האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים


 
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

 סיקור שיפ || לוסי והגולגולת, מערכת יחסים לא רומנטית, אלא ידידותית
פורסם ב: Jan 13 2021, 20:27 PM
צטט הודעה
קוסם מתחיל
****

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
הודעות: 1789
חרמשים: 29165
מגדר:female
משתמש מספר: 73558
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 02.10.2020


לוסי והגולגולת
סיקור שיפ

User Posted Image

הערה חשובה: השיפ מתבטא בעיקר בספרים בסדרה שאינם מתורגמים עדיין לעברית, לכן זה עלול לעשות קלקלנים למי שלא קרא אותם באנגלית (אגב, גם כבר עצם קיומו של השיפ הוא קלקלן).
יש לציין שמה שאני מסקרת הוא שיפ שאינו רומנטי, כלומר זו רק מערכת יחסים של ידידות.

תעודת זהות

☠ שם השיפ: גולגולוסי (אין לזה באמת שם, סתם המצאתי משהו - במיוחד שזה רק ידידותי ולא רומנטי) – Skullyle/Skullucy
☠ שם הדמויות בשיפ:
לוסי קרלייל (או בקיצור, לוס) - Lucy Carlyle (Luce)
הגולגולת (או גולגולת בצנצנת) – Skull (Skull in a jar)
☠ הספר/הסדרה מהם לקוח השיפ: לוקווד ושות' – Lockwood & co
☠ הופעה ראשונה: האמת היא שזה לא באמת מופיע באופן רשמי כל כך, במיוחד שכמו שאמרתי, זו רק מערכת יחסים של ידידות. אפשר להגיד שהפעם הראשונה שלוסי פגשה ודיברה איתו היה בסוף הספר הראשון, והפעם הראשונה שהם היו ממש חברים באופן די רשמי היה רק בסוף הסדרה, בסוף הספר החמישי (שעדיין לא תורגם לעברית).

תקציר הספר

User Posted Image

אז אני אעתיק רק את תקציר הספר השני, כי רק שם באמת מכירים את הגולגולת, ושם אנחנו לראשונה מתעסקים בו – הרי אפילו זה השם של הספר: הגולגולת הלוחשת.
☠ תקציר מגב הספר:
רוחות ורפאים היזהרו, לוקווד ושות´ שבים לפעולה...

החיים לא בדיוק רגועים בסוכנות הבילוש לוקווד ושות´.
לוסי וג´ורג´ מנסים לפתור את תעלומת הגולגולת הלוחשת הכלואה בצנצנת הרוחות שלהם,
בעוד לוקווד מצפה נואשות למקרה חדש ומסעיר.
נדמה שהמצב מתחיל להשתפר כאשר הצוות נקרא לחקור את קברו של רופא ויקטוריאני מרושע.
כרגיל, הכול משתבש – רוח איומה משתחררת, וחפץ מסוכן נגנב מארון הקבורה.
על לוקווד ושות´ למצוא את החפץ לפני שכוחו ינוצל לרעה, אך זהו מירוץ נגד הזמן.
ואם זה לא מספיק, הגולגולת בצנצנת מתחילה שוב להתעורר...

