האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (11) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

טיפולי המרה||דיון
פורסם ב: Jul 27 2020, 13:13 PM
צטט הודעה

נו לכו כבר להשתתף בבלוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 66098
מגדר:female
משתמש מספר: 72606
חפצי המשתמש: צפה

טיפולי המרה||דיון

לאחרונה עלתה הצעה חוק בכנסת, לאיסור טיפולי המרה.
ההצעה עברה בקריאה טרומית, אך כנראה לא תעבור את כל שאר הקריאות.
ההצעה גררה אחריה ויכוחים רבים, ואולי אף תגרום לבחירות.
לפני שנעבור לדעות, נבהיר מה הצעת החוק הזאת כוללת:
◾ אסור לפסיכולוגים לבצע טיפולי המרה (טיפולים שמטרתם לשנות נטייה מינית).
◾ הפרת הוראה זו תהווה עבירה פלילית.
◾ לפסיכולוג שיפר אותה תירשם עבירת משמעת; רישומו יותנה בפנקס הפסיכולוגים לתקופה של לפחות חמש שנים.

ההצבעה שנערכה בכנסת הסתיימה עם רוב של 42 תומכים מול 36 מתנגדים, עוררה חילוקי דעות בתוך הקואליציה, לאור החלטתה של כחול לבן לתמוך בה - בניגוד לעמדת הממשלה.

גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה וח"כ מיכל שיר ממפלגתו נמנו עם התומכים בהצעת החוק. בנוסף להם, יותר מעשרה חברי כנסת מהליכוד נעדרו מההצבעה, אף שנכחו במשכן הכנסת. למרות אישור הצעת החוק בקריאה טרומית, הסיכוי שהחוק יקודם בשלוש קריאות - נמוך ביותר.

אחרי ההצבעה, נשמעו במליאה קריאות של ח"כים חרדים לעבר יו"ר כחול לבן בני גנץ, ולפיהם "לא תהיה ראש ממשלה". כמו כן, הח"כים של ש"ס נטשו את מליאת הכנסת, והחליטו יחד שלא להשתתף בהצבעות עד להודעה חדשה.
ההצבעה בקריאה טרומית הייתה אמורה לעלות למליאה בשבוע שעבר, אך נדחתה להיום בהתאם לסיכום של כחול לבן עם יוזם ההצעה הורוביץ. בכחול לבן אמרו אז כי יחליטו עד היום באופן סופי אם לאפשר חופש הצבעה לחברי המפלגה כדי שיוכלו להצביע "על פי צו מצפונם", כלשונם, ולא על פי עמדת הקואליציה, עד שלבסוף התקבלה היום ההחלטה לתמוך בהצעת החוק.
בכחול לבן עדכנו בהחלטה את הליכוד, וגנץ כתב לאחר מכן לחברי הכנסת של מפגלתו כי "לתפיסתי וגם לפי רבים מכם טיפולי המרה נולדו בחטא, ומקומם מחוץ לחוק. לכן נצביע היום בעד החוק ונגד טיפולי המרה. זכרו, לשם כך הגענו. את זה הבטחנו ונקיים. מדובר בעניין ערכי מהמעלה הראשונה וזהו הדבר הנכון לעשותו. סומך עליכם".

לפני ההצבעה, שר המשפטים אבי ניסנקורן צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי ‏"אף אדם לא זקוק להמרה. סטרייטים ולהט"בים, אתם טובים בדיוק כפי שאתם".

בארגוני הלהט"ב, שקראו לחברי הכנסת לתמוך בהצעת החוק, בירכו על תוצאות ההצבעה. יו"ר האגודה למען הלהט"ב הילה פאר מסרה כי "חברי וחברות הכנסת עשו את הדבר המתבקש והנכון ואמרו 'לא' להתעללות באלפי נערים ונערות. זאת התשובה לכל מי שחושב שאפשר להמיר אותנו. הדרך לאישור החוק עוד ארוכה אבל הוכחנו שאפשר לנצח נגד הסיכויים".

היא הוסיפה כי "אנחנו מודים ומודות לכל חברי הכנסת מהקואליציה והאופוזיציה מכל הסיעות שתמכו בהצעת החוק של ח"כ הורוביץ ומבהירים שנמשיך להיאבק עם הרוב המוחלט של הציבור עד לאישורו הסופי של החוק".

