האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || אלימות השוטרים
פורסם ב: Jul 9 2020, 16:43 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1224
מגדר:male
משתמש מספר: 70090
חפצי המשתמש: צפה

בימים האחרונים נתקלנו ביותר מדי מקרים מתועדים של אזרחים מותקפים על-ידי שוטרים. אלו רק המתועדים, לכו תדעו כמה לא תועדו.
החל מנער בן 17 ליד ביתו ועד לזקנה שירדה מהרכבת הקלה, השוטרים אורבים לאזרחים ללא מסיכה, ותוקפים בצורה חסרת פרופורציה.
לפני זמן לא רב נורה למוות סלמון טקה בידי שוטר, וזוכה במשפט.
גם בחו"ל, נרצח ג'ורג' פלויד בידי שוטרים.

שאלות מנחות:
את מי לדעתכם מגייסים למשטרה? ומדוע?
מה גורם, לדעתכם, לשוטרים להפעיל כוח? האם כוח זה הוא מוגזם?
האם הכוח שמפעילה המשטרה מוצדק? האם זו אלימות?
באיזה כלים משפטיים הייתם מציידים את השוטרים? (היתרים, הגבלות, חוקים, נהלים...)

הדיון מתייחס בעיקר למשטרת ישראל, אך ההשוואה למשטרות אחרות בלתי נמנעת.
השאלות המנחות - מנחות בלבד, אשמח לקרוא את דעותיכם המורחבות בעניין זה.

דיון פורה, ונא לשמור על מכובדות השפה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 9 2020, 17:26 PM
צטט הודעה

חיייייזרים זה מצחייייייייייק

פרטי משתמש
חרמשים: 7
מגדר:female
משתמש מספר: 72533

לדעתי האנשים שהולכים להיות שוטרים הם מה שנקרא ילידי כאפות זאת אומרת שבתור ילדים הם סבלו ממעמד חברתי וכ"ו.
מה שמניע אותם ללכת למשטרה הוא שהם ישיגו כח. שיהיה להם אפשרות להחליט ולקבוע על אנשים אחרים, וכמובן שיש מהם (בלי להכליל כמובן) כאלו שמשתמשים בכוחם לרעה.
לדעתי לפני שוטר מקבל לידו אקדח או טייזר או כל כלי אחר הוא צריך לעבור סינון גבוה מאוד, כדי שלא יווצרו מקרים דומים לאלו המוזכרים.
וכמובן ואין על זה ויכח שמקרים כמו אלו הנ"ל הם אלימות רצינית מאוד!

--------------------
אפשר להניח
לכל החלומות הגדולים
של ביטוי עצמי והגשמה
ופשוט להיות

חנה ○ 18 ○ אמנות

---------
פורסם ב: Jul 9 2020, 17:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 1
משתמש מספר: 71742

אני רוצה להגיד שלפעמים מה שנראה לא צודק-הוא כן.
לפעמים צריך את כ-ל החומר, בשביל לדעת.
אז תמיד אני רואה את הכל בעירבון מוגבל.
אבל אין להכחיש שהיו המון מקרים של אלימות סרק, גזענות וכו'.

אני לא יודע מי מתגייס במיוחד למשטרה.
הכוח, כפי שאומר דבמלדור, כוח נותנים רק למי שלא רוצה אותו. כוח הוא דבר משכר ועוצמתי. אז מתבקש שיעשו בו שימוש לרעה.

אני הייתי מצייד יותר את האזרחים בכלים משפטיים.
לא הגיוני שכשאני רואה שוטר עושה עבירה, רק לאחר מעשה, ולאחר המוווון התכתשויות, אני יכול אולי להצליח להעמיד אותו על טעותו. רק בגלל שהוא שוטר והכוח נמצא בידיו.

ואני מסכים עם התגובה שמעלי. כמו שעושים רישיון נשק, צריך לעשות רשיון מנושק (האדם שמחזיק את הנשק)
שוטר צריך לעבור בדיקות פסיכולוגיות, והנחיות, והזהרות וכו'

אה. חשוב לציין שזו "אלימות השוטרים." לא "אלימות המשטרה."

--------------------
היי אני ריקטו וב2338 אני אהיה בן 333

🤪דבילופוב🤪

האם פרשתי? ימים יגידו.

