האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

קפיצה לעמוד (4) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

חודש הגאווה||דיון
פורסם ב: Jun 3 2020, 14:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 5442
מגדר:female
משתמש מספר: 71835
חפצי המשתמש: צפה

חודש הגאווה||דיון

בתאריך ה-1 ליוני החל חודש הגאווה. הדבר מתבטא בדברים רבים, ביניהם מצעד הגאווה, ומחאות שונות. גם פה בפורטל, נתקלנו בפעילות לכבוד חודש הגאווה, דבר שעורר זעם אצל משתמשים אחדים. לאחר דיון שהתפתח בנו"ד, הוחלט לפתוח כאן דיון מורחב על נושא זה.
אז- לעניינינו:
חודש הגאווה, ששיאו הוא מצעד הגאווה, מעורר מחלוקות רבות, וכך גם קרה אצלנו בנו"ד, ויכוח סוער יותר מן הרגיל...

קהילת הלהט"בים- האם ראוי, ונכון שיעשו מצעד, וחודש שלם, כדי 'לעורר מודעות לקהילת הלהט"בים'? חלמה דווקא להם, ולא לחרדים לדוגמא? מה שונה?
האם אתם תומכים במצעד הגאווה? מדוע?
האם אתם חושבים שראוי לעשות פעילויות במקומות שלא ממש קשורים, כמו הפורטל?

דיון מהנה!

--------------------
למי שיש רעיון לחתימה, בבבקשה לשלוח לי הודעה פרטית. בינתיים, אני אביים פה פריצה לחתימה.
שם הפורץ: שמור במערכת
סיסמת הפורץ: שמור במערכת
למה זה שמור במערכת: שמור במערכת

חקירת הפריצה:
בוצע על ידי: שמור במערכת

בברכה וכל טוב,

מלכה

אופסי, חשפתי את ביום הפריצה. לא נורא, השם שמור במערכת.

-----------------------

משפחת החידות לנצח!!!

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 3 2020, 15:10 PM
צטט הודעה

תפוח אדמה זה שלמות הבריאה והתגלמות הטוב בעולם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 29554
משתמש מספר: 71393

קודם כל אני יכתוב שאני נגד הלהט"ב בכללי בגלל כמה סיבות:
א. זה אסור מהתורה זה גילוי עריות כפשוטו וזה אסור אפילו לגויים (אני יודעת שלא כולם פה דתיים אבל זה סיבות שאני נגד זה ולא סיבות למה להיות נגד זה)
ב. האנשות לא בנויה לזוג של גבר וגבר או אישה ואישה היא בנויה לזוגיות של גבר ואישה וזה ברור כי אם זה לא היה ככה גבר וגבר או אישה ואישה היו יכולים להביא ילדים לעולם כמו כל זוג רגיל של גבר ואישה.
ג. בגלל כל הרעש שעושים מזה, כאילו אוקי בסדר אתה גבר ובחרת (בחירה לא נכונה לדעתי) לחיות עם גבר סבבה בעיה שלך למה לעשות מצעד של זה? למה לפרסם את זה בכל העולם? תחיה את החיים שלך איך שאתה רוצה וזהו ולדעתי אם לא היו עושים את כל מצעדי הגאווה האלה קהילת הלהטבי"ם הייתה חיה הרבה יותר בשקט (ואני בכלל לא הייתי יודעת שיש דבר כזה להטבי"ם)
וכתבתי גם את דעתי על מצעדי הגאווה אז אין לי הרבה מה להוסיף.

וסליחה אם פגעתי באמת שלא באתי במטרה לפגוע.

--------------------
הודיה, 17, פעם הייתי פעילה היום פחות.

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 15:38 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 1000
משתמש מספר: 71657

QUOTE (הודיה רוונה @ Jun 3 2020, 15:46 PM)
קודם כל אני יכתוב שאני נגד הלהט"ב בכללי בגלל כמה סיבות:
א. זה אסור מהתורה זה גילוי עריות כפשוטו וזה אסור אפילו לגויים (אני יודעת שלא כולם פה דתיים אבל זה סיבות שאני נגד זה ולא סיבות למה להיות נגד זה)
ב. האנשות לא בנויה לזוג של גבר וגבר או אישה ואישה היא בנויה לזוגיות של גבר ואישה וזה ברור כי אם זה לא היה ככה גבר וגבר או אישה ואישה היו יכולים להביא ילדים לעולם כמו כל זוג רגיל של גבר ואישה.
ג. בגלל כל הרעש שעושים מזה, כאילו אוקי בסדר אתה גבר ובחרת (בחירה לא נכונה לדעתי) לחיות עם גבר סבבה בעיה שלך למה לעשות מצעד של זה? למה לפרסם את זה בכל העולם? תחיה את החיים שלך איך שאתה רוצה וזהו ולדעתי אם לא היו עושים את כל מצעדי הגאווה האלה קהילת הלהטבי"ם הייתה חיה הרבה יותר בשקט (ואני בכלל לא הייתי יודעת שיש דבר כזה להטבי"ם)
וכתבתי גם את דעתי על מצעדי הגאווה אז אין לי הרבה מה להוסיף.

וסליחה אם פגעתי באמת שלא באתי במטרה לפגוע.