יו"ר נעמ"ת חגית פאר מסרה כי "טיפולי המרה הם פשע מתועב - יידע כל אדם שעליו להיות גאה במי שהוא ללא שום קשר לנטייתו המינית. ה'טיפולים' הללו הם בבחינת התעללות נפשית המכוונת פעמים רבות כלפי צעירים וצעירות אשר נשארים מצולקים כל חייהם. הכנסת העבירה היום מסר ערכי חשוב של קבלה ושוויון אל מול כוחות אפלים וחשוכים".

אני מתנגדת בתוקף לדבריה של יו"ר נעמ"ת. הרי אחד העקרונות החשובים ביותר בארגוני הלהט"ב הוא שכל אחד יכול לחיות על פי רצונותיו, ולאף אחד אין זכות לבחור בשבילו. והעיקרון הזה הוא דו צדדי: אם מישהו שנולד עם נטיות הפוכות, ורוצה להוליד ילדים משלו, ובעצם לחיות כפי שהטבע דורש מאיתנו, הרי זוהי זכותו המלאה, ולאף אחד אין זכות להכתיב לו את החיים!

ומה דעתכם?
--------------------------------------------

לאחר דיון סוער, נועם (אפרבורת דמבלדור2) כתב את זה:
הדיון הזה מוגזם ופוגעני! עד שהפותחת של הדיון ואלו שקוראים לא לאסור את הטיפולים האלו יבינו על מה הם מדברים אני מחרים את הדיון הזה!
והרגשתי שאני צריכה לשים את זה פה.

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ סגול ⚜ דיונים ⚜ מנהלת בלוגוורטס

User Posted Image

לפני יותר מחודש הגענו לחניך חונך,
קיווינו שנלמד ושגם יהיה לנו כיף!
צוות החונכים שקד לילי וזיו,
אחרון חביב הוא אורי המזניב!

נפצח בשיר קורע לב
על אורי, ההנהלותי שבהנהלה לא מזמן השתלב!
אורירון חונך אהוב
פספס בשבילנו שיעור מתמטיקה חשוב
מנסח בטיל כל אשכול
לא מסוג האנשים שבזום ילחצו על "מיוט אול"
שולח תגמולים על כל פעילות
יודע לעשות דברים ביעילות ובמהירות
סובל את הפשלות שלנו בלי סוף
רוצה לברוח מאיתנו ולפצוח במעוף
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

אני תוהה מה יש בלינק הזה. אולי תלכו להשתתף?

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 27 2020, 13:43 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 182670
משתמש מספר: 30194

"לחיות כפי שהטבע דורש מאיתנו" - מי קבע שהדרך ההטרוסקסואלית היא הטבעית? האדם הוא יצור מיני ויכולות להיות לו נטיות מגוונות, כמו שיש מעט מינים של בעלי חיים בטבע שחיים בצורה כזאת. זאת הדרך הכי טבעית שיש, לא משנה סטרייטים או הומואים - הכל עובד לפי משיכה מינית שהיא דבר טבעי. אני עצמי סטרייט אבל אם הייתי הומו למה שאני ארגיש שאני עושה משהו לא טבעי? שטויות במיץ.
אני לרוב לא מסכים עם הקהילה על הרבה דברים אבל פה אני מברך אותם על זה, סוף סוף נושא חשוב שהועלה לסדר היום, מגיע לכל הלהט"בים לחיות כמו שמגיע להם - בכבוד, בשוויון, בלי פחד.
משיכה מינית אי אפשר לשנות. נטייה היא דבר מולד. כמו שאת (אני מניח) לא נמשכת לנשים ככה אני לא נמשך לגברים ובניגוד אלינו יש הרבה אנשים שהם הומואים, לסביות, ביסקסואלים/ות וכו'. אנחנו לא יכולים לשנות את המין שאנחנו נמשכים אליו. מי שאומר לך שזה אפשרי כנראה תומך בעסק טיפולי המרה שמביא אסון על אנשים ולרוב למקרי התאבדויות (שדרך אגב, יש מספיק אירועי התאבדות בקהילה הגאה, לא צריך עוד תוספות).