---------
פורסם ב: Jul 10 2020, 13:58 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 58
משתמש מספר: 72107

לא מקובל עלי שמעל כל כותרת אפשרית משמיצים את שוטרי משטרת ישראל, שעושים עבודת קודש אמיתית.
ואני גם לא מסכים שאנשים שמתגייסים למשטרה הם ילדי כאפות, הם אנשים שמקריבים המון דברים בשביל בטחון אזרחי ישראל, כמו שאי אפשר לומר על אנשי צבא בקבע שהם אלימים כי הם בחרו לחיות עם נשק ביד.
מאז שאנחנו ילדים קטנים מחדירים לנו בראש ששוטר זה דבר מפחיד, ילדים שרואים שוטר תנועה בורחים הביתה.
לכן תמיד רואים שוטר באור שלילי.
שוטרים בקו החזית, מתנהלים כמו בחזית, יש להם כללים קפדניים איך להתנהג בחזית. וחשוב לציין שרק אנשים ללא עבר פלילי מתקבלים למשטרה!
הבעיה, שלאנשים שעומדים מולם, אין כללים! וזה ראשי מאפיה, סוחרי סמים, מפגינים או סתם בריונים.
השוטר שירה בסלומון טקה ז"ל, הרגיש מאוים, הוא היה פזיז מדי, פראנואיד מידי, עם יד קלה מידי על ההדק(לכאורה). אבל לא מפלצת!
השוטר שהרג את פלויד היה מפלצת, אבל גם הוא לא סתם התנפל עליו, היה לפלויד עבר עשיר של סחר בסמים ושוד מזוין, וגם באותו אירוע , הוא היה מסומם, שילם בכסף מזויף, והתנגד למעצר(לטענת השוטרים). ובכל זאת השוטר היה אלים מידי.
מה עושים כדי שלא יהיה שוטרים אלימים ופזיזים מידי? מעלים את הרף בבחינות הקבלה, מסירים את החסינות על השוטרים, אבל לא ברמה שיהיו מאוימים, במילים אחרות, מייעלים את מח"ש(מחלקה לחקירת שוטרים).
אנחנו צריכים להגיע לרמה ששוטר לא יפחד לעשות את תפקידו, אבל גם שיפחד לחרוג מתפקידו.
ולסיום, נראה את כל המתלוננים שורדים חצי יום בלי משטרת ישראל.
ממליץ לקרוא את הספר מוניטין מפוקפק של ג'ון גרישם, יש שם קטע על חסינות מיותרת לשוטרים.
ומצד שני, ממליץ לראות את סדרת הכתבות 'מחוז ירושלים' ולאות באתר יזכור, כמה שוטרים נפלו בהגנה על אזרחים.
קצת כבוד.

---------
פורסם ב: Jul 12 2020, 13:15 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1224
משתמש מספר: 70090

האם ילדה בת 14 שהמסכה לא כיסתה את אפה היא פושעת? סוחרת סמים?
האם נער בן 17 מטרים ספורים מביתו, בלי מסכה, הוא בריון?
האם זקנה שירדה מהרק"ל, ולרגע הורידה את המסכה כדי לנשום היא ראשת מאפיה?

לפחות במקרים אלו, השוטרים הפעילו כוח, שלדעתי הוא מוגזם. לחשמל נער לעיני אימו רק כי סרב להזדהות? אגב, הוא כן הזדהה.

לפעמים תחושתי היא מול תמונות שכאלו - שצריך לירות בשוטר שמפעיל כוח שכזה. הגנה עצמית מפני החוק.

חשוב לציין, שהשוטרים פועלים עפ"י חוק לאכיפת החוק. אלא שהאמון הציבורי במערכת אכיפת החוק, נפגע מאוד עקב בריונות החוק. קצת שיקול דעת ממש לא יזיק.
מה שמוביל לשאלתי הראשונה: מי מגוייס למשטרה. כנראה, לדעתי, אנשי השטח של המשטרה לא חזקים בהפעלת שיקול דעת שכזה.

---------
פורסם ב: Jul 12 2020, 15:25 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 58
משתמש מספר: 72107

בפירוש נכון, זו התנהגות מחפירה! ושוטרים כאלה לא ראוים לשרת במשטרת ישראל!
אבל, האם הם פעלו כחוק כאשר קנסו אנשים עם מסכה לא תיקנית? כן!
האם הם פעלו כחוק כאשר אזקו אדם שסירב להזדהות? כן! (הוא הזדהה אבל אח"כ, הם עצרו אותו תוך כדי שחיפש את התעודה)
הם לחלוטין הגזימו עם לקיחת החוק ליידים, אבל הם לא בריונים או פרחחים כפי שניסו לצייר אותם!
הבעיה היא שישנם שוטרים אלימים מידי, וזה אני מסכים, וצריך לנקוט את הצעדים שאמרתי.
אבל מה שמפריע לי, ששוטר נתפס בעינינו כפרא אדם.
דוגרי, כמה מתוך השוטרים הם כאלה, וכמה כאלה?

