האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!
טריוויה צ'אט

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || הפרק השלישי, "המחילה"
פורסם ב: Jul 2 2018, 10:45 AM
צטט הודעה

We accept the love we think we deserve

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 103528
מגדר:female
משתמש מספר: 62024
חפצי המשתמש: צפה

פרק 3- המחילה

User Posted Image

"הבית נראה כאילו היה פעם דיר חזירים גדול מאבן, אבל נוספו לו חדרים מכאן ומכאן כך שהתנשא לגובה והיה כל כך עקום, עד שנראה כאילו רק קסם מאפשר לו לעמוד במקום (הארי הזכיר לעצמו שיתכן כי ההסבר הזה באמת נכון). ארבע או חמש ארובות הזדקרו להן מתוך גג הרעפים האדום. שלט עקום היה תקוע באדמה ליד הכניסה ועליו הכתובת 'המחילה'. סביב הדלת הקידצית התגבבה ערימה מבולגנת של ערדליים מגומי וקדרה חלודה. כמה תרנגולות ניקרו פה ושם בחצר."

בפרק השלישי אנו שומעים בפעם הראשונה על המחילה - הבית של משפחת וויזלי, בית שמתואר כמיוחד ביותר, אבל גם מוזר ביותר. אפילו הארי אומר שיש סיכוי שהבית מוחזק בקסם, ואז מזכיר לעצמו שזה ככל הנראה נכון. בהמשך אנחנו גם שומעים יותר על תוכן הבית - בית שמתנהל כולו בקסם, למעשה. וכמובן, אי אפשר שלא להזכיר את המכונית של אדון וויזלי, שבעזרתה הם הגיעו בכלל למחילה ואחר כך גם להוגוורטס. המכונית הזאת היא מכונית מכושפת, שלאדון וויזלי הייתה את האפשרות לכשף בלי שישימו לב בגלל שהוא עובד במשרד הקסמים.

כיוון שהפרק הזה מתעסק בבתים של קוסמים, זה גם יהיה נושא הדיון שלנו הפעם. קודם כל, העובדה שהבית של משפחת וויזלי הוא קסום - בעיני זה קצת בעייתי. מצד אחד אי אפשר לומר להם לא להשתמש ביכולות שלהם כדי לשפר את איכות החיים שלהם, ומצד שני, מה אם הבית הזה יעבור למוגלגים אחר כך? ומה אם הקסם שמחזיק את הבית לא יהיה כל כך טוב ויעשה בעיות? זה מרגיש דיי בעייתי. בנוסף לזה, יש גם את הנושא הספציפי של המכונית שאיתה הארי, רון, פרד וג'ורג' הגיעו לבית. זו מכונית שאדון וויזלי כישף, מכונית אשר הייתה לו אפשרות לכשף כיוון שהוא עובד במשרד הקסמים וזה יחמוק מתחת לאף של האחראים בגלל התחום בו הוא עובד.

שאלות לדיון:

1) האם לדעתכם באמת בטוח לתת לקוסמים לעשות מה שירצו עם עיצוב הבית שלהם, גם אם זה כולל קסם? מה יקרה אם לדוגמה, משפחה מוגלגית תעבור לגור שם אחריהם?
2) בנוגע למכונית שאדון וויזלי כישף. למעשה, הוא מנצל את הכוח שלו כעובד במשרד הקסמים כדי שלא יתפס. מה זה אומר על משרד הקסמים בעצם? איך אפשר לדעת שהכוח לא יפול לידיים הלא נכונות?
3) בהתחשב בעובדה שרוב בתי הקוסמים ככל הנראה מאד שונים מבתים רגילים, האם זה אומר שכל הקוסמים גרים בריחוק ממוגלגים? למעשה, האם זה סיבה נוספת שיש כזה ריחוק בין קוסמים למוגלגים?

מוזמנים להוסיף עוד שאלות ולפתח את הדיון כמה שתרצו! אל תשכחו, על תגובה מעל לשלוש שורות תקבלו 150 חרמשים!

--------------------

אלכס • רוק ומטאל • הנהלת הפורומים בדימוס • באפי • קפה וחתולים
"I'm in shock! Look, I've got a blanket!"

