האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור מחזמר || 13
פורסם ב: Nov 26 2016, 20:55 PM
צטט הודעה

Double O Seven

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1139
מגדר:
משתמש מספר: 50037
חפצי המשתמש: צפה

13 המחזמר
User Posted Image

ת.ז
O שם המחזמר במקור: 13 The Musical
O שם המחזמר בתרגום: 13 המחזמר
O ז'אנר: מוזיקלי, רומאנס, הומור
O תמלילן: ג'ייסון רוברט בראון
O מלחין: ג'ייסון רוברט בראון
O מחזאים: דן אליש ורוברט הורן
O במאי: ג'רמי סאמס
O שחקנים:
בהפקת אוף-ברודווי -
אוון - גרהאם פיליפס (לפעמים קורי סניד)
פטריס - אלי טרים
ארצ'י - אארון סימון גרוס
ברט -אריק נלסן
קנדרה - אשטון סמולינג
לוסי - אליזבת' (ליז) גיליס
אדי - אל קלדרון
מלקולם - קייל קרוז
מולי - קייתלין גן
שארלוט - אריאנה גרנדה
קאסי - טיילור ברייט
סיימון - ג'ואי לה וארקו
ריצ'י - אימון פולי
בהפקת ברודווי - (לא הרבה שחקנים השתנו אז אני מציינת רק מי שהתחלף)
קנדרה - דלאני מורו
מלקולם - מאליק המונד
קאסי - ברין וויליאמס
בהפקת ווסט אנד -
אוון - גיא הארווי
פטריס - סיינה קלי
ארצ'י - טים מהנדראן
ברט - ז'אק מישה
קנדרה - האנה תומפסון
לוסי - ג'ורג'יה ריילי
אדי - ג'ק קשן
מלקולם - רובין פרנקלין
מולי - לינדזי קירנס
שארלוט - לורן אלינגטון
קאסי - אמרה אוקרק
סיימון - טובי טרפין
ריצ'י - סאריו וואטאנבי סולומון
O שפה: אנגלית (עם קצת עברית, אבל אלה כמה קטעים מעטים ובעיקר תפילות אז אני לא חושבת שזה נחשב)
O תאריך פתיחה:
השביעי לינואר, 20017 - תיאטרון מקומי בלוס אנג'לס
התשיעי למאי, 2008 - אוף ברודווי
השישה-עשר לספטמבר, 2008 - ברודווי

תקציר חסר ספוילרים
אוון הוא נער יהודי שעומד לחגוג את הבר מצווה שלו עם כל החברים בניו-יורק, אבל הכל משתנה כשההורים שלו נפרדים והוא צריך לעבור מהעיר הגדולה לאפלטאון, אינדיאנה.
הוא צריך להתמודד עם שכבה חדשה מלאה במערכות יחסים פנימיות שהוא לא מכיר ומנסה שכמה שיותר ילדים יבואו לבר מצווה שלו (ולהשאר בחיים).

דמויות (וקצת יותר פירוט)
O אוון גולדמן
נער יהודי בן כמעט שלוש-עשרה מניו-יורק. די פירטתי עליו בתקציר והשאר יהיה ספוילרים.

O פטריס
נערה מהשכבה של אוון, די חנונית-ish וביישנית. היא הראשונה שאוון פוגש כשהוא עובר לאפלטאון. מיואשת לגמרי מאפלטאון ומתכננת כבר את הבריחה שלה מהעיירה הזאת. החבר היחיד שלה הוא ארצ'י והיא מטפחת תקוות שאולי אוון יהיה חבר שלה. שאר השכבה לא ממש סובלת אותה.

O ארצ'י:
הבן הכי שונה מ, וול, כולם באפלטאון בערך. הוא מאוד אנרגטי ואופטימי בדרך שלו, למרות שהוא ממהר להיות ריאליסטי במצבים שדורשים את זה. הוא הולך על מעין קביים (ברחה לי המילה אז סליחה) כתוצאה ממחלת ניוון שרירים נדירה שיש לו. הוא החבר הכי טוב של פטריס.

