האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

סוגי אנשים וקוסמים || דיון
פורסם ב: Oct 26 2020, 15:24 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 11912
מגדר:
משתמש מספר: 73807
חפצי המשתמש: צפה

סוגי אנשים וקוסמים

בעולם הקסמים יש מספר כינויים לסוגי אנשים מסוימים, הנה מספר דוגמאות:

בוגד דם - הוא כינוי גנאי המשמש קוסמים הדוגלים בטהרת הדם לתיאור כל קוסם או מכשפה טהורי דם המקיימים יחסי ידידות עם קוסמים שהוריהם אינם קוסמים או עם מוגלגים.

בוצדם - הוא כינוי גנאי המתאר קוסם או מכשפה שהוריהם מוגלגים.

חצוי דם - הוא קוסם או מכשפה שאחד מהוריהם אינו טהור דם, או שלפחות מחצית מסביו וסבתותיו מוגלגים.

טהור דם - הוא קוסם או מכשפה שכל אבותיהם הם קוסמים או מכשפות. אחדים מתוכם דוגלים באופן קיצוני בשמירה על טוהר הדם שלהם, ולפיכך מכחישים את קיומם של סקיבים או חצויי דם במשפחתם, ומתחתנים אך ורק עם טהורי דם אחרים.

מוגל - הוא הכינוי של אנשים שלא ניחנו בכוחות קסם..

סקיב - הוא אדם מחוסר כוחות קסם שנולד לקוסם ומכשפה. מאחר שסקיבים אינם קוסמים, אך אינם בדיוק מוגלגים הם לא מצליחים להשתלב באף אחד משני העולמות.

אז מה העניין בעצם?
חלק מהקוסמים מרגישים את עצמם מעל כולם ומכנים אנשים אחרים בכינויים לא מנומסים, שאר הקוסמים אחרי זמן מה גם התחילו להשתמש ברוב הכינויים.
ואני שואל את עצמי, איך הם יכולים לעשות את זה? זה מאוד לא יפה מצידם.

שאלות מנחות לדיון:
1. האם אתם חושבים שהמושגים הללו הם נכונים וטובים? אשמח אם תפרטו מה כן ומה לא (אם יש).
2. אם מבחינתכם המושגים הללו לא טובים, לאיזה מושג הייתם משנים?
3. מה אתם חושבים על הקוסמים שמשתמשים במושגים הללו?
4. הוסיפו לדיון כמה שתרצו בדברים שקשורים כמובן.

תשובות לפי דעתי:
1. לפי דעתי רוב המושגים האלו לא טובים, טהור דם וחצוי דם זה מובן (גם אם זה נאמר בשחצנות), כי זה רק מתאר גנים, אבל כל השאר לפי דעתי המילה עצמה לא נעימה, למשל מוגל בא מהמילה לגלוג שזה מאוד לא נעים.
2. אם הייתי יכול לשנות הייתי משנה את השם "מוגל" ל - "א-קוסם", פשוט מישהו שהוא לא קוסם בלי שום תיאור מעליב.
3. אני חושב שה מאוד לא יפה מצידם והם צריכים להתרגל לא להשתמש במושגים הללו.

דיון מהנה :)

--------------------
#בדיחתקרש #פעמון #דולפין #דרקון #זאב שלג #זאב הרעמה

שווה להיכנס!!!

תראו - יש לי מדף!

User Posted Image

User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Oct 26 2020, 16:11 PM
צטט הודעה

סוהרסן

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 6570
מגדר:female
משתמש מספר: 73118

אני חושבת שהכיינויים האלו נחוצים בחלק מהמקרים- צריך לדעת על איזה סוג קוסם אתה מדבר.
אבל לרוב צריך פשוט לומר "קוסם" או "א קוסם"(בזה אני מסכימה אתך)

--------------------
הארי וג'יני השיפ הכי מדהיםםםםםםםםם

---------
פורסם ב: Oct 26 2020, 19:52 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1321
מגדר:
משתמש מספר: 73113

באמיריקה קוראים למוגלגים אל קסם

--------------------
לנכנס ברוך הבא
אך דבר אחד תדע:
מי שבגזילה אשם
כך או ככה ישלם;
לא רק אוצרות תמצא
כאן בבטן-אדמה.
אזהרה היא לבאים:
סוף גנב אינו נעים.