---------
פורסם ב: Jul 26 2020, 17:01 PM
צטט הודעה

נו לכו כבר להשתתף בבלוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 66098
משתמש מספר: 72606

ומה עם אלימות האזרחים כלפי השוטרים? היה מקרה אחד, בו אזרחים כמעט הרגו שוטר עם מכות! אבל אף אחד לא יעז אפילו להזכיר את זה, כי זה לא פוליטיקלי קורקט. וזה לא שהשוטרים הגזימו עם לקיחת החוק לידיים, הם הגזימו עם ההבלגה על החוק באזורים חילוניים, ורק במקומות חרדיים הם אוכפים את החוק, ושם הם כן מגזימים!

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ סגול ⚜ דיונים ⚜ מנהלת בלוגוורטס

User Posted Image

לפני יותר מחודש הגענו לחניך חונך,
קיווינו שנלמד ושגם יהיה לנו כיף!
צוות החונכים שקד לילי וזיו,
אחרון חביב הוא אורי המזניב!

נפצח בשיר קורע לב
על אורי, ההנהלותי שבהנהלה לא מזמן השתלב!
אורירון חונך אהוב
פספס בשבילנו שיעור מתמטיקה חשוב
מנסח בטיל כל אשכול
לא מסוג האנשים שבזום ילחצו על "מיוט אול"
שולח תגמולים על כל פעילות
יודע לעשות דברים ביעילות ובמהירות
סובל את הפשלות שלנו בלי סוף
רוצה לברוח מאיתנו ולפצוח במעוף
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

אני תוהה מה יש בלינק הזה. אולי תלכו להשתתף?

---------
פורסם ב: Jul 29 2020, 12:24 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

באמת שאפילו לא קראתי לעומק את התגובות פה, אני רק אגיד שלהשוות אלימות משטרתית כלפי אזרחים לאלימות של אזרחים כלפי שוטרים זה בדיחה במקרה הטוב. למשטרה יש משאבים אינסופיים, ציוד מגן מלא ואפשרות לעצור ולפגוע בכל מי שלא בא להם טוב בעין. בטוח שיש אנשים שמתנהגים באלימות כלפי המשטרה ובטוח שיש שוטרים שנמצאים בסכנה בעת מילוי תפקידם. אין לי ספק בזה. אבל הבעיה היא שהמשטרה הוא גוף שמונע על ידי הממשלה ותפקידו השלטת סדר. בכלל הקונספט של משטרה מודרנית הוא התפתחות של החבר'ה שהיו אחראיים על מכירת עבדים. אנחנו צריכים להסתכל שנייה על כמה זה נראה לנו נורמלי שחבורת בריונים עם ציוד מגן, רובים, מכת"זיות וגז מדמיע יכולים לאיים עלינו ואנחנו לא נעשה כלום. המשטרה היא אלימה כי המטרה של המשטרה היא להיות אלימה, ואם תשאלו אותי, לא צריך להיות גוף אזרחי שיכול להשפריץ זרנוקי מים על אזרחים פשוטים גם אם זה אומר שתהיה הפגנה שקצת תפריע לאנשים לישון. חיים וביטחון היא זכות בסיסית.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2020, 22:01 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Jul 29 2020, 11:14 AM)
באמת שאפילו לא קראתי לעומק את התגובות פה, אני רק אגיד שלהשוות אלימות משטרתית כלפי אזרחים לאלימות של אזרחים כלפי שוטרים זה בדיחה במקרה הטוב. למשטרה יש משאבים אינסופיים, ציוד מגן מלא ואפשרות לעצור ולפגוע בכל מי שלא בא להם טוב בעין. בטוח שיש אנשים שמתנהגים באלימות כלפי המשטרה ובטוח שיש שוטרים שנמצאים בסכנה בעת מילוי תפקידם. אין לי ספק בזה. אבל הבעיה היא שהמשטרה הוא גוף שמונע על ידי הממשלה ותפקידו השלטת סדר. בכלל הקונספט של משטרה מודרנית הוא התפתחות של החבר'ה שהיו אחראיים על מכירת עבדים. אנחנו צריכים להסתכל שנייה על כמה זה נראה לנו נורמלי שחבורת בריונים עם ציוד מגן, רובים, מכת"זיות וגז מדמיע יכולים לאיים עלינו ואנחנו לא נעשה כלום. המשטרה היא אלימה כי המטרה של המשטרה היא להיות אלימה, ואם תשאלו אותי, לא צריך להיות גוף אזרחי שיכול להשפריץ זרנוקי מים על אזרחים פשוטים גם אם זה אומר שתהיה הפגנה שקצת תפריע לאנשים לישון. חיים וביטחון היא זכות בסיסית.