אוקי ,אני ממש מסכימה עם הודיה!
טוב, אני דתייה, אז דבר ראשון כמו שהודיה אמרה זה נגד ההלכה..
דבר שני הדבר הזה יצא מפרופורציה ! כל הקהילה הזאת הגזימה לגמרי ! אתם רואים חרדים עושים מצעדים של אני חרדי גאה ?
חוץ מזה כל כך הרבה דברים השתנו בגלל זה , פתאום יש גנים שאין אבא ואמא של שבת במקום זה מגרילים שמות ויוצא שתי ילדים מה שאומר שיכול לצאת גם אבא ואבא וכו'.. מעכשיו בטפסים לא כותבים שם האב ושם האם , כותבים הורה 1 והורה 2. מה עם הורה 3 אה ? אתם יודעים שיש כאלה שטוענים שצריך להוסיף גם את זה כי זה " נורמלי "
אז תרשו לי להבהיר משהו ,מערכת יחסים בן גבר לגבר או אישה לאישה היא לא נורמלית! ולא משנה כמה תגידו שזה כן ,זה נוגד כל כלל בסיסי של הטבע . ולהשתמש בטענה של "אנחנו מכבדים את האחר" אז בבקשה תדגישו את המילה 'אחר' זה לא דבר נכון, זה לא דבר טוב , אבל זה לא אומר שאני יבוא ויבזה אותם בגלל זה. וזה בדיוק המשמעות שלכבד את האחר ,לכבד אותו ,לא להפוך אותו לנורמלי .
אני לא ראיתי שעושים על זה פעילות באתר , אבל אני בהחלט אבל בהחלט נגד זה .מה זה השטויות האלה זה לא אתר לדברים שכאלה וזה נוגד מלא אמונות של אנשים אחרים .
ועוד משהו אחד עם אתה הומו או כל דבר אחר ,אני לא אגיד על זה כלום אני אקבל אותך כמו שאתה ולא אתערב לך בחיים. אבל לעשות על זה מצעד ולנסות להכניס את זה לתודעה כאילו זה דבר לגיטימי ,על זה אני בהחלט אומר ויעשה הכל כדי למחות!

--------------------
Efrat

"חלק מהזמן היו בי החלטות ברורות
שאני מתחילה לשמוח להרפות מכל מה שכבר לא.
בחלון קטן מולי בוהה בעיר הישנה
שאהבתי לאהוב היא אהבה אותי בחזרה."

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 16:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 3037
משתמש מספר: 71479

אני חושבת שזה מאוד לגיטימי ורצוי אפילו.
זה עוזר ללהטב״ים לבטא את עצמם.
ולכל בן אדם מגיע לבטא את עצמו.
למה שונאים אותם בגלל מי שהם?
זה כמו שישנאו מישהו בגלל שהוא בלונדיני, או בגלל שיש לו נמשים, או עיניים חומות.
זו נטייה מינית ומגיע לכל אחד לעשות את הבחירה שלו!
אם אני בוחרת למרוח לק כחול ולא לק ירוק, אתם תשנאו אותי כי אתם מורחים לק ירוק?
לא!
אז זה בדיוק אותו הדבר, שונאים אותם כי הם שונים.
אל תשנאו את השונה.
תחבקו אותו ותקרבו אותו אליכם, הוא יכול לעזור לכם לראות דברים חדשים.
חברה שלי, בשם הדס, אוטיסטית.
היא מדהימה, וכולם אוהבים אותה.
לאף אחד לא אכפת שהיא שונה.
תלמדו:
הם לא מוזרים, הם מיוחדים.

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 17:03 PM
צטט הודעה

Worst. Crush. Ever

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 687
משתמש מספר: 51418

מצעד הגאווה התחיל בארה"ב שנה אחרי מהומות סטונוול - מחאות אלימות נגד אלימות משטרתית כלפי להט"בים. המצעד הוא דבר שהתחיל בגלל אירועים שייחודיים לקהילה וצורך שהתעורר בעקבותיהם להכרה בקשיים ובמאבקים שלה, ולהכרה חברתית חיובית. בגלל זה אין מצעד לחרדים ואין גם צורך באחד כזה. הקהילה הלהט"בית עדיין חווה אפליה ועד שהחברה שלנו לא תבין ותפנים שהיא צריכה להשתנות ולתת ללהט"בים מקום בטוח בתוכה, נמשיך לדרוש מודעות במשך חודש שלם כל שנה.
וסוד: כל מקום קשור לקהילה הגאה כי בכל מקום יש להט"בים

--------------------
מיכל
User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 17:28 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

אני כן אשקיע רגע בלכתוב פה תגובה כי יש כמה דברים שחשוב לי להגיד

1. דת היא לא עילה להומופוביה. השימוש ב״אני דתייה אז אני לא מסכימה עם הקהילה״ כבר איבד מהמשמעות שלו. חלק לא קטן מהקהילה הדתית בישראל (ובעולם בכלל, לא רק ביהדות) למדו שלהשתמש בדת כסיבה להומופוביה זה תירוץ ולא יותר מזה. כל קשר ביני לבין דת מקרי בהחלט אז אם למישהו יש כוח לקחת את הדיון לכיוון הזה אין לי בעיה לשאול חברות דתיות שלי, אבל בסך הכל - דת היא לא עילה להומופוביה. אחת החברות הכי טובות שלי היא גם דתייה וגם ביסקסואלית, ואף אחת מהזהויות האלה לא סותרת את השנייה.

