האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (11) 1 2 [3] 4 5 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

טיפולי המרה||דיון
פורסם ב: Jul 31 2020, 00:33 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 3458
מגדר:male
משתמש מספר: 72987
חפצי המשתמש: צפה

אני אתחיל בזה שעובדתית נטייה מינית היא דבר מולד, ואי אפשר לשנות אותה, טיפולי המרה גורמים בעיקר לסבל, ובסופו של דבר לא גורמים לשינוי הנטייה המינית, אלא במקרה ה"מוצלח" (שהטיפול כביכול עובד)- רק לדיכוי שלה, ככה שהבנאדם פשוט נהפך לא-סקסואל ו/או א-רומנטי (לא נמשך לשום מין/מגדר), ואולי לפי דעה של אנשים מסוימים זה יותר טוב מלהיות הומו, אבל אותו האדם פשוט חי בלי לאהוב אף אחד.
לי אין שום בעיה דתית (או כל בעיה אחרת) עם להט"ב אז אני לא יכול לשפוט אנשים שכן יש להם, אבל לדעתי לפחות לחיות בלי לאהוב אף אחד זה יותר גרוע מלאהוב אדם מאותו המין.
אז זאת הבעיה הראשונה, שזה פשוט לא עוזר, אבל מה אם אנשים שרוצים ללכת לטיפול כי הם לא רוצים את זה ורוצים בכל זאת לנסות? אז הבעיה השנייה היא שזו לא תמיד בחירה של האדם שהולך לטיפול.
אני אתן דוגמה- אם יש נער הומו ממשפחה דתית (דתית הומופובית) שההורים שלו מגלים על זה שהוא הומו, הוא אישית לא רוצה ללכת לטיפול, אבל המשפחה שלו מכריחה אותו, זאת בעיה, כי זה רק יגרום לו לסבול.
אני חושב שצריך להעביר את החוק שזה אסור מתחת לגיל 18, ככה שקטינים, שעדיין בהשגחת ההורים/ אפוטרופוס לא יוכלו לקבל טיפול בלי רצון שלהם, ואנשים בוגרים יוכלו להחליט בעצמם אם הם רוצים לקבל טיפול או לא.
אני אישית לא חושב שאף אחד צריך לעבור את התהליך הזה, אבל זאת החלטה של אדם לעצמו.

--------------------
"רק לא רייבנקלו, הוא תמיד נותן רייבנקלו, רק לא רייבנקלו אלוהים"
...
"כוסעמק."

User Posted Image

ארז, 14, כותב או לפחות מנסה לכתוב, גראנדסון, לא רייבנקלו

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 2 2020, 02:46 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 2036
משתמש מספר: 72290

QUOTE (HowDoYouGetInTheMindStateToKill? @ Jul 30 2020, 23:23 PM)
אני אתחיל בזה שעובדתית נטייה מינית היא דבר מולד, ואי אפשר לשנות אותה, טיפולי המרה גורמים בעיקר לסבל, ובסופו של דבר לא גורמים לשינוי הנטייה המינית, אלא במקרה ה"מוצלח" (שהטיפול כביכול עובד)- רק לדיכוי שלה, ככה שהבנאדם פשוט נהפך לא-סקסואל ו/או א-רומנטי (לא נמשך לשום מין/מגדר), ואולי לפי דעה של אנשים מסוימים זה יותר טוב מלהיות הומו, אבל אותו האדם פשוט חי בלי לאהוב אף אחד.
לי אין שום בעיה דתית (או כל בעיה אחרת) עם להט"ב אז אני לא יכול לשפוט אנשים שכן יש להם, אבל לדעתי לפחות לחיות בלי לאהוב אף אחד זה יותר גרוע מלאהוב אדם מאותו המין.
אז זאת הבעיה הראשונה, שזה פשוט לא עוזר, אבל מה אם אנשים שרוצים ללכת לטיפול כי הם לא רוצים את זה ורוצים בכל זאת לנסות? אז הבעיה השנייה היא שזו לא תמיד בחירה של האדם שהולך לטיפול.
אני אתן דוגמה- אם יש נער הומו ממשפחה דתית (דתית הומופובית) שההורים שלו מגלים על זה שהוא הומו, הוא אישית לא רוצה ללכת לטיפול, אבל המשפחה שלו מכריחה אותו, זאת בעיה, כי זה רק יגרום לו לסבול.
אני חושב שצריך להעביר את החוק שזה אסור מתחת לגיל 18, ככה שקטינים, שעדיין בהשגחת ההורים/ אפוטרופוס לא יוכלו לקבל טיפול בלי רצון שלהם, ואנשים בוגרים יוכלו להחליט בעצמם אם הם רוצים לקבל טיפול או לא.

