האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים
המירוץ למיליון 2024
כ-48 שעות נותרו להרשמה למירוץ למיליון! (לחצו על הלוגו)

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

דיון || טבעונות- כן או לא?, דיון
פורסם ב: Jan 7 2020, 10:28 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 558
מגדר:
משתמש מספר: 71079
חפצי המשתמש: צפה

האם אכילת מוצרים מהחי זה בסדר?
האם טבעונות פוגעת בבריאות?
האם זה בסדר לנסות לשכנע אנשים להיות טבעונים?
יש לי כבר דעה אבל אני אשמח להתווכח ולהכיר דעות אחרות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 7 2020, 20:39 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 1655
מגדר:female
משתמש מספר: 70582

אני קודם כל אתייחס לשאלות ואז אכתוב את דעתי בקשר לטבעונות ביותר פירוט-
האם אכילת מוצרים מהחי זה בסדר?
כן. כל עוד לא פוגעים בחיות ומגדלים אותם טוב ולא אוכלים רק מהחי וכל הזמן אז כן.
כן, אבל עם בדיקה של מה שאוכלים אפשר לסדר את זה.
בבשר יש וויטמין B12 וכשמפסיקים לאכול בשר- כמות הבי 12 בדם יורדת. אני לא ממש מבינה בכל הקטע של הוויטמינים אבל גם כשמפסיקים לאכול חלב יורדת כמות הסידן (בשביל זה, דרך אגב, אפשר לאכול טחינה). זאת הסיבה שלפני שמחליטים להיות צמחונים/ טבעונים צריך לבדוק שאין לך חוסר בוויטמין כלשהוא ולהחליט על תזונה מלאה במקום כל מה שלא אוכלים.
האם זה בסדר לנסות לשכנע אנשים להיות טבעונים?
תמיד אפשר לנסות לשכנע ולהגיד את דעתך, אבל להתחיל להגיד לכל אדם שאוכל המבורגר ששחטו פרה בשביל זה ולכל אדם שאוכל חביתה שבגללו נהרסת השינה של התרנגולות, זה אולי כבר קצת כפייה כי זה באמתיעשה לאנשים ייסורי מצפון ואולי גם יגרום להם להפסיק לאכול בשר ודברים מן החי רק בגלל זה.

בכללי אני לא חושבת שצמחונות או טבעונות יקדמו משהו. זה פשוט אומר שיש חלק מסויים מהעולם ש"עושה שביתה" כדי שלא יאכלו בשר ואוכל מן החי ושאר העולם לא ממש מתייחס, חוץ מזה שעדיין מייצרים את אותה כמות בשר, ופשוט חלק ממנו הולך לפח.
אני חושבת שכדי באמת לשמור על החי ולא לפגוע בהן, צריך להבין כמה דברים:
דבר ראשון, צריך להבין שבכל תהליך הגידול שלהן צריך לטפל בהן כראוי ולא- לא להדליק על התרנגולות אור בלילה רק כדי שיטילו יותר ביצים, לתת לעגל לינוק מהפרה גם אם זה אןמר שיהיה פחות חלב, וכשכבר מובילים אותם לשחיטה או לאיפה שמכינים מהם בשר- לעשות את זה במשאיות נורמליות ככה שלא יהיו פרות שמרוב שצפוף במשאיות יחנקו וימותו.
דבר שני, צריך להבין כמה בשר אנחנו באמת צריכים, ורק את הכמות הזאת לצרוך. ברור שזה בסדר לאכול ארוחה בשרית כל יום, ואולי גם לעשות על האש פעם בכמה זמן, אבל לקנות שלוש חבילות של נקניקיות ושלוש של המבורגרים למשפחה של שש נפשות בידיעה ברורה שחלק מזה, אפילו אם ממש קטן, יזרק, זה מה שאני חושבת שצריך להימנע ממנו.