2. זוגיות לא קיימת כדי לקיים תהליכים אבולוציונים. כשבני נוער יוצאים לדייטים, המחשבה היא כמה בריאים יהיו הילדים שהם חייבים להביא? כשזוג מתחתן, המחשבה היא שיביאו כמה שיותר ילדים לעולם כי הדבר הכי חשוב הוא התרבות של המין האנושי? התשובה היא לא כל כך.
(אני אגיד בסוגריים שזוגות חד מיניים יכולים להביא ילדים משל עצמם דרך פונדקאות או תרומת זרע. אז כל הדיון על פוריות בכלל לא רלוונטי.)
(אני אוסיף שגם ככה יש המון ילדים שמחכים לאימוץ, אז אולי שווה לתת למשפחות לאמץ אותם לפני שאנחנו מדברים על להביא עוד ילדים לעולם הזה.)

3. כל השיח על ה״טבעיות״ של להט׳׳ביות בכלל לא רלוונטי. אנחנו מוקפים בדברים לא טבעיים. איפה בטבע נמצא בטון? טלפונים? מחשבים? אני לא רואה אף אחד פותח דיון שנוי במחלוקת על האתיקה של פוליאסטר. למה? כי זה לא משנה. האם דברים מתקיימים בטבע בכלל לא משנה. השיח על האם משהו נכון לא צריך להיות קשור להאם משהו טבעי, כי הדבר הטבעי הוא לא תמיד הדבר היעיל ביותר.
(וגם פה אני אוסיף בסוגריים שהומוסקסואליות נמצאה בהמון מינים בטבע, אז גם אם איכשהו יצליחו לשכנע אותי שמה שקובע אם משהו חיובי או לא זה רמת הטבעיות שלו - בכלל לא רלוונטי לשיח על להט׳׳ביות.)

4. נורמליות היא הבניה חברתית. מה שהיה נורמלי לפני מאה חמישים שנה הוא שנשים לא יכלו להצביע או לצאת למסעות בלי ליווי של גבר, מה שהיה נורמלי לפני פחות ממאה שנה הוא הפרדה גזעית, לא הרבה לפני זה אנחנו מדברים על עבדות. שיח על נורמה, כמו שיח על טבעיות, מנותק לחלוטין משיח על אתיקה. למה? כי הסטטוס קוו בחברה הוא לא תמיד המצב האידיאלי. היחידים שיכולים לחשוב שהסטטוס קוו הוא המצב האידיאלי הם מי שלא חווים את הקשיים שהוא מביא איתו.

5. המצעד לא קיים בשביל הטרוסיסים. לפעמים קשה להטרוסיסים לקבל את זה, כי יש כמה שחושבים שהכל קשור אליהם, אבל באמת - המצעד לא קיים בשבילכם. המצעד קיים בשבילנו. המצעד הוא בשבילנו כדי שנוכל להתנגד לדיכוי היומיומי שאנחנו חווים, כדי שיהיה לנו מקום להרגיש עצמנו. המטרה של אף אחד היא לא להפוך אף אחד ללהט׳׳בי - יש לנו מספיק צרות בתוך הקהילה גם בלי להכניס לשם הומופובים.

רציתי לכתוב משהו על דיכוי אבל נראה לי שנשאיר את לאחרי שאקבל תשובה
ברשותכם אני אלך לעשות עבודה באזרחות עכשיו

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 18:32 PM
צטט הודעה

תפוח אדמה זה שלמות הבריאה והתגלמות הטוב בעולם

פרטי משתמש
חרמשים: 29554
משתמש מספר: 71393

QUOTE (Jo March @ Jun 3 2020, 18:04 PM)

1. דת היא לא עילה להומופוביה. השימוש ב״אני דתייה אז אני לא מסכימה עם הקהילה״ כבר איבד מהמשמעות שלו. חלק לא קטן מהקהילה הדתית בישראל (ובעולם בכלל, לא רק ביהדות) למדו שלהשתמש בדת כסיבה להומופוביה זה תירוץ ולא יותר מזה. כל קשר ביני לבין דת מקרי בהחלט אז אם למישהו יש כוח לקחת את הדיון לכיוון הזה אין לי בעיה לשאול חברות דתיות שלי, אבל בסך הכל - דת היא לא עילה להומופוביה. אחת החברות הכי טובות שלי היא גם דתייה וגם ביסקסואלית, ואף אחת מהזהויות האלה לא סותרת את השנייה.

2. זוגיות לא קיימת כדי לקיים תהליכים אבולוציונים. כשבני נוער יוצאים לדייטים, המחשבה היא כמה בריאים יהיו הילדים שהם חייבים להביא? כשזוג מתחתן, המחשבה היא שיביאו כמה שיותר ילדים לעולם כי הדבר הכי חשוב הוא התרבות של המין האנושי? התשובה היא לא כל כך.
(אני אגיד בסוגריים שזוגות חד מיניים יכולים להביא ילדים משל עצמם דרך פונדקאות או תרומת זרע. אז כל הדיון על פוריות בכלל לא רלוונטי.)
(אני אוסיף שגם ככה יש המון ילדים שמחכים לאימוץ, אז אולי שווה לתת למשפחות לאמץ אותם לפני שאנחנו מדברים על להביא עוד ילדים לעולם הזה.)

3. כל השיח על ה״טבעיות״ של להט׳׳ביות בכלל לא רלוונטי. אנחנו מוקפים בדברים לא טבעיים. איפה בטבע נמצא בטון? טלפונים? מחשבים? אני לא רואה אף אחד פותח דיון שנוי במחלוקת על האתיקה של פוליאסטר. למה? כי זה לא משנה. האם דברים מתקיימים בטבע בכלל לא משנה. השיח על האם משהו נכון לא צריך להיות קשור להאם משהו טבעי, כי הדבר הטבעי הוא לא תמיד הדבר היעיל ביותר.
(וגם פה אני אוסיף בסוגריים שהומוסקסואליות נמצאה בהמון מינים בטבע, אז גם אם איכשהו יצליחו לשכנע אותי שמה שקובע אם משהו חיובי או לא זה רמת הטבעיות שלו - בכלל לא רלוונטי לשיח על להט׳׳ביות.)

