האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

פרסי ג'קסון || סיקור דמות
פורסם ב: Mar 18 2020, 22:08 PM
צטט הודעה

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 10004
מגדר:
משתמש מספר: 70845
חפצי המשתמש: צפה

*ספויילרים בלבן.

פרסי ג'קסון || סיקור דמות

User Posted Image

תעודת זהות

★ שם הדמות - פרסי ג'קסון | Percy Jackson
★ מקור - פרסי ג'קסון והאולימפיים | Percy Jackson & the Olympians
★ גזע - חצוי
★ תאריך הלידה - 18 באוגוסט 1993
★ גיל - 12 (בתחילת הסדרה)
★ הופעות ואזכורים - פרסי ג'קסון והאולימפיים, גיבורי האולימפוס, גורלו של אפולו, מגנס צ'ייס
★ משפחה - סאלי ג'קסון (אמא), גייב אגליאנו (אבא לא ביולוגי) (ספויילר) פוסידון (הורה אלוהי) (סוף ספויילר)
★ כוחות עיקריים - שליטה במים
★ שחקן - לוגאן לרמן

מידע על מקור הדמות

פרסי ג'קסון והאולימפיים (Percy Jackson & The Olympians) היא סדרת ספרי הרפתקאות פנטזיה בעלת חמישה ספרים שנכתבה על ידי ריק ריירדן. העלילה והדמויות מבוססות על המיתולוגיה היוונית ומתרחשות בתחילת הסדרה מ-2005 עד 2010. הספר הראשון ראה אור בשנת 2005 והחמישי והאחרון ראה אור ב-2008. חמשת הספרים תורגמו לעברית על ידי יעל אכמון ב-2008 ו-2009. ב-2010 יצא לאקרנים סרט בשם ''פרסי ג'קסון וגנב הברק'' המבוסס על הספר הראשון בעל אותו השם, אך לא זכה להצלחה רבה. לאחר מכן, יצא ב-2013 את ''פרסי ג'קסון בים המפלצות'', שמבוסס על הספר השני. עלילת הסדרה מתמקדת בפרסי ג'קסון, נער בן 12, שהוא בעצם הדובר בסדרה מגוף ראשון. התקציר של הספר הראשון נמצא כאן -
''פרסי ג'קסון הוא ילד שתמיד מסתבך בצרות, אבל כל הצרות שבעולם לא הכינו אותו למה שחיכה לו בטיול השנתי של כתה ו' שבמהלכו הוא אייד את המורה השנואה לחשבון, גברת דודס, רגע לאחר שזו הצמיחה כנפיים ומלתעות וניסתה לקרוע אותו לגזרים. וזה לא הכול: מרגע זה מתחילים לרדוף אחריו שלל יצורים מהמיתולוגיה היוונית, כולם להוטים לחסל אותו והכול בגלל סוד מעברו: פרסי הוא בנו של אל יווני! והוא אינו בן האלים היחיד: ישנם עוד ילדים כמוהו, בניהם של אלים מהמיתולוגיה היוונית, שגדלים וחיים בארצות הברית המודרנית. והאלים עצמם מסוכסכים זה עם זה, וכשהאלים מסוכסכים, העולם כולו מצוי בסכנה, ורק פרסי לבדו יכול להציל את המצב ולמנוע את מלחמת האלים הממשמשת ובאה... אך לפני כן עליו לשרוד את הקיץ בשלום. פרסי מוצא את עצמו במחנה קיץ מיוחד המיועד לבניהם של אלים יווניים, שם הוא פוגש עוד ילדים כמוהו: ילדים שתמיד היה להם קשה להשתלב בחברה, שתמיד נחשבו לעושי צרות.''
לאחר ההצלחה המסחררת של הסדרה ''פרסי ג'קסון והאולימפיים'', יצאה סדרת המשך ב-2010 עם השם ''גיבורי האולימפוס'' והספר האחרון שבה תורגם לעברית בינואר 2015. אחרי גיבורי האולימפוס, הגיע ''גורלו של אפולו'', המתאר את סיפורו של אפולו שהפך לבן תמותה מפני שהרגיז את אביו, זאוס. ''המשך'' לסדרה הגיע בסדרה ''מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד'', אף על פי שרוב העלילה מתמקדת במיתולוגיה הנורדית ולא בפרסי וחבריו.
למי שעדיין לא הבין, אני אתן מידע על המושג חצויים - חצויים הם חצי בני תמותה וחצי אלים יוונים שנולדו כתוצאה מהזדווגות של אלים (ברוב המקרים אולימפיים) עם בני תמותה, כלומר עם בני אדם רגילים. בדרך כלל החצויים יורשים את כוחותיהם של ההורים האלוהיים שלהם, כדוגמת אנבת' צ'ייס, בת אתנה, שמתוארת וידועה בסדרת הספרים כחכמה ואסטרטגית מעולה.