--------------------
⁦💗⁦⁦💗⁦⁦💗⁦💗

so long and thanks for all the fish

---------
פורסם ב: Feb 10 2020, 16:25 PM
צטט הודעה

בוגר הוגוורטס

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 62488
משתמש מספר: 55840

היי! שים לב שיש לתייג כל אשכול שנפתח בפורום על פי חוק התיוג:
5. כל אשכול שנפתח חייב לתיוג כך (לחיץ), אשכול שלא יעמוד בקריטריונים יינעל.

אני עורכת לך הפעם, אך אל תשכח בפעם הבאה. מוזמן לקרוא שוב את חוקי הפורום לפני שאתה ממשיך להגיב כאן :)
המשך גלישה נעימה!

--------------------
קימ/ליליקה
(אבל תקראו לי לילי כי רק ליצור ויצור מותר לקרוא לי ככה)
User Posted Image
טוב, אז הכינוי והחתימה שלי מוקדשים לשתי היצורים האהובים עליי בעולם - דלפי והגר - ואני אוהבת אותן מאוד מאוד (כן, אני מודעת לעובדה שהתחביר לוקה בחסר, אבל יצורות נשמע לי מוזר :( עמכן הסליחה) 3>
והייתי שמה גיף של Uniraccoon אבל אני לא מוצאת אחד מספיק יפה.
וגם אוררו חלק מהיצורים האהובים עליי והיא אחות קטנה קסומה ואני אוהבת אותה ואתם אוהבים אותה גם וזו לא הייתה שאלה 3>

לילו מתה עלי, זה לא נתון לויכוח, היא פשוט מתה עלי
אתם יכולים גם, אתם יכולים לא, אבל היא כן
אני אחת מאלף היצורים שלה, אבל אחת מ5 האחים שלה(או שלוש, אלא אם אתם לא מחשיבים את המקוריים. חחחח זה נשמע מוזר)
אופס אני בורחת💕

User Posted Image

---------
פורסם ב: Feb 11 2020, 19:00 PM
צטט הודעה

Believers Never Die

פרטי משתמש
חרמשים: 736575
משתמש מספר: 30194

אני אענה על כל שאלה בהרחבה ועוד אוסיף עוד כמה דברים שלא כתבת כי טבעונות הוא נושא דיי גדול.
ואני מדבר בתור קרניבור שכן אכפת לו מזכויות בע"ח.

נתחיל באכילת בשר.
השאלה היא לא אם זה בסדר או לא. כי זה גם כן וגם לא וצריך לקחת בחשבון כל פרט.
נתחיל בכן ונעבור ללא, וגם יש טעם דתי קטן: אכילת בשר תורמת לגוף עם ויטמין B12, ברזל, חלבונים; ומנגד כמות החומרים הגדולה שמזריקים לבעלי החיים האלה לפני שהורגים אותם נכנסת אלינו לגוף, מה שגורם לנו יותר נזק מתועלת. אנחנו אוכלים בסופו של דבר גופות עם חומרים. בדתות אחרות כשאין שחיטה כשרה יש צער בעלי חיים מאוד גדול, אבל השחיטה הכשרה ביהדות יש בה התחשבות בצער בעלי חיים ובגלל זה ממיתים את החיה בדרך הכי מהירה והכי פחות כואבת שאפשר. עדיף לא להרוג את החיות בכלל, הן ממש מסכנות, כל פעם מחדש אנחנו רואים תמונות ממה שקורה בבתי מטבחיים ובספינות הובלה, איזה חוסר תנאים יש להם. זה נורא.
כשזה מגיע ללהפריד חיה קטנה מהאמא שלה או להפך להפריד אמא מגורים/אפרוחים וכו', להסיע אותם בכלי תחבורה מסריחים, בלי תנאים, בסירחון שלהם, לא לדאוג להם לכלום אם קר להם או אם הם צמאים ורעבים, להתעלל בהם בצורה כל כך מגעילה, וכל זה רק בשביל לשחוט אותם בסוף. זה דוחה. מה גם שלא בריא לאכול בשר שגדל במקום מזוהם כזה. כשמביאים אותם לחוות לגידול עגלים או ללולים הדבר האחרון שיש להם זה מנוח מהמסע האכזרי שהם נמצאים בו.
אני אישית נחשפתי לסרטון שצילמו פרה עומדת לפני מכונת שחיטה, צווחת ומסרבת להיכנס פנימה, רואים שהיא מבינה שהסוף שלה נמצא עוד צעד אחד קדימה. ובשביל מה? בשביל להגיע בחתיכות לצלחות שלנו. איפה האנושיות הבסיסית שלנו?
על תעשיית החלב אפרט בלי נדר בפעם אחרת כי זה עוד נושא גדול בפני עצמו. אבל אני אגיד רק מילה אחת קטנה על תעשיית הביצים - להכניס תרנגולות למחזורי "הריון" רק כדי לקחת לה את הביצים ולהביא אותם לאנשים שיבשלו אותם אצלהם במטבח - זה לא לעניין בכלל. לקחת אפרוחים שרק בקעו מהביצים ולגרוס אותם במגרסה זה לא אנושי. לעקור לתרנגולים את המקור ולקטוע להם את הראש בלי הרדמה זה לא אנושי.
שום דבר בתעשיית המוות הזאת לא אנושי.

