האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

שנת ההיפוגריף 2024

 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

 סיקור ספר || הקסם של ג'ינקס
פורסם ב: Jul 25 2017, 12:24 PM
צטט הודעה
בוגר הוגוורטס
*********

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
הודעות: 22498
חרמשים: 62488
מגדר:female
משתמש מספר: 55840
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 03.02.2016


הקסם של ג'ינקס

User Posted Image

תעודת זהות:
שם הספר: הקסם של ג'ינקס, Jinx's Magic.
מחברת: סייג' בלקווד, Sage Blackwood.
שנת יציאה: 2017 בעברית, 2014 באנגלית.
ז'אנר: פנטזיה.
מתרגמת: מאירה פירון.
הוצאה: טל מאי ומשכל.
מספר עמודים: 376.
ספרים נוספים בסדרה: 'הקסם של ג'ינקס' הוא הספר השני בסדרה. כרגע הסדרה מונה שלושה ספרים, כאשר לראשון קוראים 'ג'ינקס' והוא כבר יצא לאור בעברית, ואילו השלישי, 'Jinx's Fire', עדיין לא ראו אור בעברית, אך ניתן לקרוא אותו באנגלית.

תקציר:
תקציר מגב הספר:
ידע הוא כוח.

ג'ינקס יודע שביכולתו לחולל קסמים. אבל הוא אינו יודע מדוע איש זאב עם מחברת עוקב אחריו, ולמה השדונים סבורים שהוא ואדון העצמות הנורא קשורים באיזשהו אופן.

החיפוש של ג'ינקס אחר תשובות מביא אותו למדבר סמרה. שם, לפי דבריו של המכשף סיימון, הוא עשוי למצוא את הקסם העתיק שנדרש כדי להביס את אדון העצמות וכדי לאחד את תושבי האורוואלד. אבל ג'ינקס נקלע למזימה עתיקה שמסכנת את האורוואלד עוד יותר.

בספר ההמשך לג'ינקס, הגיבור הנועז של סייג' בלקווד נקרא להציל את האורוואלד. ככל שהוא לומד יותר, כך מתבהר לו שהמשימה הזאת תדרוש יותר מכוח קסם של שוליית מכשף, ובמהרה הוא יצטרך לקרוא לאורוואלד כולו לעזרה – מכשפות, אנשי זאב, מכשפים ועצים.
תקציר שנכתב על ידי המשתמש:
מכיל ספויילרים שלא מסומנים בלבן לשני הספרים הראשונים בסדרה. אם לא קראתם אותם, אני ממליצה לכם לא לקרוא את התקציר, כי חלק גדול ממנו הוא ספוילרים.

הספר מתחיל באורוואלד, כאשר לג'ינקס יש תחושה רעה, וסערה תופסת אותו ואת חבריו - סיימון, רבן ואלפווין. הם בורחים לקרחת יער בשם קולד אוטס, ושם מתארחים אצל אביו של סיימון, שיחסיו איתו מעולם לא היו טובים במיוחד. בסיום הסערה, הם נשארים בקרחת היער לעזור לאנשים שבתיהם נפגעו מן הסערה, וג'ינקס מרים בעזרת הקסם של האורוואלד עץ שנפל על אחד הבתים.

סיימון חושש שאדון העצמות עלול לברוח. הוא מנסה לגייס מכשפים ומכשפות שיעזרו לו לחזק את ההגנות, אך נתקל בסירוב מצד כולם וצריך את העזרה של ג'ינקס.
רבן הוא אימת האורוואלד, ומוטלת עליו קללה שבגללה הוא לא מסוגל להגיד מי הוא. הוא חושב שהוא בעצם יורש העצר של קילנד, ועליו למלוך במקום דודו האכזרי, אך אין לו דרך להוכיח זאת לאחרים או אפילו להגיד להם.
אלפווין חייבת לומר את האמת אם שואלים אותה שאלה. היא רוצה למצוא דרך להסיר את הקללה שלה וללמוד קסמים, אך במקום זאת, היא הולכת עם רבן, שמתכוון להשתמש בקללה שלה בכדי לגלות לאנשים מי הוא באמת. ג'ינקס מתלווה אליהם גם הוא, כי האורוואלד - היער העצום - מבקש שיוציא ממנו את רבן, אימת האורוואלד לדבריו. כן, ג'ינקס יכול גם לדבר עם עצים. הוא גם רואה מחשבות בתור צורות וצבעים ומסוגל להשתמש בכוח של האורוואלד בכדי לעשות קסמים.

