האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
חוזרים ללימודים עם קרביץ והארי פוטר

רוצים לזכות במוצרים מתוך הקולקציה המכושפת? ספרו לנו איזה מבין מקצועות הוגוורטס הייתם רוצים ללמוד - ואולי תזכו!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

פרט שולי?|| דיון, האם הפרטים שהוסרו בסרטים הם שוליים?
פורסם ב: Jul 3 2020, 14:19 PM
צטט הודעה

חניכת המכשפה

פרטי משתמש
קבוצה: הפלפאף
חרמשים: 106269
משתמש מספר: 70999
חפצי המשתמש: צפה

אז שלום לכולם וברוכים הבאים לדיון שלי!

כמו שרובנו יודעים, לא כל העלילה של ספרי הארי פוטר מופיעה בסרטים.
הרבה מאוד מעריצים אוהבים להתלונן על זה שהסרטים פחות טובים מהספרים בגלל החוסר של הפרטים כמו צ'ארלי וויזלי, פיבס ועוד הרבה דמויות.

הטיעונים של המעריצים הנלהבים הם שבלי הפרטים הללו הסרט לא מעביר את אותה אווירה, וגם העלילה מאוד משתנה.

ומה הדעה שלי בנושא?
לדעתי מנפחים את זה מאוד. הרי צ'ארלי הופיע בסביבות החמש פעמים בסך הכל בספרים, והוא לא דמות חשובה כל כך. אי אפשר להשוות אותו לביל, לדוגמה, מכיוון שביל מתחתן בספר השביעי וזאת נקודה עלילתית חזקה.
בקשר לפיבס - כן, הוא דמות מאוד מיוחדת לדעתי, אבל הוא סתם הפוגה קומית.
וחוץ מזה, ברור לכולנו שאם יעשו סרט הארי פוטר עם כל הפרטים, הוא יימשך יומיים.
זאת הדעה שלי.

שאלות הכוונה לדיון:

1. האם לדעתכם הפרטים שהושמטו הם פרטים שוליים? אם יש פרטים לא שוליים שהושמטו, מה הם?
2. האם אתם מסכימים איתי על החשיבות של הדמויות שהושמטו?
3. האם הייתם צופים בסרט הארי פוטר שאורכו יומיים?

דיון נעים:)

--------------------
אלה | 15 | בטא | מוזיקה | אבטיח | חניכת המכשפה
"מה שיהיה, יהיה. אנחנו נשמיד אותו, לא משנה עד כמה גרוע הוא יהיה! ולכן נצליח לגבור על הקוסם הרוצח הזה."
- המכשפה.

User Posted ImageUser Posted Image

תראו: בכינוי משותף איתו ואיתו ואיתו ואיתה ואיתו ואיתו ואיתו.

אלהבה יקרה שלי, את תלמידה נבונה, חכמה, סקרנית, שאפתנית וגם יפהפייה. הילת הקסם שלך בלתי ניתנת לתיאור מרוב עוצמה וזוהר, וכך גם אישיותך המדהימה. אני גאה בך מאוד על השתדלותך ועבודתך, ואני מאמינה שכאשר תהפכי למכשפה, גם לך יהיו תלמידות רבות ושקדניות כמעט כמוך. ואסיים את הערכתי הרבה אלייך כך: אהיה איתך לנצח.
אוהבת מאוד,
המכשפה 3>

הוזלי כאן, אז פארוך מקסימה ואתם חייבים לאהוב אותה. אז תמשיכי להיות בן אדם קסום, ביי <3.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jul 3 2020, 14:33 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11037
משתמש מספר: 72533

היי, אני שמעתי שג'י קי רולינג כתבה את העלילה לסרט, והיא בכוונה השמיטה פרטים מצחיקים או מרגשים וכ"ו כדי שהספרים יהיו טובים יותר

--------------------
User Posted Image

תגידו המון מזל טוב- אני מאורסת לדניאל!!