מידע על הדמות

פרסי ג'קסון הוא הדמות הראשית בסדרת "פרסי ג'קסון והאולימפיים" של ריק ריירדן ובסדרת ההמשך "גיבורי האולימפוס", והופיע גם בתחילת הספר השלישי בסדרת "מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד".
פרסי הוא אל למחצה (ספויילר) ובנו של פוסידון, אל הים היווני, (סוף ספויילר) ולכן יש לו כוחות שליטה במים והם מרפאים אותו. בת זוגו היא אנבת' צ'ייס ועל כן השיפ שלהם קרוי בשם פרסבת'. אויבו הראשי של פרסי בסדרה זאת הוא סבו המיתולוגי קרונוס, מלך הטיטאנים. פרסי נקרא על שם הגיבור היווני פרסאוס. אמא שלו אהבה את השם, כיוון שפרסאוס הוא אחד הגיבורים המיתולוגיים היחידים שזכה בסוף טוב. פרסי לא יודע דבר על אביו הביולוגי מלבד כמה סיפורים של אמו עליו - במשך קיץ אחד, סאלי פגשה בחור נאה בחופי מונטוק, ועד מהרה הוא הפך לבן זוגה של סאלי ג'קסון, אישה בת תמותה יתומה שגדלה אצל דודה. הוא הכניס את סאלי להיריון, אולם עזב לפני הולדת פרסי. לאחר היעלמותו המסתורית של הבחור בים, התחתנה סאלי עם גייב אגליאנו החמדן, בעלים של חנות לכלי חשמל, בשל ריחו המסריח. גייב ופרסי מתעבים זה את זה, וגם סאלי נגעלת מגייב ואחר כך מתברר (ספויילר) שרק בשביל שמפלצות לא יזהו שפרסי חצוי היא התחתנה איתו. (סוף ספויילר) אחרי שפרסי גילה שהוא חצוי (בן של אל יווני ובת תמותה) הוא עובר הרפתקאות ונלחם לעצירת הטיטאן המרושע קרונוס יחד עם חבריו גרובר ואנבת' ואחר כך יוצא למסע חיפושים לעצירת גאיה טיטאנית האדמה, בתור אחד מנוסעי הספינה 'ארגו 2'. הוא מופיע ומוזכר גם בסדרת ''גורלו של אפולו'' ו''מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד''.
כידוע, פרסי הוא נער בעל דיסלקציה והפרעות קשב וריכוז (ספויילר) עקב היותו חצוי. (סוף ספויילר) פרסי גר ברובע מנהטן שבניו יורק. נקודת האור היחידה בחייו היא אמו, סאלי ג'קסון ששלחה אותו ללמוד בפנימיית יאנסי, בית ספר פרטי לילדים בעייתיים עקב חוסר בתקציב. שם פרסי הכיר את גרובר אנדרווד, שהפך לחברו הטוב ביותר. השיעור היחיד שפרסי אוהב שם שיעור לטינית, שאותו מלמד מורה על כיסא גלגלים, מר ברונר.
פרסי מתואר כאחד החצויים החזקים ביותר ולעתים דמויות רבות מתארות אותו כעוצמתי מכולם. הוא אמן סייף בלחימה בחרב (שמה של חרבו הוא נחשול, ביוונית עתיקה: אנקלוסמוס) ומסוגל להביס מפלצות רבות עוצמה. הוא יכול לשלוט במים, לנשום מתחת למים, ליצור קשר טלפתי בין דגים ושאר יצורים החיים במים, סוסים וזברות (ספויילר) (כי פוסידון יצר אותם) (סוף ספויילר), פגסוסים (כנ''ל בספויילר הקודם), נימפות ים ודראידות. בנוסף לכך, הוא יכול לשלוט בספינות ושאר כלי השיט ואף לדעת את מיקומו כל שעה שהוא נמצא בים. הוא מסוגל ליצור הוריקנים, מערבולות וקרחונים, ובגלל קשריו למים יש לו גם חסינות מסוימת לאש שאמנם בסופו של דבר תפגע בו אך לא בפגיעה הראשונה.
כשפרסי נמצא במקרים קיצוניים במיוחד הוא יכול לפרוץ את גבולות הכוח שלו עד כדי ליצור צונאמי ורעידות אדמה. (ספויילר) בספר בית האדס, לאחר שאלת האומללות התקיפה אותו ואת אנבת', הוא איבד שליטה על עצמו והתחיל לשלוט ברעל שבסביבתם, אף על פי שפוסידון הוא אמנם שליט המים אך לא שליט כל הנוזלים באשר הם. (סוף ספויילר)
בתור חצוי, לפרסי יש את היכולת לראות מבעד ל''ערפול'' שמונע מבני אנוש רגילים לראות את העולם האמיתי הסובב סביבם. (ספויילר) כמו כל רוב החצויים, יש לו דיסלקציה משום שמוחו רגיל ליוונית עתיקה בגלל מוצאו, מה שנותן לו את היכולת להבין את השפה. יש לו בנוסף גם הפרעת קשב משום שחושיו בנויים ללחימה ולא לשבת בחוסר מעש. עוד תכונה של חצויים היא חזיונות במהלך שינה, המראים מחזות אמיתיים ונותנים יכולות לתקשר (אף על פי שפרסי לא יודע איך). (סוף ספויילר)