נעבור לטבעונות ובריאות.
אם את יודעת מה את צריכה לאכול כתחליף ואת לא מזניחה את הבריאות שלך, אין סיבה שהטבעונות לא תהיה טובה לבריאות שלך. יש המון תחליפים לבשר, יש המון מוצרים שיש בתוכם הרבה ברזל וחלבונים, בפירות וירקות יש המון ויטמינים ומינרליים, מה שנקרא פירות עץ ואדמה, גם אגוזים ושקדים עשירים בכל מה שאדם טבעוני צריך.
יש בחור מושלם במדינה הזאת שקוראים לו מישל טרוני והוא אחד האנשים הכי בריאים במדינה, והוא טבעוני. 100% טבעוני. והוא מתעסק המון בכל מה שקשור לטבעונות, אם תראי איך הוא נראה - בודי בילדר, כל שריר שלו בגודל של הראש שלי, אני לא צוחק. אכילת בשר לא צריכה להיות מתויגת באופן אוטומטי עם בריאות. הטבעונות דווקא מעצם אורח החיים המאוד טבעי שלה תורמת יותר לבריאות מאשר באכילת בשר.
צריך לזכור שיש לך שתי אופציות. 1) את אוכלת גופות עם חומרים שגדלו בסירחון או 2) את עוברת למזון מהטבע ולכל הטוב שיש לקב"ה להציע לך מפרי הגן הפלאי שלו.

לגבי לשכנע אנשים - פה זאת בעיה.
זה בסדר להפיץ טבעונות בקטע טוב, להראות תמיכה, לצרף אנשים, להעלות מודעות. אבל יש דבר אחד פסול שעושים שם הכל בכפייה, זה כמו בדת. צריך להסביר יפה, לגרום לבן אדם להתחבר, בסוף הוא יבוא מרצונו החופשי. כי בכפייה כלום לא יבוא כמו שצריך. אני אישית בעדה שלי קווקזי-צרפתי אז כל הארוחות שלי במשפחה מורכבות רק מבשר וגבינות ואני חשבתי לעבור לטבעונות אבל מרוב הגועל נפש שהטבעונים עושים אני עם אנטי מטורף. לבוא ולהגיד "אני טבעוני", איכס, לא רוצה. בגלל זה צריך לדעת את הגבולות. אבל לטבעונים אין גבולות.
מצד אחד אני מבין את החשיבות של לזעזע את האנשים ולהראות להם דברים שיגרמו להם לעבור זעזוע מוח קטן ולעבור לטבעונות, אבל כשבן אדם רואה ובכל זאת אומר לא, צריך להתחשב. כשבן אדם לא מסוגל לראות דברים כאלה, לא משנה איך הוא אוכל, צריך להתחשב. כשבאים בכוח לאנשים יש אנטי וזה רק הורס את המטרה שלשמה מנסים כל הטבעונים לעבוד כל כך קשה.