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Jul 27 2020, 15:35 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

ישנם מקרים רבים, בהם טיפולי המרה הצליחו, והתקשורת משתיקה אותם. התקשורת אומנם לאאוהבת את זה, טך בסופו של דבר טיפולים אלה מצליחים. נוסף על כך, אף אחד לא הכריח אותם לעבור טיפולי המרה, זוהי בחירתו של אדם אם ברצונו לעבור אותם, ואין שום סיבה להוציא טיפולים אלה אל מחוץ לחוק. וכמו שקהילת הלהט"ב מדגישה פעמים רבות, לכל אדם מותר לחיות על פי רצונותיו, ואין להכריח אותו לחיות אחרת. עיקרון זה צריך להיות בשני הצדדים!

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Jul 27 2020, 15:43 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 182670
משתמש מספר: 30194

QUOTE (חנונית גאה @ Jul 27 2020, 15:25 PM)
ישנם מקרים רבים, בהם טיפולי המרה הצליחו, והתקשורת משתיקה אותם. התקשורת אומנם לאאוהבת את זה, טך בסופו של דבר טיפולים אלה מצליחים. נוסף על כך, אף אחד לא הכריח אותם לעבור טיפולי המרה, זוהי בחירתו של אדם אם ברצונו לעבור אותם, ואין שום סיבה להוציא טיפולים אלה אל מחוץ לחוק. וכמו שקהילת הלהט"ב מדגישה פעמים רבות, לכל אדם מותר לחיות על פי רצונותיו, ואין להכריח אותו לחיות אחרת. עיקרון זה צריך להיות בשני הצדדים!

הטיפולים האלה נוראיים. אולי הם מצליחים על כמה אנשים אבל מנגד הם גורמים נזק אדיר להרבה אחרים.
יש הרבה רבנים והורים דתיים וחרדים שכופים טיפולי המרה על ילדים ותלמידים שלהם, את חושבת שזה בסדר? פה זאת כבר לא בחירה.
ועם כל הכבוד, טיפולי המרה הם לא זכות קיום שלך שאת כסטרייטית נלחמת עליהן, אז אין מה להשוות את הרצון שלך לקיים את הטיפולים האלה לזכויות הבסיסיות שלהם.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Jul 27 2020, 22:09 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2582
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

גם אם יש להט"בים שלא רוצים להיות להט"בים אלא הטרו או סיס, טיפולי המרה לא יהיה הדבר שיעזור להם.
לרוב הדברים האלו משאירים אנשים עם נזק גדול, וברוב המקרים (אם לא בכולם) אפילו לא מצליחים.
חוץ מזה, זה לא מבחירה כמו שאת אומרת. הרבה פעמים כופים על אותם נערים לעבור טיפולי המרה ולא הם בעצמם בוחרים לעשות את זה. גם אם על הנייר הם אלו שהסכימו, זה קרה רק בגלל שהכריחו אותם בדרך כזו או אחרת.

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 10:40 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (rainmaker @ Jul 27 2020, 21:59 PM)
גם אם יש להט"בים שלא רוצים להיות להט"בים אלא הטרו או סיס, טיפולי המרה לא יהיה הדבר שיעזור להם.
לרוב הדברים האלו משאירים אנשים עם נזק גדול, וברוב המקרים (אם לא בכולם) אפילו לא מצליחים.
חוץ מזה, זה לא מבחירה כמו שאת אומרת. הרבה פעמים כופים על אותם נערים לעבור טיפולי המרה ולא הם בעצמם בוחרים לעשות את זה. גם אם על הנייר הם אלו שהסכימו, זה קרה רק בגלל שהכריחו אותם בדרך כזו או אחרת.

למה אתה בטוח כל כך שהרוב לא הצליחו? כי אלה רק הפעמים שמדגישים. כי זה לא 'פוליטיקלי קורקט' וגם הפעמים שמכריחים. זה נדיר יחסית, ופשוט מדגישים אותם. ואני רוצה להדגיש עוד פעם:
בדיוק כמו שהקהילה הלהט"בית רוצה את האפשרות לחיו כמו שהם רוצים, כך גם חלקם רוצים נישואין עם המין שני, וילדים משלהם. אין לממשלה כל סיבה, ולא אמורה להיות להם זכות אפילו, למנוע זאת.
אני ממליצה לכם לקרוא את הכתבה של עמנואל שילה בעיתון בשבע, אולי תבינו ממנו למה אני מתכוונת.
https://en.calameo.com/read/00166080208ce300ca62f - הכתבה הראשונה אחרי הפרסומות.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 10:47 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

הבעיה היא שאת משווה זכות של בן אדם לחיות כמו שהוא רוצה להתעללות בבני נוער. טיפולי המרה זה לא טיול בשדה פרחים שבסופו אתה יוצא "נורמלי" כביכול. זה התעללות פיזית ונפשית בבן אדם, וזאת הסיבה שזה לא צריך להיות מותר. אפילו אם יש אנשים שכן רוצים לעשות טיפולי המרה.

