האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל חג עצמאות שמח!
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || קרסוול ת'ורן
פורסם ב: Aug 2 2020, 03:41 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 160758
מגדר:female
משתמש מספר: 61264
חפצי המשתמש: צפה

*הסיקור יכיל ספויילרים. הקריאה היא אך ורק על אחריותכם.
*אני אוסיף ציטוטים מאוחר יותר ואערוך את הסיקור הזה בקרוב, אני פשוט בלי הספרים כרגע ואני רוצה כבר לפרסם את זה. יש ציטוטים שאני אשנה כי הם על סינדר ולא על ת'ורן, אבל... אחר כך אני אשנה ;)

קרסוול ת'ורן

User Posted Image

תקופת מאסרו של קרסוול ת'ורן החלה ברגל שמאל, עם מרד הסבון הכושל. אבל מאז שהועבר לבידוד, הוא היה להתגלמות הג'נטלמן נעים ההליכות, ולאחר שישה חודשי התנהגות למופת הוא הצליח לשכנע את הסוהרת היחידה בסבב להשאיל לו צג תקשורת.
הוא היה משוכנע למדי שזה הצליח רק מכיוון שהסוהרת חשבה שהוא אידיוט, שאינו מסוגל לעשות דבר מלבד לספור את הימים ולחפש תמונות שובבות של גברות שהכיר או דמיין.

⁂ שם הדמות: קרסוול "קפטן" ת'ורן [Carswell "Captain" Thorne]
⁂ הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: תולדות הלבנה [The Lunar Chronicles]
⁂ מין: בן אנוש
⁂ גיל: 20
⁂ שנת לידה: 22 במאי, 106 לעש"ל
⁂ משפחה: קינגסלי ת'ורן [אבא], אמא [ללא שם].
⁂ כינויים: קפטן ת'ורן [הוא קורא לעצמו ככה], ת'ורן [ע"י כל מי שמכיר אותו בערך].
⁂ מופיעה בספרים: סקרלט, קרס [Cress], ווינטר.

⁂ על תולדות הלבנה ⁂

User Posted Image

תולדות הלבנה היא סדרת ספרים פנטזיות עתידנית המבוססת על מעשיות הכוללת חמישה ספרים [סינדר, סקרלט, קרס [Cress], פאירסט [Fairest], ווינטר] ונכתבה על ידי מאריסה מאייר.
עד כה תורגמו שלושת הספרים הראשונים - סינדר, סקרלט וקרס.

הסדרה "תולדות הלבנה" עוסקת בעלילותיה של סינדר לין, הנסיכה סלין, סקרלט בנואה, קרסוול ת'ורן, וולף, קרס, איקו, ועוד דמויות המופיעות בספרים המאוחרים יותר.
העלילה מתקיימת בחבר העמים המזרחי, שם חיה סינדר, וגם קיסר חבר העמים. המלכה לונה, שרוצה לשלוט בכדור הארץ, מנסה לתבוע לעצמה את חבר העמים המזרחי ולאחר מכן את כל כדור הארץ וחבר העמים על ידי נישואים לנסיך קאי הצעיר - אביו נפטר בעקבות מחלת הלֶטוּמוֹזיס.
העלילה סובבת את סינדר, שמגלה שהיא הנסיכה סלין שיכולה לתבוע לעצמה את כל השלטון בלבנה, את הבריחה שלה מדודתה המרושעת שרוצה רק כוח, וגם את מעלליו של הנסיך קאי הצעיר וסקרלט בנואה, שגם לה קורים לא הרבה דברים קלים. ת'ורן משתלב בעלילה בתחילת הספר השני - סינדר מחליטה לברוח מהכלא, ונתקלת בקרסוול ת'ורן - צוער חיל האוויר לשעבר, שנשלח לתקופת מאסר של שש שנים, ומצטרף אליה. יחד, הם חוברים לסקרלט בנואה - נערה שסבתה נעלמה, יום אחד, ולוולף - בן לבנה שעבר מוטציה.

⁂ על ת'ורן ⁂

- חיים מוקדמים

User Posted Image

ת'ורן קיפל את רגליו על דרגש השינה וחיכה בעוד הרעש מתחזק ומתקרב, חדל וממשיך חליפות. נדרש לו זמן מה לזהות את הקול החדש והמוזר, אבל לאחר שעה ארוכה של האזנה ומחשבה הוא החליט שמדובר בקול מקדחה חשמלית.
אולי אחד האסירים האחרים משפץ את התא שלו.
הצליל פסק אך זכרו השתהה מאחור, מהדהד בין הקירות. ת'ורן העיף מבט סביב. התא שלו היה קובייה מושלמת של קירות לבנים, חלקים ומבריקים מכל ששת העברים. היו בו דרגש שינה לבן, משתנה שיצאה מהקיר בלחיצת כפתור, והוא עצמו - במדי האסיר הלבנים.
אם מישהו משפץ, הוא קיווה שהתא שלו יהיה הבא בתור.

