האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות || תאליה גרייס
פורסם ב: Aug 18 2014, 11:18 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image
שם: תאליה גרייס
הסיפור מתוכה הדמות לקוחה: פרסי ג'קסון והאולימפיים, וגיבורי האולימפוס.
גיל הדמות: קשה להגיד. היא הייתה עץ לכמה זמן, ואחרי זה היא הפכה להיות בת אלמוות. היא אמורה להיות בת עשרים ומשהו.
שנת לידה (אם יש): לא ידוע
משפחה (הורים, אחים וכדומה): אבא שלה הוא זאוס, אל השחקים והשמיים, והוא מלך האלים. אמא שלה הייתה בזמנה שחקנית קולנוע. אח שלה, ג'ייסון, בן זאוס בהתגלמותו הרומית - יופיטר.
רקע כללי על העלילה:
*תקציר של השלישי, זה בגלל שרק שם תאליה מופיעה בצורה דומיננטית ולא רק בסוף.*
בתחילת הספר פרסי, אנבת' ותאליה בת זאוס (חברת ילדות של לוק ואנבת') נסעו לפנימייה צבאית בשם "ווסטאוובר הול" מפני שגרובר מצא שני חצויים חדשים: ביאנקה וניקו די אנג'לו, שהתבררו כחזקים מאוד. על שני החצויים שם עין מפלצת - המנטיקור ד"ר קוטס. פרסי נקלע למצב שבו הוא מופרד מחבריו וצריך להלחם במנטיקור לבדו. בשנייה האחרונה אנבת', תאליה וגרובר מגיעים אבל המנטיקור ממשיך להיות חזק יותר מהם. לפתע נחלצת לעזרתם האלה ארטמיס - אלת הציד ביחד עם צידותיה, אך היא אינה מספיקה להציל את אנבת' שנחטפת על ידי המנטיקור. האלה ארטמיס יוצאת לחפש את המפלצת המסוכנת שיכולה להשמיד את האולימפוס, שעליה דיבר המנטיקור, אבל היא נתפסת בטרם גילתה מידע חדש ונהיית שבויה. פרסי, תאליה, גרובר, ביאנקה (שהפכה לציידת ארטמיס) והבכירה שבציידות ארטמיס, זואי צל-ליל (אחותם של נימפות השקיעה-ההספרידות) יוצאים לחפש את ארטמיס, אנבת' ואת המפלצת בעקבות הנבואה שהם שמעו מפי האורקל מדלפי ששוכנת במחנה החצויים בגופה של מומיה:

מערבה, אל אלה כבולה, יצאו החמישה,
אחד מהם יאבד, בארץ גשם לא פגשה,
אימת האולימפוס את הדרך תוביל,
חניכים וציידות - רק איחוד כוחות יציל,
בהתייצבו מול הטיטאן, אחד ישא קללתו,
ואחד אחר ביד הורה ימצא הוא את מותו.

הם מחליטים על שילוב של 3 ציידות ו-2 חניכים. התכנון הוא שתאליה, גרובר, זואי צל ליל, ביאנקה ופיבי הציידת יצאו.
מידע:
מבוגרת מפרסי בשנה (מאחר שנשמתה הייתה כלואה בתוך עץ) . בדומה לפרסי, גם תאליה לא אמורה לחיות (בתור בת של אחד משלושת הגדולים). תאליה מונעת מעצמה מלהיות החצויה מהנבואה בספר השלישי בכך שמצטרפת לחבורת הצייד של ארטמיס יום לפני יום הולדתה השישה עשר, מה שמזכה אותה בנעורי נצח מגילה הנוכחי וגורם לכך שלא תהיה בת שש-עשרה לעולם, אבל עוזבת בכך את מחנה החצויים. גם תאליה הייתה ידידה של לוק וטיפלה באנבת' יחד איתו, אבל היא בניגוד לאנבת', משלימה עם העובדה שהוא בוגד. תאליה ופרסי אמנם רבים כל הזמן, אך למרות זאת הם חברים. בסוף הספר השלישי היא נהפכת להיות מנהיגת הציידות לאחר מותה של זואי צל ליל ובספר החמישי היא מקבלת את המשימה לקחת את הציידות שמתו בקרב על האולימפוס לשדות אלסיום. מאחר שתאליה היא בת זאוס, יש לה את היכולת להטיל ברקים. היא גם לוחמת טובה מאוד: לפני שנהתה לציידת, השמשה במגן הקסום שלה, אייגיס, שבגוף המגן יש פרצוף של המפלצת מדוזה אשר מפחיד מפלצות רבות ובחנית חשמלית. לאחר שנהפכה לצידת, השתמשה בקשת עם חצים עשויים מכסף טהור שגם היא טובה לקטילת מפלצות ובמיוחד, לאנשי- זאב. תאליה היא אחת מהחצויות החזקות ביותר ב- 100 השנים האחרונות ובספר הגיבור האבוד היא מוצאת את האח שאבד לה, שהוא ג'ייסון גרייס.
חוות דעת אישית:
הו, תאליה.
אני כלכך אוהבת אותה, היא ממש מקסימה. וברגע שהיה כתוב בים המפלצות על העיניים שלה - שיש בתוכן כאילו סערה - פשוט ידעתי שאבא שלה הוא זאוס. היא כלכך אמיצה, והיא בעצם וויתרה (אמנם זה וויתור שהיא הייתה חייבת לעשות) על להיות החצויה הכי חזקה. אבל האמת שזה היה צפוי, כי כל הספר סובב סביב פרסי ופתאום תאליה הגיבורה? לא נראה לי.
בכ''מ, היא ממש מקסימה, אבל לדעתי זאת הייתה טעות שהיא הצטרפה לציידות. משהו בה מאוד מרדני, ובהתחלה היה לי קשה לדמיין אותה עם הציידות. אבל מתרגלים. היא עשתה את הבחירות שלה ואנחנו צריכים לכבד את זה.
אחרי החפירות, אני אומרת שתאליה היא אחת הדמויות הכי מקסימות בסדרה, ואני ממש אוהבת אותה.
תמונות:
User Posted Image
User Posted Image
אחר: הסדרה מומלצת בחום!