☠ תקציר במילים שלי:
סוכנות לוקווד ושות' היא סוכנות על-חושית הפועלת נגד רוחות רפאים על ידי נטרול מקורותם (מקור הוא החפץ הקושר את רוח הרפאים לעולם החיים). לוסי הצטרפה אליה בספר הקודם, וכבר הספיקה לעבוד יחד במקרה גדול ומסעיר.
לאחר שבסוף הספר הראשון לוסי שומעת את הגולגולת, רוח רפאים מסתורית הנמצאת בצנצנת רוחות שג'ורג' מצא, מדבר אליה, לוקווד וג'ורג' (חברי הסוכנות הנותרים) מנסים לפתור את התעלומה, ומשדלים אותה לדבר אתו שוב.
לוסי לא אוהבת את העניין, כיוון שהיא מרגישה שהרוח רעה, אך בכל זאת מנסה, וכל הניסיונות שלה נכשלים.
במהלך מקרה צדדי, לוקווד ושות' מותקפים בידי מקבץ רוחות, וניצלים בידי צוותו של הסוכן קיפס (סוכן יריב של לוקווד מסוכנות פיטס). בעקבות כך הם נגררים לביצוע התערבות, שבה בפעם הבאה ששתי הסוכנויות יעבדו יחד, מי שיפסיד יצטרך להודות בתבוסה בעיתון הטיימס.
לאחר מכן, כאשר בא לידיהם מקרה עם קבר אותו הם צריכים לחקור, הם מגלים בו רוח רפאים איום וחפץ חזק ומסוכן שנקבר יחד איתו, שבסופו של דבר נגנב. במהלך הספר הם מנסים למצוא את החפץ ולהחזיר אותו.
כאשר הם מבררים על בעליו של הקבר, הם מגלים שהוא זה שיצר את החפץ. ומתברר להם שהגולגולת, עליו הם לא ידעו כמעט כלום, קשור לכל העניין, והוא מתחיל לדבר עם לוסי על עברו, גם מול לוקווד וג'ורג' (שעכשיו יודעים בבירור שהיא אכן מדברת עם רוח הרפאים).
הקשר בין לוסי והגולגולת מתחיל להיווצר, והיא מצליחה לשכנע אותו לעזור להם במקרה, בשביל למצוא את החפץ המסוכן.
הגולגולת אכן משתף פעולה, וגורם להם למצוא רמז, שבסופו של דבר מביא לפתרון.
בסופו של דבר הם אכן מחזירים את החפץ, בעזרת שיתוף פעולה עם צוות קיפס, (תחילת קלקלן)אך לא בלי בגידה של חבר,(סוף קלקלן) ומצליחים לסיים את המקרה בהצלחה.
בסיכומו של עניין, הגילוי על עברו המפוקפק של הגולגולת, גורם ללוסי להסתייג ממנו יותר, אך מצד שני, לאור עזרתו, היא מבינה שהוא יכול לסייע בעוד מקרים (ואכן הם עושים זאת בספר השלישי). מה שמתחיל את הקשר המיוחד שמתפתח בין לוסי והגולגולת.


לוסי קרלייל

User Posted Image

לוסי ג'ואן קרלייל (Lucy Joan Carlyle) היא גיבורת הסדרה, או לפחות זו שמספרת את הסיפור בגוף ראשון. היא סוכנת על-חושית שכשרונה הוא האזנה חזקה במיוחד, וגם מגע טוב מאד. יש לה גם כשרון ראייה, אך הוא פחות חזק (כל אלה בקשר לרוחות רפאים).
היא נערה כבת 14 שאינה נראית טוב במיוחד (לפחות כך היא מאמינה), גבוהה עם תכונות חזקות – עיניים גדולות, גבות עבות, אף ארוך ושפתיים שמנות. השיער שלה כהה וקצר, כדי להקל עליה במשימות על חושיות.
לוסי היא אמיצה, ולעיתים אף פזיזה. היא עקשנית וממהרת לשפוט זרים, אך נאמנה מאד לחבריה. היא נוטה להתעצבן במהירות (במיוחד כשיש לה חוסר שינה), ואינה יודעת לדבר כל כך בצורה מנומסת ומכובדת (לכן לוקווד תמיד מדבר). יש לה חוסר בטחון עצמי לגבי המראה שלה, במיוחד מול בנות אחרות.
אחת התכונות החזקות שלה היא האמפתיה והרחמים, במיוחד כלפי רוחות רפאים שהיא מתקשרת איתן. ובאופן כללי היא לרוב פועלת על פי תחושות הבטן שלה, ולא על פי השכל. היא גם יודעת לצייר טוב.
לוסי נולדה בעיירה קטנה בצפון אנגליה, לעוד שש אחיות. אביה נפטר בצעירותה, ואמה הייתה קשוחה אליה, בלי הרבה חיבה. כבר מגיל 8 היא הצטרפה לסוכן ג'ייקובס שהכשיר אותה להיות לסוכנת, כיוון שכבר מגיל קטן נראה הכשרון הגדול שלה. לאחר תאונה קשה במקרה של טחנת וויטבורן, בו נהרגו כל חבריה לחונכות, היא עזבה את הסוכן ג'ייקובס, וברחה ממשפחתה ללונדון לחפש עבודה.
היא ניסתה את מזלה בסוכנויות שונות, אך אף אחת מהן לא קיבלה אותה, כיוון שלא גמרה את חונכותה, וחסר לה שנה כדי להיות לסוכנת מהמניין. לבסוף היא החליטה לנסות את לוקווד ושות', שם היא הצליחה להתקבל, וכך הכל התחיל.