רגע רגע רגע. אתה בא להגיד שלדעתך עדיף שלא תהיה משטרה?
אם כן, אתה כנראה אוהב לחיות תוך שמירה על הראש שלך על כל צעד ושעל, וכל אחד יגן על עצמו, לפי הסטנדרטים שלו...

אני יותר מלא מסכים.

--------------------

🤪דבילופוב🤪

האם פרשתי? ימים יגידו.

---------
פורסם ב: Aug 1 2020, 23:10 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

אני בעד למצוא אלטרנטיבה לאכיפת חוק. בוא נדבר דוגרי - רוב מה שהמשטרה עושה זה לא לעצור אנשים שבאמת מהווים איום לציבור, אלא אנשים שמכורים לסמים או עם בעיות נפשיות שגורמים לחוסר נחת או גנבים. אם למשטרה היה אכפת מספיק מלשמור על הציבור, הם היו פועלים למנוע רצח נשים ולא, כאילו, הולכים מכות עם מפגינים בירושלים.

בוא ניקח שנייה את מה שאמרתי לגבי מה שהמשטרה אוכפת. אנשים שמכורים לסמים לא צריכים שוטרים שיאזקו אותם ויזרקו אותם לכלא באלימות, אלא מכוני גמילה. אנשים עם בעיות נפשיות שגורמים לחוסר נחת בפרהסיה בדרך כלל לא פוגעים באף אחד ומה שהם צריכים זה שירותי בריאות הנפש יותר טובים. גנבים ופורצים ברובם גונבים כי הם צריכים, כי הם עניים ואין להם אפשרות אחרת, אז זה אומר שמה שהם צריכים זה פתרון לעוני שלהם. סתם זרקתי נושאים - תיתן לי עוד דברים שהמשטרה כביכול מטפלת בהם ונראה לי שברוב המצבים אני אדע לשלוף לך אלטרנטיבה.

התפיסה הזאת שאם נקצץ בתקציב למשטרה תהיה פה אנרכיה וכאוס וכולנו נמות היא שגויה בבסיס שלה. כתבתי על זה גם בתגובה הראשונה שלי - משטרה מודרנית צמחה מתוך משמר העבדים, ואם אתה רוצה הוכחות אני בכיף אראה לך. המשטרה הוא גוף אלים שאמור לטפל בבעיות אלימות, אבל עם הזמן הם השתלטו על תחומים בכלל לא אלימים שלא דורשים התמודדות אלימה והתמודדו איתם באלימות. הם אוכפים חוקים, נכון, אבל א. הם בדרך כלל לא אוכפים את החוקים המאוד קריטיים וב. הם אוכפים חוקים בצורה כל כך אלימה ששום מטרה לא יכולה לקדש.

האם צריכה להיות אכיפה של החוק? כן, כמובן. האם האכיפה של החוק צריכה להיעשות על ידי גוף אלים שמקבל תקציב אסטרונומי, מגייס את הבריונים של בית הספר ומאוד בעייתי וסלקטיבי בסדר העדיפויות שלו? קשה לי להאמין.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 1 2020, 23:39 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 1 2020, 22:00 PM)
אני בעד למצוא אלטרנטיבה לאכיפת חוק. בוא נדבר דוגרי - רוב מה שהמשטרה עושה זה לא לעצור אנשים שבאמת מהווים איום לציבור, אלא אנשים שמכורים לסמים או עם בעיות נפשיות שגורמים לחוסר נחת או גנבים. אם למשטרה היה אכפת מספיק מלשמור על הציבור, הם היו פועלים למנוע רצח נשים ולא, כאילו, הולכים מכות עם מפגינים בירושלים.

