האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר || מדריך הטרמפיסט לגלקסייה
פורסם ב: Aug 28 2014, 16:06 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 9833
מגדר:female
משתמש מספר: 35445
חפצי המשתמש: צפה

סיקור ספר || מדריך הטרמפיסט לגלקסיה

User Posted Image

שם הספר: מדריך הטרמפיסט לגלקסיה - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
שם הסופר: דאגלס אדאמס 1952-2001
שנת הוצאה: 1979
גוף הוצאה: Pan Books (בישראל- הוצאת כתר)
שפת מקור: אנגלית
ז'אנר: מדע בדיוני

עלילה:
הסיפור עוקב אחרי שני חברים, ארתור פיליפ דנט, צעיר בריטי ופורד פרפקט- חייזר שהתחזה בשך שנים רבות לאדם. הספר פותח בתיאור דחפורים העומדים בפתח ביתו של ארתור במטרה להרסו כדי לאפשר סלילת מעקף על שטחו. קבלן ההריסה מודיע לארתור כי תוכניות הכביש העוקף קיימות כבר חודשים רבים במרתפים של משרד כלשהו והיה לו מספיק זמן להגיש התנגדות. באותו הזמן אוסף אותו מביתו חברו פורד לבירה בפאב בטענה שאין לו טעם להתווכח עם האנשים שבאו להרוס את ביתו משום שכדור הארץ עומד להיהרס. בזמן בו ארתור ופורד שותים בפאב, מגיעות לכדור הארץ חלליות של חייזרים המכונים "ווֹגוֹנים" במטרה להחריב את הפלנטה. הווגונים מכריזים כי התוכניות להריסת כדור הארץ נמצאות כבר 50 שנים במחלקת התכנון באלפא קנטאורי וכי היה לבני האדם מספיק זמן להתנגד אליה. שניות לפני הריסת כדור הארץ פורד מציל את עצמו ואת ארתור, באמצעות בוהן אלקטרונית המאפשרת להם לקחת טרמפ בחללית הווגונית. השניים מתחילים מסע בחלל וביקום וביחד עם עוד שלושה חברים שהטיסו את החללית שאספה אותם, הם יוצאים למסעות למקומות שארתור לא העלה על דעתו שהם קיימים. בדרך, ארתור מתוודע לסיפור שנוצר מחשב ענק בעל בינה מלאכותית -המחשב הכי טוב שיש שמטרתו לגלות מהי משמעות החיים. המחשב אומר שהתשובה היא 42 אך אף אחד לא יודע מהי השאלה. דבר זה מנחה את גיבורינו לאורך כל הסיפור כך שלבסוף, אולי הם אפילו ימצאו את השאלה המבוקשת.

דעתי האישית:
אני מאוד אהבתי את הספר הזה, אני חושבת שזה ספר מדע בדיוני קליל, מצחיק ובעל הרבה חוש הומור. הסופר מצליח לסקרן את הקוראים וגורם להם לגמוע בשקיקה עוד עמוד ועוד עמוד בספר הקצר והנהדר הזה. אני חושבת שהתרגום העברי מצליח להעביר את הקלילות של הכתיבה המקורית ובכך לגרום לכך שאלפי ישראלים קראו את הספר, נהנו מכל רגע ורצו לקנות את סדרת ההמשך. הספר מומלץ ומתאים לכל אד, והא קל וקצר ואין בו הרבה סבוכים. אני מאמינה שגם אנשים יותר צעירים, בתחילת שנות העשרה שלהם, יוכלו להנות מאוד מהספר הזה.

סדרת הספרים:
"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" הוא הספר הראשון מתוך סדרה של חמישה ספרים שכתב דאגלס אדאמס, כולם ממשיכים את עלילותיו של הספר הראשון. סדר הספרים הוא: (1) מדריך הטרמפיסט לגלקסייה (2) הסעדה שבסוף היקום (3) החיים, היקום וכל השאר (4) היו שלום ותודה על הדגים (5) לא מזיק ברובו. בנוסף לאלו נכתב עוד ספר על ידי אואן קופלר באישרה אלמנתו של דאגלס אדאמס- (6) ועוד משהו...

הסרט:
בעקבות הצלחתו של הספר יצא סרט בכיכובו של מרטין פרימן ( אתם בטח מכירים אותו כדר. ווטסון משרלוק BBC), זואי דשאנל (מ"הבחורה החדשה"), מוס דף, סם רוקוול ואלן ריקמן (פרופסור סנייפ בכבודו ובעצמו). הסרט יצא בשנת 2005 והתסריט נכתב על ידי דאגלס אדאמס עצמו והופק לאחר שמת.

הטריילר:
https://www.youtube.com/watch?v=MbGNcoB2Y4I

--------------------

.Inbal

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 28 2014, 17:09 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

ערכי בבקשה את הכותרת של האשכול,
אני אקרא את הספר הזה מתישו. יש עליו מלא המלצות ואני בהחלט רוצה לקרוא אותו.
סיקור מעולה, חרמשים יישללו בקרוב happy.gif

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007