User Posted Image

כבר לא פעילה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 2 2018, 13:00 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 99898
מגדר:male
משתמש מספר: 55640

1) האם לדעתכם באמת בטוח לתת לקוסמים לעשות מה שירצו עם עיצוב הבית שלהם, גם אם זה כולל קסם? מה יקרה אם לדוגמה, משפחה מוגלגית תעבור לגור שם אחריהם?
אני דווקא חושב שכן, הקוסמים הם אינם רשלנים ואני בטוח שאם הבית יעבור לידי מוגלגים הם ידאגו לבטל את הקסם. במקרה של המחילה, זה די בסדר כי לפי מה שראינו בסרטים (ואולי גם בספרים, אני לא בטוח) היא נמצאת באמצע שדה והיא כמו בית חווה מבודד שממילא לא עוברים שם הרבה אנשים וככה לא הרבה אנשים יכולים להיחשף לקסם וזה פחות מסוכן. בכל מקרה, אני חושב שמשרד הקסמים צריך לאכוף את הנושא ולהגביל את השימוש בקסם בבתים שבסביבת מוגלגים.
2) בנוגע למכונית שאדון וויזלי כישף. למעשה, הוא מנצל את הכוח שלו כעובד במשרד הקסמים כדי שלא יתפס. מה זה אומר על משרד הקסמים בעצם? איך אפשר לדעת שהכוח לא יפול לידיים הלא נכונות?
אם אדון וויזלי יכול לעשות דברים כאלה בלי להיתפס זה אומר שמשרד הקסמים קצת רשלן והוא צריך להגביר את ההשגחה שלו על הקוסמים שעובדים בו ועל הקוסמים בכללי. אני לא חושב שיש סכנה במכונית, כי המוגלגים תמיד מתרצים את כל הדברים העל-טבעיים שהם רואים וגם אם הם ייחשפו לצי של קוסמים הם יתרצו את זה איכשהו ככה שעדיף לא להיראות בפני מוגלגים אבל זה לא כזה נורא לדעתי. כמו שאמרתי, כדי לוודא שהכוח לא יפול לידיים הלא נכונות משרד הקסמים צריך להגביר את האחריות והכוננות שלו לגבי הקוסמים וחפציהם.
3) בהתחשב בעובדה שרוב בתי הקוסמים ככל הנראה מאד שונים מבתים רגילים, האם זה אומר שכל הקוסמים גרים בריחוק ממוגלגים? למעשה, האם זה סיבה נוספת שיש כזה ריחוק בין קוסמים למוגלגים? יכול מאוד להיות, זה לא אומר בהכרח, אני מאמין שיש קוסמים שגרים בקרבת מוגלגים אבל אני דיי בטוח שרוב הקוסמים גרים בריחוק מהמוגלגים כמו משפחת וויזלי, וזו יכולה להיות סיבה מאוד מרכזית לריחוק ביניהם.
דיון נהדר :)

--------------------
זיו - 19

---------
פורסם ב: Jul 2 2018, 13:20 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 25138
משתמש מספר: 65564

האם לדעתכם באמת בטוח לתת לקוסמים לעשות מה שירצו עם עיצוב הבית שלהם, גם אם זה כולל קסם? מה יקרה אם לדוגמה, משפחה מוגלגית תעבור לגור שם אחריהם?

לדעתי די בטוח לתת לקוסמים לעשות מה שירצו עם הבית שלהם משום שכמו שאמרו למעלה אפשר לבטל את הקסם להפעיל לחשי מגננה אחר כך כדי שלא יגלו על הקסם.

זה אומר על משרד הקסמים שהוא די לא שם לב לפרטים כו חשובים ושהוא צריך להגביר את ההבטחה אפשר לדעת שהכוח לא יפול לידיים הלא נכונות אם איך האדם מתנהג בעבודה או איך מנצל את הכוח.

3) בהתחשב בעובדה שרוב בתי הקוסמים ככל הנראה מאד שונים מבתים רגילים, האם זה אומר שכל הקוסמים גרים בריחוק ממוגלגים? למעשה, האם זה סיבה נוספת שיש כזה ריחוק בין קוסמים למוגלגים?

לא זה לא אומר שכל הקוסמים גרים בריחוק ממוגלגים כי חלק מהקוסמים גרים ליד מוגלגים כי במכתש גודריק למשל.

--------------------
שירה ♫ ☀ שרלוק הוא ארנב ♫ מוזיקה זה החיים ☀ תשתתפו בהספרים כן? ♫ אוכל זה החיים ☀

User Posted Image

סוף חתימה!

