האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

HPortal מאחל חג פסח שמח וכשר!

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור ספר | חיי קסם
פורסם ב: Sep 15 2020, 09:07 AM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 100
מגדר:female
משתמש מספר: 71678
חפצי המשתמש: צפה

חיי קסם

תעודת זהות

User Posted Image

★שם הספר: Charmed life במקור, ובעברית חיי קסם
★שם הסופרת: Diana Wynne Jones, דיאנה ויין ג'ונס
★שנת הוצאה: 1977 במקור, ובעברית 2003
★גוף ההוצאה: הוצאת מקמילן במקור, ובארץ הוצאת כתר
★ארץ ושפת מקור: בריטניה, אנגלית
★שם המתרגמ/ת: נטע ידיד
★ז'אנר: פנטזיה
★סדרת ספרים: זה לא בדיוק סדרה, יותר ספר מתוך קבוצה של ספרים, שכולם קשורים לגיבורים אחרים וסיפורים אחרים, אבל כולם מתרחשים באחד מתשעת העולמות (עוד פירוט על זה בספרים עצמם) תמיד עם אותם שמות, רק שהם הכפילים של גיבורים אחרים, בעלי שמות אחרים, וחיים אחרים, בעולמות אחרים. הסדרה היא תשעת העולמות של קרסוטמנסי.

תקציר העלילה

גב הספר

כשגוונדלין ואחיה הקטן - חתול - מתייתמים מהוריהם, הם מוזמנים לגור בטירת קרסטומנסי - וחייהם משתנים ללא הכר. גוונדלין, מכשפה מתחילה בעלת כוחות מדהימים, מקווה להמשיך בהכשרתה בטירת המכשף הידוע. אחיה הרבה פחות מרוצה כי לו אין שום כישרון כישוף. מהר מאוד מגלים שניהם כי החיים בטירה המסתורית שונים מכל מה שהכירו עד היום או יכלו לצפות לו. חתול וגוונדלין מגלים גן קסום, יקומים מקבילים, התארגנות חשאית של מכשפים ואת טבעם האמיתי של האנשים סביבם.

תקציר משלי

אריק הצעיר, שמכונה חתול בגלל בדיחה של אחותו גוונדלין, שנהגה להגיד שיש לו תשע נשמות עובר לטירת קרסטומנסי עם אחותו המבריקה בכישוף. הטירה מוזרה, מבהילה, וישנונית, וקרסטומנסי מבהיל ומסתורי. מייקל סונדרס מבלבל ומפתיע, וג'וליה ורוג'ר- שמתבררים כבני דודם נחמדים בצורה כמעט מעוררת בחילה. חתול מגלה סוד אפל על חייו, פוגש את האחות שמעולם לא הייתה אחותו- ומגלה מה כוונתה הזדונית של גוונדלין. מיהו קרסטומנסי? מי הם האנשים בטירה? מה כוחם? מי הוא חתול? והחשוב מכל, כיצד קופסת הגפרורים- שהגפרורים בה נשרפים בקצב מסחרר- משפיעה על חייו של חתול?

חוות דעת אישית

אני חייבת להגיד, שכל ספר מסדרת העולמות של קרסטומנסי פשוט זהב! מרגשות, מותחות, מצחיקות, כל ספר מלא הפתעות. נהנתי, צחקתי, לא התקתי את עיני מהעמודים. כל דף העביר בי רעד של התרגשות, הסופרת נהדרת. בדרך כלל הספר משעמם יחסית בה- לכל היותר חמישים העמודים הראשוניים. אבל זה דווקא חכם, כי כך לומדים להיקשר לדמויות, ולהכיר אותם יותר מקרוב. ואז מתחיל כל ההרפתקאות, הריגושים, הקטע ה"טוב" בספר. הספר הזה אהוב עלי במיוחד. הסיפור קצת יותר מעניין מרוב הסיפורים, והדמויות באמת מרגשות ומעניינות. זה, לפי דעתי, הספר הכי טוב בסדרה. אהבתי מאד! רוצו לקרוא! מומלץ לילדים מגיל שבע עד... שלושה עשרה? אבל גם אם אתם בגיל יותר גבוה עדיין כדאי!

מידע על הסופרת

ג'ונס נולדה בלונדון ב-16 באוגוסט 1934, בתם של מרג'ורי (לבית ג'קסון) וריצ'רד אניירין ג'ונס, זוג מורים. זמן קצר לאחר יום הולדתה החמישי, פרצה מלחמת העולם השנייה ומשפחתה פונתה מלונדון אל ווילס. לאחר מכן המשפחה עברה מספר פעמים וב-1943 השתקעה לבסוף בעיירה באסקס, שם ההורים ניהלו מרכז כנסים חינוכי. ג'ונס ושתי אחיותיה הצעירות, איזובל ואורסולה, נותרו ללא השגחה ופיקוח, חיו בהזנחה ואף חוו התעללות רגשית מצד הוריהן. ליקוי בתפקוד ההורי, ואף זדוניות מצד ההורים, הם מוטיבים אשר מופיעים פעמים רבות בכתביה..

