האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הבית הזוכה בתחרות הבתים לשנת ההיפוגריף 2024 הוא...

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

רוצה להתחיל לצלם אבל לא יודע איך? || אשכול מידע, מידע למתחילים - טיפים, המלצות ועוד
פורסם ב: May 20 2018, 08:50 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 4064
מגדר:male
משתמש מספר: 65317
חפצי המשתמש: צפה

רוצה להתחיל לצלם אבל לא יודע איך להתחיל? האשכול הזה בשבילך!

איזה ציוד לקנות?

הרבה אנשים שלא התעסקו בחיים בצילום ישר קופצים וקונים מצלמות של 4000-5000 ש"ח, ואז מבינים שהם לא אוהבים את התחום הזה. איך להימנע מדבר כזה?
הייתי ממליץ למישהו שבכלל לא התעסק בתחום להתחיל ממצלמה שלא תהיה יקרה מדי. אין טעם להשקיע בתחום בלי לדעות בוודאות שאתם אוהבים את התחום הזה.

לא לקנות מצלמות בכלל המראה שלהם.
יש מצלמות קומפקטיות שיתנו לכם תוצאות הרבה יותר טובות מהרבה ממצלמות הDSLR. הרבה אנשים גם הולכים וקונים דמוי SLR כי הן נראות "מקצועיות", וזאת טעות גדולה.

אז מה כן עושים?

אחרי שיש לנו מצלמה, אפילו טלפון. אם השקעתם יותר בדמוי SLR, יש לכם גם איך להתאמן על מה שתלמדו. אבל אני יכול להגיד לכם כשאני התחלתי לצלם השתמשתי במצלמת פח שהייתה לנו בבית.
מתחילים לקרוא ולקרוא, ולראות סרטוני מידע, שמסבירים על איך בנויה המצלמה, איך היא עובדת, על מה כל פרמטר במצלמה עושה ואיך הוא משפיע על התמונה.
אתר "גליץ" הוא אתר מדהים שמסביר בצורה קלה וברורה על כמעט כל הדברים שצלם מתחיל צריך לדעת.
סרטונים כמו של Jared Polin מעולים. יש לו סרטונים על קומפוזיציה, על הצמצם, על תריס המצלמה ועוד הרבה. יש אנשים שיותר קל להם לראות סרטונים, והערוץ הזה (כמו רבים אחרים) מספק את המידע.

לאחר שיש לנו את הידע, ואתם יודעים בוודאות שאתם אוהבים את התחום, כדאי להתקדם. כמובן שהתהליך הזה לוקח זמן. אני אישית השתמשתי במצלמה הגרועה שהייתה לי.. בערך שנה. לאחר שנה הבנתי שאני אוהב את התחום אז קניתי מצלמת DSLR.

Nikon או Canon?
יש התלבטות גדולה מאוד אצל צלמים מתחילים. האם לקנות מצלמת ניקון או קנון.
אז.. אין תשובה החלטית. זה תלוי במה שהבנאדם אוהב. אני מכיר אנשים שקנו קנון ועברו לניקון והפוך. אני הייתי ממלי, לכם ללכת להתנסות בחנות צילום עם המצלמות שאתם מתלבטים עליהן, ללכת לחבר\ה שיש לו\לה וכו'..
יש דברים שונים במצלמות האלה. כמו החיישנים והמערכת. אז, לקרוא על המצלמות תמיד יכול להיות טוב.
יש המון חברות אחרות אבל אלו הגדולות ביותר, תמיד אפשר לשקול מתחרים אחרים (:

אז זהו, כמה דברים רק שרציתי להגיד לכם. שלא תעשו טעויות בתור מתחילים.
מקווה שהאשכול הזה עזר לחלקכם (:

--------------------
User Posted Image

🖤Panic

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: May 20 2018, 09:14 AM
צטט הודעה

There's a starman waiting in the sky

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 372
מגדר:
משתמש מספר: 51251

כל הכבוד :)
כן הייתי ממליצה להוסיף עוד קצת מידע על זוויות צילום, תאורות, ועוד, אבל זה כנראה כבר לפעם הבאה.

--------------------
Light/להב 💛 18 💛 David Bowie 💛 Memento Mori 💛 1989 TV OUT!!!!
💛 כותב קצת 💛 מגמת קולנוע ;)

User Posted Image User Posted Image User Posted Image

"Shee, you guys are so unhip it's a wonder your bums don't fall off"

Zaphod Beeblebrox~

---------
פורסם ב: Jun 1 2018, 19:49 PM
צטט הודעה

Who the fuck are Arctic Monkeys!?

פרטי משתמש
חרמשים: 63875
מגדר:female
משתמש מספר: 50725

(אני משתמשת פה בלשון זכר אבל תרגיש\י חופשי לתקן אותי אם טעיתי)