מסכים אתך לגמרי,
אבל אני חושב שצריך להעלות את הגיל, נגיד רק מגיל 21,
כי זה הגיל שבו באמת יוצאים מהכפייה של הקהילה,
אפילו שגיל 21 זה די נשמע קרוץ משום-מקום,
בגיל 18 הלחץ מהקהילה גדול מידי,

--------------------
*יהודה*

אוהב את החיים ומקווה שזה הדדי

"אם יום אחד כולנו נשב בכלא על הורדת מוזיקה אז אני מקווה שיחלקו אותנו לפי ז'אנרים!"

אני לא מאמין באמונות טפלות . זה מביא מזל רע .

טוב, אז הייתי בפרישה, כנראה שאני (לא!) חוזר, לא מבטיח, לא שמישהו רוצה שאני יבטיח לו את זה,

---------
פורסם ב: Aug 2 2020, 08:29 AM
צטט הודעה

נו לכו כבר להשתתף בבלוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 66098
מגדר:female
משתמש מספר: 72606

QUOTE (בבון1 @ Aug 2 2020, 02:36 AM)
QUOTE (HowDoYouGetInTheMindStateToKill? @ Jul 30 2020, 23:23 PM)

מסכים אתך לגמרי,
אבל אני חושב שצריך להעלות את הגיל, נגיד רק מגיל 21,
כי זה הגיל שבו באמת יוצאים מהכפייה של הקהילה,
אפילו שגיל 21 זה די נשמע קרוץ משום-מקום,
בגיל 18 הלחץ מהקהילה גדול מידי,

ןזה מה שצריך לעשות במקום לאסור. כי מתי שאוסרים לגמרי, הלחץ מהקילה ומהמשפחה עדין יכול להישאר, ואזז בעצם יותר גרוע.

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ סגול ⚜ דיונים ⚜ מנהלת בלוגוורטס

User Posted Image

לפני יותר מחודש הגענו לחניך חונך,
קיווינו שנלמד ושגם יהיה לנו כיף!
צוות החונכים שקד לילי וזיו,
אחרון חביב הוא אורי המזניב!

נפצח בשיר קורע לב
על אורי, ההנהלותי שבהנהלה לא מזמן השתלב!
אורירון חונך אהוב
פספס בשבילנו שיעור מתמטיקה חשוב
מנסח בטיל כל אשכול
לא מסוג האנשים שבזום ילחצו על "מיוט אול"
שולח תגמולים על כל פעילות
יודע לעשות דברים ביעילות ובמהירות
סובל את הפשלות שלנו בלי סוף
רוצה לברוח מאיתנו ולפצוח במעוף
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

אני תוהה מה יש בלינק הזה. אולי תלכו להשתתף?