הגולגולת

User Posted Image

קודם כל דבר חשוב שאתם צריכים לדעת כבר עכשיו הוא שהגולגולת (Skull) הוא רוח רפאים – לא בן אדם רגיל, ואפילו לא באמת גולגולת. הוא נקרא כך, מכיוון שהמקור שלו הוא גולגולת (שנמצאת בתוך צנצנת רוחות), ומשום שהוא אף פעם לא מוכן להגיד לנו (או יותר נכון, ללוסי) את שמו האמיתי.
הגולגולת הוא רוח רפאים מטיפוס שלישי – כלומר רוח רפאים בעל תודעה חזקה ומלאה, שממש יכולה לדבר עם אנשים בעלי שמיעה על חושית חזקה – טיפוס שנחשב לאגדה בקרב הסוכנים, ונשמע רק מסיפורים על מריסה פיטס, המייסדת של הסוכנויות העל חושיות (יחד עם טום רוטוול). מה שהפך אותו לרוח כזו הוא רצונו לחזור לחיים.
מקור הגולגולת הוא בגולגולת ישנה למדי, כמו שאמרתי, שנמצאת בתוך צנצנת זכוכית כסף, המונעת ממנו לצאת החוצה.
מראה הרוח עצמה, כאשר הוא נמצא בתוך הצנצנת הוא אקטופלזמה ירוקה המסתובבת סביב הגולגולת בצנצנת. בדרך כלל צורתה היא כראש אדם, דומה במקצת לגולגולת וחופף במאפייניו עליה, ורבות מן הפעמים הגולגולת מעוות אותה לפרצופים מגעילים ומחרידים שונים.
כאשר הגולגולת נמצא מחוץ לצנצנת, צורתו המלאה היא כילד מתבגר צעיר, מעט מבוגר יותר מלוסי. הוא נראה נער גבוה ורזה, בעל שיער קוצני, וחיוך לגלגני (כמו חיוכו כראש בצנצנת).
הגולגולת הוא סרקסטי מאד, ודי מרושע, אוהב ללגלג וליצור סכסוכים בין לוסי לחברי לוקווד ושות'. הוא גם בעל אופי אלים מאד, כך שאין לו בעיה להציע רצח כפתרון לבעיה. מצד שני, הגולגולת כן מועילה לפעמים (בעיקר בספרים מאוחרים), ונותנת תובנות ועצות שעוזרות מאד ללוקווד ושות'. גם רואים שהוא אוהב חברה – הדבר שהוא הכי מפחד ממנו היא נטישה בידי לוסי, שהיא האדם היחיד שמדבר איתו. הוא גם אוהב להתגרות בלוסי הרבה, בעיקר בקשר שלה עם לוקווד.
(תחילת קלקלן לספר השני)כאשר היה בחיים, אדמונד ביקרסטאף הרשע היה אדונו, וככל הנראה הגולגולת היה משרתו הקטן שגרם לאנשים רבים למות.(סוף קלקלן) לאחר שמת (בעודו נער), לא ידוע ממה, כמה שנים אחר כך נמצאה גולגלתו בביוב של למבת', על ידי סוכני פיטס. כאשר ראו כי אין בו תועלת (תחילת קלקלן לספר הרביעי)(ולאחר שיחה עם מריסה פיטס)(סוף קלקלן), רצו לזורקו, אך ג'ורג', שבאותו הזמן עבד שם, ראה ולקח אותו לעצמו. וכך הגיעה הגולגולת ללוקווד ושות', לאחר הצטרפו של ג'ורג' לסוכנות.
הגולגולת שימשה בתחילה כגורם מפחיד, וכמבחן קבלה לסוכנים חדשים, אך לאחר שהגיעה לוסי, הפסיק המנהג (בעיקר כי הם לא קיבלו עוד סוכנים), ובסופו של דבר נהפך פחות או יותר לרכושה של לוסי.


רקע השיפ

האמת היא שמלכתחילה בכלל לא הייתה אהבה ואחווה ביניהם (לא רומנטית, אנשים!), אלא דווקא ההיפך הגמור.
לוסי פוגשת לראשונה את הגולגולת במהלך מבחן הקבלה שלה לסוכנות לוקווד ושות', בו הוצגה בפניה הגולגולת והיא התבקשה להגיד מה היא יכולה לדעת עליה. הגולגולת נראתה בעיניה דבר מכוער ומזוויע, ואף מפחיד מעט, שהיא התקשתה להסתיר את סלידתה ובהלתה ממנו (הנערה הקודמת שהייתה במקומה, לעומת זאת, לא הצליחה להחניק את צרחתה הנוראית).
לאחר מכן, אין הרבה קשר בין לוסי והגולגולת, עד לסוף הספר הראשון, בו היא הולכת להביא סופגניות למסיבת ההצלחה שלהם, ומוצאת במחסן את הגולגולת. שם הגולגולת מדבר אליה לראשונה, דברים סתומים למדי, והיא מנסה לחסום אותו, ולא אוהבת כלל את העניין. היא מבינה שהוא אדם רע, וחושבת שהוא מנסה להסית אותה (מה שדי נכון), ולכן מיד בורחת חזרה אל לוקווד וג'ורג'.
יש להבין שלוסי היא האדם היחיד שיכולה לדבר עם רוחות רפאים מטיפוס שלישי (חוץ ממריסה פיטס), ובעצם עם הגולגולת, כיוון שזהו כשרון מאד נדיר של שמיעה על-חושית חזקה במיוחד.
לאחר שהיא מספרת להם על השיחה, לוקווד מאד מתלהב מהעניין, ודוחף אותה לדבר עם הגולגולת, אך הוא לא משתף פעולה, וכאשר הוא מדבר הוא רק אומר דברים חסרי פשר ומפחידים.