O ברט:
כוכב הפוטבול המקובל של השכבה, באופן די סטריאוטיפי. מגניב, חתיך, בלונדיני, וחכם בדיוק כמו שהוא נשמע (שזה... לא הרבה). כולן מאוהבות בו, כל הבנים רוצים להיות כמוהו, והוא הבן אדם הראשון שאוון מקווה שיבוא למסיבה שלו (כי אם ברט בא, כולם באים).

O קנדרה:
הבת הכי יפה ומקובלת בשכבה, המעודדת הראשית אבל חכמה בערך כמו ברט. היא החברה הכי טובה של לוסי, ולוסי נוהגת לנצל את התמימות והטיפשות שלה בדרך כלל כדי לגרום לדברים להסתדר איך שהיא רוצה.

O לוסי:
החברה הכי טובה של קנדרה, אם אפשר ממש לקרוא לזה חברות. חוץ מכמה מהשפוטים של ברט, כולם תמיד מתאהבים בקנדרה ולא בה או מעדיפים את קנדרה על פניה, והיא תמיד מספר שתיים בהכל (אחרי קנדרה). חכמה הרבה יותר ממה שהיא נראית.

O אדי + מלקולם + סיימון + ריצ'י:
אני שמה אותם ביחד כי פשוט... הם קצת כמו בן אדם אחד. קשה לי לתאר כל אחד מהם בנפרד, אבל ביחד הם החברים הכי טובים של ברט ומנסים לעזור לו בכל דבר (למרות שלא תמיד הם מצליחים). הם חכמים פחות או יותר כמו ברט ותלויים בו לגמרי כדי לשרוד. (חשוב לציין שאדי ומלקולם יותר ראשיים מסיימון וריצ'י אבל שמתי את כולם ביחד)

O מולי+שארלוט+קאסי:
שוב, אני לא יודעת ממש איך לתאר כל אחת מהן בנפרד, אבל כולן מעודדות וחברות של קנדרה ולוסי. הן לא ממש חכמות אבל יודעות להפיץ שמועה ולגרום לדברים להסתדר לטובתן.

שירים + עלילה (כולל ספוילרים!)
13/Becoming A Man (13/הופך למבוגר)
"My name is Evan Goldman. I live at 224 West 92nd Street, in the heart of Manhattan, and
my life just went to hell."
"קוראים לי אוון גולדמן. אני גר ברחוב 92 מערב, מספר 224, ממש בלב מנהטן, והחיים שלי הרגע הלכו לעזאזל."
(המשפט הראשון במחזמר)
אוון בן הכמעט שלוש עשרה גר בניו-יורק, עומד לחגוג בר מצווה, והוא רוצה שהמסיבה שלו תהיה מושלמת. אבל זה אולי לא יקרה בגלל שההורים שלו נפרדים אחרי שאבא שלו התאהב באיזו מלצרית ואמא שלו החליטה להתגרש. בדיוק כשאוון חושב שהכל יהיה בסדר, אמא שלו אומרת לו שהם עוברים לאפלטאון, אינדיאנה (אם לצטט מהתסריט - "היא אמרה לי שזאת החלטה שלי, אבל כולם יודעים שאצל יהודים זה אומר 'אתה בא איתי!'").

The Lamest Place In The World (המקום הכי עלוב בעולם)
אוון פוגש את הבן אדם הראשון באפלטאון - פטריס. היא מספרת לו על העיירה, מלאה תקווה וציפיות שאולי אוון יהפוך את המקום הכי עלוב בעולם לקצת יותר טוב (ומתחילה לפתח עליו קראש).