---------
פורסם ב: Jul 3 2020, 14:56 PM
צטט הודעה

חניכת המכשפה

פרטי משתמש
חרמשים: 106269
משתמש מספר: 70999

הנה אני מצטטת לך מהוויקיפדיה-

סטיב קלובס כתב את התסריטים לכל סרטי הסדרה למעט הסרט החמישי, שהתסריט שלו נכתב על ידי מייקל גולדנברג. תפקיד זה ניתן לגולדנברג עקב פציעת עקב של קלובס בתחרות החלקה על הקרח. קלובס קיבל עזרה מרולינג, שנתנה לו לעיתים חופש יצירתי רב. רולינג ביקשה מקלובס להיות נאמן לספרים, ובכך לאפשר לעלילה ולנימה של כל סרט להתאים לאלו של הספר המקביל, תוך ביצוע השינויים המתחייבים מהשימוש במדיה קולנועית, וכן מגבלות הזמן והתקציב.

מה שאמרת היא שמועה לא מבוססת. וגם אם כן, זה לא נושא הדיון. שאלתי בעצם מה הדעה שלך על הפרטים שהושמטו- הם שוליים או לא?

--------------------
אלה | 15 | בטא | מוזיקה | אבטיח | חניכת המכשפה
"מה שיהיה, יהיה. אנחנו נשמיד אותו, לא משנה עד כמה גרוע הוא יהיה! ולכן נצליח לגבור על הקוסם הרוצח הזה."
- המכשפה.

User Posted ImageUser Posted Image

תראו: בכינוי משותף איתו ואיתו ואיתו ואיתה ואיתו ואיתו ואיתו.

אלהבה יקרה שלי, את תלמידה נבונה, חכמה, סקרנית, שאפתנית וגם יפהפייה. הילת הקסם שלך בלתי ניתנת לתיאור מרוב עוצמה וזוהר, וכך גם אישיותך המדהימה. אני גאה בך מאוד על השתדלותך ועבודתך, ואני מאמינה שכאשר תהפכי למכשפה, גם לך יהיו תלמידות רבות ושקדניות כמעט כמוך. ואסיים את הערכתי הרבה אלייך כך: אהיה איתך לנצח.
אוהבת מאוד,
המכשפה 3>

הוזלי כאן, אז פארוך מקסימה ואתם חייבים לאהוב אותה. אז תמשיכי להיות בן אדם קסום, ביי <3.

---------
פורסם ב: Jul 3 2020, 16:12 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 331

לדעתי עם היו מוסיפים את פיבס לסרט זה לא היה תורם לעלילה בדרך כלשהי אבל כן נותן איזה רגע קומי קצר מכל העלילה ולכן זה לא היה מזיק להוסיף אותו לסרטים .
אבל לגבי צ'ארלי וויזלי זה סיפור אחר בגלל שגם בספרים הוא מוזכר בקושי אז אני חושבת שהוא לא מועיל בדרך כלשהי לעלילה/ לסרט
אבל זו רק דעתי

--------------------
🍡🍨 🍭🧁
🌠 🍭🧁🍨
🎀🎈🎁🎳🎨⁦🖌️⁩🎲🧩🎮🥏🪁🔫🪀⁦🛍️⁩🧸💎🔍🔮⁦🗡️⁩
🍔🥞
🧁🥞🍨🍔🍫🍧🍭🍬🍕🌯🌮🥙🧆🍡🍰🍮🥨🍟🍜
🌹🌺🌻🦊

---------
פורסם ב: Jul 4 2020, 04:24 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 7021
משתמש מספר: 45181

