האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (8) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

רצח רבין|| דיון
פורסם ב: Dec 26 2023, 18:36 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 9806229
מגדר:male
משתמש מספר: 84224
חפצי המשתמש: צפה

היי לכולם
בואו נתחיל באמירה הזאת. הקם להורגך השכם להורגו. מי שלא הבין למה אני מתכוונת יגלה בהמשך.
עכשיו. למה שיקדישו יום שלם בשביל ראש ממשלה? זה לא הגיוני. באותה מידה לא הקדישו אף יום למשה רבנו. שהוא היה המנהיג.
למה לעשות לראש ממשלה, כשלפניו היה ליטרלי את מי ששחרר אותנו? זה ממש לא הגיוני. יום שמוקדש לרצח רבין שבו מזכירים שהרצח שלו היה נוראי והרצח שלו היה דתי זה גם פוגע בתרבות הישראלית וגם בדתיים בפרט. ובהכללה גסה של דתפובים מגעילים. ועכשיו נגש לעניין השני. למה שנקדיש יום לרוצח? רוצח יהודי שרצח ופינה ועינה אלפי אנשים בגלל שהוא חשב שלתת רכוש של אנשים ושטח. זה סביר, ועוד לתת את זה לאויב?? זה לא פחות מרוצח. אסון אוסלו היה נוראי. ואלפי אנשים נאלצו לעזוב את הבתים שלהם כדי שינתנו לחלאות שרצחו את חברים שלהם. רבין גם נתן נשק לרוצחים. מה שהופך אותו לשותף לפשע.
אז למה שיהיה יום לפטירתו?? לדעתי אולי הרצח היה מתבקש. מבחינה של טוב לעם. לא מבחינה של רצח.
חידוד: מה הקונצפט של היום הזה?

דיון נעים:)

ואוו הולכים לצרוח עליי..

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 26 2023, 21:49 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 1329
משתמש מספר: 86219

QUOTE (Midgarðsormr @ Dec 26 2023, 17:36 PM)
"זה גם פוגע בתרבות הישראלית וגם בדתיים בפרט. ובהכללה גסה של דתפובים מגעילים."

אני לא בטוח במסקנה הזאת. מי אמר שזה גורם להכללה כזאת?
וגם א"כ, למה זה פוגע בכלל התרבות הישראלית?

וויקיפדיה: "רצח הוא פשע של הריגת אדם אחר מתוך מודעות וללא הצדקה, בעיקר כאשר ההריגה מלווה בכוונת זדון."
בנוגע לענייננו אני כן חושב שיש קצת קצת אמת בטענה של הגירוש. לא מצדיק אותו בכלל. אבל אני בהחלט יכול להבין אדם שטוען אחרת. לגבי נתינת נשקים, אני לא כ"כ בקי בסוגיא. אבל כמדומני הוא חשה שהוא מקים להם משטרה כלשהי או משהו כזה, לא???

--------------------
יהודה | בן 16 | פרפקטציוניסט
| נגרות

שלמות - כי למה להתפשר על פחות?
צמחונות - "הרצחת וגם אכלת"?
רציונאליות - כי למה להיות דביל?

https://hportal.co.il/index.php?act=fanfict...4484&showchap=2

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 21:52 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (למה העולם לא מושלם??? @ Dec 26 2023, 21:49 PM)
אני לא בטוח במסקנה הזאת. מי אמר שזה גורם להכללה כזאת?
וגם א"כ, למה זה פוגע בכלל התרבות הישראלית?

וויקיפדיה: "רצח הוא פשע של הריגת אדם אחר מתוך מודעות וללא הצדקה, בעיקר כאשר ההריגה מלווה בכוונת זדון."
בנוגע לענייננו אני כן חושב שיש קצת קצת אמת בטענה של הגירוש. לא מצדיק אותו בכלל. אבל אני בהחלט יכול להבין אדם שטוען אחרת. לגבי נתינת נשקים, אני לא כ"כ בקי בסוגיא. אבל כמדומני הוא חשה שהוא מקים להם משטרה כלשהי או משהו כזה, לא???

