האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
HPortal מאחל שנה טובה ומתוקה!

(6) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V    ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת )
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

שוביניזם || דיון, .
פורסם ב: Aug 12 2020, 21:11 PM
צטט הודעה

איני יודעת מתי יהיה סופי הטוב, אני יודעת עם מי

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1014
משתמש מספר: 71976
חפצי המשתמש: צפה

צונזר בגלל שהוא היה מנוסח באופן לא הוגן כלפי זכרים. תסתכלו על מה הדיון לפי התגובות האחרות

הודעה זו נערכה ע"י כריס המלך ב Sep 13 2020, 16:14 PM

--------------------
I love feminism

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Aug 12 2020, 21:26 PM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
קבוצה: פרופסורים
חרמשים: 9559
משתמש מספר: 71410

מבחינה טבעית העולם הוא שוביניסטי
בלידה הגבר רק נותן חלק, האישה היא זאת שעושה את כל העבודה
גברים יותר חזקים בדרך כלל, נשים יותר עדינות ומתחברות לילדים וכו
מה שנותן את הצד השני, המקום של הנשים בטבע
לגדל את הילדים וכן, גם לעשות את כל העבודות למיניהן
העולם פעם הרבה יותר היה מחובר לטבע וזה ברוב הדרכים לא טוב בכלל.
את יכולה להשוות את זה למצב של חיות - תוחלת חיים של...
המצב של הנשים השתפר ביחד עם השיפור של העולם
התפילה נוסחה לפני אלף תשע מאות ומשהו שנים - ברור שהיא שוביניסטית
ע"כ. יש לי לאן להרחיב אבל אני לא רואה סיבה לפרט פה יותר מדי.

--------------------
עלעלר א6 עםמטךה4פערםמדטלתתהס

[COLOR=green]נחון שירוק זה יפה? [COLOR]
[אמצע]
אני ממש אואב קודיםםםם :נבוך:
[/אמצע]
אז אני הנוב הותיק ואני הייתי הייתי פה בחתימה של ידידי הנוב
אל תשכחו שנואה קירל המלקההההה ומי שלא :חכהחכה: :חכהחכה:

QUOTE (נוב ספאמר)
נוב מצוי: הנוב המצוי הוא נוב שאורך חייו כשל אורך חייו של נוב כפי שהזכרנו בהתחלה. סוג זה של נוב מרבה לשלוח פאנפיקים נוביים המאפיינים אותו ולהימנע מהפורומים. לנובים מסוג זה יש לרוב "פורומופוביה" – פחד מפורומים.
במקרה הכי קיצוניים סוג כזה של נובים יפרסם הודעה אחת או שתיים.

---------
פורסם ב: Aug 12 2020, 23:40 PM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 0
משתמש מספר: 71742

טוב. אני חייב לציין שציפיתי לדיון כזה.
אני אענה מהפן היהודי, לא מהפן החברתי וההיסטורי.
היהדות לא מזלזלת באישה. חלילה! להפך! האישה לפעמים נחשבת הרבה יותר מהגבר. אולי אפילו ברוב המקרים.
לחשוב שבגלל שהיהדות נתנה לאישה את התפקידים הפנים ביתיים, כגון, לטפל בילדים וכו', לעומת הגבר שיוצא החוצה ועובד וכו'-זה אומר שהיא מקפחת את האישה, לעבוד בעבודות הפחות..., זוהי טעות מיסודה. ויסודה היא, התרבות המערבית. היהדות מתייחסת לתפקידים הפנים ביתיים כמרכז החיים. למעשה, הבעל, הוא זה שמקופח. התרבות המערבית שלנו, יצרה את התדמית כאילו הבפנים הוא מבזה, והבחוץ מקודש.
בנוגע לתפילה, האישה אולי יותר חשובה, אבל התפקיד המעשי של הגבר בעולם, קרי: כמות המצוות שהוא יכול ומחוייב לבצע, היא יותר גדולה. וממילא האיש, מברך "תודה ה' שיצרת אותי איש, וכך אני מחוייב ביותר מצוות." ואילו האישה מברכת "ה', אני לא יכולה לומר "תודה שאני לא איש", כי איש מחוייב ביותר מצוות. אבל תודה שבראת אותי כרצונך. והרי גם אישה חשובה, לעיתים אפילו יותר מגבר!"
אני מקווה שהבנתם את דברי.
אני אשתדל לעקוב לאן הדיון הזה מתפתח, ואגיב בהתאם.

ShToTaFlorian: אני מתנגד בנחרצות למה שאמרת שהתפילה היא שוביניסטית!!!
אני בעז"ה אוסיף ציטוטים בהמשך, אבל אני אגיד, שחז"ל, אם תסתכל, היו הכי לא שוביניסטים בעולם!!!

--------------------
את החתימה הזו אני כותב לאט, כי יש כאלה שלא יודעים לקרוא מהר...
משהוים טובים
כן. כתבתי שישה פאנפיקים. (הקישורים שמעל לשורה הזאת) את הפאנפיק "מלחמת הבתים" (ראשון מבין הקישורים) סיימתי (25 פרקים). והתחלתי את פאנפיק ההמשך "ארבעת הכוחות" (הקישור השלישי מהסוף) תקראו!