4. נורמליות היא הבניה חברתית. מה שהיה נורמלי לפני מאה חמישים שנה הוא שנשים לא יכלו להצביע או לצאת למסעות בלי ליווי של גבר, מה שהיה נורמלי לפני פחות ממאה שנה הוא הפרדה גזעית, לא הרבה לפני זה אנחנו מדברים על עבדות. שיח על נורמה, כמו שיח על טבעיות, מנותק לחלוטין משיח על אתיקה. למה? כי הסטטוס קוו בחברה הוא לא תמיד המצב האידיאלי. היחידים שיכולים לחשוב שהסטטוס קוו הוא המצב האידיאלי הם מי שלא חווים את הקשיים שהוא מביא איתו.

5. המצעד לא קיים בשביל הטרוסיסים. לפעמים קשה להטרוסיסים לקבל את זה, כי יש כמה שחושבים שהכל קשור אליהם, אבל באמת - המצעד לא קיים בשבילכם. המצעד קיים בשבילנו. המצעד הוא בשבילנו כדי שנוכל להתנגד לדיכוי היומיומי שאנחנו חווים, כדי שיהיה לנו מקום להרגיש עצמנו. המטרה של אף אחד היא לא להפוך אף אחד ללהט׳׳בי - יש לנו מספיק צרות בתוך הקהילה גם בלי להכניס לשם הומופובים.

אני חייבת להסביר לך כמה דברים:
1. לפי הדת היהודית גילוי עריות זה עבירה (כל כך חמורה שאפילו לגויים יש איסור גילוי עריות) ולהיות הומופובי זה גילוי עריות ממש. אז כן זה סיבה מספיק מוצדקת כדי להיות נגד הומופוביה.
2. כשזוג מחליט להתחתן הוא חושב על הילדים שיהיו לו הוא לא חושב על חיי האהבה הנחמדים שיהיו להם (לפחות רוב הזוגות ככה)
3. לדעתי במקרה הזה הטבעי הוא הטוב ביותר ולא רק במקרה הזה נגיד תרופות טבעיות בהרבה יותר מועילות מתרופות לא טבעיות.
4. לא הבנתי איך זה קשור לשיח הזה
5המצעד הוא מיותר ואין סיבה שאני יכתוב מה אני חושבת עליו בפעם השנייה כי בתגובה הקודמת שלי כתבתי את דעתי עליו.

מה רצית לכתוב על הדיכוי?
בהצלחה בעבודה באזרחות

נעה- לא אמרתי שאני שונאת אותם.

--------------------
הודיה, 17, פעם הייתי פעילה היום פחות.

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 19:12 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2545
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

וואה מה זה זה לא גילוי עריות בכלל. גילוי עריות זה יחסי מין במשפחה, לא בין בני זוג מאותו המגדר.
ועכשיו לנושא:
אנשים שאומרים שזה לא בסדר בגלל שזה לא נכון לפי התורה, אז הנה שני דברים: אחד, יש איסור על משכב גבר (יחסי מין בין גבר לגבר) ואין שום איסור בין יחסים רומנטיים הומוסקסואלים. דבר שני, לפי התורה לאישה אין זכויות. אני לא רואה שזה עדיין ממומש, אז למה שגם הומוסקסואליות תהיה לא חוקית?
דבר שני, הסיבה שעושים לזה מצעד זה בגלל שאנשים פשוט לא מקבלים את זה. אנשים לא מסכימים עם הלהט"ב, וזה מגיע למקרי אלימות ואפילו רצח. בגלל זה צריך לעשות מצעד. המצעד זה כמו הפגנה נגד האלימות ובעד זכויות שוות ללהט"בים. זה כמו להגיד להפסיק את כל ההפגנות של "חיי שחורים חשובים" בגלל שאתה שחור וזאת בעיה שלך אז למה סתם לפרסם את זה לכולם?
וגם הטענה של "הומוסקסואליות זה לא טבעי" בכלל לא נכונה, כי כן תיעדו מקרים של הומוסקסואליות וגם טרנסיות בבעלי חיים.
וחוץ מזה, אף אחד לא באמת חושב על כמה בריאים הילדים שלו יצאו אם הוא יתחתן עם הבן אדם המסויים הזה או לא. מי היה רוצה להתחתן עם מישהו שהוא לא סובל רק בשביל שהילדים שלו יצאו בריאים?

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 19:20 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 24070
משתמש מספר: 70463