אני אוסיף פה ממש ממש בקצרה את הצד הדתי יותר בעניין.
בתחילת דרכו של האדם הראשון הוא היה טבעוני, לאט לאט עם הזמן אחרי הגירוש מגן עדן התחילה להיות נהוגה אכילת בשר (תיזהרי לא להגיד "מן החי" כי יש מה שנקרא "אבר מן החי" שזה אסור). אפשר לאכול בשר, אפשר לא לאכול, הכל טוב והכל בסדר.

הדבר העיקרי שצריך לשים עליו דגש הוא איך מביאים אנשים לטבעונות בלי שיהיה להם אנטי לנושא. צריך לדעת מה בדיוק להציע להם לאכול במקום כדי שהתזונה שלהם לא תיפגע. צריך להגביר מודעות לכל מה שקורה לבעלי החיים, אבל בלי להגזים. אפשר לבוא בבום לפעמים, אבל לעצור ברגע שיש תלונות, ההגזמה לא תוביל לאף מקום. אנחנו צריכים לזכור שבסופו של דבר בעלי החיים נבראו להיות כאן איתנו, אנחנו בכללי אוהבים אותם מאוד ויש המון בתים שמגדלים בהם כלבים וחתולים, צריכה להיות אמפתיה בסיסית ליצורים האלה.
הם יצורים חיים, הם מרגישים כאב, רעב, קור, פחד - כל דבר שאנחנו מרגישים. זה שאין להם את הבינה שיש לנו ממש לא נותן את הלגיטימציה לפגוע בהם בצורה כזו. זה אף פעם לא היה ואף פעם לא יהיה לגיטימי. אני מקווה שיום אחד בע"ה אני גם אצליח להגיע לטבעונות, מטרה חשובה, יישר כוח לכל מי שמצליח.

--------------------

They say the captain goes down with the ship"
"?So when the world ends will God go down with it
Fall Out Boy —

---------
פורסם ב: Oct 23 2020, 02:26 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 3714
משתמש מספר: 73520

צונזר

---------
פורסם ב: Feb 4 2021, 11:55 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 4116
משתמש מספר: 74985

QUOTE (דראמיוני פוראבר😘 @ Jan 7 2020, 18:43 PM)

כן, אבל עם בדיקה של מה שאוכלים אפשר לסדר את זה.
בבשר יש וויטמין B12 וכשמפסיקים לאכול בשר- כמות הבי 12 בדם יורדת. אני לא ממש מבינה בכל הקטע של הוויטמינים אבל גם כשמפסיקים לאכול חלב יורדת כמות הסידן (בשביל זה, דרך אגב, אפשר לאכול טחינה). זאת הסיבה שלפני שמחליטים להיות צמחונים/ טבעונים צריך לבדוק שאין לך חוסר בוויטמין כלשהוא ולהחליט על תזונה מלאה במקום כל מה שלא אוכלים.

אי אתייחס רק למה שאמרת אל החלב. זה פשוט לא נכון. אומנם יש בחלב סידן אבל יש בוא עוד מרכיב ששחכתי איך קוראים לו שפוגע בעצמות יותר משהסידן עוזר להן. בנוסף יש סידן בהמון מאכלים טבעונים (למשל עדשים)

--------------------

אני ממש רוצה ליהיות משתמשת החודש...
פחחח אין לך סיכוי!
אני כול יום גולשת באתר
נו אז מה מלא עושים את זה!
פתחתי מלא פורומים
בטח הרוב זה ספאם
האמת שלא...
כן בטח
את סתם מורידה לי בלי סיבה אני מנתקת איתך קשר!
בסדר את סתם ילדה שחושבת שהיא מלכת העולם...

שבוע לאחר מכן: יש אני משתמשת החודש!

מסקנה: תאמינו בעצמכם ותוציאו אנשים שלילים מהחיים שלכם

---------
פורסם ב: Feb 4 2021, 13:25 PM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2629
מגדר:
משתמש מספר: 74936

לא.
אני חושב שמותר לנו לאכול חיות, לא יותר מידי, אבל לאכול מותר לנו!
אם אתם לא רוצים להרוג חיות אז אל תאכלו גם חסה כי מרססים אותה והריסוס הורג המון חרקים.
אני לא חושב שמותר לנסות לשכנע אנשים להיות טבעוניים כי אם כל האנשים בעולם לא יאכלו בשר החור באוזון יגדל ונראה לי שזה קצת יותר חשוב מאשר אכילת חיות.