1. זה לא נכון להתייחס לכל הפרטים השוליים כאילו הם אותו דבר.
קחו למשל את פיבס - הוא סוג של... סתם כזה. בא, שורה מצחיקה, הולך. זה מגניב כשהוא עושה טרור לאוכלי-המוות בקרב על הוגוורטס אבל, כאילו, נסתדר גם בלי. (אגב בסרט הראשון יש רוח שעפה מעל איזה שולחן וצוחקת בעודה מקריפה תלמידים, אם היו מעצבים אותה קצת אחרת זה לגמרי יכול היה להיות פיבס וזה היה מספיק.)
אבל אז יש דברים כמו סנייפ. אהה, סנייפ, אמן הלטת-הכרה כל כך טוב שהוא גורם לאנשים להתבלבל בין "אדם שפועל באומץ" לבין "אדם טוב" מאז 2007. שמתם לב איך אנשים שרק ראו את הסרטים מסכימים שסנייפ היה טוב אבל הדיונים על המוסר האפור שלו באים רק ממעריצי הספרים? טוב, ההסבר מאוד פשוט - הסרטים משמיטים את רוב הסצנות שלו, שבהן הוא מתעלל בתלמידים כבדרך אגב. מה למשל? הוא לא מכריח את נוויל להשקות לקרפד שלו רעל בפוטנציה (לא שם ילד במצב שבו הוא עלול להרוג את חיית המחמד שלו) ואז מעניש את נוויל שהשיקוי פעל כמו שהוא אמור, כשהרמיוני וגויל מטילים קללה אחד על השנייה והשיניים של הרמיוני צומחות עד הצוואר וסנייפ מסתכל ואומר "אני לא רואה שום הבדל" (מה שגורם לה לברוח בבכי, ואנחנו רואים אותה עוברת טיפולי שיניים - כל הכבוד סנייפ, הכנסת ילדה בת 14 לתסביכים. אחלה גבר), בפלאשבק בסרט החמישי אנחנו לא רואים את סנייפ קורא ללילי "חתיכת בוצדמית" (אני יודעת שיש סצנה מלאה שבה זה כן קורה אבל זה לא משנה את העובדה שכשאתם צופים בסרט המוגמר זה לא שם), ובפלאשבקים של הסרט השמיני יש שני דברים חסרים: הוא לא קורע את התמונה המשפחתית ואת המכתב של לילי לסיריוס (זוכרים? התמונה שבה לילי מחייכת עם המשפחה שלה והוא תולש אותה כדי לשמור לעצמו אותה וזורק את הארי וג'יימס על הרצפה כמו זבל? המכתב שלילי כותבת לחבר טוב וחותמת "באהבה, לילי" והוא שומר רק את זה כדי להעמיד פנים שזה מכוון אליו? קריפי רצח), וכשהוא מתחנן אל דמבלדור שיגן על הפוטרים הוא מבקש "תחביא את כולם" (בניגוד לספר, שם הוא מבקש שיחביא רק את לילי כי לא אכפת לו מהאחרים, וכשדמבלדור אומר "מה, סוורוס, היית נוטש גבר צעיר ותינוק למותם?... מממממ זה לא דבר מגניב לעשות" וסנייפ סוג של נכנע כשהוא אומר "טוב נו אז את כולם").
כל אחד מהדברים האלה בנפרד הוא פרט שולי - בלי אחד מהם עדיין אפשר לקבל תמונה מאוד ברורה של סנייפ כדמות - סוכן חשאי אמיץ ונאמן, אבל גם איש מריר, אכזר ומתעלל שאסור שיתקרב לילדים ובכנות האהבה שלו ללילי נראית יותר ויותר כמו אובססיה חולנית עם כל קריאה חוזרת. אז בואו נוותר נגיד על הקטע עם נוויל והקרפד, כי זה שולי, כן? אחלה, אבל אז אני באה להפיק את הסרט הרביעי ואני צריכה להיפטר ממשהו- היי, הקטע עם הרמיוני והשיניים די שולי, אוןלי אני אעיף גם אותו, ו- אויש, צריך לחתוך משהו מהסרט החמישי... טוב הבנו את הפלאשבק, לא באמת חייבים את הבוצדמית שם- וככה פשוט יצאה להם דמות אחרת לגמרי, כי הם שומרים כמה רגעים גדולים של סנייפ שחשובים לעלילה, אבל אז הם מעיפים את כל הרגעים שמראים לנו איזה מין בן אדם הוא.
זאת שאלה של תעדוף ושל מבט קדימה - אם מוותרים על פיבס בסרטים זה פשוט אומר שהשורות הקומיות יבואו מדמויות אחרות מתי שמתאים לנו. אם מוותרים על תיאורי ההתעללות של סנייפ בתלמידים מקבלים שתי דמויות שונות מאוד בין גרסת הספר לגרסת הסרט (לעומת נגיד הארי שנשאר ממש דומה). אלה שני סוגים שונים מאוד של פרטים שוליים, כי יש להם תפקידים שונים בסיפור - על הראשון אפשר לוותר בקלות, ואם מוותרים על השני נוצרת בעיה נגררת שרק הולכת וגדלה.

2. בגדול, כן - כאילו, ווינקי בעצם רלוונטית לפתרון של הספר הרביעי, עם זה שהיא הגמדונית של קראוץ', אבל כל הדמויות האחרות? הן שם וזה כיף, אבל אפשר גם בלי.