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

he/him

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 11:10 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2036
משתמש מספר: 72290

כולם פה אומרים ש"מכריחים אותם" (את הלהט"ב לעבור המרה), אז ככה,
אני מכבד מאד את הלהט"ב, כמובן, לכל אחד יש זכות לעשות מה שירצה,
ואם ירצה, יכול לעשות טיפולים, אבל אם מכריחים אותם זה לא סיבה לטפל בטיפולים,
אלא סיבה לטפל במכריחים,
אתם יודעים שבישיבות חסידיות קיצוניות מסוימות, נותנים תרופות נגד משיכה מינית!
תרופות שאמורות להיות עם מרשם! והם פשוט מסכמים עם רופא, שאם נגיד אומרים לו
"יענקל'ה שלך אותי" הוא נותן בלי מרשם!
זה דבר מגעיל, שצריך להכניס בגללו אנשים רבים לכלא,
אבל זה לא אומר שצריך לאסור את התרופות האלה,
כך גם כאן, פשוט אולי צריך לדוק כל מקרה של המרה אם זה מרצונו האישי,ואז לאשר,
אבל לא לתת מכה לכל העסק, צריך לבדוק כל מקרה לגופו, ולעשות פיקוח אדוק.
כמובן, יש כאלה שסוברים ש
הבעיה היא שאת משווה זכות של בן אדם לחיות כמו שהוא רוצה להתעללות בבני נוער. טיפולי המרה זה לא טיול בשדה פרחים שבסופו אתה יוצא "נורמלי" כביכול. זה התעללות פיזית ונפשית בבן אדם, וזאת הסיבה שזה לא צריך להיות מותר. אפילו אם יש אנשים שכן רוצים לעשות טיפולי המרה.
אבל זה כמובן נתון לוויכוח, גם סגריות יוצרות נזק פיזי עצום (אבל כמובן שאין השוואה לנזק נפשי) ולא עושים כלום.
ואם אדם רוצה, הוא יכול להפסיק בכל רגע,
זה הטענות של שני הצדדים,
אני מבין את הלהט"ב אבל חושב שהם טועים בזה.
אגב.
אני חושב איך העיתונאים החרדים יתפוצצו לכתוב את ההודעה הזו,
אבל ישתגעו איך לכתוב אותה בצורה שלא תכתוב כלום :)

--------------------
*יהודה*

אוהב את החיים ומקווה שזה הדדי

"אם יום אחד כולנו נשב בכלא על הורדת מוזיקה אז אני מקווה שיחלקו אותנו לפי ז'אנרים!"

אני לא מאמין באמונות טפלות . זה מביא מזל רע .

טוב, אז הייתי בפרישה, כנראה שאני (לא!) חוזר, לא מבטיח, לא שמישהו רוצה שאני יבטיח לו את זה,

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 11:14 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (rainmaker @ Jul 28 2020, 10:37 AM)

אם מכריחים מישהו, צריך לאסור את מי שמכריח אותו- לא לאסור טיפולי המרה, שעוזרים לאנשים רבים!

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 11:21 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2036
משתמש מספר: 72290

QUOTE (חנונית גאה @ Jul 28 2020, 10:04 AM)
QUOTE (rainmaker @ Jul 28 2020, 10:37 AM)

אם מכריחים מישהו, צריך לאסור את מי שמכריח אותו- לא לאסור טיפולי המרה, שעוזרים לאנשים רבים!

וצריך גם שקיפות מלאה בנושא כמה הצליחו וכמה לא+אכיפה חזקה נגד הכרחה לעבור טיפולים

--------------------
*יהודה*

אוהב את החיים ומקווה שזה הדדי

"אם יום אחד כולנו נשב בכלא על הורדת מוזיקה אז אני מקווה שיחלקו אותנו לפי ז'אנרים!"