Hey Kendra (היי קנדרה)
מאוחר יותר בואתו החודש, אוון פוגש את ברט סמפסון, הילד הכי פופולארי בשכבה. הוא שומע אותו מדבר עם אדי ומלקולם על זה שהוא רוצה להזמין את קנדרה לדייט אבל לא יודע איך, והם מנסים לעזור לו (בשיר) אבל הוא פוסל את ההצעות שלהם. הוא מספר להם שהוא רוצה להזמין את קנדרה לדייט ולקבל את "הלשון" - להתנשק איתה צרפתית. אוון מתערב ומציע לו לקחת אותה לסרט מפחיד, וכשהיא תצרח הוא ינשק אותה. אדי, מלקולם וברט מתלהבים מהרעיון וברט נותן לאוון את הכינוי "מוח" (brain). אוון הולך משם כשקנדרה ולוסי נכנסות, וברט מחליט להציע לקנדרה לצאת איתו. קנדרה, שמאוהבת בברט, מאוד מתלהבת מהרעיון, אבל לוסי (שגם היא מאוהבת בברט) מתנגדת ומנסה לשכנע את קנדרה לא ללכת.
כשקנדרה ולוסי הולכות משם, אוון חוזר, וברט נראה מאושר מאוד מזה שהרעיון של אוון עבד. אוון מתלהב, כי זה אומר שברט יבוא לבר מצווה שלו, ואם ברט בא - כולם באים. פטריס, לעומת זאת, לא ממש שמחה מהכל - אם היא תבוא, אף אחד אחר לא יבוא כי השאר שונאים אותה, ואוון ייראה בתור "זה שמסתובב עם החנונית". אוון לא חושב שזה יהיה עד כדי כך רע כמו שפטריס אומרת, אבל כשהוא מחלק את ההזמנות לבר מצווה שלו, הוא מבין שפטריס צדקה. ברגע של פאניקה הוא לוקח מפטריס את ההזמנה וקורע אותה. פטריס נעלבת ובורחת משם, אבל שאר הילדים נראים מתלהבים ומאושרים מזה שאוון עשה את הבחירה הנכונה ומבטיחים שהם יבואו למסיבה.

Get Me What I Need (תשיג לי את מה שאני צריך)
בזמן שכל הילדים מתרגשים לגבי המסיבה של אוון, ארצ'י נכנס ומציג את עצמו לאוון. הוא מתעצבן עליו בגלל שהשפיל את פטריס - החברה הכי טובה שלו (והיחידה שלו) - אבל מבטיח לעזור לו להשלים איתה אם אוון ישיג לו דייט עם קנדרה. אוון מופתע בהתחלה אבל אחר כך מנסה להסביר לארצ'י שזה לא אפשרי, כי מה הסיכוי שלו עם מישהי כמו קנדרה. ארצ'י מנסה להשתמש במחלה שלו כדי לגרום לאוון ייסורי מצפון (וזה עובד), ומתחיל להסביר לאוון למה הוא היחיד שיכול לעזור לו להשיג דייט עם קנדרה (ב, כמובן, שיר). הוא מאיים על אוון שאם הוא לא יצליח להשיג לו דייט, הוא יבוא לבר מצווה (כי אמא שלו לא תסרב להכניס ילד גוסס) ויהרוס את הכל. אוון מסכים לבסוף.
(אני נשבעת ארצ'י הרבה יותר נחמד ממה שהוא נשמע פה)

What It Means To Be A Friend (מה זה אומר להיות חבר)
ארצ'י מנסה לשכנע את פטריס לתת לאוון הזדמנות שנייה בידיעה שיש לה קראש עליו, אבל היא מסרבת ועדיין עצבנית ופגועה ממה שהוא עשה לה. היא שרה על מה זה אומר להיות חבר בעיניה ומבטאת את הכעס שהיא מרגישה כלפי אוון על זה שהוא לא יודע איך להיות חבר (בשיר, אלא מה).

