האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

קפיצה לעמוד (5) 1 2 [3] 4 5  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון/ הגבלת ילודה, כריס אישרה:)
פורסם ב: Apr 23 2024, 19:29 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 648210
מגדר:female
משתמש מספר: 30194
חפצי המשתמש: צפה

QUOTE (Rocket Man @ Apr 21 2024, 20:59 PM)
אני רוצה להתייחס לטעות במה שאמרת. זו טעות מאוד נפוצה, ששמעתי הרבה פעמים.
סין היא לא מדינה צפופה. בטח שלא כמו ישראל. ממוצע הצפיפות בסין הוא 148.52 נפשות בקילומטר רבוע, שזה לא מספר נמוך, אבל הוא הרבה יותר נמוך ממדינות כמו בנגלדש, שהצפיפות בה עומדת על 1,173.81 נפשות בקילומטר רבוע.
בישראל, אם תהית, הצפיפות היא 447.70 נפשות בקילומטר רבוע, שזה מספר עצום, והרבה יותר גבוה מסין. מפתיע, אבל נכון. אם את לא מאמינה לי את מוזמנת לבדוק את זה ברשימה הזאת או לחילופין להסתכל על המפה הזאת שמראה שישראל היא אחת המדינות הצפופות בעולם, וסין לא.
ועכשיו, לשאלה המתבקשת – למה סין העבירו את החוק להגבלת הילודה? הסיבה היא לא צפיפות, אלא מספר אזרחים. זה מאוד קשה כלכלית במדינה אם מספר האזרחים בה גבוה כל כך.
אני רוצה להתייחס לעוד טעות שיש לך: את טוענת שהמדינה שלנו מסוגלת להתמודד עם צפיפות האוכלוסין הגבוהה פה. האמנם?
מתוך ויקיפדיה

צפיפות האוכלוסין בישראל היא לא דבר טוב, ואם היא תעלה המצב שלנו יהיה רע מאוד.
לגבי השגחה על ילדים – אם הורה נותן לבן שלו כמעט להידרס, הוא לא צריך להיות הורה, חד וחלק. אם הוא רוצה עשרה ילדים, הוא צריך לדעת לשמור עליהם ולהבין שילדים זה לא משחק, וזה דורש אחריות.

לסיום, מה לדעתי צריך לעשות – קודם כל, להעביר חוק הגבלת ילודה זה דבר נורא שלא צריך לעשות באף מדינה בעולם. אם מישהו רוצה לעשות כמה ילדים זו זכותו המלאה, ולמנוע ממישהו לעשות את זה זה דבר איום ונורא. אבל – בישראל המצב הוא לא נכון. הקצבה שמקבלים על הילד הראשון עומדת על 169 ש"ח, על הילד השני, השלישי והרביעי 214 ש"ח ועל החמישי ואילך 169 (מקור). כדי למנוע פיצוץ אוכלוסין בארץ חייבים לשנות את המצב הזה, והחל מהילד הרביעי לקבל חצי מהקצבה או אפילו להפסיק את הקצבה לגמרי. אם אתה רוצה לעשות ילדים, תהיה מודע שהם יהיו על אחריותך הכלכלית.
מקווה שלא פגעתי באף אחד, אשמח לשמוע כמובן דעות מנוגדות למה שאמרתי:)