ג'ינקס רוצה להגן על האורוואלד, מקום מגוריו, מפני חוטבי העצים - שרבן נכלל ביניהם. בנוסף לסכנה הזו, מרחפות עוד לא מעט דאגות בראשו של ג'ינקס - ביניהן אדון העצמות, שמשום מה הוא יודע שעליו להביס אותו בעצמו, אבל הוא לא מצליח להיזכר איך הוא יודע זאת. אך לאחר שהופך בטעות, ובעזרת כוחו של האורוואלד, את אחד מחוטבי העצים לעץ, אלפווין ורבן מתחילים לפחד ממנו, וכך גם כל שאר תושבי קרחות היער, אליהם מגיעות שמועות - רובן מוטעות ומוגזמות, כמובן.

ג'ינקס חוזר אל סיימון, שמחליט שעליו ללכת אל אדון העצמות לבדו. אה, ויש עוד כמה בעיות - אדון העצמות, מתברר, קשר את המוות של סיימון וגם את זה של ג'ינקס למוות שלו, מה שאומר שאם סיימון יהרוג אותו, הוא ימות בעצמו. וגם ג'ינקס. חוץ מזה, החיים של סיימון כלואים בבקבוק, עוד מהתקופה שהיה השולייה של אדון העצמות, וג'ינקס צריך ללמוד איך להוציא אותם משם. לכן, סיימון שולח את ג'ינקס לסמרה, שם יהיה מוגן וגם יוכל למצוא את הספר שסיימון צריך וללמוד יה"כ - קסם סמרי לא חוקי. הוא נותן לו גם מכתב שעליו להביא לסופי, אשתו הסמרית של סיימון שכנראה תוכל לעזור.

הבעיה היא, שבסמרה חושדים בג'ינקס, והוא לא מצליח למצוא את סופי בשום מקום. בעזרת שני חברים - ונדל וסטיה (שהוא עדיין לא בטוח לגמרי שהוא באמת יכול לסמוך עליה) - הוא מוצא את הספר שחיפש ומצליח להבין שסופי נמצאת בבית הסוהר, והולך לנסות להציל אותה לפני המשפט שכנראה יקבע את מותה. אבל בכדי להציל את סופי, על ג'ינקס ללמוד יה"כ, שלדבריה רק סיימון - שעדיין לא חזר הביתה מאז שהלך לאדון העצמות - יוכל לעזור לו ללמוד. אז ג'ינקס חוזר לאורוואלד ומחליט ללכת לאדון העצמות בכדי למצוא את סיימון. שם הוא מגלה שאדון העצמות הפך את סיימון לגוש קרח ענקי, ושאלפווין עזבה את רבן והפכה לשוליית המכשף המסוכן, בכדי שתוכל ללמוד להביס אותו. אדון העצמות מבטיח שאם ג'ינקס יחזור לסמרה ויביא לו מספר ספרים שהוא צריך תוך זמן מוגבל, הוא ישחרר את סיימון. אבל ג'ינקס לא יכול, הוא חייב לרמות אותו, כי אסור שאדון העצמות ישים את ידיו על הספרים, אשר יעניקו לו עוד כוח רב.

הוא חוזר לסמרה ומחליט קודם כל לנסות לשחרר את סופי בעזרת היה"כ שהצליח ללמוד בעצמו. בדרך לבית הסוהר הוא נתפס, מצליח לברוח ונעזר בחבריו בכדי להגיע. לאחר שמצליח, יחד עם ונדל, לשחרר את סופי מתאה, הם נתפסים בידי מנהלת המקדש והמפקחים שמנסים לעצור אותם. ג'ינקס מצליח ליצור דלת לאורוואלד בעזרת יה"כ ולשם כך משתמש בידע של המפקחים, אולם הם - יחד עם המנהלת - עוקבים אחריו ואחרי חבריו ומגיעים לאורוואלד גם הם. לאחר שהוא מטיל סביבם כישוף שימנע מהם לצאת מהמקום בו הם נמצאים, האורוואלד מחליט שגם הם זוכים לתואר 'אימת האורוואלד', ושולח טרולים ואנשי זאב להשמידם. חלקם מתים וחלקם חוזרים לסמרה, וגם אנשי הזאב והטרולים מתפזרים - חוץ מטרול אחד, שהוא במקרה גם אביו החורג של ג'ינקס. הוא פוגע לג'ינקס ביד ושובר אותה, וג'ינקס, סופי וונדל מגיעים לסבתה של אלפווין, מכשפה שתרפא את ידו השבורה. אלפווין מגיעה לשם גם היא, אך לאחר מכן חייבת לחזור אל אדון העצמות, וכך נשארים ג'ינקס, סופי וונדל בלי הרבה מידע ועם הצורך להציל את סיימון ולהשמיד את אדון העצמות.