All Hail The Plan/Terminal Illness (כולם להריע למוח/מחלה סופנית)
כשהם בכיתה, ברט אומר לאוון שזאת האחריות שלו לשכנע את אמא שלו לקנות להם כרטיסים ל"בלאדמאסטר" - סרט האימה שאליו ברט מתכנן ללכת עם קנדרה. אוון מוחה ואומר שאמא שלו בחיים לא תסכים לקנות להם כרטיסים לסרט עם הגבלת גיל, אבל ברט אומר שאם היא לא תקנה את הכרטיסים - הוא לא ילך לבר מצווה של אוון ואוון יהיה החנון של השכבה. אוון מנסה לחשוב על כמה תכניות, מבין לבסוף שהוא צריך להשתמש בארצ'י ובמחלה שלו כדי לשכנע את אמא שלו לקנות להם כרטיסים. ארצ'י הולך לאמא של אוון, משכנע אותה לקנות את הכרטיסים, ואוון מעודד אותו ואומר לו שזה יהיה הדייט שלו עם קנדרה.
כדי להשלים עם פטריס, אוון מציע לה ללכת איתו לסרט בתור דייט. היא בהתחלה לא מסכימה לדבר איתו אבל לבסוףמשתכנעת אחרי שהוא אומר שזה יהיה דייט. אחרי השיחה עם פטריס, אוון פתאום מבין שהוא סידר גם לברט וגם לארצ'י דייט עם אותה הבת, באותו הלילה, באותו המקום וגורם לארצ'י להבטיח שהוא לא יעשה כלום חוץ מלשבת ליד קנדרה כדי לא להרוס את הדייט לברט. ארצ'י מסכים.

Getting Ready (מתכוננים)
כל הדמויות מתכוננות לסרט ביום שישי, כל אחד בדרכו:
ארצ'י מתכונן לדייט הגדול עם קנדרה, מוכן להשאיר עליה ועל כולם רושם חדש, להפטר מתדמית החנון ולהיות הבחור המגניב שקנדרה צריכה.
אוון מקווה שהכל ילך בסדר, שאחרי הסרט הוא יהיה הגיבור של השכבה וכולם יבואו למסיבה שלו, ופטריס תסלח לו על זה שזה לא יהיה דייט כמו שהיא רצתה כי זה המחיר של הגשמת חלום (בשביל ארצ'י וברט).
ברט מתכונן למהלך הגדול שלו, "הלשון", ומתכנן מה הוא יעשה. הוא מספר את כל התכנית שלו לאדי ומלקולם שמתלהבים ותומכים בו.
קנדרה ולוסי נמצאות בחדר, יושבות על המיטה ומדברות. קנדרה מודאגת ממה יהיה אם ברט יחליט לנשק אותה, האם היא תתנגד או תנשק אותו בחזרה? לוסי, שרוצה את ברט לעצמה, אומרת לה להיות "ילדה טובה" ולא לתת לו לגעת בה לא משנה מה.
אוון, בתור הנער היהודי החמוד שהוא (למרות שהוא לא ממש דתי, הוא די חילוני), מחליט להתפלל כדי שהכל יעבוד בסרט.
כולם מסיימים להתכונן והולכים לסרט.

Any Minute (בכל דקה)
כולם מגיעים לאולם הקולנוע. ברט מוכן ל"לשון", לוסי שם כדי להשגיח ששום דבר לא יקרה, וקנדרה מתרגשת מהדייט שלה עם ברט. אדי ומלקולם מנסים להתחיל עם לוסי, דבר שנגמר בכשלון. פטריס נעלבת כי אוון לא יושב לידה כמו שהיא ציפתה, אלא שומר מקום בשביל ארצ'י.
ברט שר (כמובן) על זה שהוא מוכן כבר לנשק את קנדרה, אבל האו מחכה לרגע המושלם (אם אנשים יפסיקו להרצח על המסך).
קנדרה שרה על כמה היא מחכה כבר שברט ינשק אותה ומתחילה לחשוב שאולי היא עשתה משהו לא בסדר ובגלל זה הוא לא מנשק אותה.
פטריס ממשיכה להביט באוון כל הזמן, לא מאמינה שזה לא באמת הדייט שהיא רצתה ומאוכזבת.
ארצ'י נכנס באמצע הסרט ומתיישב ליד קנדרה. ברט סוף סוף מתכונן לרגע המושלם, אבל ארצ'י מחליט שגם הוא רוצה להיות בתמונה עם קנדרה למרות מה שהוא אמר לאוון. שניהם מתחילים להתקרב ולנשק את קנדרה באותו הזמן, אבל אוון - שצריך למנוע מארצ'י לנשק את קנדרה, לא משנה מה - מושך את קנדרה לאחור במהירות (לוסי עושה את אותו הדבר, אבל רק כדי שהיא וברט לא יתנשקו). ברט וארצ'י לא שמים לב שקנדרה מחוץ לטווח שלהם ומתנשקים בעצמם. כולם מתחילים לצחוק על ברט, שמתעצבן על אוון שהביא את ארצ'י, אבל קנדרה לא מרוצה מכל העניין ומאיך שברט מתנהג ומרביצה לו (ובורחת משם). לוסי שואלת את אם זאת הייתה יציאה מהארון, וכשהוא עונה שלא היא שואלת אותו אם הלשון שלו פנויה. הם מתנשקים ויוצאים מהבמה.