אז ככה:
אין לי בעיה עם להט"בים כבני אדם. זה שהם להט"בים לא הופך אותם למפלצות או לדברים מהסוג הזה. אבל אני נגד חלק מהמצעדים. לפי מה שהבנתי, המצעד בירושלים נגיד,הוא בסדר. צעדת מחאה צבעונית וכו'. הבעיה עם המצעדים מתחילה בתל אביב. המצעד בתל אביב נורא קיצוני וגורם להמון סטריאוטיפים להיווצר. עכשיו נעבור לקטע של הדת-הומופוביה.
לדת אין בעיה עם הנטייה המינית, יש לה בעיה עם משהו אחר שנקרא "משכב זכר". משכב זכר זה יחסי אישות בין גברים, כלומר לסביות זה לא אסור אבל זה פשוט מונע את " פרו ורבו" ובי זה דיי נורמלי (אלא אם כן, כאמור, זה עובר על משכב זכר). טרנס זה בעייתי מאוד (רק עם הניתוחים,אם בת תלך ותכריז שהיא בן אני לא חושב שיש בזה בעיה) אבל אני לא מבין מספיק באיסור ומאיפה הוא מגיע בקטע של טרנסים אז אני אפסיק כאן.
דיברתם על נורמאליות, אין לנו איך לקבוע נורמאליות כיוון שכל אחד קובע את הנורמה לפיו או לפי מי שסובב אותו. לדוגמה: אני יכול להגיד שאני נורמלי אבל החברה סביבי תגיד שאני מוזר. זה נובע מסיבה אחת מאוד פשוטה, לכל אחד יש את הקריטריונים שלו.
נעבור לטבעיות. בטבע אכן יש חיות שמקיימות יחסים חד מיניים, העניין הוא שאצל בני אדם זה לא אמור להיות טבעי כי הרצון הטבעי של כל מין של חיה הוא להתרבות. יחסים חד מיניים לא גורמים להתרבות. אבל (וזה אבל גדול מאוד) עדיין יש אנשים שהנטייה שלהם הפוכה. עקרונית מבחינת היהדות אדם שאוהב בנים לא צריך להתחתן ושפשוט ישב וילמד תורה או לא יודע מה. בנוסף, רוב האנושות לא אמורה להיות חד מינית. בימינו, מסיבה לא כל כך ברורה הרבה אנשים מחליטים בשביל עצמם שהם כאלה גם אם זו לא הבחירה של הגוף שלהם ו/או הבחירה המקורית שלהם. בנוסף, יש הרבה מתבגרים שעדיין בתקופה המבולבלת של ההתבגרות שלא ברור את מי אתה אוהב, ויש דברים שגוררים אותם לכיוון הזה.

לסיכום:
המצעד הוא בסדר כל עוד הוא בגבולות הסביר ולא גברים רוקדים בעירום על משאיות. (דעה אישית)
נורמליות זה לא דבר שאפשר לקבוע כי לכל אחד יש קריטריונים אחרים.(חצי עובדה)
מבחינת ההלכה הדבר היחיד שאסור בלהט"ב זה משכב זכר.(עובדה,זה גם. לא מדוייק אבל אני לא מספיק בקיא כדי להיכנס לנושאים של נישואים וכאלה)
והנטייה הטבעית שלנו היא להיות עם המין אבל יש יוצאים מן הכלל.(זה גם חצי עובדה)

אגב,כתבתי את זה כנער דתי עם המידע שיש לי מקווה שלא טעיתי ו/או הטעיתי.
בנוסף אני מקווה שלא תתעצבנו על הפיסוק הזוועתי.

עריכה: ראיתי שוריאן כתב פה גם על משכב זכר אז שכוייח.
ותגובה לוריאן, לנשים אין זכויות בחלק מהנושאים כך שזה לא מדוייק, בנוסף אני רק מזכיר שגם יש הרבה אנשים שלא שומרים בכלל תורה ומצוות כך שזה לא רלוונטי לפה.

הודעה זו נערכה ע"י ליאו :) ב Jun 3 2020, 19:23 PM

--------------------

ליאו 🩸 דתי 🩸 חת(דרק)ו(נ)ל 🩸 פיתה עם חומוס 🩸 מלא פאנדומים

Do you hear the people sing
Singing the song of angry men
It is the music of the people
Who will not be slaves again
When the beating of your heart
Echoes the beating of the drums
There is a life about to start
When tomorrow comes

הנני הדוד בולד

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 19:34 PM
צטט הודעה

"...I was a victim of magic"

פרטי משתמש
חרמשים: 126744
משתמש מספר: 65695

אני אנסה להיות מכבדת ככל האפשר
יש דברים שאתם אמורים לדאוג לגביהם הרבה יותר מאשר "הורה 1"
כמו העובדה שאנשים נרצחים ועוברים התעללויות ובריונות ושנאה בגלל מה שהם
קהילת הלהט"ב מעולם לא פגעה במישהו בגלל מה שהיא
בגלל שהם נמשכים לנשים או גברים או גם וגם או לא נמשכים או לא מתאהבים או כל דבר אחר
זה לא טבעי? גם הטלפון שלכם הוא לא טבעי
האנושות התפתחה, ולטובה.
די כבר להשתמש בקלף הזה מתי שבא לכם ולהתעלם ממנו מתי שבא לכם
אם אתם מאמינים באלוהים שהוא שומר עליכם ואוהב אתכם
אז למה ללהט"בים לא מגיע את כל זה? בגלל שהם "שונים"? הם לא יבואו וידביקו אתכם במחלה נוראית וחשוכת מרפא רק בגלל שהם לדוגמא נמשכים לגברים, הם מבקשים זכויות כמו כל בני האדם.
לגבי מצעדי הגאווה - אין לי כל כך דעה בגלל שלא הייתי בכאלה, אבל מצעדי הגאווה הם לא הקהילה עצמה. די כבר לשפוט אותנו בגלל המצעד. הקהילה היא הרבה יותר מזה.
ולדעתי אם אלוהים הוא שומר ורחום ואוהב
אז לאסור על אנשים דברים שלגמרי לא הגיונים זה ממש לא רחום או אוהב
רוצחים ואנסים ופדופילים הם בעיה הרבה יותר גדולה מהקהילה הגאה. תתקדמו. אני לא אומרת לכם להפסיק להאמין באלוהים, אבל תכבדו ותאהבו אנשים אחרים. אם לגן עדן מגיעים אנשים שעושים מעשים טובים אז להיות נגד קיום של אנשים הוא בכלל לא המפתח.
מצעדים ומחאות קיימים בשביל לעורר מודעות וגאווה אצל אותם האנשים
לחרדים או לסטרייטים אין שום בעיה, הם יכולים להתקיים גם בלי שינסו לאסור את זה. (ואני אתאיסטית. אין לי שום בעיה עם חרדים כל עוד הם מכבדים גם אותי)
וראיתם מישהו שאוסר על סטרייטים להיכנס למצעדים? או לחרדים? מצעד הגאווה ואירועי הגאווה הפכו גם למשהו בשביל כולם.

