האתר והפורומים  ·   מדיה  ·   הספרים  ·   הדמויות  ·   הסרטים  ·   השחקנים  ·   שונות

ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם )

0 חרמשים
פורומיםפאנפיקיםHPlanetהאנציקלופדיהמערכת הדו-קרבהוגסמיד
מממנים

המבחנים המסכמים - כל הפרטים

הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

שיימוס פיניגן||סיקור דמות
פורסם ב: Jan 20 2021, 22:29 PM
צטט הודעה

קוסם בינוני

פרטי משתמש
קבוצה: רייבנקלו
חרמשים: 25138
מגדר:female
משתמש מספר: 65564
חפצי המשתמש: צפה

שיימוס פיניגן
סיקור דמות

User Posted Image

שם הדמות: שיימוס פיניגן

תאריך לידה: בין 1979 ל1980.

מקום לידה: אירלנד

בני משפחה: אדון וגברת פיניגן (הורים), פרגוס פיניגן (דוד)

הפעם הראשונה שהופיע בספרים: הארי פוטר ואבן החכמים

רקע

שיימוס פיניגן נולד בין השנים 1979\1980 באירלנד, הוא היה חצוי דם (אמא שלו גילה לאביו על היותה מכשפה רק לאחר הנישואין, אבל הם התגברו על זה), הוא בילה את רוב שנות ילדותו בקווידיץ ובטיסה על מטאטא מסביב למקום בו גר. הוא הגיע להוגוורטס ב1991, ומויין בבית גריפינדור. בשיעור לחשים בו למדו את הלחש וינגרדיום לביוסה, הוא שרף בטעות את הנוצה. כשהארי פוטר התכונן למשחק הקווידיץ' הראשון שלו, שיימוס התעקש שיאכל משהו לארוחת בוקר כדי להיות חזק, בטענה שמחפשים מקבלים הרבה פגיעות. בשנתו השנייה בשיעור הראשון עם גלידרוי לוקהרט, הוא זה ששאל האם הפיונות מסוכנות, ובתגובה לוקהרט שחרר אותו, שיימוס ברח מהכיתה עם שאר התלמידים, נותן להארי, רון והרמיוני לנקות את הבלגן. בשנה השלישית בשיעור התגוננות מפני כוחות האופל התברר שהבוגארט של שיימוס הוא שדת בנשי. בקיץ 1994 צפה באליפות העולם בקווידיץ' ותמך באירים כמו הויזלים והארי פוטר, ושמח שגם הם מעריצים את הקבוצה האירית. בנשף חג המולד הלך עם לבנדר בראון לנשף חג המולד. בתחילת השנה החמישית התרחק מהארי משום שהאמין בשמועות עליו ועל דמבלדור, אך לאחר הראיון עם ריטה סקיטר שינה את דעתו והתנצל בפני הארי, לאחר מכן הצטרף לצבא דמבלדור ביחד עם דין תומאס, שם הצליח להפיק בפעם הראשונה את הפטרונוס שלו, שועל. בשנה השישית שיימוס ניסה להתקבל לנבחרת הקווידיץ', במקום קייטי בל שקוללה בקללה אפלה, אך דין תומאס התקבל במקומו, הוא לא היה מאלה שנענו לקריאת צבא דמבלדור להלחם בקרב במגדל האסטרונומיה, אך כן השתתף בהלוויתו של דמבלדור. בשנה השביעית היה בין המשתתפים בקרב על הוגוורטס, ונלחם לצידם של הארי רון והרמיוני, הוא ככל הנראה שרד את המלחמה.

דברים נוספים:

User Posted Image

User Posted Image

User Posted Image

"רונלד רוצה שאגיד לך ששיימוס אמר לו שדין שמע מפרוואטי שהאגריד מחפש אותך."~הרמיוני להארי, הארי פוטר וגביע האש.

"לונגבוטום לא הקפיד להדק את מגני האוזניים שלו."
"לא, גבירתי, הוא סתם התעלף."
"נו, טוב, פשוט השאירו אותו שם."~שיחה בין שיימוס לגברת ספראוט, הארי פוטר וחדר הסודות.