Good Enough (טוב/ה מספיק)
פטריס ואוון היחידים שנשארים באולם בית הקולנוע, ואוון ניגש לפטריס כדי להתנצל. היא עוצרת אותו ומתחילה(איך לא) לשיר, ומסבירה לאוון שהיא אולי לא הייתה טובה מספיק בשבילו בהתחלה אבל עכשיו הוא לא טוב מספיק בשבילה. היא יוצאת מהבמה, משאירה אותו לבד.

Bad, Bad News (חדשות רעות, רעות)
ביום לאחר מכן אנחנו מבינים שלוסי וברט התחילו לצאת. היא מכריחה אותו לבלות יותר זמן איתה, ממציאה להם שם שיפ (לוברט) ומכינה לו לוח זמנים מיוחד (שכולל מני-פדי). אדי ומלקולם מבינים שיש פה משהו מלוכלך ושהם מאבדים את ברט, ויחד עם ריצ'י וסיימון הם מתכננים איך להפטר ממנה (ללא הצלחה) אבל ממשיכים להתלונן.

Tell Her (תגיד לה)
אוון מבטיח לעזור לברט ולקנדרה לחזור להיות ביחד כדי שכולם יפסיקו לשנוא אותו. ארצ'י, מפחד שזאת משימת התאבדות, מנסה לשכנע את פטריס לעזור לאוון. היא אומרת לארצ'י שאין מבצ שהיא תעשה את זה, אבל לבסוף נכנעת והולכת לדבר עם אוון. ברט מבקש עזרה משניהם כי הוא לא יודע איך לדבר עם קנדרה, והם אומרים לו מה להגיד לה אבל בעצם סוג של מתנצלים אחד בפני השני. ברט לא שם לב לזה ובטוח שהנושא הוא עדיין הוא וקנדרה ומודה להם על העזרה.
ברט מחליט ליישם את זה בדיוק כשכמה בנות מתפרצות לשיחה ואומרות שקנדרה ולוסי רבות עליו בשירותים. הוא מתפרץ לשירותים של הבנות בדיוק באמצע הריב, אומר ללוסי ללכת משם ומתנצל בפני קנדרה - שמקבלת אותו בחזרה והם מתחבקים.

It Can't Be True (זה לא יכול להיות)
לוסי לא מוכנה לקחת את העלבון ומחליטה לעשות מעשה. היא מתקשרת ללוסי ומפיצה שמועה שקנדרה בוגדת בברט עם אוון, ואומרת ששרלוט היא זאת שאמרה לה את זה (כששארלוט בעצם שומעת את השמועה יחד עם כולם). השמועה מופצת במהרה לכולם, כולל אדי ומלקולם - שמנצלים את ההזדמנות ומספרים את זה לברט. לוסי, תוך כדי, דואגת לשים את אוון וקנדרה באותו המקום - חנות גלידה - תוך כדי תירוץ שאוון הוא שקנדרה צריכה להודות לו על זה שהיא וברט ביחד שוב. היא מובילה את ברט אחריה לחנות הגלידה, שם אוון וקנדרה בדיוק מתחבקים. ברט, שרואה את זה, מתחיל להתעצבן על אוון - על זה שהוא גנב את החברה שלו, ועל קנדרה - על זה שהיא מתנשקת עם כל אחד (או משהו בסגנון הזה). אוון סוף סוף תופס קצת כוח ונעמד מול ברט, אומר לו שהוא אידיוט ושהוא לא רוצה אותו בכלל במסיבה שלו בכל מקרה. הוא מגן על פטריס וארצ'י ואומר שהם החברים האמיתיים היחידים שלו. ברט מתחיל להעליב אותם, אבל אוון דוחף אותו. ברט מתעצבן ומחטיף לו אגרוף באף, גורם לו לדמם.

