האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סיקור דמות|אלייזה מירק
פורסם ב: Oct 13 2020, 18:29 PM
צטט הודעה

A Cat With A Hat In A Hat

פרטי משתמש
קבוצה: סלית'רין
חרמשים: 2638
מגדר:male
משתמש מספר: 62302
חפצי המשתמש: צפה

אלייזה מירק
User Posted Image

שם הדמות: אלייזה מירק|Eliza Mirk
הספר ממנו לקוחה הדמות: Eliza and her Monsters
משפחה:
פיטר מירק|Peter Mirk (אב)
אנה מירק|Anna Mirk (אם)
סאלי מירק|Sully Mirk (אח קטן)
צ'ארץ' מירק|Church Mirk (אח קטן)

תקציר הספר
גב הספר
Her story is a phenomenon. Her life is a disaster.
In the real world, Eliza Mirk is shy, weird, and friendless. Online, she’s LadyConstellation, the anonymous creator of the wildly popular webcomic Monstrous Sea. Eliza can’t imagine enjoying the real world as much as she loves the online one, and she has no desire to try.
Then Wallace Warland, Monstrous Sea’s biggest fanfiction writer, transfers to her school. Wallace thinks Eliza is just another fan, and as he draws her out of her shell, she begins to wonder if a life offline might be worthwhile.
But when Eliza’s secret is accidentally shared with the world, everything she’s built—her story, her relationship with Wallace, and even her sanity—begins to fall apart.

תקציר שלי
אלייזה מירק היא תלמידת י"ב ביישנית וחסרת חברים, חוץ משני חברים שאיתם היא מדברת אונליין ומעולם לא פגשה.
אבל היא לא נערה רגילה. כשהיא חוזרת הביתה מבית הספר ומדליקה את המחשב שלה היא הופכת לליידי קונסטליישן (LadyConstellation), היוצרת המסתורית של הקומיקס המפורסם, ים מפלצתי (Mostrous Sea).
יום אחד, כשתלמיד חדש ושקט בצורה מפתיעה בשם וואלס ווארלנד עובד אל בית ספרה של אלייזה, הכל משתנה. לא רק שוואלס הוא מעריץ גדול של הקומיקס שלה, הוא גם כותב הפאנפיקים הכי גדול ברחבי הפאנדום של ים מפלצתי. וואלס חושב שאלייזה היא רק עוד מעריצה של הקומיקס, ומתחבר אליה מהר מאוד.
בעזרת וואלס אלייזה נפתחת אל העולם האמיתי יותר, ומתחילה להבין שאולי יהיה לה טוב בעולם האמיתי כמעט בדיוק כמו שטוב לה בעולם הווירטואלי.