דעה אישית

אוקיי, סוף סוף החלק שאני הכי אוהבת. לדעתי שיימוס פיניגן הוא דמות בלי המקום שמגיע לה בספרים, ואני לגמרי אוהבת אותו כדמות, הספרים יכלו להיות יותר מעניינים אם שיימוס היה בהם יותר. אני חושבת ששייימוס צריך יותר הערכה והכרה כדמות ממה שיש לו, כי אומנם לא רשום עליו יותר מדיי בספרים, אבל לדעתי הדמות שלו היא דמות ענקית עם סיפור שלם מאחוריה, רואים שרולינג חשבה עליו הרבה. בנוסף, אני חושבת שלשיימוס לפעמים יש קטעים שפחות מתאימים לגריפינדור, ואם אני הייתי צריכה למיין אותו, כנראה שהייתי ממיינת אותו להפלפאף, לאורך כל הספרים הוא הראה גם נאמנות רבה לחברים שלו (בכל מיני קטעים שלא מסופר עליהם כאן), תכונה שאני לגמרי מעריכה, וחושבת שזה נפלא. חבל לי שלא מסופר עליה עוד במהלך הספרים, שיימוס פיניגן הוא בהחלט דמות ששווה וכיף להעמיק עליה!

סוף (:

--------------------
שירה ♫ ☀ שרלוק הוא ארנב ♫ מוזיקה זה החיים ☀ תשתתפו בהספרים כן? ♫ אוכל זה החיים ☀

User Posted Image

סוף חתימה!

---------
הארי פוטר - Hportal.co.il
פורסם ב: Jan 20 2021, 23:23 PM
צטט הודעה

טרול
**

פרטי משתמש
קבוצה: גריפינדור
חרמשים: 5234
מגדר:female
משתמש מספר: 74930

הסיקור ממש יפה ומושקע, מעוצב יפה, ומסודר עם כל הכותרות המתאימות, ממש התרשמתי!
באמת אין לי כל כך מה לתקן (במיוחד שרואים באמת שאת יודעת מה את עושה).
רק תיקון אחד קטן (בטח זה היה בטעות), בשורה הראשונה ברקע כתבת:
אמא שלו גילה לאביו

במקום אמא שלו גילתה לאביו.

ורק שאלה קטנה: בציטוטים, בעצם התכוונת ששלושת השורות הם "שיחה בין שיימוס לגברת ספראוט, הארי פוטר וחדר הסודות", ולא רק השורה האחרונה, נכון? פשוט קראתי את זה מזמן ואני לא כל כך זוכרת.

אני חייבת לציין שאני לא כזה אוהבת את שיימוס (בתור דמות), כלומר לא שיש לי ממש משהו נגדו, פשוט אני לא כזה מתלהבת ממנו, אבל הדיעה שלך מעניינת. אני לא יודעת, אולי אם הסופרת הייתה כותבת עליו קצת יותר הייתי יותר אוהבת אותו, מצד שני, זה היה קצת משנה את הספר, אז אני לא יודעת כמה עדיף שהיא הייתה עושה את זה. לי אישית, לא כל כך חשוב אם היא הייתה מספרת עליו יותר.
זהו. ולסיכום, סיקור ממש יפה!

--------------------
תכלת | 22 | קוראת מקצועית | משתמשת סמויה

---------
פורסם ב: Jan 21 2021, 21:16 PM
צטט הודעה

אני שר הקסמים בעולם משלי

פרטי משתמש
קבוצה: אסירי אזקבאן
חרמשים: 1706
מגדר:male
משתמש מספר: 74105

יופי של סיקור- אהבתי את השיחה בציטוטים- זה שיחה אמיתית- או שהמצאת (אני בעד המצאות)...???.
גם ממש מעוצב יפה ומושקע

--------------------

---------
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא
הגב לנושא זה פרסם נושא חדש פרסם סקר

מממנים

ניקוד הבתים · תיעוד עריכת הנקודות · חדר הגביעים
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית'רין
גריפינדור הפלפאף רייבנקלו סלית
8199 19092 19396 19819

פורטל הארי פוטר הישראלי קיצורי דרך
מיוחדים: הארי פוטר | אודותינו | צור קשר | הפורומים | HPlanet - הסיור הווירטואלי | פאנפיקים | האנציקלופדיה
האנציקלופדיה: אלבוס דמבלדור | לונה לאבגוד | היער האסור | משרד הקסמים | חדר הנחיצות | גילדרוי לוקהרט | קווידיץ' | דראקו מאלפוי | אוכלי המוות | מצנפת המיון | סוורוס סנייפ | סדריק דיגורי | הוגסמיד | סמטת דיאגון | פוטרמור | הקרב על הוגוורטס

עוצב על-ידי Design by JBStyle
© כל הזכויות שמורות ל-All rights reserved to HPortal
2024 - 2007