אני לא מאמין באמונות טפלות . זה מביא מזל רע .

טוב, אז הייתי בפרישה, כנראה שאני (לא!) חוזר, לא מבטיח, לא שמישהו רוצה שאני יבטיח לו את זה,

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 11:46 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

אבל אני לא לדבר כאן על מי שמכריח, אני לדבר על הטיפולים עצמם. זה לא נזק פיזי כמו שסיגריות עושות, זה הרבה יותר גרוע. זה לא אומר שהריאות שלכם יהיו עכשיו מלאות בעשן. יש מקומות שבהם טיפולי המרה כוללים לתת מכות חשמל, שזה דבר ממש לא אנושי לעשות. זה כבר לא קשור לאם מכריחים או לא, זה קשור זה שגם אם הטיפולים מצליחים, הם מצליחים במחיר של חיים שלמים.

--------------------

he/him

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 12:22 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (rainmaker @ Jul 28 2020, 11:36 AM)
אבל אני לא לדבר כאן על מי שמכריח, אני לדבר על הטיפולים עצמם. זה לא נזק פיזי כמו שסיגריות עושות, זה הרבה יותר גרוע. זה לא אומר שהריאות שלכם יהיו עכשיו מלאות בעשן. יש מקומות שבהם טיפולי המרה כוללים לתת מכות חשמל, שזה דבר ממש לא אנושי לעשות. זה כבר לא קשור לאם מכריחים או לא, זה קשור זה שגם אם הטיפולים מצליחים, הם מצליחים במחיר של חיים שלמים.

ובאלה צריך לטפל. טיפולי המרה עם מכות חשמל צריך לאסור. וזאת הסיבה גם שהממשלה גם צריכה לתמוך בטיפולי המרה שנעשים בצורה נכונה. כי אם כל טיפולי ההמרה יהיו מחוץ לחוק- אלה שעושים אותם נכון, יהיו נדירים.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 12:36 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

QUOTE (חנונית גאה @ Jul 28 2020, 11:12 AM)
QUOTE (rainmaker @ Jul 28 2020, 11:36 AM)

ובאלה צריך לטפל. טיפולי המרה עם מכות חשמל צריך לאסור. וזאת הסיבה גם שהממשלה גם צריכה לתמוך בטיפולי המרה שנעשים בצורה נכונה. כי אם כל טיפולי ההמרה יהיו מחוץ לחוק- אלה שעושים אותם נכון, יהיו נדירים.

אבל לא רק טיפולי ההמרה שמשתמשים בחשמל נעשים בצורה לא נכונה, אלא הכל נעשה בצורה לא נכונה. הכל כולל בתוכו התעללות פיזית ונפשית של המטופל, ואלו דברים שאם היו עושים אותם לא במסגרת טיפולי המרה אנשים היו גומרים בכלא.

--------------------

he/him

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 14:24 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

וואו, אוקיי. בואי נפרק שנייה את דעתך:

הרי אחד העקרונות החשובים ביותר בארגוני הלהט"ב הוא שכל אחד יכול לחיות על פי רצונותיו, ולאף אחד אין זכות לבחור בשבילו. והעיקרון הזה הוא דו צדדי: אם מישהו שנולד עם נטיות הפוכות, ורוצה להוליד ילדים משלו, ובעצם לחיות כפי שהטבע דורש מאיתנו, הרי זוהי זכותו המלאה, ולאף אחד אין זכות להכתיב לו את החיים!

ארגוני הלהט׳׳ב זה באמת הניסוח הכי מוזר ל״קהילת הלהט׳׳ב״ שראיתי. אנחנו לא ארגון, בדיוק כמו שיהדות היא לא ארגון ומזרחיות היא לא ארגון. התפיסה שלהט׳׳ביות היא בבסיסה אג׳נדה היא הומופובית ונובעת מהמחשבה שלהט׳׳ביות היא בחירה. היא לא בחירה. אנחנו פשוט ככה.

לחיות על פי רצונותיו זה גם ניסוח מאוד מוזר ל״לא לפחד מהמשיכה שלי לבני אותו המגדר״. להט׳׳ביות היא לא רצון, היא לא ״האם אני רוצה לקום בבוקר ולשתות שוקו או מים״, היא משהו בלתי נפרד מהקיום שלנו כבני אדם. להתייחס ללהט׳׳ביות כ״רצון״ זה לפספס לגמרי את הקונספט של להט׳׳ביות.