בספר השני אנו מגלים לראשונה על רקע הגולגולת, ולוסי מצליחה גם להוכיח ללוקווד וג'ורג' שהיא באמת יכולה לדבר עם הגולגולת. באותו הזמן לוסי (וחבריה עוד יותר) משוכנעת שגולגולת הוא אדם רע שצריך להיזהר לא להתקרב אליו יותר מדי, אך למרות זאת היא עדיין מביאה אותו למקרה בו היא משוכנעת שיעזור – ואכן, הוא עוזר, אך ככל הנראה לא עשה זאת מרצונו הטוב, אלא בגלל רצונו לשעשוע (לראות איך הם מתים) (תחילת קלקלן לספר השני)ופגישה עם אדונו לשעבר.(סוף קלקלן)
בנוסף לכל דיבוריו חסרי הפשר, הגולגולת גם מנסה להסית אותה נגד חבריה, ולוקווד בפרט, ולגרום לה לפקפק בהם, מה שמוסיף עוד יותר להסתייגותה ממנו.

בספר השלישי, הקשר בין לוסי והגולגולת מתקדם. עכשיו הם לוקחים את הגולגולת לרבים מן המקרים שלהם, בהם הוא בהחלט עוזר, ולמרות שלוסי לא מסכימה לקרוא לגולגולת כידיד שלה (וגם הוא לא – לה), הוא בהחלט נמצא איתה כמעט כל הזמן והיא גם מדברת אתו לפעמים אפילו מרצונה החופשי. חוץ מזה, יש לציין שכעת מקומה של הגולגולת נמצא בחדרה של לוסי, על אדן החלון. גם אפשר לראות שהגולגולת מתחיל לחבב את לוקווד ושות' באופן כללי, והוא מוחה כשמזלזלים בהם ובכלליהם (כאשר עבדו יחד עם סוכנויות אחרות).
באופן טבעי, מכיוון שלוסי היא המקשרת בין לוקווד ושות' לגולגולת, היא מתקרבת לגולגולת יותר מהאחרים, גם יותר מג'ורג', הבעלים המקורי שלו. (תחילת קלקלן לספר השלישי)בסוף הספר השלישי, בו היא עוזבת את לוקווד ושות', היא אף לוקחת את הגולגולת איתה, מה שמסמל יותר מכל את הקשר שהתחזק ביניהם.(סוף קלקלן)

בספר הרביעי, בתחילה, הגולגולת הוא פחות או יותר החבר היחיד שלה, (תחילת קלקלן לספר השלישי)כאשר נטשה את לוקווד ושות'. מכיוון שהיא מרגישה בודדה,(סוף קלקלן) היא מדברת אתו המון, וכל הזמן מתייעצת איתו לגבי המקרים בו היא עובדת. גם הגולגולת עצמו התקרב אליה, עזר כל הזמן בעבודתה, ואף הציע לייסד סוכנות "קרלייל והגולגולת" בה שניהם יעבדו כשותפים מלאים. היא אמנם עדיין מתכחשת אליו כידידה, אך הוא כבר אינו מתכחש לזה, ומנסה להתקרב אליה יותר.
(תחילת קלקלן לספר הרביעי)כאשר היא מתאחדת עם לוקווד ושות' בעבודה משותפת (כסוכנת עצמאית שעוזרת להם במקרה חד פעמי),(סוף קלקלן) רואים איך שהגולגולת די מקנא בקשר שלה עם לוקווד, (תחילת קלקלן לספר הרביעי)ולא אוהב את הרעיון שחזרה להיות מחדש עם לוקווד ושות', גם אם זה רק זמני, במקום לקחת את הצעתו על הסוכנות המקורית. (סוף קלקלן) אפשר לראות שהוא אהב את הרעיון להיות לבד עם לוסי, כך שלוקווד לא ייקח את תשומת הלב שלה ממנו אליו.
(תחילת קלקלן לספר הרביעי)לאחר מכן הגולגולת נחטפת מחדרה, וכאן רואים איך הקשר ביניהם התקדם: כאשר היא מגלה זאת, היא נהיית כל כך מבוהלת וכועסת, שהיא מסכימה לעשות הכל בשביל להחזיר אותו, ומאד דואגת אותו. היא מסכנת את חייה למען זאת, ואף מחליטה להגיע לביתם של לוקווד ושות', ובצעד נואש היא מבקשת מהם לעזור לה למצוא את הגולגולת, למרות החלטתה הנחרצת שלא לעבוד איתם כדי לא לסכנם.(סוף קלקלן)
בסוף הספר הרביעי, לוסי (וכולנו) רואה לראשונה את הגולגולת בתור רוח רפאים מלאה, מחוץ לצנצנת (תחילת קלקלן לספר הרביעי)(ב"צד האחר" – מימד הרוחות) (סוף קלקלן), והוא אף מציל אותה (ואת לוקווד) שם ממוות. הרבה פעמים היינו רואים שלוסי מבקשת ממנו עזרה, אבל הוא תמיד היה צוחק ואומר שהוא אוהב לראות אותה מתה, אבל עכשיו, לא סתם שהוא עזר לה כשבקשה, אלא אמר זאת מיוזמתו, ומנע ממנה למות.