אם אתם קוראים את המשפט הזה, לכו לקרוא את הפאנפיקים שלי. ואם אתם לא קוראים אותו, אל תעשו כלום...

מישהו טוב.

נביא סיני אמר לי פעם: 如果您理解这句话,那么您很无聊!
משפט שלקחתי איתי לחיים!

יש טרנד כזה לכתוב ציטוטים, אז אני אכתוב.

בגדילה רוחנית, כמו בגשמית, יש כאבי גדילה. (אני)
אם לא תנופף, לא תתעופף!. (אני)
האוכל בשוק- דומה ל #תיקון: מראה שרעב כמו# כלב.
(אני) (התיקון שלי.)
חבר לא מתבטא בזה שבוכה אתך, אלא בזה שעוזר לך. (אני)
[b]אתה צריך לשים את אחוריך בעבר
(פומבה)
אם יש מתקתק וחמצמץ. לא אמור להיות גם מלחלח וחרפרף?(אני)
תעשה מה שאתה חושב, ותחשוב מה שאתה עושה(אני)

טוב נראה לי שמיציתי עם העניין. (על מי אני עובד? פשוט אין לי עוד רעיונות! וכל פעם שיש לי רעיון ששווה את זה, אני מוסיף אותו.)

(רציתי לכתוב עוד ציטוטי חוכמה, אבל כבר לחצתי על "עדכן את חתימתי"...)

לדובים יש את שנת החורף, ולתלמידים יש את שנת הלימודים...

אה, עוד משהו חשוב: אני מוכן למות בייסורים ע"י פילוסוף. בבון1 (ו2) כותב בחתימה שלו שאני אמרתי שאני רוצה למות בייסורים, חשוב שתדעו, הוא אמנם לא פילוסוף, (הוא גם בכלל לא חכם) אבל אני עשיתי את העבודה הזאת. מהסיבה הפשוטה. שעם טיפה פילפולוגיה, מבינים שאין דבר כזה "מוות בייסורים"! כי כל ייסור לעצמו-הוא ייסור, לא מוות בייסורים. מי שלא הבין מוזמן לשאול אותי.

לכבוד החזרה לשגרה-הנה כמה משפטים חכמים על ישיבה:

-אם חשוב לשתות הרבה לפני צום, למה יש ישיבה רק חצי יום?
-סדר מוסר, זה חצי שעת דומיה, לזכר ר' ישראל סלנטר. (ליתר דיוק, דומיה מדברי תורה...)
-בגלל הקורונה הזאת, הזמן אלול הזה, הוא הזמן אלול הכי גרוע שהיה לי מאז שנה שעברה! (אני ש"ב)
-ישיבה זה בית חרושת לרעב ועייפות!

המבין-יבין...

לא משנה מה תעשה/י את החתימה הזאת את/ה תסיים/י לקרוא!

פרשתי. אבל מידי פעם "מגחח" (גיחות קצרות)

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 00:46 AM
צטט הודעה

תפוח אדמה זה שלמות הבריאה והתגלמות הטוב בעולם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 27574
משתמש מספר: 71393

טוב אני אתעלם מהכל והתייחבץס רק לחלק של התפילה
אז תאמת שכם אני שאחתי את השאלה הזאת וזאת התשובה שקיבלתי
(כל הגברים שקוראים את זה זה לא בכוונה לפגוע בכם חלילה)
אז ככה הגברים מברכים שלא עשני אישה כי כידוע נשים סובלות פעם בחודש (מחזור) וכמובן שיש גם את כל החלק של ההריון והלידה שגן הוא ממש כואב וזה משהו שגברים לא מסוגלים לעבור וואלה הגוף שלהם לא מתאים לזה ובגלל זה הם מברכים שלא עשני אישה וגם בגלל עוד סיבה שתכנס בחלק של למה הנשים מברכות שעשני כרצונו ולא שלא עשני גבר
אז הנשים מברכות שעשני כרצונו כי אנחנו מתמקדות בחיובי אנחנו נתמקד בעשה אותי איך שהוא רוצה ולא ב- לא עשה אותי המין השני ולעמות זאת גברים מתמקדים בלא.
וזהו.