היא הייתה ילדה דיסלקטית. רק לעיתים נדירות היא ואחותה היו מקבלות ספרים, כחלק ממדיניותו של אביה לחלק לשלושתן ספר אחד בלבד בשנה, ועל כן החליטה ג'ונס לכתוב אותם בעצמה - היא החלה לכתוב סיפורים לאחיותיה.

לאחר שסיימה לימודים תיכוניים, היא למדה אנגלית בקולג' באוקספורד, שם היא שמעה את הרצאותיהם של ק.ס. לואיס ושל ג.ר.ר. טולקין. היא השלימה את התואר בשנת 1956, ובאותה השנה התחתנה עם ג'ון בורו, חוקר ספרות ימי-הביניים. לאחר תקופה קצרה בלונדון, בני הזוג חזרו לאוקספורד ב-1957, וגרו שם עד שעברו לבריסטול בשנת 1976. נולדו להם שלושה בנים.

ספרה הראשון, אשר פורסם ב-1970, נקרא Changeover והיה סאטירה פוליטית. את המעבר החד לספרות פנטזיה לילדים היא עשתה גם בעקבות הפצרותיהם של ילדיה אשר רצו עוד "ספרים מצחיקים". היא פרסמה ספרי פנטזיה כולל Wilkins' Tooth בשנת 1973, The Ogre Downstairs בשנת 1974, Eight Days of Luke בשנת 1975 ו-Power of Three בשנת 1976.

בקיץ 2009 ג'ונס אובחנה כחולה בסרטן הריאות. היא נפטרה מהמחלה בגיל 76, ב-26 במרץ 2011 (שימו לב שהמידע הועתק מוויקפדיה).

הודעה זו נערכה ע"י ㅂㅈㄷㄱ쇼ㅕㅑㅐㅔ ב Oct 11 2020, 13:26 PM

--------------------

נגה כותבת משרשרת מוזר זה דרך החיים שלי שלחו ה"פ

User Posted Image

User Posted Image

גניבה היא פשע, כמובן, ודבר מאוד לא מנומס. אולם כמו רוב הדברים הלא־מנומסים - תחת נסיבות מסוימות זה בסדר. זה לא בסדר, לדוגמא, אם אתה נמצא במוזיאון ומחליט שציור מסוים ייראה טוב יותר בסלון שלך, אז אתה פשוט תולש אותו מהקיר ולוקח אותו. אבל, אם אתה מאוד, מאוד רעב, ואין לך שום דרך להרוויח כסף, זה לא נורא כל כך לתלוש את הציור מהקיר, לקחת אותו הביתה, ולאכול אותו.

וכמובן, פריצות:

יאיי איזה כיף לי, אני בחתימה החמדמדה של נגה!
אז נגה מה אפשר להגיד?
את חמדמדה כמו החתימה שלך, מהממת, מושלמת ועוד הרבה דברים טובים שאני מתעצלת לכתוב (:
והכי חשוב; תקראו את הפאנפיקים שלה
בקיצור נגה היא משהו - משהו,
ביי ביי לכם,
הייתי פה 🤘🏼

נגה, נגה, נגה. יש יותר מהממת ממך?
אז שלהום לכם בני תמותה, חשוב שתדעו שנגה מוכשרת ברמות, יש לה פאנפיקים מדהימים אז רוצו מהר מהר לקרוא אותם, וממש ממש כיף לדבר איתה כי היא חכמה ומעניינת ברמות.
וזה שהיא המשרשרת הטובה ביותר שאי פעם פגשת כבר הזכרתי?
בקיצור, נגה היא מדהימה, ואי אפשר בלי נגה כי אז לא תהיה מי שתחלץ אותי ממבוכים עמוסי פאד- תאי צמחוני ודברים טעימים, ובטח יוכל אותי איזה דרקון בינתיים...
אז אני אשאיר לך 3> ואלך לי, אז בביי חתימה חמדמדה של נגה!

אזז שלום לעוד חתימה שאני נכנסת אליה בזמני הפנוי כי זה אחלה תחביב וזה מעביר אחלה את הזמן שאין לי בכל אופן עכשיו אני בחתימה של...
נגה!
אז נגה היא מדהימה והיא חמודה והיא נחמדה והיא גם פרופסרית אז תנו לה כבוד והיא מעניינת כזאת אז תמיד יש על מה לדבר איתה וקיצור אני מתה עליה והיא מושלמתתת
אז יאלוש נגה כפרה אני לא יכולה לחפור כאן עד אינסוף אז אני אלך לי לא לפני שאני יכתוב את המשפט שכמו שאתם יודעים אני לא משאירה חתימות בלעדיו-
תפוח אדמה זה מושלםם
אז יאלוש חיים של סבתא שלך את אבל אני צריכה לגמור את הפריצה הזאת אז ביי נשמה הייתי כאן.