בספר האחרון, הקשר ביניהם מגיע לשיא. הגולגולת ולוסי כבר בלתי נפרדים לחלוטין, היא מדברת איתו באופן שוטף, ותמיד מביאה אותו למקרים, והוא עוזר בלי להתלונן יותר מדי. היא כבר לא ממש מכחישה את היותה ידידתו, והם באמת כבר חברים טובים.
(תחילת קלקלן לספר החמישי)לאחר מכן בסופו של הספר, כאשר מריסה כמעט הורגת את לוסי, היא ממש משחררת מרצונה החופשי את הגולגולת מהצנצנת (אפילו שזה כבר היה לא נצרך, כיוון שלוקווד הציל אותה), ומאפשרת לו לצאת לחופשי, דבר שכל הזמן, למרות הפצרותיו החוזרות ונשנות של הגולגולת, לא הוסכם בידי לוסי. הגולגולת עוזר לה וללוקווד מאד בהילחמו נגד רוח הרפאים האחר, מרצונו החופשי, ולא פוגע בהם בכלל. ולבסוף, שיא השיאים של הקשר ביניהם היה כשהקריב את עצמו ממש למען לוסי, ומנע ממנה ומלוקווד למות, כשמקורו שלו היה עלול להיהרס עקב כך.
לאחר ההקרבה, רואים שלוסי מאד עצובה על האובדן, ונושאת לכל מקום את הגולגולת, למרות שככל הנראה הרוח כבר לא קשורה אליה. ובסוף הספר אנו רואים רמז לכך שהוא כנראה יחזור, ובכך לאפשר את המשך הקשר ופיתוחו בעתיד.
(סוף קלקלן)