--------------------
רוני/סוקי || היא/את || DDLC/BSD || GENSHIN || INTP 🌸
User Posted Image
מירקל מיוזיקל - האדס - דאנגנרונפה - ועוד כמה בסגנון D:

Oh, I'm just a girl, living in captivity
Your rule of thumb makes me worrisome
?Oh, I'm just a girl, what's my destiny
...What I've succumbed to is making me numb

User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 19:48 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

אני רואה שדברים פה השתנו ושלא לגמריי הגבתי להודעת הפתיחה אז אני אוסיף פה עוד תגובה:
1)להודעת פתיחה, הפורטל דווקא כן קשור לנושא מאחר והפורטל קשור להכל בזכות כל הפורומים שלו. לא ראיתי צעקות על פעילויות על חגים וכאלה או על אירועים כמו יום המגבת ויום הפאי.
לגבי הקטע עם למה דווקא זה,פשוט מאוד. זה משהו שהוא לא נורמלי לכולם ולא כולם מקבלים אותו ואף יש אליו הרבה מתנגדים אז הם עושים מצעד. לעומתם החרדים הם דבר שמקובל כל הרוב והוא לא מוזר לדעת הרוב כך שהם לא צריכים מצעד. ואגב, יש להם הרבה מתנגדים והם כן עושים הפגנות. רק מזכיר שהמצעד הוא הפגנה בצורה טיפה אחרת ממה שרגילים כך שתכל'ס, כולם עושים הפגנות אז אין דבר מיוחד שבגללו צריך להתנגד או לעודד את המצעד יותר מבהפגנה רגילה. אני לא תומך במצעד כי הוא יוצר סטריאוטיפים שאחרי זה פוגעים באנשים מהלהט"ב, מעבר לזה אין לי בעיה איתו.

לרוני- אני מבין שזה מה שהניע למצעד, וזה מוצדק, כמו ההפגנות של השחורים באמריקה אחרי הרצח המזוויע שהיה שם. אני באמת מסכים עם רוב מה שכתבת שם ואכן, אנחנו אמורים להראות חמלה ולהיות נורמליים כי כמו שכתבתי מקודם להט"בים הם לא מפלצות,הם בני אדם. ואכן, אנחנו לא אמורים להתעצבן על הקהילה בגלל המצעד כי יש דברים חמורים בהרבה כמו שציינת.

--------------------

When tomorrow comes

הנני הדוד בולד

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 20:17 PM
צטט הודעה

רק קצת דם לקינוח הדבש

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 102207
מגדר:
משתמש מספר: 37223

QUOTE (הודיה רוונה @ Jun 3 2020, 20:08 PM)
QUOTE (Jo March @ Jun 3 2020, 18:04 PM)

אני חייבת להסביר לך כמה דברים:
1. לפי הדת היהודית גילוי עריות זה עבירה (כל כך חמורה שאפילו לגויים יש איסור גילוי עריות) ולהיות הומופובי זה גילוי עריות ממש. אז כן זה סיבה מספיק מוצדקת כדי להיות נגד הומופוביה.
2. כשזוג מחליט להתחתן הוא חושב על הילדים שיהיו לו הוא לא חושב על חיי האהבה הנחמדים שיהיו להם (לפחות רוב הזוגות ככה)
3. לדעתי במקרה הזה הטבעי הוא הטוב ביותר ולא רק במקרה הזה נגיד תרופות טבעיות בהרבה יותר מועילות מתרופות לא טבעיות.
4. לא הבנתי איך זה קשור לשיח הזה
5המצעד הוא מיותר ואין סיבה שאני יכתוב מה אני חושבת עליו בפעם השנייה כי בתגובה הקודמת שלי כתבתי את דעתי עליו.

מה רצית לכתוב על הדיכוי?
בהצלחה בעבודה באזרחות

נעה- לא אמרתי שאני שונאת אותם.

1. את מבלבלת פה מונחים. גילוי עריות זה יחסים בתוך המשפחה, וזה לא קשור בכלל ללהט׳׳ביות. התנ׳׳ך אוסר על משכב זכר ועל משכב זכר בלבד, לא על יציאה מהארון ולא על קיום מצעדי גאווה או שום דבר בסגנון. ככה שבעצם, תיאורטית, יכול להיות זוג של שני גברים שלא עובר בכלל על האיסור של התנ׳׳ך. בגלל שכנראה את לא תסתובבי ברחוב ותשאלי כל הומו שאת מוצאת אם הוא שכב גם גברים או לא, את לא תוכלי לדעת מי מתוך כל הקהילה עובר על החוקים של התורה ומי לא. ואם את באמת מתעקשת על חוקי התורה, תזכרי שהתורה אומרת גם ״ואהבת לרעך כמוך״, ולא להגיד שאנשים עושים ״בחירה לא נכונה״ (מילים שלך, לא שלי). ככה שאם נסתכל על זה מנקודת מבט רחבה שנייה, התנ׳׳ך אומר הרבה דברים, ואת מייחסת יותר חשיבות לחלק מהם מאשר לאחרים.