---------
פורסם ב: Jul 2 2018, 14:46 PM
צטט הודעה

So tell my friends that I'll be over here

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 9443
מגדר:male
משתמש מספר: 58753

1) אוקיי, לדעתי צריכה להיות הפרדה - קוסמים שרוצים בתים מיוחדים ושונים בצורתם יגורו במקומות מרוחקים מעיני המוגלגים / נסתרים מעיניהם, והמחילה, אחוזת מאלפוי, ומגדל לאבגוד הן הדוגמאות המושלמות לכך. איש לא היה רוצה להגיע ליער עצום ואינסופי בשביל טירה, שתהפוך ללא יותר מאשר פנטזיה בעיני מוגל - איש לא היה רוצה ללכת קילומטרים ארוכים בחום ושוטטות בשביל בית, שכנראה בכלל לא יראה לעיניי המוגלגים.
מהצד השני של ההפרדה, יש קוסמים שמעדיפים בתים רגילים ונורמליים - כדי להיטמע באולוסייה. אנשים כאלו צריכים להיות חכמים יותר, חדי עין יותר ומוכשרים יותר בשינוי צורה, הנגזה והסוואה בכללי. לפה נוכל לקחת לדוגמא את רחוב גרימוולד 13, ביתם של משפחת בלאק - ואת ביתו של הוראס סלגהורן, המורה לשיקויים הזקן. שניהם נמצאים באולוסיית מוגלגים מלאה, ולדעתי האישית - גרימוולד מספר 13 זה הבית הכי חכם שאי פעם היה לקוסם או מכשפה שהיו בהפרדה כזו אילו הייתה.

2) אם לכל עובד במשרד הקסמים יש מכונית כזו, אין לי המון חששות לגבי מציאת המכוניות ושימושן לרעה. אם לא כל עובד קיבל מכונית כזו, כנראה שיש סיבה. אני מניח שכל עובד קיבל מכונית כזו מכיוון שהם יודעים להילחם בדו - קרב. באותם זמנים זה היה מאוד הכרחי לדעת להילחם בדו - קרב, בגלל וולדמורט ואוכליי המוות, שאיימו על אנגליה הקסומה. אין לי המון מה להגיד בנושא הזה, ואני לא יודע מה זה אומר ממש על משרד הקסמים, אבל אני אסכם בכך שלדעתי יש סיבה שנתנו לקוסמים מכוניות כאלו.

3) כמו שאמרתי בסעיף הראשון, לא כל הקוסמים גרים בריחוק ממוגלגים - כמו הוראס סלגהורן ובית משפחת בלאק.
אני מניח שהשוני של בתי הקוסמים הרחוקים מהמוגלגים מביע את היצירתיות שלהם - שלא תוכל להיראות בעיני המוגלגים, מכיוון שזה שונה מהנורמות שלהם המוגלגים יחשדו מיד בקוסמים האלו והם עלולים להתגלות. אני לא בטוח אם זו סיבה, זה תלוי איך רואים את המצב.

דיון מעולה :)

--------------------

ראיין/תומר || הוא/אתה || מנהל הקלחת הרותחת & ראש בית גריפינדור בדימוס || פרשתי

איש אשכולות של ממש

---------
פורסם ב: Jul 2 2018, 20:54 PM
צטט הודעה

אני ואתה נשנה את העולם!