דעה אישית

User Posted Image

טוב, כמובן שבהתחלה בכלל לא אהבתי את הקשר ביניהם. גולגולת היה רוח זדונית, שמנסה רק להסית את לוסי נגד חבריה, ובעל עבר מפוקפק וכנראה מרושע. לא רציתי שלוסי תדבר איתו יותר מדי, ולא רציתי שהיא תתקרב אליו.
אבל ככל שהמשיכו הספרים, הבנתי שככל הנראה הוא לא אדם מרושע לגמרי, או לפחות, עכשיו הוא השתנה הרבה, כנראה בזכות השפעתה המבורכת של לוסי, ואולי זה לא כל כך נורא. הבנתי שאולי הוא באמת מרגיש את עצמו חבר שלה, ובאמת רוצה לעזור, למרות הכחשתו והדיבורים המרושעים למדי שלו. גם ראיתי שלוסי עצמה התקרבה אליו מאד, אז הבנתי שכנראה זה לא יכול להיות כל כך גרוע, הרי יש לה בחירות די טובות מבחינת חברים (לפחות לדעתי).
בסופו של דבר, הבנתי שהם באמת חברים ממש טובים, (תחילת קלקלן לספר האחרון)ואהבתי את מה שקרה בסוף כשהיא שחררה אותו מהצנצנת. מצאתי את עצמי ממש רוצה שהיא תשחרר אותו, כיוון שזה לא הוגן מבחינתו להישאר כלוא, מה שלא העליתי על דעתי לחשוב בתחילת הסדרה.(סוף קלקלן)
אני אוהבת את השיפ הזה מבחינה של מערכת יחסים ידידותית, אבל אני בכלל לא אוהבת אם גורמים לזה להגיע לרומנטי, כי זה בכלל לא הרעיון של הקשר ביניהם (וחוץ מזה אני תומכת בלוסי עם לוקווד, מה אתם מקשרים לי בן אדם אחר?).
מה שאהבתי במיוחד בשיפ הזה הוא העניין שזה קשר בין בן אדם לרוח רפאים. זה דבר ייחודי, שאני לא קראתי באף מקום אחר. (תחילת קלקלן לספר האחרון)במיוחד אהבתי את הקטע שעכשיו הוא בעצם משוחרר מהצנצנת, אז הוא יכול (כשהוא יחזור אלינו, אני מקווה מאד ומאמינה) ממש לתפקד כסוכן בסוכנות לוקווד ושות', ולהפחיד את כל האנשים האחרים (למשל הלקוחות). (סוף קלקלן)
אהבתי שכשכולם מפחדים מרוחות רפאים, לוסי בכלל לא מפחדת ממנו עכשיו, ולמעשה הוא ממש חבר שלה. גם אהבתי את זה שהיא היחידה שיכולה לתקשר אתו, כי יש לה כישרון מיוחד, ואת זה שהם הפכו לחברים טובים למרות כל ההבדלים ביניהם.
ברור שהיא היחידה שיכולה להיות חברה שלו, כיוון שהיא היחידה שיכולה ממש לדבר איתו מכל האנשים בעולם. וגם בכלל, אחרי מה שהם עברו ביחד, (תחילת קלקלן לספר האחרון)והוא ממש הקריב את עצמו בשבילה (ואפילו בשביל לוקווד!) (סוף קלקלן) לגמרי מגיע להם להיות חברים, והם צריכים להיות חברים הכי טובים. אם רואים את מה שהם עברו בשביל להגיע לזה, אי אפשר שלא לתמוך בכך.
אז נראה לי שהבנתם מה הדעה שלי עליהם, וגם זו הסיבה שבכלל סיקרתי עליהם, כי זה שיפ פשוט כל כך מגניב, שאפשר לכתוב עליו כל כך הרבה, אבל מצד שני גם אין מצב שאף אחד חשב על לסקר אותו (או בכלל מכיר אותו – במקרה של ישראליים..).

פאנפיקים

בפאנפיקים מוזכר רבות הקשר בין לוסי והגולגולת. אמנם יש יותר פאנפיקים שמראים את הקשר בין לוסי ללוקווד, אבל רואים הרבה פעמים שהגולגולת הוא דבר חשוב ומשפיע בסיפור.
ישנם אפילו פאנפיקים שגורמים לו לחיות מחדש, והוא נהיה חבר טוב מאד של לוסי (אבל לא מבחינה רומנטית – היא עם לוקווד).
(תחילת קלקלן לספר החמישי)יש גם כאלה שרואים איך שהוא חזר כרוח רפאים מלאה (מחוץ לצנצנת) – אותם אני הכי אוהבת – ומראים איך שהוא ממשיך להיות פעיל בשגרה שלהם כסוכנים בסוכנות לוקווד ושות'. אחד כזה, אהבתי מאד ואפילו שקלתי לתרגם, אך בסוף לא עשיתי זאת כיוון שאין הרבה אנשים כאן שקראו את הספרים האחרונים, וגם בגלל דירוג גבוה מדי מבחינתי.(סוף קלקלן)
בכל מקרה, יש המון פאנפיקים שמראים את הקשר בין לוסי והגולגולת, כאשר הגולגולת עדיין נמצא בצנצנת. הם בעיקר מציגים דו שיח ביניהם, בו הוא מקניט אותה בידידותיות בנושאים שונים (הרבה פעמים אפילו על הקשר שלה עם לוקווד), או את העזרה שלו במהלך מקרים שונים.
ישנם פאנפיקים שאפילו מקצינים את הקשר ביניהם, וגורמים להם להיות ממש מעורבים רומנטית, אך הם מעטים, ולא נפוצים כלל. כיוון שהעניין של זה הוא הקשר הידידותי המיוחד ביניהם. ישנו אחד שגרם לגולגולת להיות מעורב רומנטית עם אדם אחר, אך הוא עדיין היה החבר הכי טוב של לוסי, כי זה מה שהם בסופו של דבר.
כל הפאנפיקים שהזכרתי, הם פאנפיקים באנגלית (בעיקר באתר FanFiction), כיוון שבעברית לא יצאו מספיק ספרים בשביל לכתוב על זה משהו, וגם מכיוון שאין כל כך מעריצים של לוקווד ושות'. אפילו במערכת הפאנפיקים שכאן ישנם רק שני פאנפיקים בלבד (שידועים לי) שמזכירים את לוקווד ושות', ואפילו אחד מהם הוא רק מוזכר כפאנדום אחד מתוך המון פאנדומים, ובקושי הזכירו אותו. בקיצור, יש כאן רק פאנפיק אחד (שאני תרגמתי, אז תקראו, יש את זה בקישור בחתימה) על לוקווד ושות', לכן ברור שגם לא כתוב שום דבר על הקשר בין לוסי והגולגולת, ובכללי לא ראיתי אף פאנפיקים על זה בעברית.
אולי יש גם פאנפיקים על זה בשפות אחרות, אבל לא שמתי לב, כי אני קוראת את זה בגוגל טרנסלייט כל הזמן (כן, וזה מה שאני מתכוונת כשאני אומרת בחתימה שאני יודעת גוגל תרגמית).