3. ממש לא צריך לבחור בין שעה וחצי ליומיים. סרטי שר הטבעות עושים עבודה ממש טובה בהיצמדות לספרים והם באורך 3 שעות. רוב הסרטים של הארי פוטר הם בסדר עד טובים כעיבודים לספרים, אקסטרה רבע שעה של תוכן נגיד והם לגמרי יכולים לקפוץ מדרגה.
אבל רק אם הם יפסיקו לעשות רצח אופי לדמות של רון.

--------------------
רונית~בטא רשמית וופ וופ~פאנדומים, כל הפאנדומים~לשעבר קורה111~עושה משהו עם החיים שלי מי היה מאמין~
User Posted Image
היי תראו אני גם בao3

---------
פורסם ב: Jul 4 2020, 05:17 AM
צטט הודעה

שר הקסמים

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי קבוצות
חרמשים: 340247

אני חושב שהשמטה של פרטים היא מורכבת בגלל שיש כאלו של ראו רק את הסרטים וכאלו שקראו רק את הספרים וזה מתנגש

אני חושב שהשמטה של דמויות היא מבאסת קצת אבל שינוי של דברים אחרים? מוגזם.

ולשאלה המכוונת: כן. הייתי צופה בסרט הארי פוטר שאורכו יומים.

--------------------
☯נועם☯כותב☯מנהל מסדר עוף החול☯

User Posted Image
נכון שלמסדר עוף החול, (שאני מנהל אותו) יש לוגו מגניב? תגידו כן.

---------
פורסם ב: Jul 4 2020, 06:43 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: מנהלי קבוצות
חרמשים: 5473

אוקיי, אני אתחיל מהסוף:
3. ברור שכן! זאת שאלה בכלל?!
2. לדעתי יש דמויות וקטעים חשובים שהושמטו, למשל, הוקי ואלרגה שהיו חלק מאוד חשוב שהיה מוסיף הרבה לעלילה
1.די עניתי על זה בשאלה 2 אבל כן, ויש עוד הרבה דוגמאות לזה

--------------------
🔥Or🔥Rock🔥Music🔥Kurt_Cobain🔥

User Posted Image
!I LOVE ROCK AND ROLL
User Posted Image User Posted Image

User Posted Image
מסדר עוף החול
מאסטרו❤
טובטוב אז פרצתי לך לחתימה כדי להגיד שאת מקסימה ומהממת ואני מתה עלייךך❤
ואת אשפית מחשבות מדהימה, אז תיקחו אצלה קורסים אנשים!
חוצמזה יו גוט איט דוד כי זאת מישל והנה וולברין אחד כי את אוהבת אותו וזה מספיק בשבילי
לאביו

אזזזז שלום לחתימה של אור!
אז אור שתדעי שאת מדהימה ונחמדה וזורמת ומעניינת וקיצור מושלמת ואל תשתני אף פעם בשביל אף אחד ותמשיכי לאהוב מוזיקה ותתחילי לשמוע מוזיקה גם בעברית ותאכלי הרבה תפוחי אדמה
אז יאללה חיים של סבתא שלך נשמה טהורה כפרה עלייך אני צריכה לסגור ביוש חיים
אה כן איך אפשר בלי זה:
תפוח אדמה זה מושלםם
יאלוש חייבת לסגור
הייתי כאן

---------
פורסם ב: Jul 4 2020, 17:59 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 1379
משתמש מספר: 71976

לדעתי, הייתי רוצה לצפות בסרט הארי פוטר שהיו בו את כל הפרטים, אבל זה לא יקח כל כך הרבה זמן, כי כשמדברים זה מהר בהרבה מלקרוא, וגם לא צריך לעשות תיאורים על כל דבר. אבל ספרים עדיין טובים יותר מסרטים