---------
פורסם ב: Aug 2 2020, 10:26 AM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 5 2020, 18:18 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

לאסור טיפולי המרה זה כמו לאסור טיפולים כימותרפים לחולי סרטן.
טיפולי המרה עובדים, אך לפעמים לא. (ומתי שלא מדגישים את המקרה.)
טיפולים כימותרפים גם כן עובדים, אך לפעמים לא.
ובשני המקרים מתי שהם לא עובדים, הם יכולים לגרום לנזק רב. מקווה שהסברתי את עצמי.
ולגבי המאמרים- הסינון חוסם לי אותם, אז אני אשמח אם תקצר לי את תוכנם.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 5 2020, 22:45 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי פורומים
חרמשים: 182668
משתמש מספר: 30194

QUOTE (חנונית גאה @ Aug 5 2020, 18:08 PM)

ממש לא. אל תשווי. להיות להט"ב זאת לא מחלה סופנית כמו סרטן שדורשת טיפול.
טיפולי המרה הם מסוכנים מאוד ועדיף לא לקחת את הסיכון.

--------------------

User Posted Image

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Aug 5 2020, 23:07 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש
חרמשים: 160758
משתמש מספר: 61264

אוקיי, אוקיי. ראיתי כאן הרבה תגובות ואני כמובן גם רוצה להביע דעה וזה...
אז אני אתייחס לחלק האחרון שכתבת כאן, בדיון. אמרת כי אחד העקרונות החשובים ביותר בארגוני הלהט"ב הוא שכל אחד יכול לחיות על פי רצונותיו, ולאף אחד אין זכות לבחור בשבילו.
זו הנקודה שלי כרגע, אוקיי?
אז זה מה שאמרת. ו... טוב, כמו שוריאן אמרה, ואני מצטטת אותה, "רוב האנשים הלהט״בים לא ירוצו עכשיו לטיפולי המרה בניסיון להפוך ל״נורמלים״, כמו שאת אומרת."
אז... כן. זה לא סבל להימשך לאנשים מאותו המין. אנשים סובלים כי החברה לא מקבלת אותם, אבל את זה החברה צריכה לתקן, כמו שוריאן אמרה ואני מסכימה איתה.
אז, יש לי שאלה אלייך. למה את חושבת שיהיו אנשים להט"בים שירוצו וירצו לעבור טיפול המרה? את כבר יודעת למה הטיפולים האלה גורמים, ואין לי כוח לחזור על דברים שאנשים אחרים אמרו כאן (למרות שאני כרגע עושה את זה).
כמו שתם אמרה, תמצאי אנשים להט"בים שתומכים בזה. אנשים שרוצים לעשות את זה. כי אני אישית לא חושבת שאנשים ירצו לעבור דברים כאלה.

--------------------

User Posted Image

So don't be afraid to let them show
Your true colors
True colors are beautiful
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Aug 5 2020, 23:55 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2865
משתמש מספר: 72710

ראיתי כאן כמה שכתבו שאין להם בעיה דתית עם אנשים שנמשכים לאותו מין. יורשה לי לשאול למה? אתם מאמינים בדת ובמצוותיה, ואף על פי כן אין לכם בעיה, או שאתם לא מאמינים?

---------
פורסם ב: Aug 5 2020, 23:56 PM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש

אני לא דתייה ואני לא מאמינה באלוהים, ואני לא כל כך מבינה למה השאלה שלך קשורה ולמה אתה שואל אותה. לדעתי טיפולי המרה הם פשע, נקודה.

--------------------

User Posted Image

Your true colors
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 00:13 AM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2549
משתמש מספר: 62302

QUOTE (חנונית גאה @ Aug 5 2020, 17:08 PM)

את השוות הרגע להט״ב לחולים במחלה סופנית?
אוקיי בואי נתחיל מזה שלקחת סיכון על כימותרפיה זה הרבה יותר הגיוני כי מסרטן אשכרה מתים ומלהימשך לאותו המין שלך לא. דבר שני, אני לא באמת לדעת מה תופעות הלוואי של כימותרפיה (אחרי שמסיימים את הטיפול לא בזמן הטיפול) אבל די בטוח שאין שם שום נזק נפשי רציני.
אמרו כאן כמה פעמים, טיפולי המרה פשוט לא עובדים. אלו שאומרים שזה עבד? הם פשוט מתכחשים לזה. זה לא שזה באמת עבד.
כימותרפיה לא גרמה לאנשים להתאבד. טיפולי המרה כן.

