האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

בהלת הקורונה || דיון
פורסם ב: Feb 23 2020, 16:50 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147236348
מגדר:female
משתמש מספר: 52249
חפצי המשתמש: צפה

בהלת הקורונה
דיון

מה שלומכם, משתמשים יקרים? מרגישים טוב? מקווה שכן, כי הדיון שלנו הולך לעסוק במחלה הכי מדוברת בתקופה האחרונה - הקורונה.

אז מה זו בכלל קורונה? קורונה זה שם כללי של קבוצת נגיפים, שפוגעים לרוב בבעלי חיים - אך לפעמים עוברים גם לבני אדם. לנגיפי הקורונה צורות וטווחי השפעה שונים, שפוגעים בעיקר במערכת הנשימה, כאשר הקלים שבהם יכולים לגרום רק להצטננות קלה והקשים שבהם למוות. כך, למשל, היה נגיף הסארס - נגיף שהתפשט בעולם בשנת 2003, והשפעתו הייתה דומה מאוד לזו של הקורונה של ימינו.
הקורונה שנפוצה בעולם עכשיו היא סוג אחר של נגיף, שנקרא SARS-CoV-2, והמחלה שהוא מפיץ נקראת COVID-19. התסמינים הראשוניים של המחלה דומים מאוד לתסמיני שפעת, כמו חום, שיעול וקשיי נשימה. בחלק מהמקרים עשויה המחלה להתפתח לדלקת ריאות ולתסמונות נשימתיות אחרות, שעשויות להוביל למוות - אך בפועל, מספר המתים נמוך ביחס למספר הנדבקים, ורוב החולים לא נמצאים במצב קשה ובעלי סיכוי גבוה להחלים מהמחלה.
הדבר המיוחד בקוביד-19, ומה שהופך אותו למפחיד ומרתיע כל כך, הוא חוסר המידע המוחלט שיש לגביו - דברים רבים עדיין מעורפלים אודותיו, ולא הומצא שום חיסון נגד המחלה שיוכל למנוע את התפשטותה.
*לצורך הדיון אשתמש בשם "קורונה" למחלה העכשווית, למרות שזה לא השם הרשמי שלה.

הקורונה התגלתה לפני חודשים ספורים, בדצמבר 2019, ומהר מאוד הפכה להיות נושא השיחה העיקרי בכל העולם. החל ממעקב מדויק אחרי מספר הנבדקים והנספים בעולם, דרך ריאיונות עם אנשים שגרים באיזורי התפרצות ועד לפרשנויות וספקולציות על העתיד לבוא ומה יקרה עם האולימפיאדה בטוקיו - העולם לא מניח לרגע לעניין הקורונה, ונדמה שתמיד יש דברים חדשים לומר עליה. בכל אתרי החדשות הנצפים בעולם הקורונה מככבת בידיעות הראשיות, וגם ברשתות החברתיות הקורונה הפכה להיות נושא מדובר ומסוקר. תמונות של רחובות ריקים מאדם, אנשים מכוסים מכף רגל ועד ראש שמטהרים מקומות עבודה או עוברי אורח עם מסיכות על הפנים הפכו לתמונות שגרתיות באינטרנט, והפחד הטהור מהמחלה לא מפסיק לצוץ.

בהלת הקורונה הגיעה גם לישראל, ורק התעצמה בימים האחרונים כאשר התברר שתיירת ששהתה בספינת תענוגות מוכת קורונה והוחזרה לארץ נדבקה במחלה. אתמול אף פורסם שחבורת תיירים דרום קוריאנים ששהתה בארץ עד לפני שבוע נדבקו גם הם במחלה, לא ידוע אם לפני או אחרי ששהו בארץ, מה שהוביל גם כן לבהלה גדולה ולהכנסה של כמאה ועשרים אנשים, ביניהם כתשעים תלמידים, לבידוד מחשש שנדבקו. גם לפני פרסום המקרים הללו גברה הבהלה מהקורונה בארץ - משרד הבריאות הוציא הנחיות לשבים ממזרח אסיה, שכוללות כניסה לבידוד ביתי של 14 ימים, בוטלו טיסות לסין ולארצות סמוכות והוכנו תוכניות רבות להתמודדות עם מצב של קורונה בישראל.