בוא ניקח שנייה את מה שאמרתי לגבי מה שהמשטרה אוכפת. אנשים שמכורים לסמים לא צריכים שוטרים שיאזקו אותם ויזרקו אותם לכלא באלימות, אלא מכוני גמילה. אנשים עם בעיות נפשיות שגורמים לחוסר נחת בפרהסיה בדרך כלל לא פוגעים באף אחד ומה שהם צריכים זה שירותי בריאות הנפש יותר טובים. גנבים ופורצים ברובם גונבים כי הם צריכים, כי הם עניים ואין להם אפשרות אחרת, אז זה אומר שמה שהם צריכים זה פתרון לעוני שלהם. סתם זרקתי נושאים - תיתן לי עוד דברים שהמשטרה כביכול מטפלת בהם ונראה לי שברוב המצבים אני אדע לשלוף לך אלטרנטיבה.

התפיסה הזאת שאם נקצץ בתקציב למשטרה תהיה פה אנרכיה וכאוס וכולנו נמות היא שגויה בבסיס שלה. כתבתי על זה גם בתגובה הראשונה שלי - משטרה מודרנית צמחה מתוך משמר העבדים, ואם אתה רוצה הוכחות אני בכיף אראה לך. המשטרה הוא גוף אלים שאמור לטפל בבעיות אלימות, אבל עם הזמן הם השתלטו על תחומים בכלל לא אלימים שלא דורשים התמודדות אלימה והתמודדו איתם באלימות. הם אוכפים חוקים, נכון, אבל א. הם בדרך כלל לא אוכפים את החוקים המאוד קריטיים וב. הם אוכפים חוקים בצורה כל כך אלימה ששום מטרה לא יכולה לקדש.

האם צריכה להיות אכיפה של החוק? כן, כמובן. האם האכיפה של החוק צריכה להיעשות על ידי גוף אלים שמקבל תקציב אסטרונומי, מגייס את הבריונים של בית הספר ומאוד בעייתי וסלקטיבי בסדר העדיפויות שלו? קשה לי להאמין.

קודם כל, הנושאים שעליהם דיברת (סמים, גניבות, חוסר נחת) הם דברים שמצריכים התערבות.
בנוגע לסמים: צריכה עצמית מותרת,הבעיה היא מכירה. מכיוון שזה מחוץ לחוק-המשטרה אוכפת את זה. (מה גם שעל פי מה שידוע לי, מכירת סמים בד"כ לא מסתכמת בזה. מוכרי סמים הם על פי רוב אנשים אלימים ומסוכנים.)
בנוגע לגניבות: נכון שאולי רוב הגניבות נובעות מעוני (לא כולם), אבל עדיין, גניבה היא דבר נפשע שמצריך כוח חזק. אתה צודק שפיתרון בעיית העוני הייתה מצמצמת בהרבה מאד את הגניבות, אבל אין פיתרון לבעיית העוני. (וכמו בסמים, גם הגנבים בד"כ יהיו מסוגלים לפגוע באנשים)
בנוגע לחולי נפש: חולי נפש יכולים להיות אנשים מסוכנים ביותר. ואלימים. צריך כוח חזק כדי להכניס אותם למוסד שלהם.

מלבד זאת, המשטרה נועדה כדי לאכוף את החוק, ולהגן על האזרחים.
זה כולל לוחמה באנשים חמושים ורוצחים וכדו'. כדי להתמודד עם זה, המשטרה צריכה להיות חזקה ומרתיעה. אז גם כשהיא מטפלת באירועים קלים יותר, היא עדיין חזקה ומרתיעה.

אני לא חושב שזו טעות שבלעדי כוח מרתיע היה פה ג'ונגל.

לאן אתה שואף? למשטר שיגיע לגנב עם עוגת יומולדת וקונפטי, וייתן לו בית חינם וארבעה מרצדסים?
שילטף את סוחרי הסמים ויזמין אותם לסרט חינם?

זה רק יגרום לכמות הפשע לעלות!

--------------------

🤪דבילופוב🤪

האם פרשתי? ימים יגידו.