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 00:21 AM
צטט הודעה

קוסם סטודנט מעולה

פרטי משתמש

מסכימה ומחזקת. להשוות להט"ב לחולים במחלה סופנית זה דיי... הומופובי. לדעתי, לפחות. את אומרת כי זו דעתך, אבל להט"בים הם לא חולים. הם אנשים, בני אדם. אל תקבלי אותם. אבל אל תגידי שהם שונים.

--------------------

User Posted Image

Your true colors
Like a rainbow

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 01:58 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
חרמשים: 62488
משתמש מספר: 55840

QUOTE (Hot Chocolate @ Jul 29 2020, 21:28 PM)
אני מסכימה עם מה שתם ורוונה וכל מי שתומך בחוק נגד טיפולי המרה כתבו, אז לא אחזור על זה - אבל רציתי להוסיף משהו. אם היית יודעת שיש פסיכולוג שב-99%, או אפילו 90%, מהמקרים לא רק שנכשל בטיפול - אלא גם פוגע במטופל שלו, גורם לו לשנאה עצמית/טראומה/מחשבות אובדניות/התאבדות או כל נזק אחר שעלול לפגוע בו במשך שנים או אפילו לסיים את חייו - היית רוצה שיהיה לו רישיון טיפול? לא, נכון? אני מרשה לעצמי להניח שלא היית רוצה שכל כך הרבה אנשים יפגעו, אפילו אם הם באים לפסיכולוג מרצון חופשי ואפילו אם הוא כן מטפל בבעיה שלשמה הם באו בסופו של דבר (שני דברים שלא נכונים לגבי טיפולי המרה, אגב, כי 1. אנשים באים לטיפולי המרה בגלל לחץ מהסביבה שגורם להם להרגיש פגומים, או לפעמים אפילו בגלל כפייה. אני לא רוצה לומר כולם כי אני לא מכירה את כולם, אבל תם פירט.ה לגבי זה יפה ואני מסכימה עם מה שהוא אמר.ה בנושא. ו-2. להט"ביות היא לא בעיה, וגם לא דבר שאפשר "לתקן" - כי לא צריך לתקן דבר שהוא לא בעיה, וכי נטייה מינית היא לא תכונה שאפשר לשנות וכבר הוכיחו את זה כל כך הרבה. אבל בגלל שזה לא הדיון כרגע, אני אזרום איתך כדי לדבר נטו על טיפולי המרה כאן.). אז למה אם זה טיפול אחר לבן אדם אחר שפוגע בו בצורה הזו זה לא בסדר, ואם זה טיפול המרה ללהט"ב אז זה כן בסדר?
בואי נלך עם זה יותר רחוק - אם היה ניתוח שאפשר לחיות בלעדיו, והניתוח היה מצליח ב-1% בערך מהמקרים (מה שגם אני לא מאמינה שנכון לטיפולי המרה, כמו שציינו בתגובות קודמות כבר הוכיחו שהם לא עוזרים נקודה כי נטייה מינית היא לא דבר שניתן לשינוי, אבל שוב אזרום איתך כי אחרת הדיון לא יתקדם לשום מקום), וב-90% מהמקרים לא רק שלא היה מצליח, אלא היה יוצר אצל המטופל נזק בלתי הפיך - היית רוצה שיאשרו את הניתוח הזה ויאפשרו לאנשים לעשות אותו?