If That's What It Is (אם זה מה שזה)
פטריס רצה מיד אל אוון, עוזרת לו לנגב את הדם ולהתאושש. כולם בינתיים הולכיםף וקנדרה מראה קצת חיבה אל עבר ארצ'י לפני שהיא הולכת עם כולם.
אוון מפסיק לדמם ואומר שכבר עדיף לו לבטל את הבר מצווה וזהו, כי היחידים שיהיו שם אלה הוא, ארצ'י ופטריס. פטריס וארצ'י מתנגדים ואומרים שאולי זה לא יהיה כזה גרוע ומשכנעים את אוון, שמתחיל להסכים איתם. בזמן שפטריס מדברת הוא מנשק אותה, והיא מנשקת אותו בחזרה כשארצ'י מחייך בצד.

A Little More Homework (עוד קצת שיעורי בית)
אוון מחליט לעשות בר מצווה אחרי הכל. הוא מתחיל להבין מה זה באמת להתבגר, ומה זה אומר להיות בן שלוש עשרה בשבילו. שאר הדמויות עושות אותו הדבר, ומספרות אילו דברים קרו להם כשהם התבגרו והפכו לבני שלוש-עשרה.
המחזמר נגמר בזה שאוון פונה אל הקהל ואומר את המשפט הבא (מה קצת משחק על המשפט הראשון במחזמר):
"My name is Evan Goldman, I live at 24 Plains Drive, Appletown, Indiana.
I’m 13 years old…and I’m just getting started."
"קוראים לי אוון גולדמן, אני גר בבית מספר 24 בPlains Drive, אפלטאון, אינדיאנה. אני בן 13... ואני רק מתחיל."

Brand New You (אין לי מושג איך לתרגם את זה)
מעין שיר סיום בלי קשר לעלילה שכולם שרים. המילים שלו הן מאוד אופטימיות וזה בעצם מדבר על זה שלא צריך לשפוט אנשים מההתחלה.

השירים עצמם: (בגרסת ברודווי)
13/Becoming A Man (13/הופך למבוגר)

The Lamest Place In The World (המקום הכי עלוב בעולם)

Hey Kendra (היי קנדרה)

Get Me What I Need (תשיג לי את מה שאני צריך)

What It Means To Be A Friend (מה זה אומר להיות חבר)

All Hail The Plan/Terminal Illness (כולם להריע למוח/מחלה סופנית)

Getting Ready (מתכוננים)

Any Minute (בכל דקה)

Good Enough (טוב/ה מספיק)

(אין את זה באיכות טובה בגלל שזה מין שיר משני וקצר מאוד)

Bad, Bad News (חדשות רעות, רעות)

Tell Her (תגיד לה)

It Can't Be True (זה לא יכול להיות)

If That's What It Is (אם זה מה שזה)

A Little More Homework (עוד קצת שיעורי בית)

Brand New You (אין לי מושג איך לתרגם את זה)

חוץ מהשירים האלה יש עוד כמה שירים, אבל כולם או הופיעו רק באוף ברודווי ונחתכו מההפקה ודברים כאלה.

המחזמר לצפייה ישירה: (בגרסת ברודווי)
חלק ראשון:

חלק שני:

חלק שלישי:

חלק רביעי:

חלק חמישי:

חלק שישי:

הערות ומידע נוסף
O המחזמר לא היה מועמד לשום פרסים כלשהם.
O המחזמר ירד מבמות ברודווי לאחר 3 חודשים בלבד (105 הופעות).
O הוא המחזמר הראשון בכל הזמנים בעל קאסט ולהקה המורכבים מבני נוער בלבד.
O המחזמר מוכר גם בזכות ה"גילוי" של כמה מהאנשים שהיום די מוכרים בתעשיית הבידור - גרהאם פיליפס (הכוכב הראשי), אריאנה גרנדה (ששיחקה את שארלוט, תפקיד משני), מקס שניידר (שאפילו לא שיחק תפקיד קבוע אלא היה מחליף), אליזבת' גיליס (ששיחקה את לוסי) ועוד.