קפטן קרסוול ת'ורן נולד ב - 22 במאי, 106 לעש"ל, ברפובליקה האמריקנית. כשהוא היה בן שמונה, הוא שחרר נמר נדיר מגן החיות של לוס אנג'לס, בזמן טיול שטח עם הכיתה שלו. ת'ורן הסביר לרשויות כי הנמר "נראה עצוב כל כך, והוא לא מתחרט על זה". בגיל אחת עשרה, הגישו הוריו של ת'ורן דוח משטרתי בו נאמר כי שרשרת יהלומים מן העידן השני ששייכת לאמו של תורן נגנבה. בהמשך, נודע כי ת'ורן את השרשרת ברשת. לאדם בברזיל. עם זאת, הוא איחר בשליחת השרשרת, והוא נאלץ להחזיר את התשלום יחד עם התנצלות. ת'ורן טען כי "הוא רק ניסה לגייס כסף למען צדקה מקומית המציעה עזרה למימון אנדרואידים לקשישים." בגיל שלוש עשרה נת'ורן הושעה מבית הספר לשבוע לאחר שהשתתף בקטטה. ת'ורן אמר כי "אחד הנערים גנב צג רשת מילדה בשם קייט פאלו," וכי הוא "ניסה להחזיר אותו." מאוחר יותר נמצא שרוב טענותיו לא היו נכונות.

- בספרים "סקרלט" ו"קרס"

User Posted Image

"נערתי היקרה, את הנסיכה סלין."

קפטן קרסוול ת'ורן הופיע לראשונה בספר סקרלט, בפרק הרביעי. הוא ישב בתא המאסר שלו, מדפדף בתיקייה שלו ביום ה - 228 למאסרו. מיד לאחר מכן, ת'ורן פגש נערה. נערה בת שש עשרה, קיבורגית. נערה, שמנסה לברוח מהכלא.
כן, אתם צודקים. הנערה המדוברת היא סינדר. סינדר ברחה מהכלא, ולקחה איתה את ת'ורן.
הם ברחו וניסו למצוא את מישל בנואה, שנעלמה מביתה, בטענה שהיא יודעת מי היא הנסיכה סלין, ולנסות להבין מה קרה. בסוף הספר השני, החבורה, סינדר, ת'ורן ואיקו (שהייתה הספינה) פגשו בוולף וסקרלט, שסבתה בדיוק מתה. הם עלו על הספינה, ולבסוף, התגלה כי סינדר היא הנסיכה סלין,.
בספר קרס, ניתן לראות כי ת'ורן מתחבר במהרה לנערה חדשה, שחיה במשך כל חייה בלווין בחלל. הנערה המדוברת היא הנערה שהזהירה את סינדר מפני המלכה לונה לפני הנשף שהתקיים בספר הראשון. הנערה, קרס [או קרסנט מון, שזהו שמה המלא, והיא במקרה הבת של דוקטור ארלנד] ות'ורן התחברו במהרה, וניתן לראות כי הם יהיו יותר מסתם "חברים טובים" או "חברים למסע". הם חצו את המדבר יחדיו, שניהם, לבד. וכשת'ורן איבד את ראייתו, קרס הייתה לצידו.

⁂ דעה אישית ⁂

User Posted Image

"שלא תעמדי לך שם ותעמידי פנים שאת מבינה מה עובר עליי. את לא חלק מהמשפחה הזאת. את אפילו לא אנושית עוד."
"אני כן אנושית," אמרה סינדר בשקט, והכנס אזל מקולה. כל שרצתה היה שאדרי תפסיק לדבר כדי שתוכל ללכת לחדרה ולהיות לבדה ולחשוב על פיאוני. על התרופה. על הבריחה.
"לא, סינדר. בני אנוש בוכים."
סינדר נרתעה וחיבקה את גופה בזרועות מגוננות.
"קדימה, הזילי דמעה על אחותך הקטנה. נראה שאני הזלתי את כל הדמעות שיש לי הערב, אז למה שלא תטי שכם?"