---------
פורסם ב: Aug 2 2020, 00:26 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

אתה מקצין את הטיעון שלי ונראה לי שאתה לא מבין מה הכוונה שלי. צריך להיות כוח שאוכף חוק. בהחלט צריך להיות, אחרת יהיה הרבה בלגן. אבל התפיסה שלמשטרה מגיע כל הכוח בעולם היא שגויה. תחשוב על זה שהמורים המשגיחים בבית הספר בהפסקות היו יורים בגז מדמיע על ילדים שצועקים מחוץ לחלון של כיתה כשיש שם תלמידים שעושים מבחן. זאת לא האנלוגיה הכי מוצלחת, אבל תכלס היא על אותו עיקרון - המשטרה משתמשת ביותר מדי כוח כי זה הכי קל וכי הם יכולים וכי אף אחד לא יגיד להם כלום. אם תשאל אותי, אנרכיה זה מה שקורה בהפגנות בבלפור אחרי שהמשטרה מגיעה ולא לפניה.

יש לי תשובות לחלק הראשון בתגובה שלך, אבל הדיון הזה הוא על אלימות משטרתית ולא על דמוניזציה של העניים, חולי הנפש והמכורים, אז אם בא לך לדבר על זה - תשלח ה"פ, אשמח לפרט :)

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 2 2020, 01:00 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש

QUOTE (Nico di Angelo @ Aug 1 2020, 23:16 PM)
אתה מקצין את הטיעון שלי ונראה לי שאתה לא מבין מה הכוונה שלי. צריך להיות כוח שאוכף חוק. בהחלט צריך להיות, אחרת יהיה הרבה בלגן. אבל התפיסה שלמשטרה מגיע כל הכוח בעולם היא שגויה. תחשוב על זה שהמורים המשגיחים בבית הספר בהפסקות היו יורים בגז מדמיע על ילדים שצועקים מחוץ לחלון של כיתה כשיש שם תלמידים שעושים מבחן. זאת לא האנלוגיה הכי מוצלחת, אבל תכלס היא על אותו עיקרון - המשטרה משתמשת ביותר מדי כוח כי זה הכי קל וכי הם יכולים וכי אף אחד לא יגיד להם כלום. אם תשאל אותי, אנרכיה זה מה שקורה בהפגנות בבלפור אחרי שהמשטרה מגיעה ולא לפניה.

יש לי תשובות לחלק הראשון בתגובה שלך, אבל הדיון הזה הוא על אלימות משטרתית ולא על דמוניזציה של העניים, חולי הנפש והמכורים, אז אם בא לך לדבר על זה - תשלח ה"פ, אשמח לפרט :)

אתה צודק שאני מקצין את הטיעון שלך.
אבל אני מבין מה אתה אומר. (נראלי)

אבל עוד פעם, המשטרה צריכה להיות גוף עם כוח אדיר, כי היא לא נלחמת רק בסהרוריים, או בתלמידים שמפריעים בחלון.
היא נלחמת בפושעים ורוצחים.

זה שיש בלגאן כשהמשטרה באה לפזר הפגנה, זה בלגאן נגד החוק המפזר, לא נגד הגוף ששמו משטרה בגלל שיש להם מדים כחולים והם משתמשים בכוח. אז אם הם היו משתמשים בפחות כוח, פיזור ההפגנה שלהם לא היה אפקטיבי בעליל.

ונכון, זה שהמשטרה צריכה כח חזק, לא אומר שהיא ת-מ-י-ד חייבת להשתמש בו. ועז זה מדברים בדיון, שלפעמים השוטרים משתמשים בהרבה כח, איפה שלא צריך.

אבל המשטרה כן חייבת שתהיה לה האפשרות להשתמש בכוח הזה.

(לגבי הדוגמא שהבאת מבית הספר, בבית הספר יש גם שומר, שכן משתמש בגז מדמיע, אם תוקף אמיתי ומסוכן ינסה לעשות משהו. לעומת זאת סתם ככה, יש משטרה, שהיא כמו השומר, ובין סמכויותיה נמצאים גם הדברים הקטנים יותר. (משמעת- בבית הספר))

--------------------

🤪דבילופוב🤪

האם פרשתי? ימים יגידו.

