האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

Lover||סיקור אלבום
פורסם ב: Aug 4 2022, 10:45 AM
צטט הודעה

something's in the air right now

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 499872187
מגדר:female
משתמש מספר: 75997
חפצי המשתמש: צפה

Lover
User Posted Image
🎵 שם האלבום: Lover
🎵 מבצעי האלבום: טיילור סוויפט ובכמה שירים גם ברנדון יורי ו-The Chicks
🎵חברת תקליטים: רפבליק רקורדס
🎵 מספר שירים באלבום: 18
🎵 אורך האלבום: 61:48
🎵 שנת יציאה: 2019
🎵 ז'אנר: פופ, אלקטרופופ, פופ רוק ועוד

רקע

"Lover" הוא אלבום-האולפן השביעי של הזמרת טיילור סוויפט, והאלבום הראשון שהוציאה אחרי שעזבה את חברת התקליטים ביג משין רקורדס ועברה אל רפבליק רקורדס. האלבום מתאפיין במוטיבים אופטימיים של אביב וקיץ, ורובו מדבר על היבטים שונים של מערכת יחסים רומנטית, אך בחלקו הוא נוגע גם בנושאים כמו פמיניזם וזכויות להט"ב. האלבום מתאפיין ברובו בסגנון של שנות ה-80. לדבריה של טיילור, האלבומים שלה הם כמו "פרקים" בחייה, ואחרי הוצאת אלבומה הקודם "Reputation" שהיה הפרק ה"אפל" בחייה היא רצתה להביא לידי ביטוי את האופטימיות וההערכה שהיא מקבלת מקהל מעריציה באלבום החדש. השירים באלבום מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: השירים הקצביים, שלעיתים כוללים אלמנטים וצלילים שמאפיינים את הסגנון של שנות ה-80 של המאה הקודמת, והשירים הרגועים יותר.
טיילור ידועה בחיבתה להחביא "ביצי פסחא" (רמזים) למעריציה. בקליפ של השיר ME!, הסינגל הראשון מהאלבום, מופיעה ברקע הכתובת Lover, מה שמרמז על שם האלבום החדש. עוד לפני זה, ב-13 באפריל 2019, היא פרסמה באתר האינטרנט שלה שעון חול הסופר עד לחצות ב-26 באפריל, שהיה התאריך שבו היא הוציאה את ME!. ב-25 באפריל, יום לפני שהוציאה את הסינגל, דיווחו כלי תקשורת שונים כי ציור קיר דמוי פרפר בשכונת גולץ' בנאשוויל, טנסי, יהיה קשור למוזיקה החדשה. בהמשך נוספה המילה "Me!" בראש ציור הקיר, מה שהוביל לכך שעלו השערות שזה יהיה שם הסינגל.

השירים

I Forgot That You Existed - השיר נועד "לסגור" את התקופה של אלבומה הקודם, "Reputation", שדיבר על המוניטין שלה, על האנשים ששונאים אותה, ובכללי היה יותר "אפל", ולהתחיל את התקופה של "Lover", שמדבר בעיקר על מערכת יחסים ואהבה.

Cruel Summer - השיר מדבר על קיץ שיש בו תחושה של רומנטיקה, לדבריה של טיילור "השיר עוסק ברעיון להיות בתוך מערכת יחסים שבה יש איזה אלמנט של ייאוש וכאב. אתה בעצם מייחל לעצמך להשיג משהו שעדיין לא ממש יש לך."

Lover - השיר מתאפיין בקצב איטי ורגוע, והוא נכתב בהשראת מערכת היחסים של טיילור עם ג'ו אלווין. לשיר גם יצאה גרסת רמיקס בהשתתפות הזמר שון מנדס.

the man - בשיר טיילור בעצם תוהה מה היה קורה לו היא הייתה גבר, ואומרת שאם היא הייתה גבר, אז היא הייתה ה-גבר. לפי טיילור היא רצתה לכתוב שיר על הנושא הזה מאז תחילת הקריירה שלה, ולא ידעה איך לעשות זאת.

The Archer - בקליפ של השיר "You Need To Calm Down" נרמז על יציאת השיר. הוא שייך לקבוצה השנייה של השירים באלבום.

I Think He Knows - השיר מאוד קצבי וכמו שירים נוספים באלבום מתאפיין בסגנון של שנות ה-80.

Miss Americana & The Heartbreak Prince - השם של הסרט הדוקומנטרי על טיילור סוויפט, "Miss Americana", נגזר מהשם של השיר הזה.

Paper Rings - השיר ממש אופטימי וקצבי, ולדברי טיילור הפזמון שלו מדבר על "איך כל חייך אתה מדבר עם חבריך על איך אתה רוצה להתחתן? איך אתה רוצה שהטבעת שלך תיראה? איזה סוג טבעת אתה רוצה? ואני, שלא יודעת לענות כרגע על השאלות פשוט מרגישה שאם אתה באמת אוהב מישהו, אז אתה תדע הכל כשתצטרך לדעת."

Cornelia Street - לדברי טיילור זה השיר שהכי נוגע לליבה, והוא מדבר על רחוב בניו יורק שבו שכרה דירה בזמן שביתה היה בשיפוצים.

Death By A Thousand Cuts - לפי טיילור, "בעיקרון, כתבתי על החיים שלי הרבה פעמים, אך הפעם כתבתי על אנשים שהשפיעו עליי. אני מדברת על אנשים שעוסקים באמנות ובנשים שעוסקות באמנות בפרט."