הפעילות הענפה של משרדי הממשלה למניהם כנגד הקורונה עשויה להוכיח עצמה כיעילה אם יתגלה שהקורונה באמת הגיעה לישראל, אך בו זמנית היא זורעת פחד רב מהמחלה - יש שיאמרו שלא לצורך. כבר לפני מספר שבועות, כשלא היה חשד לקיום המחלה בארץ, כמעט ולא היה ניתן להשיג מסיכות פנים בחנויות, אנשים נטו להתרחק מכאלה עם חזות סינית והסתובבו עם מסיכות על פניהם מחשש מהידבקות. הבהלה מהמחלה זרועה היטב בכל אזורי הארץ ובכל חלקי האוכלוסיה, והיא משתלטת על סדר היום של אנשים רבים, שחוששים לחלות במחלה ש...ככל הנראה יצאו ממנה בשלום. עד עכשיו, נרשם מספר מזערי של מתים מחוץ לסין - כעשרים בלבד, רובם בדרום קוריאה ובאיראן. בעזרת טיפול תומך וטוב, שלא קשה להשיג בארץ, קיים סיכוי גבוה מאוד להחלים מהקורונה, בעיקר בשביל אנשים בלי בעיות בריאותיות קשות אחרות.

אז למה להמשיך להפיץ את בהלת הקורונה? הבהלה וההנחיות המחמירות מופצות כדי לצמצם כמה שאפשר את הפגיעה שתהיה לקורונה בארץ, ולנסות למנוע אבידות בנפש - דבר הגיוני סך הכל. אבל האם הדרך שבה הדבר קורה כיום נכונה? האם נכון לתת לבהלה להתפשט בארץ, או שעדיף להסביר את העניין בצורה מרגיעה, להפחית את העיסוק במחלה ולתת לאנשים לחזור לחיי היום-יום שלהם במידת האפשר? האם בכלל אפשר להפחית את העיסוק במחלה, או שכל מה שיש לעשות זה לקוות שהמחלה עצמה תדעך?
מוזמנים לדון על הנושא בחופשיות.

דיון נעים^^

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Feb 23 2020, 18:41 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 24070
מגדר:male
משתמש מספר: 70463

לדעתי כדאי להרגיע את האנשים,ולהפסיק להתמקד במחלה. עצם הבהלה של ההתמקדות במחלה יוצרת בלאגן גדול וגורמת לאירועים כמו קבוצת תיירים חולים,לבהלה של 120 איש. בנוסף,האחוזים דיי מרגיעים:מבין הנדבקים,הרבה לא מקבלים את התסמינים,אלה שכן,בדרך כלל זה לא חמור,וגם אלה שזה חמור לא ימותו כל כך מהר. אחוזי המוות עומדים על 2% בערך,כך שהסיכוי למות נמוך,אלא אם כן אתה כבר חולה במשהו,או מעל גיל 80 (מעל גיל שמונים זה 15%).
לסיכום,אני חושב שאין צורך בבהלה ולהבהיל את המדינה,אבל יש צורך בנקיטת אמצעים להרחקת המחלה.

--------------------

ליאו 🩸 דתי 🩸 חת(דרק)ו(נ)ל 🩸 פיתה עם חומוס 🩸 מלא פאנדומים

Do you hear the people sing
Singing the song of angry men
It is the music of the people
Who will not be slaves again
When the beating of your heart
Echoes the beating of the drums
There is a life about to start
When tomorrow comes

הנני הדוד בולד

---------
פורסם ב: Feb 24 2020, 00:12 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 1129
משתמש מספר: 70912

עכשיו ממש אנשים באמת מצאו סיבה להבהל כי היה סיפור עם תיירים מקוריאה שהיו נישאים של הנגיף וביקרו בארץ, אבל עדיין, אין ענין להכנס ללחץ.
ישב איזה זקן באוטובוס עם חליפת בידוד ומסכה על הפרצוף, זה הזכיר לאבא שלי את הלידה שלו (הוא נולד במלחמת המפרץ..)
תרסיס נגד קורונה, זה גם משהו שנוצר ממש עכשיו, חלאס אנשים, פאניקה לא עוזרת לכלוםםםםם

--------------------
כדור הארץ הוא הגיהנום של כוכב אחר.

אני הייתי מירי, אתם הייתם אתם.

---------
פורסם ב: Feb 29 2020, 19:22 PM
צטט הודעה

רוצים עתיד יפה יותר

פרטי משתמש
קבוצה: אחראית פעילויות ופרויקטים
חרמשים: 2147236348
משתמש מספר: 52249

תראו, בגדול אני די מסכימה איתכם - אבל יכול להיות שאנחנו טועים? הנה, עכשיו יש אנשים שנדבקו בקורונה בארץ, ילדים מהכיתה של אח שלי (בכיתה ה', לפרוטוקול) בבידוד כי הם היו באותו מקום עם אחד מחולי הקורונה. אז כן, הרבה מהחרדה והלחץ מוגזמים, גם אני חושבת ככה, אבל בפועל יכול להיות שזה כן היה דבר נחוץ כי אולי אם אנשים באמת היו מקשיבים לבהלה שניסו ליצור פה, הקורונה לא הייתה מגיעה לארץ. ילדים בכיתה ה' בבידוד, זה הגיוני? וזה כי אנשים אחרים, גדולים ומבינים יותר עניין, לא נכנסו לבידוד כשהם באמת היו צריכים כי הם חשבו בדיוק כמונו - שכל הלחץ הזה מוגזם.
אז אני מסכימה עם זה שהבהלה מלמות מהמחלה מוגזמת, אבל הבהלה מהמחלה עצמה? אולי לא על כך. אולי אנחנו טועים.