--------------------
בס"ד

טוב אז אנשים שיהיה לכם שנה מדהימה ואני באמת מבקשת סליחה אם פגעתי בכם איכשהוא בין עם בכוונה ובין אם בטעות בכל אופן אני מבקשת סליחה :)
תפוחי אדמה זה מושלם

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 00:54 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 1452
משתמש מספר: 71657

אני רק אגיד בקצרה שלא נכון לתת ציטוטים רק כאלה יש המון פסוקים כמו אין ברכה בלי אישה וכו' אגב מסכימה עם שתי התגובות שמעליי אני גם שמעתי פרושים אחרים לגמרי לציטוטים.
בפן הלא תורני די ברור לי למה בנות היו פחותות מההתחלה, עד כמה שזה עצוב שככה העולם הזה עובד, אבל בנות חלשות יותר ומה שנקרא החזק שורד או במקרה הזה שולט.
בהחלט יש שיפור היום , היום לבנות ניתנת זכות לעבוד להצביע ולעשות כמעט הכול אבל בכל זאת בלי ספק עדיין יש הבדלים ואי שיווין למרות שהיום זה יותר בקטע של תודעה לבנות יהיה יותר קשה להתקדם בכל מיני דברים כי פחות מאמינים ביכולות שלהן והן צריכות להילחם על המקום שלהן אבל היום לפחות יש להן הזדמנות וזה הרבה יותר מקובל.
ברור שלגברים היה סיבה לקנא אם הם רצו לא לעבוד או לדאוג לפרנסה אלא להשקיע יותר זמן במשפחה זה היה מתקבל בעין עקומה.
אגב סליחה על התגובה הלא מושקעת זה בגלל השעה ואני מהטלפון בהמשך אולי אני אכתוב את זה מוסדר יותר;)

--------------------
Efrat

after every stormy theres a rainbow.

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 01:18 AM
צטט הודעה

קוסם מתחיל

פרטי משתמש
חרמשים: 0
משתמש מספר: 71742

QUOTE (תפוחי אדמה @ Aug 13 2020, 00:42 AM)
טוב אני אתעלם מהכל והתייחבץס רק לחלק של התפילה
אז תאמת שכם אני שאחתי את השאלה הזאת וזאת התשובה שקיבלתי
(כל הגברים שקוראים את זה זה לא בכוונה לפגוע בכם חלילה)
אז ככה הגברים מברכים שלא עשני אישה כי כידוע נשים סובלות פעם בחודש (מחזור) וכמובן שיש גם את כל החלק של ההריון והלידה שגן הוא ממש כואב וזה משהו שגברים לא מסוגלים לעבור וואלה הגוף שלהם לא מתאים לזה ובגלל זה הם מברכים שלא עשני אישה וגם בגלל עוד סיבה שתכנס בחלק של למה הנשים מברכות שעשני כרצונו ולא שלא עשני גבר
אז הנשים מברכות שעשני כרצונו כי אנחנו מתמקדות בחיובי אנחנו נתמקד בעשה אותי איך שהוא רוצה ולא ב- לא עשה אותי המין השני ולעמות זאת גברים מתמקדים בלא.
וזהו.

בקשר לסיבות שאמרת: אני מסכים איתן על דרך הווארט.

--------------------
את החתימה הזו אני כותב לאט, כי יש כאלה שלא יודעים לקרוא מהר...
משהוים טובים
כן. כתבתי שישה פאנפיקים. (הקישורים שמעל לשורה הזאת) את הפאנפיק "מלחמת הבתים" (ראשון מבין הקישורים) סיימתי (25 פרקים). והתחלתי את פאנפיק ההמשך "ארבעת הכוחות" (הקישור השלישי מהסוף) תקראו!

אם אתם קוראים את המשפט הזה, לכו לקרוא את הפאנפיקים שלי. ואם אתם לא קוראים אותו, אל תעשו כלום...

מישהו טוב.

נביא סיני אמר לי פעם: 如果您理解这句话,那么您很无聊!
משפט שלקחתי איתי לחיים!

יש טרנד כזה לכתוב ציטוטים, אז אני אכתוב.

בגדילה רוחנית, כמו בגשמית, יש כאבי גדילה. (אני)
אם לא תנופף, לא תתעופף!. (אני)
האוכל בשוק- דומה ל #תיקון: מראה שרעב כמו# כלב.
(אני) (התיקון שלי.)
חבר לא מתבטא בזה שבוכה אתך, אלא בזה שעוזר לך. (אני)
[b]אתה צריך לשים את אחוריך בעבר
(פומבה)
אם יש מתקתק וחמצמץ. לא אמור להיות גם מלחלח וחרפרף?(אני)
תעשה מה שאתה חושב, ותחשוב מה שאתה עושה(אני)

טוב נראה לי שמיציתי עם העניין. (על מי אני עובד? פשוט אין לי עוד רעיונות! וכל פעם שיש לי רעיון ששווה את זה, אני מוסיף אותו.)

(רציתי לכתוב עוד ציטוטי חוכמה, אבל כבר לחצתי על "עדכן את חתימתי"...)

לדובים יש את שנת החורף, ולתלמידים יש את שנת הלימודים...

אה, עוד משהו חשוב: אני מוכן למות בייסורים ע"י פילוסוף. בבון1 (ו2) כותב בחתימה שלו שאני אמרתי שאני רוצה למות בייסורים, חשוב שתדעו, הוא אמנם לא פילוסוף, (הוא גם בכלל לא חכם) אבל אני עשיתי את העבודה הזאת. מהסיבה הפשוטה. שעם טיפה פילפולוגיה, מבינים שאין דבר כזה "מוות בייסורים"! כי כל ייסור לעצמו-הוא ייסור, לא מוות בייסורים. מי שלא הבין מוזמן לשאול אותי.