דעה אישית

טוב, פרסי ג'קסון הוא דמות שאני ממש מחבב בתור דמות ראשית. הוא לא ''מושלם מדי'' כמו הרבה מאוד דמויות שיצא לי להיתקל בהם, וגם לא ''בעייתי מדי''. אני אישית חושב שהפזיזות של פרסי ממש מקסימה וחמודה. לפעמים אני שואל את עצמי אם קצת הגזימו עם המאפיינים שלו, אבל זה לא ממש אכפת לי. האמת שפרסי הוא לא ממש הדמות האהובה עליי בסדרה... עדיין לא בטוח אם יש לי כזאת בכלל. אבל כן, פרסי הוא לא בחור מושלם. והאמת? במקרים מסויימים אני יכול להזדהות איתו. אני חושב שפרסי ג'קסון הוא דמות חזקה יחסית (באופי) שתורמת הרבה לעלילה בתור דמות ראשית. טוב, זה קצת מטומטם להגיד את זה כי הוא דמות ראשית, אז... כן. פרסי הוא לא רק אמיץ או חזק, הוא גם מצחיק, והאמת שזאת תכונה שאני ממש אוהב בו. ריק ריירדן ידע איפה להכניס את המשפטים הטובים שפרסי יטיל אותם כמו פצצה במהלך הספרים, וזה משהו שמאוד אהבתי, כי העלילה ממש השתלבה עם ההומור.
האמת שאני לא חושב שיש יותר מדי בפרסי שאני לא אוהב, אולי חוץ מזה שלפעמים היכולות שלו קצת מוגזמות מדי ולפעמים הוא גם ג'נטלמן מדי בעלילה(?). כאילו, הוא באמת (ספויילר) גרם לפיצוץ של הר געש שלם. (סוף ספויילר) אבל בכל מקרה, אני באמת חושב ובטוח שפרסי ג'קסון הוא דמות מעולה בסך הכל וממש נחמדה. האמת שהיה חשוב לי לעשות עליו סיקור כי הוא דמות שאני ממש אוהב והוא בהחלט נכנס לטופ (המפואר) שלי. זהו, אני מניח.

מומלצים

User Posted Image

User Posted Image

אני יודע שזה סיקור לא כזה מושקע
אבל אני מקווה שתאהבו (:

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 20 2020, 17:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 3037
מגדר:female
משתמש מספר: 71479

אהבתי את הסיקור, אבל כדאי שתעשי את פרסי יותר ספונטני....
את לא כתבת למשל כמה שהוא מצחיק יציני ונוטה לצחוק על עצמו....

---------
פורסם ב: May 26 2020, 12:13 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1137
מגדר:male
משתמש מספר: 72032

אני מת אל פרסי ג'קסון

--------------------
מסדר עוף החול!
כי ביחד, אנחנו נביס את וולדמורט!

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007