---------
פורסם ב: Aug 2 2020, 10:41 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
מגדר:

איך אנחנו יכולים לדבר כחברה על "אלימות היא לא הפתרון" ואז לתת לגוף כמו המשטרה להתקיים? הכוח שיש להם מופרז. הקיום של הגוף הזה הוא אלים מדי. פיזור הפגנה בזרנוקי מים וגרירת מפגינים בזמן שהשוטרים נמצאים בציוד מגן מלא זה אקט אלים שאין לו שום הצדקה. הסיבה היחידה להשתמש בכל הכוח המופרז הזה שיש לשוטרים היא כשהם מהווים איום אמיתי על חיים של אנשים אחרים, ומפגינים - עם כמה שבטח לא נעים לאנשים ברחוב שמנסים לישון - לא פוגעים באף אחד. לעזאזל, לצאת להפגין לא צריך להיות הדבר הכי מפחיד שאנשים עשו בחיים שלהם. אתה מפספס פה את הסיסטמיות של המשטרה - היא גוף אלים עם כל הסמכויות שהם רוצים שמונע על ידי הממשלה ותפקידו להשליט סדר. בחברה שלנו השלטת סדר יכולה להיות מעצר אלים, גז מדמיע ואפילו הרג - העיקר שהמשטרה תוכל לתפוח לעצמה על השכם ולהגיד שהם עשו את העבודה כמו שצריך. זה לא עובד ככה. מדינה מתוקנת לא אמורה לסמוך על אלימות כדי להשליט סדר. *זאת* אנרכיה, *ככה* נראית מדינת משטרה.

אני אוסיף משהו לגבי "השומר של בית הספר" - הוא פועל באלימות (מזערית, יש לציין) רק כשיש איום ממשי על חיי התלמידים. כשמגיע מישהו לא מזוהה ומתעקש להיכנס, כשהוא מנסה להיכנס בכוח וכו'. אתה מבין מה ההבדל? שומרים שירססו בגז מדמיע אנשים שמפגינים מחוץ לגדר של בית הספר הם האנלוגיה הנכונה לשוטרים.

ובוא נדבר דוגרי, המשטרה יותר "נלחמת" בפשעים הלא באמת מזיקים. למשטרה אכפת מרצח רק אחרי שהוא קורה, ו"פושעים" זה שם קוד ל"כל מי שלא בא למשטרה טוב בעין". אנחנו כבר יודעים איך המשטרה אוהבת לעצור ערבים ואתיופים שסתם הולכים ברחוב. המשטרה הוא לא רק גוף אלים, אלא גוף גזען וסקסיסטי, וכל היחס שהם נותנים לפשע מסוכן באמת (אונס, רצח, דברים בסגנון) תמיד מתרחש רק אחרי שהפשע קורה, תלוי באיך שהמתלונןת נראה.ית, וכנראה יהיה מינורי ככל האפשר כי הם לא רוצים להתעסק בדברים המשעממים האלה. הם מעדיפים לתת קנסות! או לרסס מפגינים בגז מדמיע! איזה כיף!

(+ אני באמת רוצה להסביר לך על הדמוניזציה של "פושעים", נראה לי שזה יעניין אותך, אם בא לך תשלח ה"פ)

כולנו ראינו הפגנות כוח מוגזמות של המשטרה כלפי אזרחים שלא הולכים עם מסכה. ברור שללכת עם מסכה זה חשוב, עליי תמיד יש אחת כזאת כל פעם שאני לא בבית, אבל מעצר אלים ומכות בתחנה זה גבול שלא צריך לחצות. יש אינסוף עדויות של חבר'ה אתיופים או ערבים שמספרים על הברוטאליות של המשטרה כלפיהם כשהם לא עשו כלום, אינספור תיעודים של פיזור אלים של הפגנות חרדים, אתיופים וערבים. אינספור נשים שיספרו לך איך המשטרה ירקה להן בפרצוף כשהן באו להתלונן על אונס. יש לי עוד דוגמאות, אם אתה רוצה. אנחנו צריכים לחתוך בתקציב של המשטרה ולהעביר את הטיפול בכל תחום למומחים בתחום הזה, לא לחבורה של בריונים עם רובים.

--------------------

g
User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 3 2020, 18:38 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 17740
משתמש מספר: 72144

QUOTE (בוצדמית גאה @ Jul 9 2020, 16:16 PM)
לדעתי האנשים שהולכים להיות שוטרים הם מה שנקרא ילידי כאפות זאת אומרת שבתור ילדים הם סבלו ממעמד חברתי וכ"ו.
מה שמניע אותם ללכת למשטרה הוא שהם ישיגו כח. שיהיה להם אפשרות להחליט ולקבוע על אנשים אחרים, וכמובן שיש מהם (בלי להכליל כמובן) כאלו שמשתמשים בכוחם לרעה.
לדעתי לפני שוטר מקבל לידו אקדח או טייזר או כל כלי אחר הוא צריך לעבור סינון גבוה מאוד, כדי שלא יווצרו מקרים דומים לאלו המוזכרים.
וכמובן ואין על זה ויכח שמקרים כמו אלו הנ"ל הם אלימות רצינית מאוד!