אתה יודע כמה אנשים שבעד רבין אמרו לי ש"הוא לבש כיפה אז זה בהכרח אומר משהו" ?

ברגע שמחשיבים בן אדם לא טוב בתור חלק מהימים בשנה שלנו זה הורס את התרבות כן

אפילו אם כן. זה רצח המונים.

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 22:10 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

QUOTE (Midgarðsormr @ Dec 26 2023, 20:52 PM)
אתה יודע כמה אנשים שבעד רבין אמרו לי ש"הוא לבש כיפה אז זה בהכרח אומר משהו" ?

קודם כל לא ידעתי את זה. אני עדיין חושב שצריך בירור יותר מעמיק אם זה רק חלק קטן מהאוכלוסיה.

למה זה הורס את התרבות?? עדיין לא הבנתי.

--------------------
| נגרות

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 22:20 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 9955676
משתמש מספר: 81871

טוב.. אני לא ישקר בהתחלה הדיון הזה עצבן אותי, אבל אז הבנתי שיש כמה נקודות להבהיר
למה רבין נתן נשק לערבים?
2 סיבות ברורות מוצדקות וגאוניות, הראשונה היא כמובן הסכם השלום אבל על זה לא בדיוק הדיון, אני אישית מסכים לחלוטין ותומך בהבאת נשק תמורת הסכם שלום.
הסיבה השנייה היא לתת נשק לערבים בלי הסכם שלום, המטרה של זה הייתה שהם יבנו להם מדינה, יותר טוב לנו שיעופו מכאן, לא צריך לשלם להם הכל, שיהיו עצמאיים ויעזבו אותנו בשקט, בנוסף כל העולם כועס עלינו כי אנחנו "הורגים חפים מפשע" למה? כי להם אין מדינה, הם נמצאים בהשגחתנו, בין נרצה את זה ובין שלא ובמידה ותהיה להם מדינה נוכל לתקוף אותם או להחזיר מלחמה בלי שיהיה לנו את הנטל הזה, נקודה למחשבה (נ.ב ניסחתי את זה ממש גרוע כי אני אחרי יום עמוס)

בקשר לרצח שלו, אפשר להסכים על דבר אחד, לא משנה כלום אסור להרוג אדם זה זוועתי ובמינימום זה כתוב בעשרת הדברות

אה וואי שכחתי להוסיף את זה אני ככ עייףףף-
רבין עשה את זה (להביא את השטחים) לערבים בשביל הסכם השלום, יש שיראו בזה דבר רע ויש שיראו בזה דבר טוב. בקשר להחזרה של חצי האי סיני, עשה לנו רק טוב.

--------------------
ניתאי🐖רייבנ🐖בובספוגג🐖הנהלת הפורומים
User Posted Image

אם תלחצו פה תקבלו אזהרה!

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:03 PM
צטט הודעה

I said I love The Smiths

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 46707
מגדר:female
משתמש מספר: 75011