נוסף לכך, לפי מה שקראתי, הרבה מהאנשים שהולכים לטיפולי המרה הם חבר'ה צעירים, שאולי חווים המון לחץ מהסביבה ואולי גם בעצמם לא בטוחים עוד בנטייה המינית שלהם. גם אם הם מחליטים, כביכול מ"בחירה חופשית" לנסות "להמיר" את הנטייה המינית שלהם בטיפול המרה - את חושבת שזו בחירה שבאמת משקפת לחלוטין את הרצונות שלהם ואת מה שהם יחשבו בעוד 10 שנים או 20 שנים? את אומרת לי שאם בן אדם עכשיו מחליט ש"אני כל כך סובל מהנטייה המינית שלי שאני מוכן לסבול טיפול המרה וגם את הנזקים שהוא עלול לעשות כדי לשנות אותה", זו בהכרח בחירה שצריך לתת לו לעשות, כשזה יכול לגרום לו נזק בלתי הפיך שעלול ללוות אותו עכשיו עד סוף החיים שלו - או אפילו לגרום לסוף החיים שלו - ולגמרי לגרום לו להתחרט על ההחלטה ללכת לטיפול? זה קצת חוסר אחריות חברתית לומר דבר כזה. תראי, אני מבינה מה את אומרת ואני מבינה שאת באה ממקום חיובי של "לתת לכל אחד לעשות את הבחירות שלו", אני לא באה בביקורת כלפיך, אני רק מנסה להסביר את הסיטואציה במקרה הזה כדי שתוכלי לחשוב שוב על האם הבחירה של אנשים שעושים את זה היא אכן בחירה חופשית, והאם כל בחירה היא בחירה שצריך לאפשר.
טריגר אזכור של סמים, לא משהו מפורט אבל עדיין:
בואי נשווה את זה שנייה לבן אדם שמשתמש בסמים כבדים (לא סמים רפואיים) - הרבה פעמים, הוא יתחיל להשתמש בהם מתוך מצוקה רגשית מאוד גדולה כלשהי, טראומה שהוא רוצה לא לחשוב עליה או משהו אחר, נכון? הוא חושב שזה יכול לעזור לו להתמודד עם הבעיה הגדולה שיש לו. ואולי הסמים גם באמת עוזרים לו לשכוח מהבעיה. ועדיין סמים זה לא חוקי. למה? בין היתר כי זה יכול לפגוע בבן אדם כל כך קשה, גם נפשית וגם פיזית, שזה לא משהו שכדאי לאפשר. בנוסף, זה יכול לפגוע גם באנשים אחרים - לדוגמה אם כמה חברים יושבים ומשתמשים בסמים, וכופים על אחד החברים שלהם להשתמש בסם בניגוד לרצונו או מפעילים עליו לחץ חברתי עד שהוא מסכים. המצב דומה גם עם טיפולי המרה - בין אם אנשים באמת הולכים אליהם מתוך רצון חופשי כדי "לחיות בדרך שמתאימה להם יותר" כמו שאמרת, ובין אם הם הולכים אליהם בגלל לחץ חברתי או כפייה, בסופו של דבר הם הרבה פעמים גורמים פגיעה חמורה, ממש כמו סמים. אז למה סמים לא וטיפולי המרה כן?
יש לי עוד דוגמה להשוואה אבל נראה לי שהעברתי את הנקודה שלי מספיק. אם בכל זאת תרצי לשמוע, מוזמנת לבקש.