ת'ורן. אני לא יודעת אם הרבה יודעים את זה, אבל... טוב, קפטן ת'ורן הוא אחת הדמויות האהובות עליי, מכל הפאנדומים. אני לא יודעת איך להסביר את זה בדיוק, אבל הוא הדמות האהובה עליי. לת'ורן יש... קסם אישי, אם אני יכולה לקרוא לזה ככה.
כשסיימתי לקרוא את הספר השני וחיכיתי שהשלישי ייצא בעברית, הייתי מחפשת פנארטים של תולדות הלבנה - ויש אחד מסוים, שאני זוכרת בעל פה.
מדברים על איזה תוכניות מסוימות, ואז איקו שואלת "מה זו תוכנית מ?" ומה סינדר עונה לה? "תוכנית מ היא להרוג את ת'ורן." וג'ייסין, בן לבנה, דמות שהופיעה בספרים הראשון והשלישי, והופכת לדמות ראשית בספר הרביעי - אומר "אני אוהב את תכנית מ."
אני מניחה שאתם מבינים, נכון? אני אוהבת את הדמויות האלה, שפשוט... יורדים עליהם? הדמויות שדמויות אחרות לא סובלות אבל הן פשוט חסרות טאקט, מצחיקות. אלה הדמויות שלדעתי הכי מוסיפות לספר. ושוב, ת'ורן הוא הדמות האהובה עליי. כשקראתי את הספר השלישי פשוט חיכיתי לרגע בו הוא יופיע. עם ההערות שלו, ההתנהגות שלו.
ת'ורן הוא לא רק דמות מצחיקה. הוא גם מאוד מעניין. אנחנו לא יודעים עליו הרבה בספרים. אנחנו רק יודעים שהוא נכנס לכלא והיה עריק בצבא האמריקני, ו... זהו. במהלך הספרים אנחנו מגלים עליו פרטים חדשים. אולי לא על חייו, אבל על עצמו.
לת'ורן יש בעיות, אוקיי? הוא לא בן אדם רגיל. אבל, טוב, הבעיות שלו - אלה הם הדברים שעושים אותו בן אדם טוב יותר. חוש ההומור שלו מפותח, אם אפשר לקרוא לזה ככה. והוא גם מאוד חכם. הוא ממש חכם. לי אישית כיף לראות, או יותר נכון - לקרוא, על כל הצדדים האלה שלו. הוא מאוד חכם, אבל יש לו חסרונות, ואחד מהם הוא שהוא פשוט לא חושב לפני שהוא עושה דברים, ואתם יכולים לכנות את זה בתור טיפשות. אבל ת'ורן לא טיפש. כן, יש סיבה שהוא עושה את הדברים האלה... אבל הדרך בה הוא עושה אותם, קצת שגויה, לדעת הרוב.
עכשיו, בחזרה למה שאני חושבת עליו. ת'ורן הוא דמות מדהימה. יש לו המון חסרונות, ולצידם מיליון יתרונות. הוא חכם וטיפש בו זמנית, והוא מצחיק, הדמיון שלו מפותח, והוא אדם נאמן.
אז ת'ורן הוא הדמות האהובה עליי. אני מקווה שנהניתם לקרוא את הסיקור הזה happy.gif.

⁂ ציטוטים ⁂

- מתוך הספרים

User Posted Image

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 6 2020, 01:02 AM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2711
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

וואו זה סיקור ממש יפה :0
אהבתי את איך שפיזרת את הפאנארטים והציטוטים, זה ממש נחמדי כזה ואסטתי ומגניב D:
אפשר גם לראות שאת אוהבת את ת'ורן מהדעה האישית. ואת לא נפלת בפח שהרבה אנשים אחרים נופלים אליו ובדעה האישית לא כתבת מידע על הדמות אלא באמת מה שאת חושבת עליו. כל הכבוד D:
אבל לגעתי יש הרבה יותר מדי מידע על דמויות אחרות במידע על ת'ורן. כאילו... זה די כאילו קצת קיצרת את המידע והוספת מידע לא נחוץ ממש, לפחות לדעתי זה נראה ככה.
עכשיו לקטעים טכנים:
לצערי הסיקור לא כולו עומד בתנאי המדריך לכתיבת סיקור דמות. את פספסת קטגוריה אחת בתעודת זהות וגם לא נתת תקציר של הספר (לפחות לא מגב הספר).
חוץ משני הקטעים של חובה יש לך גם בעיות עם הקוד כדי שתעברי על זה.
תתקני את הקטעים הטכנים (ויהיה נחמד אם תוסיפי עוד קצת על ת'ורן ופחות על סינדר וסקרלט - לפחות לדעתי אבל זה לא חובה) ואני אוסיף ללינקייה <:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007