דעה אישית:
אני אתחיל בזה שאת הספר הקודם בסדרה קראתי ממש מזמן, אז לא זכרתי יותר מדי. כשהתחלתי לקרוא את הספר, הכל היה לי מאוד לא ברור כי לא זכרתי לגמרי מה קרה בספר הקודם וזה הרגיש לי מאוד מעורפל. לקח זמן עד שנזכרתי - גם בעלילה וגם באופי של הדמויות - והתחלתי להבין יותר מה קורה, אבל בשלב מסוים ממש נכנסתי לספר והגעתי למצב של לקרוא עד שתיים בלילה ולקפוץ מפחד בכל פעם שקורה משהו מפחיד או מבהיל, ואז להחליט שאני אלך לישון ואמשיך לקרוא למחרת בבוקר כדי לפחד פחות (דרך אגב, למחרת בבוקר סיימתי את הספר). אחת הדמויות שמאוד אהבתי הייתה ונדל, הוא פשוט ממש חמוד וחברותי, וגם אין לו הרבה ביטחון עצמי כי במקדש כל הזמן גורמים לו להרגיש טיפש למרות שהוא ממש לא. את האמת שזכרתי מהספר הקודם שמאוד אהבתי גם את סופי, שגם כאן היא חמודה אבל בספר הקודם אהבתי אותה יותר, ובספר הזה היא הייתה קצת כפוית טובה ומעצבנת - כמו שג'ינקס אמר - כנראה בגלל הכלא והגעגוע לסיימון. חוץ מזה, אהבתי גם את מלתוס, איש הזאב ואת אלפווין. מלתוס נראה לי מאוד אמין (ביחס לאנשי זאב לפחות) ואהבתי את איך שהוא השתדל לא לאכול את ג'ינקס, ובאופן כללי הוא הרגיש לי כמו אחד חכם שיודע מה הוא עושה. אני לא יודעת ממש להגיד לאילו גילאים הספר מתאים, אבל לדעתי אם אתם אוהבים פנטזיה אתם תאהבו אותו, ואם אתם מפחדים מספרים מהר הוא עלול אולי להפחיד אתכם קצת. כמו שכבר אמרתי, בתחילת הספר לקח לי הרבה זמן להבין מה קורה בגלל שלא זכרתי יותר מדי מהספר הקודם, וגם הכתיבה קצת הפריעה לי והייתה קצת מבלבלת, אבל אחרי שהמשכתי והבנתי את העלילה זה כבר לא הפריע לי, אז כל עוד תזכרו מספיק מהספר הראשון כשתקראו את השני, הכל בסדר. מאוד אהבתי את הספר וניהניתי לקרוא אותו, הוא באמת היה מותח ומעניין וגם היה לו סוף פתוח, אז אני ממש מחכה כבר שיתרגמו את הספר הבא.
בקיצור, אני מאוד אהבתי את הספר ואני ממליצה לכם לקרוא אותו גם.


--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
פורסם ב: Jul 26 2017, 08:27 AM
צטט הודעה
קוסם מצטיין
*******

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
הודעות: 14310
חרמשים: 21115
מגדר:female
משתמש מספר: 55239
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 11.12.2015


איזה יופי איש הזאב ניסה לא לאכול אותו...
אמ, אני זוכרת שקראתי את הראשון ומאוד נהנתי אבל עדיין לא הגעתי לשני אז אני מקווה שאהנה גם ממנו.
בכל מקרה, זה סיקור ממש יפה ומלא פרטים (יותר מדי, ילדה חופרת שכמוך) אבל אמ, התקציר שלך קצת הרגיש לי מבולבל, כאילו לא הבנתי מה קורה ומתי וזה יוצא קצת מוזר.
בקיצור, ממש יפה :)


--------------------
טוב, אז חתימה מושקעת אין לי... אופס.
זאת חתימה מוקדשת אבל, היא מוקדשת לשתי הסיבות שאני עוד בפורטל דייזי וליליקה.
הא, ואם לא הייתי פוחדת שאני לא אזהה את המשתמש של עצמי אם אני אחליף כינוי הייתי משנה לחתול.
או דלפי.


תודה.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
פורסם ב: Aug 6 2017, 11:02 AM
צטט הודעה
Blink, and the years fall away like leaves
********

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית תוכן
הודעות: 15450
חרמשים: 94521453
מגדר:female
משתמש מספר: 57621
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 03.06.2016


סיקור נהדר! הסיקור מושקע, מעוצב יפה ומפרט מאד. אומנם אני ראיתי את הספר בעבר ועדיין לא קראתי אותו, אבל אחרי הסיקור שלך אני חושבת שאני אקרא.
לא קראתי את הכל כדי למנוע ספויילרים, אבל רואים שאת אוהבת את הספר הזה ואת מעוניינת להמליץ עליו לאחרים. העלילה נשמעת נחמדה, דומה אבל שונה מספרים אחרים שעוסקים בקסם שקראתי.
כל הכבוד, יתווסף ללינקייה :)


--------------------
חלי - 22 - את\היא - אחראית תוכן - א. שנה"ל, הנהלת הפורומים והאתר לשעבר - My Logic

User Posted ImageUser Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

 


מממנים


  ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8079 18203 17336 17819


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2023 - 2007