לכבוד החזרה לשגרה-הנה כמה משפטים חכמים על ישיבה:

-אם חשוב לשתות הרבה לפני צום, למה יש ישיבה רק חצי יום?
-סדר מוסר, זה חצי שעת דומיה, לזכר ר' ישראל סלנטר. (ליתר דיוק, דומיה מדברי תורה...)
-בגלל הקורונה הזאת, הזמן אלול הזה, הוא הזמן אלול הכי גרוע שהיה לי מאז שנה שעברה! (אני ש"ב)
-ישיבה זה בית חרושת לרעב ועייפות!

המבין-יבין...

לא משנה מה תעשה/י את החתימה הזאת את/ה תסיים/י לקרוא!

פרשתי. אבל מידי פעם "מגחח" (גיחות קצרות)

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 07:15 AM
צטט הודעה

Quand je rêve, je suis un roi

פרטי משתמש
חרמשים: 1391514
משתמש מספר: 30194

אני אגיד רק משהו על ברכות השחר:
גם הרב שלי וגם דוד שלי אמרו לי פעם משהו יפה על זה.
הגבר מברך "שלא עשני אישה" וככה הוא מקטין את עצמו כי הוא יכול להיות רק גבר, לא משהו אחר. אבל כשאישה מברכת "שעשני כרצונו" היא מגדילה את עצמה והיא יכולה להיות כל מה שהקב"ה חפץ בו, היא לא מוגבלת רק לדבר אחד כמו הגברים. גבר הוא רק גבר, אישה היא כל מה שהקב"ה משתוקק לו.
בלי אישה אין לגבר תכלית בעולם הדתי. אין ברכה בבית של איש "אלא בזכות אישתו". האישה היא זאת שכל השפע מגיע ממנה, היא זאת שמברכת את הבית, היא זאת שבלעדיה הבית לא יחזיק מעמד ולא רק בגלל גידול ילדים. איש שחי בלי אישה ובלי נישואים עובר על מצוות דאורייתא של "פרו ורבו ומלאו את הארץ" שהיא בין הראשונות והחשובות שלנו.
הגבר פחות קדוש מהאישה ולכן הוא מחוייב בהרבה מצוות והאישה לא חייבת את כולן בגלל שהיא כבר בת של מלך מקודשת ויכולה לבצע פחות מצוות. נפש של אישה קרובה יותר לקב"ה מאשר של גבר.

זה הטעם הדתי.
עכשיו לשוביניזם.
העולם השתנה המון, יש יותר מודעות ופמיניזם וזה כבר לא מה שהיה פעם.
אין מה לבכות היום על משהו שכבר השתנה. זה לא שהיום לנשים אסור להצביע והן יושבות רק בבית. נשים היום עצמאיות ומצליחות. לבכות על המצב הטוב של נשים היום זה להתעלם מכל ההתקדמות שהנשים עשו בהיסטוריה במאה שנים האחרונות.

--------------------

כריס - פול אאוט בוי - אימה - בית"ר ירושלים - קעקועים - WWE - בלטריקס ♥
User Posted Image
They say the captain goes down with the ship
?So when the world ends, will God go down with it
Fall Out Boy ―

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 08:12 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 14018

הגיע הזמן שמישהו ישים לב!
בתור נשים, עלינו לשים קץ לשובינזם הזה!
גברים אוהבים להרגיש שהם שולטים, מחליטים על הכול. התפקיד שלנו, זה להוריד את האף שלהם למטה.
אני אישה עם דעה מאד מוצקת: האישה היא זו שצריכה לשלוט בבית!
למרות שגברים מתנהגים אוהבים להתנהג כאילו הם שולטים, אבל עמוק בפנים הם יודעים שבעצם אישה שולטת בבית, נכון?
נדירים הפעמים שאבא מתווכח עם אמא.
את יודעת שרוב הגברים לא יודעים אפילו איך להכין חביתה? איך להכין קוקו?
אני יודעת שמה שכתוב בתורה מאד שוביניזי, אבל פיתחתי תאוריה על זה.
בעצם רוב מה שלמדנו מהתורה זה תרגום של רבנים לתורה, נכון? רבנים, לא רבנות! מה אמר שהפירוש נכון? כאישה חזקה הצבתי לעצמי מטרה להביא את השוויון לעולם!
בנתיים עלינו לחיות עם המציאות, שאסור לשיר ליד גברים, שאישה לא מחייבת גבר, אבל את לא יודעת כמה ריבים וצעקות עברתי במשך שעות על הנושא הזה.
אישה בהחלט עושה את כל התפקידים, בגלל שכבר לא מסוגל לזה!
כרגע אין מה לעשות, אבל כבר עכשיו אפשר לקרוא בגמרא ולחפש דרך ולתמוך בשיוויון בין גברים לנשים.
ואני אומרת את זה כאן ועכשיו ואני מוכנה לחזור על זה מיליון פעם, כשאני אהיה בזוגיות עם גבר, אני אהיה זו שתשלוט בבית! הגברים לא שולטים בנו!

