האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור שיר|| The Final Countdown/ Europe
פורסם ב: Dec 23 2018, 20:47 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 9716
מגדר:female
משתמש מספר: 65449
חפצי המשתמש: צפה

The Final Countdown
סיקור שיר

User Posted Image

מידע בסיסי:

שם השיר: The Final Countdown

מבצע השיר:Europe

לקוח מהאלבום: The Final Countdown

שנת יציאה:1986

ז'אנר: גלאם מטאל, הארד רוק

אורך: 5:10

רקע:
השיר The Final Countdown ,השיר המוכר והמצליח ביותר של להקת הרוק השוודית Europe, ראה אור ב1986. הוא נכתב על ידי ג'ואי טמפסט, סולן הלהקה וכותב השירים העיקרי שלה.
השיר התבסס על קטע קצר בסינתיסייזר (מערכת אלקטרונית המשמשת להפקת מגוון צלילים) שהלחין טמפסט בתחילת שנות השמונים. ב- 1985 הציע הבסיסט של הלהקה, ג'ון לוון שטמפסט יכתוב שיר למנגינה שהלחין. טמפסט הקליט דמו והשמיע אותו לשאר חברי הלהקה, שלא כל כך אהבו אותו בהתחלה. הגיטרסט של הלהקה, ג'ון נורום אמר על כך בדיעבד, כי הוא שמח שלא הקשיבו לו.
טמפסט אמר על כך, שחלק מחברי הלהקה חשבו שהשיר שונה מידי בכדי להיות שיר שמבוצע על ידי להקת רוק, אבל שהוא נלחם על מנת שבסוף ישתמשו בו.
מילות השיר הושפעו משיר Space Oddity של דיוויד בואי.

השיר זכה להצלחה רבה והגיע למקום הראשון במצעדים ב25 מדינות.
השיר מופיע במשחקים NHL 11 ו-NHL Slapshot אשר יצאו לאור ב-2010.
נעשה שימוש בלחן השיר בשיר הנושא של פסטיגל 2006, "פסטיגל פנטזיה: גיבורי הממלכה האבודה" .
בתוכנית "בני ברדיו" של בני בשן, הייתה בעבר פינה שנקראה "אנשים שחושבים ש-'The Final Countdown' הוא השיר הטוב ביותר בעולם בוחרים את השיר הטוב ביותר בעולם בעיניהם.", שנסגרה לאחר ראיון עם ג'ואי טמפסט בתוכנית.

מילים:

We're leaving together,
But still it's farewell
And maybe we'll come back
To earth, who can tell?
I guess there is no one to blame
We're leaving ground (leaving ground)
Will things ever be the same again?
It's the final countdown
The final countdown
Oh
We're heading for Venus (Venus)
And still we stand tall
'Cause maybe they've seen us (seen us)
And welcome us all, yeah
With so many light years to go
And things to be found (to be found)
I'm sure that we'll all miss her so
It's the final countdown
The final countdown
The final countdown
The final countdown
Oh
The final countdown, oh
It's the final count down
The final countdown
The final countdown
The final countdown
Oh
It's the final count down
We're leaving together
The final count down
We'll all miss her so
It's the final countdown
It's the final countdown
Oh
It's the final countdown, yeah

קליפ:

קליפ

גרסאות כיסוי:
פסטיגל פנטזיה: גיבורי הממלכה האבודה

glee

דעה אישית:
אני מאוהבת בשיר הזה!
זה שיר קצת שונה ומוזר, ועד עכשיו כל מי שאני מכירה או אוהב או שונא אותו.
אני חושבת שהשיר גאוני.
השילוב של המוזיקה העתידנית ומילים של שיר שמדבר על נסיעה לחלל..

אני שמעתי את השיר פעם ראשונה בפסטיגל 2006, אבל הייתי קטנה מידי מכדי לשים לב אליו.. אחר כך שמעתי אותו שוב בפרק של glee. הגרסה שלהם לשיר מצחיקה מאוד, אבל לא מגיעה לקרסוליים של המקורית..
בכיתה ח', במסגרת שיעורי השערה, למדנו עליו בשיעורי מוזיקה תחת הכותרת "להקות של שיר אחד"- כלומר, להקות שהצליחו מאוד עם שיר אחד ואחר כך לא הצליחו לשחזר את ההצלחה.כפי שהוזכר מקודם, השיר The Final Countdown הוא השיר המצליח והמוכר ביותר של הלהקה, אבל ההצלחה לא שוחזרה שוב באותה המידה.

בכל אופן, כמו שאמרתי, השיר מושלם!