מידע על הדמות
יש כאן... המוןןן ספויילרים. סליחה על החפירה שרוב הסיכויים שלא תוכלו לקרוא.
אלייזה נולדה וגדלה בווסטקליף (Westcliff) ומעולם לא גרה בשום מקום אחר. מאז שהיא הייתה קטנה ההורים שלה רשמו אותה לחוגי ספורט שונים בתקווה שהיא תאהב אותם. אלייזה עצמה רצתה להצליח בחוגי הספורט בהתחלה, אבל מהר מאוד היא הפסיקה לנסות בגלל שהיא מעולם לא הצליחה, והתחילה להתרכז יותר בציור. ההורים שלה, שהיו ספורטאים בעצמם, מעולם לא הבינו אותה בגלל זה, וזה התחיל להיות אפילו קשה יותר כששני אחיה הקטנים, סאלי וצ'ארץ', נולדו ואהבו ספורט בדיוק כמו ההורים שלהם. בעקבות כך אלייזה הרגישה כאילו ההורים שלה לא מבינים אותה, ושהאחים שלה שונאים אותה, אז היא הפסיקה לבלות איתם.
כשהייתה בת 14-15 היא התחילה לצייר את הקומיקס "ים מפלצתי" (Monstours sea). בהתחלה הוא לא זכה ליותר מדי הצלחה והיה כמו כל קומיקס אינטרנטי אחר, אבל לאחר שהוא הגיע לפורומים גדולים יודעים הוא נהיה אחד הקומיקסים הכי מפורסמים באינטרנט, ואלייזה הרוויחה ממנו הרבה כסף. רק המשפחה שלה ידעה שהיא זאת שכותבת את הקומיקס הזה, ואף אחד מהם לא ידע כמה גדול הוא נהיה. היא הסתירה את זה מכולם ונשארה אנונימית באינטרנט.
למרות ההצלחה הרבה שלה באינטרנט, בחיים האמיתיים היא נחשבת לפריקית המלחיצה בבית הספר שלה, שאף אחד לא רוצה להיות לידה או להזמין אותה לשום מקום. זאת הסיבה שהיא העדיפה להתחבר עם אנשים אונליין מאשר אנשים אמיתיים, כמו מקס ואמי, שעוזרים לה עם הפורומים של "ים מפלצתי" והיחידים שיודעים שהיא זאת שכתבה את הקומיקס.
בתחילת הספר, בזמן השנה האחרונה של אלייזה בבית הספר, וולאס וורלנד מגיע לבית הספר שלה. בהתחלה היא מנסה להתחמק ממנו כמו עם כולם, אבל יום אחד היא מגנה עליו מפני בריונים, אז היא מגלה שהוא מעריץ של הקומיקס שלה, ולמעשה כותב הפאנפיקים הכי גדול בפורומים. וולאס חושב שהיא רק מעריצה, כמוהו, ונותן לה לקרוא את הדברים שהוא כתב - בניהם את השכתוב שלו לקומיקס בצורה של רומן.
מהר מאוד השניים מתחברים ונהיים חברים מאוד טובים, דבר שגורם לאלייזה להתרחק ממקס ואמי. וולאס מפגיש אותה עם החברים שלו, שגם הם מעריצים של "ים מפלצתי", ומהר מאוד היא מתחברת גם איתם. במהלך אחד המפגשים שלהם היא ממליצה לוולאס לקרוא את הספר האהוב עלייה, "הילדים של היפנוס" (Children og Hypnos) שנכתב על ידי אוליביה קיין, שמעולם לא סיימה את הסדרה ומאז מתרוצצים תיאוריות עליה. היא מצליחה להכניס את וולאס לפאנדום, והם מוצאים עוד נושא משותף לדבר עליו.
כשהיא פוגשת את המשפחה של וולאס היא מגלה שהאבא החורג שלו לא מסכים לשלוח אותו ללמוד כתיבה באוניברסיטה, כי מבחנתו זה לא מכניס כסף. לאחר מכן וולאס שולח לאלייזה אימייל שמספר את הסיפור שלו, ואיך שהוא ראה את אבא שלו מתאבד מול העיניים שלו בפניית וולהאוס (Wellhouse Turn) בגלל שהוא עבד בעבודה שגרמה לו לשנוא את עצמו. אחרי שזה קרה וולאס הבטיח לעצמו לא לעשות דברים שהוא לא רוצה, בשביל לא לסיים כמו אבא שלו.
לקראת סיום הלימודים, ההורים של אלייזה פרסמו בעיתון של ווסטקליף קטע עליה, בהתאם למנהג של ווסטקליף. בקטע הם סיפרו לכולם שהיא זאת שכתבה את הקומיקס "ים מפלצתי", מה שגורם לכך שוולאס כעס עליה על שלא סיפרה לו קודם. בעקבות הפרסום אלייזה חווה התקף פאניקה, ומתמוטטת בקפיטריה. כשהיא מגיעה חזרה הביתה היא רואה את כל ההודעות בפורומים בעקבות הגילוי, ומאבדת את הרצון שלה להמשיך לכתוב את הקומיקס. היא לא הולכת לבית ספר במשך שבועיים, בהם היא מתחברת יותר לאחים שלה ולהורים שלה, ומבינה שהיא בכלל לא הכירה אותם כמו שהיא חשבה.
יום אחד וולאס בא אליה ומספר לה שהוא קיבל הצעת פרסום מהוצאת ספרים שרוצה לפרסם את השכתוב שלו לקומיקס, אז הוא מבקש מאלייזה שתסיים אותו, למרות שאלייזה מנסה להסביר לו שהיא לא יכולה. היא מנסה לסיים את הקומיקס בשבילו, אבל לא מצליחה, אז היא כותבת מכתב לאוליביה קיין לגבי הבעיה שלה.
אחרי שההורים שלה מבקשים ממנה, אלייזה הולכת לפגוש פסיכולוגית, וביחד הן מחליטות שהיא תדחה את האוניברסיטה שנה, בניסיון להרגיע אותה. אחרי עוד כמה זמן שבו אלייזה לא מצליחה להמשיך את הקומיקס ומרגישה כאילו וולאס שונא אותה, היא מחליטה לנסות להתאבד בפניית וולהאוס. היא מתחרטת בדיוק כשוולאס מגיע וצורח עליה להפסיק, ואז הם משלימים.
כשהיא מגיעה הביתה חזרה היא מקבלת מכתב תשובה מאוליביה קיין, שגורם לה לרצות לסיים את הקומיקס שלה למרות הכל.

