האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

חוקי הפורום הבהרה!

עמוד השאלות הנפוצות
הקריאה חובה לפני פתיחת אשכול חדש

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

בספק אם לקרוא לזה תלונה אבל עדיין
פורסם ב: Jun 29 2020, 22:59 PM
צטט הודעה

בשבילך, אלף פעם ויותר

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 2147323926
חפצי המשתמש: צפה

מה קורה מה שלומכם
חשבתי לכתוב לכם על זה מאז שראיתי את העדכון הזה וניסיתי לשכנע את עצמי שזה יהיה סתם קטנוני כי אני גם ככה כמעט לא פה יותר, אבל עכשיו רולינג יצאה בעוד מסע ציוצים טרנספובי אז אמרתי שאני אבוא לפה.
אני באתר הזה עוד לפני שחגגתי יום הולדת תשע, ופה הכרתי אנשים טובים יותר וטובים פחות שכולם ביחד עזרו לי לעצב את מי שאני היום. עם אנשים מהאתר הזה דיברתי בגיל 12 באמצע הלילה בערב לפני מפגש קיץ על זהויות א-בינאריות ועל טרנסיוּת, והאנשים שהכרתי פה היו האנשים שידעו ראשונים על המגדר שלי והאנשים שתמיד הכי סמכתי עליהם עם כל דבר שקשור לזהות שלי. גם אם פחות בזמן האחרון, אין מקום שמרגיש לי יותר בטוח מפורום מש"ה, וזה אומר המון בהתחשב בזה שיש לי פסיכולוגית כבר שנתיים ומשהו.
אחת הסיבות שהאתר הזה תמיד הרגיש לי כמו בית היא שהרגשתי שכולם היו מקבלים ואוהבים. נראה לי שמפה צמחה קבוצת החברים היחידה שלא שאלה אותי שאלות חודרניות אחרי שיצאתי מהארון, ואך ורק האנשים שנמצאים פה טורחים לשאול אותי על לשון פנייה כי הם יודעים שעבר זמן מאז שדיברנו ויכול להיות שההעדפה שלי השתנתה. זה לא בא ברגל. אין הרבה אנשים כאלה בעולם.
לכן חשוב לי לכתוב לכם את זה. אין לי יותר מדי מושג מה האופי של האתר היום, האם לוקחים הומופוביה וטרנספוביה וגזענות וסקסיזם ברצינות כמו פעם, אבל כן יש לי מושג מה האתר הזה יכול להיות. ובכנות, מתוך כל התוכן שאפשר לפרסם על הטרנספוביה הבוטה של רולינג, הבחירה לפרסם דווקא את אחת הנשים הטרנסיות היחידות שתומכת בטענות שלה היא פשוט מקוממת לדעתי. אז מה אם זאת דנה אינטרנשיונל, אז מה אם היא ישראלית. הטיעונים של רולינג הם טרנספובים בבסיסם ובפעם האחרונה שבדקתי התבטאויות כמו שלה לא באות בקנה אחד עם החוקים הגלובליים.
אז כן, היא הסופרת של הסדרה, וכן, האתר הזה הוא על הארי פוטר ולא על המאבק הטרנסי, אבל אם אתם מחליטים להשקיע בפרסום הספר החדש של רולינג או עדכונים אחרים על הארי פוטר שהיא מפרסמת בטוויטר, מגיעה במה גם לביקורת על הטרנספוביה שלה. ואם יש צורך להסבר על הבעייתיות במה שהיא אומרת, אני אספק אותו בשמחה.
(אני אגיד גם בסוגריים שגם התבטאויות כגון "לא להסכים עם הקהילה הלהט"בית" או מה שזה לא יהיה שנאמר בנו"דים ובדיונים גם לא צריך לקבל במה באתר הזה, אבל במסגרת דיון עוד יש לי דרך להבין למה לבחור להשאיר את זה. אישית לא הייתי עושה את זה, אבל אני לא הנהלה יותר ואין לי את האפשרות לצנזר תגובות יותר, אז אני אניח לזה.)
אני מקווה שהטון שלי ברור - אני לא פה כדי להגיד נו נו נו וכמה "היה יותר טוב בתקופתי", כי אם יש משהו שזכור לי מהתקופה שלי פה זה כמה זה היה מעצבן כשותיקים הגיעו ואמרו דברים כאלה. אני פה כדי להגיד שלבחירות הפרסומים שלכם יש משמעות, כי לא נראה לי שלאני של גיל 12 היה קל לצאת מהארון אם עדכונים על "דנה אינטרנשיונל תומכת בזה שרולינג אומרת שמין קובע מגדר" היו מפורסמים בעמוד הראשי.

אמ;לק: אין אמלק תקראו בבקשה זה חשוב

--------------------

תם, 17, איזה פניות שנוח לכם, בעיקרון פרשתי, המדף שלי פה, מגדר זאת הבניה חברתית
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jun 30 2020, 17:27 PM
צטט הודעה

"כל הילדים, חוץ מאחד, גדלים."

פרטי משתמש
קבוצה: בעלים
חרמשים: 1549463810
משתמש מספר: 6262

היי, קודם כל אני חייב להגיד שמרגש מאד לקרוא את החלק הראשון בהודעה שלך ⁦❤️⁩
הפורטל הוא אכן בית בשביל כולם, היה ויישאר כזה.
עוד משהו לפני שאני מתייחס לכתבה שפרסמנו:
HPortal תומך בקהילת הגאה, על כל הגוונים היפים והאמיצים שלה. אנחנו אוהבים, תומכים ומעריכים את כל הזהויות ואת כל המגדרים. אני מאחל לעצמי ולגולשי האתר הזה לזכות ולו בעשירית ההשראה, הרוח וגדלות הנפש של הקהילה הטרנסית במאבקה ההירואי - לא פחות - לחופש ושיוויון.