פנארטים

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Imageציטוטים

* כל הציטוטים הם תרגום חופשי שלי מהספרים שעדיין לא תורגמו לעברית (כי בעיקר שם מתבטא ידידותם, כמו שאמרתי)

QUOTE
גולגולת: אין לך מושג, נכון? אני אגיד לך מה: תני לי לצאת מהצנצנת הזו ואני אשפוך הכל בשמחה. קדימה, לוסי. את לא יכולה להתנגד לעסקה הזאת.
לוסי: אל תנסה לפלבל בעיניך לעברי, זה לא עובד עם ארובות ריקות.

QUOTE
גולגולת: חשבתי על זה, והיה לי רעיון.
לוסי: גדול, אז בואו נשמע את זה.
גולגולת: הנה הטיפ שלי: לפתות אותה אל כלי המטבח, ולרסק את המוח שלה עם מחבת.

QUOTE
לוסי (ממלמלת): זה כל כך קשה, לעשות את זה לבד.
הגולגולת: מה? עם מי את מדברת, אם את 'לבד'? בואו נדייק קצת.
לוסי: מצטערת. שכח מזה. מלבד גולגולת מדברת מרושעת הכלואה בתוך צנצנת ישנה ומלוכלכת שנישאת מתוך תחושת רחמים מעוותת, אני לבדי. הבדל גדול.

QUOTE
גולגולת: איך את יכולה להגיד את זה? אנחנו חברים, את ואני.
לוסי: אנחנו כל כך לא חברים. ניסית להרוג אותי עשרות פעמים.

QUOTE
לוסי (ממהרת לעבר הגולגולת, מודאגת): גולגולת! מה הם עשו לך?... לא שאכפת לי, ברור.

QUOTE
הגולגולת: הו, שני החברים בלב ובנפש התאחדו סוף סוף! הייתה צריכה להתנגן נעימת כינור בשבילנו, אבל אני אסתפק בצרחות הגוססים.

QUOTE
גולגולת: היי, זוכרת את ההצעה שלי? קרלייל והגולגולת? הצעת השותפות עדיין עומדת בעינה. אני אפילו אתן לך לשים את שמך קודם.
לוסי: נראה שאתה שוכח את לוקווד.
גולגולת: אה, לוקווד שמוקווד. הוא נמשך למוות יותר מכולנו. את יודעת את זה. זה לא יימשך זמן רב. שותפות איתי היא הימור טוב בהרבה...
רגע, לאן את הולכת? את משוגעת? אנחנו על סף משהו מיוחד כאן, וכל מה שאת חושבת עליו הוא צ'יפס? חזרי!

QUOTE
לוקווד: רוחו של הגולגולת? הוא... הוא נראה אחרת.
הגולגולת: כן? אתה נראה בדיוק אותו דבר. חשבתי שיהיו כוויות קור על כמה אצבעות, או אפילו על האף שלך. בואו נקווה שנשר משהו אחר שאני לא יודע עליו. אם לא, אני אתאכזב מאד.
לוקווד (בוהה): הוא תמיד מדבר ככה?
לוסי: לא, בדרך כלל הוא גרוע יותר. רואה מה אני צריכה לסבול?
הגולגולת: אה, היא אוהבת את זה. אף פעם לא נמאס לה מזה, אני מעודד אותה בלי סוף.


--------------------
שני | קוראת ספרים ופאנפיקים מנוסה ומומחית | 20 | בטאית | סטודנטית למדעי המחשב

והחשוב מכל: מפענחת "גוּגל תרגמית" מדופלמת (בעיקר מאנגלית) - גם באתרי אינטרנט, ואפילו מסמכי PDF! פענוח השפה כולל גם משפטים המכילים מילים באנגלית נוסף על התרגום בעברית!
אה, ואיך שכחתי?
עברי, דבר עברית!