--------------------
שקד ✧ אישה חזקה ועצמאית

User Posted Image

!Happy International Women's Day

---------
פורסם ב: Mar 1 2020, 15:39 PM
צטט הודעה

אם אני חננה אז החננות שאני מכיר הם חייזרים

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1370005
מגדר:
משתמש מספר: 64583

אבל אפשר לחשוב שבידוד זה כזה נורא.
אם היה אצלי חשד לקורונה הייתי הולכת לבידוד בלי להתלבט.
למה? כי אם יש חשד לקורונה אצלי, למה שאני אלך ואדביק אחרים? זה שאולי אני חולה זה לא מספיק? עוד אנשים צריכים לסבול?
כשמדובר במקרה של התיירים זה בהחלט לא אחראי.
לטוס לחו"ל בידיעה שבארץ שלהם יש קורונה ובארץ שלנו לא זה חוסר אחריות, וזה לא קשור אם יש בהלה או אין בהלה, ומה הם בכלל חושבים לעצמם.
אתם יודעים שיש אצלכם קורונה? זהו.
לכו להיבדק ואל תטוסו לכם לטייל במדינות אחרות ולגרום לנגיף להתפשט.
עושים מהקורונה יותר מדי עניין, אם כל אחד ישמור על עצמו ויציית להנחיות הכול יהיה בסדר.

--------------------

🌹ריילונית בדגים 🌹
חתולת על 😼 עכברושים 😼 קפה, תותים ולא צריך יותר מזה 😼 התחלות הן הסוף שלי 😼 יש לי עוד יותר מדי מה לכתוב פה אבל אני שמחה בשמיכתי 😼 תזכרו ש2020 עדיין מקליד/ה... וצריך חיסון נגד יום ראשון (למרות שיש לי פוביה ממחטים).
User Posted Image

תמיד רציתי לדעת איך ההרגשה לכתוב את זה, עכשיו אני סוף סוף אגלה:
הייתי פה.

#רייליהחתולה
ממי השנה על הפורטל. 🐸

---------
פורסם ב: May 4 2020, 19:47 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 7680
משתמש מספר: 71849

הקורונה היא כמו שפעת רק שהשפעת היא יותר גרוע מהקורונה.......

--------------------
ליבי 😼 13 😼 She/her

אנשים תוהים למה אני מחכה כבר לסיום שנת 2023 מה שהם לא יודעים זה שיוצא ספר חדש של פרסי ג'קסון

אני בחתימה של ליביייי
אז ליבי קסומה קסומה והיא נחמדה כזאת והיא משרשרת מעולה והיא גםגםגם כזאת כזאת ליביאית כזאת וזה ממש נחמד :>
אזזזזז אנשים תדברו עם ליביייי כי היא נחמדה ממששש3>

---------
פורסם ב: May 4 2020, 22:02 PM
צטט הודעה

Después de la tormentas sale el sol

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2940111
משתמש מספר: 15430

בואו אני אגיד לכם מה אני חושבת,

שזה הדבר הכי מדהים שידעה האנושות. למעט ההפסד והמוות בכל העולם כדור הארץ, העולם שלנו מתנקה מהרעלים של עצמנו וגורם לנו לעשות הפסקה בלהיות אינטרסנטים ואגואיסטים.

--------------------
You had your chance, you blew it
Out of sight, out of mind
Shut your mouth, I just can't take it
Again, and again, and again, and again

---------
פורסם ב: May 17 2020, 22:40 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 0
מגדר:male
משתמש מספר: 72106

QUOTE (Color Esperanza @ May 4 2020, 22:38 PM)
בואו אני אגיד לכם מה אני חושבת,

שזה הדבר הכי מדהים שידעה האנושות. למעט ההפסד והמוות בכל העולם כדור הארץ, העולם שלנו מתנקה מהרעלים של עצמנו וגורם לנו לעשות הפסקה בלהיות אינטרסנטים ואגואיסטים.

אמן שזה באמת ישנה משהו.

--------------------
אם אפשר בבקשה לומר פרק תהילים או קבלה טובה לרפואת רבי ברוך בן צביה, ראש ישיבת בית מתיתיהו, שעוד לא החלים לגמרי מסרטן, וכעת נדבק בקורונה.
בבקשה.

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007