כשאת מדברת על רצון להיות הטרוסיס ההסבר שלי מתחיל להיות קצת יותר ארוך. נראה לי שיש מעט מאוד להט׳׳בים שיכולים להגיד לך שהם אף פעם לא רצו לא להיות להט׳׳בים, שהם בחיים לא הרגישו שהם לא שייכים בחברה ובגלל חוסר השייכות הזה הם רצו ״לוותר״ על חלק ממי שהם. קוראים לעניין הזה internalized homophobia, או הומופוביה מופנמת בתרגום הנוראי שלי. בגלל שאנחנו חיים בחברה הומופובית, חברה שבה יש מאות מדינות שלא מאפשרות נישואים חד מיניים או הרבה מאוד מדינות שבהן יש עונש מוות או עונש מאסר, חברה שבה אנשים רוצים לאסור על הקיום שלנו, אנחנו מפנימים את זה מגיל מאוד צעיר. בדיוק בגלל הומופוביה מופנמת קיים הקונספט של ״לצאת מהארון״ - אם לא הייתה שום הומופוביה בחברה, אם לא היינו יוצאים מנקודת הנחה שברירת המחדל היא להיות הטרוסיס אז לא היה צורך בארון. לא היינו צריכים לעבור את התהליך של להסתכל על עצמנו ולמצוא שם משהו ״שונה״, כי בחברה אוטופית לא יהיה בנו שום דבר שונה. אבל אנחנו לא חיים בחברה אוטופית, והרוב המוחלט (אם לא כל, אבל אני לא רוצה לדבר בשם כל הקהילה פה) של הקהילה הלהט׳׳בית יכולים להגיד לך שהיו רגעים שהם לא רצו להיות להט׳׳בים. אני מחוץ לארון כבר שנים ועדיין יש לי את הרגעים שבא לי להיות סתם עוד ילדה סטרייטית שאיכשהו חושבת שיש משהו מושך בבנים. ופה בדיוק מתחילה הבעיה. הרצון הזה הוא לא רצון חופשי, הוא לא הבחירה לשתות שוקו או מים בבוקר. הוא תוצאה של אפליה שכל כך מושרשת בחברה שלנו שהתחלנו להפנים אותה גם אם היא מכוונת נגדנו. הרצון הזה לא יכול להיות ולעולם לא יהיה מנותק מהחברה מסביב. שוב, אין לי איך לדבר בעד כולם, אבל הרוב המוחלט של אנשים שפונים לטיפולי המרה פונים מתוך מצוקה ולא מתוך החלטה שלמה של נסיון ״להפוך״ את עצמם. המצוקה הזאת יכולה לנבוע ממשפחה, מחברים או אפילו מאיך שאני באופן אישי מסתכל.ת על להט׳׳ביות.

בואי נדבר רגע על לחיות לפי שהטבע דורש מאיתנו. הומוסקסואליות נמצאה במאות מינים בטבע, והומופוביה רק באחד. התפיסה השגויה שהמטרה הטבעית של כולנו היא התרבות מבוססת באמונות אישיות, ולא במה שהטבע באמת רוצה. ביולוגים כבר שנים מדברים על זה שהטבע עושה יותר מדי שטויות בשביל שהמטרה העליונה שלו תהיה שנתרבה וזהו. וחוץ מזה, זה לא שחיים להט׳׳בים הם לא חיים טבעיים. את תופתעי לשמוע, אבל אימוץ הוא דבר שקיים גם אצל בעלי חיים - אמנם לא עם טפסים רשמיים, אבל קיים. מה שהופך אותנו לאנושיים זה לא היכולת שלנו להביא ילדים לעולם. אם זה היה המצב, מה היית אומרת על נשים עקרות? וחוץ מזה, התפיסה הזאת היא עוד משהו שגורם לאנשים לשנוא את הלהט׳׳ביות שלהם ולגרום לבדיוק מה שדיברתי עליו בפסקה הקודמת.