והנה בשבילך יובל, למרות שזה הורס לי את הצבע:
User Posted Image

כחול ולבן זה הצבע שלי - ישראלית גאה✡️

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
פורסם ב: Jan 13 2021, 22:13 PM
צטט הודעה
קוסם מתחיל
****

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
הודעות: 2357
חרמשים: 24015
מגדר:
משתמש מספר: 73807
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 20.10.2020


וואו, ממש אהבתי על הסיקור!
זה ממש משמח אותי לקרוא שבעתיד יש קשר חברי בין לוסי והגולגולת כי תמיד אהבתי את הגולגולת, לא יודע למה.
ממה שקראתי פה בתקצירים ללא הקלקלנים של הספרים שלא יצאו בעברית זה נשמע ממש מסקרן וכבר בא לי שהם יצאו לעברית!
את מכינה סיקורים ממש יפים!
ולא, זה לא "יחסית פחות מושקע", זה ממש מושקע!
אני ממש אשמח אם תכיני עוד סיקורים או דברים אחרים כי ממש כיף לקרוא אותם!


--------------------

User Posted Image

וויל.

לא וונקה, אלא-
*נשימה עמוקה*
סר וויליאם רופוס השני, מלך אנגליה, שליט ווילס, מושל הגוש הבריטי, נשיא תבל, הגדול מכולם, ואס הנום השלישי, מנהיג הגזע האנושי וקיסר העולם העליון, העליון על כולם.
הבנתם?

User Posted Image
User Posted Image

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
פורסם ב: אתמול ב-0:54
צטט הודעה
קודם קערה, אחר כך פומפייה, עכשיו סתם מסננת
*******

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
הודעות: 14445
חרמשים: 11904
מגדר:female
משתמש מספר: 48343
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 10.06.2014


תקשיבי, אני לא מכירה אותך אבל אני פשוט אוהבת אותך
קודם כל בחרת בסדרת ספרים שאני פשוט אוהבת. במקרה הזה אני לא קראתי את הספרים מהשלישי והלאה כי אני חובבת עברית ולא אנגלית, אבל בכל זאת כתבת סיקור ככ יפה ומעניין (במיוחד אהבתי את הציטוטים, גרם לי להתגעגע לספרים שכן תורגמו. אולי אקרא את זה שוב) שהייתי חייב להגיב.
ניכר שיש לך אהבה לספרים!
חייבת לומר שאני מצפה לך עתיד (;


--------------------
Freedom

אוראל 20מוזיקה, כתיבה, ספרים ♥ מנהלת פורום ספרים וראש בית רייבנקלו לשעבר כבר הכרנו? D:

זקן סיני חכם אמר
所以你有谷歌翻譯。 我也是


בעלת נטייה להיות משועשעת בקלות

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
פורסם ב: אתמול ב-8:46
צטט הודעה
קוסם מתחיל
****

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
הודעות: 1789
חרמשים: 29165
מגדר:female
משתמש מספר: 73558
חפצי המשתמש: צפה
תאריך הצטרפות: 02.10.2020


תודה רבה לשניכם על התגובות! מאד שימחתם אותי!
סוף סוף יש כמה אנשים שכן קראו לוקווד ושות', וגם אוהבים את זה!
ואוראל, דווקא אני חובבת עברית מאד, אבל פשוט לא הייתה לי סבלנות לחכות לספרים שיצאו בעברית (יותר כי פחדתי שהם אף פעם לא יצאו), אז קראתי אותם באנגלית - אבל במחשב מגוגל תרגום, כי אני לא יודעת לקרוא אנגלית ככה חופשי, אבל גוגל תרגמית אני יודעת מעולה...
ורינג, אולי אהבת את הגולגולת כי היא הפחידה כל מיני אנשים מעצבנים... אני באמת אהבתי תמיד את הקטעים האלה (למרות שאני לא ממש אהבתי את הגולגולת, יותר פחדתי ממנה) :)


--------------------
שני | קוראת ספרים ופאנפיקים מנוסה ומומחית | 20 | בטאית | סטודנטית למדעי המחשב

והחשוב מכל: מפענחת "גוּגל תרגמית" מדופלמת (בעיקר מאנגלית) - גם באתרי אינטרנט, ואפילו מסמכי PDF! פענוח השפה כולל גם משפטים המכילים מילים באנגלית נוסף על התרגום בעברית!
אה, ואיך שכחתי?
עברי, דבר עברית!

והנה בשבילך יובל, למרות שזה הורס לי את הצבע:
User Posted Image

כחול ולבן זה הצבע שלי - ישראלית גאה✡️

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
Top
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

   ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
18835 16378 22153 5416


פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2020 - 2007