמים חושבת שאת השינוי שאזל עוברת בינה לבין עצמה ניתן לראות בצורה מוחשית בהרבה רק מן הנקודה בה רומן צליח להפיך בה תקווה. שמתי לב לדבר נוסף שהוא אמר לה: בהתחלה, כאשר רומן מבקש מאזל לספר לו משהו שאיש אינו יודע עליה, היא אומרת שהיא לא מסוגלת לישון עם גרביים, אבל בקמפינג שלהם היא נרדמה עם גרביים.
זה אולי נראה חסר חשיבות, אבל בעיניי זה לא חסר חשיבות כיוון שהוא בעצם מראה לה שהיא יכולה להשתנות.
(סוף ספויילר)
אפשר ללמוד המון מהספר הזה, ולדעתי הוא צריך להיות ספר חובה לחטיבה/תיכון. אולי הוא נראה אובדני ודכאוני מדי, אבל חשוב שנערים ונערות יבינו יכילו את המסר הזה. בנוסף, יש המון נערים ונערות שמתמודדים ומתמודדות עם תחושות כמו של אזל ורומן, וכדאי שהם ילמדו שאפשר לחולל שינוי. התאבדות או כל פגיעה אחרת בגוף או בנפש היא אף פעם לא הפתרון.
למרות שזה באמת ספר מדהים, שום דבר אינו מושלם, ויש לי כמה הערות:
1. יש יותר מדי נקודות. זה ספר, לא פיקצר אנגסטי. אני מסכימה שזה ספר דרמטי והרבה פעמים הנקודות מוסיפות לאפקט הדרמטי, אבל לפעמים זה יותר מדי כבר ותקוע.
2. הנושא של סגירת המעגל. כל הספר עוסק בסגירות מעגל והדבר היווה עבורי השראה במובנים רבים, הן באופן אישי והן באופן כללי. (תחילת ספויילר)אזל מוכרחה לראות את אביה בפעם האחרונה, העובדה שרומן רצה להתאבד ב-7 לאפריל ובאמצעות טביעה (כמו אחותו, מאדיסון, שמתה), הביקור של אזל בגן החיות כחלק מן העבודה בפיזיקה, הבילוי של רומן ואזל ביריד האביב השנתי ועוד.(סוף ספויילר) מפריע לי שבסוף (תחילת ספויילר)לא הייתה סגירת מעגל משמעותית. הספר ללא ספק תם בנימה אופטימית ורומן אכן לא הצליח להתאבד, אבל אנו לא זוכים לקרוא שהוא הבריא מניסיון ההתאבדות והוא ואזל נסעו לאוקיינוס על מנת להגשים את חלומו.(סוף ספויילר) לי, באופן אישי, זה די מאכזב.
זהו. חוץ מהערות הקטנות והבאמת שוליות הללו, אין משהו משמעותי שהפריע לי.
זה ספר מדהים! אני ממליצה בחום לקרוא אותו!

אחר

מקור ההשראה של הסופרת:
לדברי הסופרת, היא התחילה לכתוב את הספר בינואר 2013, לאחר מותו של אחד מחבריה הקרובים ביותר. היא מספרת שמצאה את עצמה במקום אפל מאוד, והעבודה על המיזם הזה הייתה, בחלקה, דרכה להתמודד עם הרגשות האלה. בעבורה, "לבי וחורים שחורים אחרים" היה תמיד סיפור על אנשים שמבינים אותך, את כל כולך, אפילו את החלקים המפחידים ביותר והמשונים ביותר שבך.
לדבריה, זהו סיפור על אותם אנשים שמופיעים בחייך ברגע הכי לא צפוי, בדרכים הכי מוזרות, ומשנים את הכול; על החשיבות שבלתת לאנשים האלה להיכנס, שבלהיפתח אליהם; על אותם אנשים בחיים שלך שעוזרים לך לראות את עצמך בצורה שונה; ועל כוחו האמיתי של הקשר האנושי.
יש לציין שב"הערת המחברת" בסוף הספר, הסופרת מציינת בקשה לאלו מקוראיה שיתכן ומתמודדים עם רגשות דומים לאלו של אזל ושל רומן: היא מבקשת שידעו שלא משנה עד כמה הם מרגישים אבודים, לעולם אינם לבד. היא מפצירה בקוראיה שבמידה והם סובלים ממחשבות אובדניות, עליהם לטפל בהן כבמקרה חירום רפואי, לבקש עזרה ולדבר עם מישהו.

מידע על הסופרת:
יסמין וַרְגָה גדלה בפרברי סינסינטי, אוהיו. לפני שנעשתה סופרת במשרה מלאה עבדה זמן קצר כמורה למדעים. זהו רומן הביכורים שלה.

עיבוד לסרטים:
הספר יעובד בקרוב לסרט על ידי אולפני פארמונט.

דמויות ראשיות:
בעיקרון אזל, אבל גם רומן הוא דמות ראשית. ללא ספק.

שיפים:
רומן ואזל, ג'ורג'יה וטיילר, רומן וקילי, רומן וסוזי ועוד.

פרטים נוספים על הספר:
לבי וחורים שחורים אחרים הוא רומן מרהיב ומרגש שמציג קול חדש ויוצא מגדר הרגיל בספרות הפופולרית. הספר רואה אור בימים אלה ביותר מ-20 מדינות ברחבי העולם והוא יעובד בקרוב לסרט על ידי אולפני פארמונט. הוא רב מכר בינלאומי. מספר העמודים שלו הוא 272.

תמונות:

ציטוטים:

במוזיקה, בייחוד במוזיקה קלאסית, ובעיקר ברקוויאם של מוצרט ברה מינור, יש אנרגיה קינטית. אם מקשיבים בתשומת לב מספקת, אפשר לשמוע את קשת הכינור רוטטת על המיתרים, מוכנה להצית את הצלילים. לעורר אותם לפעולה. וברגע שהצלילים כבר באוויר הם מתנגשים זה בזה. הם מתיזים ניצוצות. הם מתפרצים.

אני מבלה הרבה זמן בתהייה איך מרגישים כשמתים. איך המוות נשמע. אם אני אתפרץ כמו הצלילים ההם, אפלוט זעקות כאב אחרונות ואז אשתתק לנצח. או שאהפוך לרעש סטטי ערפילי שבקושי נמצא שם, אלא אם כן מאמצים את האוזניים.

המקצוע היחיד שאני באמת אוהבת הוא פיזיקה. [...] לדעתי זה השיעור היחיד שבו אני יכולה לקבל תשובות לשאלות שלי. מגיל צעיר הייתי מרותקת לאופן שבו דברים עובדים.

אני כבר לא יכולה לחכות עד שלא אהיה פה עוד.

אני מנסה לדמיין את האנרגיה הפוטנציאלית שלי מומרת לאנרגיה קינטית שמומרת לשום-כלום. בעודי מהמהמת את הרקוויאם של מוצרט, אני תוהה איזו מין הרגשה תהיה לי כשכל האורות יכבו והכול יהיה שקט לנצח נצחים. אני לא יודעת אם זה יכאב, אם ברגעים האחרונים אני אהיה מפוחדת, אבל כל מה שאני יכולה לקוות לו הוא שזה ייגמר מהר. שזה יהיה שלו. שזה יהיה קבוע.
שבעה באפריל, אני חושבת לעצמי. קרוב מספיק.

העיניים שלהם חורכות לי את העור כמו העיניים חברי לכיתה - הן משתוקקות לחשוף את הסודות שלי, לראות מה קורה לי בפנים. עיניו של פרוזןרובוט רכות וסבלניות. הוא יודע מה ימצא אם יחטט עמוק יותר. לא בוער לו להפוך לי את הקרביים. הוא מבין שאין שום דבר מיוחד בריקנות, אין שום דבר מעניין בדיכאון.
אני אוזרת אומץ כדי להרים אליו את המבט. הוא מעניק לי חיוך קלוש, ואני די משוכנעת שמצאתי את השותף שלי להתאבדות.

לראשונה אני באמת יכולה לראות את זה. פרוזןרובוט לא משחק משחקים; פרוזןרובוט רוצה למות.
גם בתוכו מתגוררת התולעת השחורה.

אסור לך למות בלעדיי.

תני אותו למי שנראה לך שהכי זקוק לו, מי שייראה לך הכי בודד.

"את יודעת מה מבלבל?"
אני מהנהנת אליו כדי לרמוז לו להמשיך לדבר.
"לראות אותך כל כך שמחה כשאת חושבת חושבת על מדע. זה מעורר בי מין... שמחה."

הוא כבר לא הבן האדם שאני רוצה למות איתו.

"לא, אני חושבת שאת משוגעת בדרך שונה לחלוטין. בדרך מקסימה."

--------------------
One boy grew up different from the rest
Without the insides of his chest
He didn't know how he was blessed
All the little girls thought it a blast
To shake his body really fast
To see the impact never last

"Some said "Poor boy
"Some said "Lucky man

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 12 2020, 19:42 PM
צטט הודעה

מה לא פורים היום?

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 4018
משתמש מספר: 72479

יופי של סיקור על יופי של ספר....🙃🙃

--------------------
אמ קיי, דארלינג ~ היא\את
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 12 2020, 21:53 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2550
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

וואו סיקור יפה D:
אני קראתי כמה שהעזתי כי אני רוצה לקרוא את הספר ולא עשיתי את זה עדיין, אבל זה באמת סיקור יפה ומושקע ורואים שת אוהבת את הספר (במיוחד שיש מאה שורות בדעה האישית על כמה שהוא טוב ורק ארבע על כמה שהוא רע).
שימי לב רק שיש לך בעיה בקוד בתקציר. כדאי שתתקני ^^
אל תשכחי לקשר לאשכול המבצעים בשביל לקבל את התגמול שלך D:
נוסף ללינקייה

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 3 2020, 04:11 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

סיקור מקסים, אך יש לי כמה הערות.
יכול להיות שזו רק אני וזה בגלל השעה, אבל זה מרגיש לי שאת המידע הראשוני שלמעלה הגדלת קצת. גם אם לא, אני מציעה לך להצמיד את השורות שלמעלה, לי אישית זה נראה קצת מוזר.
את התמונות, למעשה, הייתי ממליצה לך לשים עם כל קטגוריה. את לא חייבת, אבל לדעתי זה קצת לא אסתטי כשזה ככה, בקישורים, אחד אחרי השני. אני אישית הייתי שמה תמונה על כל קטגוריה, שייראה יותר אסתטי.
בכל מקרה, זה סיקור מקסים ומאוד מושקע.
אני אישית קראתי רק את התקצירים ולא את הדעה האישית, כי אני צקת חששתי שיהיה טריגר...
אבל, שוב, זה נראה סיקור מצוין. אולי לא קראתי את כולו, אבל הוא בהחלט נראה טוב.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007