--------------------
ברוכים הבאים לחתימה שלי
מעיין$הארי פוטר$מחוננת$חנונית$דתיה$מוזרה

רוב מי שיראה אותי
יגיד דבר ראשון רייבינקלו
דבר שני הוא יגיד הפלפאף
דבר שלישי הוא יגיד גריפינדור
אבל בלב ובנשמה,
וגם מי שמכיר אותי לא בטוח ידע,

אני סלית'רין!!!

---------
פורסם ב: Mar 11 2021, 21:01 PM
צטט הודעה

I said I love The Smiths

פרטי משתמש
חרמשים: 47791
משתמש מספר: 75011

*לא מנסה להיכנס לצלחת של אף אחד*
טבעונות זה בריא, זה גם מאוד חשוב. אני לא אומרת שכולם חייבים להיות טבעוניים, אבל זה חשוב מאוד להעלות את המודעות ולדבר על זה. כל עוד עושים את התהליך של הטבעונות בצורה בריאה, זה בסדר גמור. אקטיביזם זה גם חשוב, כלומר, אפשר להיות טבעוני.ת שזה מצויין אבל אקטיביזם מעלה את המודעות של הנושא. יש המון אוכל טבעוני וטעים, לכל אלו שאומרים אחרת. אני טבעונית שלוש שנים, בריאה ושלמה. מה אם אני אגיד לכם שאפשר לחיות בלי בשר, מוצרי חלב, ביצים וכדומה? אתם לא תאמינו אבל אתם גם לא יודעים כמה חלבון גוף האדם צריך? לא, ולכן אין מה לומר שטבעונות זה לא בריא. לגבי זה שאין ברזל, יש מספיק ברזל לעומת עוף שאין בו כמעט ברזל בכלל.

קיצור, הכי בעד טבעונות (כי אני בעצמי טבעונית, חחח).

--------------------
בס״ד

15 • לא ממש פה • גרנט

User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 17 2021, 22:04 PM
צטט הודעה

i think i know... O, no, i do not

פרטי משתמש
חרמשים: 14865
מגדר:male
משתמש מספר: 75038

תראו, אני חושב שהכל התחיל מבני האדם הקדמונים. ורגע לפני שאני מתחיל להסביר - אני לא מתכוון לפגוע או להטיל אשמה על מישהו.
אז הכול התחיל מהאנשים הקדמונים. לפני אלפי שנים. הם ליקטו, זרעו, השקו - אבל גם הרגו. הם הרגו בעלי חיים בשביל הבשר, ובשביל העור שלהם. ולאט לאט הכול התפתח לתעשיית הבשר של היום.
אני גם חושב שתאוריית 'החזק שורד' היא ממש לא נכונה. כי אם כולם יתחשבו אחד בשני, אז התאוריה הזאת בכלל לא תהיה קיימת! רק שלום בין כולם ואין 'חזק', או 'השורד האחרון'. יש חברות.
אני ממש לא חושב שלאכול מן החי זה בסדר. זה ממש גרוע. לחשוב שהרגנו חיה רק בשביל הבשר שלה. אני לא חושב שמישהו מכאן יכול לדמיין את עצמו הורג בן אדם בשביל הבשר שלו. זה בדיוק אותו דבר עם החיות. למה להרוס נפשות בשביל דבר פיזי שנגמר? הרי נפש יכולה להחזיק מעמד אפילו יותר ממאה ועשרים שנה, וכמה בשר? שבועיים? פחות?
לפי דעתי, טבעונות ממש לא פוגעת בבריאות. עצם זה שאת.ה יודע שאת.ה עושה משהו טוב זה כבר משפר את מצב הרוח שלך ואת הבריאות. כמו צחוק. ואני לא אתחיל לדבר אפילו על כל הוויטמינים והברזלים שיש בירקות, קטניות, דגנים, וכן הלאה.
אני חושב שצריך מאוד לשדל א.נשים להיות טבעוניים.ות, אבל לעשות זאת בעדינות. אם דוחפים, אז יכול להיות שהם.ן לעולם לא ירצו להיות טבעוניים שוב. אני הייתי צמחוני לאיזה חודשיים פעם, אבל אז חזרתי להיות אוכל כל. קבעתי עם אבא שלי הסכם שאני אוכל להפוך להיות טבעוני בגיל 18, ובגיל 17 לצמחוני. הוא אומר שאני צריך לבנות את עצמי ובתוך ליבי אני מסכים איתו. אבל זה לא אומר שאני אוהב את התוצאה.