חוץ מזה, בנוגע ליהדות, את יודעת שפעם נורא התעצבנתי שאישה עושה פחות מצוות וחייבת בפחות מצוות?
אבל הסיבה לכך, היא שהאישה נולדה יותר מקורבת לה', והגבר פחות, ולכן הוא צריך לעבוד יותר כדי להתקרב אליו.

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

כותבים? תחלצו כאן!

נגה ☁️ בת מוגלגים ☁️ בת אפולו ☁️ שיער חום ☁️ משפחת הקוסמים והחצויים ☁️ מכשפה ☁️ שלחו ה"פ

אזז שלום לעוד חתימה שאני נכנסת אליה בזמני הפנוי כי זה אחלה תחביב וזה מעביר אחלה את הזמן שאין לי בכל אופן עכשיו אני בחתימה של...
נגה!
אז נגה היא מדהימה והיא חמודה והיא נחמדה והיא גם פרופסרית אז תנו לה כבוד והיא מעניינת כזאת אז תמיד יש על מה לדבר איתה וקיצור אני מתה עליה והיא מושלמתתת
אז יאלוש נגה כפרה אני לא יכולה לחפור כאן עד אינסוף אז אני אלך לי לא לפני שאני יכתוב את המשפט שכמו שאתם יודעים אני לא משאירה חתימות בלעדיו-
תפוח אדמה זה מושלםם
אז יאלוש חיים של סבתא שלך את אבל אני צריכה לגמור את הפריצה הזאת אז ביי נשמה הייתי כאן.

נגה, נגה, נגה. יש יותר מהממת ממך?
אז שלהום לכם בני תמותה, חשוב שתדעו שנגה מוכשרת ברמות, יש לה פאנפיקים מדהימים אז רוצו מהר מהר לקרוא אותם, וממש ממש כיף לדבר איתה כי היא חכמה ומעניינת ברמות.
וזה שהיא המשרשרת הטובה ביותר שאי פעם פגשת כבר הזכרתי?
בקיצור, נגה היא מדהימה, ואי אפשר בלי נגה כי אז לא תהיה מי שתחלץ אותי ממבוכים עמוסי פאד- תאי צמחוני ודברים טעימים, ובטח יוכל אותי איזה דרקון בינתיים...
אז אני אשאיר לך 3> ואלך לי, אז בביי חתימה חמדמדה של נגה!

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 08:32 AM
צטט הודעה

💜סגול💜

פרטי משתמש
קבוצה: משתמשת החודש
חרמשים: 35517
משתמש מספר: 72606

אוקי אני אתחיל, כמו רבים לפני, בקטע של התפילה.
הפירוש שאני שמעתי אליו, הוא שזה "לא עשני אישה" שלא מחויבת בתרי"ג מצוות, ויכולה לעשות הרבה פחות מצוות מהבנים (מצוות שהזמן גרמן) ועל כן הוא מברך, "שלא עשני אישה". האישה, מביעה על כך צער אך עדיין שומרת על כבודו של הקב"ה שבוראה כך, במילים "שעשני כרצונו".
ולגבי השוביניזם- זה קרה כנראה בגלל שכן, שתי המינים שונים, אין טעם להכחיש כמה שתרצו. ואני יודעת שיש סיכוי שירצחו אותי על זה, אבל כן, שתיהמינים שונים, ווהאישה יותר מתחברת לילדים, הגבר יותר חזק, בום, נוצרה האשלייה שבנות לא אמורות ללמוד בבית ספר, אלא רק להיות בבית, ולא לרכוש השכלה... שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא אומרת שצריך לחזור מאה שנה אחורה ושבנות לא ירכשו השכלה (אולי אפשר להבין את זה מהכינוי שלי :)) אני פשוט מסבירה למה זה קרה.
האם היו לזה השלכות גדולות יותר ממה שנדמה לנו? אכן. תקחו לדוגמה את רוזלינד פרנקלינד! אם אתם לא מכירים אותה, תקראו מעט, ואז תבינו....
בעצם רוב מה שלמדנו מהתורה זה תרגום של רבנים לתורה, נכון? רבנים, לא רבנות! מה אמר שהפירוש נכון? כאישה חזקה הצבתי לעצמי מטרה להביא את השוויון לעולם!
בנתיים עלינו לחיות עם המציאות, שאסור לשיר ליד גברים, שאישה לא מחייבת גבר, אבל את לא יודעת כמה ריבים וצעקות עברתי במשך שעות על הנושא הזה.
אישה בהחלט עושה את כל התפקידים, בגלל שכבר לא מסוגל לזה!
כרגע אין מה לעשות, אבל כבר עכשיו אפשר לקרוא בגמרא ולחפש דרך ולתמוך בשיוויון בין גברים לנשים.
ואני אומרת את זה כאן ועכשיו ואני מוכנה לחזור על זה מיליון פעם, כשאני אהיה בזוגיות עם גבר, אני אהיה זו שתשלוט בבית! הגברים לא שולטים בנו!