לא, פה הטעות שלך.
1) לא תמיד לוקחים בחשבון את יהודה ושומרון ואת הגולן.
2) מדובר על אחוזי המגורים במרכז. שם יש צפיפות, אבל בשאר הארץ אין.
הפריפריה מכילה כל כך מעט מאזרחי המדינה, למעשה בכל הנגב ובחלק מהגליל יש המון שטחים לא מיושבים שאם רק היינו טורחים לפתח אותם (המשרד לפיתוח הנגב והגליל עאלק) היינו יכולים ליישב את המדינה בצורה יעילה יותר. המרכז צפוף, הצפון והדרום כמעט ריקים. הערים הגדולות מפוצצות, הפריפריה כמעט ריקה. ככה זה, המטרופולין שונה מהפריפריה בכל כך הרבה תחומים, כמו גם במגורים.
בסין ובהודו החוק הזה מבורך כי באמת שאין מקום לטפל באנשים, לחנך ילדים, מערכות המדינה קורסות תחת עומס ולחץ פסיכי לגמרי. במדינה כמו ישראל, שהיא לא מדינה צפופה כי רוב המדינה מכילה שטחים ריקים ולא מיושבים, אין צורך להגביל ילודה. אנחנו לא מדינה עם מיליארד אזרחים, מצבנו בסדר גמור. אם רק נפתח את הנגב, תמצא פיתרון לצפיפות במרכז.
אני בתור נוצרייה רוצה לראות יותר יהודים מאשר מוסלמים על אדמת ארץ ישראל, שכן היהודים ישמרו על המקומות הקדושים שלי הרבה יותר מהמוסלמים חסרי הלב והנשמה. אני סומכת על היהודים בעיניים עצומות. ישוע המשיח טוען שהישועה מגיעה מהיהודים. וישראל היא המדינה הכי מותקפת אך עם זאת הכי בטוחה בעולם, אלוהים באמת שומר על עם ישראל, עם סגולה. אני הולכת אחרי ישוע, כמובן. אנחנו צריכים לדאוג שהיהודים יתרבו כמה שיותר, ושיעקפו את כמות הרוצחים המוסלמים על אדמת ישראל הקדושה.
כל מי שמתנגד להתרבות יהודים או תומך בהגבלת ילודה בישראל הוא אנטישמי.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Apr 23 2024, 20:58 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: פרופסורים
חרמשים: 49979
מגדר:male
משתמש מספר: 82841

QUOTE (I Love Fall Out Boy @ Apr 23 2024, 19:29 PM)
לא, פה הטעות שלך.
1) לא תמיד לוקחים בחשבון את יהודה ושומרון ואת הגולן.
2) מדובר על אחוזי המגורים במרכז. שם יש צפיפות, אבל בשאר הארץ אין.
הפריפריה מכילה כל כך מעט מאזרחי המדינה, למעשה בכל הנגב ובחלק מהגליל יש המון שטחים לא מיושבים שאם רק היינו טורחים לפתח אותם (המשרד לפיתוח הנגב והגליל עאלק) היינו יכולים ליישב את המדינה בצורה יעילה יותר. המרכז צפוף, הצפון והדרום כמעט ריקים. הערים הגדולות מפוצצות, הפריפריה כמעט ריקה. ככה זה, המטרופולין שונה מהפריפריה בכל כך הרבה תחומים, כמו גם במגורים.
בסין ובהודו החוק הזה מבורך כי באמת שאין מקום לטפל באנשים, לחנך ילדים, מערכות המדינה קורסות תחת עומס ולחץ פסיכי לגמרי. במדינה כמו ישראל, שהיא לא מדינה צפופה כי רוב המדינה מכילה שטחים ריקים ולא מיושבים, אין צורך להגביל ילודה. אנחנו לא מדינה עם מיליארד אזרחים, מצבנו בסדר גמור. אם רק נפתח את הנגב, תמצא פיתרון לצפיפות במרכז.
אני בתור נוצרייה רוצה לראות יותר יהודים מאשר מוסלמים על אדמת ארץ ישראל, שכן היהודים ישמרו על המקומות הקדושים שלי הרבה יותר מהמוסלמים חסרי הלב והנשמה. אני סומכת על היהודים בעיניים עצומות. ישוע המשיח טוען שהישועה מגיעה מהיהודים. וישראל היא המדינה הכי מותקפת אך עם זאת הכי בטוחה בעולם, אלוהים באמת שומר על עם ישראל, עם סגולה. אני הולכת אחרי ישוע, כמובן. אנחנו צריכים לדאוג שהיהודים יתרבו כמה שיותר, ושיעקפו את כמות הרוצחים המוסלמים על אדמת ישראל הקדושה.
כל מי שמתנגד להתרבות יהודים או תומך בהגבלת ילודה בישראל הוא אנטישמי.