2. רוב הזוגות לא מתחתנים כדי להביא ילדים, הם מתחתנים כי הם רוצים להיות ביחד. אבל נניח ואני אלך איתך על קו המחשבה שמטרת העל של כל האנשים בעולם היא להביא ילדים - לזוגות חד מיניים יש דרכים להביא ילדים משלהם בעולם שלנו היום, ככה שהטיעון על ״הם לא יכולים להביא ילדים״ בכלל לא תופס.

3. אוקיי, נניח והמצב הטבעי הוא הטוב ביותר, אז למה את מנהלת פה שיחה איתי דרך מחשב תוך כדי שימוש באינטרנט? למה את משתמשת בחשמל, בשירותי העברת מים? למה את לא עוברת לגור בטבע בבית שאת בונה בשתי ידייך? כי אם את באמת דוגלת בחיים טבעיים ככל האפשר, את צריכה להכליל את זה על כל תחומי החיים.
חוץ מזה, כבר כתבתי - הומוסקסואליות נמצאה בהרבה מינים בטבע, ככה שאם אנחנו מדברות פה על מה שטבעי, גם כאן הטיעון נגד להט׳׳ביות לא תופס.

4. מישהי אחרת דיברה על ה״נורמלי״, הרגשתי צורך לציין

5. אני לא ראיתי את מה שכתבת, אז יהיה נחמד אם תשתפי

לפני שאני אתחיל להרצות לך על הומופוביה ורצח ופשעי שנאה וכל הדברים האלה צריך קודם כל שתביני שלהט׳׳ביות לשמה היא לא דבר רע, אז נחכה עם זה

ליאו אני כן אגיד משהו על המצעד בתל אביב! לתקשורת יש נטייה לצלם את החלקים היותר פרובוקטיביים שלו (וגם למחזר את אותן ארבע תמונות שצולמו כל אחת בשנה אחרת) כדי לגרום למצעד להיראות כמו אורגיה אחת גדולה. היית במצעד בתל אביב לא פעם, והבטחה שלי - אתה יכול להסתובב במצעד גם בלי לראות ״גברים ערומים רוקדים על משאיות״. וחוץ מזה, אנחנו מדברים על יום אחד בשנה. אם אתה לא רוצה לבוא למצעד אל תבוא, אנחנו באמת לא רוצים שיבואו אנשים שרק יש להם ביקורת. זה יום אחד בשנה בעיר אחת בכל הארץ באזור מאוד ספציפי שלא מכריחים אף אחד לבוא אליו בזמן הזה שיש לקהילה קצת זמן להשתחרר ולחגוג. המצעד בתל אביב הוא חצי מסיבה בשלב הזה, ואם מסיבות זה לא הקטע שלך אבל זכויות להט׳׳ב כן, תלך למצעד בירושלים. אין סיבה שהמצעד בתל אביב יפסיק להתקיים בגלל שיש אנשים שפחות מתחברים לקונספט. חיה ותן לחיות.

--------------------

תֹּם, 20, את׌/ה׊א, לא ממש פה, הנה המדף שלי
g
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
פורסם ב: Jun 3 2020, 20:56 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש

תם,לא שללתי את הזכות ללכת למצעד בתל אביב ולא אמרתי שאני הולך למצעד בירושלים או בכללי. אני מבין שהתקשורת עושה מניפולציות. אז כן, המצעד בירושלים (לפי מה ששמעתי, אף פעם לא הייתי שם) רגוע יותר והמצעד בתל אביב הוא מסיבה אחת גדולה. אין לי בעיה שיבחרו ללכת לתל אביב סתם ציינתי שזה יוצר הרבה סטריאוטיפים כל התמונות וזה שיש חלקים שלדעתי עוברים את הגבול(שוב,אם מה שאמרת נכון אז אני טועה)