חוץ מזה, בנוגע ליהדות, את יודעת שפעם נורא התעצבנתי שאישה עושה פחות מצוות וחייבת בפחות מצוות?
אבל הסיבה לכך, היא שהאישה נולדה יותר מקורבת לה', והגבר פחות, ולכן הוא צריך לעבוד יותר כדי להתקרב אליו.

אני מתנגדת בתוקף לדעותייך.
א. ה"תרגום" שאת מדברת עליו לא לגמרי נחוץ- הרי יש לנו את התורה פתוחה לפנינו, אנחנו יכולים לקרוא בה כאוות נפשינו! נוסף על כך, אני יכולה להגיד שגם האפשרויות ללמוד גמרא לא רק בפרטיות, נפתחות גם לבנות. אני אישית לומדת גמרא עם אבא שלי (כעת מסכת ברכות) ובבית הספר שאני הולכת אליו שנה הבאה לומדים בתיכון גמרא (וזהו בית ספר כולו שלו בנות).

אסור לשיר ליד גברים, בגלל צניעות. זה בדיוק אותו דבר כמו שאסור לשחות מעורב, או שחייב לשים חצאית שעוברת את הברך. יתר על כן, האישה מחוייבת על יותר מצוות צניעות כי היא יותר יפה. אז לפחות יש לכן מחמאה מהקב"ה cool.gif ואיך זה קשור? כי יותר קל להתאהב באישה ממבט ראשון, ולא ההפך, דבר שהתורה רוצה למנוע, כי חתונות כאלה אינן בריאות, במיוחד אם הגבר מתגרש על מנת לקיים אותן!
כרגע אין מה לעשות, אבל כבר עכשיו אפשר לקרוא בגמרא ולחפש דרך ולתמוך בשיוויון בין גברים לנשים
אכן, ובנות אפילו יכולות להיות משגיחות בימינו, אך לעולם לא יהיה שוויון מלא. כי אנחנו כן שונים. לדוגמא בבית, משהו שנוגד לגמרי את רוב ההודעה שלך, האישה שולטת. אמא מחליטה מה יש לארוחת ערב, אמא מחליטה מי עושה ספונג'ה (או שהיא עושה בעצמה) אמא מחליטה את רוב הדברים שקשורים בבית. כי אמא שולטת בבית.
בגגלל זה גם זה מוטעה:
אבל הסיבה לכך, היא שהאישה נולדה יותר מקורבת לה', והגבר פחות, ולכן הוא צריך לעבוד יותר כדי להתקרב אליו

ממתי זה ככה? מי אמר לך את זה? אשמח שתביאי מקור. כי לפי מה שאני הבנתי, זה בגלל שהאשה בבית יותר, עם הילדים. אפשר לראות את זה גם בהלכות תפילה.
אני חייבת להת]לל יותר מאמא שלי, משום שהיא מטפלת בבית. אולם, אחרי שאני ואחי נעזוב את הבית, היא תהיה חייבת ביותר.
וכדי שלא תחשבו שאני שובינסטית, אני אצרף פה סיפור קטן שקרה לאבי:
כשהייתי בת חמש, (גרתי בארה"ב) אימי עבדה במקום די רחוק מהגן שלי, ואילו אבי עבד במרחק שלוש דקות נסיעה.
משום כך, כאשר היה לדוגמא אסיפת הורים כללית בגן, מה הורגלה הגננת לומר?
"שלום לכל האימהות, ומרדכי" (מרדכי זהו שמו של אבי).
אם לא הבנתם אני יכולה להסביר אחר כך.
הערה קטנטנה: אומרים רבניות, ולא רבנות. ואם את לא מכירה את נחמה ליבוביץ', כדאי שתחפשי מידע עליה, זה ימצא חן בעינייך, אך גם יפריך חלק מטענותייך.

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ 13! לפי הלועזי ו12 לפי העברי ⚜ צבע סגול זה מושלם ⚜ המדף שלי פה

User Posted Image
אזזז הנה אני בעוד חתימה נחמדת של מישהו אבל הפעם אני בחתימה של...
רחלי!
אז רחלי היא מדהימה (כמו כל דבר שנגעתי בו/ דיברתי איתו/ חפרתי לו/ קשור אלי/ הבנתם את העקרון) והיא נחמדה (היא לא באמת כזאת אני סתם אומרת את זה כי היא הסכימה לי לפרוץ לה סתם חח רחלי לא להעלב זה בצחוק) והיא מתה על סגול משום מה אז בטח היא תצבע את מה שאני כותבת פה בסגול והיא גם ממש חמודה וגם ממש זורמת ומצחיקה ואין עליה בעולם ואני מתה עליה ובקיצור היא שלמות
אז רחלי נשמה אני אזוז לך מהחתימה כפרה עלייך אני מתה עלייך חיים של סבתא שלך את 3>
יאלוש אני באמת צריכה ללכת מכאן אז ביי
הייתי כאן
אה וכשאמרת לי לא לגעת בקודים באמת חשבת שאני אגע בהם? אני תמיד כותבת בסוף לערוך את זה יפה אז תערכי את זה יפה ועכשיו באמת ביי

