האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!
טריוויה צ'אט

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

המלצה || סלאח שבתי
פורסם ב: Jan 26 2015, 21:39 PM
צטט הודעה

I'm Sorry

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 100000
מגדר:female
משתמש מספר: 47395
חפצי המשתמש: צפה

User Posted Image

שם הסרט: סלאח שבתי.
ז'אנר: קומדיה.
במאי: אפרים קישון.
שחקנים:
חיים טופול – סאלח שבתי
אסתר גרינברג - אתרוגה שבתי
שייקה לוי – שמעון שבתי
גילה אלמגור – בת שבע, עובדת סוציאלית
אריק איינשטיין – זיגי
גאולה נוני - חבובה שבתי
חיים פולני - נהג שרוצה להתחתן עם חבובה
שרגא פרידמן - נוימן, מזכיר הקיבוץ
זהרירה חריפאי - פרידה, עוזרת מזכיר הקיבוץ
נתן מייזלר - יחזקאל גולדשטיין
יענקלה בן-סירא - צ'צ'יק, קיבוצניק
שמואל רודנסקי - פקיד עבודה
גדעון זינגר - תיאודור (הבעלים של הכלבה פוצי)
ציפורה פלד - הבעלים של הכלבה פוצי
יהודה פוקס - מקבל פני התורמים ליער
מרדכי (פופיק) ארנון - מרדכי שבתי
מייק בורשטיין - תורם אמריקאי
יעקב בנאי - קיבוצניק חבר מפלגה
אלברט כהן - עירוני חבר מפלגה
שפה: עברית.
שנת יציאה: 1964.
זמן ההקרנה: 110 דקות (שעה ו - 50 דקות.)
תקציר: סלאח שבתי הוא עולה חדש בארץ. הוא מגיע לארץ עם משפחתו המורחבת בשנות החמישים, ומגיע למעברה, שם חי עם משפחתו. שאיפתו הגדולה ביותר של סלאח היא ללכת מן המעברה המסריחה והישנה ולהגיע לשיכון החדש. כשמגיעות הבחירות, משחדות את סלאח מפלגות רבות ברצון שיצביע להן. סלאח, כעולה חדש בארץ, לא מבין את עניין הבחירות, ומסכים לכל המשחדים אותו. בבחירות, הוא מצביע לכל המפלגות ונפסל מיידית; כך הוא גם לא מקבל את שהבטיחו לו. סלאח לא שוקט ומנסה להגיע לשיכון בכל זאת. כל זאת מתרחש בעוד סיפור אהבה מתחיל לבעבע בין זיגי ובתו של סלאח, חבובה.
הדמויות האהובות עלי מהסרט: הדמות הראשונה האהובה עלי היא סלאח שבתי. סלאח הוא הדמות הראשית בסרט ועולה חדש מארצות ערב. אני אוהבת אותו בשל תמימותו ההומוריסטית בנוגע למתרחש בארץ החדשה אליה הוא מגיע, ובשל ערמומיותו. סלאח מתגלה כערמומי ביותר במהלך הסרט, אם זה ברמאות במשחקי שש בש או אם זה בהימנעות מעבודת כפיים אשר מקשה עליו מאוד. הדמות השניה אותה אני אוהבת מאוד היא זיגי, הקיבוצניק המתאהב בבתו של סלאח, חבובה. ראשית, אני מאוד אוהבת את דמותו של זיגי, הוא נחמד מאוד, ולא מוכן בשום תוקף לוותר על חבובה, אהובתו, על אף שעבורה יצטרך לשלם מחיר כבד. בנוסף, אני אוהבת מאוד את ששיחק את זיגי ועשה זאת בטוב, אריק איינשטיין הצעיר.
לגילאים (דעה אישית): לפי דעתי, הסרט מתאים לגילאי 11+. הוא מאוד חביב ומצחיק, אך ילדים צעירים לא יבינו את ההומור שבסרט. זהו סרט שצריך עבורו מידע כללי קצר בשביל להבינו, וילדים קטנים לא יוכלו להבין אותו, לפי דעתי. פרט לזה, זה סרט מאוד מצחיק ונחמד שמומלץ לכולם.
מה מיוחד לדעתי בסרט ולמה אני ממליצה עליו: התכונה שאני הכי אוהבת סרט זה שהוא מצחיק. אף הז'אנר מצביע על כך שזהו סרט קומדי, הומוריסטי ומלא צחוק. אני חושבת שזהו הסרט הזר האהוב עלי ביותר. מה שלא אהבתי בסרט, היה זה שהוא נמצא בתקופה מאוד מוקדמת, שם הגבר צריך לשלם בכדי להתחתן עם אישה. לדעתי זהו נוהג מזעזע על אף שהסרט הציג אותו בצורה הומוריסטית ומצחיקה. בקיצור, על אף שזהו סרט ישראלי ישן, אין בו דבר רע. הוא חמוד, נחמד מצחיק ומומלץ לכל.
תמונות:
User Posted Image
User Posted Image
User Posted Image

--------------------
ירדן

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007