דעה אישית
אני אגיד את האמת, בהתחלה לא רציתי לסקר את אלייזה בכלל. כמובן, אני לאהוב את הילדה והיא דמות מדהימה, אבל קצת קשה להעדיף אותה כשיש וולאס וורלנד. למרות זאת החלטתי לסקר אותה, פשוט כי הבנתי שיש כל כך הרבה דברים להגיד על הדמות הזאת.
אז אני אגיד את זה עכשיו: אני לעולם לא אבין את אלייזה. אני לעולם לא אצליח להתחבר למעשים שלה או להבין למה היא עשתה את זה. אני לא להבין למה היא לא סיפרה להורים שלה כמה הקומיקס שלה מצליח, למה היא לא סיפרה לוולאס שהיא כתבה את הקומיקס שהוא כל כך מעריץ, למה היא אף פעם לא ניסתה להתחבר עם האחים שלה ובמקום זה הניחה ישר שהם שונאים אותה. אני לא להצליח להבין את המעשים שלה כי אני פשוט לא להצליח לראות את עצמי עושה אותם בעצמי, אבל לדעתי זה הופך אותה לדמות מדהימה. זה מראה לי שלמרות שלאלייזה ולי יש תחומי עניין משותפים, תחביבים דומים והעדפה לחברים מהאינטרנט, היא עדיין לא דומה לי בכלל, מה שהופך אותה לדמות עם עניין ולא סתם כל גיקית אחרת. זה מראה לי שלא כולם כמוני.
אהבתי בדמות של אלייזה איך שהיא מצליחה להתמקד כל כך הרבה בסיפור שהיא יצרה. איך היא לא מוותרת עליו כמו שאני ככל הנראה הייתי עושה, איך היא ממשיכה גם כשקשה. אפילו אחרי שהיא פגשה את וולאס והתחילה לבלות איתו, היא מעולם לא נטשה את הקומיקס שלה. לדעתי אלייזה היא דמות שיכולה לתת ליוצרים צעירים הרבה השראה. נכון שלדעתי הבחירות שלה היו ממש לא נכונות או חכמות, אבל היא בכל זאת יוצרת צעירה שהתפרסמה בזכות עצמה - אם זה לא מעודד אתכם להתחיל לצייר או לכתוב או לנגן או כל דבר, אני לא להבין אתכם.
לעומת זאת, היו הרבה דברים בדמות שלה שגם לא אהבתי. לא הייתה לי יותר מדי בעיה עם זה שהיא נמנעת ממצבים חברתיים בבית הספר שלה, כי זה משהו שלדעתי עוד הגיוני, אבל כמעט תמיד עצבן אותי לקרוא את איך שהיא מתלוננת על המשפחה שלה, למרות שהיא זאת שחוסמת אותם בפניה. היא אומרת שההורים שלה לא מבינים, למרות שהיא לא מנסה להסביר להם כלום. היא אומרת שהאחים שלה שונאים אותה, אבל היא זאת שלא מנסה לבלות איתם אף פעם. ממש עצבן אותי שלקח לה כל כך הרבה זמן להבין שהיא טעתה כל הזמן הזה, כי היא פשוט וויתרה על הקשר שלה עם המשפחה שלה בלי לנסות.
מה שכן - היא עדיין אחת הדמויות האהובות עליי בספר. היא ממש מדהימה, הקשר שלה עם וולאס מדהים ואפילו איך שהיא מודה בטעויות שלה בצורה מדהימה. היא בהחלט דמות להערצה.

בונוס קטן
הידעתם שהסופרת מפרסמת בוואטפד טיזר לקומיקס של אלייזה (אם הוא יקבל מספיק צפיות הוא כנראה יתפרסם) ואת הספר האהוב עלייה, הילדים של היפנוס?
גם אם אתם לא קראתם את הספר, אני באמת להמליץ לכם לקרוא לפחות את הילדים של היפנוס. זה ספר שלם בחינם ^^
Children of Hypnos
Monstrous Sea - teaser

--------------------
"Magic isn't just a performance art, it's also a way of thinking. Many things in this world seem simple at first glance but play host to all sorts of secrets if you look deeper."

my name is not Ian but ok
he/him
Danganronpa|League of Legends|OMORI|The Owl House|Project Sekai

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 16 2020, 15:34 PM
צטט הודעה

.You can't KILL me. There'll be paperwork

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 1702
מגדר:male
משתמש מספר: 59134
חפצי המשתמש: צפה

יו הנה עוד סיקור יפה של וריאן. איו לי מה להעיר ואת יודעת את זה אז אני אדבק למה שאהבתי D:
טוב אז העיצוב ממש אסתטי ויפה ולא ציפיתי לאחרת. זה נראה שהוספת די הרבה מידע אבל זה לא משעמם כי הניסוח שלך פשוט טוב. גם לא הוספת תמונות וציטוטים אבל זה לא מרגיש כאילו משהו חסר, וזה נראה לי מתאים לסיקור ככה.
גם תודה על הקישורים בסוף כי זה מגניב! כל הכבוד!

--------------------
ריין ~ 18 כבר ~ איי דונואו

User Posted Image

“You want to change the world, Shallan. That’s well and good. But be careful. The world predates you. She has seniority.”

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
143 520 597 225

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007