השטח של ישראל כולל יהודה ושומרון עומד על בערך 28 קילומטר רבוע (בתווך שגיאה של 200 מטרים רבועים). במדינת ישראל יש קצת פחות מ-10 מיליון תושבים. 10 חלקי 28 שווה בערך 0.357, כלומר – בערך 357 איש לקילומטר רבוע בישראל כולל יהודה ושומרון. את צודקת, זה אומנם מספר יותר נמוך מהמספר שאמרתי, אבל זה עדיין מספר הרבה יותר גבוה מברוב מדינות העולם, כולל סין.

דבר שני, גם בישראל המערכות קורסות. בתור מי שהיה כמה פעמים בחוץ לארץ, אני יודע שהכבישים בארץ עמוסים הרבה יותר מבכל מדינה אחרת. חוץ מזה, בתי החולים והמרפאות בקושי מצליחים להסתדר: אם אתה מגיע למיון ייקחו כמה שעות עד שיגיעו לטפל בך, ואם אתה מזמין תור למרפאה יעבור יותר מחודש עד שיגיע התור שלך.

את לא יכולה להגיד שכל מי שתומך בהגבלת ילודה הוא אנטישמי, כי מעבר לזה שזו הכללה נוראית, כיהודי אני לא חושב שזה אנטישמי לחשוב ככה. אבל, אני כן מתנגד להגבלת ילודה מלאה. השיטה של הנמכת הקיצבאות (שציינתי בתגובה שציטטת) היא לדעתי הדרך הכי בטוחה והכי נכונה לאפשר לטיפולים הרפואיים להמשיך כראוי, ולמנוע חורבן של איכות החיים בישראל. כאזרח במדינה, אני מעדיף שנישאר במספר האזרחים הנוכחי ושאיכות החיים שלנו תהיה גבוהה, על פני זה שנמלא את המדינה במעל 15 מיליון איש שאיכות החיים שלהם היא נוראית, שאין להם טיפולים רפואיים ומתים הרבה יותר בקלות.

--------------------
I'm not the one they think I am at home, oh, no, no, no
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 23 2024, 21:32 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 47886
משתמש מספר: 86564

אני לא חושבת שמי שבעד הגבלת ילודה הוא אנטישמי
זה כשור לכלכלה בישראל ולכלכלה של אנשים

--------------------
מיכל|12| דתיה| חופרת| הארי חננה|

https://www.youtube.com/watch?v=GPSf1-P14-I]

ההעצעה

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 11:56 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 21803
משתמש מספר: 76102

שמתי לב שעד עכשיו לא עניתי על הדיון עצמו.
אז:

למה אין חוק כזה בארץ? כי אין סיבה. יש המון מקום בארץ. בין אילת ובאר שבע, שזה חצי מהמדינה בערך, יש 1% מהאוכלוסייה. זה אומר שיש המון מקום במקומות שהם לא במרכז. אם האוכלוסייה תגדול, זה לא יגרום שום דבר נוראי. פשוט כבר לא יהיה מקום לגור במרכז ואנשים יהיו חייבים לגור במקומות אחרים. אז להגביל את הילודה זה דבר מיותר ולא הכרחי, אז אם מגבילים את הילודה למרות שזה לא הכרחי, זה נוראי. כי זה סתם להגיד למישהו ״היי, אתם יכולים להוליד רק ילד אחד, למרות שיש הרבה מקום בארץ זה רק בשביל האנשים שרוצים לגור במרכז״

--------------------
יולי || 13 || מ. פורום ספרים

User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 12:03 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (Michelle T @ Apr 24 2024, 11:56 AM)
שמתי לב שעד עכשיו לא עניתי על הדיון עצמו.
אז:

למה אין חוק כזה בארץ? כי אין סיבה. יש המון מקום בארץ. בין אילת ובאר שבע, שזה חצי מהמדינה בערך, יש 1% מהאוכלוסייה. זה אומר שיש המון מקום במקומות שהם לא במרכז. אם האוכלוסייה תגדול, זה לא יגרום שום דבר נוראי. פשוט כבר לא יהיה מקום לגור במרכז ואנשים יהיו חייבים לגור במקומות אחרים. אז להגביל את הילודה זה דבר מיותר ולא הכרחי, אז אם מגבילים את הילודה למרות שזה לא הכרחי, זה נוראי. כי זה סתם להגיד למישהו ״היי, אתם יכולים להוליד רק ילד אחד, למרות שיש הרבה מקום בארץ זה רק בשביל האנשים שרוצים לגור במרכז״

הצפיפות בארץ כולה היא הרבה יותר גבוהה ממדינות אחרות. הבעיה היא לא שאין מקום, הבעיה היא מחסור בחינוך ובטיפול רפואי ופקקים איומים בכל הארץ. אם לא יעשו עם זה משהו, אנשים יתחילו למות ולא לקבל חינוך ואז נצטער שלא עשינו צעד לפני זה. לא הגבלה מלאה על ילודה, הנמכה של הקיצבאות החל מהיחד השלישי או הרביעי.

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 12:07 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 69909
משתמש מספר: 71976

בעיניי הגבלת ילודה זה דיקטטורה ברמה הכי גבוהה

--------------------
SOPHIE - 14
User Posted Image ג גUser Posted Image

User Posted Image גג User Posted Image
ג גג ג

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 15:41 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 21803
משתמש מספר: 76102

QUOTE (Rocket Man @ Apr 24 2024, 11:03 AM)
הצפיפות בארץ כולה היא הרבה יותר גבוהה ממדינות אחרות. הבעיה היא לא שאין מקום, הבעיה היא מחסור בחינוך ובטיפול רפואי ופקקים איומים בכל הארץ. אם לא יעשו עם זה משהו, אנשים יתחילו למות ולא לקבל חינוך ואז נצטער שלא עשינו צעד לפני זה. לא הגבלה מלאה על ילודה, הנמכה של הקיצבאות החל מהיחד השלישי או הרביעי.

ממתי 1% בחצי מהמדינה זה צפיפות? וכן, יש מחסור בחינוך ובבתי חולים, אבל יש אנשים בממשלה שאחראים ספציפית לליישב אנשים בין אילת לבאר שבע, אז אני מעריכה שעוד כמה שנים יהיה שם עוד בתי חולים ובתי חינוך.

הפתרון לצפיפות זה פשוט ליישב אנשים בין אילת לבאר שבע, וכן, זה לא פשוט, וצריך להוסיף בתי ספר, בתי חולים, מרכזי קניות ומקומות עבודה, אבל בסה''כ לא צריך לנקוט דיקטטורה כמו להגביל ילודה, פשוט צריך לעשות דברים שימשיכו אנשים לגור לא רק במרכז.

--------------------
יולי || 13 || מ. פורום ספרים

User Posted Image

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 21:07 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (Rocket Man @ Apr 24 2024, 12:03 PM)

יש המון מקום בארץ
אתה לא חושב גם על המקומות שמתנחלים בהם כמו
מעוז אסתר..
אין שם אנשים בכושי
מלא משפחות יכולות להתנחל שם
אבל כמו שיולי אמרה..יש צפיפות במרכז

--------------------

ההעצעה

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 22:07 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

QUOTE (תינוקצ @ Apr 24 2024, 12:07 PM)

זה למה במדינה הדיקטטורית של סין יש הגבלת ילודה. פה בישראל אנחנו לא זקוקים לזה.

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 23:55 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

מסכימה

--------------------

ההעצעה

---------
פורסם ב: Apr 24 2024, 23:57 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

QUOTE (בסוף גם אני יהיה דוסה @ Apr 24 2024, 23:55 PM)
מסכימה

את לא היית בעד הגבלת ילודה? לפי מה שהבנתי מדעתך בהודעה הראשונה.