⚜ ⚜ ⚜ ⚜ ⚜

ובכן, הנה פרצתי לחתימה של רחלי, בלי שום סיבה אבל ככה הכי כיף.
אז רחלי מקסימה ומהממת, וכל מה שכתבה הודיה בפריצה לפני, היא גם משרשרת ואוהבת סגול (ותראי, אפילו עיצבתי את זה בשבילך!) ובקיצור, ממש מדהימה.
כל מי שעוד לא מכיר אותה, שילך עכשיו להכיר ואתם לא תתחרטו!
הממ אין לי עוד מה לומר, אז ביי. עד לפריצתי הבאה... (;

אני רוצה להגיד סליחה❗

אם אמרתי משהו מעליב😞

או עשיתי משהו מכאיב👩🏻‍🎨

אני מבקשת סליחה מכל הלב💖

לקראת יום כיפור המתקרב🗒

מה שלא עשיתי, תמיד היה בכוונה טובה🌹

לא רציתי לפגוע ובליבי רק אהבה.😍

סליחה מעומק ליבי. רק זאת רציתי לומר.🗯

ולקוות שתגידו בסוף: "זה בסדר. על לא דבר..."🙂‏

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 08:43 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

תשמעו, הרבה תגובות שלכם נכונות, אבל זה ממש לא שאין יותר שוביניזם
פעם, כמובן, היה הרבה יותר - עד שחבורה של נשים שהחליטו לומר "לא" עצרה את זה.
נגיד בצבא. אני יודעת שמבחינה פיזית, דבר שבלתי אפשרי להתכחש אליו, נשים נולדו קצת פחות חזקות, אבל זה לא אומר שצריך לתקוע אותן להכין קפה למפקד או לתצפת!
וזה ממש לא הגיוני שנשים לא יכולות להיות רמטכ"ליות
זה כבר לא קשור ליכולות שלהן, אלא לזה שמורידים להן את הבטחון
"מה? אשה? איך בכלל היא תעזור לנו?"
אני קצת סטיתי מהנושא
לגבי מה שאמרתם על התפילה, יש מצב שדי צדקתם חלקכם, אבל עדיין, ניתן לנסח את זה אחרת. אפשר לשנות את הנוסח, הרי לא ה' כתב את זה, אלא רבנים

--------------------
I love feminism

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 08:56 AM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
חרמשים: 14018

בדיוק מה שאמרתי! צודקת לגמרי! אני תומכת בך ב100 אחוזים!

--------------------
User Posted Image

User Posted Image

כותבים? תחלצו כאן!

נגה ☁️ בת מוגלגים ☁️ בת אפולו ☁️ שיער חום ☁️ משפחת הקוסמים והחצויים ☁️ מכשפה ☁️ שלחו ה"פ

אזז שלום לעוד חתימה שאני נכנסת אליה בזמני הפנוי כי זה אחלה תחביב וזה מעביר אחלה את הזמן שאין לי בכל אופן עכשיו אני בחתימה של...
נגה!
אז נגה היא מדהימה והיא חמודה והיא נחמדה והיא גם פרופסרית אז תנו לה כבוד והיא מעניינת כזאת אז תמיד יש על מה לדבר איתה וקיצור אני מתה עליה והיא מושלמתתת
אז יאלוש נגה כפרה אני לא יכולה לחפור כאן עד אינסוף אז אני אלך לי לא לפני שאני יכתוב את המשפט שכמו שאתם יודעים אני לא משאירה חתימות בלעדיו-
תפוח אדמה זה מושלםם
אז יאלוש חיים של סבתא שלך את אבל אני צריכה לגמור את הפריצה הזאת אז ביי נשמה הייתי כאן.

נגה, נגה, נגה. יש יותר מהממת ממך?
אז שלהום לכם בני תמותה, חשוב שתדעו שנגה מוכשרת ברמות, יש לה פאנפיקים מדהימים אז רוצו מהר מהר לקרוא אותם, וממש ממש כיף לדבר איתה כי היא חכמה ומעניינת ברמות.
וזה שהיא המשרשרת הטובה ביותר שאי פעם פגשת כבר הזכרתי?
בקיצור, נגה היא מדהימה, ואי אפשר בלי נגה כי אז לא תהיה מי שתחלץ אותי ממבוכים עמוסי פאד- תאי צמחוני ודברים טעימים, ובטח יוכל אותי איזה דרקון בינתיים...
אז אני אשאיר לך 3> ואלך לי, אז בביי חתימה חמדמדה של נגה!