בקיצור, מקווה שלא פגעתי בך כי זו לא הכוונה ואני לא חושבת שאת באה בכוונה רעה או בכוונה לפגוע במישהו - ובדיוק מהסיבה הזו, אני מקווה שהצלחתי לגרום לך לחשוב על זה קצת ואולי אפילו להכיר ולהבין את הנושא טיפה יותר כדי שתוכלי לגבש דעה קצת יותר מבוססת :) אני לא מגיבה כדי להתווכח איתך או לומר לך שאת לא בסדר, אבל בהחלט אשמח שתקראי את התגובה שלי ותנסי לחשוב עליה קצת.

רחלי (וגם שאר האנשים כאן שמתנגדים לאיסור טיפולי המרה, כן? זה לא אישי אלייך, פשוט את זו שדיברה כאן על הדעה הזו כרגע, אז אני פונה אליך) - אני לא יודעת אם קראת את התגובה הזו או לא, אבל אשמח שתקראי אותה. אי אפשר להשוות טיפולי המרה לכימותרפיה, מהסיבה הפשוטה שכימותרפיה היא מוצא אחרון במצב של מחלה סופנית שיש סיכוי גבוה שתהרוג את הבן אדם בלי הטיפולים האלו - ואף נטייה מינית היא לא מחלה סופנית, וככל שידוע לי סיכוי סביר יותר שבן אדם יתאבד חס וחלילה בעקבות טיפול המרה, שמנסה לדכא את הנטייה המינית הטבעית של האדם, מאשר בגלל הנטייה עצמה. וגם אם מישהו תפו תפו מתאבד בגלל הנטייה עצמה, סביר להניח שזה בגלל חוסר הקבלה של הסביבה - חוסר קבלה שהדרך היחידה להיפטר ממנו היא להראות לסביבה שנטיות מיניות שהן לא הטרוסקסואליות הן לא "שונות" ולא הופכות את הבן אדם ל"לא בסדר" או "לא טבעי" וכל דבר כזה - ועצם הקיום של טיפולי המרה לגמרי נוגד את המטרה הזו. אז כן, טיפולי המרה לא עובדים - וזה בדיוק מה שכתוב במאמרים שתם קישר.ה גם - ולא רק זה, הם גורמים ליותר מוות או השפעות נפשיות שליליות לטווח ארוך שיכולות מאוד מאוד לפגוע בבן אדם ובאיכות החיים שלו. בתגובה שציטטתי, גם השוויתי את טיפולי המרה לכמה דברים שלחלקם התייחסת כאן.
מקווה שלא פגעתי, משתדלת רק להציג את הנושא וכמובן שום דבר לא אישי נגדך או משהו בסגנון :)

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 15:30 PM
צטט הודעה

פרטי משתמש

אני מצטערת אם כולכם הבנתם ככה את מה שכתבתי- זאת לא היתה הכוונה שלי.
אני התכוונתי לכך שבכל דבר יש סיכון מסוים- אפילו סתם לצאת מהבית, כי אפשר ברגע להידרס. במיוחד עכשיו, בכל יציאה אפשר להידק בקורונה...
ואני לא אומרת שצריך להכריח אנשים ללכת לטיפולים- אבל בדיוק כמו שיש אנשים שלא רוצים את הטיפולים, יש כאלה שכן. ואלה שמכריחים אותם- יכולים עדיין להכריח אותם גם אם זה יהיה מחוץ לחוק- ואז זה חמור יותר.
בקיצור, לפי דעתי צריך לפעול נגד מי שמכריח, ולא נגד הטיפולים עצמם.

--------------------

User Posted Image

נפצח בשיר קורע לב
אורירון חונך אהוב
מנסח בטיל כל אשכול
בזכותו עוד נגיב בבולד
נארוב למטריל ונהנה מאוד
בסוף הפרויקט נהיה מנהלים
בזכות אורי, מלך החונכים
החונך אורירון המדהים
האורייונים אותך אוהבים

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 17:15 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1224
משתמש מספר: 70090

קודם כל, אודה: לא קראתי לעומק את הדיונים, רפרפתי על הכותרות.

ישנם טיפולים שמכונים בתקשורת בטעות "טיפולי המרה", כאילו מטרתם לקחת משהו אחד ולהפוך אותו למשהו אחר.
אלו לא טיפולי המרה, אלא "טיפולי התאמה", כלומר מנסים להתאים בין פגיעה נפשית (שיש הטוענים מולדת) לבין מציאות ביולוגית.

שיעור הפגועים נפשית עולה ככל שהחברה מציגה עצמה כיותר 'נאורה'. בחברות מסורתיות פטריארכליות - שיעורם של פגועי הנפש קטן מאוד. אז כנראה שיש מתאם בין סביבה מתירנית לבין שיעור 'דובוני 'כפת לי' באוכלוסיה.

ככל שהפגיעה מתגלה מוקדם יותר, כך קל יותר לטפל בה. בדיוק כמו עץ שגדל עקום. ככל שמקדימים לטפל כך עדיף.