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 25 2024, 00:07 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

אז ככה
אני בעד אבל לא בעד מ"ס נמוך
נגיד עד 10 ילדים
לא יותר כי אז כבר להורים אין זמן לילדים וזה סתם גורם ל...מוות

--------------------

ההעצעה

---------
פורסם ב: Apr 25 2024, 00:35 AM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש

QUOTE (בסוף גם אני יהיה דוסה @ Apr 25 2024, 00:07 AM)
אז ככה
אני בעד אבל לא בעד מ"ס נמוך
נגיד עד 10 ילדים
לא יותר כי אז כבר להורים אין זמן לילדים וזה סתם גורם ל...מוות

איך זה גורם למוות?
לסבתא שלי יש 13 אחים והם כולם יצאו בסדר גמור.

--------------------

User Posted Image

Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Apr 25 2024, 10:55 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

כמו שכתבתי בפתיחת האשקול
ראיתי ילד כמעט נדרס
לא כדי למנוע חוסר אחריות של הורים?
אני לא אומרת שכולם ככה
לאמא שלי יש 9 אחים וגם יצאו אחלה

--------------------

ההעצעה

---------
פורסם ב: Apr 25 2024, 15:55 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

QUOTE (תינוקצ @ Apr 24 2024, 12:07 PM)

מסכים. לכן הפתרון צריך להיות פתרון שמונע ילודה בעבור קצבאות – מה שקיים הרבה יותר משאת חושבת. הנמכת קצבאות מהילד הרביעי זה פתרון לגיטימי ולא דיקטטורי בעליל.

יולי –
ממתי 1% בחצי מהמדינה זה צפיפות? וכן, יש מחסור בחינוך ובבתי חולים, אבל יש אנשים בממשלה שאחראים ספציפית לליישב אנשים בין אילת לבאר שבע, אז אני מעריכה שעוד כמה שנים יהיה שם עוד בתי חולים ובתי חינוך.

הפתרון לצפיפות זה פשוט ליישב אנשים בין אילת לבאר שבע, וכן, זה לא פשוט, וצריך להוסיף בתי ספר, בתי חולים, מרכזי קניות ומקומות עבודה, אבל בסה''כ לא צריך לנקוט דיקטטורה כמו להגביל ילודה, פשוט צריך לעשות דברים שימשיכו אנשים לגור לא רק במרכז.

המספרים שאת נותנת נשמעים לי מאוד לא נכונים, אז בלי מקור אני לא מסוגל להאמין לזה. אני גר באזור באר שבע, ואני יכול להבטיח לך שצפוף שם ויש שם פקקים. אולי לא כמו במרכז, אבל הרבה יותר מבחו"ל.
בכל מקרה, לפי המספרים שמצאתי, בתל אביב (נכון ל-2016, כי זו השנה הכי מעודכנת שמצאתי) יש 435,855 תושבים, ובבאר שבע 204,707 תושבים. כלומר – 67%~ מהתושבים שחיים בבאר שבע ותל אביב חיים בתל אביב, ו- 33%~ חיים בבאר שבע. זה באמת שוני רציני, אבל אסור לשכוח שתל אביב היא עיר יותר גדולה, ובאופן ברור – האחוזים שנתת לא קרובים למציאות.
אני רוצה לציין עוד משהו – בישראל בתי החולים מפוזרים בערך באופן הגיוני, כלומר שאין מקום בלי התנ חולים או מקום עם עודף. בבאר שבע העומס על בתי החולים גבוה בדיוק כמו בתל אביב, וזה קשור לאוכלוסייה.

כולנו מסכימים שפתרון של הגבלת ילודה הוא לא הפתרון הנכון, אבל אין ברירה אלא להבין שיש בעיה. כרגע המטרה היא לחשוב על דרך טובה לפתור אותה.

הודעה זו נערכה ע"י Rocket Man ב Apr 25 2024, 15:58 PM

--------------------
User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (5) 1 2 [3] 4 5  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
233 980 687 355

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007