--------------------
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Dec 24 2018, 19:07 PM
צטט הודעה

Eat Your Salad

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 543654
מגדר:female
משתמש מספר: 41708

איזה כיף לראות סיקורים נוספים שלך בפורום! הסיקור הזה נהדר, באמת. הוא מפורט כמו שצריך ונהניתי לקרוא אותו. העיצוב קצת הפריע - לי אהבתי את בחירת הצבעים (אבל זה כי אני לא אוהב צהוב) והכנסת קצת אנטרים מיותרים, אבל חוץ מזה הסיקור נהדר. כל הכבוד!
כבר מוסיף ללינקייה happy.gif

--------------------

הגר החיה >>>>>> הגר המתה

---------
פורסם ב: Jan 1 2019, 18:03 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 56040

וואו, בהחלט רואים שהשקעת בסיקור - אני ממש אוהב שפעילים בפורום מוזיקה :) הסיקור ממש נחמד, אבל עדיין יש לי כמה הערות.

ראשית-כל - העיצוב די הפריע לי. אישית, לדעתי הצבעים סגול וצהוב לא ממש משתלבים, לפחות לא הפעם. אני לא ממש מבין בזה אבל ככה זה נראה לי :/ בנוסף, גם היה קצת לא נוח לקרוא את הפרטים של השיר, בגלל שה"שאלות" (לא יודע ממש איך קוראים לזה, אני מתכוון ל-"שם השיר", "מבצעי השיר" וכו') כתובות באותיות גדולות יותר מאשר מה שכתבת לידן, שזה קצת מפריע לי בעין.

השיר זכה להצלחה רבה והגיע למקום הראשון במצעדים ב25 מדינות.
השיר מופיע במשחקים NHL 11 ו-NHL Slapshot אשר יצאו לאור ב-2010.
נעשה שימוש בלחן השיר בשיר הנושא של פסטיגל 2006, "פסטיגל פנטזיה: גיבורי הממלכה האבודה" .
בתוכנית "בני ברדיו" של בני בשן, הייתה בעבר פינה שנקראה "אנשים שחושבים ש-'The Final Countdown' הוא השיר הטוב ביותר בעולם בוחרים את השיר הטוב ביותר בעולם בעיניהם.", שנסגרה לאחר ראיון עם ג'ואי טמפסט בתוכנית.

המשפטים האלו הם הם הפרסים שבהם זכה השיר, אך הם לא מסודרים ממש טוב, ואי אפשר להבין שהם הפרסים שבהם זכה השיר. היית יכולה, למשל, לכתוב כותרת "פרסים שבהם זכה השיר" באותיות גדולות, וכך היה אפשר להבחין. אז זה היה נראה בערך כך:

פרסים בהם זכה השיר

~ השיר זכה להצלחה רבה והגיע למקום הראשון במצעדים ב25 מדינות.
~ השיר מופיע במשחקים NHL 11 ו-NHL Slapshot אשר יצאו לאור ב-2010.
~ נעשה שימוש בלחן השיר בשיר הנושא של פסטיגל 2006, "פסטיגל פנטזיה: גיבורי הממלכה האבודה" .
~ בתוכנית "בני ברדיו" של בני בשן, הייתה בעבר פינה שנקראה "אנשים שחושבים ש-'The Final Countdown' הוא השיר הטוב ביותר בעולם בוחרים את השיר הטוב ביותר בעולם בעיניהם.", שנסגרה לאחר ראיון עם ג'ואי טמפסט בתוכנית.

חוץ מזה, סעיף ה-"רקע" נכתב קצת כמו רשימה. כלומר, כתבת מה קרה בלי הרבה תיאורים מפורטים - למשל:

השיר התבסס על קטע קצר בסינתיסייזר (מערכת אלקטרונית המשמשת להפקת מגוון צלילים) שהלחין טמפסט בתחילת שנות השמונים. ב- 1985 הציע הבסיסט של הלהקה, ג'ון לוון שטמפסט יכתוב שיר למנגינה שהלחין. טמפסט הקליט דמו והשמיע אותו לשאר חברי הלהקה, שלא כל כך אהבו אותו בהתחלה. הגיטרסט של הלהקה, ג'ון נורום אמר על כך בדיעבד, כי הוא שמח שלא הקשיבו לו.
טמפסט אמר על כך, שחלק מחברי הלהקה חשבו שהשיר שונה מידי בכדי להיות שיר שמבוצע על ידי להקת רוק, אבל שהוא נלחם על מנת שבסוף ישתמשו בו.
מילות השיר הושפעו משיר Space Oddity של דיוויד בואי.

הקטע הזה, שהוא חלק לא קטן מהסיקור, נכתב כמו אוסף של עובדות על השיר. מצד אחד, זה הרקע של השיר, אבל הוא, כמו שכתבתי, נכתב ממש כמו רשימה ולא ממש נוח לקרוא את זה.

כל ההערות האלו הן רק הערות בונות, ואם העלבתי אני ממש מצטער ^^

--------------------

---------
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 105

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007