הדמוקרטיה לעניין הבחירה, לא רלוונטית. עד גיל 18 ויום (לפי תאריך לועזי) נער נמצא בחזקת הוריו או אפוטרופוס שהמדינה הגדירה עבורו. בחירת האפוטרופוס החוקי שוות ערך מבחינה חוקית לבחירת הנער, גם אם זה ההיפך הגמור לרצונו.

אם בחר מישהו לגשת לאותם טיפולי התאמה (או האפוטרופוס בחר עבורו במקרה של קטין), יש לאפשר לו לעבור את הטיפול. מי שבחר להישאר 'דובון 'כפת לי' - זכותו המלאה, אין לכפות עליו טיפול.

מדוע בתי חולים לחולי נפש, הם נפרדים מבתי חולים רגילים? כי הציבור הנורמלי לא מעוניין לפגוש את פגועי הנפש. גזענות נורמלית בהחלט. אף אחד לא רוצה לידו את השונה ממנו.
ברור לי שטיפולי התאמה לא יוצעו בבתי חולים נורמליים. לשם כך יש מוסדות נפרדים.

שורה תחתונה: טיפולי ההתאמה ראויים ורצויים. מי שמתנגד להם - מתנגד לדמוקרטיה.

---------
פורסם ב: Aug 6 2020, 18:19 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

QUOTE (חנונית גאה @ Aug 5 2020, 18:08 PM)

בכיף! ציטוטים נבחרים:

1. זה פרק של עובדה על טיפולי המרה ואין לי את הכוחות הנפשיים לראות את הדבר המדכא הזה עוד פעם, אבל בעיקרון - חבר׳ה להט׳׳בים דתיים שהיו בטיפולי המרה ומספרים על החוויות המצלקות שהם עברו שם.

2.

״חשוב להבהיר שנטייה מינית הומוסקסואלית אינה בעיה נפשית ושטיפול פסיכולוגי לא נועד ואינו יכול "להמיר" משיכה מינית הומוסקסואלית להטרוסקסואלית. נטייה מינית היא חלק בלתי נפרד מהאישיות, ומהווה יסוד נפשי שמשפיע על התפתחות האדם במובנים רבים, שאינם נוגעים למיניות בלבד. ככל תכונה אנושית, משיכה מינית מתקיימת על רצף. כל ביטוייה, מהומוסקסואליות דרך ביסקסואליות ועד הטרוסקסואליות, הינם טבעיים ולגיטימיים לחלוטין.״

״טיפולי המרה אינם טיפולים פסיכולוגיים, שכן הם פועלים לצמצם את החופש של המטופל/ת תוך תקיפה וניסיון הכחדה של חלקים בנפשו/ה. טיפולי המרה משקפים תפיסה מעוותת של תהליך טיפולי מיטיב, וכפי שמחקרים רבים הראו, טיפולי המרה אינם יעילים בשינוי נטייה מינית ואף עלולים בהסתברות גבוהה לגרום לנזקים נפשיים חמורים ואף לעורר נטיות אובדניות.

לאור הכתוב לעיל אנחנו ממליצים באופן חד משמעי לבני ובנות נוער )והוריהם( אשר זקוקים לסיוע מקצועי סביב שאלה ועיסוק בנושאי נטייה מינית ו/או זהות מגדרית לפנות לפסיכולוג/ית מורשה/ת, מטעם משרד הבריאות, לשם קבלת טיפול מטיב ומכבד. אנו ממליצים להימנע באופן מוחלט מטיפולי המרה ולהיזהר מאלו אשר מציעים אפשרות של שינוי נטייה מינית וזהות מגדרית, במסגרת טיפול.״

3.