לא כל מי שרוצה מתקבל למשטרה, ומעיפים מהמשטרה שוטרים על דברים קטנים
מה שהשוטרים עושים זאת עבודת קודש, חוץ מזה שהם שומרים עליך ועל כולם, הם גם עושים את העבודות הלא משהו, איך את יודעת ששוטר שמפזר הפגנה אלימה ע"י נהנה מזה? אולי זה קשה/ כואב לו, אבל זאת העבודה שלו ולכן הוא עושה את זה.
חוץ מזה שלמשטרה הולכים אנשים לא רק ממעמד חברתי נמוך, אלא כל מי שרוצה ויכול לעמוד בדרישות ומוכן לעשות הכל.
אומנם יש גופים יותר אלימים ופחות אבל בסופו של דבר המדינה לא הייתה שורדת בלי המשטרה.

--------------------
𝓒𝓪𝓹𝓽𝓪𝓲𝓷 𝓙𝓪𝓬𝓴 𝓢𝓹𝓪𝓻𝓻𝓸𝔀

User Posted ImageUser Posted Image

חתימה משותפת עם דניאל!

נבלימים

שטן שחור
מלאך לבן

אזז שלום לעוד חתימה שאני כותבת בה תנחשו של מי היא הפעם,
טוב נו אתם רואים זה לא הוגן אבל בכל זאת אם לא שמתם לב הגעתי לחתימה של...
ירחוני!
אז ירחוני את מדהימה ללא ספק ואת חמודה ממש ואת חופרת ואני אוהבת חופרות (אני אוהבת אותך בלי קשר אבל...) וקיצור את מושלמת (מה אני יעשה שאין לי זמן?) אז כפרה עלייך חיים של סבתא שלך נשמה טהורה ועוד אלף ביטויי אהבה אני מתה עלייך וממש כיף לי לדבר איתך ואנשים שרואים וקוראים את מה שאני כותבת אז תדעו שיש כאן מישהי שכדאי לכם להכיר
אז איך אפשר בלי המשפט הזה:
תפוח אדמה זה מושלםםם
אוהבת אותך מילונים+
יאללה הייתי כאן
אה ותערכי את זה יפה כזה כמו שאר החתימה שלך

קבלו את הפריצה הראשונה שלי והיא בחתימה של....ירחוני!
אז ירחוני מה יש לי להגיד עלייך חוץ מזה שאת כותבת מדהים, משרשרת מושלם ושמאוד כיף לי לדבר איתך?
יש לך שם משתמש חמדמד ואני מקווה שיהיו לשתיהן מספיק חרמשים בשביל כינוי משותף.
לסיכום ירחוני היא מהממת ונכון שאתם רוצים לתרום לה חרמשים?
אני רק השאיר לה פה לבבות ואלך לי
🖤🖤

אז שלום שלום לחתימה של ירחוני.
אז ירחוני מדהימה מצחיקה ומעניינת. כמעט כמוני.
כיף לחפור לה ולחפור איתה ולהחפר איתה. בקיצור, כל מה שקשור לח.פ.ר
היא כותבת מדהים ומצחיקה בטרוף. יש לה רעיונות טובים. ויש לה טעם טוב בשחקנים.
ואם אתם לא מכירים אותה-הפסדתם בגדול!
😈 האמוג'י הזה הוא בגלל הכינוי...
לצערי גנבו לי את הצבע....
אוהבת אותך!
😇😇😇
אז הנה הפריצה הראשונה שלי והיא... לחתימה של ירחוני+!
אוקי אז רק באתי להגיד לך להתחבר יותר גם בבוקר כי בבוקר את לא מחוברת בכלל! וגם שאני מה זה הולכת לנקום בך על הדו קרב אז תיזהרי! וגם את הקטע הרגיל של את אדם מדהים וכו' ושאת ממש נחמדה וכל הקטע הזה שאת נחמדה, כי זה ממש נכון לגבייך למרות שזה נדוש אז כן, את אדם מדהים ושמחתי מאוד לפגוש אותך להתכתב איתך!
ובי הייתי כאן!

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (2) [1] 2  קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007