--------------------

When tomorrow comes

הנני הדוד בולד

---------
פורסם ב: Jun 4 2020, 00:37 AM
צטט הודעה

אם אני חננה אז החננות שאני מכיר הם חייזרים

פרטי משתמש
חרמשים: 1370005
מגדר:
משתמש מספר: 64583

אני אתייחס לטענות כאן באופן כללי.
לגבי הטענה מהתנך -
רוב הלהטבים הם לא דתיים, ככה שזה לא רלוונטי. וגם במידה שכן, תפסיקו להשתמש בתנך כל הזמן כהוכחה. כי באמת, די עם זה. אתם הרי משתמשים רק בחלקים שמוכיחים את הטענה שלכם, אבל מסתירים חלקים אחרים, כמו שתם אמרה "ואהבת לרעך כמוך", בינתיים עם ה"חוסר נורמליות" הזו, זה לא בדיוק אהבת האחר.
לגבי החוסר טבעיות/נורמליות -
לא רוצה לצאת תוקפנית, אבל לאף אחד אין זכות לקבוע מה טבעי ומה נורמלי. יש נקודות מבט. הכול תלוי בעיני המתבונן. ומנקודת המבט שלי, העולם הזה נועד כדי להתקדם וכדי להתפתח, עובדה שיש טכנולוגיה מתקדמת וכל זה. אז בבקשה, זה לא טבעי. אז עכשיו תגידו שזה לא נורמלי להשתמש בזה? אין לאף אחד זכות, כי כמו שאתם אומרים את זה על הלהטבים, ככה אפשר לומר עליכם. יש קהילה להטבית מספיק גדולה, תאמינו לי, בשביל להחליט שאתם הלא נורמליים.
לגבי זה שאנשים פשוט בוחרים להיות ככה -
אוקיי, סבבה. נגיד וזה נכון - זו לא בעיה של אף אחד. ככה בן אדם בוחר לחיות, תגידו, מה הבעיה שלכם? בגלל שהוא עשה החלטה על החיים שלו צריך להרוג אותו? להשפיל אותו? להטבים הם אנשים, בדיוק כמוכם. ואין שום סיבה שתהיה אפליה. ככה טוב לבן אדם, עזבו אותו בשקט. זה לא עניין של אף אחד מה הנטייה המינית של כל אחד, גם אם הוא "בחר אותה" כמו שאתה טוען (ליאו). מותר לו. זו בחירה בחיים, בחירה לכל דבר.
לגבי המצעד -
אני חושבת שהמצעד הוא רעיון מדהים ומעורר השראה, שהצליח לגרום להרבה אנשים לצאת מהארון. זה יום אחד בשנה, אתם תמותו מזה? כשעושים הפגנות אחרות אין בעיה, אבל פתאום כשעושים הפגנה על קהילה עם אנשים שמשהו בהם אחרת מהשגרה זה לא בסדר? מה נסגר?? מגיע לכל בן אדם זכות שווה. אתם לא שונים מאף להטב בכלום, חוץ מהבחירה שהוא עשה (או נולד איתה) איך לחיות. אז המצעד הזה הוא ההזדמנות של כל הלהטבים לצאת מהארון, ולבקש את הזכויות שמגיע. ואף אחד לא יוריד את הזכות הזו. כי לכל אזרח כאן יש זכות להביע את דעתו, הרי אנחנו מדינה דמוקרטית.

ובאופן כללי. כל ההשפלה הזו והאנטיות ללהטב, זה פשוט מזעזע בעיניי. תחשבו רגע על המילים שאתם מוציאים מהפה, תחשבו שאתם בעצם פוגעים בקהילה שלמה - על איזה רקע בכלל?

--------------------

🌹ריילונית בדגים 🌹
חתולת על 😼 עכברושים 😼 קפה, תותים ולא צריך יותר מזה 😼 התחלות הן הסוף שלי 😼 יש לי עוד יותר מדי מה לכתוב פה אבל אני שמחה בשמיכתי 😼 תזכרו ש2020 עדיין מקליד/ה... וצריך חיסון נגד יום ראשון (למרות שיש לי פוביה ממחטים).
User Posted Image

תמיד רציתי לדעת איך ההרגשה לכתוב את זה, עכשיו אני סוף סוף אגלה:
הייתי פה.

#רייליהחתולה
ממי השנה על הפורטל. 🐸

---------
פורסם ב: Jun 4 2020, 06:51 AM
צטט הודעה

"הורני ה' דרכך אהלך באמתך"

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 6076
משתמש מספר: 72288

תפסיקו להשתמש בתנך כל הזמן כהוכחה. כי באמת, די עם זה. אתם הרי משתמשים רק בחלקים שמוכיחים את הטענה שלכם, אבל מסתירים חלקים אחרים, כמו שתם אמרה "ואהבת לרעך כמוך"

אני לא חושב שהאנשים שכתבו פה כתבו את זה מתוך שנאה, אלא מתוך כאב. וכן. אנחנו משתמשים בתורה כי אנחנו יהודים
ובאופן כללי. כל ההשפלה הזו והאנטיות ללהטב, זה פשוט מזעזע בעיניי. תחשבו רגע על המילים שאתם מוציאים מהפה, תחשבו שאתם בעצם פוגעים בקהילה שלמה - על איזה רקע בכלל?

דווקא כשמדובר בקהילה הזאת אם מישהו אומר משהו נגדם כולם קופצים עליו. על החרדים מלכלכים כבר שנים, ולאף אחד לא אכפת.

ובכלל, תחשבו שנייה (למי שהזכיר דמוקרטיה) אצלנו בעיר ראש העיר תלה דגלי להטב במקומות מרכזיים בעיר. לפני חודש, תנועת חזון תלתה שם שלט "אבא+אמא = משפחה" ותוך יומיים הורידו את זה. זאת דמוקרטיה????

--------------------
בס"ד
יצחק \ 18 \ דוס קדוש \ מ. צ"ד \ פרשתי(?)

עקרונית פרשתי, עדיין זמין במייל לכל דבר

"אילו יהודי היה יודע כמה ה' אוהב אותו
היה שמח..." כמה שהוא היה שמח!!!
אח קדוש, אחות קדושה, ה' אוהב אתכם!!!

כששמחים יש הרגשה טובה
כששמחים באה פתאום רוח של תקווה

כששמחים רואים את אורך המיוחד
כששמחים מסתכלים בטוב שבכל אחד

כשעצובים ובאה פתאום השמחה
היא מאווררת ועוזרת לך

לראות עד כמה השמחה היא טובה
לראות עד כמה יש בה רוח של תקווה
(אביה)

רבי נחמן מלמד אותנו עיקר גדול בעבודת ה' - להיות תמיד בשמחה, גם בזמנים הכי קשים. זה לא מגיע מתוך טיפשות חס וחלילה, אלא מתוך הבנה שהעולם שלנו מנוהל על ידי ה' יתברך, וכל מקרה וסיטואציה שפוגשת אותי זה מה שה' יתברך רצה שאני אפגוש. וממילא, איזה סיבה יש להיות בעצבות?

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושאקפיצה לעמוד (4) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007