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Sep 15 2020, 09:55 AM
צטט הודעה

קוסם מצטיין

פרטי משתמש
חרמשים: 66023
מגדר:
משתמש מספר: 73118

נחמד

--------------------
User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 4 2020, 14:41 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2550
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

וואו, כל הכבוד על הסיקור!
הוא בהחלט מושקע והיה כיף לקרוא אותו, ורואים שאת אוהבת את הספר. אהבתי שהוספת את המידע על הסופרת, זה באמת הוסיף לסיקור :>
יש לי רק שתי הערות:
1. הדעה האישית שלך צריכה להיות חמש שורות, ולשלך יש ארבע. זה כנראה נשמע קטנוני אבל אני באמת הייתי רוצה לדעת למה את אוהבת את הספר הספציפי שסיקרת ולא את כל הספרים של הסופרת. אם המטרה שלך הייתה לדבר על הסופרת, היית יכולה לסקר את הסופרת. אם המטרה הייתה לדבר על הספרים, היית מסקרת את הסדרה. אבל סיקרת ספר ספציפי ולכן ציפיתי שתדברי עליו.
2. המידע על הסופרת לא ממרוכז, לעומת שאר הטקסט, וזה די בוט לעין ולא נעים. כדאי לתקן את זה ^^
תתקני את זה ואוסיף ללינקייה D:

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
פורסם ב: Oct 11 2020, 13:26 PM
צטט הודעה

קוסם מתקדם

פרטי משתמש
חרמשים: 100
מגדר:female
משתמש מספר: 71678

ערכתי.

--------------------

נגה כותבת משרשרת מוזר זה דרך החיים שלי שלחו ה"פ

User Posted Image

User Posted Image

גניבה היא פשע, כמובן, ודבר מאוד לא מנומס. אולם כמו רוב הדברים הלא־מנומסים - תחת נסיבות מסוימות זה בסדר. זה לא בסדר, לדוגמא, אם אתה נמצא במוזיאון ומחליט שציור מסוים ייראה טוב יותר בסלון שלך, אז אתה פשוט תולש אותו מהקיר ולוקח אותו. אבל, אם אתה מאוד, מאוד רעב, ואין לך שום דרך להרוויח כסף, זה לא נורא כל כך לתלוש את הציור מהקיר, לקחת אותו הביתה, ולאכול אותו.

וכמובן, פריצות:

יאיי איזה כיף לי, אני בחתימה החמדמדה של נגה!
אז נגה מה אפשר להגיד?
את חמדמדה כמו החתימה שלך, מהממת, מושלמת ועוד הרבה דברים טובים שאני מתעצלת לכתוב (:
והכי חשוב; תקראו את הפאנפיקים שלה
בקיצור נגה היא משהו - משהו,
ביי ביי לכם,
הייתי פה 🤘🏼

נגה, נגה, נגה. יש יותר מהממת ממך?
אז שלהום לכם בני תמותה, חשוב שתדעו שנגה מוכשרת ברמות, יש לה פאנפיקים מדהימים אז רוצו מהר מהר לקרוא אותם, וממש ממש כיף לדבר איתה כי היא חכמה ומעניינת ברמות.
וזה שהיא המשרשרת הטובה ביותר שאי פעם פגשת כבר הזכרתי?
בקיצור, נגה היא מדהימה, ואי אפשר בלי נגה כי אז לא תהיה מי שתחלץ אותי ממבוכים עמוסי פאד- תאי צמחוני ודברים טעימים, ובטח יוכל אותי איזה דרקון בינתיים...
אז אני אשאיר לך 3> ואלך לי, אז בביי חתימה חמדמדה של נגה!

אזז שלום לעוד חתימה שאני נכנסת אליה בזמני הפנוי כי זה אחלה תחביב וזה מעביר אחלה את הזמן שאין לי בכל אופן עכשיו אני בחתימה של...
נגה!
אז נגה היא מדהימה והיא חמודה והיא נחמדה והיא גם פרופסרית אז תנו לה כבוד והיא מעניינת כזאת אז תמיד יש על מה לדבר איתה וקיצור אני מתה עליה והיא מושלמתתת
אז יאלוש נגה כפרה אני לא יכולה לחפור כאן עד אינסוף אז אני אלך לי לא לפני שאני יכתוב את המשפט שכמו שאתם יודעים אני לא משאירה חתימות בלעדיו-
תפוח אדמה זה מושלםם
אז יאלוש חיים של סבתא שלך את אבל אני צריכה לגמור את הפריצה הזאת אז ביי נשמה הייתי כאן.

---------
פורסם ב: Oct 11 2020, 13:36 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2550
מגדר:male
משתמש מספר: 62302

אבל את כתבת רק שורה אחת על הספר הספציפי הזה וארבע שורות על כל הסדרה. זה סיקור ספר, לא סדרה, וגם במה שכתבת על הספר זה היה "זה הספר הכי טוב בסדרה" בלי להסביר בכלל מה אהבת בו.

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
73 305 322 100

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007