הפקות בישראל
בגלל שהמחזמר די פשוט, גם מבחינת תרגום וגם מבחינת תוכן (שמכוון לבני נוער), הוא עובד להרבה מאוד מדינות - ביניהן ישראל.
השתמשו בו כמה פעמים לכל מיני הפקות סיום בבתי ספר, אבל ההפקות המפורסמות ביותר היו של השכנים של צ'יץ' - להקה שפועלת בתל אביב ומפורסמת בעיקר בגלל הפקות מאוד גדולות שהיו בשנות התשעים והכוכבים ש"צמחו" ממנה (אליאנה תדהר, יהודה לוי, יעל בר זוהר ועוד).
הם העלו את המחזמר פעמיים - פעם אחת בשנת 2012 ופעם אחת בשנת 2015.
הנה כמה סרטונים מתוך ההפקות -

(Hey Kendra ו-Bad, Bad News מתוך ההפקה של שנת 2015)

(What It Means To Be A Friend מתוך ההפקה של שנת 2012)

(החלק האחרון מתוך Getting Ready מתוך ההפקה של שנת 2012)

דעה אישית
טוב, אז אני חושבת שאפשר לראות כמה אני אוהבת את המחזמר על סמך כמה שחפרתי עליו (ותאמינו לי שזאת רק ההתחלה).
מאז תחילת אוקטובר כל מה שאני שומעת ומזמזמת ושרה זה רק שירים מהמחזמר, אני רואה סרטונים על הקאסט ופשוט מתלהבת מהמחזמר באופן כללי.
הוא אנדררייטד בצורה שאני לא חושבת שמגיעה לו כי הוא באמת מחזמר נהדר, יש בו הומור מדהים (כל בנות, בנים, אהבה, יהודים ומה לא), הוא מצליח להציג אהבה גם בגיל הזה בתור משהו שמצד אחד מעלה גיחוך (ואפילו מציינים את זה באחד השירים) אבל מצד שני גורם לך להזדהות עם הדמויות. יש כל כך הרבה מחשבה מאחורי כל דבר, מאחורי כל מנגינה או אפיון של דמות או תפאורה או ליהוק, וזה פשוט מקסים.
בכנות, כנראה שבחיים לא הייתי מוצאת את המחזמר הזה בעצמי. הוא היה בברודווי מעט מאוד זמן, לא מוכר בכלל, וגם בתור מישהי שאוהבת מחזות זמר ומכירה הרבה כאלה ומעודכנת והכל, כנראה שלא הייתי מגיעה אליו. אבל אני מציגה אותו השנה במסגרת משהו שלא אגיד פה כי אינטרנט (אופס), והייתי צריכה ללמוד מלא שירים וקטעים ופשוט התמכרתי להכל.
אני ממליצה לכם לשמוע ולראות את זה גם אם זה לא הטעם שלכם ואתם לא אוהבים מחזות זמר - זה באמת משהו שמעלה חיוך על הפנים ואפילו יכול לגרום לכם לחשוב קצת אחרי כמה שירים.
ושוב, סליחה על החפירה. אני פשוט ממש מתלהבת.

--------------------
הילה

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Nov 27 2016, 11:51 AM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

וואו! וואו! וואו! זה מה שחשבתי כשגללתי את הסיקור בהתחלה, רק ממבט ראשוני. גם אחר כך לא טעיתי. השקעת בסיקור הזה ברמה מדהימה: בניסוח המעולה, במידע הרב והאיכותי ובעיצוב האשכול. הסיקור שלך לגמרי גרם לי לרצות לראות את זה! ראיתי בינתיים רק את מה שקישרת לגרסאות העבריות ושמעתי חלק מהשירים, ואני יכולה להגיד שזה מחזה מקסים, קליל, מלא בהומור ובשירים נעימים וכיפים.
ובכן, סיקור מהמם ממש! מתווסף ללינקייה. וכמובן, המון בהצלחה בהצגת המחזה happy.gif

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
93 510 347 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007