פרטי משתמש
חרמשים: 2052
משתמש מספר: 65434

לדעתי, בהחלט בטוח לאפשר לקוסמים לעצב את ביתם בעזרת קסם כרצונם. אחרי הכל, הקוסמים כולם יודעים לשלוט בכח הקסם שלהם ואנו יודעים שיש אפשרות שלפיה הבית יהיה בלתי מפי, או נראה לעיני מוגלגים כחורבה. אין חשש שהמוגלגים ישימו לב שהבית אינו כשורה.
לדעתי הקוסמים בכלל מספיק אחראיים, כדי שאם משפחה מוגלגית תבוא לגור בביתם אחריהם - הם ישנו אותו שייראה כבית מוגלגי. אולי משרד הקסמים עוקב אחרי זה ומוודא... אבל אין כמעט בתי קוסמים שעברו לבעלות מוגלגית, אז לדעתי אין ממה לחשוש. במקרה הגרוע המוגלגים יתרגלו לטעות משעשעת, כמו שהתרגלו לדילוג על מספר 12 בכיכר גרימולד. הם לא יודעים על מציאות קסמים, ולכן גם משהו בלתי חריג מסתדר אצלם לבסוף במחשבה.
האמת שעל הנושא הזה חשבתי המון. ברור שזה כשל של משרד הקסמים. עובדים לא אמורים לנצל לרעה את סמכויותיהם, ואם כך קורה - משרד הקסמים אמור לשים לב לכך ולעצור את התופעה. אני חושבת שלאורך כל סדרת הספרים מתגלים ליקויים רבים בתפקודו של משרד הקסמים וודאי שהן צריכים לייעל את פעילותם ולחשוב כיצד לפעול, כך שהכח לא יפול לידיים לא נכונות. כרגע, אנו רואים שהכח אכן נופל לידיים בלתי נכונות - יש דוגמאות רבות.
אני חושבת שעל בתי הקוסמים שנראים חריג יש אמצעי מגן. לחש פידליוס, מראה מוזנח וישן ועוד. אם יש בתים שנראים קוסמיים באופן חריג, הגיוני שיהיו במרוחק ממוגלגים. רוב הקוסמים גרים בסמיכות למוגלגים דווקא, אני חושבת שהכפרים שמיועדים לקוסמים בלבד, הם פשוט נוחים יותר, ולכן אנשים אוהבים לגור שם. לא חושבת שיש עיקרון מיוחד במרחק הזה (וכפי שהסברתי קודם, לדעתי הוא גם לא מתממש.)

דיון מקסים (:

--------------------
אביטל (:

---------
פורסם ב: Jul 3 2018, 20:35 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 4490
משתמש מספר: 65469

1) אני חושבת שזה יכול להיות מסוכן- אם בית כמו המחילה, שנראה כאילו הוא לא מסוגל לעמוד יציב במקום מבלי לקרוס ללא משהו קסום כלשהו שמחזיק אותו עומד במקומו, נראה לעיניי מוגלגים- הוא יכול לגרום להם לתהות מה מחזיק אותו ואולי אפילו לחקור ולדווח על הנושא.
ועם משפחה של מוגלגים תעבור לגור בבית כמו המחילה אני די בטוחה שהם ינסו להבין איך הבית שלהם מחזיק עומד ואם לא יבינו בוודאי ידווחו על כך ועוד מוגלגים יבואו ואולי הקסם יתגלה.

2) אני חושבת שהמקרה של ארתור וויזלי והמכונית הוא באמת ניצול לרעה של כוחו של עובד במשרד הקסמים, ארתור וויזלי עובד בטיפול במקרים של ניצול חפצי המוגלגים לרעה לא? אז הוא עובר על החוקים שהוא אוכף בעצמו, שזה נראה לי ממש לא יפה ובחלט ניצול כוחו לרעה.

3) אני חושבת שהקוסמים באמת מאד מרוחקים מהמוגלגים והסביבה בעיניי היא לא העובדה שהבתים שלהם שונים אלא העובדה שכפי שבוודאי שמתם לב בספרים, הרבה מהקוסמים שונאים את המוגלגים וכל קשר איתם- למשל העובדה שקוראים לקוסם/מכשפה שהוא/היא בן/ת של מוגלגים "בוצדם/ית" היא כבר עובדה שמעידה שהרבה קוסמים ומכשפטת שונאים את הקשר למוגלגים.

דייון מעולה! ⁦:-)⁩

--------------------

מאיה - מוזיקה - כלבים - אוכל - סרטים - חורף - שנצ

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 3 2018, 20:56 PM
צטט הודעה

GeoGuessr <3

פרטי משתמש
חרמשים: 31925
מגדר:
משתמש מספר: 56992

לדעתי פשוט לא צריך לתת למוגלגים לגור אחריהם, אלא שזה כאילו יהיה בית קוסמים כזה שאחרי שבעלי הבית מתים עושים מכירה פומבית ומי שמשלם הכי הרבה קונה את הבית ונותנים את הכסף לבן המשפחה הקרוב ביותר של האיש שמת.

לפי דעתי היה צריך שהוא יכשף את המכונית כדי להגיע כל בוקר לעבודה ולהגיע לסמטת דיאגון פעם בשנה ובשביל להגיע לתחנת הרכבת לקינגס קרוס כדי שהוא יוכל להביא את ילדיו לבית הספר.

לדעתי יש פשוט כאלה שכונות קוסמים ושכונות מוגלגים, ככה שאין כל כך הרבה מקום גם למוגלגים. ולדעתי זה שהם גרים רחוק זהזה מזה זה לא קשור, כי זה לא משנה כמה נוסעים, אלא אם אתה יודע לאן לנסוע.

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007