--------------------
Soffy~העשרה במרץ~כותבת~ מתה על סברינה קרפנטר ~אוהדת מכבי תל אביב💙💛💙💛⁩
-
אזזז הנה אני בעוד חתימה שהיא לא שלי (וזה יקרה עוד הרבה evil.gif) אבל הפעם זה לא סתם חתימה, הפעם זה החתימה של...
סופי!
אז סופי היא מדהימה והיא נחמדה והיא חמודה והיא מעניינת והיא זורמת ובגלל שיום שישי היום אז אין לי את כל היום להיות כאן אז אני פשוט אכתוב שסופי היא מושלמת (כמעט כמוני חח סתם) ואני חולה עליה וגם אתם
אז סופי חיים של סבתא שלך נשמה כפרה עלייך תזכרי שאני אוהבת אותך מלאאא ותשארי מי שאת אז אני רק אכתוב את המשפט הזה-
תפוח אדמה זה מדהיםםם
בביי חתימה של סופי
הייתי כאן

---------
פורסם ב: Jul 7 2020, 10:18 AM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
חרמשים: 2486
משתמש מספר: 72475

ברור שהספרים יותר טובים!!!!!!
רציתם סרט של 8 שעות כפול 7 סרטים?

--------------------
עדי/אבטיחים/לונה לאבגוד/סוסים/מוזיקה/לרקוד

it's okay if you don't like me, not everyone has a good taste"
לעולם אל תצפו לקבל באותה מידה שנתתם, לא לכולם יש לב כמו שלכם.
ייאוש זה לא אופציה, אין לו מה להציע.
עדיף שתשתוק ויחשבו שאתה טיפש מאשר שתדבר ותוכיח זאת.
כשאתה מתווכח עם טיפש תוודא שהוא לא עושה את אותו הדבר.
גם האופטימים וגם הפסימים תורמים לחברה. האופטימים ממציאים את המטוס והפסימיים את המצנח.
הוכחה אינה אלא אוסף של דעות התואמות לשלך.
כ
שנמאס לך מהחיים של עצמך, קרא ספר.
אם אתה רוצה סוף מושלם-תהיה שחקן(שלי)
אל תיתן לייאוש לייאש, תייאש את היאוש שיתייאש מלייאש

User Posted Image

אם אתן רוצים לשרשר איתי או סתם לדבר תשלחו לי ינשוף![

---------
פורסם ב: Jul 8 2020, 15:05 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
חרמשים: 3675
משתמש מספר: 72032

לדעתי השמיטו יותר מדי
וכן היתי צופה בסרט הארי פוטר במשך מלא זמן אבל כל פאם קצת
וברור שהספרים יותר טובים מהסרטים

--------------------
האדמה היא לא שלנו אנחנו של האדמה

רבינקלו- כי אנחנו חכמים
רבינקלו- כי יש לנו את לונה
רבינקלו- כי נשר זה החיה הכי טובה
רבינקלו- כי יש לנו את פליטיק
רבינקלו- כי יש לנו את לוקהרט
רבינקלו אנחנו הכי חזקים

---------
פורסם ב: Jul 24 2020, 01:28 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 4225

אני חושב שגם אם נוריד חלקים מהסרטים זה יכול להיות עדיין הרבה יותר טוב בלי להיות סרט של יומיים.
אני אפילו לא מדבר על סצנות כל כך חשובות, אני ראיתי לפני כמה ימים כתבה של ה10 קטעים הכי מאכזבים בהארי פוטר ואני ידעתי מהרגע הראשון מה המקום הראשון, אליפות הקווידיץ'.
זה דוגמא לקטע שאת כל החלקים החשובים שלו הם השאירו אבל אם הם באמת היו נותנים לקטע עןד עשר דקות זה היה הקטע הכי טוב בסרט.
הסרטים.
אני חושב שגם מאוד שינו את האופי של הדמויות ובעיקר(כמו שמישהו כתב פה כבר בפירוט) את סניפ.
אבל גם חוץ מזה אני מרגיש שהל ממש שיחקו עם נוויל שבהתחלה הם ממש הורידו אותו מהסרטים ואז בסרט השביעי פתאום נתנו לו יותר ממה שהוא היה אמור לקבל.
אבל אני באמת אוהב מאוד את הסרטים ואני חושב שהם עשו אחלה של עבודה למרות שהיה אפשר לעשות יותר טובה

---------
פורסם ב: Jul 24 2020, 01:29 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 1425
משתמש מספר: 72290

הספרים יותר טובים מהסרטים כמעט בכל ספר-סרט,
ובהארי פוטר במיוחד

--------------------

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8681 6657 10845 2284

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | כיסא פנוי | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007