---------
פורסם ב: Oct 26 2020, 21:37 PM
צטט הודעה

I am serious. and don't call me shirley

פרטי משתמש
חרמשים: 685
מגדר:male
משתמש מספר: 64972

1. האם אתם חושבים שהמושגים הללו הם נכונים וטובים? אשמח אם תפרטו מה כן ומה לא (אם יש).
אני חושב שהכינויים האלה לא טובים. הכינויים האלו כנראה הושרשו מהצד של ה"אדוקי דם" בעולם הקוסמים, הייתי קורא להם.. אני לא חושב שיש כינויים פחות טובים ויותר טובים, כל הכינויים האלה רעים מטבעם, יוצרים הכללות ומפרידים בין אנשים - בין אם הכינוי חיובי מעצמו - "טהור דם" - או בין אם שלילי - "בוצדם". בקשר למוגלגים - אין לי בעיה עם הכינוי הזה, כי זה תכלס לא מפריע לאף אחד, בעולם הקוסמים לפחות. נראלי.
2. אם מבחינתכם המושגים הללו לא טובים, לאיזה מושג הייתם משנים?
אני הייתי משנה למושגים פחות מעליבים ויותר נייטרלים, כגון בוצדם = בן מוגלגים, טהור דם = בן קוסמים, אה ולגבי סקיבים אני לא חושב שצריך להכליל אותם בכלל - שכל סקיב יהיה מה שהוא רוצה, בין אם מוגלג או קוסם חסר כוחות.
3. מה אתם חושבים על הקוסמים שמשתמשים במושגים הללו?
הם תכלס פשוט מחפשים להציק לאנשים או לגרום לעצמם לחשוב שהם "נעלים" יותר. אני מניח שרוב האנשים הללו הם טהורי דם, כמו מאלפוי.
4. הערות? בלי שום קשר, האמת שאני ממש אוהב את כל הקטע של הכינויים האלו. רולינג תיארה בעזרת הכינויים הללו דרגות שונות של חברה בעולם הקוסמים, וזה עזר לה ליצור ולהרחיב את העולם הזה. אם נניח אתה ילד בביה"ס שתמיד היו מציקים לך בהפסקות ומקללים אותך, הקללות/הכינויים האלו נותנים קצת relatabilty לעולם והופכים אותו ליותר מציאותי.
נ.ב וואי אני מרגיש שממש חפרתי, אני מרגיש שכאילו הרצאתי עכשיו בהיסטוריה או משהו.
נ.ב.ד אחלה רעיון לדיון! ^^

--------------------
Its Ido 🎥 עוד מעט 15 🎞️ Community 🎬 Scott Pilgrim 💿 סדרות, ספרים וזה

User Posted ImageUser Posted Image

---------
פורסם ב: Nov 23 2020, 18:08 PM
צטט הודעה

מוגל

פרטי משתמש
חרמשים: 1046
מגדר:male
משתמש מספר: 73887

לפי דעתי זה לא יפה לקרוא לאנשים בוצדמים או בוגדי דם כי השמות האלה ממש בוטים (בוץ דם לדוגמה) אבל "חצוי דם" או "טהור דם" הם מילים די בסדר שמציינות עובדה - הוא טהור דם והוא חצוי דם- אין בזה דברים בוטה (לכן אין בעיה לומר אותם). אבל אם זה מגיע להשוואות שבדרך כלל טהורי הדם עושים- כשהם מלגלגים על חצוי דם או על בוצדמים ואומרים שהם יותר חשובים או שהדם שלהם מלוכלך זה לא טוב ועדיף לא לומר אותם

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
15892 13222 18373 4304

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007