London Boy - השיר נכתב ע"י בן זוגה של טיילור ג'ו אלווין, שגר באנגליה זמן מה, וזכה להצלחה רבה יחסית.

Soon You’ll Get Better - השיר נכתב על אימה של טיילור שאובחנה עם סרטן.

False God - השיר מדבר על מערכת היחסים של טיילור וג'ו אלווין מנקודת מבטה של טיילור, שתוהה איך מערכת היחסים ביניהם תוכל לעבוד ומשווה אותה למשהו כל יכול וגדול מהם.

You Need To Calm Down - השיר הוא אופטימי וקייצי, ולפי טיילור "הבית הראשון בשיר עוסק בטרולים אינטרנטיים ושיימינג מקוון. הבית השני עוסק בהומופובים ובאנשים המפגינים מחוץ להופעות שלנו. הבית השלישי עוסק בנשים מצליחות שמתייצבות ופונות זו נגד זו." הקליפ של השיר כולל בתוכו מסרים מוחבאים שקשורים לקהילת הלהט"ב ולקידום העצומה באינטרנט שיצרה טיילור ושנועדה לקדם את חוק השוויון בארצות הברית.

Afterglow - בשיר טיילור מבקשת סליחה מבן-הזוג שלה כדי להציל את מערכת היחסים שלהם.

ME! - בשיר הזה שברה טיילור כמה שיאים: הוא נכנס לראשונה למקום ה-100 במצעד הבילבורד הוט 100, ובשבוע שלאחר מכן קפץ למקום השני, מה שהפך אותו לשיר שעשה את הקפיצה הגדולה ביותר בהיסטוריה; והוא גם שבר את השיא של "הקליפ שצבר הכי הרבה צפיות ביממה הראשונה ליציאתו", כשצבר 65.2 מיליון צפיות ביממה הראשונה ליציאתו. כמו כן, השיר מאוד מסמל את הניגודיות בין התדמית שהייתה לטיילור באלבומה "Reputation" ובין תדמיתה באלבום "Lover": הקליפ של השיר, שהיה הסינגל הראשון באלבום, בעל אופי שמח וצבעוני יותר, בניגוד לקליפ של שירה של טיילור "Look What You Made Me Do", שהיה הסינגל הראשון באלבום Reputation.

It's Nice to Have a Friend - השיר שייך לקבוצה השנייה של השירים באלבום, והוא זכה להצלחה רבה במצעדי הבילבורד, למרות שלא יצא כסינגל.

Daylight - זהו השיר האחרון באלבום, ולפי טיילור "באמצעות השיר, הגעתי להבנה שאני צריכה להיות מסוגלת לסלוח לעצמי על כך שבחרתי לא נכון ועל כך שסמכתי על האדם הלא נכון, או על כך שנפלתי באופן פיגורטיבי על הפנים שלי מול כולם." במקור שמו של השיר נועד להיות שם האלבום.

חוות דעת אישית

כמו רוב האלבומים של טיילור סוויפט שאני אוהבת, גם את האלבום הזה הכרתי בחלקים. אני חושבת שהשיר הראשון שהכרתי היה ME!, כשעשיתי לו שזאם בזמן שראיתי את הסרט בנטפליקס על טיילור, מיס אמריקנה. אחרי זה הכרתי את You Need To Calm Down ואת the man ועוד כמה שירים מהאלבום. יש לי בעיה כשאני שומעת זמרים.ות שאני אוהבת, שאני פשוט לא מוכנה לשמוע שירים שלהם שלא שמעתי. וככה יצא שעד שהתחלתי לעבוד על הסיקור הזה לא הכרתי את השירים הנוספים באלבום, בעיקר השירים היותר רגועים, כמו the Archer, Daylight, Death By A Thousand Cuts ועוד. עכשיו אני אוהבת כמעט את כל השירים באלבום, ולדעתי הוא אחד האלבומים הטובים של טיילור. יש שירים שנשמעים לי קצת נואשים, אבל בכללי אני אוהבת את הסגנון של האייטיז שלפעמים משולב בשירים, וגם את האווירה של הקיץ שיש באלבום. אבל אני מתה על בערך כל אלבום של טיילור, אל תאמינו לי, תשמעו בעצמכם :>

קליפים ושירים מומלצים

נכון לזמן כתיבת הסיקור לרוב השירים באלבום אין עדיין קליפ, הנה אלו שכן יש להם:

Lover

the man

ME!

You Need To Calm Down

והנה גרסה שאהבתי לשיר the man:

The Man (Lyric Video)

גיפים ותמונות

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

--------------------

אן 🍦 לשעבר 🍦 מוזיקה 🍦 גלידה

"?Did you mean what you said, or did you just say it because the world was ending"
User Posted Image
טכנית

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 17 2022, 20:26 PM
צטט הודעה

Anything for our moony.

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 4299
מגדר:
משתמש מספר: 74451
חפצי המשתמש: צפה

אוקיי אני מעט בדיליי אבל שמתי לב עכשיו שלא הגבתי וחבל.
אז סיקור ממש ממש טוב!!!! פירטת מעולה על הרקע ועל השירים, הוספת קישורים להכל כמו שצריך וגם הרבה גיפים נחמדים :> גם הדעה האישית נהדרת.
כל הכבוד!
מוסיפה ללינקייה:)

--------------------
נעמי - 15 - היא/את

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007