הכתבה על דנה פורסמה, כמו שניחשת, בגלל שמדובר על תגובה של אישיות ישראלית מפורסמת, שאי אפשר לחשוד בה בטרנספוביה. אלמלא דעתה הברורה של דנה בדבר זכויות הקהילה הגאה והיותה סמל ומופת לערכים של שיוויון וחופש, הכתבה הזו לא הייתה מתפרסמת. הקפדנו לפרסם את הכתבה באופן אובייקטיבי, ולצרף גם דעות נגד ורשימה ארוכה של אישים שבחרו לגנות את דבריה של רולינג.

ירין

--------------------
ירין - 25 - אתם מוזמנים לקרא לי פיטר פן

בעולם של אריות · מנזר השתקנים

"אל תרחם על המתים, הארי. רחם על החיים, ויותר מכול, רחם על אלה שחיים בלי אהבה."

---------
פורסם ב: Jul 1 2020, 09:08 AM
צטט הודעה

בשבילך, אלף פעם ויותר

פרטי משתמש
קבוצה: מסדר מרלין
חרמשים: 2147323926

ועדיין, דאגתי להעביר מבט מהיר בעמוד הראשי לפני שכתבתי את זה. אין עדכונים שעולים כל פעם שלרולינג משעמם והטרנסמיזוגניה שלה נהיית בוטה, לא ראיתי עדכון על המכתב הבאמת מהמם שדניאל רדקליף כתב באתר של פרוייקט טרוור. כמו שאמרתי - הנימוק לפרסום העדכון הזה מובן לי, אבל אם תשאל אותי לעדכונים על דניאל רדקליף יש משמעות יותר גדולה באתר הזה מאשר הסטורי של דנה אינטרנשיונל. לרגע לא אמרתי שהייתה כוונה זדונית כלשהי בפרסום העדכון הזה - מי כמוך יודע כמה שנים אני פה וכמה לאתר הזה יש חשיבות עבורי. פשוט רציתי להעלות את המודעות. אם ההנהלה רואה לנכון לפרסם עדכונים על התמיכה ברולינג מצד הקהילה (שכמו שאמרתי, היא מועטה מאוד), נראה לי מן הראוי לפרסם עדכונים שווים על מה שאומרים המתנגדים לה.
נכון, זאת רולינג. נכון, היא גיבורת הילדות של כולנו. אבל אם תשאל אותי אין מקום לטרנספוביה באתר הזה, ואם אתם רואים לנכון להמשיך לפרסם עליה עדכונים, הם צריכים להיעשות תוך כדי גינוי מתמיד של ה"אידיאולוגיה" הטרפית שלה. היא אמנם מי שכתבה את הסדרה, אבל היי, האתר הזה ממשיך לתת במה לאישה הטרוסיסית טרנסמיזוגנית שמשתמשת בקול של לסביות טרנספוביות כדי לגרום לעצמה להיראות פרוגרסיבית. אין לזה צורה.
קל להגיד שהאתר הוא מקום בטוח ושהאתר תומך בקהילה, אבל קשה יותר לבצע. אם תשאל אותי, הרבה יותר קל לכתוב לי פה שזה נהדר שהיה לי פה מקום לצאת מהארון ולהרגיש טוב עם עצמי לעומת לשים לב למילים שמשתמשים בהם בכתיבת עדכונים. זה נשמע קטן, אבל באמת שנכנסתי לאתר ורפרפתי על דברים והעדכון הזה הרגיש כמו בוקס לבטן (ונראה לי שאין המון אנשים באתר הזה שמרגישים בנוח עם הזהות שלהם כמוני).
הצירוף של השמות של אנשים שהתנגדו לרולינג לא משמעותי כל עוד אתם לא כותבים את מה שהם אמרו. למה את הסטורי של דנה טרחתם לתרגם ואת המכתב של דניאל רדקליף לא? מה עם הציוצים של אמה ווטסון? מה שהקהילה הזאת צריכה זה לא "האנשים האלה והאלה לא הסכימו עם רולינג", אלא "הנה מה שכתבו האנשים שלא הסכימו עם רולינג". אם יש במה לתרגום טיעוני המסכימים איתה, צריכה קודם כל להיות במה לאנשים שבצדק קוראים לה טרנספובית.
שוב, אני לא מנסה להגיד שהייתה פה כוונה רעה, פשוט חוסר מחשבה על המשמעות של המעשה. לכן אני פה - להסביר למה צריך לשים לב לזה יותר. כי אם רולינג הייתה סתם אחת השחקניות שכל פעם שהיה לה משעמם הייתה מחליטה לתקוף נשים טרנסיות בטוויטר, כנראה שהייתם מוצאים דרך או להעביר עליה ביקורת או פשוט להתעלם ממנה. זה שרולינג כתבה את הספרים לא הופך אותה לחסינה מביקורת, גם אם אנחנו באתר מעריצים לספרים שלה.

(אם אנחנו כבר פה, בשנהל הקודמת לימדתי איזה מקצוע - בחיי שאין לי מושג איזה - ועדיין שולחים לי ה"פים עם שיעורי בית. יש מצב להוריד את הכינוי/קישור לפרופיל/משהו שלי מהעמודים של השיעורים?)

--------------------

תם, 17, איזה פניות שנוח לכם, בעיקרון פרשתי, המדף שלי פה, מגדר זאת הבניה חברתית
User Posted Image

User Posted Image User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
7604 5735 9398 2022

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007