היי, כל הכבוד על האשכול! שמחה שהחלטת לחלוק את הידע שלך עם הפורום!
אתחיל בלהגיד שזה אחלה של אשכול, רק כמה הערות:
קודם כל אין פה תיוג. זה לא נורא, אני אערוך לך את הכותרת, אבל כדאי להקפיד בפעם הבאה :)
עכשיו לאשכול עצמו. עושה רושם שיש לך המון ידע וכתבת מה שעלה לך לראש, אבל הייתי מסדרת את האשכול שונה - בצורה יותר נגישה. רוב האשכול מדבר על ציוד, אז אני חושבת שראוי שהכותרת תהיה בהתאם. בנוסף אני חושבת שהפסקה השנייה צריכה להיות האחרונה - כי בעצם יצא שדיברת םה על ציוד, ואז על איך להתחיל, ואז שוב על ציוד. רק כדי להסב את תשומת ליבך :).
אני חושבת שמה שהציק לי בעיקר זה זה שהשתמשת פה בכל מיני מושגים מעולם הצילום, מבלי להסביר את המשמעות שלהם. בתור מישהי שלא מבינה בצילום, DSLR לא אומר לי כלום. בתור אשכול מכוון את עצמו למתחילים גמורים - חשוב שתקרא ותחשוב, "האפ מישהו שלא מכיר את הנושא שאני מדבר עליו יבין?"
באשכול כזה, שמכוון את עצמו למתחילים, יהיה מעולה אם תסביר בדיוק את המושגים האלה, שהקוראים עלולים להסתבך איתם כשהם הולכים לברר על מצלמות.

אני ממש אשמח לראות אותך כותב עוד אשכולות לפורום או אפילו מעלה צילומים שלך. אני מצטערת עם התגובה העליבה אותך - זה ממש ממש לא הכוונה. אני ממש מודה לך על פתיחת האשכול, והמטרה שלי היא רק לעזור לך לשפר את האשכולות כמה שאפשר. אם יש משהו שאתה רוצה לכתוב עליו אבל לא בטוח לגבי משהו, תרגיש חופשי לשלוח לי הודעה. כל הכבוד!

--------------------
הייתי פה פעם, עכשיו כבר לא

שלו - בלי י' - מבחוץ אני מגנוב אך מפנים אני עצוב - 17 - דולבת באיכות הסביבה - אומנות ומוזיקה - פאנק בצל ומודרן אנגסט 3> - כן אני יודעת לנגן קריפ - משחקי לוח! - פנימיסטית - גיטרה - צבעי מים - משחקי מחשב ותפקידים - רדיוהד, מרסדס בנד, דף צ'ונקי, איטליז, ארקטיק מאנקיז, פיקיסיז, אמנדה פאלמר, הדרזדן דולס, ביורק(!), קינג גיזרד - מה שבא ליד

Perfect.
You told me that it’s worth it
So, I gave my time, my finest years you’ve taken
I tried grasping your finger you gave me the middle one
Hey, I got my weapon, nice and polished
Dare you to mock me, so cocky
You know how to pet, the same time you threat
Don’t test my loyalty
But can you dance while you shoot?

---------
פורסם ב: Jun 1 2018, 20:51 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 4064
מגדר:male
משתמש מספר: 65317

QUOTE (ברבור של נשמה @ Jun 1 2018, 08:21 PM)
(אני משתמשת פה בלשון זכר אבל תרגיש\י חופשי לתקן אותי אם טעיתי)

היי, כל הכבוד על האשכול! שמחה שהחלטת לחלוק את הידע שלך עם הפורום!
אתחיל בלהגיד שזה אחלה של אשכול, רק כמה הערות:
קודם כל אין פה תיוג. זה לא נורא, אני אערוך לך את הכותרת, אבל כדאי להקפיד בפעם הבאה :)
עכשיו לאשכול עצמו. עושה רושם שיש לך המון ידע וכתבת מה שעלה לך לראש, אבל הייתי מסדרת את האשכול שונה - בצורה יותר נגישה. רוב האשכול מדבר על ציוד, אז אני חושבת שראוי שהכותרת תהיה בהתאם. בנוסף אני חושבת שהפסקה השנייה צריכה להיות האחרונה - כי בעצם יצא שדיברת םה על ציוד, ואז על איך להתחיל, ואז שוב על ציוד. רק כדי להסב את תשומת ליבך :).
אני חושבת שמה שהציק לי בעיקר זה זה שהשתמשת פה בכל מיני מושגים מעולם הצילום, מבלי להסביר את המשמעות שלהם. בתור מישהי שלא מבינה בצילום, DSLR לא אומר לי כלום. בתור אשכול מכוון את עצמו למתחילים גמורים - חשוב שתקרא ותחשוב, "האפ מישהו שלא מכיר את הנושא שאני מדבר עליו יבין?"
באשכול כזה, שמכוון את עצמו למתחילים, יהיה מעולה אם תסביר בדיוק את המושגים האלה, שהקוראים עלולים להסתבך איתם כשהם הולכים לברר על מצלמות.

אני ממש אשמח לראות אותך כותב עוד אשכולות לפורום או אפילו מעלה צילומים שלך. אני מצטערת עם התגובה העליבה אותך - זה ממש ממש לא הכוונה. אני ממש מודה לך על פתיחת האשכול, והמטרה שלי היא רק לעזור לך לשפר את האשכולות כמה שאפשר. אם יש משהו שאתה רוצה לכתוב עליו אבל לא בטוח לגבי משהו, תרגיש חופשי לשלוח לי הודעה. כל הכבוד!

חחח בכלל לא העלבת אותי, להפך
בכל מקרה האשכול יותר מדבר על מצלמות כנראה שלא ניסחתי את הכותרת מספיק טוב
בנוסף צירפתי פה גם אתר וערוץ יוטיוב שיכול לעזור
אקח תובנות מהאשכול ולהבא אשפר :)

--------------------
User Posted Image

🖤Panic

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
35 195 210 10

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007