״טיפולים לשינוי נטייה מינית לא נמצאו יעילים, והם עלולים להסב נזק של ממש: מסקירת ספרות מקיפה ומניירות עמדה של ארגונים נוספים עולה הסכמה, כי אין מקום לאף טיפול המבוסס על ההנחה שהומוסקסואליות היא מחלה או הפרעה הדורשת טיפול, או לכל טיפול ששם לעצמו כמטרה את שינוי הנטייה המינית. הטיפולים לשינוי הנטייה המינית לא נמצאו כאמור יעילים בשינוי הנטייה, ולעומת זאת נמצא שהם עשויים לגרום לנזקים נפשיים ובהם חרדה, דיכאון ואובדנות. עוד נזקים אפשריים הם בידוד ונסיגה חברתית, קושי בקשירת קשרים אינטימיים וביחסי מין, הימנעות מקשרים חברתיים, פגיעה באמונה הדתית, כעס וריחוק כלפי ההורים )במקרים שבהם, במסגרת הטיפול לשינוי הנטייה המינית, הואשמו ההורים בנטייה זו(.״

״אנו קובעים כי אין עדות ליעילותם של טיפולים לשינוי הנטייה המינית או הזהות המגדרית, וכי יש עדויות לנזק אפשרי גם באוכלוסייה הבוגרת ובעיקר בילדים ובמתבגרים. לפיכך אין להפנות לטיפולים אלו ואין להשתתף בהם מבחינה מקצועית ואתית. בכך אנו מצטרפים להמלצות של הסתדרות הפסיכולוגים בישראל שפרסמה בשנת 2011 נייר עמדה לגבי טיפולים לשינוי הנטייה המינית, וכן של משרד הבריאות הישראלי שפרסם אזהרה לציבור מפני טיפולים אלה בשנת 2014 .עמדתנו עולה בקנה אחד עם ניירות עמדה של ארגונים רפואיים רבים בעולם כדוגמת: ,Practitioners General of College Royal, Association Medical World of Academy American, Pediatrics of Academy American, association medical America Psychiatry Adolescent and Child וארגונים רבים נוספים.״

4.

״טיפולי הרתעה עלולים להזיק למטופלים באופן פיזי, ולגרום לתופעות של פוסט טראומה. אך מחקרים הראו שגם טיפולים שאינם כוללים גרימת כאב עלולים להוביל לנזק נפשי ממשי, לדיכאון ואפילו לאובדנות.״

5.

״לכאורה, מחקרים שערכו גופים התומכים ביעילותם של טיפולי המרה (בעיקר ארגונים דתיים) הצביעו על אחוזי הצלחה גבוהים ודיווחו על "הצלחות טיפוליות", אשר הביאו לשינוי הנטייה המינית באופן שאפשר הקמה של משפחה הטרוסקסואלית. עם זאת, קבוצת עבודה אשר הוקמה מטעם איגוד הפסיכולוגים האמריקאי הצביעה על ממצאים שונים לגמרי. חברי הקבוצה ניתחו מחקרים שנערכו על ידי גופים שונים ומצאו פער משמעותי ביותר בין ממצאיהם של גופים אלו לבין ממצאים של גופים מדעיים אובייקטיביים. על פי מסקנותיה של קבוצת העבודה, המחקרים שערכו הגופים התומכים בטיפולי ההמרה סבלו מבעיות משמעותיות ביותר אשר מערערות על אמינותם של הממצאים. ניתוח הממצאים שנאספו במחקרים אמינים הצביע על כך שטיפולי המרה לא רק שלא מועילים, אלא אף מזיקים ביותר בחלק גדול מהמקרים. על רקע זה, ועל רקע העובדה שמרבית המציעים טיפולי המרה אינם מטפלים מוסמכים, הן איגוד הפסיכולוגים האמריקאי והן הסתדרות הפסיכולוגים הישראלית אינם תומכים בטיפולי ההמרה.״

---

פומיקי יקר.ה אני לא אגיב לך כי הכל כבר נאמר, ובכל מקרה אם תקרא.י את כל הציטוטים שהעליתי פה ממחקרים מדעיים/תיעודים אותנטיים אני בספק אם תמשיךי להאמין שטיפולי המרה עובדים. :)

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (11) 1 2 [3] 4 5 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
נושא נעול פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007