האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

חוקי הפורום 

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ביקורת / סיפורי נרניה - האריה, המכשפה וארון הבגדים
פורסם ב: Jan 29 2017, 22:19 PM
צטט הודעה

עובד משרד הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 14973
מגדר:female
משתמש מספר: 55954
חפצי המשתמש: צפה

ביקורת // סיפורי נרניה - האריה, המכשפה וארון הבגדים

User Posted Image

שם הסרט במקור: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
במאי: אנדרו אדמסון
שחקנים:
ג'ורג'י הנלי - לוסי פבנסי
אנה פופלוול - סוזן פבנסי
סקנדר קיינס - אדמונד פבנסי
ויליאם מוזלי - פיטר פבנסי
טילדה סווינטון - המכשפה הלבנה
ג'ים ברודבנט - פרופ' קירק
ליאם ניסן - דיבוב אסלן
ז'אנר: פנטזיה והרפתקאות
שפה: אנגלית
תאריך יציאה: 9 דצמבר 2005

תקציר:

במהלך הבליץ' על לונדון במלחמת העולם השניה, הולכים ארבעת ילדי משפחת פבנסי - פיטר, סוזן, אדמונד ולוסי -המתגוררים בפינצ'לי הלונדונית, להעביר את חופשת הקיץ אצל פרופסור בשם קירק המתגורר הרחק מהסכנה ומלונדון.
במהלך החופשה הילדים משתעממים ומשתעממים עד שהחליטו לשחק מחבואים, הם לא ידעו מה הם יגלו במשחק הזה ולאיפה הוא יגרור אותם...
הרפתקאה מפתיעה, מרתקת ומרגשת בממלכת נרניה הקסומה.

הביקורת:

העלילה:
על העלילה אין לי הרבה מה לומר, עלילה מדהימה ומעניינת, רעיון כל כך מקורי והמון דברים מפתיעים ומיוחדים.
העלילה בנויה בעיקרון על הספר "דברי ימי נרניה - האריה, המכשפה וארון הבגדים", אך כמו בכל סרט מסוג דומה, ישנם שינויים רבים בעלילה בין הסרט לספר, וכאן הסרט הפתיע אותי לטובה, העלילה היתה מדהימה ולא שובשה. נהניתי מכל שלב ושלב בעלילה המרתקת.
אין הרבה מורכבות בפרטים, העלילה מוגשת בצורה ילדותית טובה ותמימה כזו, בהתאם לנקודת מבטם של הדמויות הראשיות וכמובן קהל היעד העיקרי - ילדים.

השחקנים:

ג'ורג'י הנלי

כן, היא הייתה כל כך מתוקה פעם...
הליהוק שלה לתפקיד לוסי פבנסי הוא מושלם, היא ילדותית לעניין, היא מתרגשת מכל מה שלוסי הייתה מתרגשת, והיא משחקת את החיבור למיסטר טומנס בצורה מושלמת.
גם המשחק שלה בכל מה שנוגע לעניין שהאחים לא האמינו לה בהתחלה, היא נפגעה מהם בצורה משכנעת לגמרי, והיא התנערה מזה כמו ילדה מתוקה ואמיתית...
טוב, אם אני אפרט על כל סצינה זה יהיה קצת יותר מדי, בקיצור הוא שהיא משחקת את לוסי מושלם.

אנה פופלוול

אז כאן אני חייבת להשוות אותה לספר. סוזן פבנסי מהספר היא קצת משעממת, או אולי קצת יותר מדי, אין לה הרבה יוזמה והיא לא עושה כמעט כלום חוץ מלומר כל מיני משפטים מתחכמים ולהגרר אחרי האחים שלה, היא בהחלט דמות מדהימה אבל מה לעשות שהאחים שלה מעמידים אותה בצל...
אבל כאן מגיעה אנה פופלוול ואומרת - לא עוד! סוזן פבנסי שלא הכרתם! היא משחקת את סוזן כמו שצריך, לא מגזימה כלום ולא מנסה לעשות אותה יותר מדי מיוחדת ממה שהיא אמורה להיות. אבל עם זאת היא מכניסה בה יותר רגשות ויש לה גם קטעים שהיא באמת עושה משהו, בקטע הזה אני צריכה להגיד גם כל הכבוד לתסריטאי, אבל לא פחות לשחקנית הנהדרת שמשחקת אותה בצורה מושלמת.

בואו נאמר שמשתיהן נהניתי הכי הרבה, לוסי הילדה החמודה כמו שצריכה להיות, וסוזן היותר מעניינת ממה שהייתה...

ויליאם מוזלי

פיטר, כמו שצריך. פיטר הגאוותן ומצד שני האחראי, המנהיג ומצד שני העקשן. משחק נהדר לדמות מורכבת ומעט מעצבנת...

סקנדר קיינס

וואו, זה היה מעצבן, לא תיארתי לעצמי שהוא יוכל לעצבן אותי בצורה כזאת, אפילו אדמונד המקורי לא הצליח לעשות את זה...
אבל היה גם חסרון קטן שהוא חוזר לעצמו מדי מהר ומשלים עם האחים שלו, אבל אחרי מה שהוא עבר זה אולי כן מתקבל על הדעת.

בסך הכל, לילדים יש פלוס במשחק - הם משחקים ילדים...

טילדה סווינטון

מרושעת, איך אפשר לשחק ככה את המכשפה הלבנה? כל כך מרשעת...
אבל זו בהחלט ההצלחה שלה, אין לי הרבה מה להוסיף. היא מתרגזת מתי שצריך, ונהיית נחמדה מתי שזה משתלם לה...

ליאם ניסן

דיבוב מדהים לאסלן, מלכותי ואצילי, שומר על איפוק מצד אחד ומצד שני נותן לרגש לפרוץ מתי שצריך...

ג'ים ברודבנט

שחקן מדהים, למרות שהדמות שלו היא לא ממש מרכזית, אבל בסרט נתנו לפרופסור קירק קצת יותר ממה שנתנו לו בספר, וג'ים עושה את זה בצורה מקסימה. בכלל, יש כלל כזה שאני אוהבת כמעט את כל הדמויות שהוא משחק...

האפקטים והתפאורה:

אפקטים יפים מאוד, גם לקסמים של המכשפה, גם לקרב ולכל מה שמסביב.
נרניה בשלג היתה מדהימה, והריקודים באח של מיסטר טומנס היו ממש יפיפיים.
הפס קול היה ממש מתאים, קצת ישן אבל הסרט ישן אז...
האיפור היה כמו שצריך, הוא גם קיבל פרס אם אני זוכרת טוב...
סך הכל, אחד הסרטים היותר מושלמים שראיתי, אם הייתי נדרשת לתת ציון הייתי נותנת 9.7 מתוך 10
כי אין שלמות...

--------------------

Ashley

אשליי • 16 • בלונדינית • לונדונית • לסבית • לונה לאבגוד • הפלפאפית • אנימה • פנטזיה • כינור •

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 30 2017, 12:33 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 133690
מגדר:female
משתמש מספר: 38229
חפצי המשתמש: צפה

וואו, כל הכבוד על הביקורת! כתבת את כל הפרטים הנדרשים ופירטת את דעתך בצורה מורחבת! אני כל כך שמחה לראות דעה מורחבת כזו על ביקורת.
ביקורת מעולה! נוסף ללינקייה happy.gif

--------------------

הדס - הנהלת האתר ועוד הרבה תפקידים לשעבר
אין חתימה, תרקדו.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007