--------------------
נתנאל - 14 - הוא/אתה - טניס שולחן - קללות שמערבות ברווזים, שלייקס, צבי הנינג'ה ושיבולת שועל קוואקר

User Posted Image

:Alastor once said
''!tasty''
''excuse me? I am in the middle of breakfast''
''!thanks for another forgetable experience''
''!well, that was a productive meeting''
''!yes indeedy''
''!I love seeing wastefull souls struggle to accomplish somthing meaningful and fail spactaculary''
''...this face was made for radio''
''...Ah, you are the one who ruind my coat! I definitly remember you now''

---------
פורסם ב: Mar 21 2021, 11:16 AM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 0
מגדר:
משתמש מספר: 75658

אני לא טבעונית
אבל אני גם לא רוצחת חיות בשביל הכיף אני לא חושבת שטבעונות היא דווקא דבר טוב אבל גם אם אוכלים בשר וחלב ודגים (שימו לב - דגים, בשר, לא חיות) זה לא אומר שאפשר לאכול את זה חי או משהו כזה
להיות טבעוני זה גם יכול להזיק בריאותית
אבל גם אם אתה לא טבעוני עדין לא צריך להתעלל בחיות

--------------------
חתימה

---------
פורסם ב: Mar 21 2021, 16:56 PM
צטט הודעה

I said I love The Smiths

פרטי משתמש
חרמשים: 47791
משתמש מספר: 75011

QUOTE (BEST @ Mar 21 2021, 09:20 AM)
אני לא טבעונית
אבל אני גם לא רוצחת חיות בשביל הכיף אני לא חושבת שטבעונות היא דווקא דבר טוב אבל גם אם אוכלים בשר וחלב ודגים (שימו לב - דגים, בשר, לא חיות) זה לא אומר שאפשר לאכול את זה חי או משהו כזה

צונזר, לא הסברתי את עצמי ככ, כמו שרציתי

--------------------
בס״ד

15 • לא ממש פה • גרנט

User Posted Image

---------
פורסם ב: Mar 21 2021, 17:07 PM
צטט הודעה

Eat Your Salad

פרטי משתמש
חרמשים: 544056
משתמש מספר: 41708

QUOTE (Young blood @ Mar 21 2021, 16:00 PM)
QUOTE (BEST @ Mar 21 2021, 09:20 AM)
אני לא טבעונית

טבעונות לא מזיק לבריאות, יש מספיק ברזל וחלבון באוכל טבעוני. במוצרים מן החי אין בכלל ברזל.
עכשיו, לכל אלו שאומרים שאין מספיק חלבון באוכל טבעוני, אתם יןדעים כמה חלבון בן אדם ממוצע צריך? בואו אני אגיד לכם, רוב בני ובנות האדם צריכים 60 גרם חלבון ביום שזה כלום. וחלבון כמו כל דבר, צריך במידה, לאכול בשר/ביצים/חלב וכדומה זה לאכול כפול מהכמות הרצויה.
לגבי זה שלא טבעוניים לא צריכים להתעלל בחיות, לאכול בשר/ביצים/חלב וכדומה זה אובייסלי להתעלל בחיות.