קודם כל אני חייבת להגיד - אני אומנם הייתי יו״שית רוב חיי אבל גדלתי בבית מרכז-שמאלני, עם השנים המשפחה שלי נהייתה יותר ויותר ימנית, ואני באופן אישי יותר מזדהה עם ערכי הימין. אבל זה לא העניין. הנקודה היא שבתקופת רבין המשפחה שלי, לפחות צד אחד שלה, תמך בשמאל הישראלי
ההורים שלי אומרים שלא משנה כמה אנשים שהם הכירו שנאו את רבין - אף אחד לא האמין שמישהו ירצח אותו. צר לי להגיד לך את זה אבל רצח זה רצח. תגיד על רבין מה שאתה רוצה - בוגד, שמאלני, עוכר ישראל וכו׳, שום דבר מזה לא הצדיק רצח.
אני אישית לא דתייה, אני שומרת מסורת ובצורה מאוד חלקית, אבל גדלתי באזור יחסית דתי שחינך אותי שרצח רבין זה אחד המקרים הכי מזעזעים שהיו במדינת ישראל. ואני בתור ילדה לא חשבתי שיש משהו יותר גרוע מיהודי שרוצח יהודי. ואני עד היום חושבת ככה.
השימוש בתחילת הדיון במשפט הבא להורגך השכם להורגו כ״כ שגוי. נכון, הסכמי אוסלו גררו איתם לא מעט פיגועי טרור ואפילו סיכנו את המדינה. זה אולי יפתיע חלקכם אבל הם עשו רע גם לערבים (להזכיר לכם את ברוך גולדשטיין??). ונכון שרבין לא היה ראש ממשלה כזה טהור והאמת, שאם הייתי חיה באותה תקופה, כנראה הייתי מגנה כל דבר שהוא עושה. אבל בכל זאת, זה לא מצדיק רצח וזה לא ההגדרה של ״הבא להורגך השכם להורגו״. אני חושבת שרבין היה צריך להתפטר אחרי כל הפיגועים בתקופת אוסלו, זה כן. אני לא חושבת שהוא היה צריך להירצח. זה כמו שאני לא חושבת שאריק שרון או גולדה היו צריכים להירצח אחרי ההתנקות ויום כיפור, או כמו שאני לא חושבת שביבי חס וחלילה צריך להירצח אחרי המלחמה הזאת (למרות שכן, אני מאוד מקווה בשבילו שיתפטר אחרי המלחמה)
ולמה עושים יום לזכרו? - יש דעות שנויות במחלקות לגבי אם הוא היה איש טוב או לא, אבל בסופו של דבר, הכוונה להביא את השלום הייתה טובה. כולנו מסכימים ששלום תמיד יהיה עדיף ממלחמה, אף אחד לא אוהב מלחמות, ורבין הגיע לתובנה הזאת ובגלל זה הוא התחיל את הסכמי אוסלו. הוא בטח לא רוצה שהאנשים שלו ימותו, אני לא חושבת שבן אדם שרוצה שלום רוצה שמישהו מהצד שלו ימות (זה שהוא לא עשה עם זה כלום זה משהו אחר ואני כבר אמרתי מקודם שאם הייתי חיה באותה תקופה הייתי מגנה את זה). העצרת בה רבין נרצח הייתה עצרת של תמיכה בשלום ומניעת אלימות. זה נראה למישהו הגיוני לבצע רצח פוליטי בעצרת שאומרת שמגנה אלימות? כל הרעיון מאחורי הסכמי אוסלו זה שיום אחד לא יהיו מלחמות, אלימות, טרור וכו׳, למה לבצע טרור זה מה שיעצור את כל אלו? הטרור בארץ לא הפסיק אחרי שרבין נרצח, הוא ממשיך עד היום. היום לזכר רבין נועד להזכיר את הערכים החיוביים שרבין ניסה לקדם, למרות כל הדברים הלא טובים שהוא עשה.
לגבי הטענה של הדתופוביה, איבדת אותי. אף אחד לא מאשים את הקהילה הדתית. להפך, אותי תמיד לימדו להגיד שיגאל אמיר לא היה דתי ואפילו לא יהודי, כי יהודי לא רוצח יהודי. חבל לי שאנשים משתמשים בשנאה כלפי דתיים. הקהילה הדתית בארץ מקסימה ואני לא חושבת שצריך לקשר בינה לבין מקרים נדירים מאוד כמו זה של יגאל אמיר.

--------------------
בס״ד

אני רומי ואני אוהבת את גרנט ועוד דברים ובעיקר את גרנט
User Posted Image

״he tasted like cigarettes and sunburn״

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:07 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

אני לא חושב שהיום הזה נועד להזכיר את הערכים החיוביים שהוא ניסה לקדם, אלא יותר את הפשע שברצח ראש ממשלה חף מפשע. (או לפחות פשע שקשור בקשר לרצח), אבל עם כל השאר אני בגדול מסכים.