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 09:04 AM
צטט הודעה

סקיב
*

פרטי משתמש
חרמשים: 2841
משתמש מספר: 72710

אני לא בא להביע דעה כרגע, אבל סתם משהו מענין: יש נאום של אמה ווטסון (כן, זאת שמשחקת את הרמיוני גריינג'ר), שהיא נאמה בעצרת האו"ם על הנושא הזה. לדעתי היא דיברה ממש יפה. (אפשר למצוא ביוטיוב, אין לי כח לשים קישור)

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 09:08 AM
צטט הודעה

💜סגול💜

פרטי משתמש
קבוצה: משתמשת החודש
חרמשים: 35517
משתמש מספר: 72606

QUOTE (A girl meets a world @ Aug 13 2020, 09:39 AM)
נגיד בצבא. אני יודעת שמבחינה פיזית, דבר שבלתי אפשרי להתכחש אליו, נשים נולדו קצת פחות חזקות, אבל זה לא אומר שצריך לתקוע אותן להכין קפה למפקד או לתצפת!
וזה ממש לא הגיוני שנשים לא יכולות להיות רמטכ"ליות
זה כבר לא קשור ליכולות שלהן, אלא לזה שמורידים להן את הבטחון
"מה? אשה? איך בכלל היא תעזור לנו?"

את סטרת פה את עצמך.
הרי אמרת מצד אחת שנשים פחות חזקות פיזית, מה שלפי דעתי נכון (אבל רק לאחר שמתבגרים. בגיל 12-תחילת13 זה לא תמיד נכון, אבל בגיל של הצבא משמעותית כן) אבל מצד שני הן יכולות להיות רמטכ"ליות?
זה סותר לגמרי אחד את השני!
וזאת אחת הטעויות הנפוצות ביותר.
אחד בפה ואחד בלב.
אומרים משהו אחד, ומתכוונים למשהו אחר.
בקיצור אני כלל לא מסכימה איתך.
אי אפשר להתכחש לחוזק פיזי, ואני לא ארחיב על זה פה, אבל לפידעתי זאת אחת הטעויות הגדולות בפמיניזם.

--------------------
רחלי ⚜ דתיה ⚜ 13! לפי הלועזי ו12 לפי העברי ⚜ צבע סגול זה מושלם ⚜ המדף שלי פה

User Posted Image
אזזז הנה אני בעוד חתימה נחמדת של מישהו אבל הפעם אני בחתימה של...
רחלי!
אז רחלי היא מדהימה (כמו כל דבר שנגעתי בו/ דיברתי איתו/ חפרתי לו/ קשור אלי/ הבנתם את העקרון) והיא נחמדה (היא לא באמת כזאת אני סתם אומרת את זה כי היא הסכימה לי לפרוץ לה סתם חח רחלי לא להעלב זה בצחוק) והיא מתה על סגול משום מה אז בטח היא תצבע את מה שאני כותבת פה בסגול והיא גם ממש חמודה וגם ממש זורמת ומצחיקה ואין עליה בעולם ואני מתה עליה ובקיצור היא שלמות
אז רחלי נשמה אני אזוז לך מהחתימה כפרה עלייך אני מתה עלייך חיים של סבתא שלך את 3>
יאלוש אני באמת צריכה ללכת מכאן אז ביי
הייתי כאן
אה וכשאמרת לי לא לגעת בקודים באמת חשבת שאני אגע בהם? אני תמיד כותבת בסוף לערוך את זה יפה אז תערכי את זה יפה ועכשיו באמת ביי

⚜ ⚜ ⚜ ⚜ ⚜

ובכן, הנה פרצתי לחתימה של רחלי, בלי שום סיבה אבל ככה הכי כיף.
אז רחלי מקסימה ומהממת, וכל מה שכתבה הודיה בפריצה לפני, היא גם משרשרת ואוהבת סגול (ותראי, אפילו עיצבתי את זה בשבילך!) ובקיצור, ממש מדהימה.
כל מי שעוד לא מכיר אותה, שילך עכשיו להכיר ואתם לא תתחרטו!
הממ אין לי עוד מה לומר, אז ביי. עד לפריצתי הבאה... (;

אני רוצה להגיד סליחה❗

אם אמרתי משהו מעליב😞

או עשיתי משהו מכאיב👩🏻‍🎨

אני מבקשת סליחה מכל הלב💖

לקראת יום כיפור המתקרב🗒

מה שלא עשיתי, תמיד היה בכוונה טובה🌹

לא רציתי לפגוע ובליבי רק אהבה.😍

סליחה מעומק ליבי. רק זאת רציתי לומר.🗯

ולקוות שתגידו בסוף: "זה בסדר. על לא דבר..."🙂‏

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 09:22 AM
צטט הודעה

פרטי משתמש

הנאום המהמם של אמה ווטסון
היא צדקה בכל מילה ומילה שיצאה מפיה

--------------------
I love feminism

---------
פורסם ב: Aug 13 2020, 09:26 AM
צטט הודעה

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.

פרטי משתמש
קבוצה: הנהלת הפורומים
חרמשים: 2147442930

היי, שימי לב לחוג התיוג.
אני אשנה עכשיו אבל שימי לב להבא.

--------------------
אורי

חיים לפני מוות. כוח לפני חולשה. מסע לפני יעד.
אגן על אלה שאינם יכולים להגן על עצמם.
אגן אפילו על אלה שאשנא, כל עוד הדבר צודק.
וכמובן כשקלאדין יואיל בטובו להגיד עוד אידאלים אז זה יופיע פה

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא (6) [1] 2 3 ... אחרון » קפיצה לעמוד V 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
10075 8541 12355 2814

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007