כמובן שלאף אחד אין זכות להכתיב לו את החיים. את פשוט צריכה להבין שהקיום של טיפולי המרה הוא בבסיסו הכתבת אופן חיים אומלל לאנשים שחוו כל כך הרבה הומופוביה והיו חשופים לכל כך הרבה שנאה לקהילה הלהט׳׳בית שהם מרגישים שהם לא מרגישים שהם יכולים לחיות בעולם בשמחה אם הם להט׳׳בים. זה פשוט נורא וזה לא נכון. הסיבה היחידה שטיפולי המרה קיימים היא הומופוביה, הסיבה היחידה שח׳׳כים ואזרחים כועסים על זה שרוצים לאסור אותם היא הומופוביה. אם באמת הייתם תומכים בקהילה, הייתם מקשיבים למה שאנחנו אומרים. ומה שאנחנו אומרים זה שטיפולי המרה הם הדבר הכי נורא שאפשר לעשות לנו.

אם תרצי שאני אחפש לך מאמרים על העניין אני אעשה את זה בשמחה, אבל אני רק אצטרף למה שאמרו גם לפניי ואחריב קצת - טיפולי המרה לא עובדים. הם לא. הם אולי גורמים לאנשים לפחד כל כך הרבה שהם ירגישו שהם חייבים לשקר גם לעצמם וגם לסביבה, הם אולי גורמים לאנשים להתאבד לפני שהם חוזרים ל״נטיות הלא טבעיות״ שלהם, אבל הם לא עובדים. תרצי הוכחות לזה - בכיף. הנקודה שלי היא שההומופובים שמעבירים טיפולי המרה חושבים שהם מצליחים להמיר להט׳׳בים, אבל בעצם מה שהם עושים זה לגרום נזק פסיכולוגי ונפשי עד כדי כך שמשקרים להם או מתאבדים. ואם תשאלי אותי, זה לא משהו שאף אחד רוצה.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jul 28 2020, 14:56 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

ארגוני הלהט׳׳ב זה באמת הניסוח הכי מוזר ל״קהילת הלהט׳׳ב״ שראיתי. אנחנו לא ארגון, בדיוק כמו שיהדות היא לא ארגון ומזרחיות היא לא ארגון.

ברור שזה לא ארגון, אך אני אומרת ארגוני הלהט"ב משום שהם אלה שמתנגדים. לא כל קהילת הלהט"ב מתנגת, פשוט משתיקים אותם. אותו דבר בנוגע להצלחות הטיפולים- משתיקים אותם. ישנם מקרים רבים בהם הם הצליחו- פשוט התקשורת הכללית משתיקה אותם, כי זה לא פוליטיקלי קורקט.
התפיסה שלהט׳׳ביות היא בבסיסה אג׳נדה היא הומופובית ונובעת מהמחשבה שלהט׳׳ביות היא בחירה. היא לא בחירה. אנחנו פשוט ככה.

בתחילה ברור שזה לא בחירה. אך אם יש טיפולים נכונים שיעזרו, ואם לא יהיו ארגונים שיצעקו וישתיקו אותם, מעטים יהיו האנשים שירצו להישאר כך.
זה לא שחיים להט׳׳בים הם לא חיים טבעיים. את תופתעי לשמוע, אבל אימוץ הוא דבר שקיים גם אצל בעלי חיים - אמנם לא עם טפסים רשמיים, אבל קיים.

ברור שקיים, וזה לא אומר שאימוץ זה דבר רע! אבל אם כולם יאמצו, האם יהיה עוד ילדים בעולם? עדיף להשאיר את האימוץ לנשים עקרות, ולאנשים שאין ביכולתם להביא ילדים לעולם, ואין טיפולים שיכולים לעזור להם.
את פשוט צריכה להבין שהקיום של טיפולי המרה הוא בבסיסו הכתבת אופן חיים אומלל לאנשים שחוו כל כך הרבה הומופוביה והיו חשופים לכל כך הרבה שנאה לקהילה הלהט׳׳בית שהם מרגישים שהם לא מרגישים שהם יכולים לחיות בעולם בשמחה אם הם להט׳׳בים.

איזה שנאה? השנאה היחידה ש'מותר' להביע זה שנאה נגד ההומופובים, שבכללי אני מתנגדת לשם הזה. כי אנחנו לא מפחדים מהם! אנחנו פשוט מסתכלים על הטבע, וככה צריך לחיות.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (11) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007