הודעה זו נערכה ע"י Shachar My Love ב Aug 18 2014, 11:30 AM

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 18 2014, 11:26 AM
צטט הודעה

I am one with the Wind and Sky

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2603
מגדר:female
משתמש מספר: 34834

User Posted Image

User Posted Image

התמונה השנייה היא מהספר יומני החצויים, אז היא יותר אמינה D:

אז ככה: תאליה היא הדמות האהובה עליי בכל הסדרה. אמיצה, חכמה, חזקה, טובת לב. מה לא?
כתבת עליה הרבה מידע, את יכולה להוסיף שהיא הסתובבה עם לוק ופגשה את אנבת', והם הסתובבו יחד כחבורה עד שגרובר אנדרווד ליווה אותם למחנה ותאליה הקריבה את חייה כדי שלוק ואנבת' יגיעו למחנה, אבל אביה ריחם עליה והפך אותה לעץ אורן.
סיקור מקסים, על דמות מדהימה D:
כל הכבוד!!

--------------------
Yuvalval/Anna

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 18 2014, 11:28 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

QUOTE (Snowflakes @ Aug 18 2014, 12:58 PM)
User Posted Image

User Posted Image

התמונה השנייה היא מהספר יומני החצויים, אז היא יותר אמינה D:

אז ככה: תאליה היא הדמות האהובה עליי בכל הסדרה. אמיצה, חכמה, חזקה, טובת לב. מה לא?
כתבת עליה הרבה מידע, את יכולה להוסיף שהיא הסתובבה עם לוק ופגשה את אנבת', והם הסתובבו יחד כחבורה עד שגרובר אנדרווד ליווה אותם למחנה ותאליה הקריבה את חייה כדי שלוק ואנבת' יגיעו למחנה, אבל אביה ריחם עליה והפך אותה לעץ אורן.
סיקור מקסים, על דמות מדהימה D:
כל הכבוד!!

תנקס על התמונות D:
אכן, תאליה היא דמות מקסימה. למרות שיש לה פתיל קצר (הכל עובר מאבא לבת), היא מקסימה.
תודה!

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 20 2014, 16:36 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 9833
מגדר:female
משתמש מספר: 35445

סיקור מושקע ויפה. אני אוהבת את תאליה, היא אדירה לדעתי ומה שגילו עליה ועל ג'ייסון בגיבורי האולימפוס אדיר ממש.
חרמשים ישלחו בקרוב happy.gif

--------------------

.Inbal

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 20 2014, 16:40 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

QUOTE (Cosima Niehaus @ Aug 20 2014, 06:08 PM)
סיקור מושקע ויפה. אני אוהבת את תאליה, היא אדירה לדעתי ומה שגילו עליה ועל ג'ייסון בגיבורי האולימפוס אדיר ממש.
חרמשים ישלחו בקרוב happy.gif

כן, אבל לדעתי זה קצת מיותר. כאילו, זה מגניב שהם אחים והכל, אבל זה יכול להיות שכשתאליה הייתה צעירה יותר היא הכירה את ג'ייסון וזה הדבר היחיד שהוא זוכרת מהעבר שלו. זה היה יכול להיות אחרת, למרות שגם ככה זה מגניב.
תנקס happy.gif

--------------------

g
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007