המילה חלבון לא מתארת את כל החלבונים שאדם צריך. יש המון סוגים של חלבונים ואין מה לעשות, אי אפשר להשיג את כל החלבונים שבני אדם צריכים מאוכל מהצומח - וזו עובדה. צריך להשלים את זה מאיפשהו, בין עם זה על ידי אכילת בשר ובין עם זה על ידי תוספי מזון, או שפשוט מתמודדים עם מחסור. חוץ מזה, לאכול ביצה זה לא לאכול כפול מכמות החלבון שאנחנו צריכים כי בביצה יש בערך 10-15 גרם של חלבון מה שאומר שצריך לאכול כמה ביצים (או כל דבר אחר, וזה יכול לכלול גם מוצרים מהצומח) בשביל להגיע לאותם 60 גרם חלבון.
ומאיפה הבאת את הטענה שאין ברזל במוצרים מן החי? למה שליונקים אחרים לא יהיה ברזל בגוף כמו שלנו יש? לא הבנתי את הטענה הזאת.
אין לי בעיה עם צמחונות וטבעונות אבל להגיד שיש במוצרים מן הצומח כל מה שצריך בשביל תזונה מלאה זה פשוט לא נכון... צריך תזונה מאוזנת שכוללת את כל סוגי החלבונים שאנחנו צריכים, בנוסף לברזל וויטמינים שחלקם נמצאים רק במוצרים מן החי - אח שלי, לדוגמה, צמחוני כבר משהו כמו חמש או שש שנים ויש לו מחסור בB12, שאפשר לצרוך גם במוצרים מן החי. זה לא סוף העולם כמובן, הוא לוקח תוספים, אבל זה משהו שאי אפשר לצרוך ממזון מהצומח.

--------------------

הגר החיה >>>>>> הגר המתה

---------
פורסם ב: Mar 21 2021, 17:20 PM
צטט הודעה

חיייייזרים זה מצחייייייייייק

פרטי משתמש
חרמשים: 7
משתמש מספר: 72533

היי איזה דיון נחמד!
אוקי אז אני אגיד את דעתי על השאלות
1. האם אכילת מוצרים מן החי זה בסדר- כן. זה בסדר. למרות שאני אישית צמחונית, אני לא חושבת שיש בעיה עם אכילה של מוצרים מן החי, במיוחד כשאני דתיה ומאמינה, ולפי הדת זה מותר. יש כמובן הבדל בן אכילת מוצרים מן החי בצורה שמותרת לבין כל מה שקורה היום בתעשיית החי שאני חושבת שזה מזעזע וחלק גדול בצמחונות שלי נובע מזה.
2. האם טבעונות פוגעת בבריאות- כל דבר צריך להיות מבוקר. בן אדם טבעוני שלא ידאג לעשות בדיקות דם ולקבל תוספים של ברזל וויטמינים שבן אדם אחר צורך מאכילת דברים מן החי, ירגיש את זה בגוף שלו מהר מאוד. מניסיון אני הייתי חודשיים צמחונית ולא לקחתי שום ברזל או וויטמינים ומהר מאוד חטפתי אנמיה. חשוב להיות מודעים לגוף שלנו ולצרכים שלו, ולתת לו אותם, אם לא על ידי אכילת מוצרים מן החי אז על ידי תחליפים.
3. האם זה בסדר לשכנע אנשים להיות טבעונים- לא חושבת. בגלל שאני מאמינה שאין בעיה עם אכילה של דברים מן החי, אז לא חושבת שבן אדם צריך לשכנע אחרים לא לעשות משהו שהוא מותר, רק כי הוא חושב שזה אסור. בדיוק כמו שאני לא אוכלת בשר של חיות, אבל לא אומרת לאנשים אחרים לא לאכול גם כן, פשוט בגלל העובדה שזה מותר.
אני לדוגמה- הייתי רוצה לעבור לטבעונות- אבל זה ממש קשה, אז כרגע אני נשארת בצמחונות ><

--------------------
אפשר להניח
לכל החלומות הגדולים
של ביטוי עצמי והגשמה
ופשוט להיות

חנה ○ 19 ○ אמנות

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
2235 4283 2576 1439

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2007-2024