--------------------
| נגרות

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:09 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

כן, זה די בדיוק למה היום הזה קיים...
אבל בלי קשר לא הבנתי על מה הדיון? היה טוב לרצוח את רבין או לא? רבין היה אדם רע או לא?

--------------------
User Posted Image

אם תלחצו פה תקבלו אזהרה!

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:20 PM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (patrick star @ Dec 26 2023, 22:20 PM)
טוב.. אני לא ישקר בהתחלה הדיון הזה עצבן אותי, אבל אז הבנתי שיש כמה נקודות להבהיר
למה רבין נתן נשק לערבים?
2 סיבות ברורות מוצדקות וגאוניות, הראשונה היא כמובן הסכם השלום אבל על זה לא בדיוק הדיון, אני אישית מסכים לחלוטין ותומך בהבאת נשק תמורת הסכם שלום.
הסיבה השנייה היא לתת נשק לערבים בלי הסכם שלום, המטרה של זה הייתה שהם יבנו להם מדינה, יותר טוב לנו שיעופו מכאן, לא צריך לשלם להם הכל, שיהיו עצמאיים ויעזבו אותנו בשקט, בנוסף כל העולם כועס עלינו כי אנחנו "הורגים חפים מפשע" למה? כי להם אין מדינה, הם נמצאים בהשגחתנו, בין נרצה את זה ובין שלא ובמידה ותהיה להם מדינה נוכל לתקוף אותם או להחזיר מלחמה בלי שיהיה לנו את הנטל הזה, נקודה למחשבה (נ.ב ניסחתי את זה ממש גרוע כי אני אחרי יום עמוס)

בקשר לרצח שלו, אפשר להסכים על דבר אחד, לא משנה כלום אסור להרוג אדם זה זוועתי ובמינימום זה כתוב בעשרת הדברות

אה וואי שכחתי להוסיף את זה אני ככ עייףףף-
רבין עשה את זה (להביא את השטחים) לערבים בשביל הסכם השלום, יש שיראו בזה דבר רע ויש שיראו בזה דבר טוב. בקשר להחזרה של חצי האי סיני, עשה לנו רק טוב.

רגע, זה די סותר. למה הם צריכים נשק אם אנחנו איתם בהסכם שלום והם מוגנים בתוכנו? דיס נוט מייק אני סאנס
ולעניין של הבלי הסכם שלום, זה כבר מטומטם. ברגע שנביא להם נשק הם יחסלו אותנו. זה כמו לתת לשודד שמאיים אליך, סכין. זה לא הגיוני. וגם הם בחיים לא יבנו מדינה. ניסינו וניסינו ותראו מה זה הניב. מלחמה\פיגועים\מוות בכללי. זה לא טוב. אז כן. בהקשר הזה הקם להורגך השכם להורגו זה מדויק לחלוטין. וכן. כולם רוצים שהם יעופו מכאן. אבל נוח להם פה. כל העולם כועס עלינו בגלל שהם בחזקתנו. מה שטוב להם ורע לנו. וכן. בהחלט אסור להרוג בן אדם. באותה מידה היה אסור להרוג את אייכמן, נכון? הממ
ורבין פינה אנשים מהפאקינג בתים שלהם רק כדי שלערבי מחמד שלו יהיה יותר שטח. ומה קורה שיש יותר שטח? יש יותר מקום לרצוח.. בסופו של דבר הוא גרם לנזק בלתי הפיך ועכשיו מתנחלים אמורים לסבול מזה. אז להקדיש לו יום??
ופרס החזיר את חצי האי סיני וזה היה גאוני מצידו. אוסלו היה מטומטם.

אלכס-
ברורר שרצח זה נוראי. אבל השאלה האם הוא היה צריך למות לטובת הכלל או שהאם הוא היה עדיין חיי. לרצוח זה נוראי. אבל האם זה היה מתבקש? לא הרציחה, עצם המוות?
ושאמרתי הקם להורגך השכם להורגו דיברתי על הפליסטינאים
ונקודה אחרונה-
ברוך גולשטין עשה את זה מתוך הגנה עצמית (ומעט שיגעון) והערבים עושים את זה כי זה ליטרלי חלק מהתרבות שלהם.
תקנו אותי אם אני טועה

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:31 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

בקשר לשורה הראשונה, מה?, לערבים שלא איתנו בהסכם שלום בשביל שהם יהיו+נשק למצרים בשבל שהם יהיו איתנו בהסכם שלום
לעניין של הבלי הסכם שלום, זה כבר מטומטם. ברגע שנביא להם נשק הם יחסלו אותנו. זה כמו לתת לשודד שמאיים אליך, סכין. זה לא הגיוני. וגם הם בחיים לא יבנו מדינה. ניסינו וניסינו ותראו מה זה הניב. מלחמה\פיגועים\מוות בכללי. זה לא טוב. אז כן. בהקשר הזה הקם להורגך השכם להורגו זה מדויק לחלוטין. וכן. כולם רוצים שהם יעופו מכאן. אבל נוח להם פה. כל העולם כועס עלינו בגלל שהם בחזקתנו.

לצערי אני חייב להגיד שאני מסכים, הגענו למצב שבלתי אפשרי לשנותו, באותו זמן עדיין האמינו שאפשר, עכשיו כבר לא, וחוץ מזה מה עם הרשות הפלסטינית? לא יודע כמה חקרת על זה אבל אנחנו ב"אחלה" קשר איתם, הבעיה היא ארגונים כמו החמאס שיוצאים מתוך הרשות הפלסטינית, עובדה שהרשות הפלסטינית לא שולטת בעזה.
ורבין פינה אנשים מהפאקינג בתים שלהם רק כדי שלערבי מחמד שלו יהיה יותר שטח. ומה קורה שיש יותר שטח? יש יותר מקום לרצוח.. בסופו של דבר הוא גרם לנזק בלתי הפיך ועכשיו מתנחלים אמורים לסבול מזה.

איזה יותר מקום לרצוח? ראית את עזה? הם אשכרה 2 מיליון איש! בתוך המקום הקטן הזה, עני וצפיפות נוראיים, מה לעשות במצב הזה? לבנות מנהרות, המנהרות שקיימות היום. דרך אגב עשיתי דיון על העסקת פלסטינים שמתקשר בדיוק לזה.

אז להקדיש לו יום??

היום הוא בגלל הדבר הנורא שקרה, לא משנה מה הוא עשה לרצוח ראש ממשלה? ועוד שיהודי ירצח אותי? כתוב בעשרת הדברות שאסור לרצוח נכון??

--------------------
User Posted Image

אם תלחצו פה תקבלו אזהרה!

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:31 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש

הם צריכים נשק לא רק כלפניו. נגיד למשטרה.

--------------------
| נגרות

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:34 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: פרופסורים
חרמשים: 47297
משתמש מספר: 82841

מה שאת אומרת כאן זה שאת יצחק רבין ז"ל, היו צריכים לרצוח. מה שאת אומרת, זה שאת בעד רצח. אדם שבעד לרצוח אנשים, הוא לא יותר גרוע מכל טרוריסט אחר.

מה שיצחק רבין ניסה לעשות, היה להביא שלום. רבין היה איש צנוע, שניסה בסך הכול להביא שלום עם עזה, ומטרתו העיקרית הייתה שלום עולמי. הוא חתם על הסכמי שלום עם מצרים ועם ירדן, ובזכותו ניצלו אלפי אנשים.
הרצח שלו היה אחד הדברים הכי מזעזעים שקראו בתולדות ישראל, ויגאל אמיר יימח שמו וזכרו עשה מעשה נורא, והרג את האדם שהביא הכי הרבה שלום על מדינת ישראל.

אני רוצה לשתף אתכם בתמונה שתמיד השפיעה עליי, ותמיד הזכירה לי כמה רצח רבין היה נורא:
https://i.postimg.cc/TwXy06gd/The-Song-For-Peace.png
אתם יודעים מה זה? זה הדף, עם מילות השיר "שיר לשלום", שרבין החזיק בעת שרצחו אותו! ואתם יודעים מה זה הצבע האדום שעל הדף? זה הדם של רבין! הדם של רבין, מטיל כתם על השיר לשלום. בגלל מותו של רבין, לא השגנו שלום.

רבין היה ראש הממשלה הכי הגון והכי ישר שראתה מדינת ישראל, וגם אם היו לו טעויות אלה היו טעויות בלבד ולא ניסיונות לפגוע. הוא היה איש חכם, שניסה להגיע לפשרות, והיה מוכן לתת הכול בשביל שלום.

לגבי הסכמי אוסלו: הסכמי אוסלו היה הניסיון הכי קרוב בינתיים לשלום עם הפלסטינים. ההסכמים היו עם אש"ף, ולא עם החמאס - והחמאס היו אלה שעשו את הפיגועים. הפיגועים היו דבר נורא, אך דבר שנעשה כתגובת נגד להסכם. אבל אם רבין היה ממשיך לחיות עוד, ולכהן עוד - אני מאמין שהיינו מצליחים להגיע להסכם שלום עם עזה, ועל חשבון עשרות המתים מהפיגועים באותה תקופה - היו ניצלים אלפי המתים במלחמת חרבות ברזל.

--------------------
I'm not the one they think I am at home, oh, no, no, no
User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:44 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
חרמשים: 2595
משתמש מספר: 62302

אני חושב שכולכם מפספסים את הרעיון ביום רבין
זה לא משנה אם רבין היה ימני או שמאלני
זה לא משנה אם מי שרצח אותו היה דתי או חילוני
זה לא משנה אם רבין ניסה להביא שלום או מלחמה
הדבר היחיד שמשנה הוא שראש ממשלה שנבחר בבחירות דמוקרטיות נרצח בגלל שמישהו לא הסכים עם הדעות הפוליטיות שלו.
יום רבין זה לא רק יום זיכרון לרבין עצמו. זה יום זיכרון ליום שבו מתה הדמוקרטיה.

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Dec 26 2023, 23:50 PM
צטט הודעה

I said I love The Smiths

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 46707
מגדר:female
משתמש מספר: 75011

QUOTE (Midgarðsormr @ Dec 26 2023, 22:20 PM)
רגע, זה די סותר. למה הם צריכים נשק אם אנחנו איתם בהסכם שלום והם מוגנים בתוכנו? דיס נוט מייק אני סאנס
ולעניין של הבלי הסכם שלום, זה כבר מטומטם. ברגע שנביא להם נשק הם יחסלו אותנו. זה כמו לתת לשודד שמאיים אליך, סכין. זה לא הגיוני. וגם הם בחיים לא יבנו מדינה. ניסינו וניסינו ותראו מה זה הניב. מלחמה\פיגועים\מוות בכללי. זה לא טוב. אז כן. בהקשר הזה הקם להורגך השכם להורגו זה מדויק לחלוטין. וכן. כולם רוצים שהם יעופו מכאן. אבל נוח להם פה. כל העולם  כועס עלינו בגלל שהם בחזקתנו. מה שטוב להם ורע לנו. וכן. בהחלט אסור להרוג בן אדם. באותה מידה היה אסור להרוג את אייכמן, נכון? הממ
ורבין פינה אנשים מהפאקינג בתים שלהם רק כדי שלערבי מחמד שלו יהיה יותר שטח. ומה קורה שיש יותר שטח? יש יותר מקום לרצוח.. בסופו של דבר הוא גרם לנזק בלתי הפיך ועכשיו מתנחלים אמורים לסבול מזה. אז להקדיש לו יום??
ופרס החזיר את חצי האי סיני וזה היה גאוני מצידו. אוסלו היה מטומטם.

אלכס-
ברורר שרצח זה נוראי. אבל השאלה האם הוא היה צריך למות לטובת הכלל או שהאם הוא היה עדיין חיי. לרצוח זה נוראי. אבל האם זה היה מתבקש? לא הרציחה, עצם המוות?
ושאמרתי הקם להורגך השכם להורגו דיברתי על הפליסטינאים
ונקודה אחרונה-
ברוך גולשטין עשה את זה מתוך הגנה עצמית (ומעט שיגעון) והערבים עושים את זה כי זה ליטרלי חלק מהתרבות שלהם.
תקנו אותי אם אני טועה

לא קוראים לי אלכס😭

כמו שאמרתי מקודם, מסכימה במיליון אחוז שהוא היה צריך להתפטר ואם אני הייתי במקומו לא הייתי מסוגלת להראות את הפנים שלי כשזה המצב במדינה בה אני הראש ממשלה. אני לא בטוחה עד כמה אני מסכימה עם זה שהמוות שלו מנע את של אחרים, כי אני בכנות לא יכולה לדעת מה היה קורה אם הסכמי אוסלו היו ממשיכים. אם רבין היה מת ״סתם ככה״ כמו רוב הפוליטיקאים שנפטרו, אני בספק שמישהו היה זוכר בכלל למה הוא מת, הסיבה שהוא מת והמקרה של הרצח זה למה חשוב לעשות לו יום זיכרון.
לגבי ברוך גולדשיין - אני בחיים לא משנה מה לא אבין איך אפשר להצדיק אפילו טיפונת מה שהוא עושה. קודם כל, עצם זה שמישהו יהודי עושה טרור במדינת ישראל, ולא סתם, במערת המכפלה שזה מקום מאוד חשוב לתרבות היהודית - מראה כמה לא אכפת לו מהבית שלנו. מדינת ישראל היא הבית שלנו, ואם במקום לטפח אותו אנחנו נהרוס בו ונבצע בו טרור, אנחנו נאבד אותו. העיר הקדושה ביותר של היהודים היא על האדמה הזאת ולכן אנחנו לא יכולים לאבד אותה.
גם פלסטינים שמצבעים טרור - הם לא מייצגים את המוסלמים, הם לא מייצגים את הנוצרים, הם לא מייצגים אף אחד, הם רוצים שזה יהיה הבית שלהם אבל הם בכל זאת הורסים אותו.
גם פלסטינים וגם יהודים רואים במקום הזה בית, לא משנה אם הם קוראים לו פלסטין ואנחנו קוראים לו ישראל. ואם צד אחד יבצע טרור כנגד הצד השני, הבית של שני הצדדים יהרס
אם היום לרצוח 30 מוסלמים, חפים מפשע ככל הנראה, שמתפללים זה נחשב להגנה עצמית, אני מניחה שפשוט נכשלנו כחברה.
חוץ מזה אני לא מתכוונת לפרט יותר בנושא כי הוא פחות מתקשר לרצח רבין

@באק טו בלאק מסכימה ומחזקת כל מילה

--------------------
בס״ד

אני רומי ואני אוהבת את גרנט ועוד דברים ובעיקר את גרנט
User Posted Image

״he tasted like cigarettes and sunburn״

---------
פורסם ב: Dec 27 2023, 00:14 AM
צטט הודעה

הנהלת המסנג'ר הפרטי

פרטי משתמש

QUOTE (Back to Black @ Dec 26 2023, 23:34 PM)
מה שאת אומרת כאן זה שאת יצחק רבין ז"ל, היו צריכים לרצוח. מה שאת אומרת, זה שאת בעד רצח. אדם שבעד לרצוח אנשים, הוא לא יותר גרוע מכל טרוריסט אחר.

מה שיצחק רבין ניסה לעשות, היה להביא שלום. רבין היה איש צנוע, שניסה בסך הכול להביא שלום עם עזה, ומטרתו העיקרית הייתה שלום עולמי. הוא חתם על הסכמי שלום עם מצרים ועם ירדן, ובזכותו ניצלו אלפי אנשים.
הרצח שלו היה אחד הדברים הכי מזעזעים שקראו בתולדות ישראל, ויגאל אמיר יימח שמו וזכרו עשה מעשה נורא, והרג את האדם שהביא הכי הרבה שלום על מדינת ישראל.

אני רוצה לשתף אתכם בתמונה שתמיד השפיעה עליי, ותמיד הזכירה לי כמה רצח רבין היה נורא:
User Posted Image
אתם יודעים מה זה? זה הדף, עם מילות השיר "שיר לשלום", שרבין החזיק בעת שרצחו אותו! ואתם יודעים מה זה הצבע האדום שעל הדף? זה הדם של רבין! הדם של רבין, מטיל כתם על השיר לשלום. בגלל מותו של רבין, לא השגנו שלום.

רבין היה ראש הממשלה הכי הגון והכי ישר שראתה מדינת ישראל, וגם אם היו לו טעויות אלה היו טעויות בלבד ולא ניסיונות לפגוע. הוא היה איש חכם, שניסה להגיע לפשרות, והיה מוכן לתת הכול בשביל שלום.

לגבי הסכמי אוסלו: הסכמי אוסלו היה הניסיון הכי קרוב בינתיים לשלום עם הפלסטינים. ההסכמים היו עם אש"ף, ולא עם החמאס - והחמאס היו אלה שעשו את הפיגועים. הפיגועים היו דבר נורא, אך דבר שנעשה כתגובת נגד להסכם. אבל אם רבין היה ממשיך לחיות עוד, ולכהן עוד - אני מאמין שהיינו מצליחים להגיע להסכם שלום עם עזה, ועל חשבון עשרות המתים מהפיגועים באותה תקופה - היו ניצלים אלפי המתים במלחמת חרבות ברזל.

וואו וואו לא.
אני לא בעד רצח. ברגע שאתה רוצח אתה מתיימר ליהיות אלוקים. לא. אבל אני כן בעד מוות וזה כבר נושא שיחה אחר. הנקודה היא האם הוא היה צריך למות מבחינת "מה טוב למדינת ישראל" זה לא שרצח זה טוב. זה האם המוות עצמו היה טוב. רצח זה מגעיל ונורא ודוחה. לא על זה דיברתי.
מלא אנשים ניסו להביא שלום! יצחק רבין היה אחד מהם. אבל הוא לא הבין ששלום לא יעבוד שהמדינה שלך מוקפת ברוצחים. אז הוא נתן כסף ונשק לרוצחים כדי שיעזבו אותו. אבל לא. הם רק המשיכו לרצוח. כי ככה זה עובד, מה הוא חשב שהוא ישנה כאן? וההסכם שלום עם מצרים היה עם פרס בכלל. אבל הסכמי אוסלו גזלו חופש ושטח ענק מהמדינה. זה היה מיותר ואף פועם.
האדם שהביא הכי הרבה שלום למדינת ישראל היה שלמה המלך. בזה שהוא הפך אותה למעצמה שפחדו להלחם בה וככה לא תקפו אותה. רבין היה אדם שנתן ונתן ונתן. אבל הוא לא לקח כלום. מה שהופך אותו לראש ממשלה חלש. וראש ממשלה חלש=מדינה חלשה.
התמונה הזאת מאוד מרגשת. אני מסכימה איתך. אבל בגלל מותו של רבין השגנו חופש. לפחות יותר ממה שהיה אצלו. אנחנו צריכים ראש ממשלה שיהפוך את א"י למעצמה. לא צריכים ראש ממשלה שיתן אפילו את גרגיר החול האחרון שנמצא ברשותו. אם הוא היה ממשיך לכהן ארץ ישראל הייתה מתפרקת לחלוטין

שיט אוף. רומי? קמה? נו אוף. נראלי קמה..?
זאת בדיוק הנקודה שלי. הם פעלו בטרור. עכשיו נשמיד אותם